• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
26 Mart 2019

Galatasaray'da ipler kimin elinde?!?

Galatasaray Kulübünün yıllık olağan mali genel kurulunda, başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönem faaliyetleri mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi.

Galatasaray Tüzüğü'ne göre yönetim, 23 Nisan 2019'a kadar seçim kararı almak ve 23 Mayıs 2019'a kadar da seçim yapmak zorunda. Yine tüzüğe göre Mustafa Cengiz, seçimde aday olamayacak.

İşte tam da bu bilgiler doğrultusunda başlığımız devreye giriyor? Galatasaray'da ipler hakikaten kimin elinde?!

Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen ve genel kurul sonrası Fatih Terim'le 5 yıllık sözleşme yenileyeceğini söyleyen Mustafa Cengiz'e deyim yerindeyse balyoz indirildi!.. Elbette 2019 yılında hâlâ alaylı-mektepli tartışmasının yapılması da koskoca Galatasaray için ayrı bir tezat konusu!..

Eğer siz Mustafa Cengiz'in liseli olmadığı için tasfiye edildiği dedikodularını da ayyuka çıkarırsanız bu da ayrı bir kaosu derinleştirmektedir. Tabii kongre sonrası Mahmut Recevik'in "yapılan ilk oylamada evet oyları, hayır oylarından fazlaydı" açıklaması ise böylesi bir tablonun daha da derinleşmesi anlamını taşıyor.. Tüm bunlar yaşandığı iddiasında Divan başkanlığını yöneten Metin Sinan Aslan'ın kapalı oylamaya geçmeyip, yönetimin ibra edilmediği açıklaması sonrası ise, tam anlamıyla GS'nin karışacağını ortaya çıkardı... Tüm bunlar olurken Galatasaray'ın taraftar grubu Ultraslan twitterden yaptığı açıklamada, "Liseci zihniyetiniz batsın" diyerek sert bir dille olayları kınadı.. Galatasaray'ın borcunun 2 milyar 825 milyon 755 bin 791 TL olduğu bir dönemde, Mustafa Cengiz'in bu borcu kapatmasını bir iş insanı olarak bekleyen Galatasaray genel kurulu ise beklentilerin karşılanmadığı görüşünde!.. Galatasaray Başkanı Sayın Mustafa Cengiz'in 6 dakikalık basın toplantısında dile getirdiği idari olarak ibrasızlık için hukuki mücadele başlatacaklarını açıklaması da bu yangına körükle gidileceğinin işareti!.

Bu tasfiyenin Galatasaray camiasına ne denli yakışacağının yorumu tabii ki kamouyunun takdirinde!.. Ben tam bu olayların ışığında aylar önce dile getirdiğim, "Fatih Terim bir gün Galatasaray'ın başkanı olacak" tezimi de bu doğrultuda ben tekrar masaya konulacağını düşünüyorum. Çünkü artık Mustafa Cengiz yok ve Fatih Terim'e teklif edilen 5 yıllık sözleşme de yok hükmünde!. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23