• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine...

04 Ocak 2022
A


Emrah Savcı İletişim:

Liglere ara verildi ama yepyeni bir polemik konusu ile haftaya başlıyoruz.. Fenerbahçe’nin 2011 yılındaki Süper Kupa’yı oynama isteği...

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı başvuruda, 2011 yılında oynanmayan Türkiye Süper Kupası’nın oynatılmasını talep etti. 

Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamayı şöyle bir hatırlayalım öncelikle: “Kulübümüz, 27 Aralık 2021 Pazartesi günü itibariyle Fenerbahçemize ve yöneticilerimize atfedilen tüm suçların; Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin oybirliği ile beraat kararını onamasıyla düşmesine istinaden adımlarını atmaya başlamıştır. 2010-2011 Süper Lig şampiyonu Fenerbahçemiz ile aynı sezonun Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş arasında oynanması gereken 2011 Türkiye Süper Kupa karşılaşması, kamuoyunun bildiği gibi hain örgütün tertiplediği sözde dava ve devamında TFF’nin aldığı erteleme kararına istinaden oynanamamıştır. Yargıtay tarafından nihai kararın verilmesiyle birlikte bu maçın bir an önce organize edilmesini ve vicdanlarda yer eden büyük bir soru işaretinin ortadan kaldırılmasını ivedilikle talep ediyor; hak edenin sahada kazanarak kupayı müzesine götürmesini istiyoruz.” 

Bu açıklamadan sonra hem TFF kanadı hem de Beşiktaş kanadı olaya anında müdahil olarak, ‘biz hazırız’ mesajını verdi. Öncelikle Fenerbahçe’nin aklanması ve 2011 yılındaki bu sürecin son bulması hakikaten çok anlamlı...

Ama şöyle bir durum da söz konusu olarak masamızda durmaktadır...

2021 yılının Süper Kupasını çarşamba günü oynayacağımız şu günlerde, 2011 yılına dönmek bize futbol kalitemiz açısından ne kazandıracak ben açıkçası oradayım!.. Düşünsenize 2022 yılındayız ve 2011 yılındaki Süper Kupa’yı nasıl dünyaya pazarlayabiliriz ki? Bu nasıl bir stratejik hamle olacaktır ki, yani herkes giderken Mersin’e biz niye tersine hareket ediyoruz!.. Ortada bir haksızlık var mı evet var ve o haksızlık yıllar sonra olsa da son bulmuş mu evet bulmuş!.. Bırakalım 2011 yılı Türk Futbol tarihinde bir “ibret vesikası” olarak kalsa daha iyi olmaz mı?..

Zaten kulüplerimizin başarısızlığı ortadayken, futbol anlamında dipleri görmüşken, bu denli geri dönüşün futbolumuza nasıl bir katkısı olabilir?!

Ben, futbolumuzun zirveye doğru ilerlemesini beklerken, böylesi bir geri dönüşün bir katkı sunacağı kanaatinde değilim..  

Ezcümle; 2011 yılındaki o kara günleri, yapılması gereken hamlelerin yapılmayıp yıllarca herkesin sıkıntı çektiği günleri tarihin o tozlu raflarına gömelim!.. Gömelim ki, gelecek kuşaklar bu ibretlik olaydan gereken dersi fazlasıyla alsınlar!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Haklısınız o kadar boş işlerle uğraşıyoruz ki yani oynansa ne olacak oynanmasa ne olacak ne olacak koskoca bir hiç . Anadolu’da bir söz var değirmen sele gitmiş biz şaksakısını ( değirmen çalışırken ses çıkaran şey ) arıyoruz . Futbol kulüpleri batmış yarin ne olacağı belli değil kalite yerlerde bizim yaptığımıza bakın .

Camus

Biz tersine gitmeye menderes le başladık haci
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23