Unutana unutturana aldığı nefes haram olsun!

27 Haziran 2019 Perşembe

İddia şu idi:

“Belediyede büyük bir israf var!”

İddia şu idi:

“Belediyede büyük yolsuzluklar var!”

İddia şu idi:

“Vakit yetmedi.. Ne yapacaktım biliyor musunuz? Sadece özel kaleme ait araçları Yenikapı’daki büyük alana dizecektim. Medyayı da çağıracaktım. ‘İşte benim arabalarım’ diyecektim. Modelleri ile tüm bilgileriyle gösterecektim. Bir genel sekreterin 3 arabası olur mu? Yazlık, kışlık, baharlık... Bakın bu israf.”

İddia şu idi:

“Biz 17 günde suya indirimi, akbile indirimi gerçekleştirdik. Tekrar seçilirsek, bakın daha neler yapacağız. Dar gelirliye ekmek, süt bedava.”

Haydi taahhütü bire bir kendi ağızlarından verip, mealen aktarım sırasında çarpıtma yapma ihtimalini sıfırlayalım: 

“Hiç geliri olmayan ya da açlık sınırı altında gelirle yaşamaya mahkum edilen her aile Halk-Ekmek ve Halk-Süt satış noktalarından ihtiyacına göre ücretsiz ekmek, süt alabilecek. Ücretsiz damacana suyu alacak.”

Bu vaadler yapıldı mı?

Yapıldı!

Daha başka vaadler de vardı..

İddialar ve o iddialar eşliğinde verilen sözler böyle böyle gidiyordu..

CHP adayı, 807 bin oy farkı ile başkan seçildiğine göre..

Sıra icraata geldi..

“Sorun, seçimin iktidar tarafından kabullenilip kabullenilmeyeceğidir. AK Parti’nin seçim kaybettiğinde, sonucu kabul edip etmeyeceğidir” çıkışı yapanlar, hiçbir itirazla karşılaşmadılar..

“AK Parti kazanana kadar seçim mi yapacağız” diyerek, halkın üzerine sis bombası atıp, gerçekleri gizlemeye çalışanlar..

Algıyı çok iyi oluşturdular..

Başardılar..

Seçimden galip ayrıldılar..

AK Parti’nin, yenildiğinde.. “Biz kazanana kadar seçim yapılacak” demediği ortaya çıktı..

Şimdi bir başka sürece geçtik..

Bugünden itibaren artık yapılması gereken ne?

Sülün Osman’dan örnek verecek olursak..

Satılıp, parası ödenen Dolmabahçe Saat Kulesi’nin tapu kaydına bakmak.. Dolmabahçe Saat Kulesi’ne bakıp, saatini ayarlayanlardan para toplama imkanı var mı, bunu test etmek.. Para vermeyenden tahsil etme hakkı var mı, görmek..

Galata Kulesi’nin kime ait olduğuna bakmak. Galata Köprüsü’nün sahibinin resmi kayıtlarda sahibine bakmak.. 

Sülün Osman’ın sözleri doğru mu, değil mi görmek..

Buyrun 23 Haziran öncesinde söylenilenleri, taahhütleri takip edip, icraatları görelim..

Dolandırıldık mı anlayalım..

Nelere bakacağız?

Büyükşehir’deki genel sekreterin baharlık, kışlık ve yazlık olmak üzere üç makam aracı var mı, yok mu, takipçisi olacağız.. Yenikapı’da gösterilmesini her daim hatırlatacağız..

Madem ki büyükşehirde 1700 makam aracı olduğu iddia edilmiştir..

CHP’li başkanın, o makam araçlarını Yenikapı’ya çektirip, tüm Türkiye’ye göstermesinin takipçisi olacağız..

Su bedelindeki indirim devam edecek mi, etmeyecek mi, takipçi olacağız..

Su indirimi geri alınmadan devam edildiğinde, İSKİ icraat yapamaz duruma düşecek mi, düşmeyecek mi takipçi olacağız.

Öğrenciye akbil ücretinde indirime destek verdik..

Ama devam ettirilecek mi, ettirilmeyecek mi, takip edeceğiz..

Halk Ekmek, geliri olmayan ailelere ekmek dağıtacak mı?

Süt dağıtılacak mı?

Asgari ücret net 2.020 TL iken.. CHP Genel Başkanı’nın talimatı ile.. Belediyelerde asgari net ücret 2.200 TL olacağı vaad edildiğine göre..

Bunu da bir kenara yazdık..

Bunu ve diğer tüm vaadlerini..

Hepsini not ettik..

Takip edeceğiz.

Unutmak da yok.. 

Unutturmak da..

“Bu icraatlar yanlıştır, onun için not ettik” demiyorum..

Bu icraatlar olması gereken icraatlardır..

Ama..

Başka illerde CHP’li başkanların gerçekleştirmeyi düşünmediği, hiç gündeme bile getirmediği icraatlardır..

“İzmir’de bizim rakibimiz yok ki, uçuk vaadler yapalım” rahatlığı ile..

İzmir’de çok daha az, bedava ekmek ve süt dağıtılacak insan olduğu halde..

İzmir CHP adayının böyle bir vaadde bulunulmadığını hatırlatıp..

İstanbul’daki CHP adayının..

Halkı kandırmak için gerçekleştireceğini söylediği, bu yalan vaadleri not ediyoruz.. 

Halkı kandırmaya yönelik vaadler olduğunu belirtiyoruz...

Tek hedefleri; belediye başkanlığını hakkı ile yapacak adayı kazandırmamak olanların, işkembeden salladıkları vaadler olduğunun altını çiziyoruz...

Bunun için de..

Tüm vaadleri, madde madde not aldık..

Hepsinin takipçisi olacağız..

Unutmak da yok.

Unutturmak da yok..

Görüyorum ki..

Ekrem medyası, şimdiden yan çizmeye başladı..

Kenardan kenardan..

“Büyükşehir’in borcu 26 milyar” haberleri ile..

Verilen vaadleri gerçekleştirmemenin altyapısını hazırlamaya koyuldular..

Beylikdüzü Belediyesi’nin borcu 700 milyon liraya varmış iken..

Beylikdüzü belediyesi, İstanbul’un 39 ilçesinden biri olduğuna göre..

Beylikdüzü’nün borcunu 39 ile çarparsak..

Büyükşehir’in borcundan fazlasına ulaşırız.

Demek ki..

Ekrem İmamoğlu’nün Beylikdüzü’nde yaptığı borç..

Oransal olarak. Büyükşehir’in borcundan fazla..

Dolayısı ile..

Kimse, “Büyükşehir’in borcu vardı, onun için yapılan indirimler geri alındı, yapılan vaadler gerçekleştirilemedi” bahanesine sığınmaya hazırlanmasın..

Takipteyiz..

Ensenizdeyiz..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AkibnetAkibnet17 gün önce
  Daha iyi haliniz bu....
 • rafet unkanrafet unkan22 gün önce
  ak parti belediyelerininde vaatlerini not ettinizmi böyle merak ettim.
 • TarıkTarık25 gün önce
  Bravo hocam takip sizin işiniz!Biliyorum işiniz yoğun fazla vaktiniz yoksadece muhalefeti takip edecek kadar boş zamanınız var ama lütfen İktidarın da taahhütlerini; 3600 ek göstergenin çıkmasını da takip edersiniz! Ekonominin uçmasını,dövizin düşmesini,enflasyonun çakılmasını da sakın unutmayın!
 • Yazici Dilek Yazici Dilek 25 gün önce
  İşiniz çok zor sizi yildirmalarina biktirmalarina izin vermesin Rabbim inşaallah.Allah yardimcisi olsun akit yazarlarinin.
 • Naz Naz 25 gün önce
  İyi ki varsınız Ali İhsan bey kardeşim
 • AdsızAdsız25 gün önce
  Vatandaş icraatları ve samimiyetiyle asaletiyle bu görevi hakkıyla yapacağını bildikleri biri dururken, bu yalaka talebe modelini seçtiyse gözlerine görükür var derim. Neymiş birazda onları deneye, buyrun görün. Marifet öngörmek. Adam yalanda genel başkanını geçti. Pinokyolarını biliyorlar, işlerine gelmiyor.
 • BoraBora25 gün önce
  İstersen zırt pırt yazıp gündemde yaziyorsunuz memurlar için 3600 verilecekti ne oldu,soyleyimmi buhar oldu sadece secim için bir malzeme idi oda olmadi
 • Abdullah ozdemirAbdullah ozdemir25 gün önce
  Ali beyButun mesele oy kullanmak icin gelenlerin donus icin bilet alacak birini bulamamalariysa biz olduk.Adam chp ye oy vermek icin tatil yorelerinden tatilini yarim birakip geldiler.Hemde bir kurus almadan .Ak partili biri bu olsa bile bunu ortaya dokuyorsa yaziklar olsun.lideri gunde uc saat uyurken gece gunduz ulke icin calisirken istanbul da kaldim demek nedir.Sen zaten istanbullusun o gun gidemezsen bir sonraki gun gidersin.Mesele baska Ali bey esas meselemiz su;Sen ben baskani oldugumbelediye,bakanlik yaptigim kuruma,yonettigim devlet kurumuna Ak partilileri alirim baskasini almam diyebiliyormusun Edirne,Izmir,Bolu,Adana ,Antalya,Ankara belediye baskanlari bu diyor ve uyguluyor.Bunun cezasi mueyyidesi varmi yok sende soyle ve yap.Sen isparkta,iski de ve diger kurumlarda calisanlari bir sandikta oy kullandirsan %45 i bulamazsin.Bakin ben kadikoy belediyesini ornek vereyimTemizlik ihalesi yapiliyor degil mi hep ayni firma aliyor.Hatta o firma Mugla da ve diger chp li belediyelerdede ihale aliyor.Belediyeye ornek 1000 kisi calistirmak uzere teklif veriyor.ihaleyi mutlaka o aliyor.Iste 1000 kisinin 900 u temizlik isinde calisiyor.Diger 100 kisi hani eskiden belediye baskan vekili idi simdi milletvekili diyorduya bankamatik elamanio cok iyi biliyor iste bu 100 kisi hic temizlik isine gitmiyor.Hani sandiklarda oy kullananlar bilir canhiras kosturan chp militanlari varya iste bu 100 bankamatikci ve bu tum chp li beledilerde uygulaniyor.Ben tabiki Akparti bunu yapsin demiyorum.yaparsa zaten alcak oglu alcaktir.Ancak kurumlarda canla basla calisacak partili gencleri ise alalim diyorum.Diger mesele meslek odalari kardesim su meslek odalarini kaldirin artik.Ben siyaset yapan dis guclerle ayni cizgide odalara niye aidat odemek zorundayim.Al bakanlik bunyesine ruhsatlari calisma belgeleri oradan verilsin.Siyaset yapmak isteyen gitsin partiye kaydolsun.Ak partili genclere sahip cikin yurtlar acin kurslar acin her teskilatta ucretsiz avukat,doktor,mali danisman bulundurun.Onlara isyeri acmada destek olun egitim konularinda destek olun.Particilik firka kelimesinden gelir.yani ayni menfaat gurubunun olusturdugu birlik yada olusum.Bize universitede derste hocamiz bunu soyleyince biz itiraz etmistik hocam siyaset halka hizmet icin yapilir dedigimizde "Eger menfaat birligiyle hareket etmezseniz bakin bu menfaat calma cirpma degil o zaten ceza kanununa gore suctur sadeceucret karsiliginda gorev yapmadan bahsediyorum dedi eger bunu yapmaz iseniz bir zaman sonra o partiniz dagilir baska partiye yonelir" demisti.Iste olan budur gerisi lafi guzaf Bakin biz beka meselesi dedik.Onlar dort benzemez menfaat birligi kurdular.Simdi paylasim sirasi bekleyip gorecegiz.
 • AykutAykut25 gün önce
  Ali karahasanoglu cumhurbaşkanımız bunlara ve bunlar gibilerine prim vermemeli yalanların ortaya çıkarmalı.masaya yumruğunu vurmalı.milleti aydınlatmalı sessiz kalmamalı.patates soğan olayında gördüktarlalara dokulduklerini çürümeye birakildiklarini ,kim döktü kim aracı oldu ekranlarda deşifre edilmeliydi haklarında kanun işlemler yapılmalıydı tvlerde bunları neden yapıyorsunuz diye konusturmaliydilar
 • hasan hlceylanhasan hlceylan26 gün önce
  Sakin ol.sampiyon hesap verme yaklasiyor.demi sahipleriniz gidiyor yavas yavas
 • CccCcc26 gün önce
  Beylikdüzü nde yaşıyoruz yasam vadisi ni b.k götürüyor her gün geziyor b.k kokluyoruz siz devam edin
 • mehmetmehmet26 gün önce
  bu yapılan zamlarıda unutmyacağız. sandıta kesecez hesabı.
 • Ahmet koç Ahmet koç 26 gün önce
  Her şeyi çok güzel takip edelim eyvallah.Ama aksi olsa dahi yine insanlar AKP nin yanlışlarını bir bir anlatıp O zihniyete köprü kuracak. Biz bunu akit yazarı Dilipak İn yazılarından defalarca takip ettik. Aynı yazar hep o değermene su taşıyıp durdu. Mümkünse akit de yazmasın. Sözcüye çokda yakışır.
 • FadikFadik26 gün önce
  Hatce isimli yorumcu çok isabetli yorum yabmış. Herkes onun gibi analiz yapabiliyor ve böyük resmi görebiliyor olsa ülkemiz s1500 yapmışdı şuan. Helal sana hatce bacım.
 • 26 gün önce
 • HasanHasan26 gün önce
  Doğru vaatlerin takipcisi olmak lazım lakin yaptığı doğruları da yazmak lazım ki doğru olan büyüsüntaraflı davranmamak lazım hakkın tarafında olmak lazım
 • EmeklEmekl26 gün önce
  Elektriğe %20 zam seçimlerden sonra dedik sözümüzde duruyoruz mazot benzin çay şeker elektrik devamı gelecek millete hizmet için varız
 • Ilhan celikIlhan celik26 gün önce
  Hatice isimli yorumcu ironi mi yapiyorsun gercekmisin anlamadim!! Gerceksen tipik bir a haber izleyicizisin.. istanbulu bok goturecegini iddia eden zotto sözüm sana asıl senin içini b.k götürüyor. Seçimde apo itinden medet uman reisiniz yüce şehitlerimizin kemiklerini sızlattı.. zaten askerlik yan gelip yatma yeride degil ki reisiniz öyle diyor o nedenle şehit olduysa oldu diyor velhasılı reisinin dedigi gibi ananıda al git laf atma eko başkana zotto seni
 • MetehanMetehan26 gün önce
  İstanbullu mok kokusuna hazır olsun. 5 yıl katlanacaksınız mecburen. Chp demek çöp çamur pislik demek, reis doğru söylüyor, bakın izmire, aydına, hataya ve diğer chp belediyelerine konuyu anlarsınız.
 • HatceHatce26 gün önce
  Chp pkk olduğunu işte ispatladılar. Devletin kanalına askerlerimize kurşun sıkıp şehit eden terörist osman öcalanı propaganda yapması için çıkarmadı mı chp. Bir de reisimize soruyorlar niye çıktı. Reisimiz nerden bülecek haainler. Bi de imralıdaki terör başını konuşturdular seçimden önceki destek versin. Sabah gazetesi yazarı bir gün önce apoyu konuşturun diyor ve ertesi gün aponun seçim hakkında mesajı okunuyor devletin ajansında. Suçlu kim? Sabah kimin mediası tabiki chp pkk nın. Bunun için de pak petimize çamur atmak istediler. Ama biz yermiyiz? Kaçın kurrasıyız hey yavrum. Yaşa reis.
 • erhanerhan26 gün önce
  galiba sen, halahizmete göre tercih yapıldığını sanıyorsun . örneğin, İzmirliler niye asla CHP den vazgeçmiyor. Adam vali ye "it" diyoronca yalanlar söylüyor. oylarıdüşeceğine iyice artıyor...….. Muhafazakar kesim, karşı tarafların algı operasyonlarınainandığı ,kandığı sürece, onların etkisinden sıyrılmadıkça AKP nin oyları daha da düşer
 • Mehmet AliMehmet Ali26 gün önce
  İstanbul ilçelerine bakarsak, CHP belediyeleri en güzel yaşam standartlarını yaşatıyor, yönetiyor. AKP sefaletten başka ne getirmiş? İşte AKP nin kaleleri Sultanbeyli, Sultangazi, Esenler, Bağcılar, Güngören. Hangisi ile övünüyor bu akp yorumcuları anlamak mümkün değil! Beşiktaş, Kadıköy, Bakırköy, İzmir, Eskişehir ortada.
 • CeyhunCeyhun26 gün önce
  Chp herzamanki gibi kıvırmada mahirdir. Hangi sözünü tuttu ki bunu da tutsun? Tarih buna şahittir. Tabi tarihi bilene ..
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı26 gün önce
  Sayın Alı beyYazınızdan dolayı teşekkür edıyorum.Unutmak ne mümkünBen avrupa da yaşıyorum ızne geldığımde gece saat 0 2 salı gününü unutmakmı? AslaO saatte demlıklere varıncaya kadar su doldurur cocuklarımızı uyandırıp banyo yaptırırdık .Cünkü bır hafta su yok .Côpler kapida daglar gibi sinekleri anlatmaya gerek yok sanirim.Bizler Tûrkiyeye gldigimizdenostalji yaßamak istiyoruz.Sayib Baßkanim bunu elimizden aldi. Sayin Ali beyDurum buPolat kardeßimiz cok guzel acikladi yorumunda Sayin Olat beye teßekkur ediyorumSelam ve dua ile
 • REİSREİS26 gün önce
  BETON'un AKIL baba'larının SEÇMENE UNUTTURMAYA çalıştıkları TEK GERÇEK.Zerdüşt PKK'nın aldığı 30 bin CANCHP'nin ataist kemalist beyaz TÜRK"zihniyetinin 80 yıl ülkeyi YÖNET"tiği ALLAH"a cc kitab din KÜFRET"tiği gerçeğini İST seçimindeUNUTAN bu Müslüman HALK"a yeniden HATIRLATIP HALKI yeniden KAZANACAĞIZ
 • Ramazan ovenRamazan oven26 gün önce
  İnşallah Bende dizin yazılarınızı iştiyak ile okuyorum
 • Tamer ErenTamer Eren26 gün önce
  *** Yorum Dışı **Sayın Editör; her zaman aynı isim ve mail adresi ile dilimin döndüğünce yorum yapmaya çalışıyorum. Ancak görüyorum ki her hangi biri aynı ismi kullanarak sanki ben yazmışım gibi yorum göndere biliyor. an itibari ile (26 dakika önce) "birisi" bu şekilde farklı mail adresinden yorum göndermiş. Takdir edersiniz ki Bu hiç adil değil. Anılan yorumun silinmesini arz/rica ederim. Buna önlem alınmazsa gerçek isim yazmanın hiç bir manası kalmaz değil mi? Anlayışla karşılayacağınızı umarım.
 • intertiumintertium26 gün önce
  yaşadığımız sıkıntıların başkanlık sistemiyle direkt bir alakası yok bence arkadalar bu sıkıntıları eski sistemde dik alasınıyaşıyordukbir toplumu adalet ayakta tutar hak ve adalet eksikliği her türlü belanın sıkın tının ve kargaşanınsebebibidir neden mi çünkü dengeyi bozmaktadır yapıcı ve topluma yarar bir dengeyi bir bakın bakalım hep yarı kaotik yaşıyoruz hava hep puslu su hep bulanık hakkını verfmek lazım ak parti ve sayın cumhurbaşkanımızın zekası ve çalışkanlığı sayesinde bu durum azaldı ama bitmedi. bu gelinen süreçte hatalaryapılkmadımı ak parti tarafından üüüüffff hemde ne biçim ama başarılarıda yadsınamaz ama sorun hep başarılarının söylenip yanlışlarından bahsedilmezse o yanlışlar devam eder hatta büyür ve sonunda kronikleşir ve entropi kaçınılmaz olur. dediğim gibi sorun başkanlık değil sorun adalete inanmayan bir toplum olmamızadaletsizlik= torpil mobing rüşvet denetimsizlik akraba kayırmacılşığı adam sendecilik devlet imkanını sömürmek hor kullanmak ayrıca parti ve hükümetin atadığı yetki sahiplerinin suistimal ve peşkeş yapması doğruyu konuşanı harcamak iki yüzlülük din olsun vicdan olsun atamızın şahsiyeti olsun sömürmek ve kırmızı çizgilerimizin arkasına saklanıp düzenbazlık rant çevirmek bunlar engellenmedikçe Allah tan bize rahmet gelmez burnumuz necasetten kurtulmaz. sayın yazar biz size bunu demek istiyoıruz madalyonun bir yüzünde sizinle aynı fikirdeyiz ama öteki yüğzü de var ak partinin korkunç yanlışları ve ak parti içindeki zalimler bu konuda konuşmanız lazım ama nerdeee. o yüzden bence bu gazetede en zayıf halka sizsiniz artık kusur bakmayın ... dost acı söyler kafanızı deve kuşu gibi gömmek toprağa size hiç yakışmıyor --- son olarak bu zalimler bu doymak bilmezlernasıl türedi ve kolonileşti ve ak partide ne vesveseyle şeytana uyuldu islam ümmetinin ahir zaman fitnesi mal mülk dünya sevgisi ve vehn duygusu ne oranda bizleri esir aldı onu konuşun veabdurrahman hocama talebe olun layıkıyla Öyle yada böyle Allah a hesap vereceksiniz. eğer gerçekten bu saatten sonra hakkı savunuyorsanız bunları yazıyorum yok parti amigoluğu ve yüce dinimiz islam yerine islamcılık holiganlığı yapıyorsanız ve nefsi emmareniz sizi buna zorluyorsa bilin ki- herkes bir gün er yada geç bilecek- Hüküm Allah' ındır......................................
 • Murat Murat 26 gün önce
  "İmam Hatip Okullarının en yoğun olduğu Konya’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının doğru yapma ortalaması 6,19 iken, Tunceli’de bu oran 6,38. Tunceli’de 3, Konya’da 167, Şanlıurfa’da 164 İmam hatip ortaokulu var. LGS’de Tunceli 2., Konya 47., Şanlıurfa 78’inci. Oturup eğitimi düşünün ilerisi karanlık.
 • zeynepzeynep26 gün önce
  Ali Bey,  yeni ibb seçimine kadar sadece bu konuda mı yazacaksınız?ülkemiz de konular tükendi mi? ..
 • Mehmet TanıdıkMehmet Tanıdık26 gün önce
  Deist bir gençliğin hızla yaygınlaştığı bir ortamda milli ve manevi değerleri yitirilmiş, kimliksiz bir nesille karşılaşmak istemiyorsak müfredat ve ders kitapları ile bir an önce tanışmalı varsa herhangi bir sorun demokratik tepkilerimiz göstermeliyiz.Yoksa “bade harabül Basra” (Basra harap olduktan sonra) misillü “bade harabül gençlik” (gençlik harap olduktan sonra) olduktan sonra yapılacak ah-vahların bir ehemmiyeti olmayacaktır.
 • Erdem Doğan Erdem Doğan 26 gün önce
  Kocasolaktan Polat a" tespitleriniz yerinde ve güzel,birebir katılıyorum
 • Mehmet TanıdıkMehmet Tanıdık26 gün önce
  Duyumlara göre müfredatın içeriği belirlenmiş ve buna yönelik ders kitapları çoktan yazdırılmış bile. Bu konuda adeta bir “yangından mal kaçırma” olayı mı yaşanıyor diye sorası gelir insanın.Komisyonlar kurulması, tartışmalar yapılması, ihaleler yapılması gereken bir konu gerçekten kapalı kapılar ardında, kimselere danışılmadan ve duyurulmadan belli kesimlere hazırlatılmışsa durum pek de iç açıcı değildir kanaatindeyim.Yine bu duyumlara göre hazırlatılan kitapların içeriği milli ve manevi kimliğimizi dışlayan içeriklerle hazırlanıyormuş. Verilen örnekler, idol olarak gösterilen şahıslar milli ve manevi duygulara çok uzak, hatta “bizden olmayan” diyebileceğimiz kişilerden ve olaylardan veriliyor.Uzun yıllar okullarda okutulacak ve gelecek nesilleri şekillendirecek böylesine önemli bir konuda niçin geniş bir konsensüs oluşturulmadan, kimselere duyurulmadan, danışılmadan hareket edilir ki?Dediğim gibi eğer bu doğruysa bunun arkasında bir art niyet var mı diye sormadan geçilmez. Bunun başka bir şekilde izah edilmesi mümkün görünmüyor.Yıllardır gençlik üzerinde operasyon üzerine operasyon çeken mihraklar son kurşunu sıkmaya hazırlanıyorlar. Bunu da yeni müfredat ve ders içerikleri ile yapacaklarsa eğer yıllardır verilen mücadeleler yeşermeden akamete uğrar.Deist bir gençliğin hızla yaygınlaştığı bir ortamda milli ve manevi değerleri yitirilmiş, kimliksiz bir nesille karşılaşmak istemiyorsak müfredat ve ders kitapları ile bir an önce tanışmalı varsa herhangi bir sorun demokratik tepkilerimiz göstermeliyiz.Yoksa “bade harabül Basra” (Basra harap olduktan sonra) misillü “bade harabül gençlik” (gençlik harap olduktan sonra) olduktan sonra yapılacak ah-vahların bir ehemmiyeti olmayacaktır..
 • Tamer ErenTamer Eren26 gün önce
  Kalpak ile kaypak’ı karıştırmışım. İnsanlık hali. İlber Ortaylı haklıymış. Bazen kafam basmıyor. Akıl bitiyor Ama fikir halen var.
 • Erdem Doğan Erdem Doğan 26 gün önce
  'Yeniaskerlik yasasi yürülüğe girdi. Yeni askerlik yasa tasarısı, Türkiye'nin ihtiyaçlarından kaynaklanmıyor. Askersiz Türkiye Projesi' Sevr'e birebir uyuyor. "Ordunun yarısının terhis edilmesi ancak mütareke dönemlerinde görülür! Askerliğin 6 aya inmesi ve sürekli bedelli olması, pratikte askersizlik halidir!Baska konilarda varmis,Biraz suya sabuna dokunsanız Hak için yazsanız Zira bu coğrafyada zayıflatılmış bir ordu ile ayakta kalamayız.
 • SelimSelim26 gün önce
  Hoca, reis oy hırsızlığının görüntüleri var demişti. Unuttun mu? Bi hatırlatır mısın görüntüleri. Neredeymiş bu görüntüler. Hani Camii de içki içildi demisti onun da görüntüleri var demişti.Reis'in bu iddalarını da unutursan aldığın nefes haram olsun tamam mı?
 • EKOLL EKOLL 26 gün önce
  Eskişehir i methedenlere. Gidin bakın övdüğünüz şehirdeki tramvay hattına. Tam bir aptallık harikası.
 • ErcanErcan26 gün önce
  Izmitte bayramın ilk günüiyi parti gençlik kolları başkanını döven chp liler ülkenin içine edecek akp mumla aratacaklar
 • Tosun Tosun 26 gün önce
  Istanbulda seçimi diktatör kazanmıştır chp diktatörlüğu geçmiş olsun istanbul ispark hdp nin otopark paralariniz pkk ya
 • muharremmuharrem26 gün önce
  Ekrem imamoğlunun akbil de ve su da indirim devam edecek dediğini söylemişsiniz. ben hiç öyle bir haber duymadım şimdiye kadar duyan varsa söyleyebilir mi.
 • AhmetAhmet26 gün önce
  İstanbul halk ekmeğin Arda TURAN için ödediği milyon dolarların miktarını ve gerekçesini öğrenmek istiyorum. Bir de, Asfalt bilirkişisi olarak Avusturya dan iki kez getirilen Profesör için ödenen 4 milyon dolar hikayesi var. Para bir şirkete ödenir. Şirket adresi boğaz da bir daire. Profesörün ifadesi " birinci geldiğim de 1000 dolar aldım. Yol ve konaklama masraflarım karşılandı, ikinci davet edildiğim de ise sadece yol ve konaklama masraflarım karşılandı " der. Belediyenin bütün verilerine bakılırsa bunlar aydınlanır mı ? Kozmik oda, devlet sırrı gibi yaygaralar koparılmıştı..!
 • GarGar26 gün önce
  Mazbataya gelen var mı bu akşam boş boş konuşmak yerine parti etkinliklerine bedava faturasız halk ekmek yok artık sen kimin parasıyla beleş ekmek dağıtıyorsun hesabını vereceksin halk ekmek.
 • BirolBirol26 gün önce
  Polat'ın yazdıkları kendi fikirleri değil.Sosyal medyadaki Trollerin kopyala yapıştır zırvalarıdır.Bu dil Akparti'ye kaybettirdi.Bunlara haddi bildirilmez ise daha büyük kayıplar yaşayacaktır.Depvlet yönetimi kimsenin tapulu malı değildir.Oraya gelenler milletin emanetçisidir.Millet emaneti zamanı geldiğinde almasını da bilir.Millete yapılan hizmet lütuf değildir.Kimse milletten diyet beklemesin.
 • T.mT.m26 gün önce
  Rahat olun biz eskişehir de 20 senedir mutluyuz
 • KeremKerem26 gün önce
  Aferin, bir İstanbul sakini olarak takipçisi olun elbet.Yalnız hukuksuzluğu apaçık ortada bakanlık genelgesiyle kanunu "değiştirip" belediye iştiraklerinin yönetimini meclise devretmek gibi hukuksuz ucuzluklara şimdiden başladınız. Halk ekmek gibi iştiraklerin yönetimini belediye başkanı atayacak ki bu vaatleri yerine getirecek. Seçilen belediye başkanları son 25 yılda belediye başkanlarının kullandıkları imar yetkilerini falan da kullanacaklar. Bu icraatlara mecliste engel koyarsanız ifşalanacaksınız. Yok öyle mızıkçılık.
 • Mustafa Mustafa 26 gün önce
  Hayatına ne yön veriyor. Yediğimizden içtiğimizden GİYDİĞİMİZ, yaptıklarımız kısacasıhiç düşündükmü ALLAH SUBHANEHU VE TEALA RIZASINA UYGUNMU. yaptıklarımız dan Allah'ı mı razı etmeye calışıyoruz yoksa akıl mı yürütüyoruz, birileri ne der ne düşünür diye mi hayatımıza düzen veriyoruz
 • LeventLevent26 gün önce
  24 Haziran da siz şu kardeşinize yetkiyi verin görün bak nasıl uçucaz diyenleride takiptesindir inşaallah
 • Yb343675Yb34367526 gün önce
  Bunları yapmasınıbekliyorum. Önemliolanbir sonraki seçimde belediye Başkanı olacak kişiye borç yükünden dolayı icraat yapamaz hale getirmesin yeter. Her şey güzelolacak dediler 22 bankayı 50 milyar dolarhortumladılar.Dertleri ele geçirdikleri yeri sömürmek,sömüren çalan namuslu, ardından gelen işin yükünü sırtlanıp düzlüğe çıkaran hırsız olur.Şimdimemleket maddi olarakbiraz düzeldi ya pastayı nemayı cebe indirme vakti, neyi hak edersenöyleyönetılirsin... Güzel olmasını bekleyen garipler sizi bilmemama chp'nin kodaman haramzadelerine her şey güzel olacak....
 • YAKICIYAKICI26 gün önce
  polat arkadaş bütün meseleleri güzel anlatmışsın hep söylerdim 25 sene geçti aradan bu nesil o günleri mutlaka görmesi gerekir diye hadi bakalım o günlere dönmeye adım attık aç kuşun yavruları gibi cıııııızzzzııııkkkkk cııııızzzzzııııkkkkk cııııııızzzzzıııııkkkkk lamak yok
 • hercaihercai26 gün önce
  Istanbul'un simdi heryeri guzel ve tertipli, Imamoglu 5 sene bisey yapmasa bile, yapmadigini kimse kolay kolay anlayamaz. Ak Parti yapti, CHP de keyfini surecek.
 • EnginEngin26 gün önce
  Burak n bu adamlara bu şekil konuşmayı zorla yaptiracaksiniz :))) bu adamlar yapamaz bırakın sessiz kalın belli bir süre geçsin mesela iki sene sonra konuşalım
 • Kocasolak dan polat a.Kocasolak dan polat a.26 gün önce
  Chp,ip,sp, fetö,pkk, hepsi Türkiyeyi dize getirmek için kullanılan aparatlardır. Bundan ASLA şüpe duymadım. Ancak, bu bizi TEMBELLİK yapma, rüşvet, adam kayırma, ithal lüks yaşama, millete tepeden bakma, her yol mübah, durumuna düşmemizi gerektirmez. Koca istanbul trafiğinde DÜDÜK sesleri, her araçta bir leviye, abd deyneği( bezbol ) Yazdığın maddelerin yarısının içi boş. Dolu olanlarıda zaten ilk iktidar dönemimizde yaptık. Ak parti herşeyi yaptı ama hep YARIM yaptı. Başörtüsü serbest, ama pamuk ipliğine bağlı ( çünkü devamlı serbest olması için ak parti iktidarı ŞART olsun diye )abd ve ab ye rest çektik, ab kapı eşiğinden ayrılmayacağız diye beysnatı reis verdi. Metro, bağlantıları yok, tavşantepe sabiha gökçen arası 4-5 km. kaç yıldır BİTİRİLMİYOR. ( millet sürünsede, taksi otobüs sahipleri kazansın ) yeni havalimanı, üçüncü köprü, marmaray, güzel. Bunların yapımında YERLİ malı yüzde kaç? Y. havalimanındaki mermerler dahi İTHAL. Hızlı tren, ist. konya arası beş altı kere öyle bir sarsıntı yaşadım ki, Vallahi raydan çıkacağız diye aklım çıktı, acaba DENETİM yapılmadı mı? Enflasyon ve faizde SONDAN dünya lideriyiz. Binlerce danışman, binlerce yardımcı, işi boş gezmek olan zabıta, hiç işi olmayan muhtarlık, bütün bunların giderleri. Lojmanlar bir facia. Adalet parası olana var, fetö ihaneti sadece tabana ceza, pkk aynı, tanrıkulu denen adamın dediğinin yarısını diyen içerde, ama o hep dışarda. Tüsiad üyelerinin döviz borçlarına kefil olduk, döviz düşsün diye faiz artırıyoruz. AK partimiz, hakk, hukuk ve hürriyetleri SAĞLAMA almadıkça, maliye müfettişkeri BABASINI dahi yakalayacak dürüst adamlardan seçmedikçe KAYBEDENLER olacağız. yalanım varsa YAZ........
 • mehmetmehmet26 gün önce
  ne kadar acı ki bu adam kendini daha iyi pazarladı bu gerçekler yetrerince dile getirilmedi neyse istanbulu da batırınca aklı başına gelecek tuplumun NOT.sitenin başında ki seçim sonucu da artık kalksa iyi olur
 • Tamer ErenTamer Eren26 gün önce
  Hayrettin kardeşim; o %15 dediğin güruh CHP yin indirdi DP yi getirdi,. Kenanı gönderip ANAP'ı getirdi. 2002 de çatır çatır AK Partiyi iktidar yaptı. Yarın İmamoğlu bi hata yapsın onun da icabına bakar. Sen merak etme "ra_ad" ol. Bu ülkeyi kalpak lar kurdu ama bu güne kadar ayakta tutan hep o "kaypak" dediğin %15 in firaseti oldu. Reis'in yanındaymış gibigözüküp bu ülkenin kaynaklarına çökenvampirleri de o %15 temizleyecek. Reis ve onunla çalışacak dürüst adamlar bize yeter.
 • 6.filo İstanbul’dan defol diyenler 6.filo İstanbul’dan defol diyenler 26 gün önce
  18 Temmuz 1968’de 6.filo İstanbul’dan defol diyen Türkiye Solu bugün emperyalist ABD ile kolkola giren PKK-PYD ile tam yol ileri diyor. Ne diyor Temelli Sezai:”S-400 almayın”. Başka: “Vadedilmiş toprakları TC kirletti” diyor mu? diyor
 • EkremEkrem26 gün önce
  Ekrem başkandan İstanbul sınırları içinde idam getirmesini istiyoruz ,kul hakkı yiyen ve her türlü nefret söylemi yapan suçlu, ahlaksız insanlar İstanbul sınırları içinde yaşıyor ise idam edilsin herkes rahat bir nefes alsın
 • NurNur26 gün önce
  İstanbul battıktan sonramı silkeleyeceksiniz hiçmi görmediniz hiç mi duymadınız chp nin bu ülkeye ettiklerini belediyede ne kadar başarısız olduklarını. niye genel bakmıyorsunu her şeye kişisel bakıyorsunuz ak partinin istanbula ülkemize kattıklarını nasıl görmezden geliyorsunuzgözler kör kulaklar sağır menfaatte menfaat diyorsunuz ülkenin dünyadaki konumu sizi hiç mi ilgilendirmiyor o adamı beylik düzünde yaptığı belediye başkanlığında ne kadar başsrılı olduğunu biliyormusunuz nr katmış oaraya ağzından dökülen hakaretler yalanlar sizi ilgilendirmiyormu binali yıldırım la aynı katagoride mi aynı seviyedemiistanbuldan her kaybettiğimiz edinimlerin günahı vebali üzerinize olsun Allah hesabını sorsun sizden sizin zihniyetinizle yola çıkılmaz bu ülkeye chp hayır getirmedi getirmeyecek te kabul edin...
 • Adem YıldırımAdem Yıldırım26 gün önce
  takipte olsanız ne yazar...saadet çisi süleymancısı çoğu bunları destekliyor...
 • BayramBayram26 gün önce
  Ben de takipçisiyim ve ensesindeyim. Türkiye başkanlık sistemine geçince uçacak dediler, vaat ettiler oy verdik. 1 senedir takipçisiyim. Malesef uçamadık, hatta geriye gittik. Bugün referandum yapılsa evet demezdik
 • 26 gün önce
 • Tuzağa DüşmedikTuzağa Düşmedik26 gün önce
  Allah razı olsun gönül belediyeciliği kazandı. Demek ki Akp ve Ysk bu yüzden sadece İBB seçimini iptal etmiş. Allah onlardan razı olsun aksi takdirde CHP 11 belediye hariç hepsini kazanacakmış. Hem de belediye meclisini de kazanacakmış. Bu sefer yetkileri başkandan alıp meclise veren khk bile fayda etmeyecekti. Neyse ki reisimiz yetişti ve istanbul, ankarada halkın seçtiği belediye başkanlarının yetkilerini kısıtladı. Allah ondan bin kere razı olsun, halkın tuzağa düşmesini engelledi.
 • ZeynebZeyneb26 gün önce
  Polat adlı rumuzlu yorumcuyu destekliyorum bazıları eski karanlık günleri özler çingeneyi altın kafese koymuşlar yine çöplüğünü istemiş ne kadarda çok o karanlık günleri özleyen var heleki Saadetli hainlere bir şey yapılırsa biz muhafazakarlar destek olmayalım ne halleri varsa görsünler hasetleri uğruna nasılda sapıttılar kesinlikle onların yanında olmayalm kalkmış İngiliz Temel diyorki artık AKP dağılacakmmış eee Saadete gideceklermiş oldu gözlerim doldu yani Hainlere katılacaklarmış gerçekten öyle onursuz gurursuz ak partili varmı?Yani Hainlerle işbirliği ölsemde gitmem....Madem düşmanım düşmanı dostum dedin bizde biliriz.....
 • BeylikdüzüBeylikdüzü26 gün önce
  BeylikduzuButçesi ile ıbn bütçesine gore borç kiyaslanabilr
 • Rıfat Rıfat 26 gün önce
  Polat kardeş ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi, tebrikler...
 • MelikeMelike26 gün önce
  Trabzonlu müteahhitleride yakın markaja almalı eko ile nasıl iş çevirecekler enselerinde olalım
 • HayrettinHayrettin26 gün önce
  Bir de şu belediyeyi de takip et diye yazara akıl verenler var. Onları da siz takip ediverin bir zahmet. Burada da sonuçlarını açıklayın.
 • HayrettinHayrettin26 gün önce
  Şu kaypak %15 var ya önce, en çok onlar bağırmaya başlayacaklar.
 • Yusuf Yusuf 26 gün önce
  Beylikdüzü'nde İzmir'de chp yönetimini biliyoruz , B.k pislik Çöp heryer leş gibi..
 • ÖNDERÖNDER26 gün önce
  En azından Sayın Yıldırım'ın 10 GB internet vaadinden daha tutarlı vaatler olduğu ortada. Bir dünya şahit olduğumuz, şu seçim sürecinde parayla satın alınmak istenen insanlar oldu. Herhalde kendi ceblerinden vermediler bu paraları. Şakşakçısı olduklarınız dağıtırken para deniz-derya! Başkası vaat edince neyle yapacan?Benimde kapıma da geldiler, nazikçe kovdum. Neden? Ben alın terimle kazandığım ile doyacağım bir ülke istediğim için. O verilen paraların içinde vergisinin bu şekilde dağıtılmasına gönlü razı gelmeyecek insanlar olduğu için. Altını çizerek söylüyorum; bir değil birkaç kere kapım çalındı, telefon edildi, hanımla irtibata geçildi. Ama almadığıma bir yerde pişmanım. Alıp da İmamoğlu'nun kampanyasına yatırmadığım için hayıflanıyorum. Daha adam koltuğa oturmadan eleştirmeye başladınız. Ha o da aynı yanlışlara düşerse, sanki sırtımızda kambur değil ya, millet olarak bugün AKP'yi silkelediğimiz gibi silkeleriz vesselam.
 • alinamlıalinamlı26 gün önce
  AliKarahasanoğlukardeş,sizin daha iyi bilmeniz gerekirancak ben yine de hatırlatmak istiyorum .Bu köşede yazı yazmakla biz okuyuculara karşı bir sorumluluk altına girmiş oluyorsunuz ! Bizlere tarafsız ,gerçekçive doğru haberler vermekzorundasınız..
 • ümitümit26 gün önce
  Sayın Cumhur başkanı etrafındaki şak şakcılara baksın önce atadığı valiler ve belediye başkanları halkla beraber değil hatta onların etrafındakiler bile ipin ucunu kaçırdı. Lüks hayat peşinde olmaları balolar. Bir iftar yemeği veriyorsunuz bişr bakın fakir fukara varmı etrafınızda hep volvo mercedes tayfası oya gelince fakirin kapısını çal aklınızı başınıza alın..
 • KayamanKayaman26 gün önce
  AKP iktidar olmadan 4 yil once dogan genclerin cogunun 17 yilda yapilan islerden faydalanmasi ile vurdum duymaz, verilenden doymaz bir nesil oldugu icinde dunya nimetlerine temah eden nankorlukte uste olan cogu chp zihniyeti olanlarin verdigi oylar ile Istanbulu aldilar. AMA 4 yilin sonunda chp ve onlarin zihniyetinde olanlar oyle bir hayal kirikligina ugrayacaklarki, 40 yil onceki gormedikleri hayata donecekler. Tabi chp silinip gidincede AKP iktidarian yalakalik yapip yalvaracaklar ama hersey gecmis unutulmus olacak. Allah inancli imanli nankor olmayanlara yardim etsin.
 • KocasolakKocasolak26 gün önce
  Chp bir projedir, imamloğlu ise o projenin ÇEKİRDEĞİNİN projesidir. Pekiii, ak parti nedir????Ak parti mağdur müslümanların, kısık seslerin NİHAYET iktidara gelince yaptıkları hizmetlerin ADINA, oy toplamak isteyen akp olup çıktı. Millet ak partiye KIZGIN, kısık sesler borazan oldu AMA, batı müziği notası ile. Yahu chp ye, batıya, hatta pkk ya yaranmak için yaptıklarını GÖRMÜYORMUYUZ sanıyorlar. 28 şubat msğdurlarını ziyeret etmek yerine adam bale salonlarını ziaret ediyor. Müslümanları ezen, ezmek için çalışıp çabalayan kesime ŞİRİN gözükmek için TAKLALAR atan akp kaybeder tabii. Algıymış, ne algısı kardeşim, millet KÖR değil, algıyı akp yapıyor. Chp istanbulu alıyorsa, ak partiye yazıklar olsun deme yerine, milleti ALGI ve YALANLARA kanan, ahmak yerine koymayın. Reisimşz diyır ki, kendimizi anlatamadık. Anlatmana gerek yok, işini yap, ab kapı kulluğuna devam demedin mi???? Eyyy batı, eyyy merkel, sonra kuyruğu kıstır. Chp fetö pkk ip sap hepsi proje de, apk nin de bu projeye dahli yakın, zira bölünme sinyalleri geliyor. Ak parti Müslümanlara YOL vermez ise, Allahın ipine sarılıp adalet ve hürriyettrn TAVİZ vermeden uygularsa ne alâ, aksi halde hepimiz kaybederiz.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN26 gün önce
  SİZDEN KURTULUŞLARI YOK..BUNUN FARKINDALAR..ANCAK,BU TAKİBİ ,YANDAŞ MEDYALARI DAHİL, TAMAMININ YAPMASI GEREKMEZ Mİ? DOĞRU OLAN BU DEĞİL Mİ?.DÜRÜST MEDYANIN,HALKINI DÜŞÜNEN YAZARLARININ GÖREVİ BU DEĞİL Mİ?.AMA MAALESEF BU İŞ YİNE SİZE VE SİZİN GİBİ BİRKAÇ SERDENGEÇTİYE KALACAK..BÜTÜN YALAN VAADLERİMİLLETE UNUTTURACAKLAR..MEMLEKETİMİZDE HEP VAR OLAN ANCAK BU YILLARDA İYİCE SERPİLEN SAPLANTILI,ÖFKELİ VE KİNDAR BİR GRUP BU GÖREVİ ÜSTLENECEK..HEDEFE KOYDUKLARI CUMHURBAŞKANIMIZI VE O NUN ŞAHSINDA,BU MİLLETİN HAS VE ÖZ EVLATLARINI ,BÜTÜN DEĞERLERİ İLE BİRLİKTE,ALAŞAĞI ETME VE AŞAĞILAMA HEDEF VE ARZULARI VAR..YALNIZ UNUTMAMALARI GEREKEN BİR ŞEY VAR..BU MİLLET ONLARA BU İMKANI ,DARBELER HARİÇ,HİÇ VERMEDİ VE BUNDAN SONRA DA VERMEYECEK..ÇÜNKÜ ONLAR BU DEVLETİ YÖNETMEYİ BECERECEK KAPASİTE VE ANLAYIŞTA DEĞİLLER VE BU KAFA İLE HİÇ DE OLAMAYACAKLAR.ELLERİNİZE SAĞLIK.YAZMAYA DEVAM,KONU ÇOK,VAKİT DAR..
 • NurNur26 gün önce
  Sevgili akitçi kardeşlerim aynen bekliyorum büyük bir ümitle gerçeleştireceksiniz biliyorum çizginizi biliyorum bu adamın ipliğini pazara çıkartacaksınız Allahın izniyleben 99 dan beri gazetenizi okuyorumnasıl bu adama oy verdiler ama istanbulhalkı kaşındı ve azdı diyecem Rabbim bu azanlar yüzünden bizleri cezalandırmasın bu kadarmı azdılar!! .Allah islah etsinbir cezadır istanbula da Allah chp le cezalandırıyor bu ülkeyi tarihe bakarsak , çok bozulduistanbul görüntüler dehşet veriyor bazen tesettürün cılkı çıktı açıklar sınırları zorluyorlar Rabbim uyandırsın bu milleti
 • MANASGURMANASGUR26 gün önce
  AK Partinin kimseyi suçlamaya hakkı yok. ANAP'ın son dönemine girdi. Şu şöyle yapmış bu böyle yapmış diyerek lafazanlığına gerek de yok.Önce biz nerede yanlış yaptık muhasebesini yapmazsa önce Türkiye'ye sonra da kendilerine yazık olur. ilk seçimde başbaşa iken sonra %10 fark oluyorsa kendi bahçesine bakacak ve içindeki ayrık otlarını temizleyecek vesselam.
 • BAL-KES-10BAL-KES-1026 gün önce
  EKREM KAZANMADI...AK PARTİ KAYBETTİ...NEREDE , NASIL MI ??....ÖYLE BİR DOYGUNLUĞA ULAŞTI Kİ REHAVETTEN SANDIĞA SAHİP OLAMADI , VATANDAŞIN OYLARINI ÇALDIRDI , AKLI BAŞINA GELDİĞİNDE YSK NIN VE İL SEÇİM KURULUNUN KAPISINDAN GİREMEDİ EN BÜYÜK KAZIĞI YEDİ ......ADI SANI DUYULMAMIŞ EKREM İ MUHATAP ALIP EN BÜYÜK REKLEMI YAPTI VEEEE SİVRİTTİĞİ KAZIK KENDİNE BATTI ..O KAAAA
 • Abdullah.Abdullah.26 gün önce
  @Polat hele ki genc nesil 20 sene önceki şanlı senelerimizi tatmasını gönülden isterim. iyilik ve hizmet yaramıyor, birazda chp zihniyeti bunların karınlarını doyursun.
 • TNNTNN26 gün önce
  ülkede Enfilasyon Yüksek ise,ekonominin %70 elinde olan TUSİAD sorumludur. enfilasyonu devlet belirlemiyor. ÜRETİM GÜÇLERİ BELİRLİYOR.
 • AdanalıAdanalı26 gün önce
  Ali bey abim çok güzel yazmışsın eline sağlık.İmamın oğlu seçimi 13.000 oyla almışmışta ondan sonra 806 bin olmuş muş Ülen utanmazlar oyların tammamı sayılsa idi Binali emminiz size 100.000 fark atarak yaptığınız sahtekarlıklar açığa çıkacak tı 7 tane çete dedikleri hakimler CHP yi ipten aldı kurtarı ondan sonra bir madur edebiyatı 806.000 farkbu millet çok saf inanın.Ayrıca POLAT Rumuzlu kardeşimiz Ali Abizin yazdığından daha gerçekçi bir yorum yapmış.. POLAT ı da tebrik ediyorum selamlar.
 • snnsnn26 gün önce
  Beylik düzü nufus 331325İstanbul nufus 15 milyonyani beylikdüzü istanbulun 45 de 1 . Ali abi 39 ile çarparak insaflı davranmış
 • Vatansever Vatansever 26 gün önce
  İki makarnaya oy satın alıyorlar diyenler istanbulu süt ve ekmek birde su verecem diyerek zavallı İstanbulluları nasılda kandırdı. Davasını 1$ a satanlardan ne farkın kaldı ey imamın kayığına binen istanbullu
 • Can BaskanCan Baskan26 gün önce
  Surekli bu tarz haberleri okuyoruz. Bu adamin serveti nereden geldi , bu adam nasil bu kadar para kazandi , bu adam kesin hirsizlik yolsuzluk yapmistir diye , butun gazetelerde okuyoruz.AKP lisi olsun , CHPlisi olsun , kim olursa olsun. Ama nedense bunlarin pesine sadece gazeteciler dusuyor. Bir gun de devletin bunlarin pesine dustugunu goremedik malasef. Eger Imamoglunun kazanclari haksizsa , sonuna kadar hesabi sorulsun. eger yanlis beyan verildiyse onunda hesabi sorulsun. Niye sadece gazeteler yaziyor , halk konusuyor. Neden bu politikacilar korunuyor. Bence basta tum yazarlar bunu elestirmeli.
 • ahmetahmet26 gün önce
  sayın yazarBU VAATLERİN TAKİPÇİSİ OLMANIZ ÇOK GÜZELAMA BİRDE 24 YILDIR BUNLAR NEDEN YAPILMIYOR DİYE GERİYE DÖNÜK TAKİP BAŞLATIRSANIZ SİZİN OBJEKTİF BİR YAZAR OLDUĞUNUZU GÖRÜP YAZILARINIZI DA BİZ TAKİP EDELİM
 • veliveli26 gün önce
  Beylikdüzü'nü düzledi şimdi sıra İstanbul'da.
 • ErcanErcan26 gün önce
  Bu vaatlerin takibini parti ayırımı yapmadan bütün belediyeler ile hükümet nezdinde de yapmanı beklerim. Ayrıca hükümetin muhalefet belediyelerinin çalışmasını engellemek için atacağı hukuk dışı adımlara da dikkat etmenizi beklerim. Çünkü sen hukukçu olduğunu iddia ediyorsun.
 • BEDİRHANBEDİRHAN26 gün önce
  ------------------------------------------------------------------------------Celladına aşık olmuşsa bir millet ,İster ezan, ister çan dinlet ,İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet, Müstehaktır ona her türlü zillet.------------------------------------------------------------------------------------
 • kibarcikkibarcik26 gün önce
  özet bellı adamın her anıyalan ıle yogrulmuş tarıhde dendı dündündür bügün bügündür bunları hepsı aynımayadangelıyorveselam
 • Memiş AdıgüzelMemiş Adıgüzel26 gün önce
  Polat rumuzlu arkadaş bu insanlar senin yazdıklarına inansalardı İmam oğluna oy vermezlerdi..
 • BEDİRHANBEDİRHAN26 gün önce
  ----------------------------------------------------------------------------------------Celladına aşık olmuşsa bir millet, İster ezan, ister çan dinlet, İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet, Müstehaktır ona her türlü zillet.!----------------------------------------------------------------------------------------
 • KUL HAKKI KUL HAKKI 26 gün önce
  Allah rızası için şunların ipini bırakın... Bunlar kul hakkı yemede bizimkileri tersinden okutur. Yiyecek bir şey bulamazlarsa birbirlerini yerler. Ama bizim cenah yine yanlış yapıyor. Mağdur pozisyona sokmayın şunları... Yok atamalar engellendi, yok eli ayağı bağlandı. Bakın bu yapılanların neden yapıldığını da seçimin ertelenmesi gibi anlatamazsınız ve herifler mağdura yatar. Dört yıl sonraki seçim yıkım olur. Allah rızası için şunları rahat bırakan ama denetim ve kontrolü sıkı tutun. Bırakın icraat yapsınlar. Yapacakları, heykel dikmek, park açmak, festival düzenlemek, ibnelere onursuz yürüyüş gibi haklar vermek ve yolsuzluk. Bu işlerin kitabını yazdılar yine yazarlar. Bi rahat bırakın... Suçlu biz olmayalım.
 • Rıfat Rıfat 26 gün önce
  Kamalist rejim iş yapmaz, çünkü kamalistler hizmet istemezler, çünkü kamalistler sadece kamalizm isterler, o yüzden CHP ye oy verirler, o yüzden CHP eşşeği aday gösterse gider yine ona oy verirler!...
 • abdullah birisiabdullah birisi26 gün önce
  DEĞERLİ KARDEŞİM,bizler 1969 bağımsız haraketi ve1975 k.maraş M T T B NİN KURUCULARINDANIZ.SEZAİ Beyin yıkılmaya görsün bir medeniyet yazısını çok okumak lazım, Masal Şiirini çok okumak lazım.150yıl sonra iktidaR OLDUK .1989 YILINDA K.MARAŞ TA300 GİBİ OY FARKI İLE BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAZANDIK.Dürüst ve namuslu belediyecilik yapıldı.Millet ak partiye Türkiye yiemanet etti.İKTİDARIN nimetlerinden ayrı kalamayanposası çıkmş sağcı Lİberal parti vurguncuları,AK PARTİYE HÜCUM ETTİ.Onlar rantı rüşveti partimize taşıdılar..Din iman dürüstlkük rafa kalktıUTUCULAR PARTİYİ İSTİLA ETTİ. BUNLARIN DİNİ İMANI PARAAA.AK PARTİ TEŞKİLATLARI SANAL. Onların calışması ile oy alınmıyor.Parti teşkilatı ittihat terakki partisi GİBİsenin oğlan , benim oğlan,i bizim damattan kurulu, HALkta karşılığı yok.ZÜPPE GENÇLER , DEKOLTE KIZ KURULARI BU PARTİNİN İLÇE VE GENÇLİK KOLLARININ OLUŞTURUYOR..bu teşkilatların halkta karşılığı yok.K.MARAŞTAREFAH PARTİSİNİNAK PARTİSİNİN İÇİNDEKİ OYOY ORANI YÜZDE 60 KADARDIR.ama parti yönetimindeonanlar yok.ONLAR analık çoçukları .ONLARIN GÖREVİ ALLAH rızası için oy vermek.ama malısağcı lieral partilerden gelme harami zedeler götürüyor.BU HAİNLERİN KENDİLERİNİN BURULARINDAN GELSİN.K.Maraşta 31 mart seçimlerinde 170 bin oy kaybı var.İnanın bizler son anda yahudiye ve tırampa karşı olduğumuz için oy verdik.yoksa ana sütü gibi helal olsun diye vermedik . KERHEEN VERDİK .k.maraş gibi bir şehiirdeCHPNİN MARAŞLI DÜŞMANI MEZHEPÇİ, MİLİTANADAYI OYLARINI YÜZDEYEDİDEN ,, YÜZDE 30A ÇIKARIYOR BAYRAM EDİYOR. K.MARAŞIN MUHAFAZAKAR MLLİYETÇİDÖNGEL KÖYÜNDEN 3 OY alan chp 150 oy alıyor.AK PARTİDEN İNANMIŞ İNSANLAR TASVİYE OLUNCA OMURGASI ALINMIŞ P.ELTEYE DÖNÜYOR. SANKİ ABDÜLHAMİT HANIN SON GÜNLERİ GİBİ.Belediyeler dairedekiler bizim insanlarımız deeeğiiil. tayip uyan uyaaan kendine gel ana avrat partisi gibi olma yanındaki haramizadelerigönder. şehirlerden sağlıklı rapor al kısaca anadoludaki müslüman ları dinle. Eskiden azımız çok oluyordu.Şimdi çoğumuz az o0ldu ÖLÜ YÜZÜ PUTRALAMAKLA DİRİLMEZ. M. T. T. BLİ KARDEŞİN
 • Laik kemalist rejim yavaş yavaş bitiriyorLaik kemalist rejim yavaş yavaş bitiriyor26 gün önce
  Bu rejim ve eğitim sistemi müslümanları bitiriyor. Adını okuma koyarak hiçbir edep ve ahlak olmayan bu okulları açmamak açmaktan daha iyi idi. Medreseleri kapatan zihniyet bu okulları niye açtı onu düşünmek lazım.
 • SamiSami26 gün önce
  Şu 100 günlük icraatta olan 3600 üde yaz vi kenaraBaşkanlıkla uçacağımızı daİlk 10 ekonomiye gireceğimizi de
 • BEDİRHANBEDİRHAN26 gün önce
  ÖZET İLE !--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Celladına aşık olmuşsa bir milletİster ezan, ister çan dinletİtiraz etmiyorsa sürü gibi illetMüstehaktır ona her türlü zillet. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 • tnntnn26 gün önce
  beton ekrem bu, her tür alavere mevcut.ip cambazı, babasını katleder, sonra tatlı tatlı sebep sıralar.ikna eder. kandırır. maharetidir. kandırır.her türlü metod var.TEK YANLIŞ VARDI :AKİT TE BOY BOY chp adayının haberleri vardı. 30 haberin 17si chp adayı hakkında.TARİHİ VE METODOLOJİK HATA.
 • Mehmet AliMehmet Ali26 gün önce
  Başkanlık sistemi gelince uçacaz kaçacaz demişti. O sözlerin de takipçisi ol da adam diyelim.
 • kartalizmakartalizma26 gün önce
  POLAT rümüzlu arkadaş şimdi sana bir soru şu anda ekonomik bir kriz varmı varsa Maarif vakfına 460trilyon parayı neden veriyoruz bıktık bu abuk sabuk harcamalardan maarif vakfına para var palet fabrikasına para yok öylemi keşke hiç olmasaydınızda çöpler koksaydı sizin siyasetiniz kadar kokmazdı
 • kemaleddinkemaleddin26 gün önce
  İstanbul Bayrampaşa Cezaevi nin yıkılıp Etrafı bilboardlarda kapandı. üzerine de''Bayrampaşalılar kazanıyor, kazandı'' yazılı afişlerinde belediye başkanının sırıtan bir fotoğrafı...Bilboardlar kalktı ne çıktı şapkadan ? Lüks Konutlar..Hangi Baprampaşalılarbunu kazananlar? bir duyurusu bir fırsat eşitliği var mı yok..Ama kazandılar onlara göre..Bir hastane bir park deprem alanı değil...bir cemiyetin ihitaycını karşılayan bir çalışma değil..niyayetinde burası da bir kamu alanıydı.. Geçtik..2) Ombusman bilirkişiler (!) her yerde.. her devrin adamı bu herfiler çevrelerini kendilerine göre şekillendirdi ve işi liyakatlı olanlar yerine kendi çevrelerine verdiler..yani çe ha penintaşaronlarına. Bugün bakarsan kültür aş nin pek çok adamının işine devam ettiğini görürsün...işsiz çıkacakları da bir güzel semirdikten sonra delinen leğenden kaydılar.. geçtik..ne kaldı..Bu kadarı bile yeter aslında..davaymış neyin davası..indiregandi davası mıydı bu?madem kapitalist sistemdeyizbence müslümanları bu sistemin kirli işlerine alet edip bu kapitalizmin pisliklerine alet edilmesin...''Herşey çok güzel olacak'' bir hırsızın hikayesiydi..eceza deposunu soyan karakterin sloganıydı. seçim çalışmasını yapanlar bunu bile görmediler.. bilardoda sote kalmak yani kolay poziyon tabiri vardır. usta bilardocu buradan yüzlerce sayı çkartır sandalyede bekletirdi..

Günün Özeti