• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
15 Ocak 2019

Bu yayın bize ne gösterdi?!?

 

Futbolda kulüplerimizin borç batağında olması sonrası hükümetimiz düğmeye bastı ve milatların miladı kabul edilecek bir projeye imza atıldı...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın geçtiğimiz günlerde ASpor kanalında canlı yayında sistemin detaylarını anlattılar.. Bu detaylar bize aslında şunu gösterdi ki 1 Şubat 2012 yılında Türkiye Futbol Federasyonu olan Yıldırım Demirören Bey'in kulüpler nezdinde hiçbir şey yapmadığının açık itirafı olarak karşımıza çıktı...

26 Şubat 2012 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 41. Başkanı olarak seçildi. 2015 yılında yapılan seçim ile tekrar TFF Başkanı seçilmiştir. Peki Demirören'in bu süreç zarfında Dört Büyükler diye adlandırılan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor, FFP'ye karşı en çok imtihan veren Türk kulüpleri olduğu gerçeği ne olacak?!? Bu dört kulübümüzün 2012'den bugüne toplam borçlarının yaklaşık yüzde 380 artması nasıl yorumlanmalı?!? Kitabın ortasından net konuşmakta yarar var... Bu durum sonrası Yıldırım Demirören'in başarısız bir dönemler zinciri yaşadığı aşikardır!.. Ve başarısızlığının faturasını nasıl keseceğini herhalde yıllardır yöneticilik yapan Sayın TFF Başkanı Yıldırım Demirören daha iyi bilecektir!..

Sosyal medyada dolaşan iğrenç yorumlara bakınca buradan şunu net söylemek lazım ki, kulüplerimize verilecek hizmetin adı Borç Yapılandırmasıdır ve kulüplere el koymak falan yok!.. Sadece artık herkes yumurta dolu küfesini dikkatle taşımak zorunda olduğunun işaret fişeğidir bu hamle!.. Allah aşkına artık bu tür hamleleri siyasi boyutta yorumlanmaması da gereklidir!.. Ortada bir hasta var ve bu hasta artık serumla ayağa kalkacak boyutta değil, neşter yeme moduna çoktan girmiştir!.. Hüseyin Aydın başkanın dediği gibi, her kulüp bu hafta sonuna kadar tüm bilançolarını bizlere sunacak ve haliyle uzman kadrolar tarafından denetlenecek!.. Eee tabi böylesi kararlar zinciri sonrası Kanada, Portekiz, Honduras, Çin gibi ülkelerde üç kuruşluk futbolcuları 10-20 kuruşlarla almak da tarihe karışacak haliyle... Bence de son verilmeli ki, artık takımlarımız dünya devleriyle yarışır hale gelsin... Ve unutulmamalı ki, yapılacak tüm denetimlerin TFF'ye tamamıyla bırakılmamasıdır.. 

Yoksa bu 'geciken milat' kavramının hiçbir anlamı olmayacak... Bu kararların kulüplerimiz için hayırlara vesile olması ve bu kararların altında ezilmeyecek başkanların olması temennisiyle!.. 

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı