Başakşehir psikolojik üstünlüğü kaybetmek üzere!..

23 Nisan 2019 Salı

Haftalardır süregelen Medipol Başakşehir'in sistematik oyunu ve şablonu, Çaykur Rizespor karşısında duvara tosladı.. Ve en önemlisi de Başakşehir'in psikolojik üstünlüğünü de kaybetmesi artık masada!..

Bunu da nereden çıkartacaksınız derseniz, Çaykur Rizespor karşısında 90+6'da gelen beraberlik golüne kadar Başakşehir'in kendi saha avantajını kullanamayışı ve benchten gelen futbolcuların hala istenilen düzeyde olamaması!..

Abdullah Avcı'nın da tam anlamıyla Rizespor maçına odaklanamayışı aslında bu kaybedilen puanların ana sebepleri!.. Siz eğer karşınızda çatır çatır futbol oynayan ve ateş hattından Okan Buruk'la hızlıca uzaklaşan Rizespor karşısında geç oyuna müdahale ederseniz işin sonunu böyle hesap edemezsiniz!.. Sayın Abdullah Avcı; her maçta İrfan Can-Arda Turan bölgesine neşter vurması ve yine etkisiz Robinho'da ısrar edip hava toplarında tecrübesiyle maçı domine edecek bir isim olan Adebayor'u 68'de oyuna sokmanız anlaşılır bir konu değil!.. İşte tam bu bilgiler ışığında hafta içinde şampiyonluk yolundaki rakipleri Galatasaray'ın MHK Başkanı'nı ziyaret etmesi ve başkanlar düzeyindeki tartışmalar takım üzerine sirayet etmiş gibi gözüküyor!. 

İşte tam bu esnada bu algıları yönetebilme kabiliyeti ortaya çıkıyor.. Her ne kadar her platformda Medipol Başakşehir yerden yere vurulmak istensede alınan başarının tesadüf olmadığı ortada!.. Her iki sezon da şampiyonluğun kıyısından dönüp bu senede son 5 haftaya her ne kadar iplerin Galatasaray'da olduğu gerçeği ortadayken İstanbul ekibi için ortaya atılan çirkin senaryoları da eklemek lazım... Her ne olursa olsun Galatasaray'ın büyüklüğü ve tarihi masadayken ve Medipol Başakşehir'in futbol düzeyinde üzerine her geçen gün koyduğu kalitesi sahadayken, 33. hafta oynanacak olan Galatasaray-Başakşehir maçının ben şampiyonluk maçı olacağını söyleyebilirim!.. Bu zaman zarfında psikolojisini ayakta tutan ise şampiyonluğa uzanacaktır!..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

  • AliAli5 ay önce
    Kayseri’den sonra rize maçında da hakem hediyesiyle birer puan alan bir takım.İnşallah üçüncü olurlar
  • hak edenin şampiyon olması gerekirdihak edenin şampiyon olması gerekirdi5 ay önce
    başakşehir'inhakem hataları ile mi diyelim kıyağı ile mi diyelimpenaltılar ile aldığı ve maçın sonucuna etki eden puanları düştüğümüzde lig sıralamasındaki gerçek yeri 8 veya 9.unculuk olmalıydı.. ama ülkemizde son yılkardaher alana sirayet edenadalet çöküşü ve haksızlıklar futbol dünyasındaki yansıması ile başakşehiri lider durumunda tutuyor. başakşehir bu yıl şampiyon olsa dahiyarın bir gün iktidar değiştiğinde hak yerini bulması için şampiyonluğu elinden alınacağı ve ikinci olan takıma verileceğiihtimalini güçlü bir olasılık olarak görüyorum.

Günün Özeti