Madımak Oteli, utanç müzesi olmalı!

03 Temmuz 2018 Salı

Ateist Aziz Nesin’in, Hz Peygamber’e ve ailesine iftira içeren Şeytan Ayetleri kitabını Türkçeye çevirmesine tepki gösteren Sivaslılar, 2 Temmuz 1993’de Madımak Oteli’nin önünde gösteri düzenlediler.

Tek istedikleri vardı: “Ateist ve iftiracı Aziz Nesin, tahriklerine son versin. Sivas’ı terk etsin..”

Aziz Nesin’den başka hiç kimse ile, hele hele devlet ile, hiçbir sorunu yoktu, Sivaslıların..

Ama..

Gösterinin sonlarına doğru..

“Sivas’taki etkinlikler iptal olmuştur. Burada toplanan halkımızı artık dağılmaya davet ediyoruz. Allah rızası için dağılınız. Bakın Allah’ın adını veriyorum.. Allah için dağılınız” çağrısı yapıldıktan sonra..

Derin eller hemen devreye girdi..

Aziz Nesin’e tepki gösteren Sivaslıların, illegal bir fiile imza atmayacaklarını gördükleri için..

Belki de birkaç dakika sonra dağılacaklarını tahmin ettikleri için..

Kendi elemanlarını devreye soktular..

Önce Madımak Oteli’nin önündeki bir arabayı yaktılar.

Sonra o aracın ateşini, otele sirayet ettirip, otel içinde 35 insanın çıkan yangının dumanından zehirlenerek ölmelerine sebebiyet verdiler.

Bununla neyi amaçladılar?

3 gün sonra 33 Başbağlarlı Müslümanı PKK’lı kalleşler tarafından öldürtürken okudukları bildiride belirttikleri “Sivas’ın intikamını almak üzere buradayız” açıklamasında deşifre ettikleri gibi, toplumda Alevi-Sünni çatışmasını amaçladılar..

Ama başaramadılar..

Alevi-Sünni çatışmasını başaramadılar ama..

Bu iki olayın sadece Sivas’ta olanını ön plana çıkartıp, dindar insanlar üzerinde sürekli baskı kurma operasyonlarını hayata geçirdiler, başarı ile sürdürdüler..

Hayatlarında karakol yüzü bile görmeyen Sivaslı insanlar, Madımak Oteli’ndeki yangın gerekçe gösterilerek, idama mahkum edildiler..

PKK’lılara bile reva görülmeyen kanunsuzluklarla cezaevlerinde hayatlarını tüketmeye mahkum edildiler..

Tam bu noktada..

Madımak Oteli’nde yaşanılanların rantını 25 yıldır yiyenler. O olayı gerekçe göstererek, dindar insanları sürekli baskı altına almak isteyenler..

Madımak Oteli’nin kamulaştırılmasını istediler..

Devamla, “Utanç müzesi olması”nı istediler..

Madımak Oteli kamulaştırıldı..

25 yıllık süreçte, SHP’li, CHP’li, DSP’li iktidar dönemlerinde olmadı ama.. AK Parti iktidarı döneminde, otel kamulaştırıldı ve bilim-kültür merkezi yapıldı..

Sivas’ın rantını devşirmekten yorulmayanlar, “Hayır,Madımak ‘utanç müzesi’ olmalı’ diyerek.. Taleplerini sürdürdüler..

Sürdürmeye devam ediyorlar..

Tam bu noktada..

Ben de Madımak Oteli’nin, “utanç müzesi olması”na destek veriyorum..

Ama gerekçem farklı..

Onlar, Sivaslı dindar insanlara kara çalmak için Madımak Oteli’nin utanç müzesi olmasını istiyorlar.

Ben ise..

Madımak Oteli ekseninde yaşanan hukuksuzlukları hatırlatması için, “Utanç müzesi yapılması”nı istiyorum..

Nedir gerekçelerim?

Şunlar:

Hayatında eline hiç silah almamış insanlar, idam cezasına mahkum edildi.. 

Ellerinde ne bir silah, ne bir bıçak olan insanlara, “Anayasal düzeni cebren değiştirme” suçundan idam cezası verildi..

Seyfi Dede yargısının siyasi bir karar verdiğinin unutulmaması için, Madımak oteli, “utanç müzesi” olmalı.. 

Ölen sayısı 33 idi.. Hakkında idam cezası verilen Sivaslı sayısı da 33 oldu.

Yani karar, bir yargı kararı değil, resmen bas bas bağıran bir intikam kararı idi.. 

Seyfi Dede yargısının, intikam amacı ile böyle bir karar verdiğinin unutulmaması için, o otel, “utanç müzesi” yapılmalı..

Alevilik üzerinden rant toplamaya çalışanlar, kardeşlikten bahsedenler.. 

Sivas olaylarında ölen iki isime sıra gelince, onların isimlerinin ölenler arasından çıkartılmasını istediklerinin unutulmaması için o otel “utanç müzesi” olmalı..

Onlar da, aynı olaylar sırasında can vermişler.

Ama.. Sivas’ın 25 yıldır rantını yiyenler, ölüler arasında tercih yapıyorlar..

“Bunlar bunlar, bizim ölümüz değil. Bunları, bu olaylarda ölenler listesine almayın” diye dayatmada bulunuyorlar. Bu utancı sürekli hatırlatması için, o otel, “utanç müzesi” olmalı.. 

Sivas olaylarında ölenlerin haklarını korudukları iddiası ile meydana çıkan Şanal Sarıhan ve ekibinin, Sivas olayının faili gibi gösterilen Cafer Erçakmak öldüğünde, iki defa mezarını açtırıp, tekrar tekrar otopsi yaptırarak, cenazeyi bile rencide etmelerinin unutulmaması için, Madımak Oteli, “utanç müzesi” olmalı..

Tabii hakim ilkesi çiğnenip, Sivas Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gereken olayın, önce Kayseri DGM’ye, ordan Ankara DGM’ye getirilip, ısmarlama karar alınmak istendiği gerçeğinin unutulmaması için, olayların başladığı yer olan Madımak Oteli “utanç müzesi” olmalı..

Ankara DGM’nin verdiği karardaki “Aziz Nesin’in tahrikleri ile bu olay yaşanmıştır” tespitinin, Yargıtay’daki beş üye tarafından skandal bir kararla ortadan kaldırıldığı gerçeği unutulmaması için, Madımak Oteli, “utanç müzesi” olmalı..

Sanki Sivaslılar, durup dururken, Madımak Oteli’nin önünde gösteri yapmışlar, Aziz Nesin hiçbir fiilde bulunmamış gibi gerçekleri örten bir yargı kararının varlığının unutulmaması için, Madımak Oteli, “utanç müzesi” olmalı..

Madımak’ı ananların, o olaydan üç gün sonra, Başbağlar’da işlenen ve Madımak’ın intikamı diye açıklanan 33 kişinin öldürüldüğü katliamı görmezden geldiklerinin, böylece nasıl bir kafaya sahip olduklarının ortaya çıktığının unutulmaması için, Madımak Oteli, “utanç müzesi” olmalı..

Evet.. Madımak oteli “utanç müzesi” olmalı..

Ki..

Bu ülke Madımak üzerinden oynanan oyunları, unutmasın..

Madımak üzerinden yaşanılanları unutmasın..

O utanç, her daim hatırlansın..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GakGak9 ay önce
  Vaybe
 • HasanHasan9 ay önce
  Sizler vijdansız allahın kudretini bilmeye müslümanız deyip insanları cayır cayır yakıp yok edensiniz soru yorum size be vijdansızlar be insafsızlar sizin ananız babanız yokmu
 • Erden canErden can10 ay önce
  Ali abi yıllardır bizi algı operasyonu ilekandırıp aptal yerine koymaya çalışanlara mükemmel bir cevap vermissiniz Allah sizden razı olsun amin
 • BatuBatu10 ay önce
  O güzel müslüman kardeşlerimiz derin eller oteli yakarken ateşin başında tekbir çekmese daha güzel olurdu canım kardesim
 • Yunus 16Yunus 1610 ay önce
  Yorum düzeltme ; KATLİAMLAR 1992 ŞEMDİNLİ olacaktı
 • jakejake10 ay önce
  hersey ne kadar basit ve ne kadar acik oynandigi halde bunu hala goremeyen anlamayan anlamak istemeyen dingolar va,yazikki olaylar shp nin iktidar ortagi oldugu donemde kizilbas alevi takiminin burokrasiyi hallac pamugu gibi attigi donemde yasaniyor ama kimse hala anlamiyor isin aslini.halbuki corum Alaaddin cami,maras olaylarina bakilsa hersey gorulcek.ad
 • Ayşe Ayşe 10 ay önce
  Içimizdeki hainlerin cesur olması bizleri nde hep savunmada kalmamız utanç verici ALLAH diyor ki inanıyorsanız muhakkak üstün olan sizsinizchpkk yapılacak olan her iyiliğin önüne yatmistir lanet olsun bu partiye niye hep geri adımatıyoruz idamı geri getirelim diyoruz chpkk karşı çıkıyor ezilen biz sefasını süren bu mason uşağı lağım fareleri
 • Rıfat Canpolat Rıfat Canpolat 10 ay önce
  Çok güzel ve hem de az bile yazı oyun içinde oyun oynandı CHP de figüranı oldu Sivas halkı masum ve alevi Adalet bakanı Seyfi Oktay tarafından Başbağlar katliamını yapan sanıklardan ikisi Yakalandıktan sonra serbest bırakıldı ve örtbas edildi Alevi hakimlere güvenmiyorum o davada yanlı karar verdiler ve 33 insanımıza idam cezası verdiler hem oyunu tazgshladılar hemde masum insanlara ceza verdiler hem de başbağlar katliamını tazgshladılar hükümetimizin bu davayı yeniden incelemesini ve yargılamanın yeniden yapılması inancındayım
 • Secih BaşaranSecih Başaran10 ay önce
  GENÇ KARDEŞLERİMİZE TAVSİYE VERDİKTEN SONRA BİZLERDE DEVAM EDECEĞİZ MÜCADELEYE,BİR ÜMİT. ''UTANÇ'' MUHAKKAK, SİZİN BU KONUDAKİ TESPİTİNİZ DOĞRU VE HAKLI OLARAK UTANÇ MÜZESİ OLSUN DİYORSUNUZ. BENDE BİRKAÇ OLAYI HATIRLATIP UTANÇLARIMI YAZAYIM. - ŞARKILARINDA VE ŞİİRLERİNDE DOSTLUKTAN, BARIŞTAN, GÜZELLİKTEN BAŞKA SÖZ BULUNMAYAN AMA PEYGAMBER EFENDİMİZE HAKARET EDECEK KADAR KÖRLEŞMİŞ ALEVİLERDEN UTANÇ DUYUYORUM. - BIRAKIN ÖLDÜRMEYİ,GIYBETİ BİLE HARAM KILAN BİR DİNİN MÜMİNLERİNİN LİNÇ İÇİN TOPLANABİLERİNDEN UTANÇ DUYUYORUM. - ORTADA 37 CAN ÖLMÜŞ, SENİN ÖLÜN, BENİM ÖLÜM DİYE PAYLAŞANLARDAN UTANÇ DUYUYORUM. - ORTADA BÜYÜK BİR OLAY VE ÖLMÜŞ CANLAR VARKEN HALA HAKLI ÇIKMA DERDİNDE OLANLARDAN UTANÇ DUYUYORUM. - OLAYIN OLDUĞU TARİHTE İKTİDAR ORTAĞI ERDAL İNÖNÜ YE BİR TEK LAF ETMEYENLERDENUTANÇ DUYUYORUM.GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ AMAÇ BU OLAYI ÇÖZMEK OLMAMIŞ, İKİ TARAFTA KENDİNİ HAKLI, MAĞDUR GÖSTERMEK İÇİN UĞRAŞMIŞ VE HALA UĞRAŞIYOR. BUNDAN DOLAYI BU TÜR OYUNLAR DEVAM EDİYOR. HER İKİ TARAFTA HAİN SIZINTISI OLMASA BU OLAY OLMAZ, ŞEYTANIN İLK İŞİ İKİ TARAFA DA HOKKABAZ YERLEŞTİRMEK, ONDAN SONRASI ÇOCUK OYUNCAĞI. - O TARAFTAN DÖNEMİN VALİSİ SONRADA CHP DEN MİLLETVEKİLİ OLMUŞ, TIPKI MUSUL KONSOLOSLUĞUNDAKİKAÇIRILMA OLAYINDAKİ GİBİ!!! - BU TARAFTAN BELEDİYE BAŞKANI TEMEL ONUNDA SİYASİ YÜKSELİŞİ? ÇAPI BİR KARIŞ AMA TERFİLER İYİ !!!!! - O DÖNEMDE 33 LÜ ÜÇ TANE TEZGAH KATLİAM VAR. - BU GÜN BİLE SEÇİMDEN SONRA HALA MİLLETİ SOKAĞA DÖKMEDİĞİ İÇİN AZARLANAN MUHALEFET ADAYI VAR. MİLLETİ BÖLMEK İSTEYENLER BİTMEDİ, BAŞARAMADIKÇA DAHA DA AZGINLAŞIPKUDURUYORLAR VE BİTMEYECEK GİBİ.ŞİMDİ GENÇLERE GİDİN DEMEKTE HAKSIZMIYIM.
 • Çağlar Çağlar 10 ay önce
  Kalemine yüreğine sağlık cesur insan
 • MUŞLUADAMMUŞLUADAM10 ay önce
  Mesut sarp işkembeden sallama,hangi yolsuzluk, hırsızlık yapan bizden diye görmemezlikten geldik. Yalan,iftira büyük vebal ve günahtır. Ahlaksızlık yapanlara asla prim vermeyiz buna Mesut sarp sende dahilsin. Varsa belgeli delilli yolsuzluk, hırsızlık açıklamanı merakla bekliyoruz. FETÖ MENSUPLARI GİBİ YALAN ,İFTİRA ETMİYORSAN, yoksa FETÖ cümüsün?
 • Secih BaşaranSecih Başaran10 ay önce
  BENDEN GEÇTİ AMA GENÇ KARDEŞLERİME BİR TAVSİYEM OLACAK. BAŞKANLIK SİSTEMİNE 2 YIL ŞANS VERİN BAKTINIZ BİRŞEY DEĞİŞMİYOR, BASIN GİDİN BU SÜREYE KADAR EVLENECEK OLAN VARSA EVLENMESİN,ERTELEYİN. SONRA BANA DUA EDERSİNİZ. NEREYE GİDELİM DİYE SORACAK OLURSANIZ, GEZİN BAKİN VE BU 3 KRİTERE BAKIP ORAYA YERLEŞİN.1-DEĞİŞİK BİRKAÇ KIYAFETLE SOKAKLARDA YÜRÜYÜN EĞER HEPSİNDE İNSANLAR SİZE GÜLÜMSEYİP SELAM VERİYORLARSA,2-UMUMİ TUVALETLERE GİRİN EĞER TEMİZ İSEVE PİSLİKLE, KALEMLE YAZILAR YOKSA 3 TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA BİNİN EĞER KARŞINIZDA OTURAN AYAĞINI BURNUNUZA SOKMUYOR, YAYILARAK OTURMUYORLARSA İŞTE ORASI YAŞAYACAĞINIZ YERDİR.
 • ÇETİNÇETİN10 ay önce
  cıa ve mosat bu oyunu hem ülkemizde..irakta,suriyede,iranda ve daha birçok Müslüman ülkelerde oynamakta...bu oyunu hem kendi hemde yerli maşalar ile yapmakta...amaçları belli...Müslümanlar arasında kan aksın....oyun tıpa tıp birbirine benzemekte....aptal olmaya gerek yok...içeriye atılanlar maalesef mazlumlar....suçlu sünnetsizler....
 • ABDULLAHAYDINABDULLAHAYDIN10 ay önce
  EYVALLAHBENİMGÜZELGARDAŞIM
 • vezir bakırcıvezir bakırcı10 ay önce
  kapkara mollaoğlu bu sivas olaylarının üstüne gidip gerçekleri ortaya çıkarma yerine c.h.p p.k.k ile itifak edip hükümeti bunlara teslim etmeye çalışması da tuhaf , acaba bunlara bakın ben aslında sizin kardeşinizim mi demek istedi
 • isaisa10 ay önce
  Hatırlarsak rahmetli İnönü bu olayı çözmek bizim namus borcumuzdur demişti.
 • Mesut SarpMesut Sarp10 ay önce
  Amerikayla ilişkilerimiz başladığından beri insanlarımız gruplara bölünerek yani sağcı, solcu, alevi, sünni, filan falan partili, Türk, Laz, Kürt gibi kavramlarla hep birbirlerine saldırtıldı. Hala birbirimizi yiyoruz. Yorumlari okuyun göreceksiniz. Fikir beyanı yapmıyoruz fikrimizi kabul etmeyenlere ağır hakaret ediyoruz. Bizden olmayanlara haksızlık edilince oh çekiyoruz. Hatta bizden olunca yolsuzluk ve hırsızlıkları görmez olduk. 500lıra yoksul aylığıyla geçinmeye çalışan kimsesiz yaşlılar kimsenin umurunda bile olmuyor. At gözlükleriyle bakmayı seviyoruz. Birbirine düşman nesiller yetiştiriyoruz. Sevgi, saygının hosgörünün merhametin azaldığı, bencilliğin arttığı bir topluma Allah (C.C.) sevgi ve rahmetle karşılık vereceğini zannediyorsak bilelim ki büyük yanılgı icindeyiz. Lafta değil icraatta adalette birlik olmanın zamanı geçiyorrr...
 • M.EminM.Emin10 ay önce
  Oteldekilerin sırt veya başlarından vuruldukları, otopsi raporlarında mevcut diyorlar..bilgi edinme kanununa göre ifşa edilemez mi öyleyse?
 • yılmaz türkyılmaz türk10 ay önce
  dün ve bugünkisağ görüşlü gazetelerdeYENİ AKİThariç, manşet yapanı görmedik. Özellikle TURGAY GÜLER inGÜNEŞ Gazetesini incelemenizi rica ediyorum.Sür manşet yabancı bir bayan haberi. İşte Müslümanların birbirine verdiği değer ortada.
 • Secih BaşaranSecih Başaran10 ay önce
  AYNI DÖNEMDE YİNE '' 33'' ER,ASKERİ BİRLİKLERİ TARAFINNDAN TERÖR ÖRGÜTÜNE KATLETTİRİLDİ! TEZGAHI YAPAN AYNI,...
 • MankurtMankurt10 ay önce
  Sayin Karahasanoglu, yazdiklarinizi kanitlayacak birseyler var mi? Varsa bize gösterseniz memnun kalacagiz. Yoksa eger komplo teorisi üretmek yersiz
 • ŞeyhmüslümŞeyhmüslüm10 ay önce
  Sayın yazar ergenekon, balyozcularıyeniden yargılayıp bir çırpıda serbest bırakan şu öve öve bitiremediğiniz akparti yönetimi 16 yıldır neden 28 Şubat ve Sıvas mağdurlarını hiç aklina getirmez... Vesselam
 • ihsihs10 ay önce
  Elinize sağlık.
 • YalnizKurtYalnizKurt10 ay önce
  Basortusu 28subat Madimak kim e ne yarar saglamistir ordan bakalim 70 yildir dini sayasi cikarlari icin kullannanelit bir kesime yaradi.
 • aliali10 ay önce
  Pekiiii Madımak Otelinin alt katının akp döneminde KEBAPÇI DÜKKANI olduğunu, kamuoyu baskısından sonra bilim-kültür merkezi yapıldığını neden söylemiyorsunuz? " Ben de Madımak Oteli’nin, “utanç müzesi olması”na destek veriyorum.Ama gerekçem farklı.." diyerek aslında dış güçlerin o zaman yapmak isteyip tam olarak yapamadıklarını bugün yapmış oluyorsunuz. Şöyle ki; utanç müzesi olmasına destek verin ama gerekçeniz farklı olmasın. Utanç müzesi olmasına sebep olan duruma ilaveten sebeplerinizi belirtin. Eğer FARKLI olsun ifadesini kullanırsanız sizde bu oyuna gelmiş olursunuz...
 • BreBre10 ay önce
  Bütün pislikler aşırıcılarda.
 • ferhat yıldızferhat yıldız10 ay önce
  Otelde Ölenlerin sayısı 33, Hakkında idam cezası verilen Sivaslı sayısı 33,Başbağlarda katledilenlerin sayısı da33!!!. Bunlar tevafuk olabilir mi acaba?
 • Şeytani düşünceler....!Şeytani düşünceler....!10 ay önce
  Sivas ve Başbağlar da yaşanan olayların "derin devlet" işi olduğu aşikar....Şeytani düşünceliler bu olayları en ince detayına kadar düşünmüşler....fakat Allahın da bir planı olduğunu unutmadan zamana yayarak bu şeytanları bir kez daha deşifre ederek haksızlığa uğrayanların haklarını teslim edelim....
 • Yunus 16Yunus 1610 ay önce
  KATLİAMLARI YAPTIRANLAR YAPANLAR CIA MOSSAD..... 33 LÜ KATLİAMLARIN İLKİ 1947 DE ORGENERAL MUĞLA LI NIN 33 KAÇAKÇIYI KURŞUNA DİZDİRMESİ İLE BAŞLATILDI. SONRASINDA 33 - 34-YA DA 35. DOKUZ ON KATLİAM OLDU. 1978 TAKSİM 34, 1982 ŞEMDİNLİ KARAKOL 32 ASKER ŞEHİT, 1993 BİNGÖL 33 ASKERİMİZİ PKK KURŞUNA DİZDİ, MADIMAK 34 (NE HİKMETSE SADECE AZİZ KURTULDU İLGİNÇ) ÜÇ GÜN SONRA BAŞBAĞLAR 33 VATANDAŞIMIZ KATLEDİLDİ, CASA UÇAĞIMIZ DÜŞÜRÜLDÜ 34 BORDO BERELİ ŞEHİT OLDU, EN SON ULUDERE PKK FETÖ İŞBİRLİĞİ İLE 34 KAÇAKÇIYI FETÖ CÜ AMERİKAN UŞAKLARINA BOMBALATTILAR BAŞLARINDAKİ İŞBİRLİKÇİ KAÇACAKMIŞ KAÇAMAMIŞ. AKLIMA GELENLER BU KADAR. YANİ MADIMAK DOSYASINI KAPATANLAR ACABA KİM? ALİ BEY SİZ HUKUKÇUSUNUZ O DOSYALARIN TEKRAR AÇILMASI GEREKİR Mİ? DEVLETİN YETKİLİLERİ SİVAS VALİSİ, EMNİYET MÜDÜRÜ, GARNİZON KOMUTANI, VE TEMEL ADAM GİBİ GÖREVİNİ YAPSAYDI O KATLİAMI ÖNLERDİ. TEKRAR YARGILANSINLAR. SUÇLU DİYE İÇERİ GİRENLERİDE BIRAKSINLAR.
 • ayhan birolayhan birol10 ay önce
  Tüm sözler bir yana içimde uhde kalan şeye gelince Reise 1993 de bu bu yana destek verdim.Ama AKP li diğer vekiller bakanlar bu ülkede bir çok şeyi es geçtiler ve meseleleri büyüttüler.Çözülmesi gereken çok konu es geçildi bu yüzden kırgınım. Akp li bir çok vekil salla başını al maaşını anlayışında maalesef çözüm üretmeye çalışan nerdeyse hiç yok. Meclis de fırtınalar estiren 40 vekilli REFAH partisini özlüyorum.
 • R.eR.e10 ay önce
  Aslında oyun belli idi oyunu yaptıranlar dış güçler oynayanlarsa ülkemizdeki sol derin devlet idi .amaç neydi belli sadece mezhep savaşı degil ülkemizde bilinçli islam ve refah partisinin yeni yükselişini önünü kesmek.iki cesit çatışma ortamı yaratmak birincisi alevileri kullanarak ikincisi devleti islami kesimi üzerine salmak.bu oyunlara malesef kemalist aleviler o gün bu gündür sürekli balıklama hopluyorlar devlet ise ozamanlar 28 subatın ayak seslerini hissettiriyor.masum insanlar hapiste aynı zamanda başbaglar katliamını yaptırarak alevilerin yüreklerine su serptiriyorlardi.tabi bunun üçüncü ayagı pkk la alevileri birbirine yaklaştırmaktı hepside oldu.sivasın o günlerde seçilmesi tesadüf degil birincisi islami hassasiyetin en fazla oldugu sehrimiz ustelik rp ilk belediyelerinden.birde bölgede alevi vatandaşlarımız var bu iki kesimi bir şekilde çatıştırıp ülke geneline yaymaktı alevi lerin çogu bi oyuna gelmedi 70 li yılların tecrubeleri vardı hatta o zaman shp şimdiki chp alevi derneklerini dedelerini bizzat ziyaret edip pravokasyon yapmak istediysede onların çogu bu oyuna gelmedi tabi bazı alevi kesimleri geldi mecburdular çünkü derin devletin solu bir kısmı bunlardan oluşuyordu.kısaca hedef yükselen islamdı çünkü arkası geldi bu defada istanbulda gazi olaylarını provaka ettileler.dikkat edin yine alevilerin merkezi yeri hefeh alındı.yine derin devlet yine sol kesim.
 • Osman ÖzkanOsman Özkan10 ay önce
  Sivas madımak öteli davası Türkiyelisahipsiz sıradan bildikleriyle duyduklarıyla amel eden kendilerine kurandan ALLAHDAN peyğanberden bahsedenleri canlarından çok seven onlara destek veren masumların davasıdır Bu masumlar,ki bir taraftan cumhuriyeti kuran elitlerin din duşmanlığına karşı onurla direnirken yıllarca C.H.P sinin kendisini bir halk tabanı oluşturmak için aleviliği ,ve kurt kimlıklerini kullanarak kurandan ve hazireti peyğanbere gönderilen dinin öğretilerine savaş açan o öğretileri alaya alan kuçümseyen iki ayrı toplum kesimi üzeride yapılanmaya gitmiş hem alevi yurttaşlarımızı hemde kurt yurttaşlarımızı kullanarak türkiyede hem pkk terör örgutu ve yandaşlarının oluşumlarına hemde onlarca solcu marksıst leninist feminist lezbiyen orgutlerin oluşumlarınada alevilerin kahir ekseriyetini kullanarak islama ve muslumanlara savaş ilan etmişler ve bu savaşların en buyuklerinden biriside sıvas madımak olaylarıdır burada kurulan tezgahla yüzlerce masum musluman uydurma bahanelerle ceza evlerine doldurulmuş türkiyeli muslumanların kolları kanatları kırılarak 28 şubat darbesi gerçekleştırılmıştır.28 şubat darbesinde ERBAKAN HOCAMIZLA TAYIP ERDOĞANI görevden uzaklaştıran çeteler 24 hazıran seçimlerinde koç başı olarak kullanılan o dönem sıvasta belediye başkanı olan ve ERBAKAN hocamızın en yakın adamlarından birisi olan TEMEL KARAMOLLAOĞLU ile madımak öteli davaları yeniden soruşma konusu yapılarak bu kurulan buyuk tuzak ve oyun deşifre edilmelidir
 • GolgeAdamGolgeAdam10 ay önce
  16 yildir iktidarda olanlar madimak katliamini cozume olastiramadiysa bizede yargiya inanmak duser.
 • fatihfatih10 ay önce
  Madımak Basbaglar birlikte anılıyor sa devlete millete bir şey kazandırır yoksa halktv krttv tele1tv cemtv artıtv medyahabertv gibi kanallarda tek yanlı verildiği sürece hiç bir şey kazandırmaz kimseye Sanki kazandırmanın diyede gayret var adı geçen kanallarda

Günün Özeti