Fener'in Genel Kurulu'nda yine acı itiraflar!..

18 Haziran 2019 Salı

Fenerbahçe Kulübünün Ülker Stadı'nda yapılan olağan mali genel kurulunda konuşan Ali Koç, yine başarısızlıklarını açık açık ilan ederek, farklı bir genel kurulu bizlere izletti..

Baktığınız zaman kötü geçen bir sezon sonrası şu ana kadar sadece Trabzonspor'da kabul görmeyen ve Fenerbahçe'nin kabul ettiği bir Murat Sağlam ismi haricinde gündemde olan futbolcular topluğuna baktığınızda ortada koca bir sıfır gözüküyor... 

Elbette 3,5 milyar borç batağında olan ve Ali Koç yönetimi sonrası 700 milyon TL daha borçlanarak yoluna devam eden kulüpte yapılan eleştirilerin odağındaki isim ise Comolli denen zat-ı muhterem!..

Fransız Damien Comolli şu ana kadar kulübe yaptığı yabancı transferlerinde başarı düzeyi o kadar kötü ki, tarihinin en kötü sezonunu Fenerbahçe'ye yaşattığını herhalde Sayın Koç da unuttu galiba!.. 

Ama unutmayan bir kişi vardı Genel Kurul'da... Eski yönetim kurulu üyesi Hulusi Belgü'nün kulüp nezdinde "Comollizede" cümlesi aslında Fenerbahçe'de de içten içe yapılan eleştiriler yumağının çoğaldığının işareti..

Sayın Koç'un şunu unutmaması lazım ki, geçen seneki başarısızlık kredisinin bu sene de olabildiğince tüketilecek kadar olmadığının yararı var!..

Zaten takımdaki yabancıların neredeyse tamamına yakınının gönderilmesi ve yeni yapılmasını beklediğimiz yabancı transferleriyle kulübün borç yükünün daha artması haliyle beklenecek!.. Ve tabii ki; Ali Koç'un ısrarla Comolli'nin arkasında durması da ve genel kuruldaki "Comolli hata yapmış olabilir ama onun geçmişine bakarken, Şampiyonlar Ligi'nde finali onun tohumlarını attığı iki takımın oynadığını görürsünüz" açıklamaları hakikaten hezeyan benim nezdimde... Ve en önemli acı itiraf ise, Fenel Ol kampanyasında 2 ayda 125-130 milyon liraya gelinmesi ve hedeflenen 400-450 milyon liranın uzağındayız açıklaması ise beklenen ilginin oluşmamasının acı bir itirafı olsa gerek!.. 

Ezcümle; Fenerbahçe yönetimsel anlamda ibra edilmiş olabilir ama Ali Koç yönetiminin Fenerbahçe'si rakamlarla istenilen seviyenin hâlâ altlarında geziniyor!..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Ali..Koç..Comolli..düşün..artık..Fener'in..yakasından..beceremediniz..defolun.
 • EKOLL EKOLL 1 ay önce
  Ali Koç kendi holdinglerindeki başarının kendi eseri olduğunu zannetti. Oysa başarı şirketleri yöneten profesyonellerindir. Bir kez daha görüldü.
 • sedat kalfasedat kalfa1 ay önce
  koç fb düşmanı fetöcülerle birlikte. TEK KELİMEYLE BU FENERBAHÇEYE İHANETTİR
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Bırakın düşsün acimsyin bizim patamizla hava atıyor. Ülkemizde nice genç var bı zahmet onlarla yola devam etsin borçlar bitene kadar şımarık bunlar birde gider Trabzonspor luya oy verirler. Bu sene kümeye nsdnas.
 • Koç neye bannak atsa..Koç neye bannak atsa..1 ay önce
  Aziz Yıldırım paklanmış mış meğer; bu sene ne leader gordük la!

Günün Özeti