• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
12 Ocak 2021

Gaziantep Futbol Kulübü tüm kulüplere örnek olmalıdır!?!

Süper Ligimizde 18. haftayı geride bırakırken, Gaziantep Futbol Kulübü’nden gelecek nesillere aktarılabilecek çok önemli bir karar çıktı..

Yaptığı başarıların üstüne kalkıştığı tüm olaylar ve aldığı cezalarla hep gündemde kalan Rumen teknik adam Marius Sumudica ile yolların ayrıldığı açıklandı. Öncelikle Gaziantep FK’nin bir tarihçesine göz atarak konuya girişimizi yapalım...

Gaziantep FK 1988 yılında SANKO Holding bünyesinde Sankospor adıyla kuruldu. Mavi-beyazlı renklerle futbol dünyasına giren Sankospor, amatör olarak başladığı futbol macerasında başarılarla, günümüzde Süper Lig’e kadar yükselme başarısı göstermiş ve son olarak 12 Eylül 2019 tarihinde dönemin kulüp başkanı Adil Sani Konukoğlu, gerçekleştirilen olağanüstü kongrede görevi Mehmet Büyükekşi’ye devretti. Mehmet Büyükekşi başkan da “Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü” yerine şehirde oluşan isim kargaşasının önüne geçebilmek olarak takımın adını “Gaziantep Futbol Kulübü” olarak belirleyerek yepyeni bir vizyonla yola çıktılar.. Gaziantep FK’nin başında 1,5 yıldır görev yapan ve toplamda 57 maça çıkan Sumudica çok başarılı bir grafiği olmasına rağmen takımdaki geleceğini bir türlü sağlayamadı. Şu ana kadar oynadığı 17 resmi maçta sadece 2 kez kaybeden bir takım oluşturan Rumen teknik adamın futbol başarısı karakterinin altında ezildi... Maçlardan sonra halay çeken, maç esnasında tribünlere dönerek tahrik edici hareketler yaparak Süper Ligin en çok kart gören hocası olmayı da başarmıştı.. Ve en son ise; koskoca Gaziantep Futbol Kulübü’nü küçük düşürücü açıklamaları sonrası ise görevine son verildi. Özellikle Sivasspor mağlubiyeti sonrası yaptığı şu açıklamalar hakikaten bir teknik adam profilinin yapmayacağı açıklamalar, “Başkanımla dün bir toplantı yaptık, başkanımız benden maaşımdan yüzde 10 indirim istedi. Bunu kabul edemeyeceğim. Ben oyuncularıma özel maçlar için cebimden 80 bin avro prim dağıttım, bunu memnuniyetle verdim. Bana yapılan bu teklifi hakaret olarak kabul ediyorum. Eşimi arayacağım, bana para göndermesini söyleyeceğim ve kulübe yardım edeceğim.”

İşte bu açıklamaları yapan Gaziantep FK’nin teknik direktörü olarak sizce kalabilir miydi? Normal bir yönetim olsa kalırdı belki ama ben burada Mehmet Büyükekşi nezdinde tüm yönetimi ayakta alkışlıyorum.. Hiçbir teknik adam Gaziantep şehrinin takımı olan Gaziantep FK’den daha büyük olamaz!.. Başarılı olabilirsiniz ama olumlu bir karakter çizmez ve sadece para odaklı hareket ederseniz karşılığını da böyle görevinizden gönderilerek yaşarsınız.. Bu hareket umarım bazı teknik direktörleri altında ezilen tüm kulüplerimize örnek teşkil eder. Haydi hayırlısı....

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayrettin HATUNOĞLU

Helal olsun Emrah Bey yat futbol, kalk futbol bu milletin tek derdi. Top tepmeği çok değerli hale getirdiniz. Alkış şak şak şak.
 • Yanıtla

Ömer

Gaziantep normali yaptı . Şımarık lafını sözünü bilmeyen bir antrenör . Sanki Avrupa şampiyonu yapmış o hava .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23