• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
11 Şubat 2020

Koç, ne yapmak istiyor anlayan var mı?

Fenerbahçe’de 2018 yılında Aziz Yıldırım sonrası vizyonerliği ve iş insanlığıyla övgüyle bahsedilen Ali Koç’un rekor bir katılımla düzenlenen genel kurulda tarihi farkla başkanlık koltuğuna oturunca ilk sözlerinden birisi kulaklarımda çınlar oldu..

Aynen şu ifadeleri kullanmıştı Sayın Başkan, “Siz de aslında milyonların vitrinisiniz. Hep beraber başardık. Esas yolculuk şimdi başlıyor. Çok zor bir yolculuğa hep beraber çıkıyoruz. Biliyorum beklentiniz yüksek. Mutlu olmaya, gurur duymaya hazır olun” demişti...

Şimdi son günlerdeki Ali Koç’un vizyoner karşılığını bu sözlerde aramak mümkün mü sizce? Bence artık o eski Ali Koç değil, nedeni de sadece hakem hatalarına sığınılacak kadar kolay da değil.. 

Teknik adam tercihiniz, sonra taraftar baskısıyla getirdiğiniz Ersun Yanal’ın teknik futbol analizlerden öte, VAR’daki adam ya uyuyor ya da çekirdek mi çitliyor, ne yapıyor demesi mi?!?

Böylesi bir ortamda Alanyaspor karşısında lehinize verilmeyen iki penaltı.. Ben olayın gerçeklik tarafındayım.. Sizin lehinize iki penaltı verilmediğini söylüyorsunuz evet haklısınız!..

Ama bir de 22 Aralık’ta oynanan bir Beşiktaş derbisinde yine lehinize karşı verilmeyen iki penaltı sonrasında aynı vizyoner bakışlı Ali Koç Başkanımız aynen şu ifadeleri kullanıyordu, “Maçlar bu şekilde yönetilirse Fenerbahçe’nin önü açık” demişti..

Şimdi soruyorum sizlere; bir kurumu temsil etmeniz size doğruları söylemenizi engeller mi? İki penaltı kararı sizin lehinize verilmediği halde masaya vurarak gerçekleri söylemediğiniz zaman işte o MHK, işte o hakemler topluluğu gün gelir sizin de canınızı yakar!..

Şunu açıkça söylemek lazım; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, milyonları temsil ediyor milyonlara karşı sorumlulukları var onun için hem kendisi hem ikinci başkanı Semih Özsoy’un kendilerine yeni yeni düşmanlar oluşturmalarının sonu yok!.. 

Ve en önemlisi Sayın Ali Koç’un şu sözleri neresinden bakarsak bakalım çok acı bir durumdur.. Başkan Koç, “Bu düzen bu şekilde gidemez. Korkarım ki çok daha vahim olaylara sebebiyet verecek bu gidişat... Biz Fenerbahçe olarak, hakkımız olmayan hiçbir şeyi istemiyoruz. Şu 2-2.5 saatte bize gelen mesajların haddi hesabı yok. Büyük bir infial var Fenerbahçe camiasında. Bu böyle gitmez, gidemez.”

Eğer siz bu sözleri milyonların sevgilisi bir kulübün başkanı olarak söylerseniz, bunun altından kusura bakmayın ama kalkamazsanız!.. Böylesi bir infial diyerek kitleleri maça değil de savaşa göndererek kulüp başkanlığınızı sürdürmeniz hiç de anlamlı olamaz!..

Ben sayın Koç’un ilk seçim konuşmasını noktası noktasına dinleyen bir spor paydaşı olarak, şunu net söylemem lazım ki, futbol yöneticiliği böyle olmaz olmamalı da.. Elbette haklarınızın sonuna kadar takipçisi olun ama bunu yasal haklarınız olan itirazlarınızla, Kulüpler Birliği’ndeki konumunuzla yaparsanız daha hayırlı olacağı kanaatindeyim..  Her kulüp başkanına ve Türk futbolunun 1 numaralı merkezi TFF’ye dakikada bir çatarak sonuca varmanız çölde su aramak gibi bir şey sayın Başkanım!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hacı

...Nedenn herkes bir başkasını suçlayarak haklı çıkmaya çalışıyor.Türkiyede eleştirilecek bu ve bunun gibi konularda bir tek Fenerbahçe takımımı var?
 • Yanıtla

İsrail teröristtir.

Bu fener seviciliği nedir ya. Fetö nasıl belli kurumları ele geçirmeye çalışıyorduysa fener de medyayı ele geçirmiş. Allah yüzünü güldürmez inşallah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23