• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
12 Şubat 2019

Futbolda yeni jargon "Berberde görüştüm" mü?!?

Tüm berber kardeşlerimizi tenzih ederek şunu söylemek isterim ki;  böylesi saçma bir konunun Türk futbolunda yer bulmasından hicap duyduğumu belirterek başlamak istiyorum...

Malumunuz Şenol Güneş, Bursaspor maçı sonrası yaptığı açıklamalarla netlikten öte, tamamen kafa karıştırmaya yönelik söylemlerle konunun derinliğini tamamen saptırdı.. İsminin gün içerisinde Milli Takımla anlaştığı açıklamaları sonrası gözler Bursa maçında alınan galibiyet sonrası Şenol Güneş'teydi ve Güneş basın toplantısının sonunda şunları söyleyerek hakikaten tüm kamuoyunu şaşırttı: Güneş, Federasyon Başkanı ile görüşüp görüşmediği sorusuna şu cevabı verdi: "Evet görüştüm ama nerede görüştüm; berbere geldiler. Berberdeydim. Ali Koç da oraya geliyor. Siz benim berberi biliyor musunuz? Reklam olmasın ismini vermeyeyim" dedi. 

Şimdi diyeceksiniz ki ne var bunda, ben söyleyeyim... Böylesi bir açıklama deyim yerindeyse saçmalıktan öteye geçmez!.. Siz Beşiktaş'ta büyük başarılara imza atmış bir marka teknik adamken bu denli açıklamalar sarmalında boğulmak hakikaten Şenol Hoca'ya yakışmadı!..

Şunu da kesinlikle belirtmek lazım ki; bu karmaşıklıklar zincirinde Şenol Güneş'in ben sezon sonunu göremeyeceğini düşünüyorum... Mental anlamda büyük bir çöküntü yaşaması an meselesi gibi durmakta!.. Bir de yarım kalan bir hikayesi olan Milli Takım konusunda şu anda Lucescu'dan sonraki en güçlü aday Şenol Güneş!.. Tüm bunlar masadayken ve Fikret Orman yönetiminin mayıs ayında seçimi kaybetme ya da çekilme seçenekleri de göz önünde bulundurulursa, Şenol Güneş için Milli Takım patronluğu biçilmiş kaftan gibi gözükmekte... Hem Şenol Güneş'in yıpranmaması hem de Milli Takım olgusunun daha fazla malzeme yapılmaması adına bu konunun kapatılması tüm taraflar için elzemdir.. Son olarak; yakında yine Fikret Orman ve Şenol Güneş'in birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek kardeşlik mesajları vermelerini görürseniz şaşırmayın.. Çünkü artık olağan bir durum oldu da ondan?!? Lucescu'nun sözleşmesinin dün feshedilmesi sonrası Şenol Güneş isminin nerede ve nasıl şekilleneceğini de hep beraber göreceğiz..

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı