• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
12 Mart 2019

Ne oldum dememeli, ne olacağım demeli!..

Beşiktaş'ın Atiker Konyaspor'u yenerek üç puanla yoluna devam etmesinden öte, gecenin kuşkusuz en önemli olayı maç öncesi ve sonrasında Şenol Güneş ve yönetime istifa seslerinin yükselmesiydi!..

Kimse kusura bakmasın ve Şenol Güneş hocamız da...

Bu duruma gelinmesinde bu takımı iki yıl üst üste şampiyon yapan, Devler Ligi'nde Beşiktaş'ı namağlup gruptan çıkaran Şenol Güneş'in Milli takıma gitme sürecindeki tavırlarıyla kendisi etti ve kendisi bu sonu hazırladı.

Benim her zaman savunduğum bir felsefe vardır... Kimse futbolda taraftarının önüne geçemez!.. Taraftarların hem sevinci, hem öfkesi koltukları yerinden edebilen bir güce sahiptir!.. Bunu herhalde Şenol Hoca herkesten daha iyi bilen ve o birikime sahip bir futbol adamı.. Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Fikret Orman ve Şenol Güneş arasındaki gerilimlerin sonucu, şimdi taraftarlara sirayet etti ve ilk kez "Teklif yapılsaydı kalabilirdim diyen Şenol Güneş efsanesi" maalesef yerle yeksan olmuş hale dönüştü..

Bu sürecin bir numaralı sorumlusu Şenol Güneş'in ta kendisidir.. Bakınız bu süreçte daha çok gerilimli dakikalar yaşayacağımız aşikardır, bunu buraya not edelim!..

Siz eğer iki saatlik bir basın toplantısı yapar ve hem kulübünüzü lafla iğneler ve Milli takım sürecinde; "Haziran'da başlasaydım daha iyi olurdu" diyerek farklı algılar yaparsanız ve Konya maçı sonrası tribünlerin büyük tepkisine 'Veda Alkış'larıyla karşılık verirseniz ve en önemlisi de "Namusumuz paradan önemli" diye şovenizm kokan hareketlere girişmeniz yaptığınız yanlışları örtemez Şenol Hocam!.. 

Siz Milli takımı isteyebilirsiniz bu gayet doğal ama yapılanlar, anlatılanlar, yaşananlar maalesef sizin Beşiktaş'ta yaptığınız muhteşem işleri eritmiştir.. Zaten Konya maçı bizlere gösterdi ki; siz rahat maçlar kazansanız bile artık bu ortamda Beşiktaş'ın teknik direktörlüğü sizin için fiilen bitmiştir!

Bu; Vodafone Park'ı dolduran bütün Beşiktaşlıların hislerine tercüman olduğum en hassas konu olsa gerek!..

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23