Beşiktaş'ın yeni teknik patronu kim olacak?

28 Mayıs 2019 Salı

Beşiktaş'ta gelen 3'üncülük sonrası A Milli takımın başına giden Şenol Güneş'in yerine kimin geçeceği gizemini hâlâ korumakta..

Elbette 4 yıllık döneminde Beşiktaş'a iki şampiyonluk yaşatan, Şampiyonlar Ligi'nden namağlup çıkan ilk Türk takımı olma başarısını gösteren Şenol Güneş'in son iki yılında ise aynı başarıyı yakalayamaması aslında bir sonun habercisi niteliğindeydi... Şimdi Beşiktaş'ın son dönem başkanlığını yapacak olan Fikret Orman yönetiminin kimi seçeceği bugünkü yönetim kurulu toplantısında masada olacak en önemli konu.. Sezonun son maçı olan Kasımpaşa maçında taraftarların yoğun ıslıkla ve 'Yere Yatsana Abdullah Avcı' sloganlarıyla stadı inlettiği Medipol Başakşehir'in teknik adamı Abdullah Avcı ismi mi yoksa, Beşiktaş'ın efsanelerinden ve taraftarların her ne olursa olsun takımın başına geçmesi için hem statta hem de sosyal medyada yoğun propaganda yaptığı Sergen Yalçın ismi mi olacak. Elbette bu isimler ön plana çıkanlar.. Bir de Lucescu, Okan Buruk, Tayfun Korkut isimleri de gündemde olan diğer plase teknik adamlar.

İşte tam burada akıllara Fenerbahçe'nin Cocu depremi sonrası taraftarların yoğun bir şekilde gündeme getirdiği Ersun Yanal'ın takımın başına getirilmesini hatırlatalım.. 

Elbette Medipol Başakşehir'de şampiyonluk yarışında henüz ipi göğüsleyemeyen ve kurduğu sistemle adeta Türk futbolunda çığır açan Abdullah Avcı'nın Beşiktaş'la yepyeni bir döneme girişme isteğinin olduğunu herhalde Alanyaspor maçı sonrası "Öncelikle kulübümle görüşeceğim. Duyarsanız benim ağzımdan duyacaksınız" açıklaması aslında Avcı'nın da Başakşehir'de misyonunu tamamladığı... Tıpkı Şenol Güneş'in tamamladığı gibi.. Sergen Yalçın isminin ise Beşiktaşlılık duruşuyla her platformda ön planda olması ve yine artık camia tarafından gereken saygınlığı görmenin vaktinin geldiğini düşünenlerin de her geçen gün çoğalmış olması da bu konunun ehemmiyetini daha da derinleştiriyor.. Çünkü Fikret Orman yönetiminin taraftar nezdinde kredisinin neredeyse olmadığı bir sezonda herhalde taraftarla restleşmesi yeni sezon itibariyle Beşiktaş'ta daha da derin yaralar açacaktır!..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

    Günün Özeti