Bu da “Basit” Ekrem hakkındaki Sayıştay raporu!

19 Haziran 2019 Çarşamba

 

“Ben valiye, ‘İt’ demedim.. ‘Basit’ dedim. Yorgun olduğum için, kelimenin ilk hecesi ağzımdan tam çıkmamış olabilir..” diyen “Basit” Ekrem’in kendisine bakarsanız..

“Basit” Ekrem’in taraftarlarına bakarsanız..

Almışlar ellerine bir Sayıştay raporu..

Sallandırıp duruyorlar..

Sanırsınız ki..

Sayıştay raporu, AK Partili belediyelerin mahkumiyet ilamı..

Sanırsınız ki, Sayıştay raporlarında, CHP’li belediyeler pir-ü pak ilan edilmişler..

Öyle mi?..

Çok basite indirgeyerek görelim..

Büyükşehir olması hasebi ile, yıllardır CHP’de olan İzmir hakkında Sayıştay raporunu getirsem..

“Bazı yanlışlar yapıyordu. Onun için büyükşehir belediye başkanını değiştirdik ya” diyecek..

Tarihinde başka partiye geçmediğini tahmin ettiğim Çankaya Belediyesi hakkında Sayıştay raporunu önüne koysam..

“Canım ben, CHP’nin genel başkanı mıyım? Orda bir sıkıntı varsa, onu genel başkana sor” diyeceğinden eminim..

O zaman biz de. “Basit” Ekrem’in, 5 yıl boyunca belediye başkanlığı yaptığı Beylikdüzü ile ilgili Sayıştay raporunu önüne koyalım..

Hem “Basit” Ekrem’in, hem de “Basit” Ekrem’e aldanan yandaşlarının önüne koyalım..

Sayıştay’ın Beylikdüzü Belediyesi ile ilgili en son raporu, 2016 yılında düzenlenmiş.

2017’si olsa, daha iyi olacaktı ama..

Sayıştay bir kıyak geçmiş.. Dolayısı ile, daha eski rakamlarla size aktarım yapacağım..

Sayıştay raporunda bakın “Basit” Ekrem’in başkanlığını yürüttüğü Beylikdüzü Belediyesi’nin (onlar bu ifadeyi kullandıkları için, ben de aynısını kullanıyorum) israf, yolsuzluk, hırsızlık maddelerini tek tek vereyim:

Yatırımlar hesabında takip edilmesi gereken 19.315.149,75 TL.

“Basit” Ekrem’in çok bilmiş yandaşları, “Bir alacak-verecek kaydının, şu hesapta takip edilmesi, bu hesapta takip edilmesi tek başına yolsuzluk değildir” diyecekler..

O zaman ben de bu ahlaksızlara diyeceğim ki, “Madem öyle.. Sizin ‘Basit’ Ekrem’i seçtirmek için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile, Milli Savunma Bakanlığı arasındaki taşınmaz aktarımı karşılığında bina yapımı sözleşmesinde, henüz taşınmazların tapudaki devirlerinin yapılmamış olması, tek başına yolsuzluk mudur?”

Yolsuzluk mudur ki, “753 milyon liralık yolsuzluk” diye, salyalarınızı akıtarak AK Parti’ye saldırdığınız listedeki 192 milyon liralık yolsuzluk kaleminiz, tapuda devri henüz yapılmamış taşınmazlardan oluşuyor?

Hani o taşınmazlar, bir özel şirketten belediyeye geçecektir..

“Acaba ne oluyor” derim.

Devredecek olan Milli Savunma Bakanlığı..

Yani devletin bir birimi..

Devralacak olan da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı.. Yani devletin bir başka birimi..

Bugün devretseler ne olur?

Yarın devretseler ne olur?

Hiç devretmeseler ne olur?

Burdan bir yolsuzluk çıkar mı?

Burdan bir israf çıkar mı?

Söyleyin “Basit” Ekrem’in, “basit” yandaşları..

Kendinize gelince, hırsızlığı bile yok gösterip, AK Parti’ye sıra gelince, iki kamu kurumunun arasındaki ilişkiden dahi yolsuzluk üretmeye kalkışan ahlaksızlar..

Söyleyin de ahlaksızlığınızın seviyesini, bu halk da görsün..

Sayıştay raporundaki, Beylikdüzü ile ilgili ikinci tespit de “Bakım, onarım, tadilat, montaj ve benzeri yapım işleri için yapılan harcamaların doğrudan giderleştirilmesi” başlığını taşıyor..

Onun da parasal boyutu, 8.926.302 TL.

Hızlıca geçelim..

Üçüncü tespit, “Güvence bedellerinin ‘verilen depozito ve teminatlar hesabı’nda izlenmemesi: (Miktar belirtilmemiş)”

Dördüncü tespit, “Kuruma ait taşınmazların kayıt altına alınmaması” (Sayı verilmemiş ancak yüzlerce olduğu tahmin ediliyor)

Beşinci tespit, “Hizmet alımı suretiyle çalıştırılan işçiler için kıdem tazminatı karşılığı ayrılmaması.”

Altıncı tespit, “Geçici kabul teminat kesintilerinin ‘Emanetler hesabı’nda izlenmemesi.”

Yedinci tespit: “Yüklenicilere mevzuata aykırı olarak ön ödeme yapılması.”

Sekizinci tespit: “Belediye sınırları içerisinde yapılmış olan kamulaştırma işlemlerinin tapu idaresi tarafından belediyeye bildirilmemesi.”

Dokuzuncu tespit çok önemli..

Şunun için önemli..

“Basit” Ekrem, Pazar günkü buluşmada, aynı konudaki Büyükşehir Belediyesi ile ilgili Sayıştay tespitini büyük bir yolsuzluk gibi göstermeye kalkmıştı..

Bakın bazı taşınmazların (bunların birçoğu, zaten atıl durumda, kullanılmasında ciddi bir kira geliri elde edilemeyecek taşınmazlar) ecrimisil ile kullandırılmasında sorun, Beylikdüzü Belediyesi için Sayıştay raporuna nasıl geçmiş:

“Kurumun mülkiyet ve tasarrufunda bulunan bazı taşınmazların ihale yapılmaksızın işgalci konumunda bulunan kişilere ecrimisil karşılığında kullandırılması: 

Kurumun mülkiyet ve tasarrufunda bulunan toplam 84 adet taşınmazın fuzuli şagiller tarafından işgal edildiği..”

Bir fikir vermesi için bu konuyu biraz açalım.. “Basit” Ekrem, Beylikdüzü'nde 84 taşınmazı fuzulu şagillere usûlsuz olarak kullandırmasına karşılık, yine Sayıştay'ın tespitlerine göre Büyükşehir'de 2738 taşınmaz benzer durumda imiş..

Büyükşehir'in 39 ilçeden oluştuğunu dikkate alarak.. 

Çarpın Beylikdüzü’ndeki 84 ile, İstanbul’un ilçe sayısı olan 39’u.. Oranı alın..

Görün bakalım, Beylikdüzü’nde mi, usûlsüz kullandırılan taşınmaz sayısı çokmuş.. Yoksa büyükşehirde mi?

Eğer bu kesin bir israf ise.. Beylikdüzü’nde mi israf daha büyük imiş? Yoksa Büyükşehir’de mi?

Onuncu tespit ise, şöyle: “Belediye sınırları ve mücavir alan içinde yer alan bazı işletmelerin eğlence vergisi tahakkuk ve tahsilatının yapılmaması:

Biletle girilmesi zorunlu olmayan bar, pavyon, gazino, gece kulübü, taverna, diskotek, kabare, dansing, bilardo ve masa futbolu salonları gibi eğlence yerlerinde Eğlence Vergisi matrahının eksik hesaplanması.”

Ben da ne diyeyim?

Adam yönettiği belediye sınırları içinde, diskodan, bardan pavyondan, alması gereken vergi almıyor.

Sonra da “Genç, dinamik, çalışkan aday” diye kendisini takdim ediyor!

Daha devam edecek çok tespitler var ama..

Bu “Basit” Ekrem için, bu yazdıklarımız bile çok..

Seçmen son iki ay içinde, “Basit” Ekrem’i yakından tanıdı.. 

Tanıdığını da, 23 Haziran’da ispatlayacak.

İnşallah!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • hakhak28 gün önce
  miiletin dediği olur
 • Muzaffer Sarıhan Muzaffer Sarıhan 1 ay önce
  Ali Bey ;28 şubat ı 500 bin nüfuslu bir ilçenin ilçe başkanı olarak canlı yaşayan bir kardeşinizim. İlk imha edilecek olarak daha sonra sızan haberlere göre 1000 kişi içinde ismi olan bir dava ehliyim elhamdülillah. Vehim ve ihtimale dayanılarak insanların hakkı çiğnenmez.Sezai Karakoç'un çok güzel bir ifadesi var "Sellerin sürüklediği insanları, aynı sulara kapılmış insanlar değil, Selin dışında kalabilmiş insanlar kurtarabilir.Ben Milli görüşçüyüm, yanlışlıkları kınayıcıların kınamasına aldırmaksızın açıkça ifade ederim. Hayatımızı hangi faktörlere göre inşa ettiğimizin hesabını vereceğime iman ediyorum.Günü birlik menfaatin, makam ve mevki nin ne hatalar yaptırdığını tarihin her döneminde görüyoruz, bugün de maalesef öyle. Hz Yusuf'u kuyuya atanlar, Yakup(a.s) eğitiminden geçmiş insanlar. Yorum yapanların içinde yorumum bile gizlenmiş, haktan hukuktan bahsediyoruz. Gerçek ismini bile yazamayan Homo Tokmakus gibilere sadece acırım.
 • DermanDerman1 ay önce
  İnternet,googeil de suleyman ozisigin makalesi manset ,sonu mursi gibi olacak diyenlere cevab ,vakti olan okusun icimizde sisiler var bir deyil binlerce.
 • ataata1 ay önce
  ya adam basit kardeşim. öyle karışıktan ne anlar basit adam.
 • HasanHasan1 ay önce
  Chp'nin hırsızı iyidir
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 1 ay önce
  CHP'den adam çıkmaz.
 • güncegünce1 ay önce
  Ne cebap verecek bakalım ekrem
 • ZIR CAHILZIR CAHIL1 ay önce
  Adam programdan once rakip politikaciyla gizlice bulusuyor ve birlikte dunyanin en ahlaksiz kumpasini kuruyorlar:Olmayan sayistay raporunu ve olmayan rakamlari soruyorlar birlikte obur adama :Adam yine tecrubeli oldugu icin panige kapilmadan bu saldiriyi berteraf ediyor.Saldiriyi ve tuzagi kurgulayip hayata geciren adam ise programin sonunda soruyor kendi tuzak kurdugu adama:Nasil adaletliydim ama?Nihilizmin bu denli yuksek doruklarini emperyalist ogretti Turklere,yoksa Turkler hic bir donemde bu denli asagi dusmemislerdi....Emperyalismi cagdas uygarlik(muasir medeniyet) diye on milyonlarca kara yiginlara yutturanlar utansin.....
 • DermanDerman1 ay önce
  İstiyorumki chp adayini ,istanbulu yasayandan dinleyelim iste chp kalesi avcilar vatandas ,yine youtube,de boyle yazi izlesin.chp kalesi avcilar vatandas.
 • Tur Gay Tencere dibin kara seninki benden karaTur Gay Tencere dibin kara seninki benden kara1 ay önce
  Sen füze gibi hızla zenginleşen FETÖ elemanlarına bak örneğin düğün davetiyecisi Akın İpek’in biranda altın işletmecisi Holding patronu olmasına bir bak. Veya İzmir’de bakkallıktan biranda yağfabrikası sahibi olana bir bak Ya da Ataşehir Belediye civarına bak orada birşeyler göreceksin.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  EYYY EYUPDENEN ADAM NEKADAR HIRSIZIN YANINDASINIZ RABBIMGÖZLERİNİZİ KALBINIMUHURLEMİŞ VESESLAM
 • 1 ay önce
 • 1 ay önce
 • emekliemekli1 ay önce
  şu sorular ALLAH aşkına tv tartışmalarını haberlerini interneti tam anlamıyla izleyen her vatandaş bu sorulara en az onlar kadar cevap hatta daha fazlasını verebilirdi bu sorular kopya usulü cevaplayabilen siyasiler varsa siyaseti bıraksınlar kaldıki ben yönetseydim o tartışmayı eğer soruları imamoğluna vermemde gerekseydi evimde yattığım yerden bir dostumun telefonuyla danışma nlarını arar verirdim hiç tahmin etmediği yönlendirildiği şekilde tuzağa çekildi izlendiği bilinmekte binal,i bey görüşmeye gerek yoksana güveniyorum demeseydi vede onunladabir otelde görüşebilmiş olsaydıbunu kayıtlayabilseydi bu tuzağa düşmeyecekti iyi niyet kişilere göre değişir anlaması lazımdı
 • Oy çaldılar suçüstü...soru çaldılar suçüstü...CeHaPes doğrusu !Oy çaldılar suçüstü...soru çaldılar suçüstü...CeHaPes doğrusu !1 ay önce
  Önce oyları çaldılar....yetmedi otelde 46 dk sunucu ve "basit" Ekrem soruları hazırladılar( Küçükkaya soruları verdimi aldımı ) tüm bu hırsızlıklara rağmen Chp ve " basit" adayı YALAN İFTİRA TAKLİTTEN başka birşey yapamadılar ha birde durmadan Hdpkk ya övgüler ! Bunlara değil İBB iki keçi teslim etsen kesip yerler sonra da yalan yalan yalan......!
 • ramazanramazan1 ay önce
  mursi bir günlükmüş,tekrar ekreme bağlamış,ne ekremmiş,ne rant,ne pasta varmış istanbulun ye ye bitmiyor sanırım,iştah kabartıyor,vakıflar ,tekkeler açmış ağzını bekliyor!!!!!!!!!!!!
 • DermanDerman1 ay önce
  Youtube,de suleyman dede,ekrem imamogluna agir konustu,vakti ve merak eden izlesin.
 • 1 ay önce
 • Burak Sal Ak Burak Sal Ak 1 ay önce
  Suçlunun ittifakı olur mu? Elbette cezasını bulacak. Aynı partiden bile olabilir. Ne ittifakı bağlar, ne de partiyi. Suç şahsidir. Bir şey var ki acele etmeyelim çünkü altından FETÖ çıkabilir. O zaman örgütlü suça girer.
 • ahmet ahmet 1 ay önce
  inşallah ile biten bir yazı Ali Karahasanoğlu (KİPTAŞ) Adını Hz aliden almış.Vicadını nereden.bu dergaha eğri odun bile girmemeli.her şey dosdoğru olmalı.
 • 1 ay önce
 • sulrusulru1 ay önce
  İki gündür İsmail küçükkaya Ekrem imamoğluna soruları vedimi vermedimi tartışması var.Bence Ekrem bu tartışmadan son derece memnun,niyemi? şöyle,ki İmamoğlu ben birkaç dakika konuştum diyor,yani soruları önceden almadım diyor.Bence soruları almanın hiçbir önemi yok.Olaki sen imail Küçükkaya ya zinhar bana beylik düzüyle ilgili soru yöneltme,oturumu seçim neden tekrar ediliyor polemiği etrafında döndür,Ona projelerini açıklama fırsatı bile verme demiş olmayasın.Bu sözü söylemek için Ekrem gibi çenebaz bir poemikçinin iki üç dakikasını değil otuz kırk şantiyesini alır.Bence durum bu.ve bu durum soruları önceden almaktan çok daha vahim.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Pazartesi böyle bir rapor yık dendi.imamoglunun sunduğu raporun yakan olduğu söylendi.programda imamoğlu raporun 2018 yılına ait olduğunu belirtimi ben duymadım belki o anda kaçırmış olabilirim.sayın yıldırım ben raporu okumadım dedi acaba istanbulu yönetmeye adaysa ıstanbula ait raporu okuması gerekmez miydi.birde okumadım dediği rapora ait yorum yapmak doğru bir ifademi dün fox tv muhabirinin sorduğu soruya gün içerisinde değerlendirme yapacağım dediyapmış olsaydı bugün başında çıkardı değil mi
 • 1 ay önce
 • BurakBurak1 ay önce
  Murat Alanı dövenler MHP li çıkmış yani Cumhur ittifakı tarafındalar şimdi ne olacak
 • ENDERUNENDERUN1 ay önce
  Son zamanlardaki üzerinizdeki yukden olsa gerek psikolojiniz bozulmuş gördüm Ali Bey.Dilerim tez zamanda şifa bulursunuz.Varsın seçimi Ekrem İmamoğlu kazansın takmayın bukadar.Koca İstanbul da birtek sizmi yaşıyorsunuz? Diğer henüz kaybedilmemis şehirlere odaklanın.Mesela Kayseri ye,Konya ya ,Malatya vs.Onlar sizi kesermi bilemem tabi
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı açık oturum pazar günü yapıldı, etkisi ve tartışması pazartesi günü bitti. Moderatör İsmail Küçükkaya adaylara, adaylar da rakibine karşı saldırgan olmamaya oldukça özen gösterdiler. Oturumdaki format gereği de bazıları önemli olan konular yeterince detaylandırılıp halkı bilgilendirecek cevaplar alınamadı. Zaten sonrasında yapılan tüm yorumlar ve anketler tartışmanın ortada bittiği görüşünü teyit ediyordu.Uzlaşmanın dozu kaçtıProgram bittiğinde kişisel yorumum, “Adaylar uzlaşmanın dozunu kaçırdı” şeklindeydi. Örneğin iki adaya da sorulan, “Mal varlığınızı açıklar mısınız?” çok önemliydi ama arkasından, “Mal varlığını açıklama konusuna nasıl bakarsınız” gibi bir soru ilkinin etkisini sıfırladı. İki aday da mal varlıklarını ekranların önünde açıklamak yerine, mal varlığını açıklayabileceklerini söyleyerek konuyu geçiştirerek kapattılar.Belki de en iyi anlaştıkları, en iyi uzlaştıkları konu da bu oldu, yani “Açıklarım” deyip hiçbir şey açıklamamayı başardılar. Ayrıca ne İmamoğlu’nun Ordu Valisi’ne söylediği “İt” sözü ne Yıldırım’ın, “Oylarımızı çaldılar” sözü açıklığa kavuşmadan unutulmaya bırakıldı. Aslında İsmail Küçükkaya’nın programın “sıkıcı olduğu” yorumlarına verdiği, “Eleştirilere açığım. Her soruyu da sordum. Format bana ait değildi. Bu bana tebliğ edilen bir görevdi” sözü olayı özetliyordu.Sorular verildi mi?Başta da dediğim gibi programın etkisi 12 saatte geçmişti, bugün itibarıyla üzerine yazılacak çok fazla bir şey kalmadığını düşünüyordum. Ancak, İsmail Küçükkaya’nın programdan önce adaylardan Ekrem İmamoğlu ve danışmanlarıyla bir otelde görüştüğünün ortaya çıkması, üzerinde durulması gereken bir tartışma çıkardı. Öncelikle, İsmail Küçükkaya’nın bu görüşme sırasında İmamoğlu ve ekibine soracağı soruları verdiği iddiaları mantıklı değil. Eğer, Küçükkaya soruları vermek istese bunu yapmanın çok daha basit ve asla iz bırakmayacak yöntemleri var. Dolayısıyla, Küçükkaya, tanınan bir isim olarak hem de güvenlik kameralarının da olduğu bir otelde ve birden çok kişinin katıldığı toplantıda soruları vermek ya da tartışma konularını paylaşmak gibi bir hataya düşmez. Peki sorun ne? Sorun etik. Yani, adaylardan biri ve danışmanlarıyla görüşmüşse bunu öncesi veya sonrasında kendisi açıklamalı, Yıldırım ile de benzeri şekilde yüz yüze bir görüşme yapmalıydı. Eminim bu konuda bir özeleştiri yapacaktır. İmamoğlu’nun yanında basından gelen tecrübeli bir danışman ekibi var. Daha bir kaç gün önce, “Binali Yıldırım’ın soruları istediğine dair duyumlar var” iddiasını ortaya atan İmamoğlu’nun böyle bir görüşme yapmasının, içeriği ne olursa olsun yanlış anlamaya sebep olacağını hesaplamaları gerekirdi. Hatta görüşmeyi onlar duyurmalıydı. İmamoğlu’nu destekleyenler görüşmeyi sıradan basit bir olay gibi göstermek için yazıp çiziyor. Durumu saçma sapan savunanlar var. Onlara şu soruyu bırakayım; “Eğer, Küçükkaya, benzer bir görüşmeyi İmamoğlu ile değil de, Binali Yıldırım ve danışmanlarıyla yapsaydı ne olurdu?Nedim Şener
 • Senin de ağzın edebin bozuk Senin de ağzın edebin bozuk 1 ay önce
  Basit Ekrem’ i bize anlatma o bir proje. ETNOS MAKARİOS PONTUS OKUS POKUS
 • Arkasında kimse yok mu? Arkasında kimse yok mu? 1 ay önce
  FETÖ PKK İP DSP Tüm meslek örgütleri Trump ABD İsrail Almanya Yunanistan Medya arkasında sen neden bahsediyorsun
 • Elebaşı elin başı Elebaşı elin başı 1 ay önce
  Mursi’ye taziye yazmış mı? Asla. Burası kırmızı çizgi. Burda takiyye yapamaz yapmaz.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Ekrem in yanında pinokyo bile masum kalır yalancılıkta, tabi bunu görebilmek lazım, bu sahtekarın arkasından giden ahmakları anlamak mümkün değil!
 • Tele1 izleyip de ne yapacaksın genel başkan varken Tele1 izleyip de ne yapacaksın genel başkan varken 1 ay önce
  Ne demişti CHP genel başkanı “Ben maliye-muhasebeciyim yolsuzluk nasıl yapılır iyi bilirim”. Adam bu konunun uzmanı uzman.
 • Şanlıurfa Şanlıurfa 1 ay önce
  Eline diline sağlık ali kardeş
 • EnverEnver1 ay önce
  Demek ki kabul ediyorsun bu raporu. Ben bu yazıdan Sayıştay'ın İstanbul belediyesi raporunun maalesef doğru olduğunu anlıyorum. 16 sene böyle yönetilmişse değişmeyeceği bir gerçek. İmamoğlu'na bir şans vermeli. Bakalım o nasıl yönetecek. Taze kan iyidir.
 • 1 ay önce
 • ReisReis1 ay önce
  Sayın yazar sanırım farklı bir organıyla dinlemiş Ekrem Başkanı. Ekrem Başkan yolsuzluk var demiyor, israf var diyor. 1 TL ederi olan bir hizmete ya da alışa 5 TL ödenmesine dikkat çekiyor. Sayıştay raporu 2017 yılına ait diyor, Sayıştay 2018-2019 raporu henüz yayınlanmadı diyor ki Ekrem Başkan da zaten 2017 raporunu gösteriyor. Siz bunlara kafa takacağınıza adayınızın raporlardan bihaber olmasına kafayı takın bence. Korku dağları sardı elbette, 23 haziran'dan sonra İBB'den size ve sizin gibi yandaşlara beleş maaş yok.
 • Beşir Beşir 1 ay önce
  Sayın yazarımız çok haklısınız. Ancak bizim milletimizin artık inanmak istediğine inanıyor. Yoksa hırsızlıkta chp yi geçecek daha bir oluşum yok. bulamazsınız. Millet onlarada çok görmüyor zaten. Akp nin tek yanlışıiçini temizleyememesi.
 • İzmİzm1 ay önce
  Bu çakma gemalistlerin işi gücü yalan dolan hile hurda çalmak çırpmak. Her tür münafıklık alameti mevcut bu tiplerde.
 • cccccc1 ay önce
  sakaryalı sen yorumlarını cumhuriyet ve sözcü paçavrasına yap. Ankara belediyenin düştüğü durumları biliyor musunda chp savunuculuğu yapıyorsun.
 • EkremEkrem1 ay önce
  Ekrem neden kazanacak biliyor musunuz aymazlar, o tek başına ama karşısında tüm imkanlarıyla saldıran devletin valileri c.başkanı kaymakamlar ve de yalaka, yalama,şak şakçı medyavariler işte bu yüzden size geçmiş olsun.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  neye liakseniz öyle idare edilirsiniz.başka söze gerek yok.
 • MesutMesut1 ay önce
  Bu düşük seviyeli adami büyük ihtimalle İstanbul'a başkan yapacaklar.ona oy veren mütedeyyin dindarve ülkücülere yazıklar olsun.
 • Mustafa egeMustafa ege1 ay önce
  Al birini vur ötekine... Siyaset millet için fedakarlıktır. Yetim hakkını gözetmeğe talip olmaktır; fedakarlıktır... Makam, mansıp, şan, şöhret, mal ve para edinme yeri değildir. Unutmayın; ölüm var! Hesabını veremeyeceğiniz işlere bulaşmayın. Ben kim olursa olsun 1 kuruş bile kamu hakkını yiyen kimseye hakkımı helal etmiyorum. Benim gibi 80 milyonla hesaplaşmak zorunda kalmayın. İşinizi yapın. Sonuçta hangi partiden olursanız olun kendiniz aday oldunuz, kimse zorlamadı.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  İstanbul fırıldak Ekrem e bırakılmayacak kadar değerli bir şehirdir!
 • turgayturgay1 ay önce
  siz bas it liklere kanmayın hocam. yazılarınızdaki derin anlamı kavrayamayanlar kendi dertlerine yansın
 • Ercan hiç yorulmaErcan hiç yorulma1 ay önce
  Ne demişti Kılıçdaroğlu “Ben maliyeciyim yolsuzluk nasıl yapılır iyi bilirim”
 • HasanHasan1 ay önce
  Binali Yıldırım Saadet partisinden özür diledi herhalde bunun içinde birşeyler yazarsiniz sizin için zor olsada
 • YeterYeter1 ay önce
  Bu kadar soysuza bir Soylu yeter
 • sakaryalıgürcüsakaryalıgürcü1 ay önce
  İstanbul Belediyesinin borcu ne kadar? 20 milyar TL değil mi? Bunun 5 milyar TL si chp den gelmiş olsun.Belediyenin yıllık zararının 753 milyon değil,108 bin olduğu söyleniyor.Kalan 15 milyarı 108.000 bölersek 138.888 sene eder.Ama 15 milyarı 753 milyona bölersek 20 sene eder.Siyasetçi yalan söyleyebilir ama rakamlar söylemez vesselam.
 • ErcanErcan1 ay önce
  Dün Tele 1 televizyonu İBB ihalelerini anlatan bir program yaptı, izlemediysen izle ve yolsuzluk nasıl yapılır öğren.
 • Yalan ve hile denince akla ilk gelen örgüt kimdirYalan ve hile denince akla ilk gelen örgüt kimdir1 ay önce
  Elbette cevap belli. FETÖ şeytanları sahnede. Yorumları okuyun hemen farkedeceksiniz. KPSS polislik adalet askeriye kaymakamlık himmet vermeyene kumpas askere kumpas vs vs heryerde namussuzluk her sınavda hile kopya ile marufşeytanın şakirtlerinin tuh yüzlerine
 • Mert olan yalan ve hileye tenezzül etmezMert olan yalan ve hileye tenezzül etmez1 ay önce
  Soy, sop, ırk, din, dil,memleket, köy, kasaba ya da vilayet farketmez yalancı nerden gelirse veya nereye ait olursa olsun yalancıdır.
 • ismailismail1 ay önce
  özrü kabahatinden büyük diye bir söylem var. Ne diyor ''ordu valisi bana tuzak kurdu.'' Eh bize de tuzağa düşmeyen başkan lazım. Zira başkan seçilirsenAllah muhafazaçünkü bu ülkeye ne çetin tuzaklar kuran var.
 • VergiVergi1 ay önce
  İmamoğlu iyiki almıyormuş bar pavyondan vergi..ben inanan bi insan olarak doğru buluyorum memurum ve çalışıpta devletten aldığım maaşımın helal kazançlardan alınanlardan olmasını tercih ederim..iyi yapmış imamoğlu..asıl sizin bunu düşünmeniz lazımdı..hem artık ömer adaletindende hiç bahsetmez oldunuz eskiden çok bahsederdiniz ne oldu günün siyasetine vezamanın ruhunamı uymuyor ömer adaleti..
 • İnsafİnsaf1 ay önce
  Ah şu dünya menfaati olmasa..yanlışta karşındakini görüp yanındakilere kör olmak..inançlı olduğunu söyleyen insan adaletli olamıyorsa herşey bitmişte fişi çekilmeye eli varmıyor kimsenin..ah yalan dünya..
 • güncegünce1 ay önce
  Ali kardeş yalancı ekruma seçim ağzı enerjimizi harcamıyalım. Kale gibi dimdik duran kıvırmayan SAYIN BİNALİ YILDIRIMIN hizmetlerini ve yapacaklarını anlatalım. İskiyi unutmuş bu millet AK Partili belediyeler indre gandi yaparmış mışmansura belediye meclisinde soruluyor üye iheler şeffaf diyorsunuz kkme verdiniz diye cevap yok .Baskanım işçilerin bayram ikramiyeleri verilmemiş diye mansıra soruluyor. verdiği cevapları lütfen izleyin,Belediyenin bütçesi yetmezmiş bunu söylüyorve hızla oturumu terkediyor.chp hdpkk chpkk ip sp Ankarada seçtiği başkanları buKalemine yüreğine sağlık Ali kardeş
 • 1 ay önce
 • İzinİzin1 ay önce
  İstanbul için küçüklerin işini büyüklerin rantını kaptırmayalım diye çok yaygara yaptınız be kardeşim..emzikten kesilemeyen bebek gibi oldunuz ama be kardeşim..e efendi efendi(eşşek gibi demşyor kşmse bakınız) bırakın milletide zıvanadan çıkarmayın hele dini hiç karıştırmayın..bu demokrasi millet tercihi..herkes kabullenmeyi bilsin..çamura yatmaya gerek yok,bi dahakine gene kazanırsınız nasip olursa..kolay gelsin.
 • Sıkıntımız BuSıkıntımız Bu1 ay önce
  Çalma arkadaş dediğinde, seninde sülalenden falanca çalmıştı diye savunma sadece Ak Parti yandaşlarına has bir durum. 4 bakanı yargıdan kaçıran irade her haltı yer.
 • İSKİİSKİ1 ay önce
  Yeni bir İSKİ olmaz. Ama herşey çok güzel olur mu? CHP ve İSTANBUL. Bu Osmanlı kısrağına bu süvari yakışır mı? Ak P nin tımar ettiği nalladığı büyüttüğübu kısrak ağırbaşlı mert bir süvari ister
 • Böyle olacak mı CHP’nin “Şehr-i Emin”i?Böyle olacak mı CHP’nin “Şehr-i Emin”i?1 ay önce
  Heykeller dikilecek, teravihe eşzamanlı pop konserleri verilecek, LGBT’ye akan açılacak değer verilecek, HDP ödüllendirilecek, Diyanet kitap fuarına yer yok denilecek, Avrupa’nın Türkiye düşmanı yazar-çizerleri “milleti aydınlatmak” için misafir edilecek, yıllardır bekleyen imar değişiklikleri “vatandaşın hayrına” derhal yapılacak.
 • Emin Emin 1 ay önce
  AKP'li belediyeler indiregandi yaptıysa sende yaptın yazısı olmuş. Kim derdi kıytırık Beylikdüzü B.B. iktidar cenahını bu kadar sallasin.
 • Bir Yolcu Bir Yolcu 1 ay önce
  İstanbul, bu kadar bu kadar bas-it-herif'e bırakılacak basit bir şehir değildir!.. Basit Ekrem! Defol git eski işine!..
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Allah bu güzel ülkenin başına ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ü göndermiş. ALLAHIM ne kadar büyüksün. Bu güzel ülkeye verdiğin ATATÜRK' ü anlayamayan zındıklar var.
 • Devletin valisine “...” diyebilenvatandaşa neler demezDevletin valisine “...” diyebilenvatandaşa neler demez1 ay önce
  Bu kadar ağzı bozuk bir o kadar da yalancı. “...” diyor. Duyulunca “Basitlik yapıyor” dedim diyor. Yunanlı Gazeteciyle 1 saat görüşüyor. “Pontus’lu manşeti” duyulunca“Haberim yok birisi komplo yapmış” diyor.Bu adam hakikaten çok kıvrak!
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  İŞTE BÖYLE!Sizler onların(CHP) dediğini yaparsanız, onlarda böyle tuzaklar kurarlar.Adamlar(İ.KÜÇÜKKAY-E.İMAMOĞLU)yayından önce buluşarak,Binali YILDIRIM'a nasıl tuzak kuracaklarını kararlaştırıyorlar.Ne kadar iyi değil mi?Yani, anlayacağınız, al gülüm ver gülümü oynamışlar.Yazıldı, çizildi ama bir türlü MİLLETİMİZİN sesini duymak istemediler.İ.KÜÇÜKKAYA kim?Amerakan orijinli FOX kanalın spikeri değil mi?Bu kanal CHP'nin yandaş=Gönüldaş=Sesdaşı değil mi?Yahu İ.KÜÇÜKKAYA zaten CHP'li.Sayın BİNALİ YILDIRIM bunlara nasılda kandı gitti.Memlekette adam kıtlığımı var?Kendi sahibinin sesi.Milletin gözünün içine baka baka yanlı yönetti.Bereket ki, E.İMAMOĞLU yalanla başlayıp, yalanla bitirdi.Toplumun kafasında karanlıkta kalan soruların çoğuda bu şekide belirlenmiş oldu.Genel başkanları yalandan dolayı(CHP GENEL BAŞKANIKILIÇDAROĞLU)durmadan tazminat ödüyor.İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı adayınıda kendisi gibi yalan söyleyen birisini tercih etmiş gözüküyor.Ekrem İMAMOĞLU Ahmet HAKAN'a yalan söylediği gibi,canlı yayında TÜM TÜRKİYE'NİN İZLEDİĞİ CANLI YAYINDA yine yalan söyledi.Adam öyle tutarsızki, kendisine yöneltilen soruları değilde, başka şeylerden söz ederek, cevap vereceği yerde, geçiştirmeye, hatta kendisinin Ordu valisine ettiği küfürlere yönelik açıklamalar yapacağı yerde, suruları usta kurnazlıkla başkalarına yıkmaya çalışıyor.Yöneltilen soruların hemen hemen hepsinde kaçamak cevaplarla, yalanlarla savuşturmaya kalktı.Böyle yalancı, tutarsız birinin İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde;ALLAH,ÖNCE BELEDİYEDEKİ PERSONELE,SONRA TÜM İSTANBULLULARA, DAHA SONRADA TÜM TÜRKİYE'YE YARDIM ETSİN!
 • ayşeayşe1 ay önce
  Chp nin yaptiği hiç bir hizmet yok bakın ben İstanbul un Sarıyer ilçesinde oturuyorum mahallemdeki Zeki Müren parkının yer tabanı hep kabarmış cocuklarımızin ayakları takılıp düşüyor 2 senedir arıyorum yapmadılar daha hizmet yok yapacakları sadece yerdeki kauçukları değiştirecekler maliyeti nedir bunun yani 2senedir vatandaşi magdur bırakıyorlar Ramazanda her akşam aralıksız konser vermesini biliyorlar ben konser istemiyorum hizmet istiyorum hizmet!Her mahallede kreş açsan ne olur o kreşte hizmet veremedikten sonra
 • OkurOkur1 ay önce
  Ali bey artık bir gün de izin kullanin
 • MustafaMustafa1 ay önce
  İsparktaki rezalet yeter de artar İstanbul belediyesinde ki talanı anlatmaya.İspark görevlisi diyor borcun 10 lira, fiş isteyince oluyor. 9 lira. Bizzat Binali yıldırım itiraf etti ispark nasıl zarar eder bende anlamış değilim göreve gelince bakacaz diye

Günün Özeti