Baro’daki kafa, bu kafa!

18 Temmuz 2019 Perşembe

S-400 tartışması nedir?

F-35 uçakları ile ilgili anlaşmazlık nedir?

Her ikisi de, hukuki ihtilaflar değil midir?

Bir tarafında Türkiye olan.

Diğer tarafında ABD olan..

Hatta diğer tarafta NATO’nun da olduğunu söyleyebileceğimiz bir hukuki ihtilaf değil midir?

Bu iki hukuki ihtilafa, Akdeniz’de doğalgaz arama çalışmalarını da ekleyebiliriz..

Orda da birinci muhatabımız, Kıbrıs Rum Kesimi’nden ziyade, Avrupa Birliği olmalı ki..

İlk günden kafayı çıkarıp, aynen ABD’nin yaptığı gibi, eşkıyalığa soyunup, Türkiye’ye yönelik tehditleri sıralamaya başladılar..

Siyasetçilerimiz bu konuda cevap verebilirler, vermeliler..

AK Parti, zaten yönetimde olmaları sebebi ile, yurtdışından gelen bu tehditlere cevap veriyor..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bile, gerek S-400 ve gerekse Akdeniz’de doğalgaz arama çalışmaları için, yurtdışından gelen bu eşkıyalıklara karşı eleştirel açıklamalar yaptı..

Ama daha çok konuşması gerekenler, hukukçular değil mi?

Özellikle de taraflardan daha zayıf gibi görünen devletin hukukçuları, değil mi?

Daha somut konuşursak..

S-400 alımı sebebi ile Türkiye’ye yönelik eşkıyalığa soyunan ABD’nin tehditlerine, en önce Türkiye’deki hukukçuların karşı çıkması gerekiyor, değil mi?

Uluslararası sözleşmelerden başlayıp..

Yapılmak istenilenlerin yanlışlığını, eşkıyalık olduğunu, mafya babalarının yapmak istediklerinden hiçbir farkı olmadığını, Türkiye’deki hukukçuların anlatması gerekiyor, değil mi?

Yine F-35 uçakları ile Türkiye’nin de dahil olduğu bir sözleşme sonucu yapılan üretimler ve şimdi bundan cayan ABD’nin tavrını, bu tavrın hukuki sonuçlarını en iyi anlatacak olanların Türkiye’deki hukukçular olduğu tartışmasızdır, değil mi?

Yine, Akdeniz’in açık sularında, Kıbrıs Rum Kesimi’nin ne hakkı var ise, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de aynı haklara sahip olduğunu belgelerle ortaya koyacak olanlar Türkiye’deki hukukçular değil mi?

Evet, hukukçular bunları yapacak ama.. 

Türkiye’nin ekmeğini yiyip, bu toprakların suyunu içen insanlarımıza, bir şeyler olmuş..

Diğer mesleklerdekiler gibi, hukukçuları da, ülkelerine hizmet edeceklerine, ya Türkiye’yi boğmak isteyen devletlere hizmet ediyorlar.. 

Ya da, Türkiye’nin boğulmak istenilmesine sessiz kalıyorlar..

Gazetelerde, bir haftadır ardı ardına haberleri izliyoruz..

“S-400’ler geliyor.. ABD’nin karizması fena çizildi” manşetlerinin atılmasını beklerken..

“S-400ler sebebi ile ABD yaptırımları kapıda” alçak manşetlerini görüyoruz..

Türkiyeli olarak değil, ABD’li ağzı ile manşet atıyorlar..

ABD Başkanı Trump bile, “Erdoğan’a haksızlık edildi. Patriot’lar verilmeyince, onlar da S-400’e yöneldiler.. Bu haksızlık” derken..

Türkiye’deki yerli olduğu iddiasındaki gazeteler, “S-400 yaptırımları kapıda” başlıkları ile, kendi ülkelerine ihanet ediyorlar..

Haydi Patriot, adamların kendi ürettikleri bir mal..

İstediğine satar, istemediğine satmaz..

Satmadığında da, “dostluğa” sığmaz ama..

Biz zaten, “ABD’nin Türkiye’ye dost olmadığı”na inandığımız için, bizi haklı çıkardıklarından, buna bir itirazımız olmaz ama.. 

“Bizim Patriot’larımızı almadınız. Biz de size, şu şu konularda fazladan yaptığımız yardımları bundan sonra yapmayız” demelerini belki hak olarak görebiliriz..

Ama..

Daha önce sözleşmesi yapılmış..

Sözleşme gereğince taahhütleri yerine getirilmiş..

“Dostluk gereği” olarak, fazladan Türkiye’ye yollanacak bir uçak statüsünde olmayan F-35’lerde, yan çizerseniz..

Bu sözleşmeye de aykırılık olur..

Uluslararası sözleşmelerdeki ahde vefa ilkesine de aykırılık olur..

Sözleşmeye uymayan ülke açısından, itibar da sıfır olur..

Olur da, bunu sadece siyasilerin değil..

Hukukçuların da çıkıp, dillendirmeleri gerekir..

F-35 uçak yapımı anlaşmasını masaya yatırıp.

Panellerle, sempozyumlarla, çalıştaylarla, yüksek lisans tezleri ile, doktora tezleri ile, bu sözleşmeye aykırılığın üzerinde çalışılması, raporlar hazırlanması, bilimsel çalışmalar yapılması gerekir..

Nerde, bunları organize edecek siyaset dışı kurumlar?

YÖK’e söylesek, “Biz bilim adamlarının hazırlayacağı tezlere karışamayız” diyecek, kendisini kenara çekecek..

Üniversitelere söylesek, “Daha çok taze bir hukuki ihtilaf.. Biraz zaman ister.. Bekleyelim, sonra gelişmelerin bilimsel açıdan tartışılacağı sempozyumlar tertipleriz” diyecekler..

Peki..

Haklı değilller ama..

Haydi “kendilerince haklılar” diyelim..

S-400 ve F-35 anlaşmaları ile ilgili açıklamalar yaparken, konuyu hukuki açıdan masaya yatırma hakkı olan barolara ne diyeceğiz?

Örneğin İstanbul Barosu?

Her konuda meşru hükümete sopa göstermeye kalkışan bu baro yönetimi, üzerine hiç de vazife olmadığı halde, 23 Haziran mahalli seçimlerine bile karışmaya kalkmıştı da..

Şimdi, Türkiye’nin milli menfaatlerinin söz konusu olduğu S-400 ve F-35 konusunda, niçin bir etkinlik düzenlemez?

İstanbul seçimleri için, her akşam avukatlarla baro önünde gösteri düzenleyenler, şimdi ABD eşkıyalığına karşı, niçin bir akşam avukatları toplayıp, gösteri yapmazlar?

Böyle bir etkinliği bir kenara bırakın..

İstanbul barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, bakın S-400 ve F-35 konusunda, dün neler demiş:

“Türkiye şu anda, S-400’lerden tutun da F-35’lere, Doğu Akdeniz sorunlarından tutun da ekonomideki çöküş gibi sorunlarla karşı karşıya. Ve bu sorunları çözebilecek ortak bir mekanizmamızı yitirmiş vaziyetteyiz.”

Açıklamaya bakın..

Açıklama mı, ihanet bildirisi mi?

ABD eşkıyalığına tek kelime ile itiraz yok..

Avrupa Birliği’nin mafya babalığına tek itiraz cümlesi yok..

Bir de dış ülkelere, kendimizi ispiyonluyoruz; “Mekanizmamızı yitirdik. Gelin sömürgenler, biz de size destek verelim” demeye gelen açıklamalar yapılıyor..

Niçin yazdım tüm bunları?

Tarihe not düşmek için..

30 yıl sonra, 40 yıl sonra..

Bu baro yönetimindekilerin çocuklarının; babalarını, analarını bu yazılardan okuyup, “Sizlerden utanıyoruz” demeleri için..

Yoksa, bu baro yönetimindekilerden, artık benim küçücük bir beklentim yok..

Umut, Türkiye’nin yeni neslinde..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Harun Harun 1 ay önce
  Baslik "Saadet nereye savruldu" olamliydi
 • AlpdoguAlpdogu1 ay önce
  Sayın yazar bu memlekette hep kuklalar oldu kukla olmayı taraf olmayı bırakıp dobra dobra herkes için hem nalına hem mıhına kaleminizi ne zaman oynayabileceksiniz. Sizin gibiler yüzünden yönetenler kendilerini icraatlarını bulunmaz nimet sanıyorlar. Korkmadan ve çekinmeden lütfen herkesin günahınıda sevabınıda yazın.
 • NurNur1 ay önce
  Atatürk nerede ağaç diktine yiğiyoruz bir söyle osmanlı imparatorluğunun mevvelerini yiğiyoruz hala elden çıkanlar cabası dünyanın ödü kopuyor arapların ödü kopuyor dirilişe geçtitürkiye diye hane kattınız osmanlının üzerine de, ne konuşuyorsunuz utanmazlar ağaçmış ne ağacı bu bilsek
 • EneklEnekl1 ay önce
  Herkesin karşı çıkması lazım geçen yazınıza fırsat bulup yazamadım 15 Temmuz da halkın dışında Darbeyi önleyen yoktu subaylar yoktu demiştiniz demekki unuttuklarınız olmuş şehit Halis Demir askerdi emri veren askerdi uçakların havalanmasını önlemek için pistleri vuran F16 pilotlarımız askerdi daha dazla tankların çıkmasını engelleyenlerde askerdi askeri hareketliliğin olduğu askeriyenin şalterlerini indirende askerdi Gkurmayın önünde çatışmaya girip yaralananlarda askerdi şehitler köprüsünde çatışmaya girerek şehit olan albayımızda askerdi daha niceleri halkla birlikteydiler
 • MemoMemo1 ay önce
  Allah Aşkına ne dostluğu yav.Kafirden dost mu olur ?Güçluysen gücün kadar ötersin.Gücün yoksada gıgılar durursun.Laf üretmenin anlamı yok.Bu dünyada çıkarlar vardır.Yok dostlukmuş, falan- filan hikâye.
 • erhanerhan1 ay önce
  guya muhafazakar kesim %70 civarında.Sen eğer Hukuku tutturamazsan veya tercih etmezsen, işte böyle çoğunluk başkalarının eline geçer.meselenin asil özü ve gerçeği bu
 • Boş yazar Boş yazar 1 ay önce
  F35 le ilgili sözleşmeyi okudun mu Ali oku sonra konuş , oluşacak ihtilaflar herhangi bir uluslararası mecraada değil ülkelerin kendi arasında çözülür diyor ! Bunun dışında sen hala Trump a mi guveniyosun Ali abd yıllardır bizleri somuruyor karşı koyamiyoruz ( askerimize çuval geçirme hadisesi, oval ofiste sopa gösterme , papaz meselesi daha niceleri) bizim once dik durmamiz lazım kapatalim incirligi kurecigi yermi macamiz ?
 • PsikolojiPsikoloji1 ay önce
  Fetö şizofrenin tekiydi..onla iş tutan et tırnak olanlarda yürüyenlerde psikopat..psikolojik bir vaka aslında herşey..
 • BıçakBıçak1 ay önce
  kardeş kardeşi bıçaklar sonra döner kucaklar..aman ha dikkat..fetö gene içinizde kıpırdanıyor gibi yeni faaliyetler içinde sanki..korku filmi gibisiniz be kardeşim..
 • Nankörlük hainlikmi diyor birileriNankörlük hainlikmi diyor birileri1 ay önce
  Atatürk dönemidikilen ağaçların meyvesini yiyorsunuz be..ağacı yahudiye sattınızda komisyonunuzuds aldınız...yahudi abddüşmanısınız düşmanısınızda komisyonlarınızıda alıp herşeyi niye onlara sattınız..milliymiş yerliymiş...e tabi komisyonları al,zenginle bide yerli milli he...olur olur çok inandırıcı..
 • Selam (Atatürkçü)’a selamSelam (Atatürkçü)’a selam1 ay önce
  Selamcım “kork Allah’tan korkmayandan” demiş atalarımız. Yeni nesil önce Allah korkusu olsun. Sonra kitabını, peygamberini, atasını, soyunu, sopunu vatanını bilsin. Kul (FG)’dan medet ummasın.
 • Selam oğlum onlar FETÖSelam oğlum onlar FETÖ1 ay önce
  Selam Atatürk’ün yolundan gidiyor dediğin nesil FETÖ oğlum FETÖ. Görüntü seni aldatmasın. Daha birkaç sene geçmesi lazım. Yıl be yıl seyrekleşir.
 • NurNur1 ay önce
  Yeni nesil atatürkün yolundan gidiyormuş!! O ne yani ölmüş bir adamın ki !!100 sene olmuşöleli bu gericilik değilde ne? Akıllı olun eski çamlar bardak oldu önünüze bakın o yüzden sizin geri kafalılığınızda dolayı tc bir arpa boyu yol alamadı Allaha hamd olsun ki RTEbu ülkeyi Allahın izniyle bataktan çıkardı . Gericiler sizde çağa uyun artık İlmi teknolejiyi sanayiigeliştirdik geliştiriyoruz . Avrupanın amerikanın elini eteğini öpmeyi bıraktık kafa tutar bir ülke oldukkendi ihamızı tankımızı silahımızı yapar olduk 17 senede oldu bunlar. Sayılmayacak kadar çok şeyler değişti bu ülkede karşılığında söyleyecek, sözünüz yokcumhuriyet kurulduğundan beri bir hizmet yok şunu yaptık bu hizmeti verdik şu ağacımız diyecek lafınız yok bir tutturmuşsunuz yok atatürkün askerleriyiz atatürkün yolundayızatatürkün askeri osmanlıydı birkere siz olamazsınız sanalda olsa o askerlerin vatan sevgisi iman gücü teslimiyeti yok sizde.atatürkün kurallarını o zamandı biz ileri gitmek derdindeyiz. üretemiyor fikir sunamıyor eleştiri bile yapamıyorsunuz muhalefet yapmanında bir zekası var aklı var mantığı var edebi var adaleti var haddinizi bilin bu sığlıktır üretememektir beceriksizliktir .
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Onu bunu bilmem. Türkiye kendi füzesini ,uçağını,helikopterini ,kritik parçaları dahil kendisi yapmadıkça,ülke güvende olmaz. S 400 ler kopyalanıp çok kısa sürede T 400 yapılmalıdır.
 • abdulmetinabdulmetin1 ay önce
  dünya üzerinde kendi ülkesine/insanına bu kadar düşmanlık eden, kin güden başka bir kuruluş/örgüt v.s. var'mıdır acaba!!? bunlar kimin kuruluşları?(tabipleri, baroları, mimarlar ve mühendisler odaları, v.s. v.s.)SAHİ SİZ KİMİN KURULUŞU YADA ÖRGÜTÜSÜNÜZ yahu!!!? açık açık söyleyin de bilelim..
 • turanturan1 ay önce
  suratına bakınca ne olduğu ortada...............
 • NurNur1 ay önce
  Hain dolu bu ülke nereden geldi nasıl türedi kim bunlar soyları meşrebleri bozuk insanlar yediği kaba pisliyorlar nankörler karaktersiz ahlak yoksunu hepsi. insan tanımına uymuyorlar insaf vicdanedep adalet duyguları genetik mi dir bilemeyiz yoksakromozonları eksik yada bozuk mu? şeytanın insan görünümlü çocukları Allah kitap tanımıyorlar bunların DNA larına bakılmalı bir sorun var zamanında bunların atalarına bir şey mi enjekte edildi bunlar ürüyor böyle insanın aklı almıyor bu zihniyeti zehirli sarmaşık gibiler.Akılları yok gibi robot gibiler bunlara kız alıp kız verilmez neslimizikorumalıyız tehlikeliinsanlar dünyamızda ahiretimizde mahfolurnesillerimize yazık olur .ümmeti muhammed safları sıkılaştırmalıyızbu insalardan bu zihniyetten ülkemizi gençlerimizi kendimizi korumalıyızçok geç olmadan cehennem odunu olmadanseslerini yükseltmeye başladılar .istanbuluteslim ettiniz ettiniz diyorum çünküoy verenlerin içinde islamı yaşayanlarda var yaşananlar ortada küstahlıklar tavan yaptı azdılar ilk saldırdıkları ümmet oldu ayağınızı denk alın bedeli ağır olur dünyada da ahiretede. umarız pişmansınızAllah affetsin .ülkenin başına geçerlerse ne olur düşünün Allah fırsat vermesin inşaallah!!!
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU1 ay önce
  ONLARIN SAKAL TİPİNE BAKIN.KARDİNAL,PAPAZ SAKAL TİPİ DERLER.
 • ahmat kalanogluahmat kalanoglu1 ay önce
  TURKIYE ıdarecılerı ısını bılır yandan arkadan hele baro gıbı partızanlar araya gırmesın
 • Dağa dün,bu ülkede şiir okuyanı hapsetmediler mi? Dağa dün,bu ülkede şiir okuyanı hapsetmediler mi? 1 ay önce
  Devlete hakaret eden Kaftancıoğlu bugün mahkemedeydi. Çıkışta Devletinhakimine savcısına Nazım’ın şiirini okuyarak hakaret etti.Hanımefendi öyle yağma yok!!!! Bu ülkede şiir okuduğu için Erdoğanhapis yatmadı mı? Hem de her yerde herkesin alıp okuyabileceği şiir. Vatandaş kanun karşısında eşit değil mi ?
 • AHMET AHMET 1 ay önce
  Ali abi gene helal gene cennetlik adamsın adamları gene kuyruğundan yakalamışsın yazının gidişatindan adamlar hiç açıklama yapmamışlar sanmış ve en azından bir şey yapmamışlar diye düşünmüştüm ancakkkkkkkkkkk durum mafiş maalesef bu topraklar çok verimli ekinde bitiyor eşşek dikenide.
 • SelamSelam1 ay önce
  Yeni nesil Atatürk’ün yolundan gidiyor
 • BozukBozuk1 ay önce
  Bozugu duzeltmek yenisini yapmaktan zordur. Barobaskaninin tipine bak hizaya gel! Bilerek soyluyorum, gavuru bilirsiniz, ne oldugu ne yapacagi bellidir. Ama bizdeki bu musluman gorunumlu munafiklar gavurdan bin beterler! Yeminle, gavurdan bin beterler.
 • Sol seçmen dikkat! FETÖ çıkabilir Sol seçmen dikkat! FETÖ çıkabilir 1 ay önce
  Aramızdaajan yok sanmayın! Sizden daha müfrit Atatürkçü, daha güzel anti-Erdoğancı, daha güzel dansçı veya akşamcı kılığındadır. Sizden daha iyi solcudur.
 • Karşı çıkmak bir yana Karşı çıkmak bir yana 1 ay önce
  alkışlarla destek verdiler.Bağdat Caddesi’nde askerleri görenler “Atatürkçü asker yönetime el koydu”zannıyla FETÖ’yü alkışladılar. Bir de bizedönüp “Bu FETÖ’yü niye farketmediniz” diye hesap sorar tavırları yok mu? Tam bir komedi.
 • Adliye’de incir ağacı Adliye’de incir ağacı 1 ay önce
  90’lı yıllar. Olayın kahramanı bir bayan: FETÖ kritik bir davayı çözemiyor. Dosyaya bakan hakim FETÖcü değil. Hakim’i aşamıyorlar. Şeytanca bir yol deniyorlar. Hakimin mavi gözlü ve sarı saçlı bayanlara zaafı var.Tam bu evsafda bayan şakirti buluyorlar “Hizmet için her fedakarlığa girmeliyiz.Üstelik laik rejimle savaş halindeyiz. Savaşta haram helal olur” diyerek...Sonrasını yazmaktan utanıyorum. Bu kadar alçak bir örgüt. Bu hadiseyitabanı oluşturan mankurt robot asla kabul etmez. Çünkü bu onlara intikal etmez. Bunu ancak üst düzey örgütmensupları bilir.
 • Türk Milliyetçisi misafir!Makas arıyorsan işte makas işte makascı Türk Milliyetçisi misafir!Makas arıyorsan işte makas işte makascı 1 ay önce
  Yıl 1996 Çiller (Başbakan), DYP milletvekili Akşener’i içişleri bakanlığına atar. Tarih 4 Temmuz 2001 Akşener, DYP’yi terkederek RTE liderliğindeki yeni harekete katılır. Daha 6 ay geçmeden Ak P’den istifa eder ve MHP’ye katılır. Yıl 2016. Akşener karşısına geçtiği Bahçeli tarafından MHP’den ihraç edilir. 2019 seçimleri Kılıçdaroğlu sol eliyle HDP, sağ eliyle Akşener’in İ.P.’ni tutarak seçimlere girer. Sonuç: Hüsran. Hanımefendi hiçbir il belediyesini kazanamaz. Böyle başa böyle tarak.
 • Derman Derman 1 ay önce
  Googilde,halk tv yazmiski erdogani uzecek haber neymis 15 temmuz,da yuzde 65chp taraftariymis yuzde,37 mhp yuzde 10 sayin erdigan icin meydanlara cikmis diyorbu kadar fitnelik olurmu burda kisi deyil ulke sozkonusu.bence chp hic yoktu eger var idiyse yuze bestir.uc yil gecmis aradanhala algi ile lak lak ediyon sen buna habermi diyon.
 • Kelle kopartalım diyen Kelle kopartalım diyen 1 ay önce
  Biz senin kelleni 15 Temmuz’da koparttık alçak! Bizim kitabımızda yazmaz. Sen Akit okuru ağzıyla yorum yapan CIA ajanı DEAŞ’sın.
 • anadoluanadolu1 ay önce
  80 kişi "şeriat istiyoruz .!" diye yürüyemezken,80.000 bin kişi hep birlikte eşcinsellik için yürüdü .ne günlere kaldık!!.
 • Derman Derman 1 ay önce
  Nurullah nurdag nicin o kadar bagiriyonnerdeyse avrupa duyacak avrupa varken kimden hesap soracak ancak korku endise ,hak aramak gelmez isinize biraz menfat degmeli disinize avrupa insan haklarina muracat edebilirsin nede olsa oda bizdenmi,sizdenmi.
 • gumusgumus1 ay önce
  sizin gibi düşünen avukat ve hukukçuların bir araya gelebileceği bir dernek ya da vakıf da mı yok. bu tür durumlarda tavrını ortaya koyacak , uluslararası teşkilatlanmış, sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç var. aklıma bir soru geldi mesela, sayın cumhurbaşkanımızın atadığı rektörler ne yaparlar. atananlar protokolden öteye gidemiyor maalesef
 • DÜŞÜNENLEREGELSİN DÜŞÜNENLEREGELSİN 1 ay önce
  BUNLAR NASIL SOLCU KOMİNİMİ SAVUNDU YOKSA HEPSİ MALMAL EMREYALİMDIŞARI DİYE UYURGEZERLERMİYMİŞ
 • MUHAMMET YILDIZMUHAMMET YILDIZ1 ay önce
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
 • MilletMillet1 ay önce
  BENCE AK PARTİ BU BAROLAR VE ODALAR SORUNUNU ÇÖZMEK İSTEMİYOR. YAHU KARDEŞİM KANUN ÇIKARACAKSIN TIPKI SENDİKALAR DA OLDUĞU GİBİ İSTEYEN İSTEDİĞİ KADAR BARO YADA ODA KURACAK DEVLET DENETİMİNDE OLACAK VE İSTEYEN İSTEDİĞİ BAROYA YADA ODAYA ÜYE OLABİLECEK . NEDEN BU SOYSUZ KÖPEKLERE BIRAKIYORUZ MEYDANI
 • AbdulmuttalibAbdulmuttalib1 ay önce
  Umut yeni nesilde diyorsun ama yeni nesil tam gaz BATI ya iltica ediyor.. abi sen bu barodan istifa etmedin mi daha?
 • metinmetin1 ay önce
  AYNEN onların çocuklarıda onlar gibi olacaklar çünkü bunların isimlerine bakmayın hepsi ihanetten gelen rızk ile beslenmişler bundan dolayı belki daha beter olurlar.bunların babalarını araçtırın belki aynı onlar gibiydiler yada daha beterdiler.
 • Akıl sağlığıAkıl sağlığı1 ay önce
  Sizleride okuyoruz farklı (türk milliyetçisi)düşünsekte..fakat şunu anladımki sizlerin ve yandaşlarınızın dün ne dediğini bugün ne dediğini kıyaslayıp bakınca Allah muhafaza etsin sizleri dinleyip okuyunca aklımızı imanımızı koruması için Yaradana dua ediyoruz artık..sizleri okumak yada dinlemeye kötü bir alışkanlıktan kurtulmak olarak bakıcaz artık..Allah aklımızı izanımızı muhafaza etsin..ağzı salyalı dünü başka bugünü başka işime geldiği gibi yaşarım hareket ederim diyen trafikte makas atanlar gibi siyaset makasları atan tayfaya..tövbe be kardeşim tövbe..sizleri dinleyip okumaya tövbe..
 • osmannnnosmannnn1 ay önce
  bu memleketin düzelmesi ve bu vatan haini lavuklardan kurtulmamız içinbir iç savaş bir kelle kopartmaşart ...başka türlü olmayacak
 • Ali De SteroAli De Stero1 ay önce
  BBu odaların hepsi aynı çanağa şey ediyorlar zaten.Onlardan milli lik beklemek akılsızlık olur.Yeri gelince solcu molcu takılırlar da..Türkiyenin milli menfaatlarını savunmak gerekin ce..Pıssss. Hemen ağız değiştirip, Türkiyenin hasmı olan kesimlerin hesabınayarıyacak şekilde konuşma yaparlar.Bunların hepsi satılmışlar..
 • Nurullah NurdağNurullah Nurdağ1 ay önce
  bu açıklama vatana ihanettir .kanatimce buve bu düşüncede olanlar hakkında vatana ihanet ile yargılanmalılar, veleyki haksızıs bu açıklamayı ve dahi akıllarından geçirmemelidirler..kol kırılır yen içinde kalır...vatan sever savcılarımızı göreve çagırıyorum..
 • NazımNazım1 ay önce
  Haksızlık daha güzel anlatılamazdı....!HAKLI OLAN GÜÇLÜDÜR, Tramp haklı olduğumuzu söylüyorsa, gücümüzü gösterecek kanında Türk kanı akanadalet insanlarımız nerede? Bir anlaşma yapılıyor ve anlaşmayı bozan tarafa ceza verilemiyorsavay halimize....!!!
 • TURANTURAN1 ay önce
  Birilerin artık şunu anlaması lazım korkunun ecele faydası yok.Biz zaten yarım asırdan fazladır amerikanın üssü haline gelmişiz eskiden sol kesime mensup deniz gezmişler,mahir çayanlar abd bu ülkeden defol derken bugün sol eksende olduğunu söyleyenler amerikanın kucağında oturmayı yeğliyorlar bu nasıl tezatlık..
 • KıbrısKıbrıs1 ay önce
  Bi zamanlar kıbrısın ab ye bağlanması için kendini paralayan güruh (kıbrısta ve türkiyede) şimdi nasrettin hocanın salatalık kabuklarına işeyip sonra susuzluktan yanınca geriye dönüp şuna işedim buna işemedim diye kabukları toplayıp yemesine benziyor konu..e tabi rahmetli denktaşa işediniz tmt ye işediniz,türk ordusuna işediniz..yav işemediğiniz yer kalmadı..he kaldı bir tane oda cami duvarı..inşallah iyice şaşırıpta orayada işemezsiniz..
 • AbdülkerimAbdülkerim1 ay önce
  Biz İBBB’yi kaybettik. Siz şerefinizi. İBBB yine gelir. Şeref geri gelmez. İmza: 80 milyon TC vatandaşı
 • Ali OsmanAli Osman1 ay önce
  abdülkerim, barolar odası açıklamaları haklı ve yeterli yani, tarafını seçmişsin. Daha vatanına ihanet içinde açıklama yapanları eleştirme!
 • Ali YalınbaşAli Yalınbaş1 ay önce
  Çok teşekkür,Rabbimtuşlara basan parmaklarınıza,bilginize güç ve kuvvet,Basiretinizi devamlı açık,kem gözlerden ırak eylesin.Hukuk haramilerine karşı mücadele eden Yiğit Mücahit.
 • ali ihsanali ihsan1 ay önce
  SAYIN YAZAR BİZİM SOLCULARIMIZIN ABD'YE KARŞI TAVIR ALACAĞINI MI DÜŞÜNÜYORSUNUZ. İDRİS KÜÇÜKÖMER HOCANIN; " TÜRKİYEDE SAĞ SOLDUR. SOL SAĞDIR" SÖZÜNÜ HATIRLARSAK OLAYI DAHA İYİ ANLAMIŞ OLURUZ. YİNE DE YENİ NESLE BU MÜZELİK DİNAZORLARI İFŞA ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
 • Nerde Seba Nerede Şeref işte orada ahlak orada fazilet Nerde Seba Nerede Şeref işte orada ahlak orada fazilet 1 ay önce
  Fikret Orman! Akit’in manşetine bak! Gereğini yap!
 • Spora siyaset Nerede Şeref Nerede Baba Hakkı Nerede Kul Hakkı Spora siyaset Nerede Şeref Nerede Baba Hakkı Nerede Kul Hakkı 1 ay önce
  Abdullah Avcı’ya üzülüyorum. Karakter timsalidir.
 • Fikret Orman Fikret Orman 1 ay önce
  Beşiktaş’ı siyasete kurban ettin! Sakın sakın haberim yoktu deme. Çarşı da senin olsun Kartal Yuvası da. Bize ahlak yeter!
 • DermanDerman1 ay önce
  Benim bir yorumcuya ,cevap yazmayacagim o kadar cevap niteliginde yorumlari okuyunca cevabini alir diye dusundum benim cevabim vatan severe vatani seveni bizde severiz.bize dikta edene restimizi cekeriz bizim, F35 yapimi iptal edilmisse bize zarar,da onlara deyilmi esaret altinda olursan emir alisan o zarari yine odetirler bir yorumcu kardesimiz kibris harakatini amborgoyu anlarirken iki takdan birinin parcasini kullandik diyor ,zararin yarisindan donmek kaardir,.
 • avukatavukat1 ay önce
  karahasanoğlu biz bu barolarıda belledikhemde çok çok iyi belledik
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  NİYETLER YAPICI OLMAYINCA,MİLLET İLE KAVGA AMAÇ OLUNCA VE MİLLETİN ADAMI BAŞKAN OLUNCA ,BUNLARIN ALACAĞI POZİSYON BU OLUR..ONLARDA DEVLET KAVRAMI,MİLLET KAVRAMI,VATAN KAVRAMI BİZLERİN ANLADIĞINDAN ÇOK DAHA FARKLI..BUNLAR BÖYLE VE DEĞİŞMEZLER DE..ANCAK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA,MİLLETİN HAYRINA ZERRE MİKTARI İŞ YAPMAYAN VE YAPMAYACAK OLAN BU KAFADAKİ İNSANLARA ,HADİ KATLANMAK ZORUNDAYIZ DA,,NİÇİN HALA DEĞER VERİLİR VE İTİBARLARI KORUNUR,,?İŞTE BUNU ANLAMAKTA ZORLANIRIM..BU NASIL BİR DEVLET OLMA HALİDİR?BİZİ KİM BÖYLE BİR YAPILANMAYI SÜRDÜRMEMİZ İÇİN KURGULADI VE HALA İHANET İÇERİSİNDE OLANLARI BİLE ,EL BEBEK GÜL BEBEK,BESLERİZ,MADDİ VE MANEVİ İTİBAR SAĞLARIZ?.BU DEVLET DAHA NE KADAR VATANSEVER ,MAZLUM İNSANLARIN OMUZLARINDA YOK OLMAKTAN KORUNUR VE İSTİKBALİNİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIR?.HEM BU İŞLEYİŞ DE BİR PROBLEM OLDUĞU ÇOK AÇIK OLARAK BİLİNDİĞİ HALDE NİÇİN BUNLARLA İLGİLİ TEDBİRLER ALINMAZ..NİÇİN HERKESE LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE DAVRANILMAKTAN KAÇINILIR?..BUNUN SEBEBİ DEMOKRASİ İSE ,O NUN BEŞİĞİ OLAN BATIDA BİZDEKİ KADAR ÇEŞİTLİ VE MİLİTAN HAİNLER OLMAZ?.BİZDE YANLIŞ OLAN BİR ŞEYLER VAR VE O BİR ŞEYLERİN MUHAFAZASI İÇİN DE KALKAN OLAN GÜÇLER VAR,GİBİ..VAR OLMANIN YOLU ONLARDAN VE AVANELERİNDEN KURTULMAKTAN GEÇER,DİYE DÜŞÜNÜYORUM..ELLERİNİZE SAĞLIK.SİZ YAZDIKÇA ONLAR KUDURUYORLAR..KUDURSUNLAR..
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  barolar mımar odaları tabıbler odaları vb lerı alayı besmelesız zihnıyetın tezahürü olan davranışları yaparlar veselam
 • Sn Fikret Orman! Öyle bir şey yaptın ki Beşiktaş’abından daha kötüsü olmazSn Fikret Orman! Öyle bir şey yaptın ki Beşiktaş’abından daha kötüsü olmaz1 ay önce
  Elli yıldır Beşiktaşlıyız. Spora siyaset hele hele her görüşten insanın ortak değeri Beşiktaş’a siyaset karıştırıldı. Çok üzülerek bir karar aldım. Beşiktaş’ı sildim. Benim için ahlak herşeyden önce gelir.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar1 ay önce
  Sayin yazar,bunlarin cocuklarinin etik ve beyinsel olarak bunlardan daha iyi olacaklarini umit etmenizi safliginiza yorabiliriz.Menderes ve partisine dunyada gorulmemis eziyeti yapan insana benzeyen yaratiklarin cocuklarinin agzindan bugun akan nefret salyalari ana babalarininkinden az degil.
 • slymn ergvncslymn ergvnc1 ay önce
  Ali Bey,yazılarınızı günlük olarak okuyorum..Ancak hep o makama bu derneğe o ülkeye atıp tutuyorsunuz..Gözünüz maalesef hep onu bunu görüyor..Kendinizi görmüyorsunuz,göremiyorsunuz.Yani bu yazzdıklarınız bilinmeyen şeyler değil ki,,Zaten bilinen ve herkes tarafından uzun zaman önce algılanan şeyler..Amerikanın,avrupanın hattta ve hatta arap ülkelerin bizlere dost olmadığını bilmeyen bir allahın kulu yok bu ülkede..Sizler hala o kötüdür bu kötüdür diyerek düşman tanımı yapıyorsunuz ancak o tanımı bizler asırlar önce yapmıştık zaten..Önemli olan neler yapılmalı,nasıl bir yol izlenmeli.Dikkat ediyorum da bu yönde bir telkininiz maalesef hiç yok..Hep eleştiriden yana satırlar yazıp birilerine atfediyorsunuz.yani kabaca,küçük beyinler şahısları,orta beyinler olayları,büyük beyinler olayları sözünü hatırlamadan duramıyorum ben.Yani baronun kimler olduğunu bizler zaten biliyoruz..Sizler bize neler yapılabileceğini,çözüm yollarınızı yazın bizde onları okuyalım..Yoksa yazdıklarınız mahalle dedikodusundan öteye geçemiyor maalesef.Delinin biri kuyuya taş atmış,40 akıllı çıkaramıyor manası da çıkıyor.Ülkeler arasında dostluk yoktur,menfaat vardır sözünü de hatırlatıyor..Ama şimdi literatürümüze bir söz daha eklendi bence..Türkün Türkden başka dostu yoktur sözüde anlamını maalesef yitirdi.Bizler bunları uzun zamandır biliyoruz zaten.Vatanını 1 dolara satan itlerden ne gelmesini bekliyorsunuzki,her yazınızda birilerini aklamaya çalışırken,bu itleri de dedikodu tarzıyla satırlarınıza taşıyorsunuz?Vatan hainlerinin eskiden cezası idamdı..Ee bu durum kalmış,toplum geniş olmuş,suç almış başını gitmiş,adam öldürmek tavuk kesmekden kolay olmuş,boşanmalar 1000% artmış,nesillerimizi daha doğmadan kaybetmişiz,sizde gelmiş ideolojisi belli kurum ve kuruluşları burda lanse ediyorsunuz..Unutmayın elin gavuru sistemi 1.dünya savaşından ve ihtilallerden sonra iyi kurmuş.Bizler ise patlayan yerlerini ha bire yama yapıyoruz..Ancak ateş düşünce yeni onun yerine giyebileceğimiz başka elbisemiz var mı?O zaman ne yapacağız asıl bunun tedbirlerini sorgulayalım bence..
 • Hadi bakalım Senin arzu ettiğin senaryoyu tamamlayalımHadi bakalım Senin arzu ettiğin senaryoyu tamamlayalım1 ay önce
  “Farzedelim: Dolar 20 lira. ABD İran’a ambargosunun aynısını TC’ye yapıyor. Batı hakeza. Milletimiz sıkıntı içinde boğuluyor. FETÖ’nün ağzı kulağında. Şakirtlerine müjde veriyor.” Alçaklar düşmez! Onlar zaten esfel-i safilindedir.
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  barolar, meslek odaları %99 u sol chpkkk tandanslı hatta alisiz alevilerden oluşur bunlar hiç bir zaman ÜLKEMİZİN MENFAATİNE ÇALIŞMAZLAR çünkü tek dertleri var Türkiyeyi yıkmak
 • samimsamim1 ay önce
  niye utansınki çocukları armut dibine düşermiş hadi aileden görmedi nerde görecek milli ve yerli olmayı eğitimdenerdeeeeeeeeee
 • hasanhasan1 ay önce
  bu barolar ve odalar memleketin baş belasıdır derhal kapatılmalıdır.....
 • UnutmamakUnutmamak1 ay önce
  Eskişehirli son gazilerimizden yakup çavuş ne demişti..onun sözleri yakın geçmiş zaman ve bugün içinde söylenmiş gibi..türklüğe türk milletne haince saldıran tetikçiler( Fetö) bertaraf edildi peki onla iş tutup azmettirenabd ve ab ve bop ile iç içe et tırnak olanlar ne oldu (siyasi ayak)Ak.!buda unutulmayacak..ırak libya suriye perişan oldu..abd ile ab ile iş tutanlar ne oldu,?müslüman alemini birbirine sokan,Etrafımızı ateş çemberi yapanlar ne oldu.Ak.! Velhasılı yani bu kadar berbat işler yapıp abra kadabrayla hala akız pakız diyenlere ne demeli..
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • hasan...hasan...1 ay önce
  Derhâl "gereği" yapılmalıdır..!
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  Bu soruya cevap vermeden FETÖ tehlikesi tam anlamıyla bertaraf edilemez.Hiç kimse teflon kılığına girmesin.40 yıldan fazla zamandır ülkemizin kurumlarına ve özellikle de TSK’ya sızmaya başlayan bu illegal örgütle mücadeleye ilişkin zaafa düşüldüğü inkâr edilmeden ve geçmişe çizgi çekilerek bir ortak mücadele paydasında buluşulduğunda mücadele tam anlamıyla sonlandırılabilir.Şu hatırlatma çok önemli.FETÖ darbesinin emir komuta zinciri, yani generaller, komutanlar ve yüksek rütbeli subaylar AK Parti döneminde TSK’ya girmedi.Ne zaman girdi? Birkaç örnek verelim. Gidelim biraz gerilere.Yıl 1986.Kuleli Askerî Lisesi sınavlarına katılan 400 öğrencinin Türkçe soruların cevaplarını tam olarak verdikleri tespit ediliyor. Bu tespit üzerine öğrenciler okula davet edilip bunu nasıl yapabildikleri çapraz yöntemle sorgulanıyor. Tabii 15 yaşındaki çocuklar “Soruları bize abilerimiz verdi, biz ışık evlerinde yetiştik” diye sapır sapır dökülüyorlar. Bunun üzerine idari soruşturma açılıyor ve bu öğrencilerden bazıları okula kabul edilmiyor ama yaklaşık 350’den fazlası “Bunlar 15 yaşındaki çocuklar, biz hepsini eğitir forma ve norma sokarız” diye bir akıl tutulması örneği olarak, hile yapıldığı tespit edildiği hâlde okula kabul ediliyor.İşte bu “Forma ve norma sokulması” umut edilen öğrenciler 15 Temmuz darbe gecesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Yaveri Ali Yazıcı ve Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Bekir Furkan Özdaban, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Muhafız Alay Komutanı ve diğer yaverler, Genelkurmay Başkanlarının, üst rütbeli komutanların yakın çalışma subayları olarak karşımıza çıktılar.Yıl 1987.Hava Kuvvetleri Komutanlığı makamı.Astsubay Ramazan Bulut, yetkililere başvurarak “Ben Fetullah Gülen cemaatinin Hava Kuvvetleri İmamıyım. Size bir takım ifşaatlarda bulunacağım” diyor. Dinlenmeye alındığında da cemaatten ayrılmaya karar verdiğini, gittikleri yolun yanlış olduğunu ve Fetullah Gülen’in devleti ele geçirmek istediğini anlatıyor ve ardından Türk Silahlı Kuvvetleri içine bu cemaat tarafından sızdırılan tam 1.400 (Bin dört yüz) subay ve astsubayın adını veriyor.Olay yargıya taşınmıyor ve idari soruşturma açılıyor. Bunun üzerine Fetullah Gülen iktidarda ve devletin içindeki çeşitli bağlantıları vasıtasıyla büyük bir lobi çalışmasına giriyor, Zaman gazetesi bu konu hakkında haberler yayınlıyor “Oruç tutan subaylar ordudan atılacak” başlıklarıyla.Sonuçta 50-60 tanesi ordudan atılıyor ama kalan 1.350’ye yakın CEMAAT MENSUBU SUBAY ordu içinde yuvalanıp üremeye, türemeye devam ediyorlar.Darbe gecesi karşımıza çıkan generallerin tamamına yakını o dönemden atılmayan ve kalan subaylar.Onlar da karşımızda darbe girişiminin üst düzey komutan ve generaller olarak çıktılar. Darbe gecesi hakkında hâlâ ileri geri konuşup, mercimek beyinleriyle bir takım “şüpheleri” dillendirenler için şu örneği vermek yeterlidir sanırım:FETÖ’cüler tam 55 ilde darbe girişimini başlattılar. Tugay komutanlarının emrinde 43 TUGAY KATILDI darbeye. Şöyle düşünün, 43 tugayla Orta Avrupa’yı işgal edebilirsiniz. 17 hava ve deniz üssü komutanı ve 11 Kurmay subay ve yüksek sayıda özel harekât subayı katıldı.15 Temmuz itibarıyla FETÖ’cü generallerin TSK’daki oranı yüzde 44’e ulaşmıştı. Eğer 6 yıl daha geçseydi tüm emir komuta zinciri onlara geçecek, FETÖ’cü olmayan hiçbir general kalmayacaktı Türk Silahlı Kuvvetlerinde.Yukarıda anlattıklarımı ve bu somut bilgileri FETÖ mağduru olarak 4,5 yıl cezaevinde tutulan Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok önceki gün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından düzenlenen ve birlikte katıldığımız “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ve Arka Planı” başlıklı panelde verdi.FETÖ’nün TSK, yargı ve diğer devlet kurumlarında örgütlenmesini yalnızca AK Parti iktidarına endeksleyenler için bu veriler önemli. Ama AK Parti döneminde de yüksek miktarda FETÖ’cünün sınavlar yoluyla orduya sızdığını artık biliyoruz. Özellikle tespit edilen şu ki 2006-2015 yılları arasında her yıl 4 bin öğrenci alındığı dikkate alınırsa 10 yılda 40 bin öğrenci eder. Bu öğrencilerin yüzde 80’inin FETÖ’cü olduğuna artık kesin gözüyle bakılabilir. Dolayısıyla da tehlikenin hâlâ devam ettiği rahatlıkla söylenebilir.ALINTI:FUAT UĞUR
 • Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar...Ulusun Korkma!...Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar...Ulusun Korkma!...1 ay önce
  1974 aylardan yine Temmuz. Kalleş Rum tetiğe bastı Kıbrıs benim dedi. Dur! Dedik. Ardından ABD ambargosu geldi. Silah sanayimiz %100 dışa bağımlı. Denilir ki: “2 Tanktan birini söktük diğerine yedek parça olarak kullandık.” Bugün hamdolsun çok daha iyi durumdayız. Eğilmek yok!
 • T.CT.C1 ay önce
  Abd ve ab ile bir olup Türklüğü hançerliyenler her kimlerse alçağın dik alası onlardır..geçmişi hatırlatmayın..unutulmadı unutulmayacak..
 • VATANSEVERVATANSEVER1 ay önce
  Sayın yazar bakış açınıza hayran kaldım sizi tebrik ediyorum.S-400 almamız lazım ama bizim F-35 daha fazla ihtiyacımız var projeden cıkartılıyoruz 1,25 milyar dolar harcama yapmısız 10 milyar dolara yakın yatırımımız var belki siz bunlardan bi habersiniz.ABD yaptırım kararı aldı daha yaptırımlar başlamadı bu gün dolar endeksli ekonomimiz var ihracat yaptığımız ülkeler sayılı, Abd senatosu onay vermedi diye övündüğümüz milli helikopterimiz atak üretimi yapamıyoruz çünkü motoru abd'den geliyor.Bizim ekonomimiz dışa bağımlı biz fasoncu ülkeyiz dünyada bir tane katma değeri yüksek markamız yok . Üretime ,tarıma dayalı ekonomimiz yok.Siz gidip sudanda tarım arazisi kiralayacağınıza anadolunun verimli topraklarında tarımı bitirme politikası yerine tarımı geliştirme ve ülke ekonomisine katmak için çalışma yapmalısınız. Dış politika sizin dediğiniz gibi kabadayılıkla olmaz,ekonomik bağımsızlığınız varsa dıış politikada söz sahibi ülke olursunuz.
 • DermanDerman1 ay önce
  İstanbul barosu ,ulke icin konusmuyor,meslegin ayibi olmaz,olsun muzik kororu,bak gor maharetini ordada gorteir .erir daglarin kari erir,iste sanat buna denir ulkesine faydali olana herkes sevinir, eski eserler uskkudara gideriken aldi bir yamur,kiz sen istanbulun neresindensin,adalar sahilinde bekliyorum.yarim istanbulu meskenmi tuttun ,emelim ve arzum.belki begenilmez yazim biraz ,agir oldu,roman havasi,olmasin ruzgar bekleyen yelken gibi olmasin kotulugun dibi.sizsiniz,hakina sahip cik hep ihtiidarami cikar sesiniz hep gucluden yanasiniz bunumu emrediyor tasaniz yeri geldimi ,kin kusarsiniz dis guclermi giizlerir pusarsiniz.
 • Bu sayfalara bayat yumurtasını bırakan FETÖ imamınaBu sayfalara bayat yumurtasını bırakan FETÖ imamına1 ay önce
  Neymiş? Dolar 11 lira olacakmış. Sefil! Bir yıl önce de “10 lira olacak” demiştin. Bugün dolar 5.7 lira.PKK Kürt çocuklarını “devlet kuracağız” diyerek kandırdı. Sen, dünyayı İslam’la tanıştıracağız diye fakir fukara garip gurabanın çocuklarını kandırdın. Nihayetinde robot şakirt din kardeşine kurşun sıktı. Hidayet Allah CC’tandır. Bil ey gafil! Bizde korku yok! Zira biz inanıyoruz ki”Allah CC dilemedikçe onlar size zarar veremez.”
 • Eren Eren 1 ay önce
  Ali Bey zaten onlar milii değil .. Ağızlarını açtıklarında Atatürkçü olduklarını söylüyorlar. Ama Atatürk’le en ufak ortak yönleri yok. Bunlar içimizdeki sebatayist Haçlı domuzlarıdır.
 • İbrahim akİbrahim ak1 ay önce
  Umut yeni nesildeyse rakiplerin daha zayıf olması için dua etmekten başka çare yok
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  İşte son ve en önemli soru şu:Türkiye'nin ve NATO'nun tüm sistemleri ortak yazılım kullanıyor.S-400'lerin yazılım sistemi ise doğal olarak bu envantere karşı programlandı.Yani S-400'ler Türkiye ve NATO envanterindeki tüm uçak ve füzeleri "düşman" olarak tanımlayacak. "Otomatik" olarak devreye girecek.Türkiye ve Rusya bu önemli sorunu nasıl çözecek?Açıklansa da öğrensek…
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE1 ay önce
  şimdi batı istediği an istediği anlaşma işine gelmedi mi bu anlaşmayı kaldırdım der olup biter. mesela ingilizlerden 1. dünya savaşından önce aldığımız dört savaş gemisini vermediler... çok eskiye mi gittim siz abd nin iptal ettiği anlaşmalara bakın.
 • ErgenekonErgenekon1 ay önce
  Yine dört yanımız kuşatıldı..yine ergenekon..bu sefer içerden münafıklık yok sadece dışardan kuşatma var..eh bu daha kolay bundanda çıkarız..türk milletinin kaderidir alınyazısıdır ergenekon..
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  İktidar bir taraftan S-400'lerin alınması gibi "ABD'den ve NATO'dan bağımsız kararlar alabilen egemen devlet olmak"tan bahsediyor ama diğer taraftan, devletin başlangıcını ve dayandığı temeli henüz aydınlatılamamış ve Av. Hüseyin Özbek'in tespitiyle, Türk ordusunu Balkan bozgunundan beter bir kaosa sürükleyen 15 Temmuz'a bağlıyor!Geçen yıl ifade ettiğim gibi "15 Temmuz, Türk ordusunun içinden vurulduğu bir ihanet günüdür. Aynı gün, hainlere gereken cevap verilmiştir ama arka planda neler olduğu henüz anlaşılamamıştır. Kurulan araştırma komisyonu, iktidarın devleti paralel bir örgüte teslim ederek işlediği suçları, ana muhalefete yıkmak için çalışmıştır.1923'te kurulan Yeni Türkiye Cumhuriyeti devletinin temeli, Atatürk'ün ifadesiyle, Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürüdür.Peki temeli yalana dayanan devlet olur mu? Böyle bir devlet yaşar mı?" ***15 Temmuz, Türkiye kalesinin içeriden fethedilme girişimidir. FETÖ başaramadı ama iktidar, bu fırsattan istifade sistemi değiştirdi ve her gün Atatürk'e küfrettirerek rejimi değiştirecek sosyal psikolojiyi oluşturmaya çalışıyor.Yani bu hakaretler, bilimsel bir stratejinin gereğidir, birkaç trolün işi değildir. Bunu, kale kapılarını yıkmak için kullanılan ve "koçbaşı" denilen silindirlere benzetmek mümkündür.Fakat saldırdıkça, Türkiye kalesinin kapılarını daha da güçlü hale getiriyorlar, bunun farkında bile değiller!
 • NesilNesil1 ay önce
  Ergenekon davaları başladığında FBI meclise 50 metrede sırf bu iş için büro açtığında,Amerkalılara kurtarıcı gibi sarılan yaşa varol büyüksünüz beraber olalım iri diri olalım türk silahlı kuvvetlerini yeniden birlikte dizayn edelim diyen abd için duygu patlaması yaşayan alçaklardır esas dik alası alçaklığın..bunu bi anlasın herkes..ilk önce elin kafirinle iş birliği yap sonrada ona buna çamur at..yok arkadaş geçmiş silinmez hiç silinmez bu iş Allaha tövbe edip günahlarının affolduğunu ak pak olduğunu sanmak gibi bişey değil..o günler unutulmaz asla unutulmaz..ve unutturmazlar adama..amerkan uşaklığını kim yapmış bi zamanlar fetöyle ve bilumum liboş,türk düşmanı,dönme,devşirme ile..o günleride bilecek yeni nesil..türklüğe savaş bayrağı açanları hep bilecek..sözde dindar,liboş,kapitalist,komunist, bölücü,terörist, ne varsa alayının bir olup saldırışlarını..Türklüğün Ergenekondan bir çıkışınıda..aynı milli mücadele günleri gibi..
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Hadi bakalıma sesleniyorum! Biraz onurlu olmak lazım, doları yükseltecekler diye boyun mu eğelim. Boyun eğdiğiğimizde ekonomimizi mi düzeltecekler, süper güç mü yapacaklar?
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Yeni nesil bunlardan dan beter olacak kardeşim chpkk nin olduğu bir ülke burası ihanetâdeta ödül verilecek faaliyet oldu vatan hainlerini koruyan derin devlet hala faaliyet ALLAH bize merhamet etsin
 • Milletini satan kimdir? Milletini satan kimdir? 1 ay önce
  Haricî düşmanın hücumunda dâhilî münakaşatı terketmeyen namerttir. Veya yüzde yüz haklı olduğumuz meselede sükut edip düşmana gizli destek veren alçaktır. Ya da TC Cumhurbaşkanı’na şunu yapmasaydın bunu yapmasaydın diyerek düşmanın ekmeğine yağ sürercesine kendi devletini suçlayan şerefsizdir.
 • En büyük Sefil kimdir?En büyük Sefil kimdir?1 ay önce
  Trump’la ve Sisi’yle, Rum’la ve Yunan’la bir olup kendi ülkesinin Cumhurbaşkanına saldıran alçağın ta kendisidir
 • hadi bakalımhadi bakalım1 ay önce
  “S-400’ler geliyor.. ABD’nin karizması fena çizildi” yazınca ABD yaptırımları gelmeyecek mi?..
 • hadi bakalımhadi bakalım1 ay önce
  “S-400’ler geliyor.. ABD’nin karizması fena çizildi” yazınca ABD yaptırımları gelmeyecek mi? Yılbaşında doları 11 lirada görünce bakalım ne manşet atacaksınız. Çürük çarık ekonomi ve dünyaya güven vermeyen, başı kesik tavuk gibi yönetilen dış politikayla bakalım neler gelecek başımıza.
 • OsmanOsman1 ay önce
  Bak yazar osmanli zamaninda rusya türkiyeye düsman di evet parasini verip s 400leri aldik ama unutma ruslarda hristiyan gün gelir bize karsi bir olurlar. Sunu hic birzaman unutma yazar türkün tek dostu türktür
 • AçıklamaAçıklama1 ay önce
  "Antranik" Ermeni Taşnak üyesi Osmanlı düşmanıdır. "Venizelos" Yunanistan başbakanı Osmanlı düşmanıdır. Bu ikisi Osmanlının yıkılması için elinden gelen bütün gayretleri gösteriyorlar. "Enver" ve "Said Halim" paşalar ise, iki Osmanlı paşası ve her ikisi de Osmanlı siyasetinde etkin isimlerdir. Bu iki paşa niyet ve amaç olarak Osmanlıyı yeniden ihya edip eski gücüne kavuşturmak istiyorlar. Lakin uyguladıkları yanlış politikalar yüzünden, Osmanlı büyük bir zarar görüp tam aksine yıkılışı biraz dahahızlanıyor. Antranik ve Venizelos harici iki düşmanken, Enver ve Said Halim Paşalar ise iyi niyetli ama başarısız iki Osmanlı paşasıdır. (Bediüzzaman bu iki Paşa’ya şiddetli muhalif olmasına rağmen harici düşmanlabir olup düşmanlık etmem diyor.)
 • İşte fikir işte Müslüman İşte fikir işte Müslüman 1 ay önce
  Ben tokadımı Antranik ile beraber Enver'e, Venizelos ile beraber Said Halim'e vurmam. Nazarımda vuran da sefildir (Sünuhat, Bediüzzaman Said Nursî)
 • Türkiye’nin başı ağrısa kimler sevinir? Türkiye’nin başı ağrısa kimler sevinir? 1 ay önce
  1-Muhalefet. Dili başka söyler kalbi başka. 2-FETÖ: Hem sevinir hem de diliyle TC’ni suçlar. Ey Robot! Müslüman kendi kardeşine tetik çeker mi? İblis “Darbeye rızam yoktu” ve Adil Ö. “Evet Hocamın rızası yoktu” diye tasdik etse siz de inanırsanız tuh sizin aklınıza.
 • İblis’de fitne biter mi?İblis’de fitne biter mi?1 ay önce
  FETÖ,kendi elemanlarını “size şer görünen vukuat hayırdır siz bunu bilemezsiniz” diyerek teselli ediyor. Burada dessasane bir kandırmaca var. FETÖ, bir örgüt.Dinimize muvafık olmayan istisnaları tekellüflü tevillerle rutin yöntem olarak kullanan, namaz , başörtüsü, içki yasağı gibi esasatın terkine fetva veren hatta maslahat içinzorunlu sayan sapık bir örgüt. Örgütün, üyelerin başına gelen musibetleri “Her şerde bir hayır vardır” diyerek teselli etmesi karnındaki gazı tutamayıp abdestini bozan ama yine de namaza duran adamın “Namazın olmadı” diyene: “Niye olmasın kalbim safidir” demesine benzer.
 • Her şerde bir hayır vardırHer şerde bir hayır vardır1 ay önce
  TC: Patriot sat! ABD:Hayır. TC:O zaman S-400 alırım. (Rusya ile S-400 imzaları atılır).ABD:Anlaşmayı boz. TC:Bozamam sözümün eriyim. ABD:Bozmazsan F-35 mukavelemizi iptal ederim. TC:Edemezsin! İmza namus ve adalettir.
 • MemetMemet1 ay önce
  ABD bin önünde 2 çıbanbaşı var, biri iran öbürü Türkiye, irandan sonra hedef Türkiye, ne f35 ne patriyot ABD hiç birisi vermeyecek
 • DermanDerman1 ay önce
  Abd ,ulkesinde,bir ozgurluk aniti oldugu birde adalet,herkese esit olsun diye gozunu,de kapamislar .tahsil yapanlar ihtisadini,ogrenimini abd yapmis olanlar ,acaba abd yararina hizmet edecegine ant,mi icti.evethukukcu olup her haksizliga goz kapayip kulak tikayan ulkesine yapilani,karsi tepki verecegini beklerken abd bir vefa borcumu var birini gurbete gonderirken,git ama bizi unutma ,bizim hukukcularimiz bizim deyilmibak abd ozgurluk adina, ornek olacagi yerde,zulumde onun adi var her yerdehaksizliga dur diyecek yurekli insanlar nerde.
 • Fevzi Fevzi 1 ay önce
  Barolardaki kafaKurtuluş Savaşı zamanında karşı çıkarlar, mandacı olurlardı. Ama 71 ilin tüm barolarıda mi aynı kafada? Eğer öyleyse ülke yanmış demektir.
 • VızıltıVızıltı1 ay önce
  S-400 tüm ülke tarafından takdirle kabul edilmiş bir konu...
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..yüreğinize..sağlık..barolar..Reziller..korosu..batı..uşaklığı..hücrelerine..öyle..işlemişki..bunlara..MÜSTEMLEKE...MANKURTLARI..demek..az..bile..gelir..Selamlar.
 • hercaihercai1 ay önce
  Barolarin cogu baskani, sabetayist yahudi. Isimleri turk ve islami ama kaba kaba, hepsi siyonist kafali, seytanin usaklari.

Günün Özeti