Öğrenciler, Bekri Mustafa’lara mı emanet?

14 Ocak 2019 Pazartesi

 

Zaman zaman örnekleri ile karşılaşıyoruz..

Solcu bir kişi, sağ cenaha yaklaşıyor.. Eski arkadaşlarını topa tutuyor.. Bizim mahallede el üstünde tutuluyor..

Veya tam tersi oluyor..

Bizim mahallede gibi görünen kişi, sol cenahın hoşuna gidecek sözler sarfediyor.. Rantına rant devşiriyor..

Her iki kesim için de bir kıstas koyalım..

Samimiyet, tutarlılık kıstası..

Kişi tutarlı ise.. Samimi ise..

Solcu da olsa.. Sağcı da olsa.. Solcuya da laf atsa.. Sağcıya da laf atsa..

Fikrini dinleyelim, ders çıkarmaya çalışalım..

Tutarsız ise..

Azılı düşmanımızı yerden yere de vursa..

Kaale almayalım..

En azından göklere çıkarmayalım..

**

Bu kapsamda olmak üzere..

Sürmanşetimizdeki haberde de göreceğiniz üzere..

Bekri Mustafa örneği; Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan birisi var..

Bekri Mustafa’yı biliyorsunuz..

Ayyaşlığı ile tanınıyor.. Bir cenaze kaldırılacağı sırada, imam bulunamıyor.. Oradan geçen Bekri Mustafa’ya zoraki imamlık yaptırıyorlar..

Namaz sonrasında (Olay Küçük Ayasofya Camii’nde geçiyor..), Bekri Mustafa tabutun kapağını açıyor, ölünün kulağına bir şey fısıldıyor.. Cenazenin yakınları merak eder soruyorlar.. “Ne dedin?”

Bekri Mustafa tabloyu özetliyor: “Gideceğin yerde soracak olurlarsa, ‘Dünyada durum ne?’ diye.. ‘Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam olmuş’ dersin.. Onlar anlarlar..”

Tam da bu fıkradaki gibi.. Günümüzde de, Bekri Mustafalar var.. Camilerde imamlık yapmaları biraz daha zor ama..

Rahatlıkla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olabiliyorlar..

Onlardan birisi de İstanbul’da Rami’de bu görevi ifa ediyor..

Sol medya gruplarına yanaşıp, dindar insanlara küfrediyor. O küfrettikçe, solcular bunu el üstünde tutuyor.. O da cebini dolduruyor.. Tekrar küfür ediyor..

Bu tür olaylarda kıstasımız ne idi?

Samimiyet ve tutarlılık..

Var mı bu adamda azıcık samimiyet, azıcık tutarlılık?

Buyrun birlikte görelim..

Şöyle buyuruyor beyefendi: “Kur’an’ın bazı ayetleri dönemseldir, bugün geçerliliği yoktur, dediğimde çıldıranlara soruyorum: Kur’an’da bazı günahlara keffaret için köle azat edilmesi istenir. Bugün kölelik var mı? Yoksa IŞİD gibi köleliği yeniden mi dirilteceksiniz?”

Bir insanda, azıcık samimiyet olsa, bu sözü sarfetmeden bir sorgulama yapar..

Hz. Peygamber döneminde, herkesin kölesi mi vardı?

Yoo.

Peki, kölesi olmadığı halde, köle azat etmesi gerekenler ne yapıyorlardı?

Önce bir köle edinip, sonra azat ediyorlardı desen, köle edinecek parası yok ki, köle alıp, sonra azat etsin..

Eee?

Bilinmeyen bir şey değil zaten..

“Kölesi olan azat etsin.. Olmayan da ..” denilerek, yüzyıllar önce zaten kural konulmuş..

Bugün de bizlerin kölesi yok ise; maddi durumu yerinde olduğu halde köleniz yok ise 1400 yıl önce belirlenen alternatifleri uygularsınız..

Samimi iseniz.. Kur’an’a dil uzatma niyetiniz yok ise bunu yaparsınız..

Ama solculara şirinlik için takla atmaya hazırsanız, “Kölelik artık yok. O zaman Kur’an dönemseldir” der, Allah’ın kitabının zamandan münezzeh olduğunu, kıyamete kadar hükmünün geçerli olduğunu inkar edersiniz..

Bu örneği geçelim..

Bu solculara şirinlik manyağının bir başka saçmalığını aktarayım: “Başörtüsü İslami bir gelenektir ama emir değildir. Emir olsa müeyyidesi olurdu. Var mı bir müeyyide?”

Aklını sürekli şeytanlığa çalıştırırsan.

Böyle maydonozluk yaparsın..

"Müeyyide var-yok" tartışmasına girmeyeceğim..

Karşı örnekler vereceğim..

Namaz kılmak farz mı?

Şimdilik namaza farz değil aşamasına gelmemiş, muhatabımız..

O zaman soralım, “Namaz kılmamanın müeyyidesi ne?”

Kur’an’da açıkça belirtilme şeklinde, başörtü kullanmamanın da müeyyidesi yok, namaz kılmamanın da..

Dolayısı ile aynı mantıkla, namaza da “farz değil, çünkü müeyyidesi yok” demeye adaydır, şirinlik budalamız..

(İslam alimlerinin namaz kılmamaya önerdikleri müeyyideyi ilgili kitaplarda okuyabilirsiniz.. Ben sadece muhatabımızın mantıki tutarsızlığını ispatlamaya çalışıyorum.)

Bir de farklı açıdan örnek vereyim..

Mesela yalan söylemenin de müeyyidesi, aynen namaz kılmama gibi, başını örtmeme gibi.. Şirinlik budalamıza göre (bize göre var ama) yok..

O zaman, yalan söylemek, serbest mi?

Ve onun için mi, Din Kültürü öğretmeni olarak aramızda dolaşıp, bir de yalanlar savuruyorsun?

Bir de samimiyet testi yapalım bu Bekri Mustafa’ya..

Mesela, hırsızlığın cezası, Kur’an’ı Kerim’de belirlenmiş..

Ağır ve çok katı şartların gerçekleşmesi halinde, kolun kesilmesi..

Var mısın, o cezanın, uygulanmasını istemeye..

Hemen tornistan edersin değil mi?

Kur’an-ı Kerim’de var olan müeyyidelere, “Dönemi geçti” de..

Müeyyidesi olmayanlara da..

“Müeyyidesi yok ki. O zaman farz değil” de..

Kafana göre, yeni bir din icat et!

Bekri Mustafa yine yumurtlamış: “Bir din kültürü öğretmeni olarak yazayım. Çocuklara 12 yaşından önce hiçbir dini eğitim verilmemelidir.”

O zaman senin, 11 yaşında, 12 yaşında dersine girdiğin çocuklar vesilesi ile aldığın paraların tamamı haram.. Değil mi Bekri Mustafa?..

Bu adamı ciddiye almak gerekir mi bilmem ama, bir defasında da şöyle demiş: “İçki içmek değil, sarhoş olmak haramdır”

İçki içmenin iradi bir olay olduğunu, isteyenin içmeyebileceği, ama sarhoşluğun ise, doğal bir sonuç olduğunu, insan istemese de içkiyi içince sarhoş olacağını bilmiyor adam..

Ve bu adam, okullarımızda öğretmenlik yapıyor!

Ne diyelim? 

En güzel özeti şu:

“Bekri Mustafa, Ayasofya’ya imam olmuş!”

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • memomemo2 ay önce
  size emanet olsundamasabaşı bürokratların gazına gelip şu seçim ortamında hd yayına geçmek size ne getirdi anadoluda geniş kitlelerleirtibatınız kesildi akit tv ve tv24 ü artık izleyemiyoruz.. kızgınlığımızdan gidipte hd uydu alacak değilizbizi ilgilendiren hd yayını seyredip sakalınızdaki tüyü görmek değil vatandaşımıza ilettiğiniz fikirlerdi gerçekten bizi üzdünüz umarım eski yayın sistemine dönersinizde bizi sevindirirsinizha bu arada hiç izlenme oranlarına bakıyormusunuz
 • Mahmut OzMahmut Oz2 ay önce
  Bakiyorumda masallah elifi gorse mertek zannedecek kadar islam ve Kurandan bi haber sureti Haktan gozuken bazilari islam hakkinda yorum ( aslinda bunlar yorum falan degil bildigin zirva,zirvada tevil goturmez) neymis efendim Kuran'in bazi ayetleri bugune uygulanamazmis misda degistirilmesi gerekirmis mis. Gercekten tam da yazinizda bahsettiginiz bekri Mustafalik bir durum bahsi gecen munafik,mulhid ve munkiri adam yerinldugu yeree koymadigim icin yorumda gerek gormuyorum. En iyisi boylelerinin uzerine boylelerinin uzerine sifonu cekip ait olduklari yere gondermek. Yaniz bu arad sizde farkindasiniz Ali bey sizin sayfayi laikci kamalistler,fetoculer,pkk'lilar vb.mesken tuttu,editorde bunlarin kufurlerine,zirvalarina,iftiralarina vs.noktasina,virgulune dokunmadan yayinladigina gore yogunluk olusumundan dolayi memnun herhalde.
 • MeryemMeryem2 ay önce
  Her fırsatta sizleri okuyorum.Bu tipten reformist din öğretmenleri her yerde kadrolaşmaya çoktan başlamışlar.benim memleketimde bunların eline düşen yavrularımızın vay haline...Rabbim şerlerinden uzak etsin evlatlarımızı.Allah razı olsun yazdığınız için.
 • İhsan. Yİhsan. Y2 ay önce
  Osmanlı efendi sen durumdan memnunsan demekki bir rant kapmışsın şairin dediği gibi yiyin efendiler yiyin çatlayıncaya tıksırıncaya kakar yiyin yoksa ...
 • AnkaralıAnkaralı2 ay önce
  Şenoling12 sa önceAli Bey, sayın cumhurbaşkanımızın bu konuyla ilgili açıklaması var. Dedi ki İslamın güncellenmesi gerekir. Açıklamasının devamında siz şimdi islamı 14-15 asır önceki hükümlülükleriyle kalkıp bugün uygulayamazsınız dedi. Yazınıza konu olan yorumlarla cumhurbaşkanımızın yorumu arasındaki farkı anlatabilir misiniz? EVET. Sayın yazar ben de soruyorum. Bu ö ğretmen ile Cumhurbaşkanının sözleri arasında bir fark var mı? ..
 • Yavuz MAHMUTOĞLUYavuz MAHMUTOĞLU2 ay önce
  Din dersi öğretmeni olan dinsize kimsenin müslüman olması için karıştığı, baskı yaptığı yok dinsizlik onun tercihi. Ama hüküm noktasında ona giren çıkan ne ki dinsizin teki kalkmış benim dinim hakkında hüküm veriyor hemde kuş kadar beyni ile. Ne güzel demiş yaradan ''LEKUM DİNİKUM VE LİYEDDİN.
 • osmanlıosmanlı2 ay önce
  ihsan y çorba gibi bir yorum yapmışsın. din kisvesi de ne oluyor? sen de lgbt lileri eleştirsene. onlarla beraber yürüyenleri. vajinama dokunma diye pankart açanları. atatürkçülük kisvesi altında malı götürenleri 1+ 1 daire canım deyip 3+1 daireyi 100 bin dolara güneş gazetesine kaptıranları hediye rezidansları vs say say bitmez eleştirebildin mi?meletli de zırvada zirve yapmış hakim sensin yargıç sensin diyerek. dediklerini yapsa diktatör dersiniz alargada bekliyorsunuz hepiniz.malum gazeteyi okuyup burada yorum yapıyorsunuz.
 • Yaziyorum Yaziyorum 2 ay önce
  Bir kac gundur ev tasiyorum .makaleye bakmaya vaktim yok bir iki yorumcuyasozum var .yorumcu meletli diyorki, dinime soven bari muslunan olsa diyor ben bunu kabul etmiyom .neden insan dinine kufur ettirir kabul etmiyom.seref kazan nazlum olursan kan kusturullar diyor .dogru zayif olursan kullanirlar guclu olursan ortak olursun. Okullara ogretmenlerinornegini hababam sinifinda gorduk.oyle ogretmen tanirimki namaz kilan annesini dogen ogretmen bilirim hani bir ogretmen talebeye ben size seker veriyorum gercek peki Allah nerde birsey versin diye bir yaziyor japonya zekada birinci ama hiristiyan diyorbizsunu soralim aklini gostete bilirmi agriyan kafasini birine cisim olarak ,akliyla isbat etsin.
 • Yaziyorum Yaziyorum 2 ay önce
  İranda ,sokakda cicek satan iki genc cocuga , zabita mussektesi,insanlikdan nasibi olmayan insan olmamaz.nasil bir vicdan sattigi cicekleri yediriyor cocuk saticilar pilastikleri yemesem olmazmi diyor nadil bir anlayis insanlik disi bu cocuklar hayvanmi.
 • meletlimeletli2 ay önce
  Yahu hani derler ya.. Dinime söven bari müslüman olsa. Aga sen neyi söylüyorsun ya? 17 senedir kim yönetiyor bu memleketi? Hakim sensin yargıç sensin kimi kime şikayet ediyorsunuz?
 • ihsan yihsan y2 ay önce
  tutarlılık sözünü sizmi söylüyorsunuz sn yazar bi kereden bişey olmaz deyipde ensar vakfındaki tecavüzleri normal karşılayan aile bakanına bişey demeyen ihlas .kombassan.jet fadıl.yimpaş gibi din kisvesiyle milleti dolandıranlara tek söz etmeyen siz tutturmuşsunuz solak da solak bunları solaklarmı yaptı yada ver papazı al papazı deyip sonra geri vites yapanlardamı solaklardı kendi kendinize aykırılık olsun diye sanal gündem peşindesinizama siz bu yazıyı yayınlayamazsınız belki millet uyanır kaygınız var bak tek tutarlı olduğunuz yer burası milleti farklı yönlere çekip gerçekleri görmelerine engel olmaz emekliler asgari ücret bile alamazken boş boş konuşuyorsunuz
 • aytenayten2 ay önce
  söylesene,son 16 senede kim ... dolduruyor...
 • ErginErgin2 ay önce
  Öğretmenin aynı fikirlerini Mustafa ÖZTÜRK te sözylüyor. Ama İlahiyat Fakültesinde öğretim görevlisi lütfen ona da değinin
 • Demiroğlu Demiroğlu 2 ay önce
  Azgın azınlığın kölesi olmuşama farkında değil....cahile cahil olduğunu anlatamazsınız çünkü cahil...!
 • Fatih Fatih 2 ay önce
  Bu öğretmenin düşüncesi doğru amadetere söylemesi yanlış. Onun gorevi ders programını uygulamak, doğru yada yanlış. Yanlış buluyorsa din dersine girmeyecek.Evet kuranda basortusu diye birsey yoktur. Örtü vardır. Ayet apaceiktir. Hele saçınız görülmeyecek diye bir şey asla yoktur. Velakin ortunmekmisteyen istediği gibi ortunsun bize zatpraei yok. Yeterki ISID kafali bağnaz olmasın. Mesela namaz kikinmaysn dovulur öldürülür demek ISID kafsliliktir. Basini ortmeyrn dinsizliktir demekISID kafaliliktur. ISID de bunları yapıyor zaten. Turkiye deki irticaci lar seriatcilards esasen temelde ISID gibi düşünüyorlar. Ellerine fırsat geçse biraz daha ayakları yer tutsa türbanı bir yana koyunçarşaf burak giymeyen kadını sakalı olnayan şalvar giymeyen tekkesi olmayan erkeğisokağa cikarmayacaklar. Buldukları yerde öldürecekler Taliban gibi.Bunları istediği şeriat Taliban in Afkznistanda, onun uzantıları ISID, in ortadoğuve bokoharamin afrika da uyguladışeriatın tam da kendisidir. Çünkü şeriat tek türk selefiharici mzntigidir. Arabistan da, katlarda yemende Afkinistanda uygulanan budur.Ama bizdeki don taciri şeriatçılar her nedense hep avrupa ya amerika ya siginirlar.Şeriat ülkelerine bakmazkar bile, Çünkü o rejimlerde insanlık olmadığını az da olsa bilirler. Her an elleri kol bacakları gider. Türkiyede şeriat isterlerama hirsizlarinin kolunu bacağını kesmeyi bis ber mukafat verirler. Çünkü bukafaya göre bunlar cihat yapıyorlar.Allah yüzbin kere ATATURK derazı olsun ki bu vahsilerden bizi kurtarmış. Adama benzemisiz Talibanuzantilar onu yıkmaya çalışıyorlar ama nafile,Medeniyet geri donmeydvektir kendi pisliklerinde bogulacaklardir. Gidin evinizde dergahinizda neye tapiyorsanuz tayin. Kolunuzumu kesecekdibiz bacaginizimi, kadınları taskayrakmi oldureceksiniz, namaz kilmayanlari falakaya yatirip döverken ödeyeceksiniz ne yapacaksanız birbirinize yapinda bir görelim. Sanmam ams hoşunuza giderse bizde geliriz size. etrafinuzda bes in kisi bulsbilirseniz.
 • Bilal B.Bilal B.2 ay önce
  ....
 • birisibirisi2 ay önce
  biraz da reklamınıza ait yazalım. ağababa döner kadıköye geldi mutluyuz. alışveriş ediyoruz. yalnız yanlarındaki dönerci pek makbul görünmüyorlar gözüme dikkat etsinler. o dükkanın hemen yanına açılmasına ayrıca sevindim.
 • NerminNermin2 ay önce
  Geçim sıkıntısı, işsizlik, yolsuzluk, adam kayırma, hayat pahalılığı bunları eleştirin biraz. Bizim derdimiz bunlar.
 • İdris ÖZDEMİRİdris ÖZDEMİR2 ay önce
  "ayyaşlığı ile tanınıyor " cümlesindeki Ayyaş yerine alkolik ya da müptezel, vs. gibi terimler kullanılmaı. Ayyaş kelimesi " AYYAŞ BİN EBİ REBİA (R.A.) " sahabe ismidir. ..
 • HarunHarun2 ay önce
  Öğrenciler bekri Mustafa ya emanette ekonomi kime emanet. Soğan 7 lira olmuş.Ekonomi ile geldik galiba ekonomi ile gideceğiz.Halktan bu kadar kopuk yerel idarecileri ısrarla yeniden seçtirtme inadı neden.Bursa Osmangazi de bir belediye başkanı var 2 dönemdir ne iş yaptığını bir görsek veya adamın yüzünü görsek yüreğimiz yanmıyacak.Allah sonumuzu hayır etsin
 • TurhanTurhan2 ay önce
  Şimdiye bize yutturdugunz bu dinden yobaz yorumlardan insan hayatını kolaylaştıran ne alet ne bilgi ürettiniz ama ataislerin telefonunu viagrasını kullanırsınız bilim eninde sonunda yobaz dinini yenecektir çocuk bile 1400 senedeki insandan çok daha akıllı deizm niye arttıyor?.
 • Adem EvliyaAdem Evliya2 ay önce
  Türkiye'nınn önemli problemlerinden bir tanesi"hükm-i şahsiyet" ile gerçek şahsiyet arasındaki makasın çok açılmış olmasıdır.
 • ANTİ DİNCİANTİ DİNCİ2 ay önce
  .. DÜNYANIN EN DÜRÜST İNSANLARI JAPONLAR HEPSİ ATEİST HABERİN VARMI..
 • hasanhasan2 ay önce
  Cumhurbaskani islam guncellenmeli diyince soyleyecek sozunuz yok, cemaatlerde islama aykiri onca uygulama ve fikirler yer alirken sesiniz cikmiyor. Ama islam konusunda buyuk ihtimal sizden daha bilgili olan bir din ogretmeni hemen hedefiniz olmus. Samimiyet testini gecemediniz maalesef Ali Bey.
 • Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..2 ay önce
  " Kur’an’a dil uzatma niyetiniz yok ise bunu yaparsınız.." kimse Kurana dil uzatmiyor muhterem.. ama 1400 sene öncesinin hayat tarzi ile bugünün hayat tarzi cok FARKLI.. Evrensel din, caglar üstü oldugundan bu tip sorulara cevap veren dindir.. Veremiyorsa, orada SIKINTI var demektir. Ben Kurani Kerimi defalarca okumus biri olarak SAC kelimesini ariyorum, BULAMI¥ORUM.. SAC KELIMESI HIC GECMIYOR KURANDA.. neden acaba?...
 • mustafamustafa2 ay önce
  bu öğretmen beye ğeğr okulunda tefsir ve fıkıh usulü okutulsaydı bu saçmalıkları yumurtlamazdıama nerden diploma almış bilmiyoruz.. yada okutulmuştur amma bu çoook zeki öğretmenimiz olyı kavramaktan acizdir...tabi itikadi açıdan bir problemi yoksa.. ne diyelim.islam tarihi böyle kifayetsizlerle zaman zaman karşılaşmıştır..yinede Allah hidayet versin...
 • Misafir Misafir 2 ay önce
  Ne bekliyorsunuz ki Ali Bey ETCEP PROJESİ ni uygulayan bir Bakanlıkta böylesi öğretmenlerin olması gayet normal bence
 • MaliMali2 ay önce
  Namaz konusunda alim dediğiniz adamların görüşlerini söylüyüm..;Kılmayan kafirdir,hapsedilir,tövbe eder,kılarsa bağışlanır,yoksa öldürülür.!!( dört mezhebin bu konudaki görüşleri böyle,bazıları daha ağır). Ali bey islam dininde zorlama yoktur. O halde dinimizi niye IŞID dinine çeviriyorsunuz. Namaz farzdır. Kuranda kılmayanlar için bir cezai müeyyide yoktur. Namaz kılmak gönül işidir. Zorla olmaz. Kılana çok sevap yazılır. Zaten ibadetlerin ana gayesi budur. Farzı yerine getirmeyenler öbür dünyada elbette sorgulanacak. Bunu değerlendirecek yüce Mevlam dilerse affeder,dilerse ceza verir..Güzel dinimizi lütfen öcü olarak göstermeyin..! Cennet cehennemi şimdiden kurup insanları yargılamayın. Esirgeyip bağışlayan Allahın af ve mağfiretinin bol olduğunuunutmayalım ..
 • nadim hatipoğlunadim hatipoğlu2 ay önce
  VELHASIL SUÇ BİZİM GİBİ İHLASIZ İHSANSIZ SAMİMİ OLMAYAN MÜSLÜMANLARIN BİZLER DİNİMİZİ ALLAHCC. RIZASI İÇİN YAŞAYACAĞIZ GERİSİ BOŞ HATA BİZLERİN BİZ DİNİMİZİ YAŞAMIYORUZ VESSELAM.YAŞAMALIYIZ VE GÜZEL ÖRNEK OLMALIYIZ.
 • ŞaşkınŞaşkın2 ay önce
  Her Allah'ın günü fitne fesat! Kötünün sağı solu diye birşey olur mu? Kavaçı gilleri yazın! CB bu hocalar ve niceleri için Amerikalı "taze" danışman Mariam'ın engin deneyimlerinden yararlanacaktır herhalde!
 • emiremir2 ay önce
  KESMEYIN ADALARDA 3 AKP'LININ EVINDE 178 SECMEN KUTUGU KAYITLI ONU YAZ ALI
 • selimhanselimhan2 ay önce
  Hırsızlığın cezası Kuran'ı Kerim'de kol kesmek. Peki siz var mısınız bu cezanın uygulanmasına ? Hadi uygulayın bakalım, sokakta gördüğün her üç kişiden biri kolsuz dolaşsın. Kolu kesilenlere de malülen emeklilik vermeyi de unutmayın. 21. yüzyılda böylesi bir cezayı uygulamak İslam'a zarar verir mi vermez mi ? Elbette verir, zaten İslam'ı vahşi bir dinmiş gibi göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar, gençler arasında yayılan deizm daha da artar diyorsanız Cemil hoca sonuna kadar haklı. Kur'an'ın bazı ayetleri dönemseldir.
 • Erdal KocaErdal Koca2 ay önce
  Hakikaten çok güzel yorumlar yapılmış; siz gazetecisiniz, haber yapıyor ya da haberi makaleleştiriyorsunuz amenna... Din dediniz, iman dediniz, Allah dediniz, Kur'an dediniz, bunların anlı secdeye geliyor dediniz (Demenizin hiçbir sakıncası yok, elhamdülillah bizler de Müslümanız)lakin Osmanlı İmparatorluğunda bile böyle yolsuzluk ve rüşvet çarkı dönmüyordu. Ya! Allah rızası için Müslüman iseniz ve samimi iseniz bunları da yazın. Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan bunlar kadar suç işlemiş miydi? Rüşvet çarkı ispatlanan dört bakanın Yargı karşısına çıkmasınabu Müslümanlar engel olmadı mı? Eğer doğruluktan yana iseniz bunları da yazın. Yok, onlar bizim hırsızlarımız diyor iseniz mesele yok. Dikkat ederseniz sizi eleştirenler hep tarafsız ve samimi olmadığınız noktasında birleşmiş. Ha.. bir de siz Atatürk'ten ne istiyorsunuz? Müslümanların içindeki sahtekarları ayırdığı için mi? Yoksa şu sapık feslinin taktığı fesi kaldırdığı için mi?
 • hedeyipgeçmehedeyipgeçme2 ay önce
  siyasete bulanmış yorumlarınız ile gençleri deist ateist yaptınız, bu konularda dan dun yazıyorsunuz sonra milleti dinden soğutuyorsunuz. güya dini bilgiler ışığında destek yazısı yazdığınızı sanıyorsunuz. Gençlerin dinden uzaklaşmasının en büyük mesulü sizin gibilerdir. buna şahitliğim olacaktır.
 • MuhammetMuhammet2 ay önce
  Asrin idrakine sunmaliyiz islami diyen kim
 • tolgatolga2 ay önce
  Haci abiler okul muduru bayan ogretmenlere topuklu ayakkabu giymek dinen caiz degil dedi simdi ben cocugumu bu zihniyetemi teslim edeyim
 • Rıfat Rıfat 2 ay önce
  rte herkesi kendin gibi mi zannediyorsun, evlatlarımız müslüman öğretmenlerin elinden alınıp dinsiz, alkolik ve de gay/lezbiyen öğretmenlerin mi eline verilmeli!..
 • RecepRecep2 ay önce
  Cb İslam reforme edilmeli dedi bence de doğru çünkü islam tarikatların elinde farklılaşacak. Siz inanmış imanlı bir insanısınız sorarım size iftira atmak günah mıdır. Gazeteniz hergün iftira atıyor İnsanlara bundan utanıyor musunuz yoksa sizin islam anlayışınız doğru mu oluyor.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Ne zaman uyanacagiz . Erbakan'ın ekonomi profesörü köylüden sanayiciye herkes çalıyor evet çalma işinin başında olan herkes çalıyor.Bir benzin istasyonu denetmenipompadan en az çalan seksengram çalıyor demişti. Domatesi sandığa koyan calıyor , patatesi torbaya koyan çalıyor,makinayı yapan sanayici makinadan çalıyor . Fabrikalar 1. kalite yi ekstra yazdılar 2. Kaliteye 1. Kalite yazdılar .Üç dört çeşit sunta üç dört çeşit MDF ürettiler . Akılimiz dançalıyorlar . Fikirden çalıyorlar bizimle oynuyorlar.
 • hkhk2 ay önce
  ... Vatansever Atatürkçü Laik bir eğitimci görev başında... Yanındayız hocam.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Hangi adalet , kim öğretmen , dolandırıcılık şirket olmuş . Bütün telefon şirketleri dolandırıcılık yapıyor . Hattı kapatıyorsun üç fatura geliyor, interneti kapatıyorsun üç fatura geliyor. Kapanan cihaza ne faturası diyorsun sistemde görünüyor öde öyle itiraz et diyorlar. Ödüyorsunuz yıllar sonra tekrar bir fatura cezaya düşmüş görünüyor onunda öde diyorlar. Haksız ödeme alanların hepsinin, Kısacası Allah hepsinin belasını versin bu güne kadar haksız yere dalavereyle üçbin TL nın üzeride para aldılar benden . Allah cc hepsinin ama hepsinin belasını versin.
 • Rıfat Rıfat 2 ay önce
  Milli Eğitim maalesef bunun gibi sapıklarla dolu, Bakanlık da uyumaya devam ediyor, Allah sonumuzu hayırlı eylesin!
 • yaşaryaşar2 ay önce
  İlahiyattaki sapık profesörleri atmadığınız sürece camileri ahıra çevirecek imamlar yetişecek. Ayet hadis okudu diye İhsan ŞENOCAK HOCAYI GÖREVDEN ALAN zihniyet neden bu sapıklara müdahele etmiyor...
 • TarafsızTarafsız2 ay önce
  ... Öğretmen adına da sizin adınıza da üzüldüm. İkinizi de Allah affetsin.
 • görkemgörkem2 ay önce
  BIR TÜRLÜ DOMATES, BIBER, PATLICAN, SOGAN KONUSUNA GELEMIYORSUNUZ.. BEKLEYE BEKLEYE AGAC OLDUK :)))
 • akitokuruakitokuru2 ay önce
  Seksenler dizisi TRT1'de de yayınlanmaya başladı, ne hikmetse iki gündür yazılarınızı bu diziyi izlerken okumak nasip oluyor. Son bir haftada içinde sol kelimesi geçmeyen yazınız yok, seksenler dizisindeki duvar yazılarını siz mi yazdınız yoksa? Ben diziyi gülümsettiği için seviyorum. Bence siz nostaljik takılıyorsunuz, bugünkü yazınızda hafif bir tebessüm oldu çünkü
 • Sevda Sevda 2 ay önce
  Ne çok var bunlardan hocam ne diyeyim allah sizin gibi emril bil maruf nehyanil münker leri çoğaltsin amin
 • Mehmet ayMehmet ay2 ay önce
  Muhterem, gunumuzde dini siyasetine alet ederek haram, rusvet, yolsuzluk, Adam kayirma, talan yapanlar, alinlari secdeden kalkmiyor. Bunlarin arkasinda milyonlar duruyor.
 • rterte2 ay önce
  evet aslinda tüm ögrencilergerici şeriatcı yobazlstin elinden alınıp atatürkcü laik vatansever cumhuriyetci ögretmenlere teslim edilmeli
 • Selamunaleykum Selamunaleykum 2 ay önce
  hemen bu haber ihbar kabul edilip gereken yapılmalı
 • TarafsızTarafsız2 ay önce
  Vay be! "İslamın güncellenmesi gerek" demek ne demek? İslam dönemseldir anlamına gelmiyor mu? Bal gibi de geliyor. bu sözü söyleyen Sayın Erdoğan olunca gıkınız çıkmaz, ama bir solcu olunca sizin yazınızın bir yerinde tarifiniz gibi "Azılı düşman!!!" olunca vur abalıya. Sizin mahalle, bizim mahalle, bu ne? Bölücülük değil mi? Allah aşkına yeter artık, insanlığı, kardeşliği, adaleti, vicdanı bitirdiniz, yeter ne olur, çocuklarımıza yaşanacak bir ülke bırakmadınız. Tarafsız olun, adil olun, Allah'tan korkun, vicdanlı olun, başka bir şeye gerek yok. Bırakın kardeşçe yaşayalım, günahımızın sevabımızın hesabını da size değil ALLLAH'a verelim...
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ2 ay önce
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR
 • salihsalih2 ay önce
  ... Bu gibi dini mevzularda diyanet neden pasif ve etkisiz??? ayakta bevletmeyimi anlatacak hala yoksa sakız orucu bozarmı modundalar???
 • Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..Abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin..2 ay önce
  " Kur’an’a dil uzatma niyetiniz yok ise bunu yaparsınız.." kimse Kurana dil uzatmiyor muhterem.. ama 1400 sene öncesinin hayat tarzi ile bugünün hayat tarzi cok FARKLI.. Evrensel din, caglar üstü oldugundan bu tip sorulara cevap veren dindir.. Veremiyorsa, orada SIKINTI var demektir. Ben Kurani Kerimi defalarca okumus biri olarak SAC kelimesini ariyorum, BULAMI¥ORUM.. SAC KELIMESI HIC GECMIYOR KURANDA.. neden acaba?...
 • Abdullah TitizAbdullah Titiz2 ay önce
  Bekri Mustafa, gunahkar ayyas da olsa yenen haltin, vahametin, gelinen durumun farkindaymis ki kulaga fisildamis, velhasil bilincli imis. Bu ogretmen efendi yoldan ciktiginin, azittiginin farkinda dahi degil . Cok yazik, hem kendine hem cocuklarimiza .
 • DallıDallı2 ay önce
  Daha bunun gibi niceleri var ki.80 li yıllarda beraber çalıştığımız bir Ankara İlahiyat mezunu Din Kültürü öğretmeni iskambil oynar,Cin Suresininb olmadığını söylerdi.Belki bu tip öğretmenler hala görev yapmaktalar.
 • AlperAlper2 ay önce
  Asıl korkulması gerekenler,İslamı çıkarlarına alet edenler, münafıklar değilmi?Adamın görüşü belli ise,kendini ona göre konumlandırısın,ama müslümanın deyip Kuranın bütün emir ve yasaklarını çiğneyenler gerçekden mücadelesi en zor olanlar.En kötüsü de bu islam istismarcılarından,dinden beslenenler bizde fazlasıyla mevcut.
 • emin abdulhamidemin abdulhamid2 ay önce
  Nazif Ay, Cemil KILIÇ KILIÇ, Mustafa Öztürk vs. tiplemesinde ve düşüncesindeki insanların ilahiyatçı olmaları ve okullarda din derslerine girmeleri ile Üstad Kadir Mısıroğlu'nun bir üniversitede "İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük" derslerine girmesi arasında hiç bir fark yoktur!!
 • Şeref KazanŞeref Kazan2 ay önce
  Sayın Karahasanoğlu ... ülkede yaşamak böyle birşey Mazlumsan kan kustururlar ... el üstünde tutarlar
 • veliveli2 ay önce
  Böyle bir dinkültürü arkadaşım vardı, 33 yaşında motor kazasında öldü, kim vurduya gitti..
 • ali usta ali usta 2 ay önce
  dediğin gibikuran münezzeh falan değil adam oturmuş yazmış ama o günün şartlarına göre yazmış dünyadan bihaber alemlere gelmiş ama bu alem sadece geldiği bölgekutuplar yok Avustralya yok Kızılderili yok muz avakado portakal hiç geçmez
 • Kocasolak Kocasolak 2 ay önce
  Hocam hepsinin altına imza atarım çok yerinde bir tesbit, HAKLISIN. Ancak biz seni müslüman olarak konumlanmandan memnun, başka bir, SAĞ konum içinde olduğunu YADIRGADIK. Biz seni de, ne sağdan nede soldanız HAK yol islamda MÜSLÜMANIZ, elhamdulillah, diyenlerden sanıyorduk. Yanılmıyoruz değil mi?
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR2 ay önce
  Meb Etcep projesiyle meşgul, herhal., MEB den ve camiasından hiç iyi haberler gelmiyor. Hayırdır MEB , ne iş. Hayırdır Karizmatik Bakan ??? Karizma yetmiyo herhal bazı işlere ???
 • emiremir2 ay önce
  ALI SEN KAFANI YORMA MILLI EGITIM VAR ONA BAKAR...
 • turanturan2 ay önce
  Chp hdp sp ip çizgisinde yayın yapan kanallardaki dini programlarda konuşan bazı hocaların söylediklerine karşı cüppeli hocadan başka reddiye yapan yok. En azından diyanetinde zaman zaman islama ve müslümana karşı menfi yorum yapanlara dair söyleyecegi iki çift cevap verenleri olmalı. Ama hiç topa girmiyorlar. Diyanet girmedigi gibi ekranda sık görünen kendilerine saygı duyulan hocalarda hiç topa girmiyor
 • vahapvahap2 ay önce
  Özelliklede sağ cenahtan olupta habertürk cnn ve ntv ye bir ara sık sık çıkmaya başlayanlar belkide o kanallara müdavim konuk olmak veya o kanallarda program yapmak niyetiyle olsa gerek konuşmalarında yalpa yapmaya farklı konuşmaya başlıyorlar. Bir süre de o kanallarda hiç gözükmez oluncada köşe yazılarında ve muhafazakar kanallara çıktıklarında tekrar fabrika ayarlarına dönüyorlar
 • ŞenolingŞenoling2 ay önce
  Ali Bey, sayın cumhurbaşkanımızın bu konuyla ilgili açıklaması var. Dedi ki İslamın güncellenmesi gerekir. Açıklamasının devamında siz şimdi islamı 14-15 asır önceki hükümlülükleriyle kalkıp bugün uygulayamazsınız dedi. Yazınıza konu olan yorumlarla cumhurbaşkanımızın yorumu arasındaki farkı anlatabilir misiniz?
 • kutatgukutatgu2 ay önce
  yok siz en çok eski...seversiniz...
 • ismetismet2 ay önce
  Geçenlerde çok sevdigimiz mustafa karataş hoca showtv deki zaidenin programında kuranda geçen herşey farz degildir dedi belki doğrudur ama insan duyunca bir anda bir ya ne oluyor diye kendine sormadan edemiyor.
 • sefersefer2 ay önce
  Sebepleri nedir bilmiyorum özellikle bu bölücü yıkıcı baascı paralelci mandacı tv ve gazetelerde zaman zaman emevi zaman zaman abbasi müslümanlığına atıf yapılarak islama imana müslümana kitaba kurana dair menfi sözler söyleniyor
 • MUZAFFER TANDOĞANMUZAFFER TANDOĞAN2 ay önce
  dün izmirde EYT toplantısı var sizin sağcı gazetelerden ses yok...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  BU TİPLERİN HANGİ BİRİNİNİN HERZELERİNİ YAZACAĞINIZI BAZEN KARIŞTIRDIĞINIZI ZANNEDİYORUM.O KADAR ÇOKLAR Kİ ŞAŞIRDIĞINIZ OLUYORDUR.. BU ŞAŞKINI MI KONU ETSEM,ŞU ZIRVACIYI MI YAZSAM BOCALAMASI BİR YAZAR İÇİN BAZEN ZORLUKLAR GETİRSE DE BAZEN DE ,KONU ÇOKLUĞU OLUŞTURMALARI NEDENİYLE İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRIYORLARDIR. TÜRKİYEDE YAŞAMANIN VE MÜSLÜMAN KİMLİĞİ TAŞIYARAK YAŞAMAYA GAYRET ETMENİN IZDIRABI ÇOK,GAİLESİ ÇOK VE TABİ SEVABI DA ÇOK. RABBİM GÜCÜNÜZÜ ARTTIRSIN. ARTTIRSIN Kİ, BU DENGESİZLER SİZİN ELİNİZDEN YEDİKLERİ ŞAMARLAR İLE DENSİZLİKLERİNİN KARŞILIĞINI ALSINLAR.ELİNİZE SAĞLIK
 • kasım ocakkasım ocak2 ay önce
  haklı olabilirsiniz ama sizin göz yumduğunuz eleştirmediğiniz bidatlar ne olacak? Siyasilere (iktidar) ses çıkarmamanız ne olacak? Sorulmayacak mı büyük mahkemede?
 • vahit vahit 2 ay önce
  sayın muhterem,solcular bazen sağcılara yanaşıp solculara saydırıyor demişşin ! HÜSEYİN GÜLERCE denilen sözde gazeteci 30 sene FETÖ cüydü,sonra ben döndüm dedi şimdi ekranlarda fetö'ye saydırıyor.sence bu inandırıcımı acaba ???????????
 • OkurOkur2 ay önce
  Sizin mahalle bizim mahalle diye diye memleketi ne hale getirdiniz.
 • şenerşener2 ay önce
  zübeyde hanımın ölüm yıldönümü bir şeyler yazarsanız sevinirim

Günün Özeti