• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
03 Mart 2020

Önce Comolli, sonra Yanal, sıra Koç’ta mı?!?

Fenerbahçe’de Ersun Yanal defteri gece yarısı operasyonuyla son buldu. Galatasaray derbisi sonrası istifasını beklediğimiz ve Antalya maçıyla birlikte uzatılan zoraki birliktelik, önceki gece kulüpten yapılan açıklamayla son buldu. Açıklamada elbette can alıcı bir ayrıntı da vardı; 

“Kulübümüz, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal hocamızdan gelen talep üzerine, kendisi ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrılmasına karar vermiştir. Hocamız Ersun Yanal, Yönetim Kurulumuz ile yapılan istişare doğrultusunda Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanacak yarı final deplasman maçında takımımızın başında yer alacaktır. Bugüne kadar kulübümüze verdiği hizmet ve katkılar için şükranlarımızı sunuyoruz. Değerli hocamızın kariyerinin bundan sonraki aşamalarında kendisine başarılar dileriz” denildi..

Evet, elinizde sadece kalan Ziraat Türkiye Kupası ilk maçında Trabzonspor derbisi öncesi böylesi bir karar alınmıştı.. Tabii ki; bunda futbolcuların Ersun Yanal’ın son kez takımın başında olması sebebiyle maça başka bir motivasyonla çıkılmasının beklenilmesi en önemli mazeret... Tabii ki; 20 sene sonra Kadıköy’de Galatasaray’da kaybettiğiniz için değil de Ersun Yanal’ın isteği doğrultusunda diye ayrıntı koyarak bu tutmayan aşıyı sonlandırdınız.. Ya Trabzonspor karşısında deplasmanda turun ilk ayağı için sansasyonel bir başarı sağlanırsa ne olacak? Ya da Trabzonspor karşısında hezimet yaşarsanız bu sonlandırmanın oyunculara etkisi ve kulübe yıkım sürecini nasıl yöneteceksiniz?

Ali Koç’un gönderdiği bir hoca ile Trabzonspor gibi kritik bir kupa maçına çıkacak olması da hakikaten manidar!.. Bunu nasıl ve hangi cümlelerle spor kamuoyuna açıklayacak onu da zamanla göreceğiz..

Şimdi ne olacak peki?!? Elbette farklı isimler masaya yatırılacak.. Emre Belözoğlu’ndan tutun Volkan Demirel’e, Tayfun Korkut’tan Erol Bulut’a kadar onlarca isim... Ama esas konu şu Aziz Yıldırım sonrası kulübün başına getirilen Ali Koç, yepyeni bir yapılanmayla başladığı Comolli ve Ersun Yanal birliktelikleri fazla uzun sürmedi.. Taraftarın gözünde, elde kalan tek sağlam kale ise Ali Koç’un oturduğu başkanlık makamı..

Geçen sezon küme düşme mücadelesi verip, bu sene de hiçbir kupa alamadan sezonu tamamlamak Ali Koç Başkan’ın sorgulanabilirliğini ve kredisinin tamamen tükenmesi anlamına gelmektedir... 

Comolli ile başlayıp istemeseniz de taraftarınız için Ersun Yanal ile yola devam edip ve her defasında takımınızın teknik anlamdaki çöküşünü hakemlere bağlayıp yepyeni bir cephe oluşturmanız Sayın Koç’a pahalıya mal olmuştur.. Bu saatten sonra enkaz haline dönüşmüş bir futbol takımından bir şaheser beklemek hayalcilik olur!.. Bu seneyi de en azından Avrupa kupaları vizesi almak için mücadele etmesini beklediğim Fenerbahçe Kulübü için acaba Ali Koç, sezon sonu kendisini bu başarısızlığın neresine koyacak, en çok merak ettiğim konu bu?!?

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23