• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Galatasaray’da esas soru şu olmalı!..

25 Mayıs 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Galatasaray’da zoraki birliktelik artık tamamen son buldu ve Başkan Mustafa Cengiz, Terim’le çalışmayacaklarını açıkladı..

Elbette bu malumun ilanı, geçtiğimiz yıllarda sık sık karşı karşıya gelen, basın üzerinden birbirlerine salvolar savuran ikilinin birliktelikleri resmi olmasa da 31 Mayıs’ta tamamen son bulacak..

Galatasaray’ı hakikaten zor bir süreç bekliyor... 19 Haziran’da bekleyen başkanlık seçimi ve 4 adaylı birde hayalet adayları olan bir seçime gidecek olması.. Takımın transfer politikası ne olacak? Terim’le yola devam edilmeyecekse kim yeni teknik direktör olacak?!? Ve daha neler neler...

Tabii son olarak Mustafa Cengiz’in geçtiğimiz gün basın toplantısında Fatih Terim’e zehir zemberek sözleri sonrasında ise, Fatih Terim’in mektupla belaltı (!) cevap vererek “Başkana acil şifalar diliyorum” diyerek durumu başka bir boyuta taşıması da başka krizleri görmemize kapı aralamakta.. Şimdi burada esas sorulması gereken soru şu, Faruk Süren, Ünal Aysal, rahmetli Özhan Canaydın başkanlarla da çalışan Fatih Terim’in Mustafa Cengiz’le olan ego savaşı kulübü lime lime doğramaktadır ve her platformda Galatasaraylılık dersleri veren Fatih Terim ve Mustafa Cengiz acaba ne yapmak istiyor?

Şunu açıkça söyleyelim, Fatih Terim Galatasaray tarihinin en başarılı teknik adamıdır.. Bunu inkar etmek futbolu bilmemek anlamına gelir.. Ama şu sorunun cevabını da Galatasaraylıların vermesi gerekir.. Galatasaray mı büyük, Fatih Terim mi büyük? Evet evet, eğer siz bir camianın ötesinde kendinizi gördüğünüz anda kusura bakmayın ama benim için bitmişsiniz demektir.. Tıpkı Fatih Terim’in de bittiği gibi.. Mustafa Cengiz başkanın basın toplantısında dediği gibi; “Kendini onursal başkan zannediyor” söylemi hala hafızalarda..

Ben iki-üç defadır Cengiz başkanla bir dargın bir barışan Fatih Terim için de şu iddiada bulunmuştum.. Artık Sayın Terim’in kulübeye veda edip tribünlere çıkarak çok sevdiği Galatasaray için hizmet şeklini değiştirmesini söylemiştim.. Ama yıllar sonra bu söylemimin altının dolduğunu ve şu ana kadar 4 aday olan Galatasaray başkanlık seçimi için ilerleyen günlerde Fatih Terim’in de hodri meydan diyerek başkanlık seçimine gireceğine adım adım ilerlediğimizi düşünüyorum... Sayın Fatih Terim, şunu unutmamalı ki, Galatasaray camiasının şu anda maddi-manevi tek söz sahibi başkanlık makamıdır.. Bu gelenekle Galatasaray bugünlere gelmiştir.. Doğal olarak da, Fatih Terim’in Galatasaray’da 31 Mayıs’tan sonra sadece divan kurulu üyesi olarak kalacağını unutmaması gerekir... 

İş işten geçmeden de gözüken 4 aday ve bir de hayalet aday Mustafa Cengiz’e rakip olarak artık adaylığını koyarak Galatasaray camiasının içine düştüğü bu sarmaldan kurtarması gerekmektedir...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kabirdeki futbol sorularına hazırlanınız

"Şunu açıkça söyleyelim, Fatih Terim Galatasaray tarihinin en başarılı teknik adamıdır" bunu açıkça söylemen gerçekten çok iyi olmuş; hayır üstü kapalı söylesen kimse anlamazdı ki!

Muhammed Genç.

NE HİKMETSE. BİZDEN OLAN , DIŞ BAĞLANTISI (KOLEJ ) OLMAYANLARIN BİR YERLERE GELMESİNİ KABUL EDEMEDİNİZ... FATİH HOCAYİ BİR YERE KAYİT ETTİRELİM..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23