• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
18 Mayıs 2020

Artık bırakın bu ligin başlama tarihi tartışmalarını; İşinize dönün!..

Geçen hafta aynen şu ifadeyi kullanmıştık, “Süper Ligimiz en çok kaybeden liglerin başını çekerken bu serzeniş niye?!?” demiştik.. Evet bu sitemimizin nedeni ise; liglerimizin giderek değerini kaybetmesiydi!..

Ve bu ısrarımızı alınacak tedbirler ve önlemlerle önümüzdeki süreci aklı-selimle takip etmekte yarar olduğunu defaatle söylemekteyiz.

Malumunuz geçtiğimiz hafta içinde, 1. Lig ekibi Erzurumspor, Süper Lig Temsilcileri Kasımpaşa, Beşiktaş’ta testlerin pozitif çıktığını üzülerek takip ettik.. 

Geçen haftada söylemiştik; insan sağlığı üzerinden kirli propagandalar ya da algılar yapacak halimiz yok!.. İnsan sağlığı herşeyin ötesindedir.. İnsan sağlığı mı, futbol mu diye ikilem içine çekilmek istenenlere şunu net bir şekilde izah etmek lazım..

Dünya Sağlık Örgütü önümüzdeki hafta bir açıklama yaptı varsayalım... Ve dedi ki, 2020 yılının sonuna kadar futbol oynanması mümkün değil dedi!.. Soruyorum ne yapacağız o zaman?!? Tüm kulüplerimiz tesislerin kapısına kilidi vurup evlerine mi gidecekler, ya da tüm futbolcu kardeşlerimiz süper bir karar biz tatile çıkıyoruz mu diyecekler?.. Emin olun liglerin bitirilmesini isteyen, teknik direktörlerimiz, futbolcularımız, kulüplerin ısmarlama yazılar yazan spor yazarları ve kulüp başkanlarımız bir an önce ligleri bir şekilde başlatalım diye açıklama yapacaklardır!.. Bunu bu denli emin söylememin nedeni elbette ukalalık değil, sadece ama sadece gerçekler!..

Nedir o gerçekler, ekonomik darboğaz içerisinde olan kulüplerimiz için tek çıkış noktası ligleri sağlıklı bir şekilde sonlandırmaktır!.. 

Bunun dışındaki söylemler inanın bana çok samimi gelmiyor!..  Bakın birçok dünya ülkesinde ve bunların başında İsveç geliyor.. Kulüpler, iflasın eşiğinde olduklarını ve bir an önce ligleri başlatmak istediklerini deklare ettiler.. Böylesi bir gerçeklik varken zaten her kafadan ses çıkmasına ne gerek var söyler misiniz lütfen?!? Tam bu bilgilerin üzerine cumartesi günü özel bir yayına çıkan Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir çok net bir şekilde rengini belli etti. Başkanın açıklamalarının satırbaşlarına bir bakalım önce:  “Sağlıktan ödün vermeyiz”, “Nefes nefese olan bir ligde tek kararımız oynatarak sonlandırmak”, “Bugün itibarıyla ligleri tek bir şehirde oynatma planımız yok”, “Pozitif vakaları ayırıp yolumuza devam edeceğiz”, “Liglerin başlamama ihtimalini hiç düşünmek istemiyoruz. Başka bir alternatif düşünemiyoruz.”

İşte bu satırbaşları aslında günlerdir süre gelen tartışmalara da artık son noktayı koymuştur!.. Bu açıklamalar üzerine hâlâ ama hâlâ, kanallarda boy gösteren teknik direktörlere, oyunculara da naçizane bir tavsiyem var! “Lütfen işinize dönün ve işinize motive olmaya çalışın. Verilen kararlara saygı duyun ve gereken önlemlerinizi hem bireysel hem teknik anlamda alarak artık bu kötü algıyı sonlandırın.” 

Dünya ülkelerine baktığınızda da artık normalleşme dönemine geçilmişken, artık ligimize farklı boyutlar kazandırılmasının anlamı var mı?

Yönetilen bir futbol süreci var ve kim ne derse desin, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yönetiminde bu işin sonuca varması kaçınılmazdır.. Böylesi bir kararlılıkla Türk futbolunun önümüzdeki dönemlerde sancısız bir şekilde yoluna devam etmesi için alınan bu kararlar bütününü artık herkes idrak etmeli ve ona göre ayağını yorganına göre uzatmalı.. 

Artık 12 Haziran’da ligimizi keyifle izlemenin geri sayımını zihnimizde de yaşatmaya başlasak iyi olur!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

adamdaki keyfe bak bee!

Artık 12 Haziran’da ligimizi KEYİFLE izlemenin geri sayımını zihnimizde de yaşatmaya başlasak iyi olur!..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23