• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
23 Haziran 2020

Beşiktaş’ta Yalçın’ın ince göndermesi Sayın Çebi’yi hareketlendirmeli!..

Beşiktaş’ta Abdullah Avcı sonrası Sergen Yalçın’ın gelişiyle birlikte taşların yerinden oynadığını ilerleyen haftalar süresince çok net görebiliyoruz..

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın özel bir değeri olduğunu ve taraftarların yoğun isteği sonrası bu kulübün başına getirildiğini unutmamak gerekir.

Liglere verilen ara sonrası ilk maçında Antalyaspor’a mağlup olmasına rağmen, Yukatel Denizlispor karşısında oynadığı enfes futbol, tüm futbolseverlere net bir mesaj vermiştir!..

Maçtan sonra verdiği mesaj ise daha çok yönetimeydi!..

Malumunuz geçtiğimiz hafta içinde Ahmet Nur Çebi ve yönetimi tüm yazılı ve görsel basın mensuplarına kahvaltı verdi. O kahvaltıda özellikle Ahmet Nur Çebi başkanın kendisine bence de haklı olarak yapılan eleştiri soruldu. O da şuydu: “Sayın Çebi’nin geldiği günden beri mali kriz üzerine politika sergilemesi”...

Sevgili Başkan, şunu her defasında atlıyor. Siz artık Fikret Orman yönetimindeki Ahmet Nur Çebi değilsiniz.. Siz Beşiktaş’ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi’siniz.. Sizi oraya Beşiktaş’ı sevenler getirdi ve artık mali kriz üzerinden politika sergileyip, Beşiktaşlılar gözünde antipati uyandırmayın!.. Artık Beşiktaş’ın derdi sizin derdiniz.. Yaptıklarınız ve yapacaklarınız Beşiktaş için artı yada eksi olarak değer kazanacaktır...

Her mikrofon uzatıldığında mali kriz üzerinden açıklamalar yapmanızın zamanı çoktan geçti!.. Artık Beşiktaş’ın geleceğinin inşası için Sergen Yalçın’ın arkasında durmanız yeterli olacaktır.. Gelelim Denizlispor karşısında Sergen Yalçın’ın yönetime inceden giydirdiği o açıklamalara...

Sergen Yalçın’a altyapıdan gelen oyuncular ve gelecek sezonda mali krizden dolayı gençlerle oynayıp oynamayacaklarına dair soruya verdiği cevap ders niteliğindeydi.

Sayın Yalçın, “Beşiktaş şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracak. Beşiktaş iyi bir kadro kuracak. Önümüzdeki sene bütün kupaları kazanmak için oyuncularımızla birlikte elimizden gelen her şeyi yapacağız. Küçülmeye falan gitmiyoruz. Böyle bir niyetimiz de yok. Genç oyuncularımız var ve kullanmamız gerekenleri kullanacağız. Kullanmamamız gerekenleri de kullanmayacağız. O yüzden lütfen farklı bir algı oluşturulmasın bizim camiamızla ilgili. Biz önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız. Herkesin bunu çok iyi anlamasını istiyorum” dedi.

Şimdi bu açıklamalardan sonra her defasında krizdeyiz, yandık-bittik açıklamaları yapan Ahmet Nur Çebi Başkanın nasıl bir refleksle cevap vereceğini ben merak ediyorum.. Sergen Hoca, eğer bu takımın başına başarı için getirildiyse, arkasında durulması ve mali kriz üzerinden algılarla yıpratılmamalı... Elbette gençler takıma kazandırılmalı ama eldeki kaliteli ayaklara da sahip çıkılmalı.. Bu sahip çıkılmakta maliyetli ve zor bir iş!.. Bu işi yapacak olan ne futbolcular, ne de Sergen Yalçın’ın kendisidir.. Bunu yapacak olan Beşiktaş’ın 34. başkanı seçilen Ahmet Nur Çebi’dir!.. 

Artık her platformda mali kriz üzerine açıklamalardan ziyade, Başkan Çebi’nin Beşiktaş’ın geleceğinin inşası için kolları sıvamasında yarar var. Benden söylemesi!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Tamam da mali durum bir gerçek . Transfer parasını Sergen mi ödeyecek . Çebi gerçeği konuşuyor hava atmıyor . Ama şu var kalite her zaman pahalı değil . Ucuza alıp futbolcuyu oynatmak . Olabilir . Artık milyon yuro lar vermek mümkün değil .
 • Yanıtla

beşiktaş fenerden de dandik

Türkiye liglerinde puan hesaplamalarında bir tuhaflık var. Beşiktaş 9 mağlubiyetle beşinci sırada, ne biçim beşinci sıra böyle bu? Lig sonuna kadar alır üç dört yenilgi daha.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23