Zalimlere meyletmeyin, sonra!

30 Ağustos 2018 Perşembe

“Aman efendim aman, galiba ahir zaman”.. Evet, evet, biz ahir zaman Peygamberinin ümmetiyiz. Bundan sonra ne olur bilinmez. Sanırım bir fitne dönemine giriyoruz.

Kendilerini “Barışın jandarması” gören bir ülkenin halkı ve yöneticileri, her hafta kıyamet savaşı için dua ediyor. Her şey içinden çıkılamayacak kadar karışsın ki, Haşa Rab İsa / Mesih yeryüzüne geri dönsün.

Önümüzdeki 60 güne dikkat. İsrail yeni bir hamle daha yapacak. Onlar “Meşiah inkılabı” için 3. evreye, yani Filistin topraklarının Yahudilere vatan, Kudüs’ün başkent ilanından sonra “Sion mabedi”nin inşası için adım atacaklar.

Öncesinde ise, İslam dünyasını can evinden vurmaya hazırlanıyorlar. Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’de olay çıkaracaklar. Sion mabedi yükselirken Beyt-ül Mamur ve Beyt-ül Makdis’in yıkılması gerekiyor.

Suudiler, kasabının bıçağını yalayan koyun gibi. BM’nin Yemen konusunda Suudileri ve BAE’yi suçlu ilan etmesi boşuna değil. ARAMCO’nun Borsaya açılmasının iptali de önemli bir işaret. Oltayı yutan balık yem istemez. “Uysal koyun”lar Siyon mabedine kurban edilecekler. Şiinin, Suudilerin, bazı Emir’lerin arkasından ağlayan da olmayacak! “Zalimlere meyletmeyin / yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur!” denmedi mi size.

BAE için de yolun sonu yaklaşıyor. İran’ın Hürmüz Boğazını kapatma tehdidinden sonra BAE muhtemel bir çatışmanın tam ortasında kalacak.

Yeni savaşın alanı içinde 3 boğaz var: Bab’ül Mendep, Süveyş ve Hürmüz. Üç Başkent adı vereyim siz o toprakları bir bütün olarak düşünün: Tahran, Riyad, Şam.. Şam deyince Sycos-Picot öncesi Bilad-ı Şam!

Kıyamet savaşı için yola çıkanlar; hava, kara, deniz savaşı öngörüyorlar. Suudilerle İran arasında füze savaşı. 3 Boğaz ve Doğu Akdeniz’de deniz savaşı ve her yerde kara savaşı.

Ceyhan ve Amanosların doğusu böyle bir savaştan en çok etkilenecek bölge.

Ruslarla Doğu Akdeniz’de bir deniz savaşı çıkarmaları lazım. ABD, İngiltere ve Fransa’nın Şam’a müdahale için bir araya gelmesinin arkasında da bu var. Bir savaş çıksın ki, Rusya’yı Akdeniz’den çıkarıp, Ege, Marmara, daha doğrusu Karadeniz’e hapsetsinler. Bunun için Tartus’un kullanılamaz hale getirilmesi gerek.

Tabii bölgedeki petrol kaynakları sebebi ile Türkiye’nin de buradaki varlığının sonlandırılması gerekiyor. Bu konuda ABD, İngiltere ve Fransa yanında Mısır, İsrail ve Yunanistan da bu plana destek veriyor.

Bu plan aynı zamanda Gazze’yi de tasfiyeyi ön görüyor. İsrail açısından bu planın son merhalesinde Sina İsrail’in olacak.. İsrail; Lübnan, Suriye ve Ürdün’den toprak alacak. Filistinliler de alınan bu topraklara yerleştirilecek. Bu topraklarda yaşayanlar 2. Sınıf vatandaş statüsünden İsrail’e hizmet edecek, paralı asker ve hizmetçi görevi üstlenecekler!?

Talut-Calud olayını hatırlayın! O “su”dan içmeyin, içecekseniz de acil ihtiyacınız kadar! Kana kana içerseniz, kandırılırsınız.

Kuru kalabalıklarla değil, güçlü ordulara karşı küçük topluluklarla da galib gelebiliriz.

Güçlü düşmana karşı, güçlü komutanlarımız olsun, ama bakarsanız bir gencin sapan taşı bile yeter.

Bir gazeteci yazar, “Bizim Allah’ımız var” ne demek diye soruyor. Bu bizim için bir iman konusudur. Bu da babası politikacı olan bir yazar. Beyefendi bu milletin imanından habersiz.

Evet bizim gören, duyan, bilen, hüküm sahibi, “ol” deyince olduran, “öl” deyince öldüren, kadere, rızga ve ecele hükmeden bir Allah’ımız var. Bizi yenilmez yapan da bu. Ezanlar günde beş defa bu hakikati haykırır. Ama birilerinin gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyor, kalpleri var hissetmiyorlar.

Bunların hayatlarında Kur’an-ı Kerim’in etkisi, bir Çalıkuşu romanı kadar bile değil. Bilmiyorlar, bilmediklerini de bilmiyorlar, öğrenmek de istemiyorlar ama herkese akıl vermekten de vazgeçmiyorlar.

Bu finansal 15 Temmuz’dan sonra umarım artık yerlisi varken yabancı markalara zorunlu olmadan meyletmeyiz. Özellikle şu sigara ve kola türü içeceklerden vazgeçsek.

Bazı gerçekleri okuyarak, düşünerek öğrenmeyince, hayat böyle acı tecrübelerle öğretiyor.

Umarım bu süreç bizim için pahalı, ama iyi bir ders olur. Bir musibet bu anlamda bin nasihatten daha iyidir.

“İçimizdeki beyinsizler”den kurtulmak, onları teşhis etmek için de bu sürecin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Bu süreç sadece ekonomiyi değil, siyaseti, sosyal ve kültürel hayatı da radikal şekilde etkileyecek. Uluslararası ilişkilerimiz, seçimler her şey bu süreçten etkilenecek.

Bugün PKK ve FETÖ ile bunların siyasi uzantıları ve işbirliği içinde oldukları Media, Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, STK hepsi bu işten zarar görecek. Kaçanlar için de, saklananlar için de, içeride olanlar için de göreceksiniz, gelecek günler, geçen günlerden daha kötü olacak.

Savaşın sonunda birileri kaybedecek (mi)! Söyleyeyim, Müslümanlar kaybeden taraf olmayacak! Uzun sürebilir, çok büyük bir bedel ödemek zorunda kalabiliriz, ama bu savaşın kaybeden tarafı belli. Böyle bir savaş, sadece İsrail’in sonu değil, batının görünen ve derin devletinin de sonu olacaktır. Böyle bir son; Yahudilerin Filistin’deki işgal ettikleri topraklardan tersine bir göçe sebeb olabilir. Yeryüzü kapitalistler için bir cehenneme dönebilir. Onlar ve onların yerli işbirlikçileri için trajik bir sona dönüşebilir..

Bunlar onların bir senaryosu. Onların planı.. Allah’ınsa bir hükmü var. Sonuçta Allah’ın dediği olacak.

BOP, FETÖ, PKK ve daha kim varsa, bu gerçekler karşısında herhalde bazı şeyleri düşünmeleri için son günler. Yarın çok geç olabilir. Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ZekiZeki5 ay önce
  Allah cc im icimizdeki beyinsizlerin yuzunden bizi cezalandirma abd ve israile dist olanlari kahru perisan eyle kola ve israil mallarinin fabrikalarini besmeleyke acan abdestli kapitalistlari kahreyle halkimiza akil fikir ver icimizdeki beyinsizlerin yuzunden bizi helak etme kahroldun abd israil suudi munafikler ve isbirlikcileri
 • Ali ÇağılAli Çağıl5 ay önce
  Evet...Ne demiştik ARMAGEDDONNe dedik kazanacağızVe diyoruz ki; ey batı beslemeri önümüzdeki süreç ihanet edenlerin gerekli cezaya çarptırılacağı günlerdir. Ordu aleyhinde, devlet aleyhinde yaptığınız ve yapacağınız ihanetler mercekle takip edilmekte..Yahudiye verdiğiniz mesajlar amel defterinizde kayıtlı.. nasılsa okuyacaksınız!
 • OsmanlıOsmanlı5 ay önce
  Dilipak hocamın donanım ve birikiminin zerresine sahip olmayan beyinlerin. Hocamın yazılarının altına bir halt biliyorlarmış gibi eleştirel yorum yapmaları ne ironik.
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Zalimi asla sevemem ulkeme dusmanlik edene zavarlik edemem varligim ulkeme armagan olsun ona hainlik edemem
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim İyilik yapmayı kendine kazanç aracı kılma veya yaptığın iyiliği çok görüp başa kakma.muddessir süresi 6.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak Allah büyüktür.Allah kendisini dost ve yardımcı edinen kullarının yanındadır, onları görüyor.olduren dirilten dost ve yardımcı Allah'tır.Onasiginiyoruz Ona dayaniyoruz, Ona güveniyoruz.kafirlere karşı Allah'tan yardım istiyoruz.mazlumlari Allah'a emanet ediyoruz sizin araciliginizla.dua dua ümmetin tebliglerle aklımizi başımiza almamizi niyaz ediyoruz Allah'tan amin.mazlumlara diktik gozumuzu sabrediyoruz.Nurcan Karakaya Bedirhan Mustafa bebek gelir aklımıza Şeytandan Allah'a sığınırız.Allah rahmet eylesin amin.Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin amin.Hersey güzel olacak inşallah.onceden Müslümanları savunacak hükümetler bulamazdik.simdi Allah razı olsun Başkanımızla hem kendimizi hem de Müslümanları mazlumları savunabiliyor.onların yanında olabiliyor ve himaye edebiliyoruz.bir çok ülkede bizi örnek alabilir aslında Arap ülkeleri olabilir bunlar.birde artık çok yaşlı mahkumlara serbestlik verilerek,bu arada rahip de tekrar hapse gonderilmeli ve ne itiraf edecekse orada konforlu hapishanelerimizde cezasını çekebilir.bunlara iyilik yaramıyor.bir dışarı çıktı bütün dünyayı birbirine kattı.arada bir benim yüzümden kavga etmeyin dedi.ikinci basamağa geçildi dersin.vah vah ne ajanlık yapmış gördük.yeter artık da.birazda huzur.su Suriyelilere gazzelilere yazık değil mi,bu çocuklara kimse acimiyormu .aciyin Allah için . bütün maskeniz düştü yüzünüz göründü.yillarda gelişmiş ülke oldunuz tebrikler birazda beraber şu dünyada yaşamaya çalışalım.Allah uteala hangimiz daha güzel işler yapacak diye bakacak.yeteneklerimizi paylaşalım noldu yani.sayin Dilipak Allah büyüktür.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • IlbeyhanIlbeyhan5 ay önce
  Içimizdeki BEYINSIZLERINbasta siz,bizlerolma ihtimali % kaçtir hocam ...%100olmaihtimalinidusunsekne zararimiz olur...selam ve dua ile
 • NKNK5 ay önce
  Allah'tan ancak ve ancak kafirler umudunu keser...
 • A.kadirA.kadir5 ay önce
  Bunlar yabana atilacak sozler degil rabbim ummete birlik suuru ikram etsin bu kadar mazlumun rabbim elbet intikamini alacak efendimiz buyuruyor iki kimsenin cezasi bu dunyada gormeden ahirete gitmez ana babasina asi olanla masumlara zulmeden zalim. Rabbim mislumanlarin imanini yakin eylesin amin
 • HacıHacı5 ay önce
  Kardeşim.adamlar 10 yıl sonra abd.ordusunun çoğunluğu robotlardan oluşmalı tartışmasını yapıyor biz işe 18.yaşındaki gençlerin.paralı askerligini tartışıyoruz.Dilipak bu.yazilarin bu cağda.bir önemi yok
 • AliAli5 ay önce
  Biz sadece Allah'ımız var diyosak vah kine vah
 • İsmail İsmail 5 ay önce
  Ey iman edenler! Allah'ın size olan nimetini hatırlayın. Hani (düşman) ordular üzerinize gelmişti de biz onların üzerine bir rüzgar ve göremediğiniz ordular göndermiştik. Allah yaptıklarınızı hakkıyla görmektedir.AHZAP / 9
 • maraşlımaraşlı5 ay önce
  Hocam yazınızı okuyunca yarın savaş çıkacak ve ortalık toz duman olacak sandım. Böyle giderse osmanlının son zamanları gibi savaş kaçınılmaz olacak herhal , bediüzzamanın osmanlının son dönemi için söylediği , namazları kılmadık cepheden cepheye sürünerek secde etttik , zekatımızı vermedik paralarımız silaha tanka topa gitti , oruçlarımızı tutmadık , askerin cephede yiyeceği kalmadı sözü aklıma geldi. Tarih veyahut hatalar tekerrürmü edecek nedir en iyisin Allah cc bilir. Fakat yaşadığımız dönem hiçte iç açıcı bir dönem değil , sanki fırtına öncesi bir sesziklik var. Devlet yetkilileri Fatihin istanbulu fethederken meleklerin cinsiyetini tartışan papazlar gibi hiç birinden ses seda tepki yok , Allah cc sonumuzu hayreylesin , peygamberimiz sav dediği gibi ahir amanda gelen günler geçen günlerden daha beter olacak , fazlamı karamsar oldu yazdıklarım. içimiz karardı belki ama yaklaşan tehlikeyide görmek gerek , bu dolar operasyonuda tutmaz ise kefere bu sefer silahlı mücadeleye başlayacak herhal , selametle
 • Mehmet ayMehmet ay5 ay önce
  Sayin yazar, calismadan, uretmeden, herseyi allahtan beklersek, o zaman muslumanlarin galip gelecegini soylemek, buna ancak cahiller inanir
 • KocasolakKocasolak5 ay önce
  Haydi kardeş, ben ak partiden iyisini bulsam ona oy veririm ama YOK. Ne yani CHP mi MHP mi hdpkk mı ip mi? Hangisi? Başkanlık sistemine gelince, o ak parti için değil ülkem ve ümmet için şarttı. CHP bin ve oligarşik bürokrasinin HAKİMİYETİNİ kırmak ve büyük Türkiye için olmazsa olmazıdır. Ben adalet ve özgürlük herkes için olsun isterim.
 • Kemal yalçınKemal yalçın5 ay önce
  GündemBugün BÜYÜK ZAFER Unuttum deme sakın...
 • BizBiz5 ay önce
  S.s.aleykum hocam.NEYLE LAYIK OLURSANIZ OYLE YONETILIRSINIZ.HIC AKLINIZA DANISMAZMISINIZ...ALLAH cc.emrediyor.hocam muslumanlar once HAK ka donmeli.avrupali holdingzedeler hatirlarsaniz ANADOLU ARSLANLARI ni sahlandirmisti.neoldu yine Muslumanim diyenler muslumanin malina kondular hala da yiyorlar ama yazik fakir guraba halkima..savurganlik kiralikaraclar devlete yuku.zamaninda yerli malini kaldiran kim.gazete defter kitap kagitlari ithal ediyormusuz buda haberlerden duyuyoruz.kagit fabrikasini kapat park yap ithalat yap.HIC AKLINIZA DANISMAZMISINIZ...trt kac kanali var.ben akit izliyoru oda 2.3 saat uyku is tedavi disarida gecen zaman cep telefonlari tv seyremeye fazla zaman mi kaliyor.oturup aktif hale gelmeliyiz.esas kapanacak angarya kanallar burokrasiler...artik ne turkmuzigi duymuyoruz spora dini sohbetlere bakmiyoruz.eskisi gibi azkanal zengin program yeterli...acin gecleere egitim.teknoloji.ulkemizi tanima buyklerimizi.tarihimizi.saglik buluslar.projelerve kobileri bulusturma vb.duzende yayin yapin.hukumete yagcilikla reklam alma kamu stop hep savurganlik.bakin vietnam 1 yilda yerli arabasini yapmis.7 yildan berli yerli otomobil ile yatip kalkiyoruz.2023 diyorlar kim ole kim kala.kardesim yap guncel motorla doviz disai kacmasin.1 otomobilden 200.000 tlden bahsadiliyor.acisida garibana cikiyoor.saygilarimla....
 • BizBiz5 ay önce
  .....
 • HacıHacı5 ay önce
  N...300 milyar dolar borç var ve yüzde 93 dolar.ve euro.Biz ihracatımız yüzde 1 olan rusyaya yaklaşıyoruz....
 • HacıHacı5 ay önce
  ...Allah diyor ki insan için ancak çalıştığının karşılığı vardır.Adaletsizlik liyakatsizlik tembellik hilekârlık israf hepsi bizde sizce Allah ın Rahman sıfatı bize mi karsimizdakilere mi tecelli eder.Bu cebriyecilikle.bjzden bir halt olmaz.Adam güneş enerjisi ile dünyanın enerjisini sağlamak için çalışıyor biz işe kömürü 2 bin tl ye alıyoruz.Genclerimize sahip çıkmıyor birkaç tane rantciya doyuruyoruz.Sonra dış güçler.Abd nefret edilen bir ülke ama kanunları ve ekonomisi sağlam olduğu için kriz yok
 • Hayri ÇetingözHayri Çetingöz5 ay önce
  Kocasolak pek bir sitemkar gördüm seni oysa ki seçimden önce başkanlığın ne kadar önemli olduğunu ve ak partinin kazanması gerektiğini yazıp duruyordun, yazarlardan biri eleştiri getirdiğinde şimdi zamanı mı eleştirinin diye gürlüyordun. Artık oy kullanmayacağım diyorsun. Ne çabuk yoruldun vazgeçtin be arkadaş, daha dur bakalım. Sen şimdi çıkar doları yastık altından önce onu bozdur, mesele Erdoğan meselesi değil, ülke kurtuluş savaşı veriyor. Ve Başkomutanımız bu savaşta ne yapmamız gerektiğini çok net söyledi, dolarlar hemen bozdurulacak, o kadar. Sen bırak şimdi Çin'den yapılan ithalatı filan da Türk tipi başkanlık sistemimize göre başkomutan ne diyorsa onu yap. Yok öyle "ben artık bu vebale ortak olmayacağım" laflarıyla çark etmek. Başkanlık dedik oldu, şimdi destek zamanı.
 • Ahmet DUMAN Ahmet DUMAN 5 ay önce
  ..... İran ile s.arabistan savaşınca mesela; müslümanların nasıl kazanacağını da anlatabilseydi keşke. İran ile Irak savaşında müslümanların kazancı ne mesela?
 • BurhanBurhan5 ay önce
  Hocam tespitleriniz çok güzel ancak bir de hükümet şu Hans 'ın George un peşinden gitmeyi bir bırakabilse!...
 • RabiaRabia5 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Allah bir şehri örnek verdi: (Halkı) Güvenlik ve huzur içindeydi, rızkı da her yerden bol bol gelmekteydi; fakat Allah'ın nimetlerine nankörlük etti, böylece Allah yaptıklarına karşılık olarak, ona açlık ve korku elbisesini tattırdı.nahl112.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak bu ayetlerin Mekke'de ki peygamber efendimiz Hz Muhammed sav efendimiz zamanında ki bir kıtlık tan bahsedildiği bildiriliyor.benim bildiklerimi bilseydiniz çok ağlar az gulerdiniz diyor rasulullah sav efendimiz.fakat sukretmeliyizki elimizde ki nimetler kat kat bereketlensin inşaallah.hz Nuh as çok şükreden bir kul ve peygamberdi.Sayin Dilipak Meral Akşener bana göre tam bir FETÖ cu.kilicdaroglu da hem FETÖ cu hem de terörist dir.fakat Allah'ın Tevbe ve rahmet kapısı kıyamete kadar açıktır.Allaha havale ediyoruz.izninizle saygılar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.cok şükür estağfurullah el azim
 • KocasolakKocasolak5 ay önce
  Ah hocam ah. Temmuz ayı ithalat rakamlarına bir bakın, Çin’den 2 milyar dolarlık MAL ithal etmişiz!!! Nedir bu mallar? İncik boncuk takke teşbih kılınan rekatı sayan seccade kıbleyi gösteren seccade malum umre ve HACI sezonu. ABD düşman bu kesin. Ya Çin? Doğu Türkistan ne durumda? Ak partimiz Akp li İTHALAT VURGUNCULARINI temizlemeden bir daha oy kullanmayacağım.Ben bu vebale ortak olmuyacağım artık. Başkan Erdoğan buna bir son vermeden altın ve dolar bozdurun DEMEMELİ. Başkanlık sistemi getirdik daha neyi bekliyor? Gümrük kapıları Çin malına Yolgeçen hanı. Enerji ithal ettiğimiz ülkelerden Çin kadar cari açık vermez ilken KÖRMÜ bu bakanlar? Reisim, gözleri var görmez kulakları var duymaz diyorsun ya, bunu bir aynaya bakarak söylesen. Sen ülkemizin değil mazlumların da kaderisin, son umudumuzdur, BİZİ bu Çin zulmünden ( ithalatı ) kurtar. Çin’den aldığımız her şeyi biz üretebiliriz, bunu GÖR!!!!
 • ali dalali dal5 ay önce
  sayın bazı yorumcular yazılarınız çok art niyet kokuyorhoca hiç bir zaman : biz oturup sigaramızı tüttürüp uzanalımdamelekler gelip işi haletsindemedi .fakaaat sizin gibileri çok hemde çokyakından tanıyorum .yemin ederim ve kefaretteödemem : piyasa olsa cegeti satıp dolara tahvil edebilirsinizadamı kızdırmayın.
 • IlbeyhanIlbeyhan5 ay önce
  Hocambutunugraslarimizi birakip,sadecezaruriihtiyaclarimizikarsilayacak kadaruretip,tuketipBEYINnedir, ne ise yarar,BEYINLERINIkullanan ve kullanmayaninsanlarin, DEVLETLERINdurumu nedir? 1 YILboyuncaen azindan ana hatlariylaBEYIN NEDIRarastirip ogrensek ...DEVLETCE veMILETCE...Aksi halde yazinizin sonunda belirttiginiz gibiFETOSLAR, Siyonist USAciKURTLER , BOP cularinenvai cesitleriyledaaaa cooook papaz oluruz...AHLAKSIZve BEYINSIZDENmusluman olurmu hocam...Hani IÇIMIZDEKIBEYINSIZLER yuzunden bizleride helak edecekmisin diyor ya...Allah kimseyihelak etmez..Insanlar Toplumlar kendini helak eder...
 • AlkanAlkan5 ay önce
  .....ALLAH ÇALIŞAN HERKESIN EMEGININ KARŞILIĞINI VERMEYE KEFIL DEĞILMI.ISLAM DINİ BIZIM ALLAHIMIZ VAR DEYİP MILLET BAH ÇELERINDE KEKYEYIP ÇAY ICEREK YUVARLANARAK SABAHLARA KADAR ALLAHA DU A EDEREKTEN EKONOMI DÜZE ÇIKMAYACAKSABAHA KADAR DUA EDIP ÇALIŞMAYANLAR KARŞILIĞINDA BIR GELIR ELDE ETMEYECEK ANCAK ZALIMLERE GÖNÜLLÜ KÖLE OLACAKTIR.BU gün yaşananlar bu meyletmeyin sonucu ateşinde bu millete dokundugunun İŞARETİdeğilmi.Bu ATEŞ TÜM ETRAFIMIZI SARMADAN BU ZALIMLERLE OLAN ISBİRLIKTELIKLERİNİZI GÖZDEN GECIRMEYECEKMISINIZ
 • AKINCIAKINCI5 ay önce
  NİYEDURUYORUZNEDENİSRAİLE DOĞRUYOLAÇIKMIYORUZ
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Saygıdeğer hocam, bir savaştan bahsediyorsunuz da bu savaşta müslümanların safı pek belli olmamış!? Burada ABD ile Rusya savaşıyor İsrail parsa toplamayı bekliyor, biz müslümanlar ise Allah'ın inayetini bekliyoruz gibi bir görüntü çıkmış. Sizin daha önceki yazılarınızdan biliyoruz: İsrail, ABD ve Rusya üçü de "Şeytan". Şimdi bu savaşa bir isim vermek gerekse "Müslüman Topraklarında Şeytanlar'ın Savaşları" diyebilir miyiz? Kafam karıştı, Bizim savaştaki yerimiz hala belirsiz!? Gerçekten hiçbirşey yapmadan Allah'ın "ol" demesini mi bekleyeceğiz?..
 • ş.kayısış.kayısı5 ay önce
  Suriye Dışişleri Bakanı Muallim: Hatay’ı geri alacağız demiş....Sahi ne oldu Şam daki namaz kılma işi ...
 • M.AkifM.Akif5 ay önce
  ....Yinede teşekürler aziz muharrir Ömer Seyfettin lezzetinde bir yazı teşekürler.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar5 ay önce
  Abdurrahman Dilipak, Amerika ile Rusyanin hasim oldugunu ve savasabileceklerini dusunmeniz cok naif bir dusunce olmasin sakin!
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam gunu hayirli akibetimiz sonumuz hayir olsun guzel bir makale siz, ve kiymetli yorumculari, okuyarak faydalaniyorum ve kolay gelsin en guzelini dogrununu Rabbim,bilir
 • metin p.metin p.5 ay önce
  Allahın adaleti tıkır tıkır işliyor.hz yahyayı öldüren adamın adı bilinmiyor ama anlamı yaşayan olan yahyanın adı 2000 yıldır rahmetle anılıyor.moğol ve haçlı saldırıları sonucu milyonlarca müslüman öldürüldü vahşi bir şekilde.ancak sonraki asırlarda uzak doğu ve avrupada nüfusun üçte biri veba salgınından öldü.bize düşen sabır öe metanetle yola devam etmek.işte büyük kurtuluş ve keramet budur.
 • Hakkı YazanHakkı Yazan5 ay önce
  ...savaşın kazananı müslamanlar olacak ama müslüman devletler olmayacak. Baskıcı müslüman devlet rejimleri yıkılacak, yiyici krallar, sefa düşkünü prensler yok olacaklar bu sayede müslüman halk nefes alacak.
 • MemoMemo5 ay önce
  Bu yazdıklarının çoğu olmayacak, tamamen hayal gücünüz. Bir tek müslümanların uzun süre sıkıntı çekeceğini yazmışsın, bu da zaten bilinen bir durumun tespiti. Millete subliminal mesaj da vermişsin, sıkıntılara dayanın İsrail bitecek falan :) bu kadar zorlamaya gerek yok üstadım. Akp ekonomiyi batırma noktasına getirdi de noktayı koy. İşi ruhani boyuta taşıma...
 • Halit BabayiğitHalit Babayiğit5 ay önce
  Beklediğimiz mucize çok yakında gerçek olacakmış gibi hissettim hocam. Bir gün sabah bir uyanacağım ve biz hiç çalışmadan yorulmadan dünyanın zirvesine oturmuşuz. Allah (C.C) sırf biz ona çok inanıyoruz diye bütün dünyanın düzenini ol deyip değiştirivermiş, Almanya'daki otomobil fabrikaları iç Anadolu'ya nakil olmuş, üreten fabrikaları 24 saat işleyen, bütün dünyanın ibretle baktığı bir ülke oluvermişiz. Amerika yıkılmış hocam Avrupa bitmiş hepsi bize muhtaç. Niye öyle olmuş biliyor musunuz çünkü bizde sizin gibi alimler var. Sizin gibi alimler oldukça sırtımız yere gelmedi gelmez de hocam. Göreceksiniz bu dedikleriniz çok yakında oluverecek çünkü Allah'a zorluk yoktur. O ol der ve olur. Biz inşaata devam edelim gerisini Allah'a havale edelim zaten gerçek olacak. Selametle.
 • TUĞRULTUĞRUL5 ay önce
  Tanrı’yı kıyamete zorlama seneryosu zaten başladı ve bu global olarak hayatın her alanında ısrarla devam ettiriliyor. Bahsettiğiniz olaylar çok uzun bir süreci kapsayacak öyle çabucak bitmeyecek belki bir kaç nesil buna şahitlik edecek. İlk etapta gafletten uyanamayan müslümanlar zarar görecek ancak sonuçta Zafer müslümanların olacak. Türkiye bu savaşlarda müslümanların zaferini belirleyecek güç olacak. Ancak tüm bu gerçeklerle karşı karşıya gelip zafer kazanmak için aile politikalarımızn değişmesi gerekiyor. Zavallı hükümetlerin hasta ab nin kuyruğuna takılarakkadın ve aile ile ilgili çıkarmış olduğu kanunlar TÜRK aile yapısını bozmaya yönelik. Kadın sürekli olarak kapitalizme kurban ediliyor dışarıda çalışmaya sevkediliyor. O zaman kim çocuk doğuracak??? Kim Alparslanları ve Fatihleri yetiştirecek? annelerin yerine Parayla tutulan ev hiznetçileri mi? Gelecekle ilgili bir zafer kazanmak istiyorsak aileyi düzeltmek gerekiyor her gün aptalca ab nin arkasından koşmayı bırakmak elzem!!
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Allah aklını çalıştırmayanların üzerine pislik yağdırır, onları korumaz!
 • MardinliMardinli5 ay önce
  Sayın dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.İnşaallah küfür güçlerin sonu olacak.Eğer onların planların varsa Kİ vardır onların planları bozacak her şeye kadir olan rabbimiz vardır .Ve insaallah buyurduğunuz gibi biz kazanacağız.yeterki imanımızı muhafaza edelim.Nasrun minallahi ve fethun karib VEbessirisabirinseSelam VE dua ilw
 • Serkan aydinSerkan aydin5 ay önce
  Keske sizin kadar iyimser olabilsek ustadim..cok duygusal dusunuyor ve temenniniz doğrultusunda yorumlar cikarimlar yapıyorsunuz..ortadoguda topyekun bir savas olursa kaybeden muslumanlar olacaktır..iman cok onemli eyvallah ama müslümanlar bu kadar müslümanlık akidesinden kurandan uzakken o iman bize zafer getirecekmi?muslumanlar hic olmadığı kadar zelil rezil rusva kepaze sefil fakir cahillik ve gaflet icinde..osmanli parcalandi daha bircok musluman ulkesi tarihte yok oldu gitti..sadece kuru kuru inanmak yetmez..en yakin ornek suriyedeki muhalifler..noldu savasi kaybettiler..ve dediginiz gbikapitalizmin sonu geldi fakat kapitalizmin sahibi olan kuresel banker aileler yeni idiolojik sistemlerini devreye sokmak uzre,nedir o "kureselizm"..cin ve yeni ipek yolu uzerinden bu elit kesim yeni dunya duzeninin temelini atıyorlar..evet abd icin canlar caliyor ama bu abdyi super guc yapan kuresel banker zumrenin sermayeyi cine tasimasi ve abdnin ipini cekmesi dolayisiyla..teknoloji bilim sanat kültür felsefe moda askeri guc egitim fikir dusunce para finans gbi mefhumlar hala batinin elinde ve bunlara yon verenler hala batililar..unutmayinki 1. Ve 2.dunya savasindan daha da guclenerek cikmistir bati..biz muslumanlar nasil kazanicaz söylermisiniz lutfen.daha kendi ozgun savas uçağını üretebilen bir tane musluman ulkesi yok..stratejik silah ureten pakistanin nukluer silahlari haric bir musluman ulkesi yok..abdnin ingilizlerin fino köpeği olan arap ülkeleriyle mi zafer kazanicaz..kendine hayri olmayan sudan cad nijer etiyopya libya fassomali gbi musluman ulkelerlemi..veya askeri olarak aciz olan malezya endonezya ilemi kimle??türkiye bile savas ucaklariin firkateynlerinin tanklarinin yedek parcalarini batıdan savunma sanayisi eskiye nazaranmillilesme yolunda ilerleme kaydetmesine rağmen alıyor hala..nasil olacagini bide anlatsaniz keske..adamlar planlarini takir takir işletiyor..israil devlet doktrinlerinde gecen kurallardan biride eger israil yok olucaksa dusmanida beraberinde imha etmek uzerinedir..ki usrailin elinde 200-300 nukluer silah ve 1000- 3500 ve 11000 km lik cok baslikli balistik fuzeleri varkenmi..dunyanin en etkin hava savunma sistemi israilde olduguda cabasi..sirf hava kuvvetleri turkiyeden daha nitelikli ve daha nicelikli..nasil olucak da kazanicaz acaba..bilmedimiz bisi biliyosaniz söyleyin
 • AbdulAbdul5 ay önce
  Umrede taksiciye sordukkaç riyal?70 riyal dedi...iyi bir pazsrlik yaptik 20 riyal oldu...hirvatistanda sordum taksiciye kac euro? 5 euro dedi...iyi bir pazarlik yaptim yine 5euro dedi....... çok isimiz boylemaalesef.... karşısindakini i kaziklayan lara Allahin yardim edecegini pek sanmiyorum...kafir taksici kadar durust olmadigimiz surece...bunlar bireysel demeyin...iki taraf icinde neredeyse istisnasiz durum anlattigim gibi....kardeslerinin hakkini ye ondan sonra Allahtan yardim um....
 • OrduluOrdulu5 ay önce
  Yani hocam sebepler ortadan kalkacak ve herşey mucizevi olacak öylemi,bizim ellerimiz,aklımız,ruhumuz. Ne işe yarayacak,kaderimize teslim mi olacağız.Kusura bakmayın ama isteklerimizleolacaklar arasında mantık hatası var gibi

Günün Özeti