• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
07 Mayıs 2019

Derbinin kaybedeni sizce kim?!?

Son üç haftaya girerken liderlik el değiştirdi. Galatasaray, Medipol Başakşehir'den liderliği Beşiktaş'ı yenerek devraldı.. Son üç haftada artık ipler tamamen Galatasaray'ın eline geçmiş oldu...

Şimdi başlıkta da dikkat çektiğim gibi bu derbinin gerçekten tek kaybedeni Beşiktaş camiası mı?!? Bana göre kesinlikle Beşiktaş camiası olmadığı aşikar o konuya geleceğim ama... Galatasaray maçında Milli Takıma gitmesi kesinleşen Şenol Güneş'in ne denli korkak bir futbol anlayışıyla sahaya çıktığını herhalde sağır sultanlar bile duymuştur!.. Siz 6'da 6 yapmış bir ekipken; Atiba, Dorukhan ve Ljajic tandemiyle bir ivme yakalamışken, Galatasaray gibi sahasında çok iyi oynayan bir ekip karşısında orta alanı tamamen teslim etmenin izahı nedir? Haftalardır oynamayan Necip Uysal'la bu müsabakaya çıkmak acaba hangi futbol teoresinin gereği!.. Sayın Güneş herhalde Amerika'nın yeniden keşfedilmesi gerektiğini düşündü!..

İlk yarıda Ljajic'in ismini herhalde ya bir ya iki defa duymuşuzdur.. Ve yine takım anlamında Şenol Güneş'in futbolcularına konsantrasyon kelimesinin varlığını anlatamadığı da ortada... Siz eğer iki 'taç'tan iki gol yiyorsanız şayet bu teknik adamın o maça futbolcularını ne denli hazırladığının da işareti olarak ortaya çıkmaktadır.. Evet Galatasaray net bir skorla Beşiktaş'ı yenerken acaba bunda hakem 'Bülent Yıldırım'ın da katkısı var mıydı sorusu' ise yine bir derbi sonrası hakemlerimizin ehliyetsizliğini bizlere göstermiştir!.. Sadece ilk yarı istatistiklerine bakınca hakem Bülent Yıldırım'ın ne denli bir maç yönettiği ortada.. Böylesi yüksek tansiyonlu bir derbide ilk yarıda Beşiktaş'a çıkan sarı kart sayısı 6, Galatasaray'a ise 1.. İşte böylesi kritik derbiyi yönetme beceriniz yoksa da maçın altında ezilmeniz de kaçınılmaz oluyor...  Ve bir parantez de bir zamanlar Türkiye Futbol Direktörü kavramını bizlere armağan eden Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim'e.. Sayın Terim, Konyaspor maçı sonrası sahanın ortasında hakem Mete Kalkavan'a parmak sallarken, derbi sonrasında ise hakem Bülent Yıldırım'ı tebrik etmesi ne denli bir tezattır, nasıl bir futbol adamlığıdır sizlerin takdirine bırakıyorum... Ve bugün gazetelerin manşetlerini süsleyen "Zirveye Aslan Pençesi", "Aslan tahtına oturdu" başlıkları ve yine bazı yazarların aylardır verdiği subliminal mesajlarla Başakşehir kulübüyle özdeşleşen isimlere yapılan ince göndermeleri görünce hakikaten futbolun sadece futbol olmadığını da yine maalesef görüyoruz.. 

Ez cümle; son üç haftaya girerken bizi böylesi bir hakemler topluluğu ve yine 'bir öyle, bir böyle' teknik adamların olduğu bir ortamda daha çok gerilimli günlerin beklediğini söylemek hiç de zor olmasa gerek.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı