• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
20 Nisan 2021

Kurtlar Vadisi Galatasaray’da kılıçlar bir defa daha çekildi!..

Galatasaray’ın Göztepe karşısında aldığı net galibiyet sonrası gözler Fatih Terim’in başkan Mustafa Cengiz’e vereceği açıklamalara çevrilmişti.. Ne yalan söyleyeyim benim de maç fazla umurumda değildi... 

Nitekim de maç önü ve maç sonu açıklamalarıyla Fatih Terim gereken cevabı verdi.. Maç önü açıklamalarında özellikle Fatih Terim’in “Yutkunuyorum ve yumruğumu sıkıyorum” açıklaması kan donduran cinsten bir açıklama olarak hafızalara kazındı.. 

Bundan daha aylar önce de her defasında basın yoluyla birbirlerini eleştiren başkan-teknik direktör açıklamalarının dozu giderek artmaya devam ediyor...

Öncelikle tarafların açıklamalarının detaylarına bir bakalım.. Başkan Cengiz’in GS TV’de yaptığı ve Donk’un özel hayatını diline dolaması ve yine “Biri ABD’ye gidiyor, biri Bodruma” diyerek Fatih Terim’i medyanın önüne atması ve en önemlisi de ‘futbolcuların haysiyet ve şereflerini hatırlamaları gerekir’ diyerek oyuncular nezdinde büyük bir antipati uyandıran açıklamalarını nereye koyacağız hakikaten anlatmak zor?!?

Koskoca Galatasaray camiasının başkanı olarak siz bunları basın üzerinden tüm kamuoyuna yayarsanız, itibarınızı ve kulübün saygınlığını zedelemez misiniz? Bunu sayın Başkan’ın idrak etmesinde yarar var! 

Ve yine hafta içi bu açıklamalar sonrası ikinci başkan Abdürrahim Albayrak’ın Florya çıkarması ve futbolcuların nabzını indirme gayretleri de cabası..

Böyle bir kulüpte başarının gelmesi hakikaten zor! Elbette Galatasaray kadrosundaki yıldızlar ve genç yetenekleriyle şu anda zirvede şampiyonluk yarışını sürdürüyor.. Ama bu açıklamalarla hakikaten Galatasaray’ın saygınlığı konusunda beni bir futbolsever olarak rahatsız ediyor!.. Fatih Terim’in ise, Göztepe maçı öncesinde yaptığı, “Yumruğumu sıkıyorum tutacak sözüm var” açıklaması ise bana 2017’de Türkiye Futbol Direktörü olduğu dönemde Çeşme’de işadamı Selahattin Aydoğdu’yu hatırlattı birden... O dönemde ciddi bir krize sebebiyet vermiş ve Milli Takım kariyeri sonlanmıştı Terim’in..

Benim aylar öncesinden yaptığım tespitim hâlâ sürmekte.. Sayın Fatih Terim’in hem kendini hem de o ‘pes etmeyecek’ olan Galatasaray camiasını hırpalamaması için artık bu krizlere son vermesinde yarar var.. 

Madem başkanınızla bir küs bir dargın olacaksınız.. Buyrun 29 Mayıs’ta seçimde adaylığınızı koyun ve en büyük kim bize gösterin!!?

Önceki gün Cengiz’in statta kurullarla yaptığı toplantı sonrası birlik-beraberlik çıktığı iddiası ise önümüzdeki günlerde daha bu pilavın çok su kaldıracağının işareti olarak karşımızda duruyor.... 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cut

Fatih Terim kendini de yönetimi de Galatasarayı da yıprattı. Verilmiş söz bumuuydu.
 • Yanıtla

Sadık Ay

Sen spor gazetecisimisin dedikodu yazarımı Göztepe maçından çok söyleyecekleri merak atmışsın  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23