• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Kadıköy’de galibiyete rağmen ‘Yönetim İstifa’ sesleri!..

28 Aralık 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

İlk devrenin son maçında sahasında Yeni Malatyaspor’u 2-0 yenmesine rağmen Kadıköy’de Ali Koç yönetimine büyük tepki vardı.. 

Nasıl tepki olmasın ki, geldiği günden beri Fenerbahçe’ye tarihinin en kötü dönemini yaşatan Ali Koç yönetiminin sayısız teknik direktör denemesine rağmen, bir türlü gelmeyen şampiyonluk artık Kadıköy’de Fenerbahçelilerin sabırlarını taşırdı.. Başkan seçildikten sonra olağan kongredeki Ali Koç’un, Aziz Yıldırım ile polemikleri bitmek bilmedi ve en çarpıcı konuyu ise şöyle bir hatırlayalım.... 

Ne demişti Sayın Başkan o dönemde, “Beni seyirciyle yollayacaksınız, öyle mi? Bizler yolcu, taraftar hancıdır. Kongre, taraftarın resmi temsilcileridir. Olabilir. Zaten istenmediğimi hissettiğimde giderim”.. 

Adama sorarlar; yahu bu denli başarısızlık sonrası peki neyi bekliyorsunuz? Daha nasıl bir tablo yaşatabilirdiniz ki bu camiaya... Aday olduğunuz günlerde, “Ersun Yanal” tezahüratları karşılığında, “Siz hâlâ benim vizyonumu anlamadınız” diyerek üst perdeden bakan bir anlayışla neyin peşindesiniz sayın Başkan!.. Ali Koç, başkanlığı döneminde 4 kez teknik direktör değişikliğine gitti.

Sarı-lacivertli takımda Ali Koç’un başkanlığındaki ilk 3 sezonda Phillip Cocu, Ersun Yanal, Erol Bulut ve Emre Belözoğlu teknik direktörlük görevini üstlendi.

Bu çalıştırıcılarla şampiyonluk ve kupa sevinci yaşayamayan sarı-lacivertli takım, sezon başında teknik direktörlük görevine ikinci kez Vitor Pereira’yı getirdi.

Pereira’yı da Galatasaray derbisi öncesi FB TV’den “Sonuç ne olursa olsun arkasındayız” dedikten sonra bir başka derbi sonunda yolları ayırmanızın mantığı ne olabilir?! Ayrıca Ali Koç döneminde bu 5 ismin yanı sıra Erwin Koeman, Zeki Murat Göle ve Tahir Karapınar da geçici teknik direktörlük görevini de üstlendiler.. Elde avuçta ne kadar teknik adam varsa hepsini denediğiniz halde bu denli kötü gidişat sonrası taraftarın tepkisi doğal değil mi?! Kendi özel hayatınızdaki şirketlerinizi bu denli başarısız yönetme şansınız olabilir mi? Elbette olamaz! Ama Fenerbahçe Kulübü’nü bu denli deneme tahtasına döndürmeniz çok büyük bir hata değil midir? Artık sayın Ali Koç’un şapkasını önüne koyup, Kadıköy’de taraftarlar tarafından yapılan “İstifa” tepkisine kulak vermeli!..

Astığım astık kestiğim kestik diyerek taraftarlara gözünüzü kapatarak kulüp başkanlığında ısrar etmeniz çözüm yolu olarak gözükmemektedir.. 

Ne diyelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahin 66

Rüzğar eken fırtına biçer Aziz yıldırımın ahı çıkıyor Koç ğidici başarılı olma ihtimali sıfır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23