Evet gerçekten ‘şampiyon belliyse boşuna oynamayalım’...

13 Mayıs 2019 Pazartesi

Galatasaray, Rize’den 3-2’lik galibiyetle döndü. Elbette Emre Akbaba’nın ayağının kırılması hakikaten tüm futbolseverleri derinden yaraladı. Sevgili Emre Akbaba’ya acil şifalar diliyorum öncelikle..

Gelelim olaylı maça, Serkan Çınar ve VAR hakemi Alper Ulusoy’un maça damga vuran en önemli kararına...

90. dakikada Galatasaray'ın ataklarını yoğunlaştırdığı bir aralıkta Awaziem'in, Onyekuru'ya ceza alanı içinde yaptığı müdahale sonrasında hakem Serkan Çınar VAR yardımıyla pozisyonu inceleyerek penaltı noktasını gösterdi. Onyekuru'nun pozisyonda ayağının darbe almadığı çok net belliyken, Nijeryalının artistik kendini bırakmasıyla penaltı verildi. Elbette böylesi bir karar sonrası takımın gardı tamamen düştü ve Galatasaray bildik futbolunun semeresini 'En çok gol atan yabancı futbolcusu unvanına sahip olan' Diagne'yle yakaladı ve müsabakayı 3-2 kazanmasını bildi. Artık bu saatten sonra içerde Başakşehir maçı, kazanılması halinde şampiyonluk turunun atılacağı bir hal almış durumda.. 

Tabiki maçlar kazanılır kaybedilir ama benim takıldığı nokta haftalardır hakemler üzerinde demediklerini bırakmayan, MHK'yı ziyaret eden Mustafa Cengiz, Abdürrahim Albayrak'lar ve sonrasında ise Rizespor karşılaşması sonrası mikrofonların önünde Emre'ye geçmiş olsun dileklerini ileten yöneticiler topluluğu...

Size yapıldığı zaman yeri göğü inletip, hakemleri baskı altına almak için tüm algı operasyonlarını yapacaksınız, ama işin ucu karşı tarafı ezdiği zaman sesiniz çıkmayacak!..

Böylesi bir yöneticilik olur mu bunun kararını sizlere bırakıyorum?!? O zaman şöyle bir geriye gidelim... Fenerbahçe ile Galatasaray’ın 1-1 berabere kaldığı dev derbinin ardından Abdurrahim Albayrak, hakem hatalarına isyan etmiş ve şunları söylemişti:  “Sustuk, saygımızdan hiçbir zaman ödün vermedik, herkese saygı gösterdik. Başkanımızın ısrarına rağmen TFF, VAR konuşmalarını açıklamadı. VAR ile konuşuluyor ama netice alınmıyor. Arkadaşlar nasıl devam edeceğiz böyle? Bir takım şampiyon Edilecekse, çıksınlar açıklasınlar ilan etsinler, kimse de boşuna uğraşmasın. Bir faul var, ayağa basma var, VAR ile konuşuyorsunuz ama faul veremiyorsunuz.”

Şimdi buradan sayın Albayrak'a soralım; eğer şampiyon belliyse neden tüm kulüplerimiz her hafta zahmetlere katlanıyor dersiniz?!? Onun için artık futbolun sadece sahada oynanması gerektiğinin idrakine varabilmek dileğiyle...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Bende SoğudumBende Soğudum9 gün önce
  Aklı başında tek yorumu Futboldan Soğuyan Adam yapmış gerisi kuru taraftarlık sergilemiş.
 • ZAFERZAFER9 gün önce
  O zaman Türk halkı olarak diyoruz ki: "Arkadaşlar nasıl devam edeceğiz böyle? Bir takım şampiyon Edilecekse, çıksınlar açıklasınlar ilan etsinler, kimse de boşuna uğraşmasın. Bir faul yok, ama verilen haksız belki de bir yıl boyu seyircisiyle, oyuncusuyla, malzemecisiyle, teknik kadrosu ve yöneticisiyle takımların verdiği emekleri boşa çıkaran HAKSIZ bir penaltı var, VAR ile konuşuyorsunuz ama haksız penaltı veriyorsunuz.”
 • Rüstem ErolRüstem Erol10 gün önce
  Fatih Terim'e 10,Hasan Şaş'a 8,Ryan Donk'a 6, Badou Ndiaye'ye 5, Garry Rodrigues'e 3 maç ceza verildiği halde takım var gücüyle çalıştı, engelleri tek tek aştı ve mutlu sona tek maç kaldı.Şimdi elinize koz geçtiğini zannederek Erman Toroğlu nun "penaltı" dediği pozisyon için "degil" diyerek çelme takarmıyız umudu taşıyorsunuz ama umutlanmayin "ŞAMPİYON OLACAĞIZ."
 • cimbom hakkıyla cimbom hakkıyla 10 gün önce
   yavaş çekimlerde Onyekuru'nun ayağına darbe geldiği çok net gözüküyorken nasıl aksini söyleyip yazabiliyorsunuz? .. bu yazdığın tonda bir yazıyı Başakşehir 90 artılarda üst üste penaltılar kazanıp puanları üçer üçer aldığında yazdınmı ? tarafgir yazı yazma .. dürüstçe bakıldığında başakşehir en az 10 puan geride olması gerekir .. galatasarayın çalınan puanlarından bahsetmiyorum bile
 • Abdullah Abdullah 10 gün önce
  Siz önce Fener’in gs 2 Rize Bursa Başakşehir Beşiktaş maçlarındabsonuca direkntesir eden 8 puana bak yoksa şuan küme düşerdi gs hangi maçları hakem kararıyla aldı hangilerini kaybetti 2 fener maçı2 konya maçı 8 puan kayıp var direk YÖK taç YÖK sarı YÖK faul değil direkn8 puan kimse mal değilgazetecilik böyle olmaz Türkiye’nin juventusu karşısında eziklik yaşamak normal 3 büyük değil tek büyük
 • Futboldan Soğuyan AdamFutboldan Soğuyan Adam10 gün önce
  3 büyükler 60 yıldır aynı oyunu yapıp şampiyonlukları çalıyorlar. Ligin İlk devresini lider bitiren diğer klüpler umutlanıyorlar ama sonuç aynı. Bunların numarası son haftalara doğru tedavüle konuyor. Diğer haftalar kim lidermiş önemi yok. G.Antep,Kocaeli, Sivas, Trabzon, Başakşehir hep aynı tuzağa düştüler. Fatih Terim 8 değil 18 Puanda geride olsak umudumuzu kaybetmeyiz demişti.Böyle bir düzenin olduğunu bilen tabi 18 Puan geride de olsa umursamaz değil mi? Ayrıca Fatih Terim geçen yıllarda ''Lige ne zaman ayar verileceğini biliyorum'' demişti. Bundan büyük itiraf mı olur? Siz gerisini anladınız artık. Birde Başkanları biz olmasak diğer klüplerde kaybeder diyor. Asıl diğerleri olmasa 3 büyükler kendi aralarında bir zamanlar oynadıklarıTSYD kupası gibi 3'lü turnuva maçı oynanıp dururlar. İnsanları saf yerine koymayın artık.
 • Ensar1969Ensar196910 gün önce
  Sayin yazar,Nijeryalinin ayağina müdahale var,penalti var yok orasini bilemem,müdahale yok diye milleti kandirmayin,ayni durumda FB veya BJK olsa ani yaziyi yazabilecekmiydiniz? Ama böyle federasyonun böyle MHK si olur,böylede spor yazari olur,çok görmemek lazim.

Günün Özeti