• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Galatasaray’da taht oyunları!?!

01 Haziran 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Galatasaray’da 19 Haziran’da üyeler sandık başına gidecek. Ve günlerdir tartıştığımız Mustafa Cengiz ve daha da ötesi Fatih Terim’in başkanlık için adaylıklarını beklerken, seçimde 6 adayın yarışacağı artık resmiyet kazandı...

Adaylara şöyle bir bakınca güçlü adayların yanında plase adaylarında olduğunu görebiliyoruz.. Özellikle Faruk Süren’in damadı olan Burak Elmas’ın son dakikada Fatih Terim’in avukatı olan Rezan Epözdemir’i de listesine sokarak aslında yarışa tamamen Fatih Terim artısıyla girdiğini görebiliyoruz...

Son günde ise yine eski başkanlardan Adnan Polat’ın desteklediği Yiğit Şardan’ın ismi de seçimin sürprizlerinden.. Yiğit Şardan listesine Galatasaray’ın şu anki 2. başkanı Abdurrahim Albayrak’ı da katması aslında Fatih Terim’e bir şekilde meydan okuma olarak da algılanacaktır muhakkak.

Elbette Galatasaray’da bu denli fazla adayların çıkması ve Genel Kurul’un kafasının karışıklığa sebebiyet vermesi kaçınılmaz.. Lakin seçim öncesinde yapılan birleşme çabaları da bir türlü sonuç vermemişti.. Özellikle Divan başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun eski başkanlardan Ünal Aysal’ın arabulucuğunda Burak Elmas’la birleşme çağrısı sonuç vermemişti.. Ve yine İbrahim Özdemir ile eski bürokratlardan Işın Çelebi’nin de listeleri vermeye değin güçlü bir yönetim için birleşme çağrıları da sonuç vermedi.. Tabiiki bu farklı isimlerin yanında bir de kimseyle adını duymadığımız ve sadece Galatasaray mottosuyla hareket eden Metin Öztürk isminin de bu seçimde sürpriz yapması da beklenilebilir.. Tüm bu hengamenin arasında dün itibariyle artık Galatasaray’ın teknik direktörü yok!.. Evet Fatih Terim’in sözleşmesinin bitmesiyle Galatasaray’da yeni dönem için 19 Haziran’a kadar takımın başında kimin olacağı meçhul!

Hafta sonu yasakları kalkmaz ve pandemideki durumun belirsizliği sürerse Mustafa Cengiz yönetimi 19 Haziran’dan sonra da görevine devam edebilir gerçeği de masada durmakta... 10 Haziran’da Galatasaray’ın kampının başlayacak olması ve en önemlisi de Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turuna 20 Temmuz’da çıkacak olması da aslında Galatasaray camiasının nasıl bir karmaşıklığın içine düştüğünü bizlere göstermekte.. 

Özellikle bu zamana kadar bir şekilde Galatasaraylılıklarıyla anılan Okan Buruk, Hasan Şaş, Tugay Kerimoğlu, Ümit Davala isimleri üstünde durulsa da bir gerçek var ki; Fatih Terim ismi Galatasaray için sadece bir iki aday seçilirse devam edilebilecek bir teknik adam olarak gözükmekte.. Şimdilik Galatasaray’da başkanlık makamına ayar veren bir teknik direktör görmeyeceğimiz için de bir spor paydaşı olarak da açıkçası mutluyum. 

Haydi hayırlısı...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yedik

Oralarda taht oyunları, memlekette baht oyunları… babaları olmasa bir halta yaramayan evlatcıkları kurtarmalar felan, yersen!

Turk

Anadolu Efes eurolig samoiyonu oldu haberin varmi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23