743 bebek cezaevinde ise, sorumlusu Kemal niye konuşmuyor?

18 Ocak 2019 Cuma

FETÖ’cü Bugün gazetesinin o dönemdeki genel yayın yönetmeni, şimdinin kaçağı Erhan Başyurt, HDP milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tivitini paylaşıyor:

“UTANIN, UTANIN..! Yine anne bebek tutuklandı..! Sümeyra Gökhan bugün Bayraklı Adliyesindeki mahkemesinde tutuklanarak ‘Bebeği’ ile beraber Ali Ağa Kadın Cezaevine gönderildi. Bu bebeklerin çiğnenen hakkının altından hiç kimse kalkamaz.”

Gergerlioğlu’nun, dindar kesimin MazlumDer’inde, bir dönem genel başkanlık da yaptığını hatırlatalım..

Bir başka FETÖ’cü, ABD’ye kaçan Adem Yavuz Arslan’a geçelim..

Onun da paylaşımı şöyle:

“2018 yılı itibariyle 743 bebek cezaevinde.”

Bebeklerin cezai sorumluluğu yok..

Hiçbir bebeğin cezaevinde olması mümkün değil..

Ama..

Algı oluşturmak için, anneler tutuklandığında, “Benden başka bakacak kimsesi yok” diyerek, bebeği yanına almak istiyorsa..

Devlet ona da zorluk çıkarmıyor. 

Ama, anne ile bebeğin kendi menfaatleri için getirilen bu kolaylık, istismar ediliyor ve FETÖ’cüler tarafından “Bebekler de cezaevine konuluyor” diye propaganda yapılıyor..

Yapsınlar..

Biz gerçeği hatırlatıp, devam edelim..

ABD’ye yerleşen Akın İpek’in parlak çocuğu Adem Yavuz Arslan’ın bir başka paylaşımı:

“33 yaşındaki polis memuru Kadir Eyce Cezaevinde kanser oldu. Tedavisine izin verilmedi. Adeta eridikten sonra hastaneye çıkışına izin verildi ancak kurtarılamadı.”

Bir başka paylaşımı..

“Mağdur aileler için içli köfte yapıp satan ingilizce öğretmeni Halime Gülsu, ‘terör’ suçlamasıyla tutuklandı. Hastalığına rağmen ilaçları verilmedi. Revire çıkartılmadı. Halime  Öğretmen herkesin gözü önünde hayatını kaybetti.”

FETÖ’nün, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı başına getirdiği, sözümona ilahiyatçı Mustafa Yeşil paylaşıyor.

“Boş adreslerde yüzlerce seçmen kaydı; iktidarlarına meşruiyet sağlayan MİLLİ İRADE’ninde bir YALAN olduğu, herkesi bu iradeye saygıya davet edenlerin meğer onu sahtecilikle ÇALDIKLARI artık gün yüzüne çıktı. Hem hırsızlar hem de gayr ı meşrular!”

Yalanlara cevap vermeden geçeceğim..

FETÖ’cülerin nelerle uğraştıklarını, hâlâ hangi kafada olduklarını göstermesi açısından, bir demet örnek sunuyorum..

Fetullah Gülen’in özel kalemi konumundaki Osman Şimşek’in daha bu ayın başındaki bir paylaşımı:

“Umursamazlık büyük bir günahtır; mü’min, umum insanlığın, özellikle de inananların dertlerini derinden hissetmeli; şu kadar var ki, duyarlılık ve hüzün, insanı ye’se atmamalı ve iradesini felce uğratmamalı!..”

Kısa kısa paylaşımları aktardım.

Şimdi bunları niye aktardığıma sıra geldi..

Yurtdışına kaçan, mazlum olduklarını iddia eden FETÖ’cüler..

15 Temmuz darbe girişiminin bir tiyatro olduğunu iddia eden FETÖ’cüler..

Bu söylemlerle, saf tabanlarını hâlâ kendi saflarında tutmaya çalışır iken..

15 Temmuz’dan 4 gün önce ABD’ye Adil Öksüz ile birlikte gidip..

15 Temmuz’dan hemen önce yine Adil Öksüz ile birlikte Türkiye’ye dönen..

15 Temmuz hain darbe girişiminin gecesinde de, Adil Öksüz gibi, taşınmaz baktığını iddia ederek askeri alanda yakalanan..

Ama bir farkla..

Adil Öksüz gibi, karambolden kaçamayan..

Şu an cezaevinde olan Kemal Batmaz, dün mahkeme karşısına çıktı..

ABD’ye gidiş ve dönüş tarihleri ile Adil Öksüz ile birlikteliği hatırlatılarak soruluyor: “ne dersin” diye..

“Biz darbe girişiminde yokuz.. Bize kumpas kuruldu.. Bizim grubumuzdan insanlar, bebekleri ile cezaevinde mağdur ediliyorlar. Haksız yere cezaevinde kalıyorlar” diye propaganda yapan örgütün, darbe girişiminde askeri alanda suçüstü yakalanan bu adamından ciddi bir savunma beklersiniz, değil mi?

Siz beklemeye devam edin..

Bakın ne cevap veriyor, Akıncı Üssü’ndeki kameralarda, sivil olarak askeri bina içinde dolaştığı ispatlanan FETÖ’cü hain:

“Adil Öksüz’ü tanımıyorum. Çok spekülatif olduğu için bu soruya cevap verdim. Diğer sorularınıza yanıt vermeyeceğim.” 

Ne güzel değil mi?

734 bebek cezaevinde deyin..

Türkiye’yi ayağa kaldırın. 

Dünyayı ayağa kaldırın..

Anneler, bebekler, hastalar cezaevinde diyerek algı oluşturun..

Annelerin, bebeklerin, hastaların, binlerce kişinin cezaevinde olmasının sebebi konumundaki darbe girişiminin kilit isimlerinden Kemal Batmaz’a sorulsun: “ABD’ye niye gittiniz? Aynı gün gidip, aynı gün geri geldiğiniz Adil Öksüz ile ilişkiniz nedir? Darbe gecesi Ankara’ya nasıl gittiniz?” diye..

Beyefendi, sanki binlerce insan, bu darbe girişimi sebebi ile cezaevinde değilmiş.. Bebekler bile, annelerinden ayrılamadıkları için, cezaevinde kalmaya mecbur bırakılmamış gibi..

Her şey güllük gülistanlıkmış gibi..

Rahat bir söylemle, “Çok spekülatif olduğu için bu soruya cevap verdim. Diğer sorularınıza yanıt vermeyeceğim” diyor..

Eğer masum ise..

Hakimin karşısında savunma yapacağına..

İnanılsın, inanılmasın.. Ama kayda geçmesi için.. 

ABD’ye darbeden 4 gün önce niçin gittiğini.. Niçin darbeden hemen önce döndüğünü.. (Yolculuk da bir gün sürüyor, onu da not edelim.. 11 Temmuz’da gidiyor, 14 Temmuz’da geliyor.. yani iki gün kalıp, hemen dönüyor) Adil Öksüz ile aynı gün gidip, aynı gün geri dönmesinin.. Darbe gecesi Adil Öksüz gibi, askeri alanda olmalarının.. “Taşınmaz bakmaya gelmiştik” şeklinde komik bir savunma yapmalarının.. Bir tesadüf olup olmadığını izah etmesi gerekir iken..

“Sorularınıza yanıt vermeyeceğim” diyerek, kestirip atıyor..

Fetullah Gülen’in yanındakiler ise..

“Zulüm arşa yükseldi.. Bebekler bile cezaevine atılıyor. Ölümcül hastalara bile, cezaevinden tedavi için hastaneye gönderilmeleri engelleniyor” diye propaganda yapıyorlar..

Ülkede bir yanlışlık var ise..

Ölümcül hastalar tedavi edilemiyorsa..

Bebekler, cezaevinin olumsuz koşullarında yaşamaya mecbur kalıyorlarsa..

Bunların hepsinin sorumlusu, FETÖ’nün ilişkisini inkar edemediği, Kemal Batmaz’lar gibiler değil mi?

Darbeye, “Tiyatro” deyip geçiştirdiler..

Tiyatronun başaktörü hakim önüne çıktı..

Bekledik ki, “tiyatro”yu anlatsın..

“Cevap vermiyorum” dedi..

Kendince, konuyu kapattı..

Bu tablo karşısında, hangi akıl sahibi, bu FETÖ’cülerin aldatmalarına inanır?

Doğruluklarına, haksızlığa uğradıklarına inanır?

Fotoğraf ortada..

Yalansa, “yalan” desinler..

Ama lütfen, aklımızla alay etmesinler!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • NecmiNecmi2 ay önce
  Bir yorumcu bebeklerine acıkıyorum demiş. Ancak bir kâfir bebeklere acımaz
 • AliAli2 ay önce
  Ne anasına ne bebeğine ne kanser hastasına acıyorum!!! Onlar ki bizim paramızla alınan uçaklarla bizim kafamızdan aşağı bomba yağdırdılar! O anne yağdırmamış olabilir ama lojistik destek vermesi yeter. Milletle hareket edeceklerine haşhaşilere destek verdiler. Vatan hainlerine herşey müstehaktır. Şehit olarak bir Halil Kantarcı'yı katletmenin günahı onlara yeter! Halil Kantarcı'nın el kadar üç yavrusu yetim kaldı!!!
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Bu fetocular ,ogrendikleri bilgileri yine muslumana,sarf ediyor,cunku Allahin hesabi oldugunu muslumandan baska kabul eden yok ,hainlik edenden,dende Allah hesap sorsun belki nevatler verilmistir.neden tum turkiye deyilde bazilari tipki hainlikden kangiren olmustur beladini bulmustur demek bunlarin kaderinde varki yasandi kader degismez getcek bir millet bir digerinekotuluk edemez.
 • Yemin etYemin et2 ay önce
  Yemin et gerçekten insan mısın veya müslüman seni Rabbime havale ettim.Bana Fetocu tetikçisi diyecek dusunecekler sizi de Allah'ıma havale ettim.Cunku sizler kalbi yarıp bakabilecek insiyatife sahip olduğunuz için ...Müslümanı müslümana kırdırıyorlar ve sizin gibiler namaz kılıp Allah diyerek bu zulmü yapanlara yol veriyorsunuz.Asil fetoculer mecliste ama pardon onlar kandirilmisti değil mi?Nasıl birseyse devletin her gücüne bilgisine sahip olanlar kandirilabiliyor özür dileyip affediliyor ama Anadolu'nun gariban evlatları zorla okumuş aç yatmış ana baba evlatları en ağır cezaları hakediyor.Sen müslümana zulmün tetikcisisin.Sen Allah'a havale edilmiş bir zalimsin.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Tevbe suresi__28 - Ey iman edenler! Müşrikler bir pisliktirler. Artık bu yıldan sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız Allah sizi dilediğinde lütuf ve ihsanıyla zenginleştirecektir. Allah gerçekten alîmdir, hakîmdir.29 - Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  . Nur suresi [046]Biz gerçekten ayrıntılı açıklamalar içeren ayetler indirdik. Allah, dilediği kimseleri doğru yola iletir.»[047]Bazı kimseler «Allah'a ve Peygamber'e inandık ve direktiflerine uymayı kabul ettik» derler. Fakat bazıları bu sözlerinden sonra sırt çevirirler. Bunlar mü'min değildirler.[048]Aralarındaki davalarda Allah'ın ve Peygamberin vereceği hükme uymaya çağırıldıklarında bir bölümünün bu çağrıya yüz çevirdiğini görürsün.[049]Eğer davanın haklı tarafı iseler, Peygamber'e tam bir teslimiyetle koşa koşa gelirler.[050]Acaba kalplerinde hastalık mı var? Yoksa Peygamber'in gerçekten peygamber olup olmadığı hususunda kuşkulu mudurlar? Yoksa Allah'ın ve Peygamber'in kendilerine haksızlık edeceğinden mi korkuyorlar. Hayr, aslında onlar zalimdirler.[051]Aralarındaki davalarda Allah'ın ve Peygamberin vereceği hükme uymaya çağırılan mü'minlerin söyleyebilecekleri tek söz «Duyduk ve uyduk» sözüdür. İşte mutlu sona erenler onlardır.[052]Allah'a ve Peygambere itaat edenler, Allah'dan korkup buyruklarım çiğnemekten kaçınanlar var ya, işte kurtuluşa erenler onlarda.[053]Ey Muhammed, münafıklar kesin kesin bir dille yemin ederek kendilerine emir verecek olursan savaşa çıkacaklarım söylerler. Onlara de ki; «Yemin etmeyiniz. İtaatkârlığınız bellidir. Hiç kuşkusuz Allah, ne yaptığınızdan haberdardır.»
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Kur'an'ı değilde tasavvufu ve tarikatları baş tacı yaptınız şimdi suclumu arıyorsunuz. Gerçek Suçlu Kur'an'ı OKUMAYIN siz anlamazsınız diyenler . Bu tipler ayet inkârcıları ve ayet satıcılarıdır.
 • aliali2 ay önce
  ÜSTMAKAMDA GÖREV YAPANLARIN KAÇMASINA HÜKÜMET GÖZ YUMDU.SİYASİ AYAĞINDA KİMSE YOK O BEBEKLİ ANNELERİN HANGİSİ ELİNE SİLAH ALDI.KEŞKE ŞÖYLE YAZSAYDIN BU ANNELERİ ŞART SALI VERİN.AMA DİYEMEZSİN.NİYE MÜSLÜMANLAR BU .KADAR AYRIŞTI VE BİR BİRİNE DÜŞMAN OLDU.BUNDA BAŞROL OYUNCULARI KİM.KOMŞUSU AÇKEN TOK OLAN BİZDEN DEĞİLDİR DİYEN BİR PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ.AMA KOMŞUNUZ İŞTEN ATILMIŞ DİYE SEVİNİYORUZ.BANA OY VEREN VATAN SEVER VERMEYEN HAİN DEMOKRASİ NEDİR.ALLAH HER İNSANIN BEYNİNİ AYRI YARATMIŞ.BİRLİK YAZISI İSTİYORUZ.
 • Erden canErden can2 ay önce
  Selamünaleyküm Ali bey sizi çok seviyorum yazılarınızı her gün beğenerek okuyorum Allah razı olsun dünyada ahirette af ve afiyet versin amin amin amin
 • Alçak FetöAlçak Fetö2 ay önce
  Ben Ali Bey' in yazılarına pek yorum yazmıyorum.Çünkü alenen makara yaptığını herkes görüyor.Bu yüzden okuyorum.Onun gazetedeki görevi belli.Bu yazılarının kendi görüşlerini yansıtmadığı aşikar.Kırk dereden su getirerek ahan da işte ispatı bak CHP Fetöcü filan dediği ve bunu ispatladığı yazıları oldukça fazla.Boşu boşuna yazara sinirlenip , onun yazdıklarına karşı argüman sunacağım diye uğraşıp kendinizi paralamayın.Okuyun ve bol bol gülüp keyfini çıkarın.
 • SANA İSMİMİ YAZMAYACAĞIM YAYINLAYIN YAZAYIM İSMİMİ SANA İSMİMİ YAZMAYACAĞIM YAYINLAYIN YAZAYIM İSMİMİ 2 ay önce
  BENDE OKUDUMKİ 763 BEBEĞİN CEZAVİNE KONULMASINDA ANNELERİNİN TERÖRİST OLDUĞUNA DARBEYE KATILDI DİYECEKSİN DİYE,YARDIM İÇİN ÇİĞKÖFTE SATAN KADININTERÖRİST OLDUĞUNA DARBEYE KARIŞTIĞINA DAİR BELGE SUNACAKSIN SANDIM VE KANSER OLAN POLİS MEMURUNUN TERÖRİST OLDUĞUNA DARBEYE KARIŞTIĞINA DAİR BELGE SUNACAKSIN SANDIM SEN HUKUKÇU OLAMAZSIN ALİ SEN MÜSLÜMAN OLMAZSIN ALİSENİN DEDİĞİN KÜFE HALKI GİBİ HZ. HÜSEYİNİN KELLESİNİ KESEN YEZİDE KARŞI HZ. HÜSEYİNİN KELLESİNİ GÖRÜNCE CAMİDEN ÇIKANLARŞÖYLE DEMİŞHİÇ YEZİDE KARŞI ÇIKILIRMI SENİNKİ DE BU HESAP SEN İNSAN BİLE OLAMAZSIN ALİİİİİİİİİİİİ
 • Bilmem ağlasam mı, ağlamasam mıBilmem ağlasam mı, ağlamasam mı2 ay önce
  Yahu ali beyyyyy,Bu kadar adam nasıl kaçtıııııı,
 • atıf.atıf.2 ay önce
  "......suçüstü yakalanan bu adamından ciddi bir savunma beklersiniz, değil mi?"diye soruyorsunuz ya.bizde çok merak ediyoruz b arınç gibi üst !!! düzey bir milletvekili ve daha üstündekiler nasıl da ciddi ciddi haberimiz yoktu,aldandık,bizi aldattılar diye gözlerimizin içine baba baka konuşup durdular.sahi siz inandınız mı?
 • hayatihayati2 ay önce
  ALİ...ABİ.....Kısaca.....PARANLA..REZİL...OLUYORSUN....çalışanın yediği KABA...SIÇIYOOO..nasılsa kescen FIRKACI EDİTÖÖÖÖÖR
 • hayatihayati2 ay önce
  AMA....aynEDİTÖR cüüüük...saadet FIRKALIya vermiş OLDUĞUMUZ ..h.ooooştcevabı MAKAS yiyor....HABERİN OLSUN..
 • fakirfakir2 ay önce
  tamam olan olmuş artık ama şu an to plumda mağdur plan çok sayıda ma sum var bu da bir gerçek
 • anharanhar2 ay önce
  FETÖ cülerlere 'en sahtekarı başlarındaki papaz fetoş' abd nin kucağındaki bu vatan haini satılıklara hiç inanılır mı? Aynı siyonist yahudiler gibiler..... Her türlü rezilligi yapar suçu da başkalarına yüzleri kızarmadan atarlar.... yazarınisabatli tesbitleri hegün twitter dahain fetö cü hesaplar tarafından aynen dile getirilerek algı oluşturuyorlar... başta chp liler kemalistler ve ip ciler olmak üzere saadetciler de dahil aynı kaptan kemik yiyenlerin hepsi beslendikleri efendilerinin talimatları doğrultusunda aynı söylemleri paylaşıyorlar... bir yorumcu fetö cülere inanan var mı demişti. aynı söylemi paylaşanlarinanmadıklarını ıspat etsinler milletimiz için.....yazarın yazısına yorum yapan yorumculardan bir kısmı daha cümlelerine başlarken fetö tetikçisi olduklarını hemen anlaştırıyorlar. Sonrası güya sureti haktan görünüp Fetö nün ne kadar iftirası varsa hepsini dillendiriyorlar.....
 • alkirmanalkirman2 ay önce
  öksüzü kim yakaladı ve kim bıraktı.gerçekten kadın ve bebeklerin ne işi var hapislerde.gerçek sorumluları neden yakalamıyoruz kimse
 • yolcuyolcu2 ay önce
  kim bu devletin milletin iyiliği için çalışmışsa Allah ondan razı olsun hak yolda başarısını daim etsin.
 • MaliMali2 ay önce
  Ne güzel özetlemişsiniz.! 15 Yılda Türkiyeyi getirdiğiniz durum bu işte..!!!
 • Kunta KürdeKunta Kürde2 ay önce
  15 temmuz da ölen vatandaşlara neden otopsi yapılmadı ? Baristlik diye bir şey var , hangi kurşun hangi silahtan çıkmış ? Bir de 36 vatandaş Tuzla sahipsiz köpekler barınağının olduğu alanda gömüldü ! Neden dini vecibeleri yapılmadı ? Kim kimi vurdu kimi şehit kimi gazi kimi b. K yoluna gitti ! Tetikçiler var , azm ettiren var , çok bilinmeyen bir denklem , çık çıka bilirsen işin içinden ! Ülkede SAVCILIK Kurumu yok olsa bu günlere gelmezdik ! Siyasetçiler yeri gelir savcı olur ya !!!!
 • Vicdanen RahatsizVicdanen Rahatsiz2 ay önce
  Ali bey, ne olursa olsun vicdani olan bir kimse haksiz yere (!) hapis yatan insanlar icin üzülmeli. Yani birinin günahi icin onbinler haksiz yere hapis yatmamali. Bir gemide 99 cani bir masum olsa batirilamaz ve dahi 99 masum bir cani olsa yine batirlamaz düsturu geregince, o bebkler ve sucsuz insanlar, bankaya para yatirdi diye, (ki Cumhurbaskaninin kendisi ve aile fertlerinin de bank asyada hesaplari oldugunu biliyoruz), cocuklarini onlarin okullarina gönderdi diye (ki Berat 9 sene istanbul da onlarin okullarinda, Cumhurbaskaninin cocuklari da Amerka da onlarin yurtlarinda burslu olarak okuduklkarini biliyoruz), kermese gözleme, icli köfte yapti diye yasli teyzeleri (ki ne istedilerde vermedik veya Ankarayi poarsel parsel onlara verenleri de biliyoruz) bosu bosuna hapise atipta ahhh almayin deseydiniz keske... Ama siz ne diyorsunuz: bunlarin sorumlulari var... tamam da kardesim sorumlularini bulun idam edin.Ama masumlardan ne istersiniz... Allah sizin basiniza da getirecek bunlari bir gün , sakin unutmayin. O zaman siz bir cift söz, bir cift göz ararsiniz. Ben sade bir müslüman olarak cok üzülüyorum.
 • Turist ÖmerTurist Ömer2 ay önce
  Yorumların birinde fetö-ye medhiyyeler düzdüğünüz yazılıyor yazarımsı adam ne diyosun ? Yıllarca kol-kolaydınız, Atatürkçüleri, aydınları, onurlu, namuslu adamları beraber avladınız, hapse attırdınız. Zübüğün ayağına kalkmadı diye Engin Alanı "ergenekon"dan hapse attınız, yüzlerce onurlu askere karşı haysiyyet cellatlığı yaptınız, Ali Tatar gururuna yediremeyip kafasına sıktı. Şimdi siz müslümansınız öylemi ? Vicdan arkadaş benim Allahım vicdanımdır ! Vicdanı olmayan köpekten ne mümin olur, ne de adam !
 • gorkemgorkem2 ay önce
  Muhterem Ali Bey, sizce hala bu FETÖ' cülere inanan var midir?. Normal zekada bir insanin inanmasi pek mümkün degildir diye düsünüyorum.. Ali Bey bu üst düzeydeki siyasi tartismalar vatandasin pek derdi degil.. Daha dün hanimla pazara gittik yemin ediyorum vatandas pahaliliktan bezmis isyan ediyordu.. Acik söylüyorum: ispanak, domates, sogan, biber ALAMADAN döndük.. Pazarcilar bile kabzimallarda, toptancilarda mallarin cok az ve pahali oldugunu söylüyor.. Sevgili kardesim bu olay sence önemli degil mi , neden hic dikkate almiyorsun, neden hic bahsetmiyorsun, hayrettt???
 • Sıradan SüleymanSıradan Süleyman2 ay önce
  Syn yazar yazınızı okumadım konuyla alakası da yok amabugün tesadüfen ekşi sözlükte sizin 2010 lu yıllarda fetö liderine methiyeler düzdüğünüz yazıların görsellerini inceledim.şimdi aldatıldım kandırıldım diyeceksiniz eminim.Ben 30 yaşındayım ve aklım erdi ereli bu fetöye hep şüpheyle baktım hatta cemaate mensubum diyenler sırf bu nedenle midemi bulandırırdı beni bile kandıramazlardı yani...hangimiz daha aydınız hangimiz daha ileri görüşlü hangimiz adiliz.?
 • Mehmet AliMehmet Ali2 ay önce
  17-25 Aralık öncesi, yıllarca Sol ve Liberal kesim fetö'nün kirli bir yapılanma olduğunu, devleti yargıyı, polisi, tsk yı ele geçirmeye çalıştığını söyledi, yazdı. Belgeledi, mahkemelerde süründürüldüler falan. Bu dönemlerde AKİT ve diğer SAĞ medya FETÖ'YÜ cansiparane savunuyordu. Bu yılların hesabı verilmedi henüz. Yıllarca nedenAKP bu terör örgütü hakkında gereğini yapmadı? Neden engellediler bu fetöcülerin ordudan atılmalarını. Bilmiyorlar mıydı, bu örgütün ne mal olduğundan haberleri yok muydu? İnanalım mı Bülent Arınç'a mesela, haberi olmadığını söylediğinde. 17-25 Aralıktan sonra bile doğru dürüst mücadele edilmedi bu örgütle. Her türlü faaliyetlerine devam ettiler rahat rahat. Bunların sorgulanması gerekmektedir. Aksi taktirde fetö ile mücadele bir yere varamaz. Bu arada bu FETÖ denilen örgüt buzdağının görünen kısmıdır. TÜM TARİKATLAR ile devlet gerekli inceleme ve soruşturmalarını yapmalıdır. Özellikle para transferleri, devlette yapılanmaları, yurtdışı görüşmeleri gibi önemli noktalar didik didik edilip, yılanın başı küçükken ezilmelidir. Devleti yönetenler önce kendi içlerinde temizliği adam gibi bitirip, bu yapılarla ilgili gereğini yapmalıdır.
 • hatice sarıhatice sarı2 ay önce
  ALLAHrızası hala tabandaki saf insanlar demeyin. hepsi domuzoğlu domuz. cıa köpeği aşğılık iğrenç yaratıklar. o karılar orospuluk yaparken düşünselermiş. rezil köpekler
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  15 TEMMUZDA SOKAKLARDA KATLEDİLEN GENÇLERİN UMUTLARI,ONLARI BEKLEYEN EŞLERİ ,ANALARI,BABALARI VE ÇOCUKLARI DA VARDI.ANALARIN KUZULARI ,YAVRULARI VARDI.YAŞLILARIN EVLATLARI,TORUNLARI,BELKİ DE BAKTIKLARI KORUYUP GÖZETTİKLERİ YETİMLERİ VARDI..ALLAH(CC) ONLARI KAHRETSİN,ELLERİ KURUSUN İNŞAALLAH.ÇÜNKÜ ONLAR YOK YERE HİÇBİR SUÇU OLMAYAN MAZLUMLARI KAHPECE ,HİÇ ACIMADAN KATLETTİLER.BOŞUNA DEMOGOJİ YAPMASINLAR.HA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM.DEVLET HALA MÜŞFİK VE GEREKENİ ÇOK TİTİZ YAPIYOR Kİ, SESLERİ KESİLMEDİ VE BÜTÜN GÜÇLERİ İLE FAALİYETLERİNE DEVAM EDEBİLİYORLAR.HEM DE HİÇ UTANMADAN VE ÖĞRENDİKLERİ RİYAKAR İKİYÜZLÜ VE KAHPE ÜSLUP İLE...
 • trafiktrafik2 ay önce
  bunlara sebep olan ve bu ortamın oluşmasına sebep olan şimdiki iktidar değilmi sayın yazar,istersen bunları yaz sen.....
 • ismailismail2 ay önce
  bu hainlere hala deger verip hakim onune cikarmak, gelecegin hainlerine "bakin sizede zarar vermeyecegiz. lutfen yeni darbeler yapin ki su ulke artik dagilsin" diyor hakimler,yasalar.
 • sait kotansait kotan2 ay önce
  adil öksüz diyorsun kemal batmaz diyorsun ve 753 bebek ve annesinin hapis tutulmasını bu sebepten haklı mı buluyorsun. hadi bu adalet anlayışı islam düşmanı dediğimiz solculara yakışsın da müslümanım diyen birisinin böyle söylemesi ilginç. kaldı ki haklarında mahkumiyet kararı verilen beş on 28 şubat askeri bile tutuksuz yargılanırken.
 • SinanSinan2 ay önce
  Ali Karahasanoğlu cezaevindeki 743 bebek ve bir o kadarda dışarıda annesi cezaevinde olan yakınlarının baktığı bebek var. Bu bebeklerin anneleri dolaylı yada dolaysız darbeye iştirak etmiş insanlar değil. Cumhurbaşkanının tabanı ibadet dediği kesim. Hemen hepsi örgüt üyeliğinden ya tutuklu yada hükümlü. Epey bir süredir de cezaevindeler. Aldıkları cezaların bir kısmını yattilar. Kalan kısmını ev hapsiyle gecirmeleri yoluyla bu sorun çözülemez mı? Ortada bir sorun var. Ama sorunun çözümüne dair fikriniz nedir anlayamadım.
 • Yaziyorum Yaziyorum 2 ay önce
  Ben ,oldum akit okuru muhendisi doktoru her kesimden dopdolu,iste irfan okulu vatanini seveniAllah affeder her kulu.hayirli cumalar.
 • METEHAN İNCE METEHAN İNCE 2 ay önce
  Bir ülkede küfür devam eder zulüm devam etmez bu zulümleridevlet görünümü devletin kılcallarına sızmış dönmeyen dönme devşirme kripto fethullah gülen terör örgütünümhain üyeleri tarafından yapılıyor TÜRK DEVLETİ kendi cocuklarini yetmez katletmez maaalesef hala fetö operasyonlarını devlet görünümlü devletin kılcallarına sızmış devşirme dönmeyen dönme hain ermeni rum fetullah gülen terör örgütü bu operasyonları yapıyor zulümlerine devam ediyorlar büyük resme bakınca bu görülüyor buda demektir ki devlet hala fetullah gülen terör örgütünün esareti altında devleti bacağından değil boğazından yaklayayip yere yatırmışlareğer bu devlet esaret altında olmasa gerçek müslüman TÜRK DEVLETİ idarecileri yönetiminde olsa kendi öz çocuklarına bu zulmü reva görmezdiAllah tez zamanda bu milletin çocuklarına acıyan merhamet eden müslüman TÜRK yöneticilerinin gelmesini iktidar sahibi olmalarını nasip etsin yoksa bu zulümleri karşısında kara şehirden kara dumanların yükselmesi çok yakındır yıkılan her devletin ardında adaletsizlik vardır zulüm vardır gerçek bir TÜRK devletinde kadınlara çocuklara ihtiyarlara aman dileyenlere zulüm yapılmaz el kaldırılmaz eğer bu ülkede kadınlara çocuklara mazlumlara zulüm eziyet işkence yapılıyorsa demek ki hala bu devlet devşirmelerin dönmeyen dönme ermeni yahudi rum dönmelerinin zulmü altında kontolü altında yıkıma doğru götürülmektedir Allah bu milletin öz çocuklarına da tez zamanda güneşin doğduğu gibi merhametli bir TÜRK devletinin doğmasını nasip etsin inşallah
 • davincidavinci2 ay önce
  fetönün müritlerinin iki üç saat içinde yoğun terör saldırıları terör ihbarı var vb oyunuyla sokağa çıkardığı askerlerin çoğu suçsuz ve çocukları dışarda tüm mal varlıklarına tedbir konmuş vaziyette beş kuruşsuz sokakta dilenecek halde yaşam savaşı veriyorlar:fetönün itleride anında itirafçı olarak sürüler halinde görevlerine iade oldular:şimdi içerdeki fetöcülerin üç beş çocuğuna mı üzülelim:bu ne utanmazlık yüzsüzlüktür böyle kendileri düşünsünler amerkan çıkarlarına hizmet ederken ülkelerini ve çocuklarını düşürdükleri duruma suçsuz onca insan öldü ikiyüz elli kişi onların çocuklarının sayısı çok mu az içeride suçsuz yatanların çocuklarının sayısı fetöcülerin çocuklarının sayısından kat kat yüksek sayıda hergün bankalardan paranızı çekin darbeyi cumhurbaşkanı yaptı ve benzeri propagandalarına devam ediyorlar internette izliyoruz faaliyetleri devam ediyor
 • dadas25dadas252 ay önce
  BİR YANDA FETO HAİNİ DİĞER YANDAN ZAVALLILARA ZULMEDEN ZALİMLER
 • AslanAslan2 ay önce
  17/25 aralık girişimini iktidaein emniyete yargiya yerlestirdigi sizlerin destekledigi fetocu kankalariniz ,yapti. 15 temmuz darbesinide TSK ne muhalefetin bütün ikazlarina rağmen iktidarın yerleştirdiği kaynakları kanalariniz yaptı, sizlerin iktidarın gazına gelip fetocu olan kadınlar çocuklar ahmet mehmet amcalar yapmadı. O fetoculari oralara yerkestirenler hala is başında. Siz veriyorsunuzabalıya demek istedim. Yazarken bazen yazım vecümle hataları oluyor
 • Kasım ÖzdemirKasım Özdemir2 ay önce
  Alalah bu darbeyi yapanıYaptıranıÖnlemeye gücü yetip de önlemeyeniVe darbe konusunda bilerek yalan söyleyeni iki dünyada da REZİL etsin!
 • MustafaMustafa2 ay önce
  28 Şubat ta suçsuz olarak gerçek suçlular tarafından hapse atılmış olan insanların hakkını KİM ARAYACAK? Bir kanun ile dağıtılan/yıkılan yuvaları KİM TOPARLAYACAK? Şirketleri geri iade edilen fetoşun haşhaşilerinden Şehitlerimizin HAKKINI KİM ALACAK? Haksızlıklar karşısında Ak parti arazi olacaksa HAK'kı kim tutup kaldıracak? İyiki başkanlık sistemi var! Savunma yapacak hiç bir açık kapısı yok Ak Partinin. Yapsada anlamı yok.
 • fetösavarfetösavar2 ay önce
  böyle kirli bir örgüt ve lideri (feto mudur. ito mudur?)dünya yüzeyini herhalde kirletmemişti... ne yazık onlara ve onların yolunda gidenlere.... dinimizi bu kadar alçaltan başka bir olaya herhalde dünyada rastlanılmamıştır....
 • lemanleman2 ay önce
  Geceleri havasızlıktan gırtlakları yırtılıncaya kadar ağlıyordu yavrucaklar. İki bebeklede ben kaldım. Bu insanlar öylesine ötekileştirilmiş ki. sahipsizler. bebeklerini kimseye emanet edmezler. zaten 1 aylık 5 aylık yavruların annelerinden ayrılmaları zaten olmaz. Sayın yazar eğer siz bebekleri kullanıyorlar deyip. bu tututklamaları haklı görüyorsanız. tutuksuz yargılamak varken işkence etmeyi tercih ediyorsanız. inanın ki bunun vebali çok ağır olur. bunu yaşayarak göreceğinize eminim. Analarını bilmem. Hukuk yargılasın. Ama o masumların ahı tutaaaarrr.
 • yunusyunus2 ay önce
  Chp nin içinde bir kitle varki belki ülke 1980 öncesi gibi olmasın diye belki böyle yaparsak ancak akpartiden seçmen kaydırabiliriz partimize niyetiyle. Birde ülke 1980 öncesinden beter olsun diye alenen hareket eden insanlar. Buda belki ulusal ve küresel toplum mühendisleri nezninde pirim getiren mevki makam statü kazandıran durum oldugundan
 • KOLMKOLM2 ay önce
  Hocam bayaaa boş yazı olmuş maalsef yani bağlanıt ve anlam veremedim. 2-3 kere okudum ama olmamış
 • görkemgörkem2 ay önce
  Muhterem Ali Bey, sizce hala bu FETÖ' cülere inanan var midir?. Normal zekada bir insanin inanmasi pek mümkün degildir diye düsünüyorum.. Ali Bey bu üst düzeydeki siyasi tartismalar vatandasin pek derdi degil.. Daha dün hanimla pazara gittik yemin ediyorum vatandas pahaliliktan bezmis isyan ediyordu.. Acik söylüyorum: ispanak, domates, sogan, biber ALAMADAN döndük.. Pazarcilar bile kabzimallarda, toptancilarda mallarin cok az ve pahali oldugunu söylüyor.. Sevgili kardesim bu olay sence önemli degil mi , neden hic dikkate almiyorsun, neden hic bahsetmiyorsun, hayrettt???
 • nailnail2 ay önce
  Bölücü yıkıcı baascı paralelci mandacı medyanın çevreye maden işçilerine cezaevindekilere kadrolu kaosculara vatan millet ümmet karşıtlarına karşı ilgiside çok sevgiside çok. Nereden bir toplumsal öfke nefret kabartabiliriz diye her gün yazılı ve görsel medyadan benzin saçıyorlar etrafa
 • görkemgörkem2 ay önce
  Muhterem Ali Bey, sizce hala bu FETÖ' cülere inanan var midir?. Normal zekada bir insanin inanmasi pek mümkün degildir diye düsünüyorum..Ali Bey bu üst düzeydeki siyasi tartismalar vatandasin pek derdi degil.. Daha dün hanimla pazara gittik yemin ediyorum vatandas pahaliliktan bezmis isyan ediyordu.. Acik söylüyorum: ispanak, domates, sogan, biber ALAMADAN döndük.. Pazarcilar bile kabzimallarda, toptancilarda mallarin cok az ve pahali oldugunu söylüyor.. Sevgili kardesim bu olay sence önemli degil mi , neden hic dikkate almiyorsun, neden hic bahsetmiyorsun, hayrettt???
 • YOKEDİCİYOKEDİCİ2 ay önce
  OKUYUCULARINLA İYİ KAFA YAPIYORSUN ALİ )))
 • Güney DoğuluGüney Doğulu2 ay önce
  Yine kripto FETÖ'cüler piyasada, salyalarını akıta akıta Ali Bey, oraya buraya saldırıyorlar. Siyasi yzantıları CHP, HDP, İP'çiler ise havlamakta eşlik ediyorlar. Masaya İDAM gelmeli alabaşları derhal ikinci bir mahkeme ile vatana, millete, devlete ihanetten saldırılmalı.Hapiste anneleri ile yaşayan bebek ve çocukların mahkeme süresince ve sonrada suçlu bulunan annelerin vasilik hakları ellerinden alınmalı, bu bebek ve çocukların bakımına devlet üslenmeli. Bakıcı düzgün aileler bulunmalı, devlet kontrolunda onlara verilmeli. Türkiye Devletimiz 700-800 bebeye bakacak güçtedir. Bu hainlerin ve hain yorumcuların ağızları kapatılmalıdır, bunlar hain algı peşindedirZihin yapıları olanlar bozukyapılarıa Devet acımamalıdır. Devletin kestiği parmak acımaz. Hainlere hukuksal imkanlar veriliyor, bunlar mahkemelerle dalga geçiyor. Binlerce vatandaşı sakat bıraktılar, yüzlerce insanı öldürdüler, meclisi bombaladılar, Devlet Başkanımızı öldüreceklerdi,
 • Güney DoğuluGüney Doğulu2 ay önce
  Yine kripto FETÖ'cüler piyasada, salyalarını akıta akıta Ali Bey, oraya buraya saldırıyorlar. Siyasi yzantıları CHP, HDP, İP'çiler ise havlamakta eşlik ediyorlar. Masaya İDAM gelmeli alabaşları derhal ikinci bir mahkeme ile vatana, millete, devlete ihanetten saldırılmalı.Hapiste anneleri ile yaşayan bebek ve çocukların mahkeme süresince ve sonrada suçlu bulunan annelerin vasilik hakları ellerinden alınmalı, bu bebek ve çocukların bakımına devlet üslenmeli. Bakıcı düzgün aileler bulunmalı, devlet kontrolunda onlara verilmeli. Türkiye Devletimiz 700-800 bebeye bakacak güçtedir. Bu hainlerin ve hain yorumcuların ağızları kapatılmalıdır, bunlar hain algı peşindedirZihin yapıları olanlar bozukyapılarıa Devet acımamalıdır. Devletin kestiği parmak acımaz. Hainlere hukuksal imkanlar veriliyor, bunlar mahkemelerle dalga geçiyor. Binlerce vatandaşı sakat bıraktılar, yüzlerce insanı öldürdüler, meclisi bombaladılar, Devlet Başkanımızı öldüreceklerdi,
 • VatandaşVatandaş2 ay önce
  Efendimiz ( sv) kızı Fatımaya” seni ben bile kurtaramam” derken benim anladığım herkesin kendi hesabını kendisinin vereceğidir.
 • ŞÜKRÜ MERCANŞÜKRÜ MERCAN2 ay önce
  Soruluyor yurda verelimmi diye razı olmuyorlar ee haliyle çocuk anneden ayrı kalmasın diye oluyor bunlar.Kimsenin hakkına tecavüz etmezsen hiç kimse senin hakkına tecavüz etmez.
 • BİKERE DE DÜŞÜN BİKERE DE DÜŞÜN 2 ay önce
  IRAKTA ABDLİLER 6 MİLYON IRAKIYA TECAVÜZETİ ABD GELSEDİMİ DARBEOLSAYDIMI DAHA İYİOLACAKTI OCHPLİLERİÇİN BİŞEYDEĞİL BELKİ DE BU MÜSLÜMANIM DİYENLER ABD DÜNYADA HANGİ ÜLKEDE HUZUR GETİRDİDE ONA HİZMETEDİYONUZ
 • yazıYORUMyazıYORUM2 ay önce
  Bu FETÖ cülerin hapiste bebekler var propogandasını önlemek için o çocuklara devlet el koysun ve bu çocukları vatanını milletini seven birer mücahid olarak yetiştirsin. Bunların çocukları büyüdüklerinde bunları bitirsin. Yoksa bunlar sapkın fikirlerini din diye bu çocuklara anlatmaya devam edecekler ve şimdiki PKKlı nesil gibi hain bir güruh peyda olacak!
 • mehmetmehmet2 ay önce
  Merak ediyorum 250 insanı kim öldürdü niçin şehit etiler o insanları sahi Türkiye cumhuriyetininmillet meclisini kim bombaladısahipolislerin yerini kim bombaladı onarı kim şehit etti millet meclisindeki o bayanın kafası binanın tepesinde gövdesi parcalanmış şekilde yerde yatarken tanklarla halık ciğneyip gecen pezevenklerin cocuguyla içerdeymiş zulümüş maşallah sizler yapınca gülük gülüstanlık amamiçeriye düşüncezulüm ulan pezevenkler vatana ihanet etiniz bunlar sizler az be vatan hainleri bizim vergilerimizle iceride besleniyorsunuz bizlere kalsa ekmek bile verilmesinden yana degilim haram zıkım olsun şu müslümanlık ayagınıda bırakın conilerin pici oldugunuzu kabül edin şeresizler inanın bizlere kalsagebermeniz için her şeyin yapılmasını isterim merhamet merhamet edene duyulur zalime kafire merhamet duyanbence zalim oluer merhamet yok sizlere aksine görüldüğünüz yerde kafanızı ezmek yok etmek lazım şerefsizler..
 • ÖzkanÖzkan2 ay önce
  Cezaevinde kalan hastalar,tedavi edilememesi devletin sorumluluğu değilmi? Fetöcu dedikleriniz akp de var ve tutuklanan kadınlar tepe nokta da değil!..
 • Sertan Sertan 2 ay önce
  Sayın yazar ya bi kere de şu terör örgütünün siyasi ayağını yazsanıza.2 yıldır neden araştırılıyor.madem araştırmacı objektif bir gazetecisiniz bir kere yazın ya lütfen
 • mahmutmahmut2 ay önce
  melun şeytan FETTOŞun bedduaları fetöcülere döndü hala akıllanmadılar.
 • VicdanVicdan2 ay önce
  Bir Kemal Batmaz'ın yüzünden çocukların anneleriyle hapis yatmasına, 2,3 yaşlarındaki çocukların Meriç nehrinde boğulmasına razıysan önce kendini sorguya çek sonra Adil-İ Mutlak Cenab_ı hak nasıl olsa hesaba çekecektir.Vicdanınla alay etme.Şimdi çocuğuyla hapis yatanlarınmahkumuyet kararları bir bir bozuluyor.Pardon mu diyeceksiniz yoksa vicdanınız mı ezilecek.Sahi İsmail Küçükkaya'nın Fatma Betül Sayan Kaya hakkında basında BYLOCK iddiası vardı ve iftira dendi.Sonuçta sadece ifadesi alındı.Yargılaması ve mahkumiyeti var mı?Dava var mı?
 • ihsanihsan2 ay önce
  her şey bittide iş tutuklanan annenin bebeğinemi kaldı bebeği var diye tutuklanmasınmı adalet nasıl sağlanacak kalleşler bunu izah edin
 • GolgeAdamGolgeAdam2 ay önce
  Kadirildik Allahim ve milletim benim af etsin diyen herkezin hapisten cikarilmasi lazim Adil-duzen var ise.
 • AslanAslan2 ay önce
  Hepsi iyi de asıl fetocular hala is başında onlaralafın niye yok. Gençleri kadınları cahil cuhalayo fetonun kucağına itenler devleti fetoculari peşkeş eden asıl sorumluları niye anlatmiyorsun.Darbeyi fetocu kadinlar mi yaptı yoksa gariban mehmet ahmet efendiler.Darbeyi TSK ne yerleştirilen fetocu lar yaptı, 17 /25 aralık girişiminde emniyete yargıya yerleştirdiğini kaynaklarımız yapti. Bunlaribilmeyecek kadar cahilce değilsin kör sağında değil. Hedef saptırmak için ivirzivir kişilerle uğraşıyor cambazı bak cambaza oyunu oynuyorsunuz hepiniz.
 • AslanAslan2 ay önce
  Hepsi iyi de asıl fetocular hala is başında onlaralafın niye yok. Gençleri kadınları cahil cuhalayo fetonun kucağına itenler devleti fetoculari peşkeş eden asıl sorumluları niye anlatmiyorsun.Darbeyi fetocu kadinlar mi yaptı yoksa gariban mehmet ahmet efendiler.Darbeyi TSK ne yerleştirilen fetocu lar yaptı, 17 /25 aralık girişiminde emniyete yargıya yerleştirdiğini kaynaklarımız yapti. Bunlaribilmeyecek kadar cahilce değilsin kör sağında değil. Hedef saptırmak için ivirzivir kişilerle uğraşıyor cambazı bak cambaza oyunu oynuyorsunuz hepiniz.
 • emiremir2 ay önce
  i beycim Kemal her turlu beladan sorumlu adam 25 yildir uljeyi yonetiyorbu jotu kemal ihlas holdingi niye koruyup kolluyorki hesabini sor ali sen yaparsin
 • hasanhasan2 ay önce
  ya zaten bu ülkede kötü giden her şeyin sorumlusu bay Kemal, cehape olmasa reyisiniz ne güzel yönetecek ülkeyi, ama kurtulamadık şun cehape zihniyetinden karahassan
 • Vatan TuranVatan Turan2 ay önce
  FETÖ ve AKP etle tırnak gibidir, FETÖyü biraz derinden kesmeye kalkarsanız AKPnin canı yanıyor. Meclis araştırması onun için engellenmesi mı?2010 referandumu ile ülkeyi esir alan FETÖ ve RECO bu ülkeden konulurken onlarla birlikte ülke nüfusunun yarısı Arap çöllerine çırıl çıplak gönderilecektir. Ne mutlu o günleri görebilecek olan Türk milliyetçilerine.
 • Ömer inalÖmer inal2 ay önce
  Bir hafta önce fetocu tutuklu fetocu anne ,baba ve teyzesinin trafik kazasında vefatı sonrası kılınan cenaze namazına katılması için manisadan izmire bir askeri minübüsle getirildi ve 5 askerle birlikte vakit namazını camide kıldıktan sonra cenaze namazını kılıp aynı askeri araçla defin işleminde hazır bulundu ve bu arada tanınan bu ayrıcalıklara rağmen camide fetocular tarafından şu propaganda yapılıyordu BU NE CANIM BUNLAR TERORIST MI deniliyordu yorum sizin
 • AkitAkit2 ay önce
  Bir topluma olan kininizdüşmanlığınız sizi adaletsizliğe sevk etmesin (hucurat) ilahi düsturu obebekleri suçlu ilan etmiyor annelerini suçlu ilan etmiyor suç/u suçunun cezasını çeker!!!ilahi fermanları ilahi adaletin vazgeçilmez dusturlarıdır selamlarımla
 • osmanosman2 ay önce
  FETÖ'nün kaymak tabakasını 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yurt dışına kaçırdınız yani kaçmasına göz yumdunuz. Bank Asya'da 100Tl hesabı olan garibanları FETÖ cü diyerek hapishane köşelerinde süründürüyorsunuz. Zamanında Fethullah Gülen hoca efendi hazretleri diyerek adını besleme ile andığınız adamın adı şimdi FETÖ olduysa bunun en büyük müsebbibi AKP ve yandaş medyadır...
 • mserdarmserdar2 ay önce
  Sorumlusu kemal ama nereye bağlamak istiyorsun,subluminal mesaj nereye
 • ali canali can2 ay önce
  Öcalan Terörist ise.Eşitlik olsun diyorsak.Fetö cü Anne ve Bebekler ceza evınden çıkartılmalı, istanbuldakı adalardan bir tanesi derhal bosaltılıp kalan cezalarının orada devamına saglanmalı.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN2 ay önce
  FETÖ TAMAMEN BİTİRİLMEDEN ,GEBERİP GİTMEDEN KİMSEYE RAHAT YOK.BUNLAR GERÇİ O NUN ÖLÜMÜNDEN SONRASINI DA KURGULAMIŞLARDIR,AMMA HER HALÜKARDA ESKİ TILSIMIN ETKİSİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE KAYBEDİLMİŞ OLACAKTIR.YOKSA,YALAN DOLANLARI VE BİTMEYEN İHANET AŞKLARI İLE HEM ETRAFLARINA HEM KENDİLERİNE ZARAR VERMEYE DEVAM EDECEKLER. TAMAMI HASAN SABBAH IN AZAD KABUL ETMEZ KÖLELERİ GİBİLER.BAŞARMALARI MÜMKÜN DEĞİL.KEŞKE BUNUN FARKINA VARIP KENDİLERİNE YENİ BİR HAYAT KURSALAR,DİYORUM ANCAK BUGÜN İTİBARIYLA BUNUN EMARESİNİ DE GÖREMİYORUZ.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE2 ay önce
  İnsan hata yapar. kandırılır.yanıltılır. bu fetöcüler insanda değil. bize cennet vadedildi deyin yok. bize abd tarafından iktidar vadedildi deyin yok. biz yanıltıldık abd nin iti köpeği olduk deyin hemen sekitmeden diyorfetö iti. bakın fetö bütünyayın organlarının önünde ben sizin(abd)nin kıtmiriyim (köpeğiyim) demedi mi?
 • Bir YolcuBir Yolcu2 ay önce
  Papa'nın elini öpen Seviyesiz!.. ve onun hipnotize ettiği şuursuz mahlukattan... vatanımıza, milletimize ve insanlığa ne hayır gelir!?.
 • MUSLUADAM MUSLUADAM 2 ay önce
  Kemal batmaz ile İTÜ den tanışmıştım hatta bana o dönem fem dersanesinde öğretmenlik teklif edecek kadar da etkin idi. FETÖ cü münafıkların önde gideindir kemal batman.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Nur suresi bu ayetleri okuyan kafirin hukukundan medet beklemez. Bekleyen bu ayetleri inkâr mı ediyor ? Nur suresi [046]Biz gerçekten ayrıntılı açıklamalar içeren ayetler indirdik. Allah, dilediği kimseleri doğru yola iletir.»[047]Bazı kimseler «Allah'a ve Peygamber'e inandık ve direktiflerine uymayı kabul ettik» derler. Fakat bazıları bu sözlerinden sonra sırt çevirirler. Bunlar mü'min değildirler.[048]Aralarındaki davalarda Allah'ın ve Peygamberin vereceği hükme uymaya çağırıldıklarında bir bölümünün bu çağrıya yüz çevirdiğini görürsün.[049]Eğer davanın haklı tarafı iseler, Peygamber'e tam bir teslimiyetle koşa koşa gelirler.[050]Acaba kalplerinde hastalık mı var? Yoksa Peygamber'in gerçekten peygamber olup olmadığı hususunda kuşkulu mudurlar? Yoksa Allah'ın ve Peygamber'in kendilerine haksızlık edeceğinden mi korkuyorlar. Hayr, aslında onlar zalimdirler.[051]Aralarındaki davalarda Allah'ın ve Peygamberin vereceği hükme uymaya çağırılan mü'minlerin söyleyebilecekleri tek söz «Duyduk ve uyduk» sözüdür. İşte mutlu sona erenler onlardır.[052]Allah'a ve Peygambere itaat edenler, Allah'dan korkup buyruklarım çiğnemekten kaçınanlar var ya, işte kurtuluşa erenler onlarda.[053]Ey Muhammed, münafıklar kesin kesin bir dille yemin ederek kendilerine emir verecek olursan savaşa çıkacaklarım söylerler. Onlara de ki; «Yemin etmeyiniz. İtaatkârlığınız bellidir. Hiç kuşkusuz Allah, ne yaptığınızdan haberdardır.»
 • DervişDerviş2 ay önce
  Zulme rıza zulümdür. Nokta
 • İbrahim akİbrahim ak2 ay önce
  Bu mankurtlarin etrafında ki insanların çoğu geri zekalı olduğundan herkesi onlar gibi sanıyorlar. Ne işin var askeri alanda elini kolunu sallayarak nasıl gezebilirsin nasıl bir tuzak ki bu heryer savaş alanı ama sende tık yok rahat rahat geziyorsun sanki memlekette her gun darbe yapiliyor rahatligindasin
 • Kelebek etkisiKelebek etkisi2 ay önce
  Bugün sigara içmiyor bir sakız bile olsa almıyor bu parayı ihtiyaç sahiplerine teslim edelim. İyilik etkisi başlatalım.
 • Kelebek etkisiKelebek etkisi2 ay önce
  Eve aldığımız günlük ekmeğin bir tanesini almıyor ve bu ekmeği ihtiyaç sahiplerine ulaştıralim.
 • Kelebek etkisiKelebek etkisi2 ay önce
  Bu bir iyilik etkisi çağrısıdır. haraç gibi yok yere ödenen sabit telefonları iptal edip bu paranın yarısını bir ihtiyaç sahibine teslim edelim.
 • MustafaMustafa2 ay önce
  Allah subhanehu ve teâlâ nın adaletini hiçe sayan dan adalet beklemek o kişi gibi Kur'an'ın hüküm ve adalet ayetlerini inkâr etmektir. Bir ayeti inkâr insanı kâfir yapar.
 • YaziyorumYaziyorum2 ay önce
  Suclu insan sucu sabitse devlete millete hayinlik etmis,se bunun cocugunu da varsa once ,o sahsin dusunmesi lazim,bir insan digerini oldurdu ,onun cocuklari yetim kaldi yasli ana babas belki borcu kaldi belki yasanacak guzl unleri vardi ama oldusuc isleyenlerin cocuklari hic sucu yokken oda ceza cekiyor denebilir, bunu sorumlu kisiye sormak lazim bir baba cocuklarini karisin terk edoyor yokluga mahkum ediyor ,burda devlet deyil baba sucluvardir bir sebebi mahkum icin aranan yapmis oldu suc,digerleri ayrintilari.hani dusman sahibi birini oldurecekse yasidolayan18 olmayana yaptirirlaki,cocuk gorunsun fazla gun almasin nihayet cucu insan yapiyorsa bunun cocugu da olur borcuda once o kisinin hesap etmesi lazim bir kisi hirsizlik yapacak yakalaninca evde ekmek yok mecmurdum diye hakli gerekcesi olamaz diye dusunuyom karar yuksek mahkemenin verecegi karardir.
 • Feto enikleri infaz edilsinFeto enikleri infaz edilsin2 ay önce
  Tarih boyu dunyanin her yerinde devlete kastedenin cezasi infaz edilmektir. Devlete kasteden Feto enikleri NEDEN infaz edilmiyor?

Günün Özeti