• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Fener’in armasını ayağa düşürdünüz Sayın Koç!..

24 Ağustos 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’nde Helsinki karşısında aldığı galibiyetten ziyade tüm gündem formadaki armanın neden kaybolduğu üzerine gelişti...

Elbette öncelikle formadaki armanın yok edilmesinin vizyonerlikle, formanın dizaynını üstlenen Puma yetkililerinin de “Geleneklere meydan okuyarak, yenilik yaptık” söylemleri açıkçası beni tatmin etmedi.. 

Nedeni ise, eğer siz yıllardır süregelen forma üzerindeki kulübün en değerli ikonu olarak gösterilen armayı kaldırıp da takımın ismini neredeyse tüm izleyicilerinin gözüne sokarcasına yazmanın dizaynla, estetikle ne alakası olabilir diye sorgulamak lazım doğrusu..

Elbette Puma yetkilileri, Fenerbahçe, gibi Manchester City, Dortmund, Marsilya, Valencia ve Marsilya kulüplerine de aynı şekilde dizayn geliştirdi.. Bu kulüplerin içinde Manchester Cityli taraftarların “Bu forma tarihimizin en kötü forması” diyerek büyük bir tepki gösterdi. Yine Borussia Dortmund yetkilileri gelen tepkiler üzerine mesajın alındığını ve değişikliğe gidebileceğinin sinyallerini verdi.. 

Biz tekrar Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe’ye dönecek olursak, geldiği günden beri, Fenerbahçe’de yüzlerin gülmediği, gelmeyen şampiyonluklardan tutun da kulübün en değerli isimlerini tasfiye edişine kadar birçok badire atlattı camia...

Ve son olarak Helsinki maçında öylesi bir hava vardı ki Kadıköy’de neredeyse genç oyuncuların sahaya girişi sebebiyle tüm stat ayağa kalkacak!.. Kadro yapılanması deseniz yok, forma dizaynı deseniz yok... Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan bir Fenerbahçe’nin başında ikinci dönemini geçiren bir Ali Koç başkan profilini hep birlikte izliyoruz...

Düşünebiliyor musunuz koskoca 114 yıllık bir çınarın formasındaki armayı ayağa düşürebilecek kadar gözünüz artık hiçbir şeyi görmüyor?!? 

Umarım bu olayı neden bu kadar büyüttün diyerek beni yadırgamıyorsunuzdur!.. Bazı değerler vardır ve o değerler her daim tüm camiaların mihenk taşları olarak hafızalara kazanmıştır.. Siz eğer logonuzu sırf daha çok kazanacaksınız diye farklı bir havaya sokarsanız da garip bir durum ortaya çıkıyor. Başkan Ali Koç’un arma sorusuna, bütün formada arma var demesi ise tam bir akıl tutulması!.. Formada arma var ise Muhammed’in gol sonrası bu hareketleri neyin nesi o zaman!? Dünya basınında bile gündem olan bu görüntülerle Fenerbahçe’nin imajını zedelemeye devam eden bir Ali Koç’u daha ne kadar böyle enterasan olaylarla irdeleyeceğiz merak ediyorum... Ezcümle; Fenerbahçe armasını tasarım düşüncesiyle sağ baldırın üstüne koymak hakikaten tam bir fecaat!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vaayy be

Abim sen de bazen doğru söylüyorsun haa...

Vatansever

Türkiye’de futbol yoktur. Boş çerçeveye yüzbinler verip futbol takımına sponsor olan cephede Düşmanı besleyen firma ve Fener gibi her daim bir azınlık grubunun takımı ve o takımın Koç ailesinden olan Başkanı daha ne söylenebilir ki? Ha bu arada o sponsor olan firmaya sizin yazarlarınız tarafından meziyetler atıf edilen köşe yazıları!!??
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23