• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Ali Koç dönemi bitti bitecek!...

21 Aralık 2021
A


Emrah Savcı İletişim:

Fenerbahçe’de Beşiktaş derbisinde oynanan kötü futbol sonrası artık tansiyon iyiden iyiye yükseldi ve “Ali Koç istifa” sesleriyle inleyen bir Kadıköy izliyoruz!.. Geldiği günden beri Fenerbahçe tarihinin en kötü başkanı olarak ilerleyen Ali Koç için artık yolun sonu gözüktü diyebiliriz!...

Son seçimde gölge adayla yarışan ve seçimi kazanarak üç yıllık görevini sürdürmeye devam eden Fenerbahçe’de futbol anlamında ise hiçbir şey değişmedi!.. Küme düşmenin eşiğinden dönen takımın havası bir türlü değişmedi.. Kendi öz kaynaklarını kullanmak yerine denenmiş ve sırf eski başkana nazire yaparcasına getirilen ‘dediğim dedik, çaldığım düdük’ diyen bir teknik adamla devam etme ısrarı bu sonu daha da hızlandırıyor...

Düşünebiliyor musunuz? Beşiktaş karşısına özel bir derbiye çıkıyorsunuz.. Neden özel diyorum.. Trabzonspor ile puan farkını indirmeniz gerekirken siz daha da açma gayreti içerisinde kalıyorsunuz... Şu andaki fark 14!.. Bu fark kapanır mı kapanmaz mı orasını elbette zaman gösterecek ama oynanan futbola bakıyorsunuz, yapılan oyuncu tercihlerine bakıyorsunuz tam bir komedi!..

Şu derbide orta sahada Crespo-Zajc ikilisini koymak herhalde teknik direktörlük kursuna yeni başlayan bir adamın yapacağı iştir!... Elinizde Sosa, Mert Hakan ve İrfan Can gibi kreatif oyuncular varken neden bu isimleri tercih etmezsiniz.. Ya da Valencia’yı 90+2’de oyuna sokmanın futbol bilimselliğindeki notu ne olabilir?! Maçın yarıdan fazlasında not olan ve devamlı teknik heyetine direktifler yağdıran Pereira acaba neyin kafasını yaşıyor?.. Maç sonunda ise, “Sahada taraftarı, başkanı ve hocası için oynayan bir takım gördüm” diyerek bizim aklımızla dalga mı geçiyor sayın Pereira hakikaten çok üzücü... 114 yıllık bir dev kulüp olan Fenerbahçe’nin böylesi kibir deryası içinde boğulmak üzere olan bir hoca tarafından yönetilmesi ise çok ama çok üzücü!..

Bu üzücü tablonun en büyük pay sahibi ise kuşkusuz başkan Ali Koç!..

 Başkan Adayı olduğu dönemlerde Ali Koç, genel kurul üyeleri ile bir araya gelerek bir genel kurulu üyesi tarafından yapılan “Ersun Yanal’ı takımın başına getir, büyük başkan” sözlerine, “Siz daha benim vizyonumu ve projelerimi anlamadınız sanırım” yanıtını verdikten sonra Fenerbahçe’nin başına gelmeyen hoca ve gelmeyen musibet kalmadı!.. Sayın Başkan’ın bu saatten sonra yapması gereken en önemli hamle kuşkusuz olağanüstü kongre kararı alarak bu takımın başında ayrılarak kendi şirketler grubundaki görevine kaldığı yerden devam etmesi olacaktır!..

Eğer bu inat ve bu kibirle yola devam edilecek olursa, Fenerbahçe’yi bırakın şampiyonluktan olmayı, daha da kötü bir sezon geçirmeye doğru ilerlemesinin önüne geçilemeyecektir!.. Taraftarınıza şirin gözükmek için megafonlarla konuştuğunuz günler artık geride kalmıştır!.. 

Şimdi konuşma zamanı vefakar Fenerbahçe taraftarının!..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AHMET YAHYA

"GOÇ"um bu işlerle uğraşmasın,GEZİ-mezi ile uğraşsın yeter

ihtiyar yönetmen,

herkes gitti, bu fatihterim niye duruyor ki? babası muhtar da ondan mı?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23