• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
10 Haziran 2019

Gerçek Milli Ruh ortaya çıktı!..

Milli takımımız son dünya şampiyonu karşısında eze eze üç puanı alarak İzlanda'ya daha emin adımlarla gitmeyi başardı.

Elbette Milli takım denilince hepimizin aklında kalanlar malumunuz, "Prim krizi, tazminatlar, gülerek oyundan çıkan futbolcular, gazeteciler dövmeler ve en önemlisi ruhsuz dolaşan futbolcular topluluğu"ydu.. Başımızda Lucescu'yla olmayacağını defaatle her platformda söylemiştik.. Bizden birisinin, bizi biz yapan değerlerimizle futbolcularımızı yoğuracak bir isme ihtiyacımız olduğunu her zaman söylemiştik!.. Ve nitekim Beşiktaş'la bağlarını koparan Şenol Güneş'le grupta 3'te 3 yaparak yolumuza gümbür gümbür devam ediyoruz...

Şimdi şu denilebilir, bu kadroda Lucescu'nun da payı var!.. Ben bu söyleme sonuna kadar karşıyım.. Nedeni de şu ki; siz isimleri bulur getirirsiniz ama oynatamadıktan sonra o futbolcuların hiçbir anlamı olmaz!.. Sizler Zeki Çelikleri, Merih Altınokları, Cengiz Ünderleri, Mahmut Tekdemirleri ve 34'lük Burak Yılmaz'ı orta alanda neredeyse Fransalı futbolcuların ensesinden inmeyen Dorukhan Toközlere istedikleri özgüveni verirseniz ortaya böylesi muhteşem bir tablo çıkar işte... Düşünebiliyormusunuz; Trabzonspor'da mükemmel bir sezon geçiren Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, Milli takımımızda yedek oturuyor!.. Bu ne mutluluk verici bir olaydır.. 

İşte yapılması gereken asıl mesele buydu!. Lucescu'yla üstümüze atılan ölü toprağı tamamen kalkmış vaziyettedir artık!.. Ben salı günkü İzlanda maçında da ekibimizin geçmiş seneden kalan hesabı keseceğine inanıyor ve mutlak üç puan bekliyorum.. Kaldı ki; Arnavutluk karşısında ezilip büzülen ve sadece Evertonlı Sigurdsson üzerine kurulu bir oyun şablonuyla oynayan Vikingler karşısında bir adım önde olduğumuzu net söylemek lazım!.. 2 Dünya kupası, 2 Avrupa Şampiyonluğu, 2 konfederasyon kupası sahibi Fransa kaleye 4 şut çekebildi ve on sene sonra kaleye isabet bile ettiremedi.. Ve yine ilk kez bir maçı gol atmadan tamamladı Horozlar!.. Horozlar horoz olalı böylesi bir futbol ezilmesi yaşamamıştır kuşkusuz!.. 

Ama tam bu aşamada şunun altını çizelim, TFF Başkanımız Nihat Özdemir bey lütfen, böylesi coşkulu bir Milli Takımın devamlılığı için elinizi taşın altına koyun ve yabancı sınırlamasını gündemden düşürmeyin ve gereğini yapın! Emin olabilirsiniz ki, kazanan sadece ama sadece Türk Futbolu olacaktır!..

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23