Elele eylemine ihraç verenler dışarda, Sarıkaya cezaevinde!

09 Kasım 2018 Cuma

“Yaşayın, varolun” demeyelim de ne diyelim?

Yıl 1998.

Türkiye’nin tamamında..

Edirne’den Kars’a..

Askeri vesayetçileri titreten bir eylem..

Sivil mi sivil..

Barışçıl mı barışçıl..

Ne memurların veya işçilerin mesailerine zarar veriyor. Çünkü pazar günü yapıldı.

Ne yolları kilitliyor; çünkü kimi yerde kaldırımda, kimi yerde caddede tek sıra dizilerek yapıldı..

Edirne’den bir el ele tutuşuluyor ki..

Diğer el Kars’ta..

Samsun’dan bir el ele tutuşuluyor ki.. Diğer el Antalya’da.. Adana’da..

Amma velakin..

Bu genişlikteki bir sivil eyleme..

Pazar günü katıldığı iddiası ile..

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurucu dekanı Dursun Odabaş’ı ihraç ediyorlar.

Sadece dekanlıktan değil.

Sadece öğretim üyeliğinden değil.

Profesörlük unvanını bile kullanamayacak tenzili rütbe ile, kapının önüne koyuyorlar...

Kim yapıyor bunları?

Aynı üniversitede bir başka fakültede dekan olan Yücel Aşkın’ın da içinde bulunduğu Yüzüncü Yıl Üniversitesi rektörlüğü ile YÖK!

Kısa süre sonra da, Yücel Aşkın, bu üniversiteye rektör oluyor..

Ne yaptık, o Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin yöneticilerine?.

Ne yapabildik, YÖK’ün o tarihteki başkanına, yöneticilerine?.

Hiçbir şey..

FETÖ’cüler bir ara Kemal Gürüz’ü tutuklamışlardı..

Onla kaldı..

FETÖ temizliği başladıktan sonra..

1998’deki bir dekana reva görülen o ahlaksızlığın hesabı soruldu mu?

Sorulmadı..

2005’te Van savcısı Ferhat Sarıkaya’nın, tarihi eser kaçakçılığı ve üniversiteye yapılan alımlardaki yolsuzluk sebebi ile açtığı dava, yıllar sonra sudan sebeplerle bitirildi..

 Suçu işleyenin yanına kâr kaldı..

Şimdi, o suçu takip eden Ferhat Sarıkaya’yı, bir avuç laikçinin isteği ile, tutukluyoruz..

HSYK’da üyelik yapacak kadar üst seviyede isimleri bile, iki tane bilgi verdi diye tahliye ediyoruz..

2013 emniyet darbesinden sonra, FETÖ’den yana tavır alıp, siyasi iktidara rest çeken HSYK üyelerine bile “İtirafçı oldular” gerekçesi ile özgürlük veriyoruz..

Ama..

FETÖ’nün gerçek yüzünü gösterdiği 17 Aralık 2013’ten sonra, o örgüt adına hiçbir olumsuz fiile destek vermeyen Ferhat Sarıkaya’yı içeri tıkıyoruz..

17 Aralık darbe girişiminden hemen sonra, FETÖ’nün emri ile, Sözcü gazetesine manşet atanlar serbest..

Laikçilerin dindarları ezdikleri yıllarda, bir üniversite rektörünü tutuklattı diye, Ferhat Sarıkaya’dan intikam alınıyor, FETÖ’den tutuklanıyor..

Oysa FETÖ’nün emri ile hareket edenler, sokaklarda geziyor.. Karşımıza geçip, nanik yapıyorlar..

Sözcü gazetesinin manşetinde karşımıza çıkıp, FETÖ’cü emniyetçileri ölümüne savunup, “Artık Başbakan’dan habersiz operasyon yapılmayacak. Yandaşın rüşvet alması yolsuzluk yapması ve çalıp çırpması serbest” diye ahlaksızca haber yapanlar, Sarıkaya’nın tutuklanmasını kutluyorlar..

23 Aralık 2013’te, FETÖ’cü emniyet müdürlerini savunurken, “Emniyet dağıtıldı, yeni operasyonların yapılması durduruldu. Yargının eli kolu bağlandı. Gazetecilerin emniyete girmesi yasaklandı” diyenler bugün serbest.

Bu yazdıklarından dolayı, hesap vermediler..

“Cemaatin yeni operasyonlarından korkan iktidar, tedbirini aldı. Emniyetin yolsuzlukla mücadele eden birimleri dağıtıldı..” diyerek FETÖ’cülerin avukatlığını yapan Saygı Öztürk serbest..

FETÖ’cü emniyet müdürleri ile görüşüp, onların isimlerini gizleyerek, “Bir yetkili şöyle konuştu: ‘Her şey yasaklandı. Bizim sadece oturup maaş almamızı istiyorlar.’ Görevden alınan şube müdürleri de polis akademisine ‘öğretmen’ kadrosuyla kızağa çekildi.” şeklinde anlatımlarla, bugün cezaevinde olan veya ABD’ye sığınan CIA bağlantılı FETÖ’cü komiserlerin emri ile haber yazanlar, kalem oynatanlar serbest..

Ama.. Başörtü yasakçısı Yücel Aşkın’ı tutuklatan Ferhat Sarıkaya cezaevinde..

Ferhat Sarıkaya, Zekeriya Öz’ler gibi.. Muammer Akkaş’lar gibi.. Celal Kara’lar gibi.. Onlarca dosyada, FETÖ’nün isteği doğrultusunda kararlar almış olur.. Dinlemeler yaptırmış olur.. Kumpas iddianameleri hazırlamış olur.. 

Canı cehenneme deriz..

Fakat...

Bir; Yücel Aşkın..

İki; Yaşar Büyükanıt.. 

İki başörtü yasakçısını korumak için, onları memnun etmek için, bir savcı gözümüzün önünde infaz edilmek isteniyorsa..

Vicdanlı her insan gibi..

Bizim de sesimizi çıkartmamız gerekir..

Başörtü yasakçılarının hesap vermediği bu ülkede..

Başörtü yasakçılarından hesap sorduğu için, bir savcı cezaevine konulamaz..

17 Aralık darbe girişimine, elindeki kalemle destek veren, FETÖ’cülerle kol kola girip, siyasi iktidarı devirmeleri için onlarca iftiraya imza atanların hesap vermediği bir ülkede..

2005 yılında yazdığı bir iddianame sebebi ile, 13 yıl sonra bir savcı tutuklanıyorsa, “Hop arkadaş” demek, bizim görevimizdir..

“Hop arkadaş” demek de yetmez..

“Çankaya’da umre ödüllü bilgi yarışması” diye başlık atıp, dindar yöneticileri hedef gösterip, FETÖ’cü Milli Eğitim bürokratlarının kızağa çekildiğini iddia eden Saygı Öztürk’ü sevindirenlere de “Kimi sevindiriyorsunuz, farkında mısınız” diye sormamız gerekir..

“Deneyimli bürokratları kızağa çeken, onları emekliliğe zorlayan Bakanlık yetkilileri, okullarda dini ağırlıklı eğitimi yerleştirmek için kadrolaşıyor” diye yazan adama, “Bu yazıyı yazarken, hangi FETÖ’cü ile görüşmüştün” diye sormuyorlarsa..

“Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunan Mehmet Akif İnan Ortaokulu’nda, öğrencilere 250 Kur’an-ı Kerim dağıtıldı” diyerek, Kur’an-ı Kerim, sanki zararlı bir kitapmış gibi algı oluşturmak isteyen hokkabaza, “Sana bu bilgi, hangi FETÖ’cü bürokrattan geldi” diye sormuyorlarsa..

“Öğrencilere ödev olarak cami maketleri yaptırılıyor. Bunun, okul müdürü Mehmet Yılmaz’ın talimatıyla yaptırıldığı söylendi. Okul müdürüne sordum. ‘Ben değil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni yaptırmış olabilir’ dedi” şeklinde, okul yöneticilerini hesaba çekmeye kalkışan şarlatana, “Sen kimsin? Kimin adına, cami maketini, Kur’an-ı Kerim dağıtımını sorgulayabiliyorsun?” denilmiyorsa..

Bunu sormayanlara da.. Bunu demeyenlere de.. Bir gün gelir..

“Ferhat Sarıkaya’yı, başörtüsü yasakçıları istiyor diye tutuklattınız.. Peki, okulda Kur’an-ı Kerim dağıtılmasını suçmuş gibi sorgulayan adama iki çift soruyu niye sormadınız? FETÖ’cü emniyet müdürlerini savunup, ‘kızağa çekiliyorlar’ diye halkı iktidara karşı kışkırtan adama niye, derdinin ne olduğunu sormadınız” denilir..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • CEMALCEMAL5 ay önce
  Nur süresi 31. ayet/Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini bakılması yasak olandan çevirsinler, iffetlerini korusunlar. Süslerini, kendiliğinden görünen kısmı müstesna, açmasınlar. Baş örtülerini yakalarının üzerine salsınlar. Süslerini kocaları veya babaları ve kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kızkardeşlerinin oğulları veya müslüman kadınları veya cariyeleri veya erkekliği kalmamış hizmetçiler, ya da kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey inananlar! Saadete ermeniz için hepiniz tevbe ederek Allah'ın hükmüne dönün.(31) Diyanet işleri başkanlığı. Bunu bizde biliyoruz.Burada başörtüsü demez aslı örtülerinizidir. Böyle olsa bile saç gözükmeycek diye bir şey var mı?Burka çarşaf var mı? Buradaki mealin yanlışılığı şuradan belli hiç mi dikkatinizi çekmez. kadının süsü olarak tanımlandığı anlaşılan mahrem yerleri,babaları ve kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kızkardeşlerinin oğulları veya müslüman kadınları veya cariyeleri veya erkekliği kalmamış hizmetçilere göstermek cayizmi. Böyler bir saçmalık olur mu? Hangi Müslüman kadın kayınpederine babasına kardeşine vbmemelerini gösterir. Yani başını ört saçın gözükmesin amakayınpederine kaynına , yeğenlerine göster. Sapıklık buradan başlar işte. Okuduğunuzu bile anlamıyorsunuz. Kadını çarşafa sokacam derken yakınlarınıza teşhir ettiriyorsunuz böyle bir mealle. "Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle, dışarı çıkarken üstlerine cilbablarını alsınlar. Bu, onların tanınmasını ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Allah, Gafûrdur, Rahîmdir." (Ahzab, 33/59)."Ay halinden kesilmiş ve evlenme için ümidi kalmamış olan yaşlı kadınlar zinet yerlerini erkeklere göstermemek şartıyla dış elbiselerini bırakmalarında onlar için bir günah yoktur. Bununla birlikte yine de sakınmaları kendileri için daha hayırlıdır." (Nûr, 24/60) Kadının zinet yeri, saçımıdır, dudağımıdır, gözümüdür, yüzümüdür neresidir. Saçı diyenler saçını kapatıp kıçını açıyor. Yüzüdür dudağıdır diyenler burka çarşafa sokuyor. Tutarlı olacaksınız. Saç hiç bir yerde geçemz ve kadının zineti değildir. Bence siz dininizi iyi öğrenin. Kadının ziynetini kayınpederine babsına kaynına yeğenine göstermeyi uyugun bulan bir din olamaz.
 • Vatansever Vatansever 5 ay önce
  Vay be! Bu nasıl çelişki, ağlama duvarına kapaklanan işgalci İsrail’in kapı kulu olan ve bu millete ait olmayan şahıs hala icraat yapabiliyor bu ülkede.şalom efendiler hepinize şalom
 • Orhan BoranOrhan Boran5 ay önce
  ... Bir yıldır suçsuz, günahsız bir adamı, Osman Kavala'yı zindanda tutuyorsunuz. Hakkında iddianame bile yok. Niçin? Elbette isnat edilen sözüm ona 'suçlara' ilişkin bugüne kadar tek bir dişe dokunur kanıt bulunamadığı için...
 • Mehmet CelikMehmet Celik5 ay önce
  ... bir gülle baharolmaz
 • hasanhasan5 ay önce
  ...Ali Bey. Bu bahsettiginiz sahis Semdinli iddianamesine Büyükanıt'ın adını, cemaatçi hakim ve polis müdürünün isteğiyle eklediğini soyluyor ifadesinde...
 • CEMAL CEMAL 5 ay önce
  HELE ŞU TÜRBAN YADA BAŞÖRTÜSÜNÜNÜNFARZ OLDUĞU AYETİ YAZDA ÖĞRENELİM. ...(Editörden: Başörtüsü ile ilgili ayet; Kur'an'-ı Kerim, Nur Suresi, ayet:31 meali. Bilgilerinize..."Mü’min kadınlara da söyle; Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar. Namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, ziynetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mü’min kadınlar) ellerinin altında bulunanlar (köleleri) erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. uyuntu kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına ziynetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları ziynetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar. (Dikkatleri üzerlerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey mü’minler! Hep birden Allah’a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz."
 • ahmet yılmazahmet yılmaz5 ay önce
  Aslında ne olup bittiğini anlamak için Perinçek'in konuşmalarını iyi takip etmek gerekiyor. Ne demişti bir televizyon konuşmasında:"FETÖ’ye karşı mücadele bugün Türkiye’de irticaya karşı mücadelenin odağıdır, merkezidir, esasıdır ve yakın tarihimizde irticaya karşı bu kadar kapsamlı bir başarı kazanılmamıştır. Tasfiyeler Türkiye tarihinin, cumhuriyet tarihinin gördüğü en köklü, en kapsamlı irtica tasfiyesidir ve cemaatlerin, tarikatların Türkiye’de var olamayacağını, cemaatlerle, tarikatlarla çağdaş bir toplum kuramayacağımızı gösteren (…) 28 Şubatı devam ettiriyor Türkiye."Buradan da gayet iyi anlaşılıyor ki Perinçek'e göre sıra diğer cemaat ve tarikatlara gelecek. Zaten bunun ipuçları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Çoğu söylediği doğru çıktı adamın ne diyelim.
 • hercaihercai5 ay önce
  Iktidar ve Devlet bu islam dusmanlarindan hesap soramiyorsa, HALK gunu gelince sorar! CHP nin fasist kafasi da susturulmali!
 • Ahmet dönmeztürkAhmet dönmeztürk5 ay önce
  Sayın Reis bu ne iş? Muktedir değil misin?Büyükşehir belediyelerinde özellikle Ankara Belediyesinde milli görüş kökenli bürokratlar hiçbir gerekçeyokken görevden alınırken ve resen emekli edilirken sana yazılan onlarca ve yüzlerce mektuplara rağmen sesin çıkmadı, sahip çıkmadın. Şimdi ikinci aşama ordu,emniyet ve yargıda, fetöcü olmayanlar Ulusal solcular eli ile temizleniyor. Hem de yok yakının bylock kullandı yok,akraban, kardeşim, annen veya baban zaman gazetesi okudu filan. Bunlar sona yaklaşmanın işaretidir unutmayın. Nasıl ki yüzlerce, binlerce haykırış mektuplarını sana ulaştarmayan danışmanların var iken, şimdi de yine Perinçekçi İslam düşmanları tarafından ordudan, emniyetten ve yargıdan dindar Müslümanlar ihraç ediliyor fetöcü bahanesi ile. Belki de ihraç edilenler de benim gibi fetö düşmanı Müslümanlardır. Binde biri fetöcü olabilir.Ak parti kendine gel,iktidar sadece rant değildir.Allah rızası hizmet etmek ve kulların, ümmetin hakkını korumaktır. Her zaman böyle açık sözlü Ak partililer ikaz etmez unutma.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  SOL VE LAİKÇİ DÜŞÜNCE SAHİPLERİ BU ÜLKEDE İKTİDARI HİÇ BIRAKMADILAR.HALA BÜROKRASİNİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU YA BUNLARDAN YA DA BUNLARA KARŞI DURMAYAN KALİTESİ DÜŞÜK İNSANLARDAN OLUŞMUŞ DURUMDA. SONUMUZ HAYR OLUR İNŞAALLAH.
 • AnkaralıAhmetAnkaralıAhmet5 ay önce
  Eyyy Sayın Ali Karahasanoğlu, bunu bizim gibi avama anlatma. Direkt olarak Recep Tayyip Erdoğan’a yaz ki yerini bulsun ve sonuç alınsan.Müslüman Türk milletinin dilinde dolaşan şu haberler acı, üzüntülü ve kahredici bir o kadar da iktidar adına zelil durumdur. Olay şu: Ulusalcı Doğun Perinçekçi ekip,yargıda, emniyette ve orduda, Fetö bahanesi ile ne kadar dindar Müslüman varsa, fetöcü yalanı ile temizliyorlar. Şu fetöcü teröristlerin referanslarından belli değil mi idi 3 senedir bitmediler mi ki halen fetöcü ayakları ile insanlar kırdırılıyor.Onlar fetöcü değil,kimi milli görüşçü, kimi ak partili ama yetki ulusal solcularda olduğu için kıyıma uğruyorlar.Yoksa iktidarda kalalım da ne olursa olsun mu oynuyoruz ve sizin gibi gazeteci yazarlar da bu rezalete çanak mı tutuyor. Yeter artık ya.Bürokraside zamanında fetöcülerden çile çeken Müslümanlar,şimdi de her devrin dalkavuk takım bürokratlardan çile çekiyor. Milli görüşçü olup, Ak Partiyi destekleyenler mağdur edilip,zulme uğruyor.Büyükşehir belediyesi bunaörnek.İlçe belediyeleri desen zaten aynı büyükşehir gibi yolsuzluktan kokuşmuş.
 • Haluk Yıldırım Haluk Yıldırım 5 ay önce
  ... Adalet için cehennem var ... Allah çok büyüktür..
 • yazıYORUMyazıYORUM5 ay önce
  Ali bey devamlı şikayet diyoruz da hükümet ne yapabilir? Şu an yargı dişinden tırnağına azgın kemalist yapının kucağında. Hükümet FETÖcülere yol vererek 15 yılda yargıda alnı secdeli inançlı kişilere yer vermek istedi ama sırtından bıçaklandı.Elleriyle yargıya soktuğu FETÖcüleri tasfiye ederek yine keMAList azgınların eline kaldı. Yok işte ortada malzeme yok. Heriflere eli mahkum. Hükümetin beceriksizliğinin ön görüsüzlüğünün basiretsizliğinin bedelini yine gariban müslüman halk ödeyecek. keMAList azgınlar kuduz köpek gibi ortalıkta dolaşmaya başladılar diş geçirdiklerinin kellesini alıyorlar. Bizin millletçe kaderimiz bu demek ki ne yapalım!
 • AndızAndız5 ay önce
  Sıra 17-25 Aralık savcılarını savunmaya ne zaman gelecek merak ediyorum!?..
 • Sina SALIKSina SALIK5 ay önce
  Bu süreçler 15 temmuz da dahil olmak üzere ki ben 17-25 aralık'ı da sayıyorum laikçi kesimden birilerinin kendi lehine çevirmek için zamanında bilerek sabredip beklediği süreçler silsilesidir ki gidişat halk ve millet nezdinde olmasa da devlet ve bürokrasi nezdinde kemalistlerin istediği şekilde ilerlemektedir. yani bu birikmiş devasa gücü yönlendirip kendi lehlerine kullanma da çok zekice davrandı kemalistler. güç kendilerine ait bir güç değildi ama birikmiş o gücü ellerindeki ekonomik ve zeka gücü ile kendi lehlerine çevirmeyi başardılar. çünkü akıllarıyla mücadele veriyorlar. sayıları az da olsa başka şansları yok ve bunu da çok iyi başarıyorlar. kusura bakmayın. sayının çok olması her zaman kazandırmaz. kemalistleri de tebrik edin bükemediğin eli öpeceksin. bir avuç insan koskoca yüzde 50 nin gücünü kendi lehine kullanıyorsa onları suçlamayın. kendinize bakın.
 • ahmet yılmazahmet yılmaz5 ay önce
  Perinçek "AKP bizim mevzimize geldi ve hayatımın en güzel dönemlerini yaşıyorum" derken doğru söylüyormuş demek ki...
 • sabırsabır5 ay önce
  Yazdıklarınız çok doğru sırf birileri istiyor diye tutuklandı.
 • HasanHasan5 ay önce
  sağ iktidarda sol müfredatta ne güzel başlık. Acaba sağ iktidarda mı. Asıl iktidar müfredattan belli olur. Çünkü insanlar bu müfredatla yetişiyorlar
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak5 ay önce
  hükümetimiz adaletli karar verme konusunda maalesef başarılı olamadı.karşı tarafı memmun etmenin yüzünden haksız karalar verildi.yahu ali ihsan hoca niye yıpratıldı.çünkü küfür medyası öyle istedi.fetödeki mücadelede yapılan hatalar mağduriyetler hepten felaket halini aldı.adalet te sınıfta kaldık.
 • Necmettin kandemirNecmettin kandemir5 ay önce
  Yazik hala siyonizm is basindaBunlarla topyekun acimazisca mucadele etmedikce muslumana huzur yok. Sefee Düştü Gürcistan'aSefer düştü Gürcistan’aBizim ile gelen gelsinMert gelsin, namert gelmesinKanlı Çay’dan geçen gelsin Sefer düştü şu MoğolaBizim ile gelen gelsinMert gelsin , namert gelmesinKanlı Çay’dan geçen gelsin Kulak tut merdin sözüneİnelim meydan yüzüneEcel gömleğin özüneKender ile biçen gelsin Dinleyin yiğit sözünüÇekerim güzel nazınıGürcistan'ın has kızınıTerkin alıp kaçan gelsin Kırat'ıma verin yeminKimselere etmen zulümO yollarda çoktur ölümTatlı candan geçen gelsin Köroğlu der dem şu demdirKöhnelerde kalan gamdırGazad(a)'isen toy bayramdırMal u baştan geçen gelsin Kılıcından akan kanıŞerbet edip içen gelsin
 • AraştırmacıAraştırmacı5 ay önce
  Öncelikle Allah razı olsun.Sayın Erdoğan'ı bile hapse atanlar müebbet serbest iken 28 Şubat 'a kurban gidenler serbest.Eski Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün, bir okulu ziyareti sırasında, öğrencilere selam aleyküm dedi diye inceleme ve soruşturma başlatıldı.Sanki bir anlaşma var.Nato istikametli müslümana karşı.
 • YasinYasin5 ay önce
  ... Her yükselişin bir batışı vardır. Allah'a sığındık...İktidar olmak veya sevdalısı olmak; muktedir olmak veya haklı olmak anlamına gelmemekte...
 • ErcanErcan5 ay önce
  İsimsiz imza mektupları ile insanların işinden olduğu, derdini anlatana kadar aylarca içerde kalanların olduğu bir dönemde Fetöcü olduğu bal gibi belli olan birisini savunuyorsun ya yazıklar olsun sana
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Herkese hayirli cumalar herkes bir yorum yaparken birileri,sayin reisin haricinde yargisiz infaz pesinde. Akp, ilk donem bir ucagin yerden havalanisi gibi olanca gucunu sarf etti simdi duzlukde fakat yol almasina ramen gitmedigini yol almadigini sananlar lutfen aciklasin bir resimde hata bulanlar buyurun iste kagit iste firca buyurun en guzelini siz yapin eger varsa fotoye hizmet eden zamanla yakayi ele verirbiraz zaman ve sabir ve sadakat.
 • cccccc5 ay önce
  Laik düzen olduğu sürece Ak Partiyi Bırak hangi parti gelirse gelsin olan mazlumlara ve Müslümana olur... Kahrolsun laik düzen ... Yaşanabilir bir Türkiye ve dünya için İslami düzen istiyoruz.
 • Ziya Ziya 5 ay önce
  Doğru söze ne denir Allah razı olsun.
 • AyhanAyhan5 ay önce
  ...Iktidar bizde olsada muktedirlerin başkaları olduğunu görüyoruz.
 • Kocasolak Kocasolak 5 ay önce
  Reisim bindiğin dalı kesiyorsun diye bas bas bağırıyoruz ama, duyan yok. Allah aşkına bu kadar danışman NE İŞE yarıyor? Yoksa? Fetö, batı hizmetkârları danışmanlık mı yapıyor? Reis duy bizi! Yoksa bindiğin dal kesiliyor!
 • Fehmi Şerif BalkanFehmi Şerif Balkan5 ay önce
  "Şenoling" adlı hokkabaz, Sarıkaya "Fetö beni kullandı, ben fetönün maşasıydım diyen bir adamı ... fetöden maaş aldım diyor" demişsin. İyi adam itiraf etmiş... İsimlerini söylemiş. Sen hâlâ fetö namına havlıyorsun. Savcıdan intikam alıyorsun. Haysiyet fukarası hain Kripto seni gidi...
 • harunharun5 ay önce
  Allah razı olsun. Eskiden bize CHP zulüm yapardı...
 • Osman ÖzkanOsman Özkan5 ay önce
  ali kardeşim can kardeşim senin bu çırpınışlarını ben şahsen çok iyi anlıyorum anlamayı bırak taaa ciğerlerimde. bugünku tabirle hücrelerim,de,hissediyorum lakin bu feryadu fiğanı duyması gerekenler duymuyor yeni kuşak veya jenarasyon hiç ilgide duymuyor bilği sahibide değil çunkü gündem farklılaştı yeni nesil önce iş istiyor iktidardan iş verilincede hayatını yaşamak istiyiyor çevresinden gördükleri gibi.ancak bugünku iktidar nasıl iktidara geldi hangi mucadelelerden hanği ateş çemberlerinden geçti bilğileri sadece mağazınsel vede kulaktan dolma böyle olunca tüm sorumluluk ve yük reisin omuzlarında reisde allah selamet versin emine hanımla kursulere çıkınca biz milletin efendisi değiliz biz millete efendilik için değil millete hizmet için geldik vede milletin hizmetkarıyız dedikce kamu görevlilerinin kahir ekseriyeti bu sözlerin tam tersi bir uygulamayla biz devleti temsil ediyoruz devlet kutsaldır diye devlet zırhının arkasından masumları mazlumları madurları kimsesizleri çaresizleri vede allahdan başka derdini açacak kimseleri olmayanlara zülüm ediyorlar kan kusturuyorlar ve bu feryadu fiğanlar arşı alaya yükselirken parası olanlar kasası dolu olanlar mahiyetinde bir kaç tane hukuk burosuna iş verenler avukatlara butce ayıracak ekonomık güce sahip olanlar ise kerpetenlerle iktidarın ve devletin dişlerini söke söke haklı haksız helal haram demeden kasalarını doldurmaya vede saltanatlarını sürdurmeye devam ederken zatı aliniz gibi iki elin parmakları kadar az AZ ALLAH YOLUNUN KARA SEVDALILARI HIZLA YIKILIŞA DOĞRU FELAKETE DOĞRU KOŞAN BİR ÖMÜR VEREREK KANLARIMIZLA CANLARIMIZLA BU GÜNLERE TAŞIDIĞIMIZ AK PARTİ İKTİDARINI UYARMAK İSTİYORSUN ANCAK ÇOK ACIKI CAN KARDEŞİM NE SENİ DUYAN VAR NEDE MAZLUM MADUR VEDE ÇARESİZ MİLYONLARI.şimdi ustadın sakarya destanında söylediği gibi bin bir başlı kartalı taşımaya kanaryalar devam etsin.yol onun varlık onun gerisi angarya be can kardeşler.
 • Hakkı BakiHakkı Baki5 ay önce
  Vatandaş soruşturma, kovuşturma geçirmemiş. Karakola dahi gitmemiş. Bir dönem yasal sendikaya üye oldu diye gazete, dergi aboneliği var diye birileri ihraç etmiş...
 • Ş.TekinŞ.Tekin5 ay önce
  Ali Bey birde 10 Kasım Cumartesi günü okula gitmek zorunda bırakılan çocukları yazın. İçimiz kan ağlıyor
 • ŞenolingŞenoling5 ay önce
  Fetö beni kullandı, ben fetönün maşasıydım diyen bir adamı ... fetöden maaş aldım diyor
 • TunahanTunahan5 ay önce
  ... Alibey sen reisimizden devletimizden daha mi iyi biliyon.Kozmik odayi dusun.

Günün Özeti