• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Ali Koç, Mesut Özil krizi daha sürer mi?!?

16 Kasım 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Ligde ve Avrupa’da istenilen düzeye gelememesi sebebiyle yoğun eleştiri yağmuruna tutulan Fenerbahçe’de geçtiğimiz hafta içinde Ali Koç’un FB TV’ye yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.. Elbette taraftarlara olan siteminden tutun da Galatasaray derbisi öncesi sonuç ne olursa olsun Pereira ile yola devam edileceğine kadar... 

Ama benim zihnimde kalan tek olay ise Mesut Özil’e yaptığı yorumlardı...

Düşünebiliyor musunuz, dünyanın sayılı isimlerinden biri olan Mesut Özil’i takıma kazandırıyorsunuz ve oklar Kadıköy’deki statta “Yönetim İstifa”ya dönünce Mesut Özil’i bir kalemde harcayabiliyorsunuz..

İşte Ali Koç vizyonu bu olsa gerek!..

Öncelikle Sayın Koç’un Mesut Özil için dediklerini bir hatırlayalım...

“Mesut Özil daha fazla oynamak istiyor, oynamaya aç. İyi bir Mesut’un neler yapacağını herkes biliyor. Mesut aşık olduğu ülkesine, taptığı takımına döndü. İyi olmasını şampiyonluk kadar istiyorum. Oyun sistemi ile Mesut’un yaptıkları örtüşmüyor olabilir. Ancak hocamızın, Mesut’a ön yargısı yok. Mesut’un artık işine odaklanması lazım. Ticari işlerini bırakıp nasıl Fenerbahçe’ye daha fazla katkı veririm, buna odaklanması gerekiyor. Hocamız, Mesut’tan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğini bir daha gözden geçirmeli. Ona en uygun sistemi nasıl tesis eder? Ona çalışıyor zaten. Basında yer aldığı kadar büyük bir sorun yok. Mesut oynamadığı için mutsuz, zaman zaman bunu dile getiriyor.”

Tabii ki bu cümleler arasında en çok konuşulan ise, Mesut’un daha çok oynaması değil, Mesut’un ticari işlerini bırakıp Fenerbahçe’ye odaklanması...

Bu açıklamalardan sonra ise Mesut’un twitter adresinden şu manidar açıklaması ise hakikaten Ali Koç’a cevap niteliğindeydi: “Birbirinizden asla nefret etmeyin; birbirinizi asla kıskanmayın, birbiriniz hakkında asla kötü düşünmeyin; Birbirinizi asla boykot etmeyin. Daima birbirinizle kardeş kalın ey Allah’ın kulları.” 

Tabii ki Pereira’nın önceki döneminde de yıldız isimlerle uyuşamadığını ve o krizleri yönetemediğine şahit olmuştuk.. Zaten maça dakikalar kala türlü türlü ağrılar icat edilerek oynamayan Mesut Özil’in ilerleyen haftalarda da Pereira’nın başını yemesi muhtemel.. Ama ben açıkçası işin şu tarafındayım.. Geldiğiniz günden beri Fenerbahçe’ye tarihinin en karanlık günleri yaşatan sayısız teknik direktör ve futbolcu topluluğuyla taraftarlarınızı kahreden bir başkan olarak her köşeye sıkıştığınızda takımın teknik patronlarını ve yıldız isimlerini ortaya atarak kendi koltuğunuzu ne denli koruyabileceksiniz?

Bu yaklaşımla nereye kadar kulübü başarıya ulaştırabilirsiniz? Şimdi Pereira’nın Mesut üzerine kurgulayacağı bir kadro her yerde konuşuluyor? Ama unutulmasın ki, Mesut eski Mesut değil.. Büyük yıldız olabilir ama ilerleyen yaşı ve etkisizliği ise hâlâ devam etmekte...

Açıkçası bu tartışmanın daha çok su kaldıracağını ve daha çok tiyatral sahnelere gebe bir Fenerbahçe ortamı göreceğimizin aşikar olduğunu söylemek mümkün!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23