Ali Koç başkan, bu yöntemi bırakmalı?!?

19 Şubat 2019 Salı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda perşembe günü bir basın toplantısı düzenledi. Koç, hakem hatalarından federasyon seçimine kadar önemli açıklamalarda bulundu. Elbette Yıldırım Demirören'in başkanlığı konusundaki iddialarına katılmamak mümkün değil.. Gel gelelim bizim konumuz, taraftarları sokağa davet etmesi!..

Fenerbahçe Kulübünün organize ettiği Genç Fenerbahçelilerin açıklama yaptığı Bağdat Caddesi'ndeki Göztepe Parkı'ndan başlayan yürüyüşe çok sayıda Fenerbahçe taraftarı katıldı. Buraya kadar her şey normal elbette, Fenerbahçeli taraftarlar sevdikleri kulüp için her türlü yasal haklarını kullanabilirler.. Ben işin yönetimsel boyutundayım... Perşembe günkü toplantıda Sayın Ali Koç'un, "Taraftarlarımızın organize ettiği yürüyüşe katılmayacağız. Yönetici ya da başkan olmasaydım ben de katılırdım" diyerek topu tamamen taraftar kitlesinin eline bırakması, yöneticilik değil kusura bakmasınlar!.. Böyle bir kafa ile kulüp yöneticiliği olamaz olmamalıdır!.. Takımlarına yaz kış demeden en safiyane duygularla bağlanan taraftarları ortaya yem atmak, bu süreçte Başkan Ali Koç'a yakışmamıştır!.. Düşünebiliyor musunuz, caddede başlayan yürüyüşleri yönlendirip insanları sokağa davet etmek aslında bir kulüp başkanının en son bile yapmayacağı iştir!.. 

Bu yapılan eylemler silsilesi aslında Sayın Ali Koç'un 22. hafta sonunda Fenerbahçe'nin iflas ettiği futbolunun, dibe vuruşunun kamufle edilerek tamamen unutulması operasyonudur!.. Siz hakemler üzerinden giderek, 22. hafta sonunda 15. olmadınız Sayın Başkan!.. Siz yönetimsel anlamda yaptığınız veya yapmakta geç kaldığınız hamlelerle zaten takımı yerle bir ettiniz!.. Yeni bir başkanlık döneminde herkesin sizden beklediği, takımınızı daha da ileriye taşımakken, bu denli polemiklerle gündemi farklı taraflara taşımak yöneticilik olamaz!.. Elbette Fenerbahçe'ye hakem hataları yapıldı bu ne ilk ne de son olacaktır!.. Ama unutulmamalı ki; sadece Fenerbahçe'ye değil diğer tüm 17 kulübümüze yanlış kararlar çıkmaktadır.. Sözün özü şudur ki, Sayın Ali Başkan tehlikeli sularda gezerek, taraftarları kışkırtmayınız!. Unutulmamalı ki, bir gün olur o taraftar kitleleri kendi için de yürüyebilir!...

Eğer bu tablo böyle devam ederse!...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İsmail Kürşad İsmail Kürşad 3 ay önce
  Yeni başkan adayımız Nihat özdemir. Şimdiden hayırlı olsun. Allah CC. Türkü Müslümanı birde Fenerbahçe yi düşmanların şerlerinden korusun.
 • DayıDayı3 ay önce
  Ali Koç gelecek Tayyip Erdoğan gidecek ti ne oldu kümeye ancaaaa gidersin. Düşenler fb Bursa Akhisar dedim gitti.
 • ali 66ali 663 ay önce
  Aziz başkanı mumla arıyoruz.Bu ali koç artist.Fener sevdası yok,niyeti gizli.Hak için taraftarla yürüyemeyen başkan olurmu.Halis niyetli biri değil.Yönetim istifa etmelidir.
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu3 ay önce
  hep futbolcuları suçladılar asıl suçu kendisi ve idaresi zenginlikle başkanlık olmuyor azıcık düşünceleri olsa yönetim olarak derhal seçim kararı alır bu takımın idaresini hemen bırakırlar bıraktıkları gün inanın bu haliyle fenerbahçe bu takımla yenemeyeceği takımyok bunlar bitirdiler futbolcuları.
 • ZiyaZiya3 ay önce
  Ali koc fb yi mahvetti bu taraftar bunu Affetmez yakinda kapina gelir fb sevdalilariaynen bursataraftari gibi parana guvenme seni basinda paraya tapanlarda kurtaramaz
 • birolbirol3 ay önce
  sen hala ali koç'un iyi niyetli olduğunu mu sanıyorsun...feto ve dhkpc uzantılarının amacı başka fb nin yarasını kanatarak zaten yaralı olan kitleyi hükümete karşı kalkışmaya teşvik için yapılıyor...bu işe futbol federsyonu ve hakemler de(MHK) dahil. geziyi güya masumane üç ağaç için başlattılar,sonra iş döndü dolaştı hükümet indirmeye geldi ali koç cem boyner bu işin arkasındaki sermaye grubuydu...şimdi de futbol sahalarında yapılan sözde haksızlıklar ki çoğu zaten kasıtlı yapılıyor dolduruşa getirilmiş fb taraftarının üzerine tezgah kuruluyor...taraftar tepki vermeye hazır hale getiriliyor..zaten koç yönetimde kasten yaptığı yanlış işlerle takımı uçurumun kenarına getirdi..taraftar iyicene doldurulacak beyzademiz dehakem hatalrı sonucunda bu hale gelindi algısıyla bölücülerin vatan hainlerinin ekmeğine yağ sürmek için masum taraftarların arasına sokulan provakatörlerle isyana kalkıştırılacak...GÖREMİYOR MUSUNUZ?

Günün Özeti