• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
08 Haziran 2020

Fenerbahçe’de Ali Koç’tan yepyeni bir kurtuluş yolu daha?!?

Malumunuz Türkiye’de Süper Lig’i haftaya açıyoruz. Ama gündem konusunda hiç sıkıntı yaşamayan bir futbol dünyamız var maalesef..

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Ekonomist Dergi’sinin Instagram hesabında “Şikenin üstesinden gelmek için nasıl bir çalışma yapacaksınız’ sorusuna, “Birçok ülkede de böyle olaylar oldu. İtalya’da, İngiltere’de ve Fransa’da da oldu. Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de böyle bir olayı yaşadık. Hepimizin bildiği gibi o sezon... 2010-2011 sezonudur. Sezon geride kaldı. 9 sezon geride kaldı. Biz 9 senedir herhangi bir şekilde bir şike olayına rastlamadık” dedi ama yer yerinden oynadı..

Bunun üzerine Fenerbahçe’nin kötü skorlar aldığında her maç sonu kameraların karşısına çıkarak tehditler savuran İkinci başkanı Semih Özsoy hemen açıklamada bulundu. Sayın Özsoy da, “Talihsiz bir açıklama diyemiyoruz, talihsiz olması için bilmeyerek olması lazım. Neye hizmet ettiği belli olmayan, çok kesimleri üzen, kahreden bir açıklama oldu. Şaşkınlıkla takip ettik. Dava arkadaşımız dediğimiz, yoldaş dediğimiz bir insanın böyle açıklama yapması akıllara durgunluk verici” diyerek açıklamada bulundu. Sonra doğal olarak Nihat Özdemir topa girdi ve “Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili “şike tartışmaları’’ olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl ‘rezalet’tir” diyerek açıklamada bulundu.. Kafanız bir hayli karıştı farkındayım, ama olaya iki sezondur Fenerbahçe kulübünü başarısızlıklara iten başkan Ali Koç’ta girerek son noktayı koydu.. Vizyoner başkanımız (!) sayın Ali Koç, Semih Özsoy’un mesnetsiz tüm açıklamalarını sahiplendi ve Nihat Özdemir’in Fenerbahçe’den ihraç edileceğini açıkladı.

Şimdi adama sorarlar; iki sezondur Fenerbahçe’yi sportif anlamda yerlerde sürükleyen ve vizyoner bakış açısıyla kulübü yöneteceğiz diyip her ortamda Fenerbahçeli taraftarları ortaya atarak ateşe körükle gitmenin ne anlamı var Sayın Başkan?

Siz değil miydiniz; 2010-11 sezonunda Fenerbahçe yöneticiliği yapan Nihat Özdemir’in yapması gerekeni en iyi yaptığını söyleyen; yine TFF başkanı seçilen Nihat Özdemir için “Nihat Özdemir’e hayırlı olsun diyoruz. Fenerbahçe olarak yanınızdayız ve bir adım daha öne gidiyorum, emrinizdeyiz diyen.. Ne oldu da böyle tehditler savuruyorsunuz?!

Şunu net olarak söylemek lazım ki; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, her defasında başarısızlığını örtmek için kendine durumdan vazife çıkartarak yeni düşmanlar oluşturmak istiyor?! Çünkü o da biliyor ki; kaostan beslenmek Ali Koç’a yarayacaktır.. Kovid-19 sürecinin bile sayın Ali Koç’un başarısızlığını örttüğünü düşünürsek, sayın Başkanın ilerleyen günlerde yepyeni düşmanlar oluşturacağından hiç şaşkınlık duymamak lazım!.. Elbette bu açıklamaların Trabzonspor’un aldığı ceza sonrasında TFF yönetiminin destek mesajlarının etkisinin ne denli olduğunu da sizlerin takdirine bırakıyorum(!)

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Koç' u silkeleyip sallayarak düşürme gücün var mı?

Eee, o halde sana ne Koç' tan, sana ne Süleyman Seba' dan? İşin yok mu?
 • Yanıtla

süleyman şah

birileri fb başkanı ali koç'un başarısız olmasını ve fb'nin başından gitmesini istiyor...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23