Galatasaray'da ipler kimin elinde?!?

26 Mart 2019 Salı

Galatasaray Kulübünün yıllık olağan mali genel kurulunda, başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönem faaliyetleri mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi.

Galatasaray Tüzüğü'ne göre yönetim, 23 Nisan 2019'a kadar seçim kararı almak ve 23 Mayıs 2019'a kadar da seçim yapmak zorunda. Yine tüzüğe göre Mustafa Cengiz, seçimde aday olamayacak.

İşte tam da bu bilgiler doğrultusunda başlığımız devreye giriyor? Galatasaray'da ipler hakikaten kimin elinde?!

Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen ve genel kurul sonrası Fatih Terim'le 5 yıllık sözleşme yenileyeceğini söyleyen Mustafa Cengiz'e deyim yerindeyse balyoz indirildi!.. Elbette 2019 yılında hâlâ alaylı-mektepli tartışmasının yapılması da koskoca Galatasaray için ayrı bir tezat konusu!..

Eğer siz Mustafa Cengiz'in liseli olmadığı için tasfiye edildiği dedikodularını da ayyuka çıkarırsanız bu da ayrı bir kaosu derinleştirmektedir. Tabii kongre sonrası Mahmut Recevik'in "yapılan ilk oylamada evet oyları, hayır oylarından fazlaydı" açıklaması ise böylesi bir tablonun daha da derinleşmesi anlamını taşıyor.. Tüm bunlar yaşandığı iddiasında Divan başkanlığını yöneten Metin Sinan Aslan'ın kapalı oylamaya geçmeyip, yönetimin ibra edilmediği açıklaması sonrası ise, tam anlamıyla GS'nin karışacağını ortaya çıkardı... Tüm bunlar olurken Galatasaray'ın taraftar grubu Ultraslan twitterden yaptığı açıklamada, "Liseci zihniyetiniz batsın" diyerek sert bir dille olayları kınadı.. Galatasaray'ın borcunun 2 milyar 825 milyon 755 bin 791 TL olduğu bir dönemde, Mustafa Cengiz'in bu borcu kapatmasını bir iş insanı olarak bekleyen Galatasaray genel kurulu ise beklentilerin karşılanmadığı görüşünde!.. Galatasaray Başkanı Sayın Mustafa Cengiz'in 6 dakikalık basın toplantısında dile getirdiği idari olarak ibrasızlık için hukuki mücadele başlatacaklarını açıklaması da bu yangına körükle gidileceğinin işareti!.

Bu tasfiyenin Galatasaray camiasına ne denli yakışacağının yorumu tabii ki kamouyunun takdirinde!.. Ben tam bu olayların ışığında aylar önce dile getirdiğim, "Fatih Terim bir gün Galatasaray'ın başkanı olacak" tezimi de bu doğrultuda ben tekrar masaya konulacağını düşünüyorum. Çünkü artık Mustafa Cengiz yok ve Fatih Terim'e teklif edilen 5 yıllık sözleşme de yok hükmünde!. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • yorumcuyorumcu3 ay önce
    Ünal AYSAL'dan başlayarak yöneticiler, GSRAY AŞ, borsa da bir çok mazlum oluşturdu. Bunların ahını ve vebalini taşıyacak kimse yok. Birbirini ve evlatlarını yiye yiye bitecekler. Onlar çok insanı bitirdi ruh beden ve mali olarak. Beter olsunlar.
  • Ramazan ÇelikRamazan Çelik3 ay önce
    Galatasaray da iplerin kimin elinde olduğunu bildiğiniz halde meseleyi böyle basitleştirmenizi yadırgadım . Akit camiasına hiç olmadı. Halbuki daha derin bir yazı yazmalıydınız.
  • İpin ucu..İpin ucu..3 ay önce
    Sahte vaiz (aynen fetula gülen gibi) kürsüde avdaki dilkinin kuyruğunun uzunluğune anlatıyordu; "tamm 5 metre kuruğu vardı" dedi, o anda ayağına bağlı ip çekildi ve düzeltti; "4 demek istedim, yağnii" diyerek... 3 dedi yine olmadı, 2 dedi yine olmadı, en sonunda dayanamayıp; "ipin ucu itin eline geçti cemaat, ne yabayım yağnii!" demek zorunda kaldı.

Günün Özeti