Galatasaray'da 2. Alan Vakası...

30 Temmuz 2019 Salı

Malumunuz Galatasaray geçen sezon Gomis sonrası bir forvet arayışına girmiş ve yılan hikayesine dönen bir Alan Carvalho dizi filmini bizlere izlettirmişti.. 

Başrollerinde Çin temsilcisi Guangzhou Evergrande'de oynayan Brezilyalı forvet Alan ve diğer rollerde ise Abdürrahim Albayrak'ı görmüştük.. Şöyle geçen sezona bir dönersek, Galatasaray acilen bir forvet listesi ortaya koymuş ve Çin'de top oynayan Brezilyalı Alan'ı almak için çıkarma yapmıştı. Hatta Brezilyalı'yı almak için 2. Başkan Abdürrahim Albayrak Dubai'ye takımın kampına gitmiş ve hezeyanlarla dolu havalimanında şu açıklamaları yapmıştı: "Ben kulübüne sonsuz teşekkür ediyorum. Bizi havaalanından aldılar. Otele kadar götürdüler. Kendileri ile görüştük. Futbolcu ile 1 saat baş başa görüştük. Alan yüzde yüz Galatasaray’ı kafasına koymuş, Galatasaray’a gelmek için elinden gelen her şeyi yapıyor." Bu açıklamalar sonrası ise Alan Carvalho vatandaşı Pato’nun forma giydiği bir başka Çin ekibi Tianjin Tianhai’e transfer oldu.. Evet şimdi ise günümüze dönelim..

Bunları neden hatırlattığım ortada!.. Şimdi ise aynı o dönemin izlerini taşıyan bir Radamel Falcao tiyatrosu izliyoruz hep beraber!.. Başrollerde yine Abdürrahim Albayrak var.. Albayrak daha düne kadar, tek hedefimiz Diagne’yi satmak derken önceki gün ise şu açıklamaları yaptı.. 

 "Diagne'yi illaki satacağız diye bir şey yok. Kıymetini bulursak satarız. İsteyen kulüpler var. Bunlar var diye de bedavaya verecek halimiz yok"

İşte tam bu aşamada bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu derler adama... Siz şayet Alan diye tutturup denize düşer ve Diagne'ye sarılırsanız.. Bugünde aynı hatayı yapmaktan kaçamazsınız!.. Herhalde Falcao'nun futbolculuğunu masaya yatıracak halimiz yok! Ama gelin görün ki, Falcao şu anda kulübü Monaco'yla kampta ve 1 yıllık daha süren sözleşmesini sürdüreceği de gelen haberler arasında... Aslında tüm bu yaşananlar, Galatasaray yönetiminin transfer harekatlarının ne denli koordinesiz olduğunun resmidir.. Biz bu yazıyı kaleme alırken Falcao olayında ciddi bir boyut oluşmadı.. Ama bu hafta Falcao da gelirse 'Hayırlı Olsun'umuzu da demeyi ihmal etmeyiz..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • Göksen MereyGöksen Merey19 gün önce
    Falcao geldi bizim rüyamız geçte olsa gerçekleşti, şimdi diğerlerinin kabusu başlıyor bu yazı ve bunu gibileri insanı ne hale düşürüyor.
  • ZizuZizu1 ay önce
    Sn. Emrah Savcı siz soyadınız gibi savcı olun lütfen çünkü çok alakasız bir benzetme yapılmış Alan transferi çin kulübü ile mahkemelik olduğu için riske girilmedi Falcao da ise 3 yıllık anlaşma sağlandı bilginiz olsun
  • N g das N g das 1 ay önce
    GS ray kulübü bay terim olduğu muddetce borç batağından kurtulamz terim egosunu tatmn etmek icn koca GS yı parmağında oynatıyor falcoo falan gelmz alamadım paran yok cagneyi GS nin başına bela eden terim haydi 10 bin erya sat görelim seni erenin suçu neydi bundan dahami kötüydü

Günün Özeti