• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Hep mi federasyon suçlu gerçekten?!?

19 Temmuz 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Geçtiğimiz hafta bence spor kamuoyunun en büyük olayı gerçekleşti ve 4 büyük kulübümüzün başkanları canlı yayında bir araya geldiler.. Elbette ne diyecekleri, kimleri hedef alacakları hepsi birbirinden önemliydi.. Ve Süper Ligimize taraftar kitleleriyle ve yaptıkları her girişimle yön veren, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor başkanları gündemi bir anda değiştirmeyi başardılar...

Yazılacak ve söylenecek aşırı şey varken, altı çizilmesi gereken en önemli konular üzerinde durmaya çalışacağım..

Şimdi öylesi bir durumla karşı karşıyayız ki, zannedersiniz ki şu ana kadar yaşanan maddi krizlerin tek sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonudur!.. 4 başkanın canlı yayındaki söylemleri sonrası futbolla ilgilenmeye başlayacak bir kişinin gözünde TFF ve Nihat Özdemir eşgali verilmiş suçlular gibi akıllarda yer edinecek!.. Öncelikle şunun altını çizelim, elbette TFF de sütten çıkmış ak kaşık değil.. Ama dört büyük kulübümüzün başkanlarını dinlerken aklımda birden şöyle bir soru gelişti!..

4 büyük kulübümüzün başkanlarının geliş ve seçildikten sonraki ilk açıklamalarına bir bakın ve hatırlayın... Aynen şu cümleyi kullanmışlardır: “Önceki dönemden bir maddi enkaz devraldık.”

Böylesi bir söylemde TFF’nin doğrudan ne gibi bir etkisi olabilir?! Gelelim, 8+6’lık yabancı meselesi konusuna..

Malumunuz ülkemiz ve dünya futbolu küresel bir pandemi krizi yaşamakta.. Pandemi süreci boyunca dünya futbolunun en önemli ligleri La Liga, Bundesliga, Premier Lig ve Seria A olmak üzere bu liglerin temsilcilerinin pandemi döneminde marka değerinin düştüklerini söylediklerine hepimiz şahit olduk... 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun özellikle kulüplere ertelediği yabancı konusunu 1 yıl sonra uygulayacaklarını söylemelerine rağmen peki kulüplerimizde ne değişti? Ben söyleyeyim, hiçbirşey! Çünkü özellikle 4 büyük kulübümüz özelinde tüm takımlarımız, yaşlarına bakmaksızın uzun kontratlar yapmak isteyen futbolcuların peşinden koşmaya devam etti!..

4 büyük kulübümüzün mutabık oldukları sahaya çıkmama kararı ise tam bir feceat!.. Milyonluk kitlelerin liderleri konumunda olan kulüplerimizin başkanlarının hiçbir çözüme katkı sağlamayacak olan sahaya çıkmama şıkkını tercih etmeleri ise hakikaten tam bir hayal kırıklığı!..

Her sıkıştıklarında Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ve Spor Bakanımız Muharrem Kasapoğlu’nun kapısına gelerek “yandık, bittik” diyen kulüplerimiz, TFF’yi yayıncı kuruluş üzerinden köşeye sıkıştırmak istemeleri ise artık zurnanın zırt dediği yer!.. Hakikaten ülkede siyasi bir polemik oluşturulmak istenildiği aşikar!.. Ama ben şimdilik o toplara girmeden sadece şunu söylemek istiyorum ki; 4 büyük kulübümüzün başkanları her platformda, futbolun patronu TFF’yi suçlamak yerine, özeleştiri yaparak kulüplerini daha iyi nasıl yönetebilirler, o sorunun cevabını bulmaları Süper ligimiz için daha da hayırlı olacaktır!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Kulüpleri yönetemeyip bağıranlar batıranlar bahaneler uydurmakta Olan yöneticilerdir . Maçlarda hakem suçlu . Transferde federasyon suçlu . Futbol yerlerde başkası suçlu .kendilerinin hiç suçu yok. . Herkes suçlu böyle gitmez .bir sistem olmalı kökten her şey değişmeli . Bakın transferlerden yönetici sorumlu olmalı bunu hep söylüyoruz anlayan yok . Hükümet bunları kurtarmasın Batan batsın . Yazık değil mi milletin parasına .ayıptır yeter artık futboldan nefret eder hale geldik .
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23