26. yılın sonunda kimler, kimlerin dostu oldu?

12 Eylül 2019 Perşembe

12 Eyül 1993’de “Beklenen Vakit” ismi ile günlük gazete olarak yayın hayatına başladığımız o günden bu yana..

Köprünün altından ne sular geçti..

DYP-SHP koalisyon hükümeti ile idare edilen Türkiye’de, o günlerde faili meçhul cinayetlere giden insanlarımızın yakınları, “Aman bize de bir şey olmasın” düşüncesi ile, haklarını arayamaz olmuşlardı..

Bir akşam, sokağın köşesine parkeden Toros araç ile bir dakikalığına gelmesi istenen evin oğullarından, evin reislerinden bir daha haber alınamayan günlerdi..

O günler geçti..

O günlerde koalisyon ortağı olan SHP’nin yerine kurulan CHP’liler, şimdi AK Parti’den soruyorlar, yakınlarının hesaplarını..

Oysa..

SHP-CHP’liler, işlerine gelen konuları öyle güzel kotarıyorlardı ki..

Örneğin Sivas olayları sebebi ile, ölen 35 kişiye karşı, 35 Sivaslıya idam cezası verdirirken öyle mahirdiler ki..

Sözümona failleri de bulmakta hiç zorluk çekmediler..

Cezalandırmada da hiç zorluk çekmediler..

Ama..

Diyarbakır’da, Hakkari’de, Şırnak’ta kaybolan gençler söz konusu olduğunda..

“Bizim de elimiz kolumuz bağlı, biz sadece koalisyon ortağıyız, elimizden bu kadar geliyor” cevabı ile olayları örtbas edebiliyorlardı..

Hem DYP-SHP(CHP) koalisyon ortaklığı döneminde.

Hem sonraki süreçte.

Akit hep dik durdu..

Güneydoğudaki faili meçhul cinayetlerin takip edilmesi için de..

Sivas olaylarının gerçek faillerinin ortaya çıkarılması için de..

Sivas olayları sebebi ile, haksız yere suçlanan insanların adil şekilde yargılanmalarının sağlanması için de..

Ama maalesef..

Bu konuların kamuoyunun gündemine oturmasını sağlamış isek de..

Örneğin, Sivas olayları sebebi ile, suçsuz insanların idam cezaları almasının ne kadar ikircikli bir yargı anlayışının ürünü olduğunu, defalarca manşete taşımış isek de..

Bugün hâlâ, 1993’te yaşanan o olay sebebi ile cezaevinde olan onlarca insanımız var..

O süreçte yaşanılan adaletsizliklerin doğurduğu mağduriyetler, bugün dahi ortadan kaldırılamadığı halde..

“28 Şubat sürecindeki adaletsizlikler, bugünkünden daha düşük seviyede idi” diyen, mahallemizden çıkan tuzu kuru siyasetçilerimiz var, gazetecilerimiz var..

Abdullah Gül’lerimiz var.

Ahmet Davutoğlu’larımız var..

Ali Babacan’larımız var.

Ahmet Taşgetiren’lerimiz var..

Var oğlu var..

“26 yıldır cezaevinde olan, PKK’lısından tutun, en azılı tecavüzcüsüne kadar kaç tane mahkum gösterebilirsiniz” sorumuza cevap veremeyenler, Sivas mağdurlarının yaşadıklarından habersiz, “Bugünkü adaletsizlikler, 28 Şubat’ta bile yoktu” söylemleri ile karşımıza çıkabiliyorlar..

Düşünebiliyor musunuz?

Bu ülkede 50 bin insanın ölümüne sebep olan PKK örgütü mensuplarının bile yatmadıkları kadar, cezaevinde yatan insanlarımız var..

Sebep ne?

35 kişinin öldüğü Madımak Oteli’nin önünde, gösteri yapmış olmaları..

35 kişiyi öldürmeleri bile değil.

Orda gösteri yapmış olmaları..

Eline keleş alıp, Başbağlar’daki 33 insanı kasten öldürenler, elini kolunu sallayarak dolaştığı halde..

33 er, sivil kıyafetle bir ilden diğerine giderken, otobüsünü durdurup, askerlerimizi şehit edenler bile, 26 yıldır cezaevinde tutulamadığı halde...

Madımak olaylarından haksız yere sorumlu tutulan Sivaslılar, 26 yıldır cezaevinde..

Duysun Abdullah Gül’ler ve diğerleri, bu dramı..

Bu ülkede cumhurbaşkanlığı yaptılar, başbakanlık yaptılar..

Bu drama son veremediler..

Diyecekler ki..

“Tayyip Erdoğan son verebildi mi?”

Evet, o da veremedi.

Ama en azından.

Tayyip Erdoğan çıkıp da, “28 Şubat’ta adalet vardı” demiyor.

“28 Şubat’ta daha özgürdük” demiyor..

Halkına yalan söylemiyor..

“Ancak bu kadar yapabildik” diyor..

28 Şubat’ın adaletsizliklerinin failleri olan CHP’lilerle kol kola girmiyor..

Onlarla işbirliği yapıp, halkına ihanet etmiyor..

Bilgisayarın başına geçerken, Akit’in çıktığı günden bu yana, ülkede yaşanılan hukuksuzlukların ve bunlara karşı Akit’in duruşunu özet olarak verecektim.

Sadece birisine girdim..

Sivas mağduriyetine değindim.

Köşemin nerede ise sonuna geldim, ama o olaydaki vahim hataları bile daha aktaramadım.

Sivas mağdurlarının, 1999 affından yararlandırılmamalarını..

Sonrasında Anayasa Mahkemesi kararı ile, kanun kapsamı genişletilmiş olmasına rağmen, yine Sivas mağdurlarına uygulanmamasını..

PKK’lılar için bile çıkartılan ve eli kanlı teröristlerin bile yararlandıkları “pişmanlık yasaları”ndan, Sivas mağdurlarının yararlandırılmamasını..

Ayrıntıları ile yazamıyorum..

Ama ne yaparsınız?

Abilerimiz öyle diyor: “Bugünkü adaletsizliği, 28 Şubat’ta bile yaşamadık.”

Sivas sanıklarının ismini gördüğünüz yerden geçmemek için, 10 kilometre öteye kendinizi fırlatıyorsanız..

Akit’in bir mağduriyeti söz konusu olduğunda, ortalıkta görünmemek için, 24 saat evinizden dışarı çıkmıyorsanız..

Başörtülü öğrencilerin yaşadıkları zalimlikler hakkında, bir gazeteci soru yöneltebilir endişesi ile, kapınızı basın mensuplarına kapatarak yaşamış iseniz..

28 Şubat’ın zalimlikleri ile, bugünü kıyaslayabilirsiniz..

Kuracağınız partiye, Zülfü Livaneli gibi tipleri davet edip, “hayır cevabı” almaktan utanmayabilirsiniz..

Kendi eşinizin başındaki örtü sebebi ile, sizin cumhurbaşkanı olamayacağınızı 2007’de ter ter tepinerek höykürenlerin, 12 yıl sonra, yol arkadaşlığı yaptığınız kişinin oylarını çalmak için sizi cumhurbaşkanı adayı göstermesine sıcak bakabilirsiniz..

26 yıl, gözümüzü açıp kapatana kadar geçmiş..

312 general davalarına muhatap olmuşuz.

“Parmaklarındaki yüzüklere kadar, her şeylerini alacağız” diyen, general avukatlarının tehditleri ile karşılaşmışız..

“Bu sefer kesin, Akit kapatılıyor” diyerek, Danıştay’daki cinayet kumpasları ile, kapımıza dayanılmasına şahit olmuşuz..

Elhamdülillah.. 26. yılın sonunda..

Başımız dik, alnımız açık, her sorulana cevap vererek, okurumuzun karşısına çıkabiliyoruz..

Umarım ki..

26 yıl boyunca..

Hatta daha öncelerinde de.

Dindar insanlara, her türlü haksızlığı yapan CHP ile bugünlerde iş kotaranlar da, ömrümüz var ise.. Yarın, öbürsügün, halkın içine çıkabilecekleri, izahını yapabilecekleri işbirliklerine imza atarlar.. 

Kimse ölümsüz değil.. Kimse hesaptan müstağni değil..

28 Şubat’ın adaletsizliklerini, cumhurbaşkanı olduğu dönemde bile kaldıramayanların, “Bugün, dünden kötü” mavalları ile, Türkiye’ye kazandıracakları hiçbir şey yoktur.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı6 gün önce
  Teşekürler Alı BeyElınıze kaleınıze sağlıkSelam ve dua ıle
 • Ömer farukÖmer faruk7 gün önce
  Allahına kurban.daha ne diyesin. Anlayana sivrisinek saz anlamaya na davul zurna az.
 • Osman EltanOsman Eltan7 gün önce
  Sayın Karahasanoğlu din bezirganlığına böyle devam ederseniz, bir kaç 10 seneye ülkede Müslüman kalmayacak. Allah rızası için satmayın artık dinimizi. Lütfen daha reel şeyleri yazın.
 • AtabegAtabeg7 gün önce
  Sayın Alibey yazmaya devam edin destekliyoruz.Birileri bu fetönün morfinlenmiş koyunlarına dur demeli.Siyonistlerin,emperyalistlerin bu yazıları beğenmesini ne siz ne de bizler beklemiyoruz.Ama yüssüzlüğü bunlar meslek edinmiş.saygılarımla
 • BilalBilal7 gün önce
  Yobaz zihniyet hep mağdurdur, Maraş’ta Çorum’da Sivas ta Alevileri öldürmediler Yobazlar. Utanmadan yazdığın yazıya bak,
 • Bilal Bilal 7 gün önce
  Her dindarı senin gibi mi düşünüyor sanıyorsun, yada cami cemaati hepsi sizin kitlemi oluyor, dindar imanlı okadar insan var ki CHP yi savunan, o yüzden dindarları katma herşeye, yobaz ve dindarlar ayrı kitle. Bu ülke de dini sömürü yapan hiç bir iktidar sonsuza dek kalmadı ama CHP hala ayakta. Çünkü hala laik düzene inan savunan dindar laikçi insanlar var.
 • Mert Mert 7 gün önce
  CHP yobazlara karşı, bu ülkenin en büyük belası da yobazlardır, Sivas’ta çorum da Maraş ta bu millet gördü, dindar insanlar diyip samimi insanları senin zihniyetine koyma Ali, kimileri Allah dua eder, kimileri de parasını veren patrona.
 • Yusuf Yusuf 7 gün önce
  Bu ülkenin yobaz zihniyeti Maraş’ta Çorum da Sivas ta Gazi de ortaya çıktı onların şakşakçısı da sözüm ona hukukçu utanmaz Ali, hala konuşacak yüz nasıl var siz de Allah Allah diyip insan öldürenleri utanmıyor musun savunmaya.
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, önceki dönemde İBB’nin iştiraklerinden Medya A.Ş’nin TRT’de yayınlanan ‘Mehmetçik Kut’ül Amare’ dizisine 12 milyon 750 bin liraya sponsor olduğunu açıkladı.İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın konuğu oldu. Programda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Ongun, İBB iştiraki olan Medya A.Ş.'nin Mehmetçik Kut'ül Amare dizisine 12 milyon 750 bin TL'ye sponsor olduğunu belirtti.Ongun, şunları kaydetti:"Bütün müdürlükleri ve iştiraklerine yazı gönderilerek sponsorluk, reklam rakamlarının bir dökümünü istedik. Her gün bir gazetede Ekrem İmamoğlu'nun aleyhine yazı yazan bir yazarın internet sitesine 2017 ve 2018'de 50-60 bin lira reklam verilmiş. Sadece bir iştirakin 3 yılda 1 televizyon kanalına verdiği ilan 7 milyon lira.Bu arabalar buraya konulduğu zaman, israf konusuyla dalga geçiyorlar ya izleyicilerimize sormak istiyorum. Medya A.Ş. bir diziye 12 milyon 750 bin liraya neden sponsor oluyor? TRT 1'de yayımlanan Kutülamare dizisi bu.
 • MesutMesut7 gün önce
  Ali bey yaşınızı almış adamsınız sorarım size ülkeyi kaç senedir orta sağ yönetiyor, DP den beri DSP iktidar bir sefer oldu, bahsettiğiniz tüm olayları hangi siyasi parti destekliyordu, şuan Akp ortağı MHP herşeyin içinde değil miydi, yada tansu çiller Mehmet ağar zamanı bilirsiniz, bu ülke de faili meçhullerin gerçekten aydınlanması istemeyenleri bu halk çok iyi biliyor, ölenlerin hepsi mazlum Kürt veya Alevi toplum, bahsettiğiniz 33 kişinin ölümünü de PKK kabul etmedi, orda bile bir muamma var ama siz yazamazsınız, siz Sivas’tan bahsetmişsiniz ama Maraş Çorum da olanlar nedir? Bu ülke de Aleviler asla sunni öldürmedi ama sunniler hep Alevi öldürdü.
 • ErdemErdem7 gün önce
  Allah razı olsun kardeşim. Çok güzel bir yazı olmuş. Hemen hemenbütün yazılarını okumaya çalışıyorum. Abdurrahman Dilipak kardeşimizin son zamanlardaki durumunu bir türlü anlayamıyorum. Gerçekten üzülüyorum. Iceride kalıp bu kadar hunharca eleştiri bizi üzüyor. Hele Cumhurbaşkanımizi haksız yere elestirmesi kabul edilemez.
 • 28 şubat ketö fetö işbirliği28 şubat ketö fetö işbirliği7 gün önce
  Fetö mağdura uğramış süsü verilmeye çalışıldı. Aynı istanbul seçimlerinde oyların tamamı sayılmayıp yeniden seçime gidilerek ekremin elinden belediye başkanlığı alınmış mağdurluğunu gibi yaptılar.
 • İbrahim akİbrahim ak7 gün önce
  Ölen 35 kişiye karşılık tam olarak 35 kişiye ceza verilmesi çok manidar
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Ağaç ve Peyzaj A.Ş’de çalışan Nuri Başkapan, 23 Haziran seçimleri öncesinde terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi ekranlarına çıkarılması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT Kürdi Genel Müdürü Mustafa Ekinci ve Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı hakkında “terör örgütüne yardım ve yataklık” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Başkapan’ın suç duyurusu, “Basın özgürlüğü” gerekçesiyle reddedildi şaşırmadin degilmi? Bende şasirmadim kisiye gore adalet anca bu kadar oluyor gasteci ali bey
 • Mehmet KaramanMehmet Karaman7 gün önce
  ARTIK 28 ŞUBATTAN FALAN BAHSETME FAZLASIYLA İNTİKAMINIZI ALDINIZ KİMİNE ERGENEKONCU KİMİNE BALYOZCU DEDİNİZ İNSANLARIN ÖMRÜ HAPİSHANELERDE GEÇTİ KİMİSİ İNTİHAR ETTİ KİMİSİ HAPİSHANEDE ÖLDÜ ONUN İÇİN İNTİKAMINIZI FAZLASIYLA ALDINIZ ..
 • Sitki SiyrilmisSitki Siyrilmis7 gün önce
  Duran saat bile gunde 2 kez dogruyu gosterirken, sende yıllardir dogru bir yazi görmedik.
 • Ömer Ömer 7 gün önce
  en Yüksek mevkilere gelmiş kişilerin yaptıkları söyledikleri erdoğana karşı tavırlarını anlamak zor Arınç’ın çıkışı işin tuzu biberi oldu hele bunca siyasi tecrübelerini katarsak meselenin bir dava olduğu değil şahsi menfaat olduğu ortaya çıkar ama halktan destek alamazlar çokta bunjarı ciddiye de alınmaması gerek yarın bunlar CHP yle işbirliği yaparlarsa şaşırmam öyle de görünüyor
 • Y.Bekir SARAÇY.Bekir SARAÇ7 gün önce
  Muhtelif telefonlarla bildirdim. Trabzon da Akit çoğu gazetecide yok. Bilgisayarınızda bile tarif ettiğim yerlere gönderceğim dediniz. 1 yıl oldu hala gelmedi. Cevap bekliyorum. Allaha emanet olun.
 • yalçınyalçın7 gün önce
  allah yar ve yardımcınız olsun.iyi ki varsınız.gazatemize başarılar diliyorum.
 • kamilkamil7 gün önce
  Kimisi füzeleriyle saldırıyor, kimisi tanklarıyla saldırıyor, Kimisi silahlarıyla saldırıyor, Kimisi ambargo yaparak saldırıyor, Kimisi buldozerlerle evlerine saldırıyor, Kimisi terör örgütleriyle,isid-feto gibi taseron, sahte örgütleriyle saldırıyor, Kimisi googluyla, twitterla vs saldırıyor, Kimisi partilerle, derneklerle saldırıyor, Kimisi artistleriyle, fahişeleriyle, dönmeleriyle saldırıyor, Kimisi sitesiyle, medyasıyla kalemiyle saldırıyor,, Kimisi İslam adına müslümanlara saldırıyor. BİR GÜNDE ONLARCA YÜZLERCE HATTA HABERİMİZ OLMADAN BELKİ DE BİNLERCE MÜSLÜMAN KATLEDİLİYOR. AMA SUÇLU MÜSLÜMANLAR!!.
 • GKGK7 gün önce
  "İn"leri o kadar alçaklarda ki seviyelerini yükseltemeyecek kadar alçaklarda... bu nedenle yorum yazamıyorlar.
 • MehmetMehmet7 gün önce
  Sana yorum yapmaya seviyem izin vermez....
 • DOĞRU DADOĞRU DA7 gün önce
  52 YAŞINDAYIM.ANLATTIGINIZ OLAYLARIN HEPSİNİ YAŞADIM.DÜNKÜ LERİN HEPSİ ANLATTIGIN GİBİYDİ.MEMLEKETTE MEHMET AĞAR GİBİ TANSU ÇİLLER GİBİ İNSANLAR GELDİ VE GEÇTİ.GUNAHLARINI SEVAPLARINI ALLAH BİLİR.ONA5 KARISMAK HADDIM DEĞİL.BENIM NAÇİZANE FİKRİME GÖRE.RAHAT ÖLMESINLER VE YASATTIKLARINI YASASINLAR.HA O DEVIRDE PİSLİK DIZBOYU İDİ.ŞİMDİ NASIL DEĞİŞEN GRAM BİRŞEY YOK.YİNE DEVLETİ HIRSLARINA GÖRE YÖNETENLER VE ONUN ŞAKŞAKÇILARI.BU DÜZEN DEGİŞİRMİ.HİC
 • Abdulmuttalib el Arabi bin RükneddinAbdulmuttalib el Arabi bin Rükneddin7 gün önce
  Oyla ya o 36 kişi diri diri yanmadı, dumandan boğulmadı,ecellerindenöldü.. Yobazların hiçbir günahı yok..
 • etemetem7 gün önce
  Evet Sayın Karahasanoğlu Bu yaratıklar şirazeden çıkmış düşmanıyla kol kola giren soysuzlardır.Allahın azabı gazabı onların üzerine olur inşaallah.
 • mehmet cetın ızmırmehmet cetın ızmır7 gün önce
  2010 evvelı yas karar larının yargı denetımıne acılmasını ıstıyoruz ve beklıyoruz
 • ArifArif7 gün önce
  Para nereye biz oraya Alii...
 • AHMET AHMET 7 gün önce
  Ben sana helal demekten yoruldum arkadaş abi allah cc yolunu açık etsin.
 • Osman OĞULOsman OĞUL7 gün önce
  O malum dönemde RP kapatıldığında ekranda salya sümük ağlayan A Gül,Arınç vs bilimum tuzu kurular bizler DGM'lerde yargılanırken siz milletvekili idiniz.Haklısınız o dönem sizin için dha iyiydi.Aglak aglak dolaşıp acıklı yazılar yazardınız ama sadece bizi kandırmak içinmiş.1000 yıl sürecek dedikleri süreci geçtik ama yaşadıklarımızı asla unutmayacağız.Hakkımız bizi aldatanlara asla ve kat-a helal deildir biliniz.
 • abdulmetinabdulmetin7 gün önce
  evet o günden beri takip ediyoruz ve dik durduğunuz için tebrik ediyoruz, hiçbir zaman yamulmadınız, ALLAH dik duruşunuzu ve daim eylesin, ayağınıza taş değdirmesin, ümmetin sesi olma yolundaki gayretinizin ecrini versin..
 • Yaşadık O GünleriYaşadık O Günleri7 gün önce
  O günlerde faili meçhuller vardı, bu günlerde faili belli olanlar serbest dolaşıyor.
 • kara kutukara kutu7 gün önce
  Bizim içimiz İslam ve Müslümanlar mazlumlar için yanıyor Aleyhinizde konuşanların Müslümanlıkla alakaları yok ahirette her kes sevdiğiyle beraberdir Ben sizi ALLAH için seviyorum sizinde her söylediğinizi ALLAH için söylediğinize inanıyorum. Son olarak biz ALLAH a hesap vereceğiz de bu saydığınız adamlar ve sizi eleştirenler Hesap vermeyeceklerinimi düşünüyorlar
 • müslümmüslüm7 gün önce
  Ali bey sayın Erdoğan da 28 Şubatçılara destek veren FETÖ ile işbirliği yapmadımı. Dürüst olun biraz gerçekleri yazın. Bile bile o gün FETÖ ile işbirliği yapan AKP şimdi hasbel kader çocuğu FETÖ nün okuluna gitmiş, evlerinde kalmış, dershanesine gitmiş, sorgusuz sualsız işten atiyor o yetmiyor tüm birinci derece de akrabalarını FETÖ cü hain ilan ediyor. Ama kendileri FETÖ ile o kadar her türlü ilişkilerine rağmen kendilerini suçsuz sxayıyorlar. Bumudur sizin adalet ve dürüstlük anlayışınız. Yazıklar olsun sizlere. Dindarlar bu kadarmı tarafgir olacaklardı...
 • kibarcikkibarcik7 gün önce
  begır ceken ne galeyanı beee adam lar olayınıcınde olmadıkları halde yatanlar varhıcmıyuregınsızlamaz gul vb leerı gıbı etmeyın bee temelsıztemel bıle nerelerden nereye vtanhaınlerınınkankası oldukım bu mıllete ıhanet ettıyse rabbımbu dunya darezıl rusvar oldgunu bumıllete gostersın ahmet taşgetiren  nankör veselam
 • Murat soylubeyMurat soylubey7 gün önce
  Sayın yazar gerçekleri yazdı diye demedikleriniz yok. Eğer gerçekleri yazmıyorsa ne işiniz var bu gazeteyi okuyorsunuz sizde biliyorsunuzki bu Ülkenin tek Yerli Milli asla davasından taviz vermeyen Y.Akit gazetesidir. Siz gidin Uyuşturucu Baronlarının parasıyla beslenen kendilerini Müslüman Yerli ve Milli gören soytarı gazetelerini okuyun....
 • DermanDerman7 gün önce
  12 Eylul,un dusundurdukleri,darbeler sabah sokaga cikmak yasagiyla baslayan,siyasi patilerin kapatilmasi parti liderlerinin gozaltina alinmasi yargilanmasi,bir haberde 12 eylulun 14 bin vatandasin yurtdaslikdan cikarilmasi500 kisi idam,170 iskenceden oldurulnesi,gazetelerin kaptilmasi ne farki var pkk dan ,o disaridandarbecilerde iceridenkatlediyor insan haklari savunuculari seyrediyor bulent arinc henuz cubbesini giymemismiydi mehmet ali sahin beyler sulh zamani konusmak kolay birilerine yaptiginiz tolerans herkese aynimi aslinda siz yapiyorsunuz ayrimi.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar7 gün önce
  Bu kara kafali,kara kalpli ve bahti kara insan musvettelerinden surekli bahsederek her zaman midemizi kaldirma lutfen biz bu arkadan vuranhayvanlari unuttuk derken.
 • vatandaşvatandaş7 gün önce
  Bu ülkede adalet,Sivas magdurlarina,feto mağdurlarına,başörtüsü magdurlarina, yok.fetodan mağdur olan milyonlarca insan ne yazık ki mağdur olduklarını dahi bilmiyorlar.feto mağduru dediğim hapishaneye girenler değil,fetonun gelecigini,hayallerini,umutlarını çaldığı insanlar.fetidan hapishaneye girenler mağdur olarak algılanıyor,yüzsüz bunlar.neler yaptıklarını kendileri çok iyi bilirler,işin kaymağını yerken sesleri çıkmıyordu,iş tersine dönünce işler değişti,devlete atip,tutmaya başladılar,yuzsuzsunuz,dürüst değilsiniz,fetonun ne haltlar ettiğini en iyi siz biliyorsunuz,gizli habetlesme ile ne amaçladığını ortada,masasiniz,cezanizi cekiyorsunuz.bu yapılanlar sizin yaptuklarinizin yanında hafif kalır.kac insan sizin yüzünüzden geleceğine küstü,kaç insanin yuvası dağıldı,kaç insanin umutlarını tukettiniz,siz fetocular utanmazsiniz.Sosyalist denen yobaz kesim,sizleri emperyalizm kullandı,attı bir kenara,siz emperyalizme soverken bir taraftan emperyalizme hiet ettiniz,bu ülke insanına hiç acimadiniz şişede acimadilar,Sivas olayları komplosunu kuranlar sizleri kullandı,siz de tıpış tıpış yediniz,hani Kılıçdaroğlu tıpış tıpış oy kullanmaya gideceksiniz diye sizleri aşağıladığı zaman sesiniz çıkmadı ya Sivas olayları da öyle tıpış tıpış gittiniz,provakasyona alet oldunuz,şimdi de mağdurları goremiyorsunuz,bu ülkede sosyalistler fetosuda aynı merkezden yönetiliyor.ikiside kullaniliyor, maalesef kullanıldığından haberleri yok.bu devlet bizim devletimiz hiç olmadı,Batı'nın kuklalarinin elinde oyuncak.
 • AtçekenAtçeken7 gün önce
  Sivas müslümanlara ders olmalı, galeyena gelmeyelim.
 • Ahmed TekinAhmed Tekin7 gün önce
  S.a. Kuracakları partiye taşgatireni de alsınlar.
 • FikriFikri7 gün önce
  Yorumlara bakıyorum da: Yine Fetöcü troller doluşmuşlar buraya. Gidin başka yerde yemlenin. Zorunuza gidiyorsa okumayın.
 • NumanNuman7 gün önce
  Generallerden aldığı emirleri "İsminin açıklanmasını istemeyen bir paşa" diyerek halkını tehdit etmediği için, her gün çıplak kadın resimlerini basıp, sonra da çıkan tecavüz, taciz haberleri sonrası; "nereye gidiyor bu gençlik?" demediği için, iktidardan reklam maması kotarmadığı için, kendisine evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulunan başbakanın yanına pijaması ile çıkanbir gazete patronu olmadığı için, AB'ye girmek için adet, töre ve dinimize aykırı kanunları çıkartılması için hükümete baskı yapmadığı için AKİT okuyorum. İyi ki varsınız. Nice 26 senelere...
 • gencoglugencoglu7 gün önce
  maraşlı maalesef çok haklısınız akartiyi yıkacak olan akp liler olacak vekiller parti yöneticileri şehirlerinde ahbap çavuş akraba dost ilişkileriyle halkta çok büyük tepki oluşturuyorlar benim olduğum şehirde de akpartinin oyu %65 den %44 e düştü kamu kurumlarındaki yöneticilerin hemen hepsi ya vekillerin yada başkanların akrabaları dostları teşkilat çalışanları halkın gözüne sokarcasına lüks yaşantılarını sergiliyorlar
 • hasanhasan7 gün önce
  kim kimin dostu oldu bilmem ama sen sarayın köpeği oldun karahassan
 • HasanHasan7 gün önce
  Evet akit dik durdu belki ama yanlış yerde dik durdu hala o yanlış yerde dik duruyor
 • galipgalip7 gün önce
  Sivas madımak otelinin önündeki kalabalığı masum mağdur göstermek tam sizin gibi müslümanlara yakışır yazıklar olsun size, sizin gibi müslümanım diye geçinenlere.
 • veliveli7 gün önce
  Eksiklerine rağmen güzel yazı olmuş. eline sağlık. "Sivas mağdurları" davası, tam bir fiyasko ve utanç vesikası oldu. Görülüyor ki 35 aydın denilen provakotörler de kullanılan maşaydı. Olaydan çok kısa bir süre sonra aynı ekip aynı şekilde bir Cuma günü Konya'da da Aziz Nesin başkanlığında kitapçı açılışına katılmak maskesiyle sansasyonel bir eyleme kalkıştı. Allah'tan Konyalının basiretli yaklaşımı sonrası amaçlarına ulaşamadılar.
 • M.T.TB. LİM.T.TB. Lİ7 gün önce
  Değerli kardeşim. 26 yılın değerlendirlmesi güzel ama Reis in etrafındaki tufeyliler 150 yıl sonra gelen iktidarı har vurupharman savuruyorlar çünkü emekleri yok .Ben K.maraş tan bahsetmek istiyorum.K.maraş düşüncemizin köşe taşı amaTimur a gidp bir mahir daha gönder diyeceğiz.Adam maraş ın genetiği ile oynadı .31 mart seçimlerinde oyumuz 170 bin düştü.CHP ilk defa oyunu yüzde 7 den .yüzde 30 a çıkardı.BU DEMEKTİR Kİ .K.MARAŞ düşer BELEDİYE BAŞKANI partili değil.Kardeşlerİeniştesi görevden alınmış.ADAM ŞEHRİN GENETİĞİ ile oynuyor. İşçiye ödenen 1000 liralık ödemeyi yüz liraya düşürdü.5000 çalışanı ak partiye düşman etti.1989 yılından beriAK PARTİ düşüncesinde olan belediye personelini chp den daha çok kıyım yapıyor.genel sekrer .4 genel sekreter yardımcı 20 daire başkanı 40 müdürü görevden aldı. adeta Ak Partililerden intikam alıyor.DAİRE BAŞKANLARINI DÜZ MEMUR YAPIYOR.Millet vekilleribu mahir in adamı diye bir şey demiyor. Çünkü kendilerini mahir vekil yaptı diye korkup emrine amadeler.ŞEHİRDE 6 aydan beri bir taş konmadı.HALK İNNFİAL HALİNDE parti yönetimi aciz .tunç asker.ALİ BEYSİZLER VE Mustafa BEYREİS E,ULAŞIYORSANIZ. Allah rızası için uyarın. DİĞER İLLERİNDE MARAŞ TAN çok farkı yok.ALLAH A emanet olunuz.
 • Mehmet AliMehmet Ali7 gün önce
  Sivas'ta insanları canlı canlı yaktınız ama hapse girdiğiniz için yine siz mağdur oldunuz. ne çektiniz be bu chp'den.
 • MuratMurat7 gün önce
  Akit bu ülkenin yüz akıdır kalemle yazıyla verilecek en büyük mesajı bu ülkede yaşayan ama bu ülkeden olmayan ve aslada olmayacak olan emperyalist çocuklarına haddini bildiren tekerine çomak sokan bir sürü alçakça badire ve kahpece saldırıya maruz kalan ama eğilmeyen bükülmeyen bir yayın organıdır kendisine yapılan yobaz mürteci gerici gibi ithamlara gereken cevabı veren gün gelip bu ülkeyi soyup soğana çeviren işadamı kılıklı namertlere ülkeyi dar eden ve bu mücadelesinde kendi imkanları ve okurları dışında maalesef destek görmeyen bir gazete hatta fazlasıdır yandaşı olduğu hükümete bile en ağır eleştirleri inanç gereği haykıran bir yayın kuruluşudur ama yinede bazı şerefsizlere göre yandaştır bir soralım erkekçe kıvırmadan cevap versinler cehapenin ya da onun alçak zihniyetinin temsilcisi olan yayın organlarında bir tane eleştiri gördünüzmü diye cevap dahi vermezler ama hep dediğim gibi bu ülkenin tek kurtuluşu akitin yazınsal olarak yaptığını gerçekte yapmaktır azgın azınlık duman esilmedikçe bu işler düzelmez
 • Izzet Izzet 7 gün önce
  Sayın yazar tahminim siz şimdi ülkemizde adaletin 28 şubattan daha iyi olduğuna insanlardansınız.Ama ne acıdırki güya kendilerini dindar gösteren bu zihniyet şu an ceza evine inanlarla doldurdu. Suç larını söyleyeyim cemaat dershane yurt ve okullarına gitmeleri. Bunlar bizi yönetenlerin dediği gibi üstü ihanet ortası ticaret altı inanç denildi ne yazıkki inanan kesim ceza evinde buda fakirler nedense bunlar kaderine razı insanlar. Birde bankada hesabı olanlar. Şimdi yurt, dershane,okul ve bankaların açılmasına izin verenler suçsuz ama diğerler suçlu siyasi ayak hiç bir fetöcü yokmu? Trampın emriyle RAHiP bırakılmadımı? Ne yazıkki garibanların trampı yok ama Allah 'ı var.Şimdi bu konularda haberiniz var ama 26 yıl dır dik durmuşsunuz ya nasıl dik duruş ben anlamıyorum . Eskiden birşeylere karşı duruşumuz vardı. Ama şu an bunu diyemezsiniz çünkü şu an tek taraflısınız insanlar hata yapamazmı yapar doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmelisiniz.şimdi bizi yönetenler dindarmı? Egerki dindarsa ki bana göre değil. Sana göre dindar ve adaletli ozaman iki tane ayet meali "kim Allah'ın hükmüyle hükmetmesse kafirdir "Kim Kur'an hükmüyle hükmetmesse zalimdir " Ey hakimler Allah'ın hükmüyle hükmet edin hükmetmesseni kafirsiniz " Şimdi soruyorum adaletmi var veya yokmu? Din bir siyasettir Kur'an kerim anayasasıdır. Dini kullanıyoruz ama anayasayı kullanmıyoruz neden? Çünkü adaletsizlik olmaz.
 • İmanlı Ülkücüİmanlı Ülkücü7 gün önce
  28 şubat darbecilerine neden bir ceza verilmedi ?Hhepsi elini kolunu sallayarak geziyor,17 yıldır başta olan recep efendi neden bir karikatür için savcılara ihbarda bulunuyor ve kişiyi kodese atabiliyor da(Çünkü yargı bağımsız değil recep efendinin iki dudağı arasındadır)neden ergenekoncuları balyozcuları BÇG nu suçlu oldukları halde KUMPAS diye ibra etti suçları onanmışkenfesh edildi ve herbiri devlet bütçesindençuvallarla tazminat aldı vallahi suçluydular.Ama ibra edildiler neyin karşılığında recep efendinin makamının devamı karşılığında.recep efndi kiminle beraber( perinçek denen maocu haini unutmayın lütfen )ulusalcılarla beraber.recep efendinin bahçeli ile sıkı fıkı olması gerçekten beka meselesiyle mi ilgili ?Lütfen güldürmeyin başka hesaplar var hesaplar,Tuğrul türkeşin planlıca bir gecede akepeye transferinin perde arkasını neden göremiyorsunuz?Bahçeli recep efendiye neler söylemişti neler.Müslüman basiretsiz olamaz her sakallıyı dede diye bağrına basamaz.İslam adına meydana çıkan recep efendi ile ABD ve israil arasındaki samimi ilgi ve alaka hiç kimsenin aklının köşesinden bile geçmiyor.
 • Ekrem aslanEkrem aslan7 gün önce
  Allah razı olsun Rabbim doğrularla bere erdir.
 • sutcu imamin torunusutcu imamin torunu7 gün önce
  bu gazetenin ilkeleri belli ne fettosilerle ne 28 subatcolarla nede darbecilerle kol kola oldular bu yuzu ak yazari niye kovsunlar bu kadar cahil insanimiz varken her seyi birbirine karistiririz iste .
 • ÜnalÜnal8 gün önce
  Kimler kimlerle deyince çok şeyler var ve ne pislik çıkıyorsa aynı mahalleden çıkıyor 12 eylülden sonra amerikan emperyalizminin dayattığı bul parayı don köşeyi mantığı siyasete hakim olunca siyasilerde bok çukuruna çırpınan birer figüran oldular ve çıkarlar çatıştığı zaman savaştan bile kacinmadilar soylevleride sadece süslü sözler oldu ve siyaset öyle bir malzeme haline geldi ki olmayan terör yaratılarak birilerinin köşeleri dönmesi bile sağlandı yani 12 eylül VATAN millet devlet için siyaseti biraktirip sadece cep cukka siyasetçileri yarattı siyaset zenginleşme aracı haline geldiği için fetullah hocalar türedi ve sonuç 15 temmuz yani 15 temmuzda bir boşanma vakasiydi kimlerin kimlerle olduğunu gösteren vaka TURKIYEDE 12 eylülden beri siyaset para için var ve onun için TURKIYEYE bir tane fabrika yapılmazken parsel parsel satılan bir türkiye var ve onun için DOMUZ ETI ve ZINA yasaları çıkıyor ve onların çıkarı için muhsin ler havada parcalandiriliyor 12 eylül öncesi siyasiler sağcı olsun solcu olsun VATAN için vardılar 12 eylül sonrası siyasiler sadece kendi ahval ve zenginlikleri için varlar olayın en kötü tarafı bu vatanın önüne para geçince yahu diye bile parayla toprak satar olduk 12 eylülde zaten bunları yapmak için vardı
 • HasanHasan8 gün önce
  Sayistay raporlarina gore borc batagindaki corum belediyesi175.000 tlye aguapark161.000 tlyede hayvanat bahcesi bakim onarimina harcamis.Ama diyorlar mesele harcaman para degil corum,da!!!!!????? Aguapark ve hayvanat bahcesinin olmamasi?????!!!!Bakalim bunlari bu dinci yazar arastiripYazabilecekmi gorecegiz.Fepsi Facebook,ta millet paylasiyor.Diyorlarki akp gittiginde bakalim neler cikacak neler.
 • TarıkTarık8 gün önce
  O gün beyaz toroslar var idi haince vatan evlatlarını vatana düşman ettiler,bu gün siyah panelvanlar var ve aynısını yapıyorlar...Zalimler her dem zalim...
 • Hakan Hakan 8 gün önce
  Ali İhsan bey Ahmet Türk'e, Kaftancıoğluna dost olan Bülent Arınç'ı unutmuşsunuz.
 • Özgür ve prangasız beyinim sanada öneririrmÖzgür ve prangasız beyinim sanada öneririrm8 gün önce
  Keşke 12 eylülden buğün bahsetseydin,12 eylül soslalistlerin üzerinden silindir gibi geçti,hala buğün bile ağzına alamaman ne kadar tuhaf değilmi,Dilipak Ağabeyini oku da feyz al,olur mu,12 eylül de 28 şubat mağdurluğu çüş demek lazım.Kavakçılar Safahat yaşıyor,Razva hala açıklama yapamadı,Din Bahane talan şahane Atattürk bahane talan Şahane buda benim sloğanım okuyup anlamandaobjektif olmana katkı sağlarigözlerini açık tut,bugün 12 eylül faşist darebesi nin yıldönümü,yazılarınızda adelet olsun olur mu.Dilipak Ağabeyinden feyz al.
 • HasanHasan8 gün önce
  Bu korkak din.Bademlenen turbaniBademlenen sakaliDademlenen dini yazamiyor.Yok 28subat yok chp yok su.Yazsana su ibbdeki kahpe akplileri yazabilecek dinin varmi.Yazsana su mavi marmarayi dinin varmi.Yazsana su bop buyuk israil es baskaniniYazsana ayakkabi kutularini.Yazsana akp pkk isilkisiniYazsana akp pyd isilkisiniYazsana akp pkkyi davul zurnayla karsiladigini.Aynisini dilipakta yazmis.Herhalde dugmeye basildi.kukla din yazmaya basladi.
 • Tata TongaTata Tonga8 gün önce
  Babasının gazetesinde yazıyor... kovulma derdi yok... salla babam salla...
 • CumhurCumhur8 gün önce
  İnsanı kahreden bu işte.Bizim Apo (gül),pkk nın Apo'su ile aynı noktada. Aranmıyor, utanımıyor, vinsan fukarası sinsi hain.Bebecan kale bile alınmaz. Trol.Ustaca kendini gizlemiş. Maşa görevini ifa ediyor.Davud efendi gerçekten bir ahmakmış.Allah'dan. Allah'ım başbakan iken 2 yıl boyunca nasıl uyumuşum, g üzen duymuştum. Ah Reis senin hatırına ona inandık. Başbakan olur olmaz ermeni Etyen'i fetöcü haini danışman yapınca dahi uyanmadık.Dün de TÜSİAD'a bana destek verin diye ayaklarına gitmiş.Tam bir ahmak.Bu Cumhur tüsiad'ın projelerine destek vermeyeceğini bilemeyecek kadar ahmak. Nasıl bir adamsın.Reis onlara tenezzül etmediği için dimdik ayakta.Behe gafil.Bitirdiniz kendinizi.
 • SOKAĞIN SESİSOKAĞIN SESİ8 gün önce
  A.A.A. ÜÇ A DAN MEDET Mİ BEKLİYORSUNUZ??? DAVA DİYE İNANDIK OY VERDİK! MEĞER KOLTUKMUŞ ! KOLTUK GİTTİ DAVA BİTTİ! ÜÇ NANKÖRLER. BİZ DURDUĞUMUZ YERDE DURUYORUZ! ÜÇ NANKÖRLER YENİ KOLTUK ARIYORLAR. ASLINDA MADIMAK DA YARGILANMASI GEREKEN! HAPİSTEKİLERİN YERİNDE OLMASI GEREKENLER 1993 DE SİVASIN DEVLET YETKİLİLERİ VALİ, TEMEL, GARNİZON KOMUTANI, EMNİYET MÜDÜRÜ!!! BU DÖRT KİŞİ GÖREVİNİ YAPSAYDI MADIMAK YAŞANMAZDI!!!
 • Ali onbasiAli onbasi8 gün önce
  Yorumları okuyorsundur umarım.. Hakikaten kimler dost kimler düşman oldu.28 şubat devam ediyor.o zulmü yapanlardan yargılanan oldumu batı çalışma nerede.dunya lideri Erdoğanın savcısı olduğu dava nerede onlar masumluğu..terör uzantısı denen HDP ile saray toplantısı ortak bildiri hazırlayanlar neredeemri ben verdim deyip rus uçağını düşüren kahramanlar izi pilotun üzerine atıp fetocu rüyayla aramızı açmak istediler diyen akıl yoksulları nerede israile esip gürleyik ben izin verdim deyip arkasından israile ihtiyacımız var diyerek ihh ya siz giderken banami sordunuz diye ler nerede beraber ıslandık izlek gel diye fetiye güzellemeler yapıp sonrada pkk dan daha tehlikeli ilan edenler nerede.. kesinlikle bu yasanilanla psikoloji tedaviyi gerektirir.1926 izmir suikastı ve 1930 menemen hadisesi sonucu bir-çok mualif idam edilmiş olayın gerçeği hicbir zaman aydinlatilmamisti.mukdedirlerin zulum saltanatı icin gerekliydi 15 TEMMUZ hadisesi de aynen bunlara benziyor..işin acı tarafı ne biliyomusun Ali onbaşıgüya eli kalem tutan anlı secdeli efendiler zalim avcıya hizmet eden av kırmızı gibi calisiyor.yazik çok yazık.
 • bahadeğer goluoğlu bahadeğer goluoğlu 8 gün önce
  sayın yazar her konuda bilgi görüşlerinizle bizi aydınlatıyorsunuz çok tşk. ederiz alanınız olan Arda Turan konusunda da bizi aydınlatırsanız seviniriz.Size göre Türk Ceza Kanununun hangi maddesine göre böyle bir karar verilmiştir e ceza almaktan kurtulmuştur.Daha geçenlerde Kadına şiddet uyguladı diye magandalıkla itham edilen bilmem kaç yıl hapis cezası alsın diye dava açılan tatlıcılar yargılanırken sen adamın burnunu kıracaksın hastaneyi basıp silahın ateş alacak ama hapis cezası yok sizce bu mudur adalet. Dünkü yazınızda kaç kişi adaletten şikayet i diye sormuştunuz peki bu durumu gören kaç kişi sizce şikayetçi değil. Saygılarımla...
 • ŞevkiŞevki8 gün önce
  Teşekkürler yazınıza katılıyorum
 • şenerşener8 gün önce
  SİMSİYAH HASAN YİNE YALAN YAZIYON
 • MemetMemet8 gün önce
  35 aydını diri diri cinler mi yaktı ali? Kim yaktı?
 • SerdarSerdar8 gün önce
  Evet şu an o beyaz toroslar yok gerek te yok çünkü memlekette adalet diye bir kavram kalmadı.DEVLETİ TALİMAT VERİLMİŞ SAVCISI VEYA POLİSİ GELİYOR VE SEN ERGENEKON CUSUN , SEN FETÖCÜSÜN , SEN PKK LISIN , SEN SEN SEN HİÇ BİR ŞEY BULAMAZLARSA ADIN TEHLİKELİ DEYİP ATIYORLAR İÇERİ SUÇUN NE BİLMEDEN İDDİANAME OLMADAN YARGILANMADAN SENELERCE CEZAEVİNDE KALIYORSUN.
 • H.Y.EH.Y.E8 gün önce
  Iyi ki varsiniz akit ailesi.Daha nice yillara.Bir gun bir takim kemalist solcu grupla tartisiyordum.Dediler ki sen akit gibi gerici bir gazeteyi okuyorsundur.Evet dedim koynumfan cikardigim akit gazetesini gosterdim.Akit gazetesinden oyle tirsiyorlar ki...Allah yolunuzu acik etsin.
 • Ali efendi Ali efendi 8 gün önce
  Size hatirlatim sivas olaylari faili mechul kalmistir zaman asimina ugramistirDemekki shp chp koalisyonu sirasinda insanlar hesap sormamissa hatadir.buda simdi hesap sorulmasini yanlis anlama tasimaz ama siz istiyosunuzki akp yapsin kimsede sirmasin hatta chpden sorsun
 • SelimSelim8 gün önce
  Ne diyelim dost acı söyler sizin sorduklarinizi bizde seçimlerde bizim yanımıza geldiklerinde soracağız ne cevap verecekler hele bazıları varki kahvaltıda sordum Kuzey Marmara otoyolu nu niye şehrin içine soktunuz yol dışardan gidiyordu dedik merkezin rantını düşündük dedi 450yatakli hastanede onun zamanında dar alana sıkıştırıldı vizyonsuz kişiler üç döneme takıldı şimdi geçmiş eski Basbakanla beraber şimdi milletvekili olsaydı öbür tarafta olur muydu yada şöyle sorayım bugün Reisi satan yarın kimi satmaz
 • MehmetMehmet8 gün önce
  Ali Bey Sivas olaylarından dolayı haksız yere hapis yatanvarsa bu AK Partinin günahıdır. Niçin savcıları görevlendirip yeniden muhakeme etmiyorlar? Suçsuz yere hapis yatan varsa yazık değil mi o insanlara...! Bunun vebali kimin? Elbette AK partinin.
 • Sedat KalfaSedat Kalfa8 gün önce
  Evet AYNEN ÖYLE teşekkürlersayin yazar
 • MUSTAFA ŞAHİNERMUSTAFA ŞAHİNER8 gün önce
  BENİM DÜŞÜNCEME GÖRE 28 ŞUBATIN TEK MADURU RAHMETLİ ERBAKAN AĞZINA YAKIŞMIYOR DEĞİLMİ İSMİNİ ZİKRETMEK. NE TAYYİBİ NE GÜLÜ NEDE BAŞKASI ELİNDEN HÜKÜMET ETME YETKİSİ ALINDI. RAHMETLİ SAĞ OLSYDI SENİN BU YAZINA HER HALDE O GÜZEL USLUBUYLABİR ŞEYLER SÖYLERDİ.ŞİMDİ ADELET VAR DEĞİLMİ?SAYIN YAZAR. GÜCÜ ARKANIZA ALMIŞINIZ ÜFÜRÜN ÜFÜREBİLDİĞİNİZ KADAR. ADELETHERKES İÇİN EŞİT OLMALI. BİRGÜN SANADA LAZIM OLUR O ZAMAN BAS BAĞIRIRSIN ADELET YOKMU DİYE .EĞER MÜSLÜMAN VE KURANA İMAN EDİYORSAN. ADELETLE İLGİLİ SURE VE AYETLERİ BİLİRSİNÖRNEK NİSA SURESİ: 3. AYET.NİSA SURESİ 58. AYET NİSA SURESİ105. NİSA SURESİ 152.. EĞER KURANA İMAN ETMİYOR VE MÜSLÜMAN DEĞİLSEN İNSANLIK ADINAEL İNSAF DİYORUM. GÜZEL KARDEŞİM.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer8 gün önce
  Kaleminize..sağlık.İyi.ki..varsınız..KARAHASANOĞLU..AİLESİ.

Günün Özeti