Zamanı elerken

02 Ocak 2019 Çarşamba

Miladi 2018 geride kaldı. 2019’a fırtına gibi, fincancı dükkanına dalan fil gibi girdik.

14.5.2018, ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararı bugün uygulandı. Filistinliler Gazze Şeridi’nde İsrail ve ABD’ye karşı gösteri düzenledi. İsrail askerleri protestocuların üzerine ateş açtı. Olaylarda en az 60 kişi hayatını kaybetti. 2770 kişi yaralandı. Ülkemizde 3 gün milli yas ilan edildi.

Bakıyorum da 2018’de bölgemizde 2017’den devreden krizler derinleşerek devam etmiş. Savaş ve terör artık rutin. 2019’da da aynı şekilde kriz derinleşerek devam edecek gibi.

2018’in en önemli olayı bana kalırsa Kudüs’ün İsrail tarafından başkent ilan edilmesinin ardından ABD’nin Kudüs’te elçilik açması idi. Ve tabii içeride en önemli gelişme Başkanlık sistemine geçilmesi ve Cumhur ittifakı. Bu arada Hasan Celal Güzel ve Balkanlıoğlu vefat etti. McKinsey krizi yaşandı. Zeytindalı operasyonu yapıldı ve Afrin kurtuldu. 3. hava alanı açıldı bu arada. Döviz krizi yaşandı. Fransa’da sarı yelekliler ayaklandı. Halk Bank olayı, Zarrab krizi ve Rahib Brunson krizi yaşandı. Suudi Arabistan’da Veliahd prens Selman’ın yönetimi ele alması, Katar krizi, Kaşıkçı cinayeti hepsi üst üste geldi. Akkuyu nükleer santralinin temeli atıldı. FETÖ operasyonları ve teröre karşı ülke içinde ve sınır ötesi operasyonlar devam ediyor.

İlk akla gelenler bunlar. 2019’a girerken ilk akla gelen soru, Membiç’te ne olacağı ile ilgili.

Bir yandan da Türkiye mahalli seçimlere hazırlanıyor. Mart sonunda seçim var. Cumhur ittifakı dışında kalan muhalefet, AK Parti’ye karşı adeta bir cephe oluşturmuş durumda.

Kesin aday listelerin açıklanması mart başını bulacak olsa da seçim takvimi işliyor ve adayların büyük bir bölümü belli oldu. Önümüzdeki günlerde adayların tamamının isimleri belli olacak.

Aday belli olduktan sonra iki şey bekleniyor. 1-Adaylar hakkında dosya, kaset ve karalama kampanyasının başlatılması. 2- CHP’nin en iyi bildiği şeyi yapmak için harekete geçmesi. Gezi benzeri bir şey hayal ediyorlar. Fransa’daki sarı yelekliler de iştihalarını kabartmış durumda.

Birileri de, ABD’nin de desteği ile PKK, PYD, DAEŞ, Esat rejimini Fırat’ın doğusuna operasyon yapan TSK ve ÖSO’nun başına bela ederek zarar vermek ve bundan siyasi rant sağlamak gibi bir şeyin hayalini kuruyor sanki! Zaten FETÖ’nün uyuyan hücreleri de seçim sürecinde aktif hale getirilecek. Onlar da işaret bekliyorlar.

Şunu da not edelim, 2019 ile ilgili Yahudiler ve Hristiyan dünyasında o kadar çok kehanet var ki. Sadece bu değil, İslam dünyasındaki birtakım geleceğe ilişkin istihraçlar, keşf ve haberler 2019’un çok zor geçeceği yönünde.

Stratejistler ise 2019’da devlerin savaşından söz ediyorlar. Dünya derin devletinin kendi iç hesaplaşması sözkonusu. Bu hesaplaşma sonunda ABD ve dolar da kalmayabilir. Ve bu örtülü savaş tüm dünyada birçok zengin politikacı, bürokratın canını yakabilir. Zaten bu savaş örtülü şekilde bir vekalet savaşı şeklinde devam ediyor. Yarın savaşın tarafları 11 Eylül’de ikiz kulelerin vurulması örneğinde olduğu gibi, Kennedy’nin vurulması örneğinde olduğu gibi doğrudan sahaya inebilirler. 2019’da bu hesaplaşmanın kanlı ya da kansız sonuçlanması bekleniyor. Bu savaşın sonuçlanması, dünyada genel anlamda barışın geri dönmesi anlamına gelmiyor. Çünkü galibler yeni dünya düzenini yeniden inşa etmek için 5 yıllık bir evrensel dönüşüm süreci ön görüyorlar. Yani “Kazananların barışı” için direnenlerin cezalandırılması ve kazananlarla işbirliği yapanların kendi ülke ve bölgelerinde ipleri ellerine alabilmeleri için 5 yıllık bir sürece ihtiyaçları var. Yani hedef tarih 2025. Bu süreçte dünyanın birçok yerinde savaşlar çıkabilir, çok büyük terör eylemleri, ses getiren suikastlar olabilir. Birçok zenginin servetine el konulabilir. Bazı ülkelerin, sınır, rejim ve iktidarları el değiştirebilir. Yani bu süreçte her şey mümkün. Çok acımasız davranacaklarından hiç şüpheniz olmasın.. Bu sürecin sonunda ABD diye bir devlet kalmayabilir. Avrupa eski Avrupa olmayabilir..

2019 tarihin kavşak noktalarından biri olacak ve 2025 sonrası, tarihin en büyük dönüşümlerinden biri yaşanacak.. Mesela dünya nüfusu yeniden şekillenecek. Para, piyasa, ekonomi, toplumsal hayat, devlet, yerel yönetimler, ordu, istihbarat, hukuk her şey yeniden yapılanacak. Din, ahlak algısı, okul, sağlık, aklınıza gelen her şey. Sahi biz bu büyük değişime ne kadar hazırız!?

Maalesef bizim fütüristlerimiz yok. Büyük değişim için ciddi bir altyapıya sahip olmadığımız gibi, bu konuda dini, felsefi ve ilmi anlamda bir hazırlığımız da yok.. Henüz bunun eksikliğinin de farkında değiliz..

Humonoid’ler geliyor, Siborglar (sibernetik organizmalar) aramızda dolaşmaya başladı bile. Avatar teknolojisi size kendinizi kopyalama imkanı verecek. Hayvanlarla konuşabileceksiniz. Beyninizi kopyalayabileceksiniz. Beyninizdeki bazı dataları silebileceğiniz gibi data da yükleyebileceksiniz. Beyne komut verip yeni bir böbrek, ya da diş üretmesini sağlayabileceksiniz.

Yeni dünyada bu kadar insanı çok buluyorlar. Farkında mısınız bilmiyorum hızla kısırlaştırılıyoruz. Yeni teknolojilerle İstanbul’dan Ankara’ya 15 dakikada gitmeye ne dersiniz. Hiperlup’lar kapıda. Uçan otomobiller, insansız otomobiller artık satışta. İstanbul’dan ABD’ye 1 saatte gitmeye ne dersiniz.

Artırılmış gerçeklik, gerçekten daha gerçek bir dünya sunacak size.

2019 ve sonrası sürprizlerle dolu bir dünya vaad ediyor. Yeni dünyada saygın bir yer almak istiyorsak şu cahil, zalim ve ahlaksız adamlardan, rüşvetçi, torpilci heriflerden bir an önce kurtulmamız gerek. Bu adamlarla bir yere gidemeyiz. Dikkat! Bu süreçte bizim boşa geçirecek 1 saniye zamanımız, boşa harcayacak bir kuruş paramız ve feda edecek tek bir insanımız yok. Bugün aday gösterenlere bakın. Bunlar Türkiye’yi o günün eşiğine getirecek kadrolar. Oyunuzu ona göre kullanın diyeceğim ama, bu adamların hiç biri bu beklentiye göre seçilmedi ki! Biliyorsunuz, Allah cahil ve zalim bir topluluğa hidayet vermez. Ama öte yandan da, görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Egeli efeEgeli efe9 ay önce
  Ben siyasetten pek anlamam,ulkeme kim iyi hizmet edecekse onu desteklerim,hiristiyan olsada benim icin onemli degil,onemli olan adil ve dogru olmasi,isinin ehli olmasi,sirf siz varsiniz diye akit okuyorum,cunku dogruyu savunuyorsunuz abdullah bey
 • ElinsafElinsaf9 ay önce
  Selamünaleyküm Sn. Yazar. "Muhalefet Ak partiye cephe almış" ne demek? Muhalefet iktidara gelmek için çalışmasın mı? İttifak sadece iktidarın hakkı mı? Yapmayın Allah aşkına. İktidarı savunacağım derken bu tür yorumlara gerek var mı? Muhalefet iktidara eleştiri yöneltirken; yanlışlarından ve eksiklerinden bahseder, siz de muhalefette iken (refah partisi döneminde) aynısını yapmadınız mı? Tamam ülkede bir muhalefet sorunu var. Ancak medyayı o kadar zapt-u rapt altına almışsınız ki muhalefetin haklı veya haksız eleştirileri halka inemiyor. Hemen havada kapıp evirip çevirip halka istediğiniz gibi anlatıyorsunuz. Bu müslümanlığa sığar mı? Bir tür yalan söylemek değil midir? Örnek; muhalefet enflasyondan bahsediyor, siz soğan lobisi diyorsunuz, veya ülke elden gidiyor sen soğandan, samandan bahsediyorsun diyorsunuz,adaletsizlikler var diyor, fetö sevici diyorsunuz, yolsuzluk var diyor, senin zamanında yok muydu diyorsunuz.... Hani müslüman öleceğini bilse doğruyu söylerdi? Son söz; müslüman her namazında bir önceki namazdan bu yana işlediklerinin hesabını vermek üzere Allah'ın huzuruna çıktığını bilmek zorunda. Selam ve dua ile...
 • MirayMiray9 ay önce
  Mümbiç operasyonunu yapmak için daha ne bekleniyor anlamıyorum,Hz Mehdi ve Hz isayımı zaten kıyametin küçük alametleri bitti büyükleride yavaş yavaş devreye girdi kötülükler hainlikler çoğaldı Dünya kirlendi artık yer kabuğu bile yapılan savaşları zulmü hainlikleri kötülükleri kaldıramaz oldu Allah hepimizin yardımcısı olsun...
 • Zekeriya gökçe Zekeriya gökçe 9 ay önce
  Dünyada değişmeyecek bazı şeyler var. Mesela dostluk, arkadaşlık, kardeşlik kısaca sevgi. Dünyada hoş bir seda bırakırsak bize yeter
 • Ali tüzemenAli tüzemen9 ay önce
  Hocam Kadir mısıroğlu hocamız var üzerine futurist yok.
 • Hak Adalet Eşitlik Hak Adalet Eşitlik 9 ay önce
  İlim Çindede olsa gidip bulun Hadisi Şerifini, Torpil ayakkabı köselesinin altındada olsa gidin ve bulun olarak tersinden anlayan menfaat düşkünlerinin sayısı arttıkça yapacak hiç bir şey yok...
 • HukukçuHukukçu9 ay önce
  Sayın Yazarım; Bugün, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, bir öğrencinin katlettiği hocamızın durumunu öğrenince içim sızladı. Cinayete kurban giden hocamıza rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Bu fakültede sorunlar olduğunu 4 ay önce bilgilerinize sunmaya çalışmıştım; ama ne yazık ki, beni dinleyen olmadı, ciddiye alınmadım. Evet, ne yazık ki, bugün bir değerli asistan kardeşimiz, bir öğrenci tarafından katledildi. Yazık, bin Yazık! 4 ay önce yazdıklarım hala Sayın Merve Kavakçı'nın yazısının altında durmaktadır. O yazıda şunları yazmıştım: "...Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz..." Evet, aynen böyle yazmıştım. Keşke dinlenseydim, öğrencilerimizle hocalarımızın sorunlarına el atılıp, kucaklanmaları sağlansaydı ve bütün kalbimle kınadığım bu cinayet yaşanmasaydı.
 • NurullahNurullah9 ay önce
  Melek hanımefendi seçim.yaklaştı yine köşe başını tuttunuz ne zamandır yazmıyordunuz.yine mi ak partiye bu koşeden bedava destek vereceksiniz.
 • Cem ekerCem eker9 ay önce
  Kafa karıştırıcı seyler yazmissin. Bu soylediklerin sayborglar hakkinda. Senin desteksiz fikirlerin. Ama iktidara gereği kadar yüklenmedin
 • HakanHakan9 ay önce
  ....
 • Tarafsız Tarafsız 9 ay önce
  ... Hala bunlardan medet umduğunuza göre Rabbim sizleri ve bizleri islah etsin ...
 • erhanerhan9 ay önce
  açıkça CHP ye demiyor veya chp libir gazeteye de gitmiyorÇünkü o zaman muhafazakar kesim üzerinde inandırıcılığıve etkinliği yok olur. Burada kalıp,çeşitli algı yöntemlerini kullanarak, AKP ye olumsuz algı oluşturmaya çalışıyor
 • BirolBirol9 ay önce
  Suçu seçmene at kurtul yok öyle yağma.Bizde değişim, dönüşüm yukarıdan başlar.Ön teker nereye giderse,arka teker de oraya gider.
 • İLBEYHANİLBEYHAN9 ay önce
  ....
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Madem devletin kazanci var durmayin onceleri file vardi kilimden heybe vardi ya bu devletin dili olsa ,neler soylenezki bu halk bizim devlete ne katkimiz var tutturmuslar hocayi suclamak icin bizim vergiler devletin suclamak icin verdigi vergiler vatani korumak icin harcamalar bi haber yeterki icindeki nefret disari ciksin.
 • AbdülkadirAbdülkadir9 ay önce
  Sayın Dilipak Fransa dan cıa daeşlileri göndermiş Türkiyede kanlı eylemler yapacaklarmış ama Kayseri de yakalanmışlar.Evet abd-pentagon Fransayı karıştırdılar şimdi Türkiyeyi karıştırma peşindeler sonra iranı karıştıracaklar.Bu yıl çok önemli bir yıl olacak.Abd-pentagon bize zarar vermek için elinden ne geliyorsa yapacaktır.Plan üstüne plan yapacaklardır. Onun için içeride çok uyanık olmak gerekiyor.Belki bu mülteci suriyelilerin içindede uykuda daeşliler olabilir. Her şeye hazırlıklı olmamız gerekir.SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ..
 • İhsanİhsan9 ay önce
  Bugün gazetelerde Allahın kitabına taban tabana zıt okullarda verilen cinsiyet eşitliği eğitiminden bahsediliyor.Zaten bugüne kadar mahvettiniz aileyi ve nesli. İbne yaptığınız sabilerin vebalinden boynunuz yerden kalkmasın ey akpli vekiller. Allahtan öyle bir tokat yiyesinizkibağıra bağıra meğer biz zalimlerden olmuşuz diyesiniz.
 • SakaryalıSakaryalı9 ay önce
  Yahu adam CHP ye verin demiş neden bir eleştiri yapıldığında hemen CHP fetö bilmem ne diyorsunuz Dilipak gerçekleri söylüyor o yok yüzden dokuz köyden kovuluyor Rabia kardeş
 • Yaziyorum Yaziyorum 9 ay önce
  Durusluk ,islamiyetin icinde var bozukluk kiside ,isamiyete veya muslumanda hata arayan once kendine bakmali cunku peygamberimiz sav peygamberlik gelmeden de guvenilir kisi idi ,el emin .laik sistemmuslumani ataistide ayni yapti karpuzun geni ile oynayan muslumanin durustlugu ilede oynadi yeri geldi dansoz oldu yeri geldi sucladi.
 • YusufYusuf9 ay önce
  Hep belli bir kesime sermaye aktarmaya çalışılırsa bu millette enayi değil vakti saati gelince cevabını verir.Çevreyi çok düşünüyor sa poşet kullanmayı yasaklasınlar marketlerin giderini azaltmaktan başka bir işe yaramaz kanun.Halkın halinden bir haber yöneticiler olursa Chp yi suçlamaya gerek yok emeklinin hakkını verirsen Emekli olmayı hak ettiği halde emekli edilmeyenlerede hakkını verdiğinde yani toplumsal olaylara duyarsız kalmazlarsa yöneticiler chp değil hiçbir güç insanları sokaklara indiremez. Allah'ın izniyle Vatan millet meselesi olamadıktan sonra.
 • Biz Biz 9 ay önce
  s. S.aleykum. ALLAH cc. Azan kullari ve kavimleri zaman zaman cezalandirmis.bu kadar adaletsizlik kan savas her turlu còküsün yaşandigi budunyada mazlumun da sabahi yakindir.ÌnşALLAH...s.aleykum. saygilarimla...
 • ZaferZafer9 ay önce
  Şu poşet meselesi ne bende yazayım dedim bir poşet 25 kuruş bunun 15 kuruşu devlete.bir a firmasının Türkiye genelinde 8000 şubesi varmış her şubeden ben çok insaflı davranıp her şube günlük100 poşet satsa 15 kuruştan 15 lira 15×8000=120000tl sadece bir günlük bir marketten asgari devletimizin kasasına girecek bunu Türkiye geneline uygula ne büyük para tabi bu paralar sosyal yardımlaşma bakanlığınca yardım işlerinde kullanılacakmis trafik cezaları da öyle deniyor.işsizlik fonuda işsizler için kurulmuştu bugün nerelere para aktarılıyor.yani buna inanmak size kalmış
 • MaliMali9 ay önce
  Rabia rumuzu ile yazan kardeş.., kusura bakmada epey zırvalamışsın. Allahınan,maşallahınan,bismillahınan sizi kandırıyorlar.Biraz gözünü aç. Deveyi amudu ile yutuyorlar. Türkiyedeki zengin sayısında önemli bir artış oldu. Araştır bakalım bunlar hangi partiden. ??Kırıntılar bize,yağ bal börek onlara. Kabul edersen..!
 • Hasan YiğitlerHasan Yiğitler9 ay önce
  Bırakın ileriye bakmayı, yönetimimiz burnunun önünü göremiyor! Dünya malı gözlerine perde gibi inmiş!
 • şükrü onukşükrü onuk9 ay önce
  Görünürde bir ahlak timsali , bir dürüstlük abidesiama gerçekte bir şeytan, bunları ele ele bitmez, güzel insanların yetişmesi , yetiştirilmesi için gayret gösterilmeli . çaba sarf edilmeli . Bunların devletyönetimi ve siyasete talip olmaları sağlanmalı . Siyasete doğrulara ve doğruluğa yer yok deyipasla göreve sarfı nazar edilmemesi gerekir .
 • BeratBerat9 ay önce
  Şimdi kardeşlerim dilipak abimiz chp ye oy verin diyemiyordese imaj bozulur o zaman ak parti de rüşvet var su var bu var yani git chp ye demek istiyor chp sana kalsın abimiz akp de bize sen yoluna biz yolumuza
 • BeratBerat9 ay önce
  Sayın dolmakta mi chp li oldu nedirYAZIK çok yazik
 • HakanHakan9 ay önce
  Halk oy verirken işi ehli olana vermezse işte onlarda gidip işin ehli olmayana makam verir eğer halk yönetmek için işi ehline teslim etseydi işin ehli olanda makama o işi layıkıyla yapacakları atardı şimdi biz halk olarak hangi partiye bizi yönet diye oy verdiysek onlar yönetiyor kimse şikayet etmesin birileri bize bunlar müslüman dedi diye gidip ona destek verirsek işte bize müslüman bunlar diyene kanmış oluruz bu parti olayıda FETO olayı gibi olacak gün gelecek herpimiz aldanmışız diyecekler ama aldalmayan birçok insan var yıllardır.
 • Ali babadan, sayin DILIPAK,a Ali babadan, sayin DILIPAK,a9 ay önce
  SAYGI DEGER HOCAM, herkesten benim gibi sikayetcisin, elestiriyorsunuz, o zaman INANAN bir MÜSLÜMAN OLARAK , šu cagriyi ALLAH adina okuyuculariniza yapin, H,D,P, belediyelerinde, HIRSIZLIK,TALAN,GASP, DOLANDIRICILIK, YOK, YOK,TAIP erdogan, müffettiš, maliyeci, gönderdi defalarca ,BU BELEDIYELERDE HIC AMA HIC BIR ,hirsizlik,talan,gasp,dolandiricilik,görulmedi, tayip erdoganin maliyeci,müffettisleri ve mahkemeler, sayistay raporlari,TERTEMIZDIR DIYE RAPORLAR YAYINLADILAR, fakat bu belediyelerde,HIRSIZLIK,TALAN,GASP, DOLANDIRICILIK OLMADI DIYE, KAYYUM, evet, KAYYUM ATANDI, kayyumdan sonra ,HIRSIZLIK,TALAN,GASP,,DOLANDIRICILIKBasladi,H,D,P, belediyeleri, MILYARLARCABORCLANDIRDI BU KAYYUMLAR,sonucta halk ödeyecek,SIZE SORUM, ALLAH ADINA BIR MÜSLÜMAN OLARAK NEDEN BIR CAGRIDA BULUNMUYORSUNUZ OKUYUCULARINIZA, MESELA, OYLARINIZI hirzizligin,talanin,gaspciligin,ve dolandiriciligi olmayan H,D,P, yeoylarinizi,VERINdestekleyin, diye,AYETLERDEN, SÜRELERDEN,HADISLERDEN, verdigin örneklerden, DOGRUDAN YANA,HAKTAN YANA OLMAK VARSA, BIR CAGRI YAPIN, bakin ozaman ,senin, REISIN ve A,K,P, nasil KENDINE CEKI DÜZEN VERECEK,,DOGRUYA DOGRU,
 • RabiaRabia9 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Ey kavmim! Nasıl olur da ben sizi kurtuluşa çağırdığım halde, siz beni ateşe çağırırsınız?42Siz beni Allah'ı inkâr etmeye ve bilmediğim şeyleri O'na ortak koşmaya çağırıyorsunuz. Ben de sizi, her zaman üstün gelen, güçlü olan ve çok bağışlayan Allah'ıtanımaya çağırıyorum.mumin süresi 41-42.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak bence CHP bu kadar suça teröre bulaşmış insanlara arkadaşlar dedi, terörist cenazelerine giden m.vekillerine bir kere ,yahu siz kimsiniz neyapmaya çalışıyorsunuz"! demedi.her zaman basın açıklaması yapıp inkar etti. Teröristlere oldurmediler.dedi.kilicdaroglunun kendisi SSK muduruyken terörist leri işe almıştır.tazminat ödemek zorunda kalmıştır.okadar parayı onun yerine kim ödüyor sa artık.İzmirde Cumhur ittifakı na destek vermelidir bütün İzmir halkı hatta CHP İzmir i Cumhur ittifakı na bırakmalıdır.cana kıymak ne demek ya.senmi yarattın haşa.cumhurbaskanimiz diplomatik siyaset i sayesinde kaç kişinin yaşamasına vesile oldu.Buradan kendilerine Allah razı olsun diyorum.boyle bir düşüncem vardı.gerceklesmese bile bu vatanın daha fazla vefa yi hakkettigini düşündüğüm için paylaşmak istedim Allah'ın izniyle sayın Dilipak saygılar, selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  ÇEVRE VE ÇÖP VERGİSİ VERİYORUZ. ATIK KAĞIT ATIK YAĞLARI GERİ DÖNÜŞÜME KATIYORUZ. O ZAMAN ÇEVRE TEMİZLİĞİNE ÖZEN GÖSTERİYORUZ. ANCAK PARALI POŞETTE ALMAMAYA ÖZEN GÖSTERECEĞİM. ÜLKEMİZDE NE KADAR ATIK GERİ DÖNÜŞÜM DEPOLARI YAPILDI? NEKADARI AÇILMAK ÜZERE? BÜTÜN TÜRKİYE GENELİNDE NE ZAMANA KADAR TAMAMLANACAK? EKMEK ATIK KUTULARI NEZAMAN SOKAK BAŞLARINA KONULACAK? BİZİM BURADA MUHTAR EFENDİ BİR YIL ÖNCE TAMAM BLD EKMEK KUTUSU KOYACA HALA KOYACAKLAR KİM İŞİNİ NEREDE EKSİK YAPIYORDA BİR TÜRLÜKOYAMADILAR?
 • Ali baba,daSANCAR, aAli baba,daSANCAR, a9 ay önce
  Sancar, šu CEMIL CICEK, Örnegini birak be ARKADAS, Cemil cicekin ,kizi ve damadi,kendi sirketlerin, SERMAYESINI icini BOSALTTILAR, 2hafta önce KONKORDO ilan ettiler, bak yaziyorum6ay sonrada IFLAZINIcekecekler, BUNLARIN HEPSI TOKATCI,
 • Mertürk Mertürk 9 ay önce
  Poşett kullanımına sınırlama getirildi. Bak ne güzel çevreye önem veriyoruz değil mi!!?? Bu sayede dünyanın plastik atıklar ile kirlenmesinin bir miktar önüne geçiyoruz!! Hiç poşet kullanmasak ,dünyadaki plastik atık kullanmasının yüzde bir kadar azaltmış olacağız, NE BÜYÜK KATKI DEĞİLMİ !? Olsun ,çevreci büyüklerimizin gönlü hoş olacakya. ALLAH AŞKINA MİLLETİN DERDİ NE SİZLERİN DERDİ NE? İki dönem önce enerji bakanlığı yapmış olan Zat . onlarca doğalgaz santrali kurulmasını teşvik ederek .elektrik üretiminin yarısına yakınını ithal doğalgazdan sağlanmasına neden olmuş yıllık 10 milyar dolar üzeri parayı sırf elektrik üretmek için doğalgaz ithalşne veriyoruz. Bizim bakan bununla övünerek ,BAK ÇEVRECİ TEMİZ ENERJİ KULLANIYORUZ ,Küresel karbon salınımında, türkiye özerine düşeni fazlasıyla yapıyor ,diye övünüyordu. Almanyanın kendi elektiriğinin yarısına yakınını ,kendi kömüründen ürettiği,Çin'in her hafta iki yerli kömür santrali açtığı bir dönemde,başka ülkelerin,kendi yerli kaynaklarını kullanmak için ,hiçbir çevre hassasiyet gözetmediği bir zamanda, TÜRKİYE KENDİ YERLİ KÖMÜR ,LİNYİT VE DİĞER KAYNALAKLARI DURURKEN,YILLIK ONMİLYAR DOLARIN ÜZERİNDEKİ PARAYI,SADECE ELEKTRİK ÜRETMEK İÇİN DOĞALGAZ İTHALİNE VERİYOR. YAZIK!! ÜRETMEDEN İTHALAT İLE NEREYE KADAR. PARAMIZ VARKİ İTHAL EDİYORUZ MU,?PEKİ PARAMIZ BİTERSE?!
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney9 ay önce
  Sn Dilipak cok guzel aciklamis; hizla donen ve degisen dunyaya nasil uyum saglayacagiz; bunu yaparken Allah in kelami Quran ve sunnet yolundan sapmayacagiz. InshaAllah hayirlisi olsun ancak Turkiye de cok adam kayirma var; ehliyet ve liyakat hak getire!!!Bir de insanlar poset isine takilmis durumdalar. Bu kadar plastik nereye gidecek; cocuklugumuzda pazar fileleri vardi Annelerimiz onlarla alisveris yaoarlardi. Plastik torba cikti her yer plastik doldu. Bunun sagligimiza zararlarini kimse dusunmuyor; bu plsstikler dogada yok olmuyor; topraga, havaya, suya karisiyor. Biri diyor ki millet surekli torbasini yaninda mi tasiyacak. Burada 3 veya 4 ay once bu uygulama basladi. Basta sosyal medya ile plastik torbaya para odemeyi protesto ettiler. Biraz gecti herkes alisti; torbasi olmayan marketteki torbaya 15 cents veriyor. Bu caydirici oldugu icin herkes kendi torbasini tasiyor; kimsenin de sesi cikmiyor. Ben de bir torba aldim katlaniyor compact bir hale geliyor; kullanacagim zaman koca bir pazar torbasi oluyor. Hem keseme; hem cevreye faydasi oluyor. Alhamdulillah!!!
 • SANCARSANCAR9 ay önce
  ALLAHkimseyiYANDAŞ etmesin....Şuncu buncu demiyorum ,hiç bi tarafa,hiç bi kula YANDAŞ ermesin....ALLAHINrızasından başka....Yandaşlık nedir derseniz, anlatayım şöyle birşey; Birgün akıllarına esip AYASOFYAYI AVM-Rezidansyapsalarolur ya.....Olmadımı sanki , YEŞİLKÖY SAhİLİ...Hatta büyüğümüzyakın arkadaşıda olan müteahhİT le küsmüştü, ayıp değilmi bu yaptığın diye Neysebir bayram vesilesiyle barışırlar , bayramlarda küslükler biter........Ha sadededegelelim Ayasofya AVMolsa yandaşlar ne der.... -------""""""" mesela Barlas familyasından CEMİLveya pimpirik gözlü TURGAY derki , Yavönceleribendekarşı çıkmıştımama,GİTTİM GÖRDÜMGEZDİM, ÇOKGÜZEL OLMUŞ...Helal olsunbüyüklerimize ,taş üstüne taşkoyanlardan Allah razı olsun derler.... Bu kafayla gerçi yakında TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMAYACAK....Türkiyenin tek bir problemi var arkadaşlar....CEMİL ÇİÇEKbeylerinde VECİZifadesiyle, """"RüşvetveYolsuzluk 24saatliğine dursa , ÜLKE20yıl ileri gider diyor.....Geri kalan konuşulanlar ,yazılan çizilenler BOŞ.....
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Zamanin birinde cocuk esirgeme kurumunu bir yetkili teftis edecekmis ve haber ulasmis ,herzaman olmayan hareketlilik yemekler temizliktam hazir kita olacakya teftis gecikmis yemekler zamaninda verilmemis tam teftis yapilirken ogun vakti deyil fakat amire iyi gozukmek iciyemek gec verilmisbu sefer amir sormus hangi vaktin yemegi demisler oglen aksamada azkalmis ,peki Amir,ya gelmeseydim,hani biri derya,nezaman adam oluruz .mesul oldugun isi mesuliyetiniiyi bileceksin.kisiye gore deyil.
 • receprecep9 ay önce
  ayı tutulmuş mehmet sen hala taş devrinde kalmışşın bugün TC de yapılanlar dünyanın gelişmiş ülkelerinde bile yapılmıyor zaten renginide belli etmişsin imam hatip düşmanlığı yaparak
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  BELKİ ŞÖYLE BİR KAMPANYA PARALI POŞETTEN DAHA FAYDALI OLURDU.KENDİ ÜRÜN ÇANTASINI GETİRENE Bİ MİKTAR İNDİRİM OLMASI.
 • Adem YıldırımAdem Yıldırım9 ay önce
  torpilci heriflerden kurtulmamız lazım diyorsunuz...peki bana ajanlık görevi verilse akit tv de çalışmam istense hertürlü liyakat ve ehliyet sahibi olsam;çalışmak için güvenebilirmisiniz bana...
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  MARKET POŞETLERİNDE BARKOT OLACAKMI? ÜRÜNÜ KORKEN YIRTILAN POŞET GERİ VERİLECEKMİ?HER MARKETLER KENDİ REKLAMLARINI YAPARKEN POŞETLERİN FİYATI 5 KURUŞ OLURMU? POŞET FİYATLARI DÜŞECEKMİ? BU KANUNLAR CUMHURU REİSİ ZORA SOKARMI?CUMHURUNBAŞININ BU VE BENZERİ YENİ ÇIKAN KANUNLARDAN HABERİ VARMI?
 • Mehmet ayMehmet ay9 ay önce
  Sayin yazar, turkiye bu iktidarla hep ucuncu dunya ulkesi olmaya mahkumdur. Bilim teknoloji uretim yok, bol IHL aciyoruz, burada alinan egitim ile bilim adami cikaracagiz.
 • RabiaRabia9 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimAllah, saklı tuttuklarınızı ve açığa vurduklarınızı bilir.nahl süresi 19ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allah'u Teâlâ her kuluna günah isleselerde nimetlerini verir.merhameti, rahmeti gazabını geçmiştir.onun için yanlış düşüncelerden kurtulup kendimizi duzeltmemiz gerekir.saygilar selam ve dua ileAllaha emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel deriz
 • ŞaşkınŞaşkın9 ay önce
  Sayın Yazar, hayret ,"Humonoid’ler geliyor, Siborglar (sibernetik organizmalar) aramızda dolaşmaya başladı bile. Avatar teknolojisi size kendinizi kopyalama imkanı verecek. Hayvanlarla konuşabileceksiniz. Beyninizi kopyalayabileceksiniz. Beyninizdeki bazı dataları silebileceğiniz gibi data da yükleyebileceksiniz. Beyne komut verip yeni bir böbrek, ya da diş üretmesini sağlayabileceksiniz." diyorsunuz!?.. Her türlü bilimsel gelişmenin karşısına "gavurlaşmak, Allah'ın işine karışmak" şeklinde dinsel argümanlarla karşı çıkanlar bu teknolojileri nasıl üretebilecek, nasıl kullanabilecekler? Ben desem ki "kendinizi kopyalayabileceksiniz" zinhar kafir ilan edilirim?!.. Umarım bu yazdıklarınız yüzünden siz de "kafir" ilan edilmezsiniz. Açıktır ki, biz dini geri kalmışlığın aracı olmaktan kurtaramadığımız sürece köle olmaya mahkumuz. Yok ABD yıkılıyor, yok AB çöküyor vesaire hiç fark etmez, biz bu kafada olduğumuz sürece bizi yönetecek bir "efendi" her zaman çıkacaktır.
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  ÇEVRE BAKANI BLD LERE NİYE DEMİYORKİ HER SOKAK BAŞINA ATIK EKMEK KUTUSU VE AYRICA ATIK YEMEK KUTUSU KONULACAK. EKMEKLERİ PARK BAHÇEYE ATARAK NİMETLER AYAKLAR ALTINDA ÇİYNENİYOR.YADA DEFALARCA MUTARLARI ARAYARAK BU RALARA ATIK EKMEK KUTUSU KOYUN KAPAKLI NE OLUR DİYE YALVARIYORUZ. BU KUTULARDAKİ EKMEKLERİ HER AKŞAM HAYVANI OLANLAR GELİP RAHAT BİR ŞEKİLEDE BURALARDAN ALSINLAR. PARALI POŞETLER BENİ OLDUKÇA RAHATSIZ ETTİ!DOĞRU UYGULAMA OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM . YAPILAN AÇIKLAMADA BANA MANTIKLI GELMEDİ.
 • melih53melih539 ay önce
  bizim aklımızda kalanlar sefalet...büyük ekonomik buhran daha önce böylesi yaşanmamış ..ve en önemlsi kaata yazıyon öte trafa gönderiyon eksi çıkıyor eflasyonu ..işçi emekliside buna göre aldığı sefalet zammı..şimdi aralıkta mücize eksi çıkacak deniyo...sefalete devam yani..ama candaş basın **ne mücdeler veriyo iki gündür yok böyle mücde...dünyada en refah huz
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  BUGÜNÜN TÜRKİYESİNDEN POŞET PARASI ÇOK HOŞ OLMAYAN GETİRİLMİŞ BİR SİSTEMDİR? MİLLET İÇİN ERGONOMİDE DEĞİLDİR?ÇEVRE BAKANI MİLLETİN RAHATINI VE SAĞLIĞINI DÜŞÜNÜYORSA ÖNCE GÜZEL VE SAĞLIKLI, ZARARSIZ ÜRÜNLERİ SİSTEME SOKUP MİLLETİNE SUNSAYDI?DÜŞÜNÜN BİR AMCA SABAH EVİNDEN ÇIKTI AKŞAMA GİDERKEN DE ÜRÜN ALIP GÖTÜRECEK AKŞAMA KADAR YANINDA ÜRÜN ÇANTASIMI TAŞIYACAK? YA KAYBEDERSE?BİR KİŞİNİN ELİNDE SABAHTAN AKŞAMA KADARPAZAR ÇANTASI, ŞEKER ÇUVALI TAŞIMASI TEMİZ BİR GÖRÜNÜMMÜDÜR. SIKINTI POŞETİN PARALI OLMASI DEĞİL. SIKINTI ŞUYENİLİĞE DÖNÜŞ DEĞİLDE ESKİYE DÖNÜŞ?????
 • CobraCobra9 ay önce
  Hocam devletten hiç birşey olmaz dindara gelince bir kelimeden içeri atan akp kitapsız Lara gelince sesini bile çıkaramayan bir akp rüşvet hırsızlık millti dolan dırana vatan hayinises yok dindara gelince ceza evinde çürütüyor lar ha 28 Şubat kafası ha akp bunlar dindar görünümlü hırsızlar zengini dağa zengin fakiri dağa fakir yapmayı bıraksın lar bir dağa söylürum bunların sonu öbürküler den beter olacak fakirin ağını almasınlar Allah kimsenin babasının hizmetin de deği o edindikleri servetler sonları olur
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  4 YILLIK İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ŞANTİYE ŞEFİLİĞİ YAPIYORLARDI.YENİ ÇIKAN KANUN İLE ŞİMDİ BU GÖREVİ2 İKİ OKUYAN TEKNİKERLERDE YAPACAKLARMIŞ? O ZAMAN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ NE İŞ YAPACAKLAR?ŞÖYLE DİYORLARKİ DAHA AZ PARA ÖDEYEREK TENİKERLERİ ÇALIŞTIRILACAK. O ZAMAN BİZ NE İŞ YAPACAĞIZ? NİYE OKUDUK 4 YIL?NOT : BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİM YOK SADECE İLGİLİ ŞAHISLARIN SÖYLEMLERİNİ YAZDIM. BİLGİSİ VE DOĞRULUĞUNU BİLENLER NASIL OLDUĞUNU AÇIKLAYA BİLİR.
 • meleknurmeleknur9 ay önce
  ÇOK GÜZEL DEMİŞSİNİZ: FİNCANCI DÜKKANINA GİREN FİL GİBİ GİRİLDİ 2019 .MİLLET 2019 UN ÖĞLENİNDE FELEĞİNİ ŞAŞIRDI! ALLAH ALLAH 25 KURUŞTAN AŞAĞI ZAM YOK. EN ANLAMSIZ YAPILAN ZAMDA MARKETLERDEKİ POŞET ZAMMI? YANİHANGİ KURUMBU ÇÖP ARITMA İŞLEMİYLE İLGİLENİYORSAİŞİNİ İYİ YAPMALI? ÇÖPLERİ ÖYLE ARINDIRMALIKİ ÇEVEREYE ZARAR VEREN HER NESNEYİ KENDİ İÇİNDE ARINDIRIP TEMİZLEMELİ.BU İŞLEMİ GETİRİP MİLLETİN SIRTINA YÜKLEMEMELİ?YANİ ESKİ SİSTEME DÖNMEK NE DEMEK? YENİ TÜRKİYE YE ESKİ SİSTEM YAKIŞIRMI? ARTIK İNSANLARIN ELİNDE ŞEKER ÇUVALLARIYLA MARKET MARKET GEZECEKLERMİ? HAYIR ÇEVRE BAKANI BÖYLE BİR SİSTEMİ GETİRİRKEN ÖNCE KENDİ GÜÇLÜ BİR SORUMLULUK ALIP ÇEVREYE ZARAR VERMEYEN ÜRÜN ÇANTALARINI DÜŞÜNÜP ÜRETİP MARKETLERLE İŞ BİRLİĞİ HALİNDE VATANDAŞIN HIZMETİNE SUNMALILAR! BEN BÖYLE DEDİM, BÖYLE OLMALI DİYE BİR ŞEY YOK. BU KURALIN BÖYLE GİTMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM VE MİLLET AÇISINDAN SUNULMUŞ RAHAT BİR HIZMETT OLARAKGÖRMÜYORUM......BUGÜNHERKES ATIK ÇÖPÜNÜDE NORMAL ÇÖPÜNÜDE NASIL ATMASI GEREKİYORSA ÖYLE DE ATMASINI BİLİYOR... YENİLİK SUNULMASI VE SUNMALARI GEREKİR !!!!!YENİ TÜRKİYE DİYORSUNUZ 1980 LERDE KULLANILAN SİSTEME GERİ DÖNÜYORSUNUZ???? RESE DESTEKMİ YOKSA KÖSTEKMİ ANLAYAMADIM????
 • Kocasolak Kocasolak 9 ay önce
  Hocam hırsızlıkta CHP bir numara ancak ak parti de bayağı yol aldı bu yolda. Ne yapalım eldeki adam bu, en az zararlısını seçeceğiz. Akit tv haber sunucuları BAS BAS bağırıyor batı hayranları kendinize, özünüze dönün diye,ANCAAAK kendi ayağındaki DARACIK pantolonları ile eski İspanyol şövalyeleri gibiler. Eee durumda bu olunca, millet GÜLÜP geçiyor, hatta biraz daha hayran oluyor Batı’ya. Millet ne yapsın Batı’yı sevmeyin, özünüze dönün, milli kimliğinize SAHİP çıkın dedirtmek için dahi ANCAK bunu bulabilmişler diyor. Giyinmiş ama çıplak olacaklar diye KİMLERE deniyor? Sadece kadınların MESTURE olmak zorunda? Adamın herşeyi ORTADA, ailece haber seyredemiyecekmiyiz? Kısacık ceket, batı artistleri gibi. Allah aşkına, vallahi akit camiasını sevdiğim için üzülüyorum, bu BATI, MODA çukurundan kurtulmaya önce kendimizden başlayalım.
 • AdemAdem9 ay önce
  "Yeni dünyada saygın bir yer almak istiyorsak şu cahil, zalim ve ahlaksız adamlardan, rüşvetçi, torpilci heriflerden bir an önce kurtulmamız gerek. Bu adamlarla bir yere gidemeyiz." diyorsunuz iyi güzel de,arada bir küçük eleştiriler dışında sürekli bunları (mevcut siyaseti) destekliyorsunuz. Sürecin ve politikaların hem içindesiniz hem dışında.Garip bir çelişki.
 • hayatihayati9 ay önce
  ağlak KATİLSÜMÜKLÜ nün UMMET i.....251CİNAYETİŞLEYEN..KAN..DÖKEN..sizsiniz.. MİLLETİN..fitersini...zekatını...GASP..EDENDE...sizsiniz...KATALOKTAN...karı seçip...OKARILARI SOYUP ...her..türlü..AHLAKSIZLIĞI..YAPANDA....sizsiniz...aldığınız EURO kadaryazıZIRVALAYABİLİRSİNİZancaaak
 • İlbeyhanİlbeyhan9 ay önce
  Mc KİNSEYperdeninarkasına gizlendi,aynenDEVAMEDİYOR...... Bu İMF varya onun taagelmişinigeçmişini ,ONAgününü gösterdiiiiikdeyinceçılgıncaalkışladımümin, faiz karşıtıkardeşlerimiz......Geçen ayABD ve İngiltereye %7ile borçlandık.....Seçimlerden sonra buşerefsizfaiz lobisinden , BANKERLERDENnecip milletimizi kurtarmaya karar verdik ,IMFile %2.8 le anlaştııııııık, kordeleyi kesiyorum ya Allaaaaah , ya Bismillllahhayırlı olsuuuuuun diye bağırırlarsa.....Bu AHaber TV nin karşısındaki sütlü saheni gibidizilmiş milyonlarcayurdum insanıYAŞA , VAROL, BRAVO, TEKBİİİİRdiye bağırarak sevinçten zıplarlar....BÜYÜKLERİMİZIMFile anlaşıp ,biziTEFECİFAİZCZiLERİNelinden kurtardı diye.....Her ne kadar IMF boynuna yem torbası taktıklarına......
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Dunbir yakinimi uzun zamandir gormemedin ziyaretine gittim ve ogle vakti biraz disari ciktim dolasirken biri yaklasti bize turk ben ilk defa karsilastim ,benim akrabadediki buna dikkat ethem galerici tam sahtekar ,adam konustugumuzu duymadi adamda oyle bir konusma varki mukemmel,sohbeti turklerin hile kar almanlarin durustlunu anlatiyor,benim aradigim,soru durust olmak icin ilksarti ve sirri nedir dedim adam beni bir suzdu ,belki kimse boyle bir sormamiski kendiside zamaninda ogretmenmis ama imaji bozmus taniyan tam firildak biliyor onuda attigi kaziklardan taniyorlar bu adamin cevabi keske biz musluman olmadan durustlugu kabul etseydik diyor ve bir arabasina park saatine para atmadigini cunku o saatde biliyomki konturol gelmiyor bir alman konturol gelmesede ordan ucuretini automatdan,biletini aldi durustkugu boyle misal verdi.
 • ummetummet9 ay önce
  sayin dilipak BOB baskanj kendi koltugunu korumak icin her seyi mubah goruyor arab bahari bunun zamaninda yahudi kudusu baskent ilan etti aziz dostu turmp kabul etti simdi musluman cografyada kani ben daha fazlA DOKERIM DIYE YIRTINIYOR HER GUNCINAYET GASP SITTET AHLAKSIZLIK YOLSUZLUK KIMIN UMURUNDAsabah aksam takkjye
 • ADALET -LİYAKAT ADALET -LİYAKAT 9 ay önce
  Her başarının altında adalet olur . Adaleti tesis ettiğimiz sürece , torpil , rüşvet önlendiği ölçüde en önemlisi siyaset kurunu liyakat esasına göre dizayn edilip çalıştığı sürece her şey yolunda gider , yoluna girer . Bürokrasi yi liyakat esasına göre düzenlemek sanki imkansız gibi . Bu bir türlü başarılamıyor . Demek ki çok zor bunu yapmak . Bu coğrafya da çok güçlü bir şekilde ayakta kalmak zorundayız . Bunu İçin de adam kayırma , torpil , liyakat a çok ama çok önem vermek lazım . Hemen şimdi liyakat esaslı bürokrasi dizaynına başlanmalı . Seçime güçlü girmek lazım . Tek başına siyasetçiler seçim kazanamaz kiSiyasey kurumunu güçlendirecek bürokrat değişimleri acilen yapılmalı ..
 • Nuran DevresNuran Devres9 ay önce
  Siz futuristik bir dünyadan, teknolojinin insanlığa sağlayacağı müthiş imkanlardan bahsediyorsunuz, halkımız ise 'poşet parası' diyor. İnsanların emekli maaşını yetirmeye çalıştığı, geçim sıkıntısının had safhaya ulaştığı bir ülkenin halkı için bunlar bir şey ifade etmez. İşkur önündeki uzun kuyruklarda umutsuz bekleşenlerin derdi İstanbul'dan Ankara'ya 15dakikada gitmek değil. Millet ekmek derdinde hocam, ekmek.
 • R2D2R2D29 ay önce
  Anakin skywalker Roketsan adında bir parti kuracakmış mkyk'sında obi wan kenobi, han solo, usta yoda gibi isimler falan varmış.Gayeleri karanlık sith lordu darth vader ile mücadele ve ülkemi ultra çağdaş hiper uzaya siber uzaya megafezaya ulaştırmak medeni galaksiler ile rekabet seviyesine yükseltmekmiş.Ülkemin her vatandaşınada bir cirit sözü varmış bir gün lazım olursa diye :):) . . . Benim oyum roketsan'a:) :) :)
 • AKINCIAKINCI9 ay önce
  ŞU ANDA EN DÜŞÜKEMEKLİ MAAŞI 1000 TL BOZDURBOZDUR HARCAREFAH SEVİYEMİZÇOK YÜKSELDİMAAŞALLAH . VARSA YOKSAKILIÇDAROĞLU KONU. BUBİZİ İLGİLENDİRMİYOR İKİDE BİR SEÇİM , BİTİYOR DİĞERİ BAŞLIYOR İŞ GÜÇ SEÇİM SEÇİMKİMİSEÇİYORUZ ZATEN BELLİ BİRKİŞİYİSEÇMİYORUZ ONAYLIYORUZ BİRPARTİDENÜÇKİŞİOLSA SEÇİM HAKKIMIZ VARŞİMDİ SADECE ONAYLIYORUZONLARSEÇİYORBİZDE TAMAM DİYORUZVARMIYALAN DİYEN. 1000TLİLEKENDİLERİGEÇİNSİN VEBUNDANSONRA VATANDAŞINMİLLETİN PARASINI SEÇİMLERDE KULLANMASINLARHARAMMEDİYORUM ŞAHSIMA SEÇİMİNBİTTİĞİGÜNGÖRECEKSİNİZ BAŞKANLIKVEKİLLİKSEÇİMLERİORTAYA ATILACAK GARİBANYİNE SEFALETE DEVAMHESAPTA REFAHSEVİYEMİZARTACAKTI ONLARINARTMIŞTIRBİZGERİ GİTTİK YALANDANBIKTIKALLAHA HAVALE EDİYORUM ERBAKAN HOCAMSENDEN AFDİLİYORUMHOCAMIN SURATINAÖTEKİALEMDENASILBAKACAKLARBAKALIM... BİZDEİNANDIK 16 SENEOYATTIK... BİZE MÜSTEHAKASGARİ ÜCRETİYÜZDEYÜZ YÜKSELTENVE DENKBİRBÜTÇE YAPAN KÖYLÜYEVERENBİR HÜKÜMETİDESTEKLEMİYORSAN BUHALE GELİRSİN RABBİM ADAMI ÇARPARHAKETTİK ERBAKAN HOCAMALLAHIM SENİ CENNETİNEKABUL ETSİN BİZNANKÖRLERİDEAFEYLESİN DİYECEĞİM BUKADARSAYINABİM...
 • VatandaşVatandaş9 ay önce
  marketlerde poşet ücreti icad edenlerin yedi ceddine hayır dualarınızı eksik etmeyin muhteremler, seçimlerde bu poşet ücretini unutmayın!
 • kanikani9 ay önce
  yinemi?35 senedir yaziyorsunuz sayin dilipak abd batti avrupa yikiliyor israil yok olacak huzur islamda diye fakat ulkelerinden kacan muslumanlar batiya kaciyor hic musluman bir ulkeye kacanduymadik huzurlu demokratik bir islam ulkesi gösterebilirmisiniz?
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Birgun ,mevsim yaz ailece carsida kaynamis misir gorduk misiri ,kaynar suda kaynatip biraz tuz serpeliyor yeniyor ben hep yiyom hehde aklima bir misra geldi benim yedigim misir cok lezzetliydi fakat kimseye soykemem bubir sir, deyince misir satan dediki soyle kardesim niye sir olsun dedi burda soyluyom.
 • YaziyorumYaziyorum9 ay önce
  Yaz,yorum,sayin dilipak her yazi ve makalesinde,israrla.2019 senesi suprizlerle dolu bir dunya vaad ediyor yeni dunyada saygin bir yer almak istiyorsak su cahil zalim ve ahlahsiz adamlardan rusvetci torpilci heriflerden biran kurtulmamiz lazim diyor.ama kim.ustu kapali kimi kast ediyor bir partimi sahismi boyle imali konusmayi kac kisi anlar bir arkadasim bana benim hatami ,sanki baskasi yapmis gibi anlatiyor bende ,o hata yapanla alakani kes zarar vetiyorsa dedim bakti ben anlamiyom.kardesim bu hata yapan sensin dedi fakat benim o kisiye hata zarar verdigimi bilmiyom.cik bildigini acikca soyleki herkesi zan altinda birakma bir toplulukda kabahat yampisbilinmesin diye gidip abdes almasi gerekirken herkes gibi davranmis peygamvetimiz, sav haydi abdes alalim ,abdesi olsada nur ustune nurdur diye kimseyi mahcup etmemis bildigin neyse sen biliyorsan baskasi bilmiyor her defasinda ben bile supelendim kim bu toplumun cibani.
 • ÇINARÇINAR9 ay önce
  SİZ BU İŞİN SONUNDAEVELİŞERE BAĞLARSINIZ GİBİ GELİYOR.
 • Karaburun Karaburun 9 ay önce
  .....

Günün Özeti