Özür dilerim Ekrem Bey, AK Parti bunları hakediyormuş!

06 Eylül 2019 Cuma

Ekrem Bey konuştukça..

Biz karşı çıktık..

“Yalan söylüyor” dedik..

Yine aynı noktadayım.

Yine “Yalan söylüyor” diyorum..

Ama..

Bu yalanların direkt hedefi olanlar..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde AK Parti sayesinde önemli makamlara gelenler..

Onların sırtından dindar insanlara kara çalınmaya çalışıldığını gören isimler..

Olan bitenleri, öylece seyrediyorlarsa..

Afedersiniz ama..

Öküzün trene baktığı gibi seyrediyorlarsa..

Bana da..

“Özür dilerim Ekrem Bey.. AK Parti, sizin attığınız bu yalanları hakediyormuş. Bu kadar pısırık, bu kadar aciz, bu kadar sessiz, bu kadar iftiralara cevap vermeye takati olmayanlar, bu belediyeyi yönetmeye de ehil olamazlar” demek düşüyor..

Beni bu sonuca götüren olayları ardı ardına sıralayayım..

Adam, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın genel sekreterinin, kışlık, yazlık, baharlık olmak üzere üç tane makam aracı var” dedi..

Muhatabımız Hayri Baraçlı Beyefendi..

Ağzının ucu ile, “Benim üç tane makam aracım yok. Bir tane makam aracım var” dedi..

Konuyu kapattı..

Muhatabı utanmaz..

O algıyı çok güzel oluşturdu..

Muhatabın cılız sesle cevap vermesini de, “İddiamız gerçek.. Korktukları için, yüksek sesle, rest çeken bir cevap veremiyorlar” diye yorumlattılar..

Hayri Baraçlı, tek bir açıklama ile yetinip, yalan söyleyen başkana, haddini bildirmeyince..

Hayri Baraçlı üzerinden, tüm dindarların üzerine çamurlar atılmaya devam edildi; “Siz nasıl Müslümansınız, bir kişinin üç mevsime göre, farklı makam aracına nasıl onay veriyorsunuz” söylemleri, her gün karşımıza çıkar oldu..

Bekledik ki, Baraçlı Beyefendi, “Benim makam aracımın plakası budur, ikinci bir aracımı; yazlık, kışlık, baharlık araçları göstersinler, ellerinden öpeyim” desin..

Demedi..

Muhataplarımız da şımardıkça şımardılar..

Şimdi Yenikapı’ya belediyenin hizmet araçlarını diziyor..

Mesai gününde, çalışması gereken araçları, Yenikapı’da dizdirip, algı oluşturuyor, “Bakın makam araçları, kaç tane imiş?” diye..

Bir tane Büyükşehir’in AK Parti dönemindeki bürokratı çıkıp da, açıklama yapmıyor: “Yenikapı’ya getirdiğiniz araçların şu kadarı, evde bakım için tahsisli araçlardır.. O araçlarla, hasta olan insanlarımıza evde bakım yapılıyordu. Bugün itibari ile, şu kadar hastaya gidilmesi planlanmıştı. Bunlara gidilemedi. İşte araçların plakaları. İşte o araçlarla bakımı yapılacak hastalarımızın listesi.”

Onun için, “Özür dilerim Ekrem Bey. Politika sizin işinizmiş. AK Partililer yolsuzluk yapmazlar ama.. Kendilerini savunmasını da beceremediklerine göre.. Başkanlık sizin hakkınızmış..” diyorum..

Solcu medya, dakika dakika görüntüleri yayınlıyor.

Bir tane aracın Yenikapı’ya girişini, tekrar tekrar 10 defa gösteriyor. Sanıyorsunuz ki, Yenikapı’ya 20 bin araç doldu.

İktidara yakın bir siteden alsam, belki yanıltıcı olabilirdi..

Solcu sitelerden birisinden aldım..

Tepeden fotoğraf çekmiş..

Araçları tek tek saydım..

Dün akşam saatleri itibari ile, 390 civarında araç vardı.

Onların kaç tanesi belediyeye ait onu dahi bilmiyoruz.

Uyanık Ekrem, şu holdingden, bu holdingten “Araçlarınızı iki günlüğüne bize yollar mısınız” deyip, onları Yenikapı’da sergilese..

Onu bile yutacak durumdayız..

Çünkü..

Bir tane AK Partili belediye yetkilisi, çıkıp, “Bizim elimizdeki listeye göre, şu şu amaçlar için belediyenin sahibi olduğu, kiraladığı araçların plakaları bunlardır. Toplam araç şudur” demedi.

Diyemedi..

Algı oluşturmak isteyenlere, meydanı boş bıraktılar..

Onlar da..

“1730 makam aracı” diye çıktıkları yolda..

Engelliler için evde bakım yapan araçlarını.. O da 400 civarında ancak.. Toplayarak, algıyı yürüttüler..

Onun için diyorum..

“Özür dilerim Ekrem Bey. İyi yalan söylüyorsunuz. İyi algı oluşturuyorsunuz. Size cevap ver(e)meyen AK Partili bürokratlar, yönetici olmaya layık değiller..”

Yıllardır büyükşehir belediyesine araç kiralayan şirketlerin yöneticilerinden bir tanesi..

Çıkıp da..

“Bizim belediyeye verdiğimiz araçların listesi şudur. Bu araçlar, istenirse kamera kayıtları ile ispatlanacağı üzere, belediyenin şu şu amaçları için kullanılmaktadır. Bunların sadece şu kadarı makam aracıdır..” demedi..

Çünkü..

Ekrem İmamoğlu döneminde de..

O araçların kiralanması devam edecek.

Yenikapı’ya toplanan araçlar, üç gün tatil yapıp..

Dördüncü günden itibaren..

Yine belediyede kullanıma devam edilecek.

Ama algı şu olacak: “Ekrem başkan, 1700 makam aracını Yenikapı’ya dizdi!”

Dizdi de ne oldu?

O araçlar belediyede kalmaya devam ediyorsa, o araçları Yenikapı’ya niye dizdiniz?

Çok mu iddialı konuşuyorum?

Değil..

Adam daha iki gün önce, yeni hizmet aracı kiralamak üzere ihaleye çıkmış..

Bunu dahi, yıllardır o işi yapan AK Parti’nin belediyedeki bürokratları değil de..

Yeniakit.com.tr’deki muhabirin araştırması ile öğreniyoruz..

İhaleye çıkmış ve foyasının ortaya çıkacağını çaktığı için, hemen ihaleyi iptal etmiş.

Madem belediyedeki araç sayısı çoktu..

İki gün önce, niye ihaleye çıktın, Bay Ekrem?

Niye o ihaleyi iptal ettin, Şovmen Ekrem?

Son sitemim de.. İspark’ın yöneticilerine olsun..

İspark’da yıllardır görev yapan kadro, daha iki gün önce, “60 bin indirimli araç varmış, araştırıyoruz” açıklamasını yapan Ekrem Bey’e, anında “Hayır Ekrem Bey, indirimli araç sayımız 60 bin değil, tam olarak şu sayıdadır. Bunların şu kadarı engelli, şu kadarı gazi, şu kadarı şehit yakını, şu kadarı da senin basın danışmanların dahil olmak üzere basın kartı sahiplerine verilen indirimdir” demiyorsa.. 

Diyemiyorsa.

Yazıklar olsun o İspark’ta yıllardır çalışıp, evine ekmek götüren üst düzey yöneticilere..

Yazıklar olsun!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Gerçek Akpartili çok azGerçek Akpartili çok az4 gün önce
  . Ak Partideki üst yöneticilerin çoğu yarın iktidara Dhkpc gelse Anında taraf değiştiririler. Ak parti hiç bir zaman kadrolasamadi. Sahte partililere yönetim verdi, onlar da bu işin içini oydu. Her ilde böyle. Yarın iktidara Dhkpc gelse Akpartililerin çoğu , en iyi militan biziz ,diye Dhkpc ye dolusur.
 • irfan gençerirfan gençer5 gün önce
  Kripto FETÖ cü ya da destekçisidirler de ondan Ak Parti dönemini savunmuyor dur bu bürokratlar
 • MUSTAFA TAŞKIRANMUSTAFA TAŞKIRAN10 gün önce
  maalesef açıklama yapmasını beklediğiniz müdürlerin nerdeyse tamamı karadenizli.Taa Mesut Yılmaz döneminden beri karadenizlilertürkiyeyi aralarında bölüştüler anlaşmaları var. O yüzden Ekremi Binaliye tercih ettiler , ederler
 • SuatSuat11 gün önce
  Hizmet aracı denilen hasta araçları be zamandan beri sin model jip oldu acaba
 • Tayfun AdacanTayfun Adacan11 gün önce
  Sağol varol Aziz ol eline kalemine sağlık
 • Gazanfer aslanGazanfer aslan11 gün önce
  Allah senden razı olsun senin gibi yazarların sayısını artırsın
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer11 gün önce
  Kaleminize..sağlık..Bizler..sustukça..Yalancılıkta..Arsızlıkta..iyice..azdılar.
 • Enver ŞahinEnver Şahin11 gün önce
  Ağzınıza sağlık.Doğru tesbitler. Gerçekleri dile getirmişsiniz. Ak parti kendine gelmezse önlem almazsa kendinden önceki partiler gibi tarhe gömülür. Ülkeye yazık olur.
 • tarafsıztarafsız11 gün önce
  sayın yazar umarım yorumları okursunuz. vatandaşın ne kadar haklı olduğunu görürsünüz. youtup ta mevcut. yaylada bir otelin açılışında helikopter pistinin yapılması talimatı veriliyor bakana. otel büyükşehir belediye başkan yardımcısının. üstelik o yaylada başka otel vs de yok. kişiye özel yani. masa başı gazeteciliğ değil de. araştırmacı gazetecilik yapsanız. yapılan yanlışlıkları vatandaş kadar siz de görürdünüz.birgün görmeniz dileğiyle.saplantılı tarafgirlik yerine yanlışa yanşıl doğruya doğru diyebilirseniz işte o zaman mesleğinizin hakkını vermiş olursunuz.
 • MesutMesut11 gün önce
  MURATkardeşkeferenin hangi dilden anlayacağını çok güzelyazmışsın . Korkaklarlasümsüklerlemenfaati için anasını bilr satanlarla oyusağ kesimden alıp solculara hizmet yapanlarla mümine aslan kesilip solak laikleregül uzatanlarlayalınıbizden yeyip laik solaklarıntasmasını takanlarlagerine gerine benim anayasam kuran diyemiyen münafıklarlaREİSİNatadığıliboşlaikbakanlarlagelinen en son nokta burası ötesichpkkhdp ALLAH bu milletin yardımcısı olsun REİSönceÖMERLERİ BAKAN YAPSINÖMERLERİ danışmanı yapsınetrafındaki adamları ÖMERLERDEN SEÇSİNsonra alt tabakaya ömer tavsiyesindebulunsun . ALLAH için bakanlardan kaç tane ömerin izinde ? ...
 • TurgayTurgay12 gün önce
  Araba kiralama şirketi de başka bir damadınmış. Yahu ne şanslı damatlar varmış be. Tarih bugünler için DAMATLAR DEVRİ diye yazacak.
 • MehmetMehmet12 gün önce
  İyi de adamın show-men olduğunu anlatmak için böyle bir şov yapması lazımdı... Napolyon der ki "Rakibin hata yapıyorken rahatsız etme" Bu tür bir şov ilk kez oldu hakkını vermesi lazım...Diğer ihaleler ki her daim oluyor isteyen inceleyebilir: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/Ortak/IhaleArama/index.htmlAsıl soru şu bu çıkıştan sonra belediyeye yeni araç kiralama veya alımı yapılacak mı? Fazlalık varsa mevcutlar kullanılsın...
 • MehmetMehmet12 gün önce
  İyi de adamın show-men olduğunu anlatmak için böyle bir şov yapması lazımdı... Napolyon der ki "Rakibin hata yapıyorken rahatsız etme" Bu tür bir şov ilk kez oldu hakkını vermesi lazım...
 • Kayaman Kayaman 12 gün önce
  Ak partili gözüküp seçimde Işten çıkarılmasın diye CHP oy verenler sayesinde secim kaybettirildi.Kısaca sırtımızdan vurulduk. Cok kisi 3 makam arabasi meselesinin dogru oldugunu soylemekte. Asiri derecede degil ama % 40- 50 gercek payi var. CHP lilerin durumlari iyi oldugundan digerlerine simdiye kadar goturulen hizmetler fakirlere ve AKP gönüllülerine gittiği için ne yardım arabası nede diğer yardımlar kesilmiştir. Yanı benden olmayayana yardım yok.Onlara göre insanlık çoktan çöpe atılmıştır.
 • mülayim mülayim 12 gün önce
  konunun dindarlarla ne alakası var yolsuzluk meselelerini nasıl dine bağlıyorsun ben dindarım beni hiç rahatsız etmiyor hırsızların hırsızlıklarının anlatılması.
 • garipgarip12 gün önce
  Çıkıp bunların hepsi kocaman bir YALAN denmiyorsa (denilemiyorsa), siz de tecrübeli bir gazeteci olarak bu konuları tam olarak araştırmadan bu konuyu köşenize taşıyorsanız ne demeli. Bence anlatılanları bir araştırmalı ve ACABA doğru olabilir mi? olasılığını göz önünde bulundurup, biraz tarafsız düşünebilmeye çalışmalısınız.
 • KamilKamil12 gün önce
  Hayri Baraclıda 3 arac var ben biliyorum.
 • ÇetinÇetin12 gün önce
  Ak partililer seslerini çıkarmıyıp acılarını chpye oy vererek çıkardılar intikamı. Canı yanan ses çıkarabilirdi kim diyebilir yanlış oldu diye bir tek şeye yanlış diyeni eleştiri hakkini kullanıyor diye hoşgörü demokrasinin gereği diyen oldumu. Hiç mi bir kusuru hatası yok gören olmadimi. Diye bilirmi.adamı oyarlar ..acılarını böyle cıkardılar
 • MuazMuaz12 gün önce
  Adamsın!!!
 • Jeo.Muh. Behzat GönülJeo.Muh. Behzat Gönül12 gün önce
  Gelecekte olacak mg:7.4 civarı İstanbul depremi olsaydı bu araçların durumu ne olurdu? 2002 yılında İBB' ne deprem zararlarını azaltmak amacı ile deprem tespit projesi talebinde bulundum. Belediye binasında genel sekreter odasında bir ekip ile görüştüm, bana verilen sözlü cevapta; sana niye para verelim, nasılsa söylemek zorundasın, gidecek yerin yok dendi. Sonra elden dilekçeyi kayıt no ile verdim ve yazılı cevapta çalışmalarını Üniversitele inceletir belki yaparız deniyor. Deprem araştırmalarında da masraflar var! (Jeoloji Müh. Behzat Gönül. Kocaeli).
 • RecepRecep12 gün önce
  Böyle subaylarsa haksız ithamlara karşı bu gün belediye,yarın iktidar kaybedilir.
 • fetösavarfetösavar12 gün önce
  gençler kafanızı yormayın. alan memnun veren memnun. devam....yemeye devam. bal tutan parmağını yalar. devam. ekrem beylerle devam... gelen ağam, gidene paşam. bu lafın geçmediği tek yer burasıdır. burası da bize yetiyor...
 • SametSamet12 gün önce
  Cevap veremediler. Çünkü yapılanlar DOĞRU.
 • ??????12 gün önce
  Aynı düşüncedeyım. Ama bu amirler Ak parti zamanında alınsa feryat ederlerdi. Ben İstanbul da değilim. Anadolu da böyle cumhurbaşkanlığı vr millet vekili secimi bir tanesi ortada yok. Amirler dorum değişirse koltuk nasıl bakı olurdaydılar. Çoğu vekil adayı her ilçeyi dahi dolaşmadı. İlçe il teşkilatı ölmüş. Bir adım yok. Sanki secım yok sanki görülmüyelimdeydiler. Bu münafıklar, secim bitti. Birden piyasaya çıktılar. Çoğu aleyde çalıştı. CHP illere işlere soktular. Bunu ben söylemiyorum. Bu gün İstanbul da işten atılan chpliler var dedi. Habertürk CHP vekili, sayın ekrem bey bence dava açmalı ve icra göndermelidir. Bizim bir hikâye mız vardır. Nasrettin hoca timur, köylüler ve filler hoca olayı çözmüş. Yetmez demiştir. Saygılarımla
 • Mustafa YelkenMustafa Yelken12 gün önce
  Diyemiyorlar çünkü o bürokratlar ak partili değil akpli ve nemalanmaya ihalelerden pay almaya devam edecekler.Ses çıkaramıyorlar çünkü her tarafları rüşvet,haraç ve harama bulanmış.Hemen hemen hepsi Yalakalıkla yavşaklıkla yollarına devam edecekler.
 • GaripGarip12 gün önce
  Ali bey kardeşim o koca yüreğine sağlık. Güzel tespitler.
 • çıkarcı açıkgözçıkarcı açıkgöz12 gün önce
  Ahmet Y. kendine pay çıkarıp fetva sallama.bilmediğin şeye helal haram deme.bu bir itikad meselesidir unutma.
 • YusufYusuf12 gün önce
  Haklısınız. Yazıklar olsun. Algılar a muhatap olupta cevap veremeyen. Akpartili Kişilere. Yöneticilere. Allah reisimize güç kuvvet versin.
 • HasanHasan12 gün önce
  Neyi yorumlayayım ki ? Ak Parti İstanbul Büyükşehir belediyesinde görevlendirdiği bürokratın kaçı Ak Partiye oy veriyor birileri bunu araştırsa çok şey ortaya çıkar.Seçim sonunda Ankara’da Ak Partinin bakanlıklarda görevlendirdiği bürokratların oturduğu lojmansakinlerinin oy kulandığı sandıklarda Ak Partiye kaç oy çıkmıştı ?
 • Hakan CelikHakan Celik12 gün önce
  AKPartili Bld Yöneticileri sanirim Bu Oyuna bilerek Sessizler.Nedenmi?Cünkü Gül ve Davutoglu Beyler,Fetö+Sermaye Bunlari susturdu.Yani SUS Payi aldilar ve AK Partiyi iceriden vurdular.Yazik RTE Gece Gündüz Memleketimiz icin calişsın ve Güvendiği Dağlara Kar yağsın.REIS çok Yalnız Çok.
 • mustafamustafa12 gün önce
  titanik gemisi batarken kaptan ölecegini bile bile geminin dümeninden ayrilmiyor... bide buadam dinsiz imansiz..yok arkadaş dava adamı yok bu memlekette. maalesef gidiyor ülke sola doğru
 • Mustafa Erdoğan Mustafa Erdoğan 12 gün önce
  Komünistlerden oportünistlerden özür dilemeyin!Biz Ak Partili bürokratlar dururken ne kadar komünist- kafir varsa boş kadrolara AKP’li bakanlar tarafından atandı. Biz homurdanınca da bize “2 kişiden birinin oyunu aldık, elbette Solcu kardeşlerimize de kadro vereceğiz!”diyerek savunma yaptılar! Biz göreve talip olunca “Görev istenmez verilir!” Dediler. İktidar olduk; boş kadrolara atanan seyyar kıbleli bu şerefsizler yüzünden muktedir olamadık. Bu Kanserli Hücre şeklinde faaliyet gösterenlerin temizlenmesi mümkün değil. Dolayısıyla tüm bu yapılanları biz fazlasıyla hak ettik! Bir şey söylemeye hiç hakkımız yok!Reis yeniden partiye çeki-düzen verecekmiş! Hepsi hikaye, gemi batmak üzere! Sanayi ve Teknoloji bakanlığında 55 yaş altındaki Ak Partili 50 üst düzey bürokratı emekliliğe zorlamak için doğuya sürerken 70 yaşındaki bürokrasiden bihaber adamı Bakan Yardımcısı yaptılar! Bu sürgünlerde AKP’li bakanın imzası vardı, CHP’nin değil!Onlar, şerrinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de; düşmanlarını yakın tuttular. Yakın tuttukları düşmanları dost olmadı. Ama uzak tuttukları dostları düşman oldu. Herkes düşman safında toplanınca yıkılmaları mukadder oldu.Selvi gibi ümitlerDöndü birer iğdeye,Geçti Bor’un pazarıSür eşeğini Niğde’ye!
 • MuratMurat12 gün önce
  Dingilin bir tanesi ak parti heryerde çalmış yüzü yok diyor şimdi mesela melih gökçeğin bir belgesi vardı yuvacık barajı cehapeli sefa sirmen yapıyor cehapeli sözen fahiş fiyatla alım garantisini veriyor bak işe sen ki 100 milyon dolara bitecek baraj 4.2milyar tlye bitiyor o günkü kurdan devlet dolar alsa koysa kenara sanırım bugün ne olacağını an ahmak adam bile anlar bu sadece bir örnek anlamak isteyen anlar ama dingiller anlamaz ama benim esas değineceğim konu başka para kaybedilir kazanılır ama bu ülkede aponun p...lerinin seramonisini yapanlara yaltaklananları onların yanlarına gömecekler tabi fetönün oğlanlarıda bunlardan farkı olmayacak mesele bu kadar basittir yolsuzlukla ilgili örnek çok ama iki sorun var ilki ak parti içindeki yüreksizler ve menfaat için sesini çıkarmayan kancıklar diğerleride anlamamakta ısrar eden bunu meziyet sayan ama sonunda kanırta kanırta anlayacak olan ideolojik kabızlar
 • hoşhaberhoşhaber12 gün önce
  Ekrem'den değil,alın teri yenen insanlardan,öldürülen kadınlardan,intihar eden insanlardan,suçsuz yatan insanlardan özür dile.özür dile kiinsanlık ölmesin,din ölmesin.
 • Ibrahim cakirIbrahim cakir12 gün önce
  Bu Kadar akapenin sozcusu olmus biri ,boyle goruyorsa "yolsuzluk kur'an da "Var ,,demekle esittir ,bosuna yazmis
 • Sedat kalfa Sedat kalfa 12 gün önce
  Tek kelimeyleEZİK bunlar maalesef .hakkını koruyamayan insanları maalesef yönetici yapmışlar .YAZIKLAROLSUN
 • Tamer ErenTamer Eren12 gün önce
  Sayın Dilipak üstü kapalı da olsa bin kere söyledi ve uyardı bu konularda. Bazıları adama demediğini bırakmadı. Bizdendir dediğimiz adamlar maşallah söğüşlemirlerde semirmişler. Tıs çıkmıyor. Yüzümü yere baktıranlara hakkımı helal etmiyorum. O işparkta ki villa sahibi herif medyaya düşünce yok canım olmaz bu kadar demiştim. dur bakalım daha neler göreceğiz.
 • ibrahim canibrahim can12 gün önce
  Senelerdir ayni seyi bende kendi cevremde soyluyorum ama Ap Parti malesef algilari bertaraf etme konusunda hicbirsey yapmiyor. Simdi 50 tane milletvekili diyarbakira gitse HDP den cocuklarini isteyen analarin yaninda dursa bu ses getirmezmi.Getirir ama Ak Partide tin yok.CHP kaz daginda olmayan 20 yillik izinli altin madenini kazdagi gibi gosterip milleti toplamadimi.Buyuk bir algi olusturmadimi. Artik Ak Partininde aklini basina alip millet vekilleri ile teskilatlari ile herzaman tetikte olmalilar.Gerektigin buyuk ses cikarmalilar.IIstanbul belediyesinin onunde isinden olan iscileri desteklemek icin su anda binlerce kisi toplanmaliydi nerede.Sonrada istanbul Ankara niye gitti diye yakinirsiniz.
 • Millet Ittifaki Millet Ittifaki 13 gün önce
  AKP lilere bayagi akil vermissin...
 • Hakan Hakan 13 gün önce
  Herkes ektiğini biçer. Bu bürokratların liyakatla seçilmediğini bilmiyormuyduk... Şu bir gerçek AKP aslını kaybetti. Çünkü artık partide başkaları borusunu öttürüyor....
 • Mertürk Mertürk 13 gün önce
  Hayatlarında bir bakkal dükkânını bile idare edemeyecek ,ehliyetsiz ve liyakatsiz kişiler ,particilik ayağıyla her türlü, en yüksek makam ve mevkileri elegeçirip , haksız yollar ile zengin oldular. En kötüsüde bu tür insanlar ak parti gibi İslam referanslı bir partide ,İslami düşünceye sahip olmasalar da ,dava adamı gibi görünerek her türlü menfaati elde ettiler. Bundan daha vahimi ise ,ak parti üst yönetiminin bu durumu bilmesine rağmen bir şey yapmamasıdır, çönkü bunlar o kadar fazlaki ,artık hiçkimseninbunlara güçleri yetmez. İpin ucu bir kere kaçtımı ,artık tutamazsınız.
 • serdarserdar13 gün önce
  Savunacak tarafı olsaydı cıkarlardı meydanlara merak etmeyin? secimiptalindeki yaptıkları gibi. hayırda şerde Allahtan. Allah bu ülkeyi bölmek isteyenlerin planlarını ters cevirsin inşallah.
 • MesutMesut13 gün önce
  REİS kapısında kurtdeğil çakaltilki beslemiş demekki25 yıldır istanbuldan nemalanankarçıkıp ekrem yalancı doğru söylemiyor deyip mahkemeye verip haddini bildirmiyor veya gursaklarında haram lokma var . Ak parti sayesinde yıllarca ekmek yeyipteşu sahtekar ALLAH düşmanlarına haddini bildirmeyenveya emanete ihanet edenlereyazıklar olsun yedikleri lokma zehir zıkkım olsun ganaralarekmek düşmanları.
 • TjğrulTjğrul13 gün önce
  Her seçim yenilgisindensonra mesajı aldık, gereğini yapacağız diyorlar...! Biraz zaman geçince yine ahpap-çavuş ilişkileri devam ediyor... Artık bunları Tayyip Erdoğan'ı sırtında taşıyamıyor. Allah selamet versin...
 • MustafaMustafa13 gün önce
  Ev de bakımı yapılan bir tek Chp li var mı ...
 • Ali abiAli abi13 gün önce
  Belki hep birlikte bunlar teşkilat. Yalana dolanan cevap vermeden oh ne ala makam Mevki koltukta oturmaya devam.HALKIN PARASIYLA SALTANAT SÜRENLERE LANET OLSUN.ALLAH ONLARI BILDİGİ GİBİ YAPSİN. YALANCI VE HIRSIZ KİM VARSA YAZIKLAR OLSUN.
 • Diyarbakırlı Ahmet hocaDiyarbakırlı Ahmet hoca13 gün önce
  Ağzınıza sağlık,şuanda Diyarbakır da mevki ve makana,yönetime getirilen brokratlar Akpartiye küfretmeye başkadılar. Aman dikkat. Atanırken yağcılık yapık kırk takla atıp camilere koşuyorlardı.Allah Akpartiyi bunlardan muhafaza etsin.
 • HiçHiç13 gün önce
  Yazıklar olsun.Bu edepsiz herife pirim veriyorlar.AK parti Dut yemiş Bülbül gibi sesleri çıkmıyor.Yalana dolana tıs yok.Yüce Dinimiz ne diyor HaksızlıkZülüme ses çıkarmayan dilsiz şeytan gibidir...Sihir Büyü yapmışlar bu chpkk....inanın. Bunun başka hizahı yok
 • kul hakkıkul hakkı13 gün önce
  haketmediği halde indirimli kart kullananlardan cezalı olarak faiaziyle para talep ederlerse ne olacak? bu garibanların günahı ne? niye haketmediği halde vermişler?
 • CemalCemal13 gün önce
  NE DİYEBİLİRİMKİ AĞZINA YÜREĞİNE ELİNE SAĞLIKTAN BAŞKA. BENİM DÜŞÜNCELERİME TERCÜMAN OLDUNUZ. AKP HAKLI DAVASINDA KENDİNİ SAVUNMADA ACİZ.
 • MuratMurat13 gün önce
  Ağzına sağlık ali bey az bile yazmışsın ak parti sümsüklerden ödlek korkak şahsiyetsiz ürkek erkek görünümlü karı kılıklılardan kurtulmadıkça kendi partisini yerden yere vurupta can düşmanı vatan hainlerine tek laf etmeyen kancık yönetici ve halkın içindeki ahmaklardan kurtulmadıkça bu iş düzelmez eleştiri yaptığı için değil yol gösterdiği için değil herşeye sadece muhalefet olmak için karşı çıkan engellemeye çalışan ama tek alternatif sunmayan namertlere bu ülke dar edilmedikçe bu iş düzelmez gezinin piçleri etrafı yakacak elini kolunu sallayarak gezecek ekonomik darbe yapacak askeri darbe yapacak ve gezecek onların değil beşikteki bebeklerinden bile hesap sorulmazsa bu iş düzelmez yedi düvele biz kimseyle uğraşmıyoruz ama bizimle ısrarla uğraşırsanız ananızdan doğduğunuz yere sizi ve adamlarınızı geri sokarız kavilinden gerekli cevabı icraatle vermezseniz islam hoşgörü merhamet dini diyerek hedef şaşırtan ve mazluma zulmu kapatmaya çalışan kutsallara açılan savaşı sıradanlaştırmaya çalışanları hoşgörü ile karşılamak lazım diyen şerefsizler itlaf edilmedikçe bu işler düzelmez buda tek bir yoldan geçer erdoğanın artık belli kesimlere karşı merhametsiz olmasından geçer
 • SarayliSarayli13 gün önce
  Ekrem baskandahayenibasladisiradanelervar neler!!!
 • AHMET AYDINAHMET AYDIN13 gün önce
  Aynen katılıyorum yazınıza. İBB deki büroklatlar, yaptığınız işlerin hesabını veremiyormusunuz. O makamları ne için işgal ettiniz ki bunca zamandır. Kendi hakkını koruyamayanlar benim hakkımı nasıl koruyabilecekler. Yazıklar olsun bizleri de maskara durumuna düşürdünüz...
 • DermanDerman13 gün önce
  Chp.li veli agbaba cok kaba ali yazar veli bozar chp ,isi dedi kodu cok aclar doydu iste kazandirdiniz olacagi buydu pejmurde .
 • İBRAHİM ÇELİKİBRAHİM ÇELİK13 gün önce
  BU ÜLKEDE ŞEREFLİLER ŞEREFSİZLER KADAR CESARETLİ OLSALARDI BUNLARIN HİÇ BİRİ YAŞANMAZDI .... ŞEREFLİ İNSANLAR HER DAİM NEDEN SESSİZ,PISIRIK OLURLAR ?????
 • DermanDerman13 gün önce
  Chp millet vekili icisleri bakanina ,daha birsey soylenmeden burasi dagbasimi ,kayyumu aklina getirme diye yirtiniyor bunlar siyaseti sokakta yapiyorhele bir uygulasin seyyar satici gibi sozde kanunlar avrupadan,hani olcusu alinmadan elbise yaptiran bitane politikaci bu kadar cingar deyil varsa bir hukuksuzlukuygular size iyi uykukar.
 • MisafirMisafir13 gün önce
  Katıliyorum size.Gercekten bizler tum bu tiyatroyu izlerken ne kadar üzülüyoruz anlatamam.Adamlar sadece şov yapıyorlar.Millette bu yalancı namussuzlara saf saf inanıyor.Ak parti niye susuyor şunlara niye cevap vermiyor..inanin ben vatandas olarak tahammul edemiyorum hirsımdan catlayacağim biline.
 • Ferit26Ferit2613 gün önce
  Demedi deme İbrahim bukaradenizliler ak partiyi bitirecek. Çöreklendiler devletin üst kurumlarına. Ne yöneticilik var ne hak hukuk adalet.Fetö bitiremedi, Amerika bitiremedi, aralar bitiremedi ama bu karadenizliler bitirecek. Kendi keselerini iyi düşünüyorlarReis eğer 2023 de seçimi kazanmak istiyorsan al şu adamları görevden. Anadolu insanını ata. Bu adamlar halkı inim inim inletiyor.. Kendileri köşe. Sayın yazar sizde vebal almayın. Tamam engelli arabası olabilir. Ya kendi özel işi için kullanıyorsa. Siz vebali bana dokunur diye nasıl düşünmessiniz.
 • MehmetMehmet13 gün önce
  Ali İhsan bey, yaraya parmak basmişsiniz. AKP bu yalaka ve sadece kendi çikarini düşünen liyakatsizların önünü actiği için kaybediyor ve kaybedecektir.Bence iyi de olacaktir. Çünkü bu hal artik çekilmez ve yutulmaz bir hal aldi.Artik vatan bekasi gibi argümanlarla bu is yürümez. Vatanin bekasi için sizin yukarida bahsettiğiniz tiplerin artik layik olduklari yerlere geri gönderilmeleri gerekir.AKP arik Türkiyenin değil reis diye çagirdiginiz adamin ve hemsehrilerinin partisi. Dolayisiyla konyalilar kendi partilerini kayserililerde kendi partilerini kurmak isterken onlarari suçlamak doğru değil. Onlar ve etrafida nemalanmak istiyorlar. Devlet deniz. Yatarak keyif sürmek varken neden üretsinler
 • hilmi özaydınhilmi özaydın13 gün önce
  NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ DİYE SORUYORSUNUZ.SADECE VE SADECE YAZILIYOR VE KONUŞULUYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.YANİ MAALESEF U MUT SU ZUM
 • birisibirisi13 gün önce
  erdoğan cevap verecek bekliyorlar. haklısınız açık oturumlarda belki kimse bilgi sahibi olmadığından sizin gibi açıklama yapan yok. derslerini çalışmadan ekrana çıkıyorlar gazeteciler de.
 • nurccsanurccsa13 gün önce
  Diyemiyorlar ama siz ısrarla anlamak istemiyorsunuz
 • AbdulvahitAbdulvahit13 gün önce
  Sayın yazar eline yüreğine sağlık demekki yıllarca bu şirketlerde çalışanlar hep satılık karaktersiz kişilermiş.
 • zaferzafer13 gün önce
  Ali Bey tek kelimeyle alkışlıyorum sizi, kendi ifadenizle de söylediğiniz gibi sessiz çoğunluğa tercüman olduğunuz, belediye üzerinden suçlanan müslümanları savunduğunuz ve yerelde AKPARTİ'yi savunmak durumunda kalan halka destek olduğunuz için...
 • Ergin Ergin 13 gün önce
  Ali bey çok haklisiniz biz AK partiye ölümüne destek verdiğimiz halde bunlardan çit yok emin olun İzmirde yaşıyorum her gün bunlarla tartisiyorum bırak üyeyi yönetim kademesinde olanlar bile cevap vermiyor, veremiyor ondan sonra niye oy kayıp ettim ne yazki daha çok kayıp edeceksin daha bu leledaha lolosu var.
 • Libero Libero 13 gün önce
  Yorumumu neden yayımlamadınız,ilk defa sizinle şu anda aynı fikirde olmadığımı yazdım.Kimin haklı olduğunu yakında öğreniriz inş.
 • imamoğlusözünü tuttu imamoğlusözünü tuttu 13 gün önce
  yenikapıya dizilenler ihtiyaç fazlası yani israf olanlar .. imamoğlu şurda 3 ayda 900 milyonluk israfı kesti .. vatanını milletini seven herkes bu icraatından dolayı imamoğlunun elini öpmeli ..
 • Müh.Müh.13 gün önce
  Müh. Yanlışlıkla yolladım devam ediyorum Allah cc. bı ceza vermek isterse bunu ekrem müdafa gibi bir naylon suratlı adam eliyledir yapar ışterüşveti alanda verende memnundur yazısını kaldıran adamlar vede bu bakara iyi makara diyen adamlar reisin yanında hala itibar görürse biz asla adam olamayız rabbim inşaallah hakkımızda hayırlısı neyse onu verir ve bize azap etmez selam ve dua ile inşaallah rabbim sizi ve beni sever
 • Müh.Müh.13 gün önce
  Aliihsan bey kardeşim hatırlarsın rahmetli erbakan hocamızın zamanında refah partisi belediyelerı kazandığı zaman bütün başkanların arkasında rüşvet alanda verende melun yazardı bizlerde o yazıya bakıp iftihar ederdiķ sonra ak parti iktidara geldi aynı ekip dedik en önce o yazılar duvardan indi şimdi sen kalkıp ekrem müdafa ya haklısın diyorsun allah cc bir kula yada zümreyeceza vereceğizaman
 • ferdiferdi13 gün önce
  dingil akp lilerin savunacak tarafımı var,bırak arabayı ülke genelinde,çaldılar cevap veremiyorlar.
 • AbdullahAbdullah13 gün önce
  Baştan Sona Katılıyorum. Belkide daha az söylemişsin kardeşim.Zaten ak Partiyi ve de Reisi Yıpratanlar İşte Bu ŞARLATANLATDIR...........
 • Mesut SarpMesut Sarp13 gün önce
  Belediye mecbur mu istanbullunun parasıyla basın kartlıya bilmem neye arac alıp vermeye? Bunlar besleme degilde nelerdir? Bırakın bu tür beslemeleri savunmayı, istanbulludan bu vergiler alınıp böyle sacma sapan yerlere ödeme yapılmasının nesini savunuyorsun ki? 1 adet araba dahi fazla! Ödedigim parayı ahirette bu müsebbiplerine haram ediyorum, ahirette yakalarındayım. insaallah bu dünyadada hayrını görmesinler.
 • Kasım yaylaKasım yayla13 gün önce
  Tamamen katılıyorum çok yazık kendini savunamayan hizmetleri anlatamayan insanlar idare etmişler
 • Erdinç KarahanErdinç Karahan13 gün önce
  Salak ile avanak filmini hatırlar mısınız? Salaklığı ve avanaklığı kendilerine özel bahşedilmiş bir durum olarak gördüklerinden her ikisi de hiç bir zaman salak ve avanak olduklarının farkına varmayarak yaşayıp giderler. Biri siz, biri benim.
 • Mehmet Mehmet 13 gün önce
  Israrı herkes kendi çevresinde görüyor.Maalesef ekrem yalan söylesede zihinler kabul etmiyor.Kisacasi tuz koktu artık ak partili biri halkı ikna edemez
 • Ahmet SularAhmet Sular13 gün önce
  Bir de işe bu tarafından bakın sayın yazar..Susmak onaylamaktır. İlgililer itiraz etmediğine göre demek ki doğru.
 • Ertug hanErtug han13 gün önce
  egemen bağış Çekya ya büyükelçi olarak atanmış .Bu memlekette bu görevi yapabilecek başk bir kişi yokmu ki?
 • İsmailİsmail13 gün önce
  Egemen Bağış prag büyükelçisi olmuşobelediyearaçlarından birinin egemen bağış şoförüyleberaber tahsis edildiği söylendi maalesef hayır diyemediler.
 • Ruhan yavuzRuhan yavuz13 gün önce
  Hayirli cumalar,kabul edelim bizlerinde bildikleri var davamiz adina bugune kadar sustum.Adam kayirmaca,ihale ,rant ve israf var mi var.Allah adina susalim ve biran once tövbe edelim.Bu boyle devam ederse onunuzdeki secimlerdeoy veremeyebilirim.Suriyelliler gercegi kanima dokunuyor kanima
 • Tamer ErenTamer Eren13 gün önce
  Çok haklı bir tesbit. Sen oyumuzu, vergimizi, rızkımızı, çoluk çocuğumuzun namusunu teslim ettiğimiz adamları muhalefete bırakmayıp kendin sopaya çekmezsen daha çok okuruz böyle şovları. bu yolsuzluklara bulaşmamış olsalar yeri göğü inletmeleri lazım ama "tıs" yok. ayıptır günahtır.
 • KubilayKubilay13 gün önce
  #HerşeyÇokCuzelOlacak... Demişti... Çok güzel oluyor... imamın oğluna helal olsun!.
 • Libero Libero 13 gün önce
  Bu konuda haksızlık yapıyorsunuz,önce iddiasını ispatlasın,1400 MAKAM aracını Yenikapıya dizsin bakalım.Zaten bulamadıklarını söylemeye başladılar.Sadece Sn.Baraçlının 3 arabası nerede onu göstersinler,gerçek olarak...
 • Rahmi GürsoyRahmi Gürsoy13 gün önce
  Sen içimizden geçenleri seslendirdiğin için Allah razı olsun Yalan yalan nereye kadar
 • D. Mehmet Şahin D. Mehmet Şahin 13 gün önce
  Haklısınız Ali Bey, hemde çok.
 • CelalCelal13 gün önce
  Yazıklar olsunu kabul etmiyorumAsıl bunun cevabını veremiyenlerilütfen siz bir parkta toplayınBiz onlara tükürelim
 • TorosToros13 gün önce
  Güzel bir yazı tebrik ediyorum.
 • dadaşdadaş13 gün önce
  alibey ilk önce cumanın hayrı ve bereketi müslümanların üzerine olsun fırsat buldukca yazılarınızı okuyorum bazı yazılarınıza katılmadıgım gibi bazılarına katılıyorum bu yazınıza katılıyorum şimdi dünya menfaat dünyası olmuş başımızdaki zatlar israfı unutmuşlar hizmet etmek israf değilmiş ben işim gereği cok gezen bir insanım cok gezdim okadar israflar görüyorum ki cok üzülüyorum hiç ölmeyecekmiş gibi topraga yatırım yapıyorlar o yatırımları insana yapsaydılar. eskilerin bir sözü vardı ne oldum delisi oldular kısacası şımardılar azdılar menfaat için birbirlerin kuyusunu eşiyorlar bencede ekrem bey haklı siyaset bu onlarda aynısını yapmazmı yaparlar hani müslüman müslümanın acığını görmezdinerdeler zengin olan yandaşlar onlardan da bahsetsen biraz yazılarından sevap kazanırsın keyif catıyorlar adalet var mı sizce şu an ben ce zerre kadar yok adaleti uygulayacak gercek anlamda doğru insan varmı zannetmiyorum yürek lazım cesaret lazım her şeyi göz önüne alacak ölümü bile hakkın huzuruna gittiğinde ben senin huzuruna adeletle geldim diye bilecek varmı cok zor bizler sadece birbirimizinacıgını arar kuyusunu eşeriz allah bizi affetsin. allaha emanet vessalam.
 • erhanerhan13 gün önce
  Chp li belediyelerin yönetiminde olan il ve ilçelerdeki hiç bir haksızlığa hukuksuzluga yoksulluğa yolsuzluğa çevre orman rantına başarısız projelere tanık olmuyormu akp il ilçe gençlik kadın kolları örgütleri ..
 • AdsızAdsız13 gün önce
  İsrafın Clio'su, Mercedes'i olmaz. İsraf israftır!Bitti
 • ademadem13 gün önce
  Yahudi inancına göre yahudinin yahudiye faiz uygulaması dolandırmadı kandırması haramdır. Ama diğer dinlere bu yapılabilir. Bu arkadaşda kendilerine yapılmadığı sürece yolsuzlugu helal sayıyor sanırım
 • ihsanihsan13 gün önce
  eleştirdiğiniz yöneticiler haklı olsalar sizce bu kadar sessiz kalırlar mı?
 • azerazer13 gün önce
  1Ocak 23Haziran arasi ise alinanlari cikartiyorum onlar bankamatik memuru diye,
 • Dr. Abdullah TuğrulDr. Abdullah Tuğrul13 gün önce
  Allah razı olsun kardeşim. İşte davası uğruna dik duruş budur. Bahsettiklerin gemi batarken gemeyi ilk terkeden farelerdir. Aramızda bunlardan çok var.. Selam ve dua ile.
 • kibarcikkibarcik13 gün önce
  elınekalemıne ölmüşlerine rahmet eyyyy reıs bak senın adam sandıgın ne beyınsiz senın gibi yueklı olamıyan ne becerıksız ehlıyetsızler sarmış beldıyeyı reıs ankaray gecınce yalaklar işi ele almış yazıklr olsun zehır zakkum olsun bu gıbıler sanmayın sadece ehlıyetsız kışiler ıstanbulda dıger beledıyelerde var sıyasette 50 yıldırdevam eden sulaller var hala koordınator vs ısım altındaallah mustehaklarınıversın vesealam
 • Zeynep 06Zeynep 0613 gün önce
  Bir iktidar düşünün ki bölücü eli kanlı örgütün uzantısı olduğu açık açık orta da olan, parti binalarını PKK terör örgütüne militan göndermek için kullanıyor ama iktidar hiç bir şey yapmıyor yargı yapmıyor.analar parti önünde yelme yapma cüretini gösteriyor ama ne iktidar ne yargı bu partiye '' sen nasıl terörö örgüte yardım ve yataklık yaparsın '' demiyor partiye kilit asmıyor. Yargıya bu terör yuvası parti kapatılsın diye müracat etmiyor sadece gazel okuyor..B,r iktidar düşünün kü üst kadrolara atadığı fetocular darbe yaptı ama hala feto uzantılarını besliyor , bşak maskeler altında barınmalarına devlete yerleşmelerine göz yumuyor, kardeşelerini yakınlarını bakan büyük elçi yaparak mükafatlanıdıryor.Bir iktşidar düşünün ki bütün icraatlarında adam kayırma, devlet malını sövüşleme ,ltimas var. Develeti soyan eski bakanları yüce divana göndereceğine büyük elçi yapıyor.Devletin kurucularına dil uzatanları, küfü edenleri mükafatlandırıyor. Bir iktdşar düşününi muhafazakarlık taslıyor ama bakara akara diyen çikolatalar içinde rüşvet almaktan suçlanan eski bakanı b. eliçi yapıyor. Ahlşak sizin nerenizde her tarafınız kokuşmuş irin akıyor.
 • tarafsıztarafsız13 gün önce
  kanun yok nizam yok denetleyen yok her iki tarafta yöntem çok herkes taraf benim tarafım temiz karşı taraf tu kaka böyle ülke yönetilmez kanun ve uygulayacak adil kanun adamları bu ülkeye lazım vesselam.
 • Berfu Berfu 13 gün önce
  Bu ak parti neden böyle susuyor
 • ismailismail13 gün önce
  yalan söyleyen neden yeterli sekilde cezalandirilmiyor? bilen varmi?
 • ORHAN İNANORHAN İNAN13 gün önce
  SİZİN OLAYLARA DEĞİŞİK YÖNDEN BAKABİLME BECERİNİZE HAYRANIM..YAZDIĞINIZ KONULARI BEN DAHİL ,O KADAR ÇOK ÖNEMSEYEN OLMASINA RAĞMEN ,BU İŞİN BU GÜN YAZDIĞINIZ TARAFINA HİÇ BAKAN OLMADI..SİZ YAZDIKTAN SONRA HIZLI BİR ŞEKİLDE BU "EKSİKLİK" MUHAKKAK GİDERİLECEK AMA DAHA EVVELİNDE BUNLAR OLMALI Kİ,İŞ SICAĞI SICAĞINA AYDINLATILMIŞ VE YANLIŞ PROPAGANDAYA MEYDAN VERİLMESİN..ELLERİNİZE SAĞLIK..ALLAH(CC) KALEM GÜCÜNÜZÜ ,İMKANLARINIZI VE SAĞLIĞINIZI DAHA DA ARTTIRSIN,İNŞALLAH..SİZLERE BU MİLLETİN VE ÜMMETİN İHTİYACI VAR..
 • OZKAN.MOZKAN.M13 gün önce
  Sn. Yazar nasıl da kıvranıyor.Gerçeği bir türlü teslim edemiyor. Eğer o arabaların tamamı evde bakım içinse, bu Devlet (S G BAKANLIĞI) ev de bakım yapıyor zaten. İBB ninkiler sanırımyoldaş peşinde koşuyor. BİRGÜN GELİR İNŞALLAH. Bir Cumhurbaşkanı çıkar ve şu Cumhurbaşkanlığı 16 Uçağını da bir yerde sergilerde o lüksü toplu halde görürüz.

Günün Özeti