Ateist ders kitaplarını kim yazdırıyor?AK Parti neden genç seçmene ulaşamıyor?

13 Haziran 2019 Perşembe

Milli İrade Platformu istişare toplantısında Aziz Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a söylemek istedim ama sıra gelmedi. 

“Tabiatçı, evrimci, Allah’ın adını anmayan ama doğayı Tanrılaştıran ders kitaplarını kim yazdırıyor?”

Ak Parti’nin genç seçmene ulaşamadığı konuşuluyor.  Demokrasinin darbelerle kesintiye uğradığı 28 Şubat sürecini 20-25 yaşındaki seçmen hatırlamıyor. 1980, 1971, 1960 darbelerinden hafızalarda iz yok. Başörtülülerin zulüm gördüğünü, okullardan kovulduğunu, kamuda çalışamadığını, hatta kanser hastası 71 yaşındaki Medine Bircan’ın, başı örtülü olduğu için hastaneye alınmadığını, tedavi görmediği için öldüğünü kimse bilmiyor. 

Herkesin elinde cep telefonu. Sosyal medyada bin bir yalan, bir sürü algı operasyonu. Genç seçmenin en azından bir kısmı, yalan haber furyası ile algı operasyonu  ile yönlendiriliyor.

Üstüne üstlük bir de Ak Parti kendi ayağına kurşun sıkıyor.

Ak Parti döneminde yazdırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere bedava dağıtılmış Fen Bilimleri kitaplarında ateist propaganda yapılıyor

Cumhurbaşkanımız milletimizin dini duygularını yeşertecek şiirler okuyor:

Biz kısık sesleriz, minareleri sen ezansız bırakma Allah’ım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını ya kovansız bırakma Allah’ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu Müslümansız bırakma Allah’ım!”

6. sınıf Fen Bilimleri kitabı doğayı Tanrılaştırıyor:

“Buz 0°C’ta erimeye başlar. Yeterince ısı aldığında yine 0°C’ta ve aynı kütlede suya dönüşür. Su 0°C’ta dışarıya yeterince ısı verirse katı hâle yani buz hâline geçer. Suyun bu şekilde hâl değişimi su altındaki yaşamı etkilemez. Bunun nedeni, suyun buz hâline geçtiğinde yoğunluğunun azalmasıdır. Buz kütleleri, yoğunlukları suyun yoğunluğundan küçük olduğu için donma gerçekleştikçe su yüzeyine çıkar. DOĞANIN CANLILARA YAPTIĞI BU GÜZEL SÜRPRİZ çok soğuk havalarda göl, akarsu, deniz gibi yaşam alanlarında su içinde ve altındaki canlılığın devam etmesini sağlar.” (6. Sınıf Fen Bilimleri, s.135)

Doğanın Tanrı kabul edildiği anlatım bir istisna değil. Fen Bilimleri kitapları bütünüyle Allah’ın adı anılmadan yazılmış. Daha önceki yazımda 8. Sınıf Fen Bilimleri kitabından örnek verdim. 

Bugün size ilkokul 3. Sınıf Fen Bilimleri kitabından bir sayfa açacağım. 

Bu kitapları kim yazdırıyor? Kim, neden Allah’ın adını perdeliyor?

Kendi kendine ışık yayabilen varlıklara doğal ışık kaynakları adı verilir. Güneş, ateş böceği, yıldızlar ve şimşek doğal ışık kaynaklarına örnektir. Doğal ışık kaynaklarının ışık yayabilmek için başka bir kaynağa ihtiyaçları yoktur.

Elektrikler kesildiğinde ampul ve floresan lambalar ışık yayamaz. Pil olmadığında el feneri etrafı aydınlatamaz. Ampul, floresan lamba ve el feneri gibi bazı cisimler çevrelerine ışık yaymak için başka kaynaklardan yararlanır. Bu tür varlıklara yapay ışık kaynakları adı verilir. Yapay ışık kaynakları insanlar tarafından icat edilmiştir ve kendi kendilerine ışık yayamazlar.” (3. Sınıf Fen Bilimleri, s.128)

Doğal Işık Kaynakları: Kendiliğinden ışık yayarlar. Işık yaymak için başka bir varlığa ihtiyaç duyarlar. İnsan etkisi olmadan, doğada kendiliğinden bulunurlar. 

Yapay Işık Kaynakları: İnsanlar tarafından icat edilmişlerdir. Uzun süreli ışık yayarlar. Doğal ışık kaynaklarına göre daha kısa süreli ışık yayarlar.”(s.128)

Doğal ışık kaynakları Güneş, yıldızlar, şimşek kendiliğinden ışık yayıyor.

Yapay ışık kaynakları ampul, el feneri, floresan insan tarafından yapılmış.

Basit ışık kaynaklarını yapan var; muhteşem ışık kaynaklarını yapan yok…

Mantık neredesin?

Bir harf yazarsız olmaz.

Bir resim ressamsız olmaz.

Bir bina mimarsız olmaz.

Dünyamızı aydınlatan güneş, kendi kendine oluyor, öyle mi?

Yıldızlar kendi kendilerini nasıl yapıyor?

Işık böceği kendiliğinden ışık üretme sanatını kimden öğrenmiş?

Şimşek kendiliğinden ışığı nasıl üretiyor?

Failsiz anlatım biçimi bilimsel mi oluyor? 

Bilimsel olması için akıl ve mantığın tatile mi çıkarılması gerekiyor? Bu kuralı kim koymuş?

Tanıdığım bir sınıf öğretmeni bu metinlerle ilgili duygularını şöyle ifade etti:

“Kendi kendine ifadeleri beni çok rahatsız etti, sınıfta birkaç kere Allah yarattı dedim.”

Bana mail atan bir biyoloji profesör işin Talim Terbiye Kurulu boyutunu yazmış:

Benim evrendeki varlıkların yaratıcının eseri olduğunu yazdığım FEN BİLİMLERİ KİTABI Talim Terbiye’den geçmedi. Yaratıcının adı geçtiği yerler sansürlendi. Talim Terbiye tarafından belirlenen bir üst bilim kurulu var. Bu kurul; yaratıcı, Allah, peygamber kavramlarını sansürlüyor.”

Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım; okulların temizliğini Büyük Şehir Belediyesinin üstlenecek, okullara hizmetli verilecek vaadinde bulunmuş.

Fen Bilimleri kitaplarını Müslüman gözüyle yazdırılacağını vaadetse hem daha çok oy hem dua alır. Gelecek nesiller de ateist, deist, doğacı olmaz. “Müslümanlıkla yoğrulan yurdu Müslümansız bırakma Allah’ım” diyen Kasımpaşalı Arkadaşım; Fen Bilimleri kitaplarındaki ateistlik ve doğa propagandasını önlemeni istirham ediyorum. 

Ateizm propagandası yapan kitaplarla “dindar nesil” yetişmez.

Bir çağrı da Milli Eğitim Bakanımız Prof. Selçuk’a yapıyorum. Ateistlerden kâmil insan olmaz.

Ders kitaplarındaki ateist, doğacı, evrimci propagandaya son veriniz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HayırkonuşHayırkonuş8 gün önce
  Hep merak ederim bunca maaş alan siyasetçibakan bürokrat ve eğitimçalışanlarısiz orada ne yapıyorsunuzbana dokunmayan yılan bin yaşasınprensibinesahipseniz ki bellidirbu.Allahın hükmüsizi illabulur.onun cezasındankaçılmaz vebali büyükolur. Allah senden razıolsun. Maalesefherşeybaşkanın omuzlarına yıkılmış.bu tip insanlardan kurtulunkoskocabakanlık işe yaramaz insanlarla doluyazık
 • AbdullahAbdullah8 gün önce
  Tebrik ediyorum zamanımızın en ehemmiyetli meselesidir bir an önce ders kitaplarımızın tevhid hakikatleriyle yeniden yazılması elzemdir
 • Mehmet Necati Özçetin Mehmet Necati Özçetin 9 gün önce
  Bu tür uyarılarla bu Devlet ıstıkametıni koruyacak yükselecektir
 • Muhammet malkoç Muhammet malkoç10 gün önce
  Suç benim diyilki iktidarlar ne iş yaparlar menderes özal erbakan hariç ki onlar kıskaç altındaydı 17 senedir şu an en güçlü haliyle akparti nerdedi gençlere ulaşamadığı gibi bu beceriksizliği ile ihtiyarlarıda kaybadaktir.
 • S UçarS Uçar10 gün önce
  Bu yazıya devlet televizyonu TRT Belgesel'deki ateist terminolojiyi de eklemek gerek. Tercümelerde birebir orjinal yabancı belgeseldeki ne kadar darwinci, ateist terminoloji varsa onlar kullanılıyor.
 • AmaAma10 gün önce
  Ak partiye şimdiye kadar oy verenlerde aynı eğitimden geçti, bu insanlarda ateist deist değildi, belki sizin gibi düşünmeyen insanların olduğunuda farketmelisiniz sizin gibi düşünmeyen herkes kafir ve kötü insan değil ayıp yani
 • fetösavarfetösavar10 gün önce
  malesef reisin gelmesi herşeyi çözmedi. demek ki arkadaşları yeterli değil reisim kadar.. bu kokuşmuş düzeni bir kişiye yükleyip sorumluluktan kaçan koca bir neslin olduğu ülkedeyiz. ama yine de herşeyi bir kişi düzeltemez dostlar...
 • Mahir TekinMahir Tekin10 gün önce
  Süper bir yaklaşım. Evet AK PARTİ benim partim. Neden Milli Eğitimde BÖYLE boşluklara sebebiyet veriyveriyor. Reis hangi birine yetişsin ama oraya atadığı şahsiyet işini tam yapmıyorsa bu makama gelmek isteyen çok. Reis var bu işte bir bir yeniği on göre.
 • Diyar DiyarDiyar Diyar10 gün önce
  Bu kitapları muhalefet bastırmiyor herhalde hesabı muhalefete yada vatandaşa cikarmazsiniz inşallah
 • AbdurrahmanAbdurrahman10 gün önce
  Fen dersinde Akaid, Kelam mı işleyecek hoca? Fen'den çıkan çocuk Din'de "kendi kendine ışık veren" in yoktan var olmadığını öğrenir olur biter. Yerli otomobilin adı Peygamber'in sas devesinin adı olan Kusva (veya diğer bir okunuşa göre Kasva) ile adlandırılınca Allah'ın muttaki kulları Rasul'ün sadık ümmeti mi olacağız? Biraz ciddiyet ya!
 • Atatürk'ün askeriAtatürk'ün askeri10 gün önce
  Bunların, tamamı bilim. Ateistlikşe alaylası yok. Zaten bu kitaplar, Akp'ye bağlı olan; MEB tarafından kontrol ediliyor. AKP'nin gençlerden oy alamamasının temel nedenleri;1. AKP, gençlere istihdam sağlayamaz hale geldi. Üniversite mezunları işsiz. Zira AKP'den önce, üniversite mezunları özel sektörde kendi işini iyi maaşa yapabiliyor ikenşimdi çöpçü ve temizlikçi olmak zorunda kalıyorlar. Çünkü özel sektör, iflas eşiğinde. 2.Daha sonra tarım,sanayi ve üretimi akp bitirdi. Bunu genç kesim, görüyor. Türkiye'de gelecek yoksa AKP'nin suçu olduğunu, görüyoruz. Bu yüzden akp, genç nufuz çoğunluğa eriştiği zaman iktidarda kalamaz. Bu durumda Atatürkçü iktidar olacak. DaH sonda bu Atatürkçü iktidarla birlikte, büyük reformlar yaparak ülkemizi, eskisi gibi kendimize yetinebilecek hale getirip dünya devi olmaya da çaba göstereceğiz
 • ÖmerÖmer10 gün önce
  Akparti önce ortaöğretim de dil yani kaliteli Türkce sorununu çözmeli.oturgacla götürgecle betimleme ile adıl ile uydurukca ile gençlik yetişmez.Sosyal köle olurlar....
 • sedatsedat10 gün önce
  Francis bacon : bilime yüzeysel bakmak ateistlige, derinden incelemek dindarliga iter demis, elin adami. Türkiyedeki kitaplarda malesef yüzelysel bakiyor, mesela biyolojiyi derinden incelendigi zaman, bagzi enzimler ve proteinsentezi, canlilarin kendi kendilerine gelistirdikleri bir cok ünlü müslüman olmayan arastirmacilar bile kabul ediyor, hatta bu yüzden islami secen bilimadamlari cok, ama bunlar gündeme gelmiyorlar malesef.
 • HadraHadra10 gün önce
  1) Hiç Kızmayalaım, BU Eğitim Sistemi ile gençlik bu duruma gelir ve sizi dinlemez,Başka bir alemde olur.'9 !& Yıldır Eğitimin hangi aksaklığını düzeltik? ^Eğitim Bir sen Ne yapar? En çok benim Üyem Olsun! En çok ben Aidat toplayayım! EN çok Yönetimle muhatap olayım En çok ben kadrolaşayım Eğitim hangi Hassasiyetine Bakanlığa veya Yönetime Raporederk çözüm sunmuştur? ^600 katsayıyı Kim çözecek? sonra Gençlik Evet Gençlik he çözeriz tabii bu mantıkla vesselam
 • Muhammet MALKOÇMuhammet MALKOÇ10 gün önce
  17 senedir başı boş bırakılan türkiye böyle boşlukta giderse ipin iki ucuda bu muktedir olamayan akparti hukümetinin elinden gider.Ben bir akparti düşmanı diyilim profilime girilip bakılabilir.Benim yaşım 74 iki ayağımda mezarda bu ülkenin geleceğine acıyorum.17 senedir hep yanıldık bir türlü bakanlarıı seçemedik.82 milyonun içinden türkiyenin kurumlarını yönetecek adam bulamadık vay halimize vayki vay
 • Serkan KayaSerkan Kaya10 gün önce
  Tamda bugün Antalya'da radyo Kumsal da bu konudan bahsettim bir eğitimci olarak... tavsiyem Diyanet işleri yayınevi menşeli Risale-i Nur derslerinin okullarda acilen ders olarak okutulması...
 • SedaSeda10 gün önce
  1.gecmise takilip kaldi ileriyi goremiyorAtaturkeFazla takilmaKitleyi karsina alma2.suriye mevzusu halk karsi 3.doğu ve tekrar cozum sureci korkusu 4.belediye halka yeriterince ulasamiyor.mahalle sorunlarina uzak ve habersiz.5.tapu sorunu cok oy kaybettirir.6.asgari ucret zamlanirken yaninda gidalarda zamlanmasin.7.cevre ve mahalle rahatsizLiklarina belediyeler daha cok ilgilensin park yapilsin gece12 lere kadar sokaklarda top oynanmasin.8.devlet uslubu mizaci geregi suleyman soylu ve mevlut cavusoglu gibi basbakanin cumhurbaskaninin yanina yiginla halka dogrulari anlaticak adamlar bulsun.mınımını konusmasinlar hakliyken haksiz duruma dusuyorlar.
 • BEN KİBEN Kİ10 gün önce
  Cevabı bildiğinizi ama bunu söylemeye dilinizin varmadığını sanıyorum.Bu iktidara oy vermenin cennete girmenin garanti belgesi olmadığını bilen hiç kimse ...
 • hsnhsn10 gün önce
  çünkü eğitimde millilik ve disiplin yok öğrenme öğretme öğretmene ve büyüğe saygı yok ve böyle olunca gençlik milli değerlere uzak yerlerde kendini buluyor ne yazık ki
 • Çünkü Çünkü 10 gün önce
  ... no komend
 • Mehmet SerkanMehmet Serkan10 gün önce
  Çok önemli Allah razı olsun.Bütün mesele yapılmış, yapılıyor,yağdırılıyor edilgen fiiller kullanmak. Bütün ilimler daima Allah'tan bahsediyor.İman, iman,İman.Bunu nazara vermek.
 • AliAli10 gün önce
  Matematik de Allhin buyukluğunu gormeye kafi. Matris. Yaratici zar atmaz, diyor. Hesapsiz, kanunsuz hic bir sunumu yoktur. 23,5 derece yamultmuş, eksik fazla olaydi biz yamilurduk. Guneşi az daha yaklaştirsa ye da ozonla perdelemese canli diye bir şey yok. Allahin ilmi matematik. Yetişmiyor İbn i Cabir, M. Sinan. Sinanin çozduğu problemi bizzat dinlediğim için biliyorum. Rahmetli Ozal,mimar Vedat dalokay, Erbakan ,Ali Nesin mŞu anda 50 kişi bulgetir.
 • MesutMesut10 gün önce
  Okadar komik bir yazı ki, iyi Ozaman matematik kitapların da Allah yazıp çözümlere gidelim,bu yazı bile dine zarar veriyor, böyle Allah sevgisi oluşmaz insanları böyle yazılar böyle inşalar dinden uzaklaştırıyor. Sabah akşam dini eğitim verilen fetocuları örnek alın beyinleri yıkanmış bir adamın peşindeler, ilim ve bilim çağındayız insanların inançlarını kendilerine bırakın millet devlet çağ atlar, neden müslüman ülkeler dünyanın gerisinde bir araştırın, ülkenin beka sorunu bu yazar zihniyetidir, ülke ileri asla gidemez.
 • Mahmut OzMahmut Oz10 gün önce
  Orta dereceli okullar ve Universitelere Ak partimi hakimde Ak parti genclere ulassin. Genclerin okullarda beyni o derece yikaniyorki orta dereceli okullari ve Universiteleri arka bahceleri yapan ve adeta 1 egitim kampi islevi gorduren pkk-dhkc ,sol,sosyalist ve kamalist militanlar oyle bir etki alani ve baski olusturuyorlarki olusturulan bu atmosferden etkilenmeyen cok nadir cuzi 1 kesim disinda tum ogrenciler bunlarin gudumune girmek mecburiyetinde kaliyor. Ak parti 17 yillik iktidarinda malesef olusturulan bu hegomonyayi ve etki alanlarini birakin dagitmayi zerre miktari sarsamadi bile. Bendeniz acizane daha oncede yazdim yukarda siraladigim sebepler nedeniyle genclerin yapmis oldugu tercihlerde Ak parti adeta yok gibidir.
 • 5464546410 gün önce
  Konu kendi içinde önemli olabilir Bence 1 iş aşen önemli mesele2geçmiş kimseyi ilgilendirmiyor herkes yaşadığı zamanı değerlendirir (oy verirken) 2010 dan 19 a gelinen ekonomik durum en büyük zaaf gençler bu durumu gerileme olarak değerlendiriyor
 • hercaihercai10 gün önce
  Şaban Çakır, SEN ISE FETONUN SAKAT HALLERINI BURAYA YAZIYORSUN! SEN KIMSIN PEKI, EY TROL?
 • Kocasolak'dan Ahmet said'eKocasolak'dan Ahmet said'e10 gün önce
  Kardeşim sen N.F.kısakürek hakkında AHKAM kesmeye utanmalısın.......Sen kimsin? Bu güne kadar kime ne verebildin? Kaç eserin var? Ne ürettin? Yazık, bence kendine bi sor, bunca eksik, kusur, ve günahına rağmen DEV şair, mütefekkir; ve MÜCAHİT bir adamın yanında ben nerdeyim, diye. Saidi nursi bir müceddittir.İslam dini için hayatını ortaya koymuş hakiki bir mücahit ALİMDİR. Bunların yarıştırılması ABESTİR. Bence biz AYNAYA bakalım, zira onların mezarına değil, kendi mezarımıza GÖMÜLECEĞİZ.
 • Sayın yazarSayın yazar10 gün önce
  Bırakda bari bu milletin genç neslinin kafası çalışsın calisiyorda
 • K Maraşlı K Maraşlı 10 gün önce
  Kesintisiz dikte zorba karma eğitimle yetişen gençlik %5 MHP ye % 75 CHP ye % 8 HDP ye gider geri kalanı diğer partilere bölünür. Türkiyede İki şey iyi gitmiyor Adalet ve eğitim. 
 • hercaihercai10 gün önce
  Sayin yazar, bunlar bizim amerikan sistemine gecmemiz zamanlarda olmustur, 1050 sonrasi yani, CHP nin sayesinde. Bu Amerikali kafirler bu sozlesmeyi TURKIYE de ki kafir munafiklar sayesinde sistemi olusturmuslardir! Sizin bunu bilmeniz lazimdi.. Haa, bir de NOKTA!
 • Esmail Esmail 10 gün önce
  Ak parti gencligine NE olmus
 • mehmedmehmed10 gün önce
  İyi de fen kitabı bu. Ben ateizm propagandası göremedim. Bilim kitabında bilim anlatılacak tabii ki. 3-4 satırda bir bunu da Allah yaptı, bunu da Allah yarattı, bak güneşi de Allah yakıyor diye mi yazacaktı.
 • İşsiz İşsiz 10 gün önce
  Çocuklar zannettiğiniz kadar saf (!) değil. Ağızdan Allah'ı, peygamberi, kitabı düşürmeyenlerin yaşam tarzlarına bakıyor. Çocuklara doğru örnek diyebileceğiniz göz önündeki isimleri sayın onlarda gördüklerini anlatsınlar. Az çok onlar da biliyor kitapta yazılanları, peygamberin göstermeye çalıştığı yolu. Bütün mesele gerçek yaşamdaki karşılığı. Çocuk bakıyor mahallesindeki okula girmek için dahi neler döndüğünü görüyor....
 • Zamer EsenZamer Esen10 gün önce
  Ahmet Kur'an ı Türkçe öğrenmek istiyorsan, yüzlerce Meal ve Tefsirler var. Bunlardan haberin yok mu? al oku. Alacak paran yoksa sana bir tane hediye edeyim. Tarık Günersel, Bilim varsayımlarla değil gerçeklerle değer kazanır. O varsayım dediğin gerçek Dinlerin parçası değil esasıdır. Nefes aldığımız Hava varsayım mı gerçek mi? Gerçek Görüyormuyuz? Hayır. Görmediğimiz için varsayım mı diyeceğiz.Öyle ise gözle görmediğimiz gerçekleri varsayım olarak değerlendirmek ahmaklıktan başka bir şey değil. Sonuç olarak Ateist isen, inanmıyorsan kimse sana bir şey demez. Sen de İnananların inançlarına saygılı ol. Sema Emine Aydıneli Kişileri iyice araştırıp tanımadan sadece inançların doğrultusunda kişilere tutarsız dersen, cahilliğini ortaya koymuş olursun. "Atatürk "Düşmanlığı" Yahudilerin İnanan Müslümanların üzerine atmış oldukları bir bölücülük algısıdır. Sizlerde buna tazı gibi atlıyorsunuz. Siyonistleri, Yahudileri, Bunların yandaşlarını araştır. Gerçek Atatürk Düşmanının kim olduğunu öğrenirsiniz. İnananlar Tüm Türk ve Din Büyüklerine, Atalarına saygı gösterirler. Sizlere bu kadar yeter. "Anlayana sivri sinek saz Anlamayana davul zurna az".
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend11 gün önce
  Kâlennebiyyü (sallallahü aleyhi ve sellem): Küllüküm râ'in ve küllüküm mes-ûlün 'an ra'iyyetihî.
 • Suleyman_Capoglu@hotmail.com[email protected]11 gün önce
  Üsküdar da Sahide Dev ekran kuruldu milli maci seyrettik macin ilk yarisin dayadsi ezani okundu elli metere yakına olan camiler ancak iki üç saf sira olabildi orda olan üç bin kişi den ancak beşyüz kişi namaza geldi böyle secim yadirimi olmaz böyle secim kazanilmaz bu gencliği NEVMekanlar kurdarmaz sadece hazira alişdirirsiniz imam hatiplerin ismi kaldı ne oğretmen ne müdür herkes gendi geyfinde isdisnalar haric oğrencilere yardimci olacak gimse yok kenclerden oy bekliyoruz Vesselam
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  Prof herşey tesadüf derse seminerler düzenleyip kendine dinleyecek üniversite öğrencisi bulursa TV ler çanak tutar dinimizi anlatalarda kantarın topuzunu kaçırıp kafaları karıştırırsa olacağı burdur
 • Yavuz 1517Yavuz 151711 gün önce
  ÇÜNKÜ, chp zihniyetinin yalanları AK PARTİ'nin doğrularından daha hızlı yayılıyor. TÜRKİYE'de yalanlara inanmaya hazır bir kitle var. Yalanların başını proje kemal ile bizans ittifakının adayı beton ekrem çekiyor.
 • aliali11 gün önce
  Hayatta en hakiki mürşit imandır.
 • SelamSelam11 gün önce
  Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
 • AhmetAhmet11 gün önce
  KURANI Türkçe olarak öğrettiğinzaman bu toplum gerçek Müslüman gençler yetiştirir
 • Tarık GünerselTarık Günersel11 gün önce
  Bilimde "doğaüstü bir güç" varsayımı yer almaz.O varsayım dinlerin bir parçasıdır, o kadar.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN11 gün önce
  ALLAH(CC) RAZI OLSUN.ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ.TAKİPÇİSİ OLURSANIZ ,DUYARLI BİR VATANDAŞ OLARAK BENİ VE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLERİ ÇOK MUTLU EDERSİNİZ.
 • Şaban ÇakırŞaban Çakır11 gün önce
  Kim dediki size Aziz Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip Erdoğan Allah' ın adını heryere yazdırcak ve yüceltecek diye? Laik Demokratik Hukuk Devleti olan, Atatürk İlke ve İnkılaplarına göre yönetilen bu güzel ülkemizde, ayrıca bunun en büyük teminatlarından biri ile siyasi ortaklık halinde iken ne gibi bir beklenti içindesiniz?
 • Kocasolak Kocasolak 11 gün önce
  İktidar olmak ile MUKTEDİR olmak ayni şey değil.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu11 gün önce
  İmam hatip okullarına özel bir önem veriyoruz diyen iktidara. Bu İmam Hatip Liselerine atanmış orada öğrencileri zehirleyen ateist, deist, şamanist öğretmenleribu okullara neden atadıklarını da bir sorabilsen. Soramazsınız çünkü milletvekilliği adaylığı bekliyorsunuz. İktidarı kızdırmak milletvekilliği adayı gösterilme ihtimalinizi yok eder.
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli11 gün önce
  Sayın Ahmed Said isimli yorumcu, çok haklısınız.Usta şairliği bir yana ama Necip Fazıl ın tutarlı bir kişiliği yoktur.İnsanları yüceltirken "Atatürk Düşmanlığı" referans olarak alınırsaböyle büyük hatalara düşülür. Akıl ve mantıktan ayrılmak sonuçta mutlaka zarar verir.
 • BekalBekal11 gün önce
  Allah ebediyyen razı olsun ali erkan bey ben duymadım görmedim olmaz nasıl olur böyle gaflet bu talim terbiyede inceleme denetleme kurulu yokmu bunlarda mı ataistlerden kuruluyor yazık hemde çooook yazık
 • MelikeMelike11 gün önce
  CHP zihniyeti yaptırıyor Tarih derslerini İnkilap tarihinide yalanlarla donatarak çocuklukdan beyin yıkıyorlar empoze ediyorlar kendi kurgularına kendi biyoloji kitaplarına amaç dinsiz tarihsiz bir nesil yetiştirip istedikleri gibi kullanmak!İktidara kim gelirse gelsin CHP zihniyeti hep yönetimdeçocukken eğitim sonrada kullanıyorlar ee artık yetişen nesil CHP yide Kutsal görmeye başlarlar
 • KaraKara11 gün önce
  Hocam ... senin daha kendi partin dini hukumlerj hazmedememis kadem gibi feminazi bi stk kan var aile bakanin ortada yani....
 • HalaHala11 gün önce
  Gerçekleri göremiyor musunuz?
 • YusufYusuf11 gün önce
  Demek ki neymiş AKP iktidarda değilmiş. Daha ders kitaplarına hakim olamayan iktidar ..
 • FaikFaik11 gün önce
  Bu yazinin altinaimza atarim .nicin ak partinin oy kaybettigi belli .
 • Şirin Şirin 11 gün önce
  Çocuklarımız elimizden uçup gidiyor,okullarımızınöğretmenlerimizin, ogrencilerimizi, velilerimizin arasına uçurumlar girmiş uyuyan dev uyanmış gibi 15 Temmuzdan sonra dalga dalga yayıldı kim daha çok vatansever kim daha çokdindar diye algıile aile içinde komşular arasinda bölünmelere sebeb olundu kazanan kim?her taraftan tele kulak tarafından dinleniyoruz hani derler ya yerin kulağı var bu kulaklar taraf tutarsa senin hayatın üzerine senoryo yazarlar nasıl koruyacağız devletimizi vatanımızıailemizi sorarım size mahallenin şehrinsenin benim seceremizi çıkarmışlar geçmişte kimin kime ne kini varsa bu tele kulaklarin adamları sayesinde herkesin içindeki o intikam ateşini yaktılar.Hakkıdır hakka tapan milletimin Istiklal mi yoksa 15 TemmuzfitnesiyleIstiklâl mı durumortada .Allahın Selameti HidayetiMerhameti üzerimize olsun Inşallah.
 • NuhNuh11 gün önce
  Okullarda Din Allah Kuran peygamber anlatılmıyor. Buna karşılık aşırı derecede kemalizm propagandası yapılıyor atatürk aşırı yüceltiliyor onun ideolojisi dışındakiler dışlanıyor kötüleniyor. sanki herşeyi o yapmış gibi anlatılıyor bu çok yanlış onuda görevlendiren Osmanlı padişiahıydı. Bir sürü osmanlı generali değişik cephelerde savaş verdi savaş kazandılar. Bu ülke bir osmanlı devamıdır bakiyesidir ve sıfırdan kurulmadı sadece yönetim şekli değiştirildi ve verilen mücadelelerde herkesin eşit derecede katkısı vardır ortada bir başarı varsa sadece bir kişiye maledilemez. Eğitimde bu baskı ve ideolojik dayatma kaldırılmalıdır. Ayrıca daha ilkokulda çocuğum Allahını dinini kitabını ahlakını bilmeden ingilizce öğretilmeye çalışıyor müzik resim öğretiliyor. Böyle rezalet olamaz. Sen çocuğa kendi kimliğini dinini milli değerlerini kültürünü ahlakını değerlerini vermeden dil öğretecem diye yabancı kültürün himayesi altına sokuyorsun. Unutmayın bir ülkenin dilini öğrenen o ülkenin yaşam tarzını kültürünü değerlerini de öğrenir alır. Sen ilkokulda çocuğa ne diye dil öğretiyorsun çocuğun ihtiyacı önceliği bu mu.? Sen daha çocuğa kendi kimliğini vermemişsin. Sen çocuğu kendi kimliğini değerlerini vermezsen o okullarda okuyan çocuklar baskın eğemen kültürlerin ideolojilerin bir sömürgesi birer askeri olur ve zamanı gelince senin karşına dikilir. Bkn. gezi ayaklanması. Bu dehşet bir uyarıydı. Daha hayatı bilmeyen lise talebeleri neye hizmet ettiğini ne amaçlandığını bilmeden ayaklandılar yürüdüler ve hükümeti devirmeye kalktılar. Bunları yaşadık. Bu gösteriyor ki milli eğitim milli değil. Ama malesef tedbir alan önlem alan hamle yapan yok. Üniversitelerin durumu da içler acısı. Soru apo denen bebek katili terörist ankara üniversitesi siyasal bilimlerden mezundur. Sizce bir Türk eğitim sistemi bir üniversite nasıl böyle birini yetiştirir. ? Bu soru iyi sorgulanıp çözüm aranmazsa çözüm bulunmazsa daha nice apolar yetiştirir bu üniversiteler.
 • Ahmet Ahmet 11 gün önce
  HOCA vasfında olanlar bakara suresi 159 ve 174 ün neresindesiniz............ Bakara Sûresi159. Şüphesiz, indirdiğimiz delilleri (emirleri) ve doğru yolu gösteren (âyetler)i insanlara Kitab’da açıkça bildirdikten sonra (hakikati) gizleyenler (ve onları yürürlükten kaldırmaya çalışanlar) var ya; işte onlara hem Allah lanet eder hem de (bütün) lanet ede(bile)nler lanet eder.2Çünkü İslâm’ın hakikatlerini gizleyenler; küfrün, batılın gündeme gelmesine ve hâkim olmasına sebep olmuş olurlar.
 • Mustafa Mustafa 11 gün önce
  İtikat sız ve TEVHİD siz dini kim yazdırıyor. ŞİRK BU ÜLKEDE yok kim dedirtiyor. Tarikata bağlı olmayan cennete gidemez kim dedirtiyor.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu11 gün önce
  Mardinli hoca rumuzluyu bu yazısında dolayı kutluyorum,,,Evet önce Aile ,,Aileden sonra iş devlete kalmış,,Ama bu Okul ve Din Eğitim sistemlerinin Müfredatıyla Ailenin yetiştirmiş olduğu en temiz çocuğu bozuyor daha götü yapıyor,,bunları gördükçe devletimizden ve Hükümetimizden şüpheleniyoruz açıkçası,, Millet yanlız yollarla,köprülerle,, hastanelerle, ilerlemez ,,bunları yaparsın bir doyuma kadar ama ondan sonra sen çökersin...bunları yaparken Ailenin,,Eğitiminde temelini sağlam taşlara oturt,,temeli sağlam olmayan bir devletin ve hükümetin çökmesi an meselesi,,Yoksa tarihe kötülükle anılacaksınız,,, vesselam,,
 • OZAN KIRANOZAN KIRAN11 gün önce
  başlığınız üzerinden gidelim. Ateist kitapları kim yazdırıyor? Kullandığımız internet,cep telefonu,binek araçları vb. araçları kim icat ediyorsa o yazdırıyor. kim cemaatine ,vatandaşına peygamber efendimizin mütevaziliğini anlatıyor, fakirlik üzerinden kazanç sağlıyor ve kendisi son model araçlarla lüks evlerde yaşıyorsa o kişiler yazdırıyor. Çünkü birileri çıkıp sizin yaptığınız gibi gerçeği görecek fakat yandaşlığından olsa gerek gerçekleri tamamen konuşamayacak ve neticede sizin bilerek ya da bilmeyerek yaptığınız kutuplaşmaya sebep olacak. Allahın yaratıcılığını tartışmanın anlamı yok.devamında bunu şu şekilde kullanacak biri çıksa, Sınavda herhangi bir soruya Allah Bilir cevabını veren çocuk tam not almalıdır o halde. Doğal ışık kaynakları yaratılış gereği , bir şeye ihtiyaç duymaz.Bu bilimselliği tanımlamanın içine dini bir terim katmanın ihtiyacı nereden ortaya çıkar?Çünkü bundan nemalanmanız gerekiyor.Bir çiviyi bile imal edemeyen, tüm doğal kaynaklarını Yahudi ve Hristiyan alemine peşkeş çeken sözde Müslüman Arap idarecilerle aynı düşünce içine girmeyin. Deistliğin bu kadar hızlı ilerlemesinin temel sebebinin kendi uygulamalarınızın da katkısının olduğunu unutmayınız...Gerçekçi ve akılcı bir yaklaşım olmadan kimseye yaklaşamazsınız.Hele ki gençler yaklaşmak ve anlamak imkansızlaşır. Yaklaşmak için bir kaç yöntem vardır.biri Yalan söylerek yapılır ki, ancak aldatır ve aldanırsınız! diğer yöntem ise konuşmak ve anlamaktır.sonra fikrinizi söyle gerekirse empoze etmeye çalışırsınız.Allahın varlığını inkar etmeden , bilimin içine yerleştirmek istiyorsak, öne geçmeli ve bilimsel çalışmalrı yapmalıyız
 • ATAKANATAKAN11 gün önce
  YAHU TAMAMDA ZATEN DUNYADAKI BILIMADAMLARININ COGU ATEISTTIR YADA YAHUDIDIR.SIZ HIC GORDUNUZMU UZAYDA APSULLE GEZEN IRAKLI HIBRIT INSANSIZ ARAC IMALEDEN YEMENLI YADA KOK HUCRE NAKLINI BULAN AFGAN YADA ATOMU CEKIRDEKLERINE PARCALAYAN SURIYELI BILGISAYAR GELISTIREN LIBYALI ? BILIMI KIM GELISTIRIYORSA ONUN YAZDIGI KITAP OKUNUR MALESEF ?
 • Hakan BaşaranHakan Başaran11 gün önce
  Ağzınıza sağlık hocam da bizimkiler bu alanda çalışmıyor.Kime ne söz verdilerse.Ekonomi,sağlık,ihale,arsa kaçmaaaaz..
 • ahmed saidahmed said11 gün önce
  MEŞHUR şair Necip Fazıl Kısakürek, 1924 yılında, 20 yaşındayken devlet tarafından bir grup gençle birlikte Paris'e üniversite tahsili için gönderilir.Genç cumhuriyetin boşa harcayacak bir kuruşu bile yoktur o günlerde ama yine de bu gençlere Paris'te rahat yaşayabilecekleri maddi imkanlar sağlanır.okuyup adam olacaklar ve milletin hizmetkaarı olacaklardır..Ancak Necip Fazıl, Paris'te müthiş bir illete yakalanır: Kumar... O artık yeşil çuhalı masaların esiiridir..Bu dramı kendi kaleminden okuyalım:‘‘Bütün bir mevsim Paris'te gündüz ışığını görmedim. Paris'te gündüz nasıldır; haberim olmadı. Gün doğarken yatıyor, gecenin başlangıcında da hafakanlarla yatağımdan fırlayıp kulübe koşuyordum.’’Şair, devletin gönderdiği bütün parayı kumara verir, üniversiteye adımını bile atmaz ve sefil bir hayat sürer.1925 yılında bir gün Paris'e bir müfettiş gelir ve kendisine Ankara'nın kararını bildirir:‘‘Vekálet, sürdürdüğünüz hayat bakımından tahsisatınızı kesiyor. İşte son aylığınız ve memlekete dönüş paranız.’’Bir zarf içinde şaire 2000 frank para, bir Paris-Marsilya tren bileti ile Marsilya-İstanbul ikinci mevki kamara bileti verir.Şairin kumar tutkusu o boyuttadır ki, müfettişten ayrılır ayrılmaz kumarhaneye koşar ve bütün parasını kuruşuna kadar verir. Perişandır.Daha sonra yazacağı ünlü ‘‘Kaldırımlar’’ şiirini içinde biriktire biriktire saatlerce yürüyerek oteline döner. Odasındaki aynanın karşısına geçer ve ağlamaya başlar:- Allahım beni kendi kendimden kurtar...Sonunda arkadaşları para toplarlar ve zorla Marsilya trenine bindirirler.Marsilya'da iner inmez doğru bir kumarhaneye koşar, arkadaşlarının topladığı 200 frangı da kumara verir. Artık meteliksizdir. Aklına ikinci mevki biletini güverte ile değiştirmek gelir. Hemen bunu yapar, aradaki farkı alıp kulübe koşar. Onu da bırakır yeşil çuha kaplı masalara...Çaresiz Türk Konsolosluğu'na başvurur. 1000 frank verirler. Onu da götürüp kumara verir.Son geceyi aç bi ilaç geçirir. Ertesi gün vapura atlar ve Türkiye'ye döner.Kumar tutkusu onun geleceğini karartmış, eğitimini engellemiştir.Bu tutku onu yaşamı boyunca bırakmaz. Bu yüzden büyük, ünlü bir şair olmasına rağmen iki yakası hiçbir zaman bir araya gelmez.* * *Necip Fazıl'ın ilginç yaşamından özetlemeye çalıştığım bu bölümü şairin anılarını topladığı ‘‘Babıali’’ adlı kitaptan aktardım.Şair, bu kitapta kumarın ne büyük bir illet olduğunu, en ince ayrıntısına kadar anlatır. Şair tutulduğu bu illeti kendi kendine şöyle itiraf eder:‘‘Sen yalnız meçhulü kurcalamak şehveti yüzünden kumara yakalandın.İŞTE ÜSTAD ÜSTAD NAARALARIYLA GÖKLERE ÇIKARTILAN ÖRNEK ŞAHSİYET BUDUR..ŞİİRİNE TÜKÜREYİM..hayatının taa içine TÜKÜREYİM..1) böyle bir insana hiç rastladınız mı?2) rastlasanız buna insan dermisiniz?İŞTE AK PARTİNİN SIRF BEDİÜZZAMANA NAZİİRE OLSUN DİYE GÖZLERİMİZİN İÇİNE BAKA BAKA,ÜSTAAAAD ÜSTAAAD DİYE GÖKLERE ÇIKARTTIĞI ŞAHIS BU SEFİL ADAMDIR.VE HAYATI BÜYÜK DOĞU MEFKUURESİNİN TAM TERSİ İSTİKAMETTE YER ALMAKTADIR.BİR ADAM Kİ..HAALİ İLE KAALİ TAM BİRBİRİNİN ZIDDI OLA..BU ADAM ROL MODEL OLABİLİR Mİ.OLURSA ONU ROL MODEL YAPANIN BURNU PİSLİKTEN KURTULUR MU.BEDİÜZZAMANIN VE RİSALE İ NURLARIN İSE FETODAN,YENİ ASYADAN OKTAR ŞEYTANINDAN,İSRAİLDEN TUTUN MUTLAK VEKİL OLDUĞUNU İDDİA EDEN ADAMLARA KADAR DÜŞMANLARI VARDIR VE HÜKÜMET BU DÜŞMANLARI FARK EDİP TEFRİK EDECEK YERDE ONU DA GİZLİCE DÜŞMANLARI ARASINA YERLEŞTİRMİŞ VE MÜNAFIKANE ÇALIŞMAKTADIR.BU HÜKÜMET YIKILACAKSA SIRF BU SEBEBLE YIKILACAK VE ENKAZI BİLE KALMAYACAKTIR..
 • Ayşe Ayşe 11 gün önce
  ALLAH razı olsun hocam
 • AHMET GÖKŞENAHMET GÖKŞEN11 gün önce
  ALLAH RAZİ OLSUN DERS KİTAPLARININ DÜZELTİLMESİ ENÖNEMLİ MESELELERDEN BİRİ. BU KONUYU GÜNDEME GETİRMEK ÇOK ÖNEMLİ. İNŞALLAH SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ ARTIK BU SORUNU ÇÖZER.
 • Rıfat Rıfat 11 gün önce
  Genç nesil kaybedilmiştir..
 • Tamer YalcinTamer Yalcin11 gün önce
  Maalesef müslümanlar olarak Allah'ı anmaya hatırlamaya ve hatırlatmaya çekiniyoruz. Halbuki her fırsatı değerlendirmeliyiz. Bu her müslümanın görevidir. Bu dünyaya geliş gayemiz Rabbimizi tanımak ve tanıttırmaktır. Şahsen yeri geldikçe öğrencilerime (fizik öğretmeniyim) eserdeki güzellikleri ve hikmetleri gösterip bunların kendiliğinden olamayacağını Allah'ın lütfu, eseri, sanatı olarak vücuda geldiğini anlatmaya çalışıyorum. Bu konu çok önemli konuyu gündemde tutmakta fayda var. Allah razı olsun.
 • selmanselman11 gün önce
  Ne söylendiğinden önemlisi, ne yapıldığıdır. Kitapta yazılanlar, hayatta uygulanmıyorsa bir hükmü yoktur. Kend,nize sormanız gereken soru şu: Biz neden bu gençlere güzel örnek olamadık..
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM11 gün önce
  "Allah yok" demek için ATEİST olmaya gerek yok APTAL olmak yeterlidir.
 • mutmainemutmaine11 gün önce
  EY CB TAYYİP danışmanların boş işlerle mi uğraşıyor, okul kitaplarında Allah yoksa ,birileri çok memnun olur,
 • hüseyin sabazhüseyin sabaz11 gün önce
  yazar ali beyin tespitlerine katılmamak mumkun degil agaç yaşken egilir neslimızın imanlı itikadlı olmasını istiyorsak bu meselelere pür dikkat kesilmemiz ve gerekli tedbirleri almamız lazım yoksa kuru slogan ıle bu gemi yürümez
 • MisafirMisafir11 gün önce
  Felsefe kitabı okumuştum.Kitabi paramparça edip böyle absurd saçma bir dersi tanımadım.Adamlar Yaratana savaş açıyor.Bu kafayla gidilirse Ne Çanakkale ruhu kalır ne 15 Temmuz ruhu kalır.Ateistlerde Suriyeliler gibi vatansız kalır.Içimizdeki beyinsiz ler yüzünden bizleri de helak etme Allahım.
 • sema emine aydınellisema emine aydınelli11 gün önce
  Sayın yazar, "doğa" nedir, "doğa" yaratılandır. Alemlerinrabbı olan Allah doğayı yaratmıştır.Bu gerçekinsan beyninde zaten vardır.Çocuklarımızaalemdeki her oluşumun Allah tarafından yaratıldığını aklı erdiği ilk andan itibaren öğretiriz. Okullardaki fen bilgisi derslerinde, herayrıntıda , "bunu Allah yarattı " dememiz gerekmez.Öğretmenler yeri geldiğinde gerekli bilgileri verirler.Beyaz , beyazdır, sabahtan akşama "Bakın bu beyazdır" denilmez.Çocuğa, boyuna "din, din" diye dayatırsan bu aksi sonuç verir, nitekim ülkemizde de böyle oldu.Yanlış bir mantıktanbaşlarsak işesonuçlar da yanlış olur.
 • hacı bekir genişerhacı bekir genişer11 gün önce
  güzel yazınız için teşekkür ederiz.' muallimlerimiz allahtan bahsetmiyor' diye yanına gelen gençlere bediüzzaman hazretleri 'okuduğunuz fenlerden herbir fen kendi lisanıyla allahtan bahsediyor' muallimleri değil onları dinleyiniz. diye başlayan gençlik rehberi isimli eserinde kainata allah namına mana yı harfiyle bakmayı öğretiyor.ayrıca ilkokul ve ortaokul bilgileri bilimin son noktası değil genel bilinen şeyler. her sene kitap basmak ve dağıtmak israf . dini hassasiyeti olan bir heyet tarafından okul kitapları basılıp yılllarca okutulmalı.
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu11 gün önce
  Sayın hocam bu Eğitim Konularına eğildiğin için Allah sizlerden razı olsun,,hocam istediğiniz kadar yazın, bizlerde istediğimizkader yazalım ve çok yazdık,,Akit Medyası defalarca yazdı,,Kim duyacak ki Başkanın bin derdi var,,Bakanlar hepsi Sağır herkes diyor MENE NE,,,Sayın hocam eğer Sizler bu konuda ciddi iseniz milleti devletin Bekasını düşünüyorsanız10 kişilik bu Eğiti konularında uzman olanlarla beraber hazırlıklı bir dosyaylala gidip Cumhur Başkanın ziyaretine gidim,,Bütün dertlerinizi ve Milletin dertlerini anlatın,,Eğer ciddiyseniz,,Türkiyede,,Devletin ve Milletin Bekasını Sırtında taşıyan 3 Bakanlık var birisi DİYANET,,,ikincisi AİLE,,üçüncü,,MİLLİ EĞİTİM,,,YANLIZBU. ÜÇ BAKANLIK. NEDEN. ACABAHEP. AKSAKLIK. VEPROBLEM. YAŞIYOR. ACABA. NEDEN. ÇÖZÜLEMİYOR. SAYIN. HOCAM. SİZLER. HİÇ. DÜŞÜNDÜNÜZMÜ,,DÜŞÜNEMESSİNİZ.VE. MİLLETOLARAK. DÜŞÜNEMEYİZ.ÇÜNKÜ. SİZLERDE.BİZLERDE BUYENİ. KURULAN.CUMHURİYETİN. ÇOCUKLARİYIZ,, 1000 İslam ve Türk. Medeniyetini bir gecede toprağa. Gömersenin,,DÜŞÜNEMESSİNİZ100 senedirinsanlarımızın beyinler boşalttılar yeni beyinler ürettiler piyasaya sürdüler,,Türk Milleti şimdi Dinini bir görev olarak görüyor ve yapıyor Cennete gideyim değil, Aile kavramları bitmiştir,,!,,,,,aramızda 15 Santimlik bir beton duvar olanlan komşumuzla Allan selamını bie veremiyoruz,,Ana ve Baba kavramı unutulup gitmiş,,kendi babasını anasını,, kız kardeşini Tecavüz eden bir ,,,NESİL,,yetişti,,,BUNLARIN. SORUMLUSU. KİM. DEVLET,,,VE ,,,HÜKÜMETTİR.HOCAM,,, SİZLERDE,,,,UYANIN,,,ARTIK,,BİR SİLKİNİNİN,,,YETER.,,Bütün İslam alemini bitirdiler Bari İSLAMIN. SANCAĞINI. TAŞIYAN. TÜRK. MİLLETİ. BİTMESİN,,,Vesselam,,
 • ahmet yükselahmet yüksel11 gün önce
  BİR ASIRDIR BU MİLLETİN KALBİNE SOKULAN CHP NİN 6 OKU ,60 yıldır BOĞAZINA TAKILAN 5816 URGANI SÖKÜLÜP ATILMADAN BEŞİKTEN MEZARA KADAR İLKE VE İNKILAPLARA İMAN EĞİTİMİ DEVAM ETTİKCE GERİSİ BOŞ TUR.SAYIN YAZARLAR KORKMADAN LAFI GEVELEMEDEN CESURCA KONUŞUN.bU YOLDA ŞAHADETTEN ÖTESİ VAR MI?
 • Mardinli hocaMardinli hoca11 gün önce
  Sayın Ali bey dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun.Çok mühim bir konu değindiniz yüzde yüz haklisin.Çünkü devlette en mühim olan ailedir.Sonra gencliktir genç nesil bozulursa toplum bozulur toplum bozulursa devlet gider bunun için küfür güçlerin hedefleri aileyi yıkmaktır biz müslümanlar olarak ayakta uyuyoruz.Hele küfür güçlerin hedefleri aileyi param parça etmektir.Hükümet ne yapıyor bu yıkıcı hamlelere karşı büyük bir hiç.Ey ak-parti ey hükümet yetkilileri ey devlet başkanımız bu milli eğitimi duzeltmiyorsisiniz kimi bekliyorsiniz?Sizin mesuliyetiniz büyüktür ister kabul edin ister kabul etmeyin.Mili eğitimin görevi imanlı Allahtan korkan milli değerlerde saygılı bir nesil yetiştirmektir.Ama maalesef bugünün milli eğitimi hocamız dediği dinsiz imansız bir nesil yetiştirmektir.Sebeb kim ders kitaplarda ateist evrensellik doldurmuşlar.Çocuk okuduğunu alır böylece bakarsın orta lise mezunu olan bir genç onsekiz ondokuz yaşına gelir.Bu çarpık eğitim yüzünden.O kıymetli sermeyimiz olan gençlerimiz kayib ediyoruz.Eğer o genç Allaha iman etmes se Allahi tanımazsa devlet için millet için ne gibi bir faydası olacak?Böyle yetişen genç aksine devlete karşı millete karşı kin nefret besleyecek ve sonuç çok vahimdir.Mutlaka ve mutlaka bu milli eğitimi düzeltmesi gerekir yoksa nesil bozuluyor toplum bozulursa devlet gider bu kadar yeter anlayana
 • AtıfAtıf11 gün önce
  Sorun sadece fen bilimleri kitaplarında değil. Diğer ders kitaplarında da önemli sorunlar var. Şurası kesin. Mevcut eğitim sistemi sağlıklı, ahlaklı, sorumluluk sahibi, yardımsever vb. nesiller yetiştirmede yetersiz. Hatta tam tersi bir durum söz konusu.Mesela oyun bağımlılığıyla fiziksel ve ruhsal sağlığını kaybetmiş çok sayıda öğrenci var.Bu tarz bağımlılıklar okul ortamlarında yaygınlaşıyor. Orta öğretimini bitirirken ailesinin verdiği ahlaki değerleri yitirenler az değil. Velilerden şunu duyamazsınız.Benim çocuğum gittiği lisede çok sayıda insani değeri kazandı. Aksine benim evladım böyle değildi, böyle yalan söylemezdi, böyle tembel değildi vb. lafları duyarsınız. Anneler babalar teknoloji ithaline hazırlıksız yakalandılar. Bu asla bir mazeret olamaz. Bu anne babalar yaşlılıklarında çok ağır pişmanlıklar çekecekler.
 • Asya Asya 11 gün önce
  Din adamları o kadar akıl, bilgi, metoddan uzak kuran ve sünnete dayanmayan arkaik bir dille sin anlatıyor ki bunun çocuklara ulaşma imkanı asla yok.

Günün Özeti