Cami israf da, stadlar ihtiyaç mı, Temel abi?

15 Nisan 2019 Pazartesi

Ne yalan söyleyeyim, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, Çamlıca Camii ile ilgili sözlerini duyduğumda, kulaklarıma inanamadım..

Tamam, siyasette, zaman zaman kısır tartışmalar olur..

Kıskançlık olur, abartılar olur..

Ama..

Siyasi eleştiri yapacağım diye, İslam’ın sembollerinden ve ibadet mekanımız olan cami yapımına, velev ki, “büyük” diye, velev ki “meskun mahallin birazcık dışında” diye..

Eleştiri getirmek de ne oluyor?

“İsraf” demek ne oluyor?

“İsraf” dediğiniz şey, “haram” demektir..

Çamlıca Camii haram mıdır?

Orada namaz kılmak, haram mıdır?

Diyanet İşleri Başkanlığı da yapan, yıllarca Milli Görüş’ün fetva sorduğu Lütfü Doğan hoca ne der bu işe?

Kendisine sorulmuş mudur, “Çamlıca Camii hakkında ne dersiniz” diye..

Ki, bu acımasızca saldırı yapılmaktadır?

Hatırlatmak zorundayım..

Müslümanlardan topladıkları milyonlarca doları, hristiyanlara, kiliselere bağışlayan FETÖ’cüler..

Çamlıca Camii’nin temeli atıldığında, aynı eleştiriyi getirmişlerdi..

Hatta, haddini bence çok daha fazla aşan, SP Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman’ın “mescid-i dırar” imasını da, ilk defa Fetö’cüler yapmışlardı..

İddia edilen maddi hatalara cevap vermeye hiç gerek yok..

“8 saatte ancak girilebilirmiş, 8 saat de çıkması sürermiş..”

“Bir defa bile doldurulması mümkün değilmiş..”

 Gidenler, bu yanlış eleştirileri zaten görüyorlar..

Ama..

Kulağa hoş gelen, “İsraf ya.. İsraf bu” söylemini masaya yatırmamız gerekir..

“İsraf” dini bir kavram olduğuna göre..

Bir camiye yapılan “israf” tanımlamasının, dini bir hassasiyetten kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakalım..

“Şu kadar süse ne gerek vardı.. 6 minare yerine, iki minare olamaz mıydı? Kubbesi biraz daha küçük olamaz mıydı?” vesair tartışmasına hiç gerek yok..

Her şeyin başı, samimiyet..

Dürüstlük..

“Çamlıca Camii, israftır” mı diyorsunuz?

Camiye değil, israfa karşı olduğunuzu mu söylüyorsunuz..

Ben de, camiye karşı olmadığınızdan eminim..

Ama siyasetin esiri olduğunuz ve ne dediğinizin farkında olmadığınız noktasında, ciddi endişelerim var..

Niçin?

Şunun için..

Bir camiye israf diye karşı çıkıyorsanız..

Şimdi hatırlatacağım gerçek israflara, çok önceden, onlarca eleştiri getirmiş olmanız gerekirdi..

Mesela?

Değişik alanlardan örnek verip, konuyu boğmayalım..

Sadece spor alanında, sadece stadlar özelinde örnek vereyim..

AK Parti iktidarında, sadece İstanbul’a dört tane stad yapıldı..

Olimpiyat stadı.. Başakşehir stadı.. Galatasaray stadı.. Beşiktaş stadı.. Fenerbahçe stadının yenilemesi..

Bunları eleştirseydi Temel abi, ayağının altını öperdim..

Ama bunları eleştirmiyor, Çamlıca Camii’ni israf deyip eleştiriyorsa..

“Hangi tribüne oynuyorsun, Temel abi” diye sorarım kendisine..

Kimse, bana fiyat falan çıkarmasın..

Olimpiyat stadının yapılış tarihine göre maliyeti 100 milyon dolar..

Başakşehir stadının maliyeti 80 milyon dolar..

Galatasaray stadının maliyeti 200 milyon dolar.

Beşiktaş stadının maliyeti 110 milyon dolar.. 

Fenerbahçe’nin stad yenilemesinin maliyeti 100 milyon dolar..

Çamlıca Camii mi?

Onun da maliyeti 100 milyon dolar..

İstanbul’a beş stad yapılmış. Bir tanesine itirazı olmayan Temel abi..

Çamlıca Camii’ne israf diyor..

“Diğerlerini klüpler yapıyor. Çamlıca Camii’ni kim yapıyor” diye kimse sormasın sakın..

Klüpler stadı yapıyor, gibi görünüyor..

Ödemedikleri vergilerle, maliyeti devletin sırtına yüklüyor..

Çamlıca Camii mi?

Devletin arsa vermesinden başka, hiçbir masrafı yok..

Temel abi sorsa, “İstanbul’da beş stad yapana kadar. Zaten Süper Ligde oynayan beş takımın var.  Lig maçları 4 güne yayılmış durumda.. Her biri bir gün maç yapacak olsa.. Bir stadla işi halledersiniz. Haydi iki tane stad olsun, 5 takım kullansın.. 5 tane stada ne gerek var” diye..

Verilecek cevap, tam israf mantığını ele verecek cinstendir: “Şan olsun. Şöhret olsun. Her takımın, kendi stadı olsun!”

Öyle ise, önce bu stadlara bir karşı çıkalım..

“Bu israftır” diyelim..

Sonra Çamlıca Camii’ne sıra geliyor mu, bir bakalım..

Özellikle de şuna dikkat edelim..

“Biz bu açıklama ile Allah’ın rızasını mı arzuluyoruz. Allah’ın haram ettiği israfı mı engellemek istiyoruz? Yoksa.. İsrafcılara, ‘Şerefine Tayyip.. Şerefine Tayyip’ diye kadeh kaldıranlara şirinlik mi yapıyoruz? Onlardan korktuğumuz için, stadlara laf etmiyoruz. Onları yanımıza çekmek için, camiye kusur mu arıyoruz?”

 Temel abi, elini vicdanına koysun.

Cevaplasın..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • mehmet selim polatmehmet selim polat1 ay önce
  ikiside israf ve haram.haramın cinsi olmaz.hükümetin binası haram.sarayları haram.
 • D. DuysanD. Duysan3 ay önce
  Ali Karahasanoğlu kardeşim anlaşılan odur ki sen temel karamollaoğlu'nun tam olarak ne demek istediğini bile anlamamışsın. kısacası temel karamollaoğlu şunu demek istiyor adam diyor ki Türkiye'nin bu kadar büyük dış borcu varken her yıl dünyanın faizlerini öderken bir sürü yarım kalmış projeleri varken Müslümanların tüm dünyada evleri başlarına yıkılırken bu kadar israf kadar şatafat bu kadar gösterişli lüks bir cami yapmaya ne gerek var! Eğer illede bir cami yapmak istiyorsan cami dediğimiz şey sağlam olmalı temiz olmalı ama israf olmamalı gösterişten uzak olmalıdır.
 • Musa TamerMusa Tamer4 ay önce
  Şu an Temel bey basın toplantısı yapıyorİzlemenizi tavsiye ederim
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  Batıl eziği, batıl seni öyle bir ezmiş ki ne dediğin bile anlaşılmıyor, sadece beni ezikçe eleştirmeye çalıştığını anlıyorum. Sen bu dünyada ne olabileceğini bilemezken veya belirleyemezken, ahrette kendine rol biçiyorsun ha... Benim bildiğim bu dünyada şeytanın işini yapanın hali ahrette haraptır. Artistliğin belki bu dünyada kısmen işler, ama ahrette bunun da hesabını verirsin, benden hatırlatması ve benden ancak bu kadar. Lekum dînukum veliye dîn. Senin dinin sana benim dinim bana...
 • BATIL EZMECisiBATIL EZMECisi5 ay önce
  Millete din imanı tam yaşıyormuş gibi laf yetiştirmişsin. O cami bu cami şu cami selim cami süleyman cami tayyip cami bana ne sana ne ona ne .Allahı nerenle yaşıyorsunonu söylecehennemde belki yerine yanmak istiyorum belki sıratı geçerkengıcına tekme vurup zebanin olmak istiyorum. Yav sana söylüyorum batıl ne doğrucu tavukta kim ayıp etme tokmakmısın yoksa kütükmübence ipinin bağını tayyibcözmüş
 • alinamlıalinamlı5 ay önce
  Peygamberimizin zamanında ezan yüksekçe bir yerden okunurdu, minare diye bir şey yoktu.MinaregeleneğiEmevilerdöneminde ve 700yıllarında ezanı, daha geniş kitlelereduyurmaklabirlikte bir estetikunsur vegösterişamacıylaortaya çıkmıştır; dolayısıyla da bid'attır.Selamlarımla
 • Milli görüşçü Milli görüşçü 5 ay önce
  ...hakki haykırıyoruz.hamdolsunki milli görüşçü doğdum ve öyle kalacagim. ..
 • ibrahim canibrahim can5 ay önce
  Saadet su anda turuva atindan baska birsey degil gibi geliyor bana.Bence Saadeti yonetenlerde bir sakatlik var.Her yaptikllari sey chp ye fetoya pkk ya yariyor.
 • AraştırmacıAraştırmacı5 ay önce
  Sayın aklı evveller.Daha önce Sayın Temel Karamollaoğlu aynen sizin gibi bu arena stadları çok mu lüzumlu.Sadece bir stad maliyetine ülkenin her iline en az bir tane mezbaha açarsınız.Hayvancılık yapan kişiler tüccarın öldüm fiyatına hayvanını satmaktan kurtulur et fiyatları da uçmaz da demişti ama dinleyene.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 5 ay önce
  Temel üstüne düşen vazifeyi yaptı İstanbul’da ak partinin dizginlerini indirdi amcası Ona dokunma... Bu dünyada herkesin bir vazifesi vardır onu tamamlar Rabbi katında resimlerini çektirir videolarını çektirir.....gider....orada bol bol seyreder yaptığını.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Kardes bize eberji ampul herzaman lazim ampulu karartirsan karanlikda kalirsin.eger isik olmazsa durdugun yer karanliksagozun iyi de gorse goremezsin.kendinden baskasini red edersin cunky gormuyon.ampul aydinlik gelecegin teminati.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Osmanin,orhanim, muradim yetis hayra alamet deyil bu gidis.adi furkan islamoglu,senin kim oldugun belli senki oyunu binali yildirima verdinbundan sonra ekrem imama vereceksin buna sasirmadim,arkadasini soyle senin kimlerden oldugunusoyluyeyim bunca yil islama piranga vuranlar,neden hirsizlik ahlaksizlik saygisizlik bencillik menfatcilik,hat sahada bu insanlara hirsizligin kotu ahlak yuz kuzartici oldugunu .sozde emekcuden yana oldugunu ,firsat bulunca caldigini ,islamiyeti ogrenip paylasmayi yardimlasmayi hak etmedigine sahip olmayacakti hem islamiyeti yok edeceksin sonra durustkuk bekliyeceksin ahlak kurallari yaliz islamda var . ismin furkanislamoglu , islamoglu olmaz cunku islam Allahin emirleri nasil oglu oluyor,hadi imamin oglu pek inandirici deyil kilicdar ogluda onceki soyadi baskaydi korkarim mehti oglu feti oglu cogalmasin.
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  arif bilgin, soyadın bilgin olabilir ama yorumunun çok cahilce olduğunu belirtmeliyim. Yazdıklarının hepsi yanlış. Tank palet fabrikası bir defa satılmadı, işletmeciliği 25 yıllığına devredildi, yani kiraya verildi. Burada Alman tanklarından daha iyi özellikleri olan çok modern çok sayıda son teknoloji Altay tankı üretilecek. Milli savunma sanayinde ülke kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasının sağlanması ile fabrikanın işletme verimliliğinin artırılması ve yeni/iş üretim imkânları oluşturması isteniyor, Katarlılara peşkeş çekilmesi değil. Altay tankı ürettirmekle peşkeş olmaz, peşkeş çekmeyi bu konuyu da saptırarak sizi bir güzel kandıran yalancılığı tescilli Kılıçdaroğlu’nun partisi CHP’li abileriniz iyi bilir, onlara sor peşkeşin ne olduğunu. Ayrıca Katarlılara da satıldığı zaten yok da işletme hakkının Katara verildiği bile yalan. Sadece Katar’ın BMC fabrikasında ortaklığı var. Ayrıca Katar’ın ne zararını gördün? Bizi Batı sömürgesi yapmak isteyen CHP’mi Türkiye’ye faydalı yoksa Katar mı? CHP’nin yakıp yıkmak yapılanı engellemekten yani zararından başka şu ülkeye bir tek faydasını gördün mü? Bir de Müslüman olduğunu iddia ediyorsan Camiye karşı çıkmak için hırsızlar diye çalışana üretene iftira edeceğine biraz olsun varsa adil ol ve son seçimde görüldüğü üzere asıl hırsızın ortağınız CHP olduğunu ve sizi bir güzel kullandığını gör.
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  alinamlı isimli yorumcu az çok İslam’ı biliyorsan bir sünnetin bid’at olamayacağını da bilmelisin. Peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V), Bilal-i Habeşi’ye yüksekçe bir yere çıkıp ezan oku demiştir. Ayrıca tüm camileri de lüzumsuz göstererek “Müşriklerin, kendi inkarlarına kendileri şahit olup dururlarken, Allah’ın Mescitlerini imar etmeleri mümkün değildir. Onların bütün yaptıkları boşunadır. Ve onlar ateş içinde ebedi olarak kalıcıdırlar.” (Tevbe 17) ayetine, “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır.” (Tevbe 18) ayetine, “Allah’ın mescitleri içinde, Allah’ın isminin anılmasını men eden ve o mescitlerin harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır ? İşte o zalimler yok mu, onların bu mescitlere korka korka girmekten başka hakları yoktur. Bunları yapan o zalimlere, dünyada büyük bir felaket ve mahrumiyet, ahirette de büyük bir azap vardır.” (Bakara 114) ayetlerini inkar etmiş oldun. Ve de “Kim Allah için bir ev inşa ederse (mescit yaparsa) Allah’ta cennet’te onun için bir ev yapar.” Hadisine, “Bir kimse evine gelene nasıl ikramda bulunursa, Allah’ta evine (camiye) gelene özel ikramda bulunur. “Beldelerin Allah’a en sevimli yerleri mescitlerdir. Beldelerin Allah’a en sevimsiz yerleri de çarşı ve pazarlardır.” Hadisine, “Mescidler yeryüzünde Allah’ın evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi, onlarda gök ehlini aydınlatırlar.” Hadisine, “Bir kimsenin mescide alakasını görürseniz, onun mü’min olduğuna şehadet edin, zira Cenab-ı Hak şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar ederler.” Hadisine, ” Ben yeryüzü halkına azap etmeyi murat ettiğimde mescitleri inşa, tefriş, tamir ve tenvir edenleri, benim rızam için sevişenleri ve seher vakitlerinde istiğfar edenleri görünce onlara azap etmekten vazgeçerim.” Hadisine karşı çıkmış oldun. Müslümansan tövbe et. Ayrıca, bid'at, sonradan çıkarılan şey demektir. Asıl bid’at ise eğer senin saat var nasılsa ezana ne gerek var demen bid’attır.
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  Derviş rumuzlu boş boş konuşmuş olmak için mi yaptın o garip yorumu? Neymiş, Erdoğan hiçbir Osmanlı padişahının uygun görmediği Çamlıca'ya cami yaptırmış… Ya yorumun komikliğine bakın… Yani Erdoğan padişahın uygun gördüğü yere cami yapması gerekiyormuş. Yani Cuma namazı hariç dolmuyor diyerek ata yadigarlarını bile eleştirdikleri caminin hemen yanına bir cami daha yapması veya selatin ata yadigarı camilerden birini yıkarak yerine tekrar yapmalıymış bu yorumcunun ya da fikir babasının aklınca. Tabi burada Temel bir yanlışlık da Osmanlı zamanındaki İstanbul ile şimdiki İstanbul’u aynı mı sanıyor ne? Erdoğan nefretinden şuurlarını kaybetmişler anlaşılan… Erdoğan’ın bu nefreti hak edecek suçu ne bunlara göre? Onlarca yıldır memlekete hizmet etmesi ve en önemlisi Müslüman olması… Allah (C.C.) saptırmak isterse, mübarek yerlere bile laf edersiniz, iflah olmazsınız ve artık işiniz bitmiştir.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Cevabim ali namli biraz kederli gamli ,dini vecibelerini yerine getiren,fakat camilerin cuma ve ramazan aylarinda baska gunlerde bos ezanda gereksiz diyor ben Almanyada 50 yildir can dinlerim bazi yaslilarin sanki konferansa gelmis gibi kendi ibadetini yaparalehinde genc yasli tek kelime konusmaz sadece bir pazar diger 6 gun bos Allahu teala nin seriyati kanunlari icin bu dunyayi ve yarattigi kullari onun istedigi halde bir takim kanunlar koydugu halde onun peygamberi sav sen olmasaydin dunyayi yaratmazdim dedigionderinin islamiyeti sirf Allahin rizasini kazanmak bu dunya imtihan dunyasi Ahiretin tarlasi dendigi halde bu senin israf gordukletin olmasa biz Allahi cennet cehennem hak hukuk ahlak durustluk sahtekarlik iyi kotu nasil ogreniriz calmanin kotu yardimlasmanin faziletini nasil anlarin.
 • GökmenGökmen5 ay önce
  Ali abi biz Allah Teala nın rızasını gözardı edip Allah Teala yı tanımayanlara şirin görünmeye çalıştık ve kaybettik eğer bu böyle devam ederse daha da kaybedeceğiz.
 • alinamlıalinamlı5 ay önce
  Adaşım,bendinini imanını bilen, elden geldiğince de dini vecibelerini yerine getiren ,az çok islamiyeti bilen bir insanım.Evet size ben cevap vereyim : İsrafın ta kendisidirhem de su katılmamış ! Ülkemizde 80 binden fazla cami var,bunlar bir yıl boyunca sadece cuma günleri 1 saat üzerindenve bir de Ramazanda teravih namazlarında dolar ki toplam 80 saat eder, onun dışında bomboştur. Peki bu israf değil mi ! Hatta şunu da söyleyeyim : Evet minareler de bid'attırve bu devirde ezana da gerek yoktur ! Herkesin saati var ,namaz vakitleri de belli ! Şunu da ilave edeyim : Bir çok kamu kurum vekuruluşun cuma günleri namaz kılmaya elverişli salonları var,devlet bunlardan niye istifade etmiyor ; sadece seçimlerde mi kullanmak gerekiyor ! Selam ve saygılarımla
 • ahmet demirahmet demir5 ay önce
  temel abin sana statmı yapalım dedi osmanlı şatafattan ve gösterişten battı
 • arif bilginarif bilgin5 ay önce
  bir ülkenin geleceği olan savunma sayanine 50 milyon dolar bulamayıp tank palet fabrikasını katarlılara peşkeş çek, sonra faizden gelen para ile yadaihale hırsızlarını bağışlarıyla çamlıcaya cami yaptır. neymiş efendim gelen giden uzaktan bakan muhteşem bir camii görsün. yaff o camiye cemaat toplayamadıktan sonra her yanı pırlantadan olsa ne olacak.. camilerin süsü duvarları değil. içindeki cemaatidir.
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  İnsana dost gerek,post ayida,da var
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Oy her kesimden geliyor. Stad da yapacak cami de opera da olacak bale de. Sizin hiç seçileme me korkunuz oldumu. Beş yılda bir değilde on yılda bir secim olsun çoook şey değişir. Beş yılda bir secim kişiye suya yazı bile yazdırır yeterki oy gelsin oy .
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  Burada parti taassubunu İslamiyetinin önüne geçiren bazı sapkınlar türemiş, hem de partileri İslam düşmanlarına paspas yapıldığı halde. Partilerini CHP'ye paspas yapan adamı da desteksiz hak vererek, güya bize beş çekeceği gibi saçma sapan gerekçelerle kutsuyorlar. Anlaşılan Kılıçdaroğlu bunlara daha çook semer vuracak
 • Mustafa HidayetMustafa Hidayet5 ay önce
  İkide bir Temel abi demeyin
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Yorumcu sayisi,154 sp yeni uyandilar gunaydin.sizin temelden ne farkuniz var temel bes basarmis bizde bir soz var cirkefe tas atma ustune sicrar fikrin neyse zikrin odur islami temsil etmek zordur munafik olmak daha zordur imani elde tutmak kor,dur.
 • abdullahabdullah5 ay önce
  Mollaoğluniyeti belli ama şu bir gerçek ki islamın içinden daha çok kabına ağırlık verdik. Evet kocaman camiilerimiz olsun hemde yüzlerce ama itikadı tam olan hayatı gerçekten islamolan cemaatimizde olsun. Sıkıntımız sanırım içini doldurmak derken budur.
 • dervişderviş5 ay önce
  "Selâtin", "sultanlar" demektir. Padişahların, sultanların yaptırdıkları camilere selâtin camileri denir. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendince bir selâtin camisi yaptırmak istemiş ancak hiçbir Osmanlı padişahının uygun görmediği Çamlıca'yı seçerek büyük bir hata etmiştir.İstanbul, evet 7 tepe üzerine kurulmuş bir şehirdir; ama o 7 tepe arasında Çamlıca yer almaz. Büyük camilerin yer aldığı o tepeler, Topkapı Sarayı muhiti, Çemberlitaş muhiti, Beyazıt muhiti, Fatih muhiti, Yavuzselim muhiti, Edirnekapı muhiti ve Kocamustafapaşa muhitidir.Osmanlı geleneğinde "dağın başına" cami yapılmaz. Yüksek kesimler seçilebilir ama oraları "dağın başı" değildir. Yerleşim merkezlerine yahut yerleşim merkezi olması istenen yerlere cami yapılır. İlmî bakımdan namuslu bir Osmanlı tarihçisi, Çamlıca Camisi'ne olumlu bakmaz...Zarûrî bir ihtiyaç olmadığı halde trilyonlarca Lira harcayıp Çamlıca'ya o kadar büyük bir cami yaptırmak, hem ekonomik, hem sosyal, hem kültürel bakımdan yanlıştır. Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun eleştirisi yerindedir ve bunu namuslu her ilim adamı bilmekte ama dile getirememektedir...Sürur ÖztürkAraştırmacı - Yazar
 • ATAKURTCUATAKURTCU5 ay önce
  Bu adam muslumanliktan cikali cok oldu.(Ulkemizde cogunluk olan dort ehli sunnet itikadina gore).Ancak bu gercegi soyleyebilecek hic bir din adami yok ortada cunku komunistler(CHPKK)butun din adamlarini psikolojik zorbaliklarla sindirdiler ve soylemeleri gereken yuzde yuz gercek dinsel dogrulari dahi soyleyemiyorlar,halbuki gece gunduz sadece bu gercegi(ve benzerlerini)yuksek sesle haykirmalari lazim.Cunku bunlar soylenmedikce emperyalist yiginlarin cehaletini kullanarak yiginlarla kedinin fareyle oynadigi gibi oynuyor ve en yikilmaz denen dostluklari dahi(Gul-Erdogan ornegi)emperyalist bu cehaleti kullanarak parcaliyor.Bu ihtiyar munafigin amaci da kazanmak degil,muslumanlara kaybettirmek,bundan da ayni komunistler gibi sinsi bir zevk aliyor ve PKK(CHP)ye calisiyor yalnizca.Su anki gorevi bu maalesef.
 • AliAli5 ay önce
  Saadet partisine hakaret edenler Temel Karamollaoğlu hepinize beş basar.
 • İsmailİsmail5 ay önce
  Temel karamollaoğlu haklı
 • Rece ağırRece ağır5 ay önce
  Temel denen adamla 77 erken genel seçimlerde çalıştık adam zannetmiştik bunların beyinleri sulanmış hala onlar emir verecek alttakiler çalışacak birde Konya milletvekilleri varmış yaşı başı nedir bilmiyorumda buda kafayı yemiş  yazıklar olsun
 • dervişderviş5 ay önce
  "Selâtin", "sultanlar" demektir. Padişahların, sultanların yaptırdıkları camilere selâtin camileri denir. Sayın Cumhurbaşkanımız da kendince bir selâtin camisi yaptırmak istemiş ancak hiçbir Osmanlı padişahının uygun görmediği Çamlıca'yı seçerek büyük bir hata etmiştir.İstanbul, evet 7 tepe üzerine kurulmuş bir şehirdir; ama o 7 tepe arasında Çamlıca yer almaz. Büyük camilerin yer aldığı o tepeler, Topkapı Sarayı muhiti, Çemberlitaş muhiti, Beyazıt muhiti, Fatih muhiti, Yavuzselim muhiti, Edirnekapı muhiti ve Kocamustafapaşa muhitidir.Osmanlı geleneğinde "dağın başına" cami yapılmaz. Yüksek kesimler seçilebilir ama oraları "dağın başı" değildir. Yerleşim merkezlerine yahut yerleşim merkezi olması istenen yerlere cami yapılır. İlmî bakımdan namuslu bir Osmanlı tarihçisi, Çamlıca Camisi'ne olumlu bakmaz...Zarûrî bir ihtiyaç olmadığı halde trilyonlarca Lira harcayıp Çamlıca'ya o kadar büyük bir cami yaptırmak, hem ekonomik, hem sosyal, hem kültürel bakımdan yanlıştır. Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun eleştirisi yerindedir ve bunu namuslu her ilim adamı bilmekte ama dile getirememektedir...Sürur ÖztürkAraştırmacı - Yazar
 • Hasan Yeten Hasan Yeten 5 ay önce
  spor stadyumu ile camiyi karislastiran bir yzarimiz ve buna hak veren bir halkimiz var. cehaletin sonu yok bu memlekette. stad gelirlerinden haberiniz yok galiba. caminin me geliri var. buyuk cami padisah kompleksinden baska bisi degil.
 • Alperen. Alperen. 5 ay önce
  Temeli anlamadım .müslüman gibi görünüp yorum yapan ateistleri dehiç anlamadım.
 • müslümmüslüm5 ay önce
  Papa ayak öper,Temel öper karşı karşıya gelseler kim kimin neresini öper,Çamlıca Tepesine soğan ekilseydi ne güzel ucuz soğan yerdik.....
 • Şevket DoğanŞevket Doğan5 ay önce
  Cami ve stad yerine istihdam yaratilmaliydi.
 • MustafaMustafa5 ay önce
  ATM maaşlıları, partiden yallananlar, din iman deyip hırsızlık yapanlar menfaalerine dokununca nasıl da kendilerini ele veriyorlar
 • VatandaşVatandaş5 ay önce
  Burda Sayın Temel Bey hakkında atıp tutanlar ben sizin temel Beyden daha müslüman olduğunuzu sanmıyorum. Adam sonuna kadar haklı. Şehir merkezindeki camileri doldurdunuz damı dağın başına cami yaptınız. "Camiye kimse karşı değil." Sadece israf. Birileri kendilerini Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni ile karşılaştırıyor. İslamda gösteriş yoktur. Bunu en iyi sizlerin bilmesi lazım. Admin sabahki yorumumu niye yayınlamadın. Sizi poh pohlamıyor değil mi? Yeniden yaptığınız statların adını niye değiştirdiniz. Eski isimlerini verseydin ne olurdu.
 • müftü keçi çaldımüftü keçi çaldı5 ay önce
  Demokrat Parti döneminde, bir müftünün keçisi çalınır. Müftü, şikayetçi olur. Ancak mesele, Cumhuriyet Gazetesi'nde "Müftü keçi çaldı." olarak haber yapılır. Gazetenin korkusundan itiraz eden olmaz.....
 • MustafaMustafa5 ay önce
  Abi birde formula stadı var 3 milyar dolara yaptılar çürümeye terk edildi....
 • hasanhasan5 ay önce
  soğan alamıyoruz ama çok şükür camimiz şatafatlı, üstüne bir de kuran okuyan c. başkanımız var ,,,allaaaah değme keyfimize
 • 145314535 ay önce
  " Özel bir okulun öğrencileri öğretmenleri ile cuma namazında saf tutuyorlar,Adana'da bir okulda öğrenciler okulun çatı katında namaz kılıyorlar ve Adana il milli eğitim müdürü bu konuda sessizliğini sürdürüyor " Bu haberlerin kahramanı namaz avcısı Uğur DÜNDAR'dı.Temel KARAMOLLAOĞLU Milli Görüş lideri Rahmetli ERBAKAN'ı anma gecesinde bu islam düşmanı ile yan yana gelmekten gocunmadı.Zira HDP'lilerle ittifak yapmaktan da gocunmamıştı,cami için ileri geri konuşmasıda gayet olağan bir durum yani.
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır5 ay önce
  sayın yazar temel e abı dıyorsun o abı olamaz abı olsaydı ak partıye abılık yapardı yapmıyor ıblısın degırmenıne su tasıyor lutfen bu sahsa abı demeyın
 • O.uralO.ural5 ay önce
  Burda bazı sp.ve T.karamollaoğlu kafasında olan ve ona hak verip Müslümanlık taslayan bazı yorumcular o zaman bir bu temel bu sp. küffâr ç.h.p. le niye işbirliği yaptı iki zamanında Rahmetli Menderes için bu yolu buraya niye yaptırdın buraya uçakmı inecek diyen şapşallar şimdi o yolun ne kadar gerekli olduğunu anlamışlardır sizde o cami şimdi dolmasa bile yıllar sonra o caminin bile yetersiz kalacağını düşünemiyecek kadar aptalmısınız Temele hak verenlerde Temel gibi münafıktır siz önce ç.h.p. gibi bir küffâr partiyle nasıl yan yana geliyorsunuz onun hesabını verin sp. ve temel yandaşlarımünafıklar.
 • TurgayTurgay5 ay önce
  Ne oldu ya bir şey demedim ki. Sadece ecdadımızI.Ahmet'in yaptırdığı Sultanahmet camisinde sen zafer kazanmadın neden cami yaptırıyorsun diye senelerce Cuma namazı kılmadığını söyledim.Bundan gocunacak ne var da yayınlamadınız. Ha bir de o camiler yapılırken hazine dolu idi şimdi ise tam takır kuru bakır dedim.
 • etemetem5 ay önce
  Bu Müslüman görünüşlü ajan kadeh kaldıran homoseksüel olan allahsız kitapsız hainlere göz kırpıyor.Bak 60 bin kişilik cami yaptırıyor ne gerek vardı camiye devletin parasını boş yere harcıyor diye dinsizlere kendi aklınca çagrı yapıyor.Ulan hain stadlar yapılırken meyhaneler yapılırken soysuzlar oyumuzu çalarkan israf haram aklına gelmiyorda cami yapılıncamı israf haram aklına geliyor bre densiz.
 • İbrahim akİbrahim ak5 ay önce
  amacı israf falan değil millet sövsün de tazminat toplayayım derdinde.yoksa tamamına yakını müslüman olan millete cami israf denir mi?
 • ŞİİİİT... U Y U Y A N; VAR ! ! !ŞİİİİT... U Y U Y A N; VAR ! ! !5 ay önce
  temel beyin ÖN GÖRÜSÜZLÜĞÜNUKINIYORUM .,!! bey-tül maldan ;!! milletin parasıyla;açılan; onlarca papazların ve rahiplerinvs ,bile; "BESMELELİ, kurdele kesme de YERbulamadığı; kiliselerinaçlışınA onlarca Müslümanın VE müftü-nün hınca, HINÇ –kiliselere- Müslümanları !! doldur -ma !!!- BAŞARISINI -GÖRMEYİP :...Çamlıca - CAMİ-İ İN. Dol-duru- LA ma ya cağı ,, öngörü-süz-lü-ğü-nü KINIYORUM!!!!“akit- haberi -ve- ali- beyi -de -kilise- açılışın- da - papazların - yer- bulamayışına- açılan- (ab)- uyum -yasalarına -rakı ,şarap -marka laş tır ma lara –ÇABALARINIzina ,domuz - yasalarına- COCUK –YAŞATA - EVLİLİK – 28 ŞUBAT – SİVAS -masumların- haklarına- KÖR SAĞIR !!.. -YUMUŞAK- YUMUŞAK -KELİMELERLE -GEÇİŞTİRİP.!!!- YUTTUR MA LAR...ama ekonomi bakanını ve merkez bankası mdr: g 20 toplantıları ve imf – toplantıları- yapılışı –toplumu-BAŞKA –YÖNE - YÖNLENDİRME -İŞLERİ- BAŞKA -HABER -SİTLERİNİ- KALMAMASI -LAZIM –Kİ- NE -KADAR -YANDAŞ -HABER -OOO – KADAR-MAN! …..OOO- KADAR –ZİRVEYE- YAKIN……AMA KONU ..TEMEL BEYE GELİNCE"GÖZLER ..projeksiyon"" DİLLER BORAZAN " BU EŞSİZ ANLAYIŞ İÇİN VE ..de .bu .eşsiz .haberinden .dolayı. kutluyorum”
 • Sedat kalfaSedat kalfa5 ay önce
  Saadetler ne düşünüyorsun bu konuda acaba yine başkanım dediyse doğru demiştir mi diyorlar yoksa. Tek kelimeyle YAZIK
 • MserdarMserdar5 ay önce
  Olimpiyat stadı ilk maç 31temmuz2002Akp seçim 2kasım2002 de kazandı,iktidara gelmeden 3 ay önce açılan stadı akp nasıl yapmış oluyor
 • Vahap abiVahap abi5 ay önce
  Kardeşler kış kışliğını,puşt puşluğunu yapmaya devam edecektir vesselam.
 • Cevat Cevat 5 ay önce
  Satilmis temel kaca sattin kendini england egitimli ingiliz karili...provakator ajan adi serefsiz it....camiiler kadar dil uzattin...terorist sionist ciksin dedigine gore...iyi paraya satilmissin.....meymenetsiz nursuz papaz feto nun oyuncagi....sen benim camime opis dilini cikardigin icin ...BU dölleri HAK ETTIN...TUKUREYIMopis suratina......Allah bildigim gibi YAPSIN seni.......
 • DemiroğluDemiroğlu5 ay önce
  Bay Temel...camilerimiz yaşadığımız ve yaşattığımız coğrafyanın adeta tapusu konumundadır...buna itiraz edeceğinize Chp li belediyelerin sınırları içinde mantar gibi çoğalaniçkili bar ve bayilere değinseniz nasıl olur !?
 • DemiroğluDemiroğlu5 ay önce
  Bay Temel...camilerimiz yaşadığımız ve yaşattığımız coğrafyanın adeta tapusu konumundadır...buna itiraz edeceğinize Chp li belediyelerin sınırları içinde mantar gibi çoğalaniçkili bar ve bayilere değinseniz nasıl olur !?
 • FatihFatih5 ay önce
  Ali Abi, bu temelin beyni sulanmış, hala peşinden gidenlerinde beyni alınmış. Ayrıca bu zavallıya da Abi denmez, A.i denir.
 • I.gencI.genc5 ay önce
  Ya üstat şu mahluka abi deyip durma
 • BiriBiri5 ay önce
  Temel Bey camiye değil üretime dönük olmayan yatırımlara karşdır ve bunu herzaman dile getirdi. (Ama siz hep çarpıttınız.) Bu konuşmasını yaptığında gündemde Vodafone Arena olsaydı aynı şeyi onun için söylerdi. Bunu Camii düşmanlığına yormak yanlıştır ki Sivas'a tren mevzusunda da benzer şeyler söylemiştiniz. Burada Çamlıca camii hükümetin gösterişten ve israftan yana yatırımlar yapmasının bir örneği sadece. Ayrıca milli görüşliler yıllardır ayasofya önönde namaz kılarken sizin savunduğunuz ErdoğanAyasofya'yı cami yapmak için diğer camilerin dolmadığı bahane etmişti, hatırlatır ve eklerim: (Abdest alırken) akarsuyun kenarında dahi olsanız suyu israf etmeyin.
 • BİÇAREBİÇARE5 ay önce
  Yahu adamın yaptıklarına niye şaşıyorsunuz, ben de ona şaşıyorum.Refah Kongresi'yde galiba... Eskilerle yenilerin yarıştığı...Orada Divan Başkanı'ydı.28 Şubatçıların kendilerine yaptıklarının aynısı, yenilikçi kanada yapmıştı, hak hukuk tanımadan... Hak, hukuk tanımayan adamdan korkacaksın...
 • U Y A N I NU Y A N I N5 ay önce
  temel beyin ÖN GÖRÜSÜZLÜĞÜNUKINIYORUM .,!! bey-tül maldan ;!! milletin parasıyla;açılan; onlarca papazların ve rahiplerinvs ,bile; "BESMELELİ, kurdele kesme de YERbulamadığı; kiliselerinaçlışınA onlarca Müslümanın VE müftü-nün hınca, HINÇ –kiliselere- Müslümanları !! doldur -ma !!!- BAŞARISINI -GÖRMEYİP :...Çamlıca - CAMİ-İ İN. Dol-duru- LA ma ya cağı ,, öngörü-süz-lü-ğü-nü KINIYORUM!!!!“akit- haberi -ve- ali- beyi -de -kilise- açılışın- da - papazların - yer- bulamayışına- açılan- (ab)- uyum -yasalarına -rakı ,şarap -marka laş tır ma lara –ÇABALARINIzina ,domuz - yasalarına- COCUK –YAŞATA - EVLİLİK – 28 ŞUBAT – SİVAS -masumların- haklarına- KÖR SAĞIR !!.. -YUMUŞAK- YUMUŞAK -KELİMELERLE -GEÇİŞTİRİP.!!!- YUTTUR MA LAR...ama ekonomi bakanını ve merkez bankası mdr: g 20 toplantıları ve imf – toplantıları- yapılışı –toplumu-BAŞKA –YÖNE - YÖNLENDİRME -İŞLERİ- BAŞKA -HABER -SİTLERİNİ- KALMAMASI -LAZIM –Kİ- NE -KADAR -YANDAŞ -HABER -OOO – KADAR-MAN! …..OOO- KADAR –ZİRVEYE- YAKIN……AMA KONU ..TEMEL BEYE GELİNCE"GÖZLER ..projeksiyon"" DİLLER BORAZAN " BU EŞSİZ ANLAYIŞ İÇİN VE ..de .bu .eşsiz .haberinden .dolayı. kutluyorum”
 • Cengiz karataşCengiz karataş5 ay önce
  Fenerbahçe kulübü stadını kendısı yapmıştır yenıleme yoktur
 • Mehmet AliMehmet Ali5 ay önce
  1 milyar dolar da verse, helal olsun. gerekliydi.
 • mizanmizan5 ay önce
  "Temel"i "Kara"nlık mı yoksa "Mollaoğlu"nun? Toplumda milyonlarca ahlaksızlık, içki, fuhuş, iddia, at yarışı, vb. rezaletler, türlü kepazelikler dururken camii deki israfla uğraşmak. Duvarına işemeye benzemiyor mu? Kara Mollaoğlu çok mu aç çok mu sefil de böyle ucuz roman sözleri yumurtluyor acaba?
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Camiler kabenin subesimulk allahin o bize dunyada emsali olmayan cenneti vaad ederken islama yakisan gorkemli camiler bizleri onurlandirir ve dugilandirir sabahlariyeni bir gune uyandirir inanmayani kaygilandirir Yarabbi bizleri ezansiz vatansiz birakma ve.bu maneviyata sahip cikan nesiller nasip et.
 • Feto abisimiFeto abisimi5 ay önce
  Şu adama abi diye başlık atmışsınız ya
 • Mustafa Mustafa 5 ay önce
  Stad da yapacak cami deopera da olacak bale de. Sizin hiç seçileme me korkunuz oldumu.?
 • AhmedAhmed5 ay önce
  Olimpiyat statdindaki acilis maci Galatasaray-Olimpiyakos arasinda Temmz 2002 yilinda yapildi. Secimler ise Kasim 2002 yilinda oldu ve AK Parti iktidar oldu. Dolayisiyla haberrinizde yanlis bilbi var.
 • TakipciTakipci5 ay önce
  Munafikler kafirlerden dahada tehlikeli. Munafiklerin yeri cehennemin en dibinde.
 • Selahattin SOLMAZSelahattin SOLMAZ5 ay önce
  ÇOK DOĞRU YAZMIŞSINIZ. TEBRİK EDERİM.CAMİYİ CEMAAT YAPIYOR. STATLARI DEVLET YAPIYOR.
 • muammer kayamuammer kaya5 ay önce
  Önce hakkı öğren, sonra haklı kim öğrenirsin( Hz. Ali.)Sizin ABİ tercihini yapmış.
 • konstantinoskonstantinos5 ay önce
  Ayasofya açılmadığı sürece yöneticilerin geçen her anı israf
 • iyildiziyildiz5 ay önce
  "İstanbul’a beş stad yapılmış. Bir tanesine itirazı olmayan Temel abi".. Ne biliyorsun olmadığını... Temel Bey'in en çok eleştirdiği konu İSRAFtır... Ve bu ülkeyi AKP İSRAFı batırmaktadır... Ancak Çamlıca Camii konusunda biraz maksadını aşmıştır, söylemese daha iyi idi...
 • RECEP ÇETİNERRECEP ÇETİNER5 ay önce
  Olimpiyat stadı Ak Parti iktidarında yapılmadı.
 • O.uralO.ural5 ay önce
  Ali bey tebrikler iyi yere temas etmişsinuz ama siz ne derseniz deyin bu adamın içine gavur cini İngiliz çini kaçmış bu adam onların sözçülüğünü yapan bir münafık o camideki her bir şey İslâm ve Osmanlı kültürünü yansıtan ve Avrupa'nın suratına çakılan mesajlar egerki bu adam bunlardan rahatsızsa ben ona hiç ama mama demeden hadi ordan İngiliz uşağı gavur uşağı derim ya o sakalını kestir yada müslümansan dini değerlere ve Osmanlı kültürüne saldırma ama ben inanıyorumki karamollaoğlunun içine İngiltere'de okurken çin kaçmış yani bu adam bir İngiliz gavur projesi müslüman filanda değil tam bir münafık ben samimi olan sp.li kardeşlerime sesleniyor Allah için İslâm için bu münafığın peşinden gitmeyin ahiretinizi karartmayın diyorum.
 • MeteMete5 ay önce
  Şu zavallıya her yazınızda abi demezseniz daha uygun olur.
 • memetmemet5 ay önce
  Bu ne mantık ya müslümanım diyor camiye karşı çıkıyor mollacı ne ola ada CE HA PE ci
 • Hanife kapılarHanife kapılar5 ay önce
  Onların sıkıntıları her bir yapının ölçüsünde şifre olması içimizde çok münafık varmış yazık kafirin düşmanlığını biliyoruz zaten
 • ÖmerÖmer5 ay önce
  Siyasi hırs insanı nelere sürükluyor yazık ki ne yazık...Aynı Camii den birde avrupa yakasına yapmak lâzım...
 • İsmailİsmail5 ay önce
  Temel abeniz chp 7 oku olmuş zaten uğur dündara plaket verince temelin mahiyeti anlaşıldı siyasetin gözü kördür plaket verilirken o gençlerden hiçmi imanı kabaran bir genç yokmudu protesto edeydi ALLAH ne güzel söylemiş şeyhlerinizi imamlarınızı liderleriniźı Rabler edinmeyiziz
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  İstanbul’un göbeğine dağ başı diyorsun ha Marko rumuzlu… Körle yatan şaşı kalkar… Ne o ortağınız CHP’lilerin ezan ve cami rahatsızlığı gibi siz de bir İslam beldesinde gece camilerin görülmesinden mi rahatsız oluyorsunuz? Duvarları kerpiçten çatısını hurma dalından aydınlatmasını da ledler yerine gaz lambalarıyla mı yapmalıydık? Ama nostaljik kerpiç, uçup giden hurma dallarının durmadan yenilenmesi ve ithal petrol türevi harcayan gaz lambaları çok daha pahalıya gelirdi benden hatırlatması
 • Erdem Erdem 5 ay önce
  Sayin yazar tespitiniz yerinde.Uygun bir zamanda Milletimizin israflarina da deginirseniz toplumun farkindaligi için faydali olabilir.
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  osman ağa rumuzlu, hırsızlık olarak bula bula nereden duyduğunu bilemediğim İspark’ın İstanbulGençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devrini mi bulabildin? Devletin bir kurumundan bir kurumuna devir işlemi hırsızlık mı oluyor? Sen ortağım diye, en son olaylarda da görüldüğü üzere gerçek oy hırsızının yaptıklarına tek bir laf etme, ama zaten devletin malının bir başka devlet kuruluşuna devredilmesine hırsızlık de, el insaf be…
 • Hakan Dokuzoglu Hakan Dokuzoglu 5 ay önce
  Temel Abi, Turkiyenin heryerinde Orta öğretimde okutulan batılı dilleri(İngilizce ,Fransızca ,Almanca) öğrenmek için maaş verilen öğretmen lerin aldıkları maaş israfmıdır?Sınıflarda ki kaybettigi zaman israfmıdır?17 yaşına gelen çoçukların %99 u orta öğretimi bitirdiğinde bu dilleri konuşamamaktadır. Yabancı diller,sadece üniversitelerde bölüm olarak kalsın.Osmanlıca bütün okullarda zorunlu olmalı.Arapça ya gelince, o yabancı dilden sayılmaz.Cami ile uğraşmayı bırak Temel abi
 • NihalNihal5 ay önce
  Ben İst.Avrupa yakasında oturup İş gereği İst.Anadolu yakasına geçmekteyim hergün Boğazdan geçerken Çamlıca camisini görünce mest olurummuhteşem görüntüsüyle gerçekten İstanbula yakışır. Allah yapanlardan razı olsun çünkü Dünyanın her yerinden gelen her misafirler açısından olsun ihtiyaç açısından olsun gurur abidemiz.Bazıları boşboğazlık eder.
 • Hasan Hasan 5 ay önce
  Sayın yazar biraz objektif olsanız temel beyin BETONUN YENECEK BİR MADDE OLMADIGINI ANLADIGINIZ GÜN İŞ İŞTEN GEÇECEK SÖZÜNÜ hatırlar ve haklı eleştirisini görürsünüz dinimizde gösteriş haramdır yapılan işten halkın faydalanması lazımdır faydasız iş yapmakta haramdır yüreğiniz YETİYORSA YARİN SABAH NAMAZINA ÇAMLICA CAMİİNE GİDİN VE KAÇ KİŞİ VAR ÇEKİP GAZETENİZDE BASIN bakalım boşa yapılmış israfı yoksa millet yararına hizmetmi
 • UĞUR MUŞUĞUR MUŞ5 ay önce
  şeytanın sakalı varmıydi? söyleyin sakalını kessin ? yoksa bu millet bu adamı fetö zannedecek
 • hasan can hasan can 5 ay önce
  paşa rumuzlu  sen temel beye söz söyleyecek kapasitede değilsin ve senin gibi bir çoğu balık gibi ne görürseniz mal bulmuş mağribi gibi temel bey adam gibi adam diğerleri gibi bir söylediğini yarın kivirtranlar degil elhamdülillah rahmetli erbakan hocamizada sirretlikleri yapmışlardı aynı zihniyet
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  ahi rumuzlu arkadaş, Bahçeli CHP’ye payanda olmaktan vaz geçeli çok oldu. Şimdi Temel SP’sini CHP’ye payanda da değil artık paspas yapıyor, bölücülerle birlikte hareket ediyor. ABD’nin eyalet dayatmasına taviz verecek olanlar varsa zaten bölücüleri, teröristleri de barındıran, onları kollayan zillet ortaklarıdır.
 • ZAFERZAFER5 ay önce
  Genelde camileri halk topladığı bağışlarla yapmakta iken, dediğiniz gibi devlet onca stadyum ve spor salonları yaparken merkezi yerlerde bir kaç tane de cami yapmış bu neden ve kimleri rahatsız eder ki???
 • BatıleziciBatılezici5 ay önce
  İslam’ın mührü, Müslümanın ibadet yeri Camiyi eleştirdiğinin onda biri kadar Türkiye’nin Yahudilere vaat edilmiş topraklar olduğunu söyleyen ve bu toprakları kurutmakla suçlayan adaşı ve işbirlikçi ortağı Sezai Temelli’yi eleştir(e)medi bu Temel…
 • mevhibe inalmevhibe inal5 ay önce
  Pahalı saat de israf,pahalı perdeler de israf, pahalı arabalar da israf, pahalı telefonlar da israf, gömlek, çeket ......temiz-rahat-sağlıklı diye alabiliriz ama gösteriş olsun diye alıp, kullanıp bir de milletin gözüne sokulan her şey haramdır diye düşünüyorum.Müslümanlık benden sorulur edasındakilerin dedaha hassas olması gerektiğini, yata-köşke fazlaca meylettiklerini.....
 • Ali babaAli baba5 ay önce
  Temele abi deme ? Cami meselesi kaybedilen seçimin "canbaza bak canbaza "sı olmasın,Erdoğan ve medyası ve müteahhit işadamı rantci akraba talikatı seçimi kaybetti,bizden haksız aldıklarını geri verseler sizde aracı olsanız,seçim geri döner.
 • Suat KılıçSuat Kılıç5 ay önce
  Ne abisi ya. Abi diyecek başka kimse kalmadımı?
 • Yusuf canYusuf can5 ay önce
  Yahu şu suratsız Adana abi demeyi bırak,her namaz kılan Allah yolundami sanki,sratininda nemenet kalmamış bunun bundan vede bunun taraftarlarından hayır gelmez
 • YaziyorumYaziyorum5 ay önce
  Temel konusmamis olsa ona soz soyleyen olurmuydu elbetde olmazdi oda sesinin duyulmasini istiyor.bir sikec izlemistim muzik korosu bir hayli kalabalikbu koro hep bereber soyledikleri icin ,iclerinden biri kendi sesini bilmek istedi,sarki uskudara gideriken ,bu sivri akilli sirf kendi istegile ankaranin tasinamak diye ses cikarinca kendi sesini tanidiya disiplini bozdu sesininde begenmedi,iste temel agabiniz den kaside ilahi yerine,sen olsaydin benim yerime icmezmiydin banada bir cektiren var tutturamadim bir ayar bir saga bir sola kayar kendini arar.
 • milletmillet5 ay önce
  Ali bey kardeşim bu ne diye abi diyorsun...
 • hüs coşhüs coş5 ay önce
  temelde vizdan olsaydı pkk ile işbirliği yapmazdı
 • hasan canhasan can5 ay önce
  ali bey sayın yazar fazla yemenin şatafatlı bir aracın fazla lüksün israf ve haram olduğunu bilmiyormusunuz ayasofyayi açmayalar sultanahmadi doldurmayalar dağın tepesi çamlıcaya 60 bin kişilik cami yapanlar stadyumlar yapılırken siz neden karşı çıkmadınız çamlıca cami.i çamlıcaya ziyarete gidenlerin dışında vakit namazlarında kac cemaat olacak üç beş cemaat için böyle büyük camiye gerek yok oraya gelen ziyaretçilere küçük bir camide yeterli iken tabi.iki bu yapılan israftır ve gösteriyor aynı orhan gazi köprüsü gibi bunların yerine millete Fabrika ve iş sahaları yapsalar olmazmi temel bey bunu diyor bunu anlamamak için aptal olmak lazım amigolarda meseleyi doğru dürüst anlamadan ispanyol boğaları gibi saldırıyorlar bir ahiret var buna pek inanan yok sizler gerçekleri çok iyi biliyorsunuz ama menfaat hatırına akıtın geleceği hatırına yazamazsiniz
 • Kibir yakımazKibir yakımaz5 ay önce
  Dine partisinin gözüyle bakanlar için yapacak fazlabirşey yok. İstanbul havaalanının yolcu kapasitesi 30 bin (iktidarın açıklaması), insanlar buldukları boş alanlarda namaz kılmaya çalışıyor. Çamlıca mahallesinin nüfusu 11 bin ve 25 ten fazla camisi var. Elbetteki bu haliyle Çamlıca Camii bir partinin kibir abidesinden başka birşey değildir. Yoksa cemaat için cami yapanlar, İstanbul hava alanına da, hiç olmazsa makul kapasiteli mescitler yapmayı akıl ederlerdi. Bu cami karşıtlığı falan değil, camilerin dahi siyasetin malzemesi yapılmasına tepkidir. Aklı erenler için yazdım, yoksa partizanlığı inançlarının önüne geçenlere hiç bir lafım yok.
 • VatandaşVatandaş5 ay önce
  Abi deme şu papaza iktidara gelince kilise ve sinegog sözü verecek opapaz temel yakında
 • tuğrultuğrul5 ay önce
  Bunamışlık, bunaklık bunun kisi. Velev ki çok büyük olmuş camimiz. Eeee İstanbul'un nüfusu her geçen gün artmıyor mu? Allah göstermesin bir deprem durumunda 100 kişiyi geçici barındıracak bir kapasiteye sahip planlanmış. Ne güzel bir eser işte. Temel efendi hasetliğinden çatlayacak bence. Ula bırak haçlının gözüne batsın 6 minare, batıyor da. Sen de mi haçlısın yoksa?

Günün Özeti