• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI
19 Şubat 2019

Ali Koç başkan, bu yöntemi bırakmalı?!?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda perşembe günü bir basın toplantısı düzenledi. Koç, hakem hatalarından federasyon seçimine kadar önemli açıklamalarda bulundu. Elbette Yıldırım Demirören'in başkanlığı konusundaki iddialarına katılmamak mümkün değil.. Gel gelelim bizim konumuz, taraftarları sokağa davet etmesi!..

Fenerbahçe Kulübünün organize ettiği Genç Fenerbahçelilerin açıklama yaptığı Bağdat Caddesi'ndeki Göztepe Parkı'ndan başlayan yürüyüşe çok sayıda Fenerbahçe taraftarı katıldı. Buraya kadar her şey normal elbette, Fenerbahçeli taraftarlar sevdikleri kulüp için her türlü yasal haklarını kullanabilirler.. Ben işin yönetimsel boyutundayım... Perşembe günkü toplantıda Sayın Ali Koç'un, "Taraftarlarımızın organize ettiği yürüyüşe katılmayacağız. Yönetici ya da başkan olmasaydım ben de katılırdım" diyerek topu tamamen taraftar kitlesinin eline bırakması, yöneticilik değil kusura bakmasınlar!.. Böyle bir kafa ile kulüp yöneticiliği olamaz olmamalıdır!.. Takımlarına yaz kış demeden en safiyane duygularla bağlanan taraftarları ortaya yem atmak, bu süreçte Başkan Ali Koç'a yakışmamıştır!.. Düşünebiliyor musunuz, caddede başlayan yürüyüşleri yönlendirip insanları sokağa davet etmek aslında bir kulüp başkanının en son bile yapmayacağı iştir!.. 

Bu yapılan eylemler silsilesi aslında Sayın Ali Koç'un 22. hafta sonunda Fenerbahçe'nin iflas ettiği futbolunun, dibe vuruşunun kamufle edilerek tamamen unutulması operasyonudur!.. Siz hakemler üzerinden giderek, 22. hafta sonunda 15. olmadınız Sayın Başkan!.. Siz yönetimsel anlamda yaptığınız veya yapmakta geç kaldığınız hamlelerle zaten takımı yerle bir ettiniz!.. Yeni bir başkanlık döneminde herkesin sizden beklediği, takımınızı daha da ileriye taşımakken, bu denli polemiklerle gündemi farklı taraflara taşımak yöneticilik olamaz!.. Elbette Fenerbahçe'ye hakem hataları yapıldı bu ne ilk ne de son olacaktır!.. Ama unutulmamalı ki; sadece Fenerbahçe'ye değil diğer tüm 17 kulübümüze yanlış kararlar çıkmaktadır.. Sözün özü şudur ki, Sayın Ali Başkan tehlikeli sularda gezerek, taraftarları kışkırtmayınız!. Unutulmamalı ki, bir gün olur o taraftar kitleleri kendi için de yürüyebilir!...

Eğer bu tablo böyle devam ederse!...

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23