Fenerbahçe'de kazanma alışkanlığı oluştu mu?!

05 Şubat 2019 Salı

Fenerbahçe iki haftadır galip ve önümüzdeki hafta Kayserispor deplasmanına gidilecek.. Orada da yüzde 80 favori olarak gördüğüm Fenerbahçe'nin seri galibiyetlerle yola devam edeceği aşikar diye düşünüyorum!..

Elbette küme düşme hattında ilk yarıyı geçiren ve kaotik bir ortamda yönetilen Sarı-lacivertliler için gelecek baharın kaçınılmaz olduğunu Malatya ve Göztepe maçlarındaki ışıltıyla görmek mümkün!.. Her iki maçta da özellikle yeni transferlerin etkisiyle takım olma hüviyetini kazanan ekip için önünün açık olduğunu net söyleyebiliriz.. Kaldı ki, şehir efsanesine dönen Fenerbahçe küme düşecek mi muhabbetlerinin de ne denli yersiz olduğunu da eklemek lazım..

Gelelim dipten adım adım Ersun Yanal'ın sistem anlamında şahlandırdığı takımın yönetim anlayışına!..

O yönde hiçbir şeyin değişmediğini söylemek lazım.. Malum geçtiğimiz hafta sonu Divan Kurulu'nda konuşmaktan öteye geçen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un feveranları hakikaten şaşırtıcıydı!..

Sayın Başkan, bu seneden umudunu keserek gelecek sezon şampiyonluğu hedefliyoruz demesi de bir hayli garipti doğrusu.. Böylesi vizyon sahibi bir başkandan (!) beklenen açıklama bu olmamalıydı..

Divan'da Koç, Fenerbahçe'nin ekonomik anlamdaki çöküntüsünün devam ettiğini ve sene sonuna kadar 60 milyon euro kâr yapması gerektiğini ve bunun imkansız oluşunu deklare etti ve rakiplerine ve TFF yönetimine parmak sallamaya devam etti..

Bence Sayın Koç, bu tür eylemlerden artık uzak durmalı ve takımın kazanma alışkanlığına bir başkan olarak katkı sunmalı.. Bunu da yapmanın en anlamlı yolu, polemikler ve restleşmeler ışığından uzak durmak!..

Ezcümle; Fenerbahçe, iki haftalık galibiyetin üzerine oynadığı özverili ve hırslı futboluyla yoluna devam etme şansını takım olarak kendinde görmüştür!.. Bunda en büyük pay ise takımın forma rekabetinden dolayı ayağa kalkmasıdır!...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • birolbirol4 ay önce
    Bana Ali Koç'un hangi alanda başarılı olduğunu söylesinler...Bence koç ailesinin torunu olmaktan başka bir özelliği yok...FB de başarılı olamaz. çünkü tutarlı değil tevekkeli ailesi otel ve futbol dışında başka bir alana sokmuyor bunu maazAllah bir üretim sektörü yönetimi verseler Comolli gibi birini CEO yapar müessesesini batırır. YANLIŞI NERDE? Comolliyi getirdi 11 transfer yaptırdı...geçen sezonun şampiyonluk kovalayan ikinci olan kupa finalisti takımı ve hocasını dağıttı. yapması gereken sadece mevcut teknik heyet zaten anlaşmalı maaşlı hocan ,danışırsın en fazla üç takviye yapardın hem o kadar para harcamaz hem takımın insicamını bozmazdın... gitmesi gerekenler varsa hocanla danışır onları satar ya da kiralardın. borçdan bahsediyor...işe yaramayan 10 transfer yaptın para harcadın maaşlı adamlar, hoca getirdin gönderdin durduk yerde ona ve ekibine maaş ödüyorsun...NE DİYEYİM Kİ
  • soytarixsoytarix4 ay önce
    FB ile bu hafta biz 70 yaş gurubu emekliler olarak halı saha maçımız var; bakalım umutluyuz.

Günün Özeti