Yine Evanjelizm!

03 Eylül 2019 Salı

Amerika’da üç kişiden biri, Protestanların yarıya yakını bu kafada. Buna bir de Yahudileri eklerseniz, ABD’de seçimin sonucunu belirleyecek olanlar bunlar. İsrail’deki Yahudiler de geleceklerini bu adamlara bağlamış durumda.

Hz. İsa gelecek ve bir rivayete göre. 150.000 kişiyi uzayda bir yere taşıyacak.  Kimilerine göre, Mesih bu yeni dünya ile eski dünya arasında sürekli bir tur düzenleyerek insanları dünya cehenneminden kurtaracak. Kimine göre, dünya yeniden ıslah edilecek ama o zamana kadar bütün şehirler harap olacak, insanların çok büyük bir kısmı helak olacak, geriye bir avuç insan kalacak.

Kurtuluş dedikleri bu! Sonra her şey yeniden başlayacak kimine göre. Nuh tufanı gibi bir olay yaşanacak yani. 8 milyar insan yok olacak sonuçta.

Film, Media sektörü, bilim kurgu romanları, çizgi filmler, belgeseller ve bilgisayar oyunu  alanlarında liderlik bunlarda. Subliminal mesajlarla dünyayı zihnen böyle bir geleceğe hazırlıyorlar.

Gallup 1976 yılındaki bir anketindeki sonuçlara göre, ABD halkının % 34’ü “born again / yeniden doğuş” inancını kabul ediyor. Bu arada Protestanların % 48’i kendilerini “Evanjelik” olarak tanımlıyor. O yıl Amerika’da “Evanjelik yılı” olarak ilan edildi.

Bugün dünyada tarihin sonuna endeksli 4 ülke var. Vatikan, ABD, İsrail ve İran! Japon imparatoru da ‘Güneşin oğlu” ama onların din anlamında bir egemenlik iddiaları yok. Ya da bazı Budist ve Hindu devletler gibi! Irak savaşında İran kendi ordusuna “Mehdi’nin ordusu” adını verirken, Amerikan askerleri kendilerine “Mesih’in ordusu” adını vermişti.

Bugün bu “cemaat” hem Demokratlar, hem de Cumhuriyetçiler arasında örgütlü. Beyaz Sarayda, Pentagon’da, FED’de, Kongrede, Temsilciler Meclisinde FBI’da, CIA’da bu yapının izlerini görmek mümkün. Dahası bu hareket sadece ABD sınırları içine hapsolmuş da değil. Dünyanın birçok ülkesinde etkililer..

Bu Evanjelikler bir garip topluluk. Aralarında Baptistler de var, Methodistler de. Hatta Scientologystler de. İlginçtir bu mezhep, Amerikalı bilim kurgu yazarı L. Ron Hubbard tarafından kurulmuş. İlk başlangıçta Hubbard tarafından “kişisel gelişim” için kurgulanan bir düşünce ve eğitim programı iken daha sonra zaman içinde bir dinî akıma dönüşüyor. İnanç sistemlerinin bir başlangıç, tarih, bugün ve bir de gelecek algısı vardır. Evanjelikler daha çok kıyametle ilgililer ve bugün ona göre şekillendirilmesi gereken bir zaman. Bu konuda çok acımasızlar. Hristiyan ve Yahudiler dışında kimseyi insan yerine koymuyorlar ve bu gayeye yönelik olarak yalan söyleyebilir, cinayet işleyebilirler. Sonunda bu tanrısal bir misyonun gereğidir ve affedilecektir.

Bu anlamda Evanjelizm, Amerika’daki Hristiyanlar içinde en muhafazakar ve radikal kanadını oluşturur.. Aslında bugün bu akıma “kapitalizmin gizli dini” de denebilir.  Bu anlamda derin örgütler, istihbarat örgütleri, askeri kurumlar, ezoterik ve masonik yapılar bu şeytani inanç sisteminin uzantısı konumundadır. Bu yapı, adına “Philosemitizm” de denilen  Yahudi aşkı” ile temellendirilen kökü 1700’lere kadar uzanan, dini görünümlü politik bir harekettir. Hristiyan Siyonizminin tarihi 1897 yılında Basel’de toplanan ilk Siyonist Kongresi ile başlar.. “Filistin’de bir Yahudi yurdunun kurulmasının, Mesih’in gelişinin alametlerinden biri olacağı” yönündeki fikirler 17. YY’da Oliver Cromwell ve Paul Felgenhauever gibi liderler ve teologların gündeme getirdikleri bir konudur. Bu konuda Kahinlerin geleceğe ilişkin ezoterik yorumları yaygındır.

1985’de Basel’de ilki ile aynı yerde yeni bir Siyonist kongresi daha yapıldı. Bu kongrenin adı “1. Hristiyan Siyonist Kongresi” idi.. Bu kongrede “Tüm dünya Yahudilerinin İsrail’e göç etmeye çağrılması” ve “İsrail›in 1967›de işgal ettiği Batı Yaka’yı ilhak etmesi” çağrısı da yer alıyordu. Bu çağrıya bazı Yahudiler karşı çıksa da Yahudilerden daha Yahudi Evenjelikler, “İsraillilerin bu konuda ne düşündüğü umurumuzda değil. Biz Tanrı›nın sözüne bakarız ve Tanrı, o toprakların Yahudi malı olduğunu söylüyor.” Evanjelistlerin referans aldığı İncil “Scofield İncili” olarak bilinen farklı bir İncil. Yahudiler, Hz. İsa’yı Mesih olarak kabul etmiyor. Ama bunlara göre Mesih’in yeniden dönüşünde iman edecekler ve Armagedon savaşında kurtuluş için Hz. İsa’nın koruması altına sığınacaklar.

Fukuyama’nın “Tarihin Sonu” ya da Huntington’un “Medeniyetlerarası Çatışma”sı bu konuyla ilgili olabilir mi? 11 Eylül, DAEŞ, PKK, FETÖ, Arap Baharı, Arap NATO’su, BOP, NATO, 15 Temmuz, “Tehlikenin rengi’nin Kırmızdan Yeşil’e dönmesi” bu büyük komplo ile ilgili olabilir mi? Öyle görünüyor ki, Siyonizm başlangıçta Anglikanların himayesinde gelişirken, bugün Siyonistlerin hamisi Evenjelikler olmuştur ve ABD bunu hem dünya hem de dünya dışı geleceğinin bir çıkış kapısı olarak görmektedir. Bugünkü İsrail seküler İngilizler için de seküler Amerikalılar içinde bir Truva atı’ndan başka bir şey değildir..

Erdoğan, ABD ile “Fırat’ın doğusu”nda ortak girişim konusunda “oyalandıklarını gördüklerinde B Planlarının hazır olduğunu” söyledi.. ABD’nin Türkiye’ye karşı bugüne kadarki dostluk, müttefiklik ve söz verdiği konularda sözüne sadakat konusunda sabıkası kalabalık. 15 Temmuz’da ABD’nin bu işin içinde olduğunu biliyoruz. PKK’yı donatan da, eğiten de ABD, FETÖ’ye yardım ve yataklık eden de. İncirlik’in 15 Temmuz’da nasıl kullandığını da bilmeyen yok. Aslında sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi gerekir. Konjonktür ve “reel politik” denen mecburiyetler sebebi ile Doğu Fırat konusunda sonucu belli bir dostluk testini bir kez daha kabul ediyoruz. Aslında kriz çıkmasın diye ötelenen her kriz, sözkonusu krizi daha da derinleştirmekten başka işe yaramıyor. 

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. İnşallah korkulan olmaz. Bu kanlı, karanlık komplo bölgemizi cehenneme çevirmez..

Aman dikkat! “Fıratın doğu”suna da, “El Bab”a da “destur”suz girilmez. Orası sadece tarihin nabzının attığı yer değil, geleceğin tarihinin yazılacağı yerdir. Orası, teolojik ve esoterik beklentilerde sözü edilen “gökten inecek olan” ve “yerden yükselecek olan”ın, çöküşün yaşanacağı, ateş ve dumanın yükseleceği, Lut kavminin yerine battığı, onların başına taşların yağdığı, müfsit varlıkların her şeyi talan edeceği yerdir. Sözünü ettiğimiz yerin kalbinde vahyin coğrafyası var. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa var, Turi Sina var, Mukaddes Tuva var, ilk kanın döküldüğü Şam var, Kerbela’nın yaşandığı coğrafya var. Destur isteyin! Talud da, Calud da asker topluyor. Kim kimin ordusuna asker yazılıyor bakalım..

Yani demem o ki, zor bir coğrafyadayız ve zor bir görevle karşı karşıyayız. Aman dikkat! Yüzümüzü Hakk’a dönelim. Eğer Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen kişi, söz ve işlerden arınmaz isek halimiz yaman! ABD’nin bölgedeki varlığı, adalet, barış, özgürlük, insan hakları ve hukuk devleti için değil.. Trump, Evanjelik uzmanlarının okumalarına göre, bölgede yeryüzünde bir cehennem oluşturarak onu tutuşturmak istiyor.

Selâm ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Obama ve islamObama ve islam15 gün önce
  Obama baskanliginin son zamaninda muslumanlara yonelik bir konusma yapmisti veda hutbesiydi sanki anlayana. Soyle dedi : ey muslumanlar ! haliniz ortada tüm muslumanlar islam cografyasi perişanlik, zellillik icinde. Evet bati sizi sömürüyor, öldürüyor, birbirinizi öldurtuyor doğru, haklisin şikayet ediyorsun dasen bu duzeni yikmak icin ne yaptin? Bir dön bir kendine bak sosyo-kulturel, ekonomik, bilim, teknoloji, ahlaki degerler, baris adina ne urettin , bu alanlarda dünyaya, insanliga ne kattın? madem dininin en mukemnel hak din oldugunu iddia ediyorsun, bir ispat et , bir göster "demisti.
 • DüşünenlerDüşünenler16 gün önce
  Devlet kadrolarına nitelikli insan yetiştirmek birinci önceliğimiz olmalıdır.Fakat bunu topraklarımızda yaşayan siyonistler, evangelistler ve onların uzantılarından arındırarak yapacak kararlılık ve güçde olacağız ki bu günyaşadığımız tüm olumsuzluklardan sıyrılabilelim.Şayetülkemizdeki güçler Allah yolunda Allah için savaşıyorlarsa Rabbimiz"İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun.Nihayet onlarıperişan edince de bağı sıkı bağlayın...."(Muhammed suresi 4 ayet) der onlara yönetim hakkı ve söz hakkı verin demez.Bunu böyle kabul edip hayata geçirilmediği sürece yaşananlar ahmaklığınfaturası olarak ödenir.
 • mevhibe inalmevhibe inal16 gün önce
  Bu Siyonist/Haçlıların en büyükdüşmanlığı İslam. İslam'ı bozmak için de Peygamberimiz Hz. Muhammed ve namazı itibarsızlaştırmak, sulandırmak, yok etmek için her türlü fitneyi yapıyorlar.Yine azdılar, nereden cesaret buldularsa...
 • Fikret akınFikret akın16 gün önce
  Şu batı dünyası yaşamları dinleri konusunu incelediğin kadar KURANda ALLAHın emirleri ve gönderilen dini inceleyip bu gün yaşanan emevi destekli yaşam arasındaki farkı görebilseydin inanıyorum ki yazıların çok farklı olurdu....
 • Ferhat'dan Tavsiyeci'yeFerhat'dan Tavsiyeci'ye16 gün önce
  Tavsiyeci elbette firatın doğusuna girecigimiz günlerde olacaktır, fakat önce ayaklarımızı dinimizin üzerinde sabit kılmamız ve kendi anayasamız Kur'an ile hükm etmemiz gerek, aksi takdirde rabbimizin bizi muzaffer kilacağını zannetmiyorum. Zira kabbala mezhebine ait siyonistlerin yazdığı mevcut ademi merkeziyetcilige ve laikliğe dayanan anayasa faizi, zinayi, fuhuşu, lgbt yi, feminizmi adem oğullarina emr ediyor. Bizim anayasamız olan Kur'an ise bize iyiliği emr ediyor ve hertürlü azgınlığı ve bozgunculuğu yasakliyor. Önce peygamber ocağındaki yiğitlerimizi göreve başlatir iken kendi anayasamiza and içtirip göreve başlatmalıyızki rabbimizin bize vad ettigi zafer gerçekleşsin. Aksi takdirde sapkin anayasaya and içerek sefere çıktığımız takdirde ne olacağıni siz bile tahmin edemezsiniz.
 • FerhatFerhat16 gün önce
  Mesih inancı ne kadar müslümanlar açısından şaibeli ise, bugünkü menzilini şaşırmış menzilci gibi ve züppeli gibi tarikat, şeyh ve cemaatlerde o kadar şaibelidirler. Bunlar şu an dünyada, bilhassa ülkemizde onaylanarak uygulamaya konulan İstanbul sözleşmesi gibi, etcep gibi, LGBT gibi ve KADEM gibi fitrata aykırı ve sapkınn AB yasalarına dayanan sapkın projeker karşısinda sus pus olmuşlar. Bırakın tepki göstermeyi aksine milletin narkozlanmasi için fetva üstüne fetva yapmaktalar. Hatta bazi tarikatla ve cemaatler o rabbimizin münezzih dinini karalamak icin cinsel tacizcilik vakalari ile gündeme gelerek ahlakımızın, izzetimizin ve onurumuzun yegane teminati olan güzel di imizi bu sapkin seyh ve tarikatlar ile karalamaxa çalışıyorlar. Bunlar apaçık Mesihin nuzulünü beklemeye proglamlanmışlar. Zira onların fonlayan derin güç ve bu gücün vesayetindeki yerli misyonerler onlara hangi fetvaları okumaları gerektiğine dahil talimatlar yazmakta. Nitekim bunlarda olan bütün bu ahlaksizliklara karşı üç maymuncuğu oynayarak millete adeta islamsiz bir islam, yani kısacası deccaliyet sistemin tekelinde bir din algısı olusturmakta görevlendirilmişler. Rabbimizin dinin ögrenebilmek için bizim sahte fetvacı menzilsizlere yada züppelilere ihtiyaci yok müminlerin. Bizim tek dayanagimiz rabbimiz ve onun yasayan zikri kerim kitabimiz Kur'an.
 • tavsiyeci tavsiyeci 16 gün önce
  sahi seninkilerde evangelist mi acaba işaretleri varurfaya amerikalıları kimdoldurdusuriyedepkk lıları silaha malzemeyedoyuranamerikalılar degilmi hadi fıradin doğuşuna birinde görelimkandiriliyoruzzzzz
 • adem kıral adem kıral 16 gün önce
  tavsiyeci yorumcu talud evangelist amerikalıları urfaya doldurmazbop un eş başkanı olmazsuriye sınırı mayınlardan temizlendiihaleyi yahudiler aldı temizlendi suriye olayları çıkarıldı5 milyon suriyeliülkemizedoldurulduhiç biri camiye gitmezey ensarcilik oynayanlarböyle muhacir olurmu turkiyedeki sahilerde kadınları kızları rahatsız etmektelergerçi aynı sinizfakat bunların çoğu ermeni belki sizdede vardırallahi hatırlatayımharam yiyenlerden talud olmaz senin gibiler iç in devletin hazinesi yagmalanmalidirhırsızlıkyolsuzlukdeğilmiş haram helal önemli değil din ahlaktır obur dünyadır siz için çok da önemli değilson geliyor ahhhh lar yakacakmal varlıkları yargıbakalım cenabı allahın adaleti bekliyor
 • adem kıral adem kıral 16 gün önce
  tavsiyecirumuzlu yorumcu mehdiye ortam hazırlıyor dediğinülkenin bütün varlıklarını bir avı insana vermez kendi75milyon alıptabizede yüzde4mahkum etmez bahçeli ilemaocu koministperinçek i yanına almazankarada 1100 odalı saraydaoturmazahlatamarmarise saraylar yaptırmazçevresindekilerin hepsinin üçer beşer maaşı olmaz sizgaliba kula mi yapıyorsunuzyoksa afyon veya eski hasan sabbahin adamlarının ictiginimi içtinizdoğalgaza yüzde 15 daha zam geldi burhan kuzuhükümetdeğilbotaş yaptı diyor dinimiz derki bizi kandıran bizden değildiryoksa sende mibir kaç maaş alanlar dansınız
 • Ferhat 'dan Tavsiyeci' yeFerhat 'dan Tavsiyeci' ye16 gün önce
  Mesih inancı geçmişte çoğu islam alimleri tarafindan kabul görmüş ve çoğu alim hz.İsanin nuzul edeceği ve hz. Mehdiyi de yeryüzünde kendine halif olarak tayin edeceğine yazmış oldukları hadislerde bu olayı melhemei kübra olarak nitelendirmişlerdir. Fakat Mesih in nuzulu Kerim kutabimiz Kur'an da sabitlenmiş bir hükm olarak zikr edilmemektedir. Kabbalizm mezhebine ait Siyonist bir topluluğun Mesih innuzulüne inanmiş olması ve Mesihin nuzul etmesi için yüzyillardir dünyada ve özellikle coğrafyamizda planli ve projeli bir sekilde fasadi yayarak kargaşa ortamı yaratması bence hiçde tesadüf denilemiyecek kadar ciddiye alinmasi gereken bir konu. Malesef israiliyatın müslümanların arasinda yayılmasına vesile olan peygamberimizin hicretinden sonra müslüman olan israiloğullarindan kaynaklanmaktadir. Mesela bunlardan birtanesi Vehb b. Münebbihtir hicretin 34. yılında müüman olmuştur. Bu zaatin yazmış olduklari coğu hiristiyan ve yahudiliğe dayanan rivayet ve hadislerde israiliyat hayranı olduguna dair delildir. Bunlardan bir taneside Abdullah bin Selamdır, kendisi Mekke yahudilerindendir ve peygamberizin hicretinden sonra müslüman olmuştur. Bu zaat peygamber efendimize sorduğu soruların yanıtını alarak bir hadis yazdığını iddia etmekte. Dolayısıyla kerim kitabimizda apaçık israiloğullarinin sapkınliğa meğl ettiklerini ve bundan dolayıda tevratı ve incili kendi seytani çıkarları için tahrif ettikleri zikr edilmektefir. Israiloğullarinin Kabalizm inancı hz. Süleyman dönemine kadar dayanmaktadır. Zira o dönem kabbala inancina mensup hahamların insi ve cinsi seytanlar ile isbirligi yaparak varlığınbüyü ileve hatta insi ve cinni şeytanların yardımları ile hz. Süleyman a.s. ile savaşarak şehirleri huzur ettiklerine dahil rivayetler mevcuttur. Kısacası demek istediğim kabbala inanci tevrattan öncede var idi ve bunlar bur nevi iblisin yeryüzündeki varisleri olarak hem hilekar tavurlarda bulunuyor hemde Allahın dinini ve elçilerinin sünnetlerimi yeryüzünden yok etme gayesi tasiyorlar idi. Nitekim bunuda rabbimizin iradesi dışında yapıyorlardı, nutekim rabbimuz onlara kiyamet gününe kadar belirli bir süre mühlet vermiştir. Dolayisiyla bazi hadislerun ne kadar Sahih olduğu tartısmalidir, zira israiliyat rivayetlerinde bir çok rivayet malesef islam litaratürüne karıştırılmıstır. Gercek olan şu durki rabbimiz bizim oturduğumuz yerden mehdi yi neklememizden dolayı razi değildir muhakkak, zira rabimiz bize apaçık kitabinda zafer vaad ediyor, eger rabbimjzin bize farz kıldığı cihad emrini yetine getirir ve dünya hayatı ve onun aldatıcı süsüne kapilmaz isek. Bunun bir örneği bedir savasidir, rabbimiz isterse yaprak dahi dalindan düsmez. Sadece rabbimiz bizi şeytan ve onun dostları ile imtihan eyluyor. O yüzden iblisin hilelerinden rabbimize sığınarak onun farz kıldığı emrini yerine getirmek için tek saf tutmamiz gerek.
 • ULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETIULUSLARARASI BOS KAFALILAR CEMIYETI16 gün önce
  Soyle bir idda var ortada:Satanistler(dunya bankirleri) laikligi ve onun yasam bicimini benimsemeyenleri bir butun olarak yok edecekler ve kucuk bir satanist elit disinda dunyada kimseyi birakmayacaklar.Bu idda cok komplo bir fikir gibi gozukuyorsa da dunya egemenlerinin insanlik trajedileri ile ilgili hic bir adim atmamalari hatta bu trajedileriureterek cogaltmalari ve bu insanlik acilarini bitirmeye yonelik insancil ve yapici onerileri hic dikkate almadan bu onerileri gelistirenleri ortadan kaldirmalari gosteriyor ki bu idda basit bir komplo teorisinin urunu degil,uygulamaya konulmus global bir planin dikkatlice gozlemlenmesinim bir sonucudur cikarimina variyoruz.
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ16 gün önce
  Bakın, kardeşlerim; bazı şeyleri yanlış anlıyorsunuz. Tayyip Erdoğan'ın Hz. Mehdi'ye zemin hazırlamasından maksat, O'nun geldiği zaman rahat hareket edebileceği bir ortamın oluşturulmasıdır. Bunun birincisi, başkanlık sisteminin getirilmesidir. İkincisi de, PKK ve Fetö'nün ortadan kaldırılmasıdır. Hz. Mehdi geldiği zaman işi gücü yok ta bir de bunlarla mı uğraşsın. Zaten ortalık ateşe yanıyor.
 • şenay doğan şenay doğan 16 gün önce
  geçen bir hadis okudum hadiste mehdinin çıkış sebebi olarak. liderlerinin Müslümanlara vereceği eziyet ve zulüm gösteriliyordu allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan16 gün önce
  tavsiyeci peygamber efendimizin dünyaya geleceği yer ve zaman incilde tevratta açıkça belirtilseydi yine de peygamberimize birşey yapamazlardı ecel değişmez ecel gelmeden kimse kimseyi öldüremez peygamber efendimizin babası abdullahı babası abdülmüttalip kurban adamadı mı noldu yaşadı yahudiler alnındaki nurdan tanıyorlardı abdullahı ondan son peygamberin doğacağını bildiler ama ellerinden hiç birşey gelmedi onunla evlenip o nurukendi soyuna taşımak isteyenler oldu başaramadılar Abdullah amine ile evlenip onu hamile bırakana kadar yaşadı ne zaman ki amine hamile kaldı Abdullah vefaat etti allahın ezeldeki yazgısıydı habibullahın Abdullah ve aminenin çocuğu olarak dünyaya gelmesi 63 yıl dünyada kalması bunu kimse değiştiremezdi ve değiştiremediler de mehdinin kuranda zikredilmemesine gelince yeryüzünde fitne çıkaranlara bak hiristiyanlar isanın geleceğini biliyor mu biliyor yatıyor mu hayır fitne çıkarıyor yahudiler yatıyor mu hayır islam coğrafyasında stratejik derinlik kuracaklar mehdiye iman etmiyor mu ediyor ama bu onları yatmaya sevketmiyor keşke yatıp mehdiyi bekleselerdi allah yolunda çalışmak allahı sevmekle fitne çıkarmak da heva ve hevesine tapınmakla alakalı mehdili mehdisiz farketmiyor allah bir takım müjdeler için habibini şereflendirmiştir mehdinin hadislere bırakılması habibullaha bahşedilen şereflerdendirallaha emanet olun
 • ertanertan16 gün önce
  demokrasi yeryuzu kaynaklı bir dindir. iyi veya kotu yonleri olabilir ama gokyuzu kaynaklı islama gore diger tum cahili dinler gibi gayri mesrudur,reddedilmelidir. müslümanlar olarak;gorevimiz geregi, kanun yapanların anayasa yaparken mutlaka Kuran-i kerimi referans aldıkları bir sistemi savunuyor ve toplumu buna davet ediyoruz. bu sistemde hem yönetenler hem yönetilenler Kuranın ilkelerine harfiyyen uymak zorundadır. ama yine Kurana gore insanların buyuk cogunlugu bu mesajı reddedecektir.,"Andolsun, onların çoğu üzerine azap hak olmuştur. Artık onlar iman etmezler."yasin 7.
 • salihsalih16 gün önce
  muslumanlar icin sistemin adı ne olursa olsun anayasa olusturulurken mutlaka Kuran-i kerim ayetleri referans alınmalıdır,bu bir zorunluluktur.bir musluman için aksini kabul etmek asla mumkun degildir. demokratik ve laik bireylerden olusan bir toplumunda demokrasi dini ile yonetilmesi gayet tabidir.dogaldır. burda tuhaf ve anlasılmaz olan musluman oldugunu iddia edenlerin demokrasiyi savunmasıdır. ornegin demokraside faiz,zina,eşcinsellik serbest ama islamda kesinlikle yasaktır.musluman yonetimin hakim oldugu bir beldede genelevler,meyhaneler vb.serbest olamaz.bu kadar basit,açık ve net.
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ16 gün önce
  Kardeşlerim, bakın beni iyi dinleyin: Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in nerede ve nezaman doğacağı İncil'de ve Tevrat'ta açık açık bildirilmiş olsaydı, Yahudi'ler ve Hristiyan'lar O'nu rahat bırakırmıydı sanıyorsunuz? Kaldı ki onlar, kendi peygamberlerini bile katlettiler. Bu, diğer peygamberler için de geçerlidir. Firavun Hz. Musa'nın peygamber olduğunu bilseydi, O'nu sarayında beslermiydi. O yıl doğan çocukların hepsini kılıçtan geçirdiğini unuttunuz galiba. Yahudilerin ne kadar kıskanç, ne kadar kibirli, ne kadar korkak bir millet olduğunu unuttunuz mu? Gelelim günümüze: Eğer, Hz. Mehdi'nin ismi, nezaman ve nerede ortaya çıkacağı, Kur'an'da açık bir şekilde bildirilmiş olsaydı kâfirler O'nu yaşatırmıydı sanıyorsunuz? Nihayetinde, O'da sizin bizim gibi etten kemikten yaratılmış bir insandır. Zaten Hz. Ali, O'ndan Hz. Mehdi'nin ismini soranlara; bunun Hz. Peygamber'le aralarında bir sır olduğunu söylemiştir. Diyelim ki, Kur'an'da açık açık belirtilmeyip te sadece Mehdi'nin çıkacağı bildirilmiş olsaydı ne olurdu? Bu kez de hergün yeni bir sahte Mehdi ortaya çıkacaktı. Müslümanlar arasında ihtilaflar ortaya çıkacak ve savaşlar olacaktı. Ve, eğer bu Kur'an'da bildirilmiş olsaydı, müslümanlar sürekli Mehdi beklentisi içinde olacaktı. Ve bu beklenti tüm Müslümanları tembelliğe sürükleyecekti. Selâhaddin Eyyubi'ler, Alparslan'lar, Fatih'ler ortaya çıkmayacaktı. Onun için bu gerçek sürekli gizlenmiştir. Ayrıca, Mehdi konusu Kur'an'da bildirilmemiştir ama bu konuda üç yüze yakın Hadis'i Şerif vardır. Bir Peygamberin gelecekte meydana gelecek olaylar hakkında bilgiler vermesi gayet normal birşeydir. Diyelim ki, Mehdi ile ilgili bu Hadis'i Şerif'lere inanmıyorsunuz. Peki, Peygamber'imizin, İstanbul'un Fethi'ni önceden haber vermesini ve İstanbul'u fetheden komutandan övgüyle bahsetmesini nasıl karşılıyorsunuz? (Saygılar).
 • SÖZÜN ÖZÜ; ALLAHIN DEDİĞİ OLURSÖZÜN ÖZÜ; ALLAHIN DEDİĞİ OLUR16 gün önce
  VE YEMKURUNE VE YEMKURULLAH VALLAHU HAYRUL MAKİRİYN.(Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.) ENFAL SURESİ 30. AYET
 • Mehmet Mehmet 16 gün önce
  Evangelist yani bop projesi bizi ne hale getirdi.Dilipak bu hükümeti temizlediği mayınlı bölgede,urfa sınırımızda pkk nöbet tutuyor.Bakmayin ey abd,israil dediğimize bizden iyi evangelist var mi
 • BEKİRBEKİR16 gün önce
  Saygıdeğer hocam acaba Peygamber Efendimizin haber verdiği fıratın kenarındaki savaşa doğrumu gidiyoruz.....
 • bay abdurrahmanbay abdurrahman16 gün önce
  dünyada doğalgaz fiyatları düşerken, Türkiye de bir ayda %30 dolayında zam geldi.bu konuda yazı lütfen
 • SerdarSerdar16 gün önce
  Yaşadığımız bölge bu kadar zorken Müslümanların hala birlik olmamaları veya yönetimde adil davranmamaları tüm Müslümanları inşallah sıkıntıya sokmaz. Örneğin; ülkemizde son 10 yılda Müslümanlar adına iyi bir trend yakalanmışken koltuk, makam, rant, para, güç, kibir, kıskançlık gibi nedenlerden dolayı Müslümanlar son 3 ve 4 yıldır çok acı geçmeye başladı. Dikkatli olmak lazım. Bu nedenle, hem yöneticilerin hem halkların dikkatli olması gerekiyor. Yöneticilerin adil, ehli, çalışkan ve dürüst olması gerekirken halkında kendi iradesini bir başkasının eline bırakmaması, çok okuması, kültürlü ve bilgili olması gerekir. Allah ülkemizi ve tüm Müslümanları korusun.
 • ASMDASMD16 gün önce
  Çok Düşünüp Çok Akıl Etmemiz Lazım, Savaş Atlarımızı Çok Güçlendirmemiz ve Çoğaltmamız Lazım ve Çok Sessiz Olmamız Lazım Çünkü Onların Deyişiyle Sessizlik Güvenliktir Bizim Deyişimizle Altındır...Kuran-ı Kerim de ve Hadislerde Bahsi Geçen Müslümanlar Olmadığımız Sürece Her Yerde ve Durumdu Halimiz Çok Yaman Olur...Önce 82 Milyon Olarak Kendimize Çeki Düzen Verelim, Sonra Bu Bahsi Geçen Kafirler Topluluğunu Hizaya Sokmak RABBİMİN İzniyle Çok Kolay Olacak...RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN....
 • yeni türkiyeyeni türkiye16 gün önce
  bay abdurrahman haberlere bakın bu konularda yazı lütfen:Torunlar adına şahıs arazilerini kamu gücünü kullanarak, ucuza kapatan Aziz Yeniay hakkındaki nitelikli dolandırıcılık soruşturmasına İçişleri Bakanlığı onay vermedi. Eski AKP’li Başkan Aziz Yeniay, Mall of İstanbul’un arazilerini ucuza kapatmak için yanıltma yöntemiyle iki kez imar planını değiştirdi ancak arazi sahiplerini ikna edemedi. Devreye TOKİ girdi ve arazilerin “eğitim alanı” olarak kamulaştırılacağını söyleyip arazileri aldı. Tapuya giden vatandaşlar karşılarında Mall Of AVM’yi yapan Torunlar’ı buldu. Arazilerin kapatılmasında türlü oyunlar oynayan Yeniay, başkanlık sonrası Torunlar GYO’nun yönetimine girdi. Hakkında nitelikli dolandırıcılık soruşturması açıldı.2.haber:Torunlar adına şahıs arazilerini kamu gücünü kullanarak, ucuza kapatan Aziz Yeniay hakkındaki nitelikli dolandırıcılık soruşturmasına İçişleri Bakanlığı onay vermedi. Eski AKP’li Başkan Aziz Yeniay, Mall of İstanbul’un arazilerini ucuza kapatmak için yanıltma yöntemiyle iki kez imar planını değiştirdi ancak arazi sahiplerini ikna edemedi. Devreye TOKİ girdi ve arazilerin “eğitim alanı” olarak kamulaştırılacağını söyleyip arazileri aldı. Tapuya giden vatandaşlar karşılarında Mall Of AVM’yi yapan Torunlar’ı buldu. Arazilerin kapatılmasında türlü oyunlar oynayan Yeniay, başkanlık sonrası Torunlar GYO’nun yönetimine girdi. Hakkında nitelikli dolandırıcılık soruşturması açıldı.
 • şükrü onukşükrü onuk16 gün önce
  Aydınlanma , Bilgi çağı ,diyorsak ta bir tür hayal ötesi ezoterik akımların etkisinden kurtulamıyoruz desekte bu neticede bir akım , varlığı görmezden gelinemez. Onun ötesinde pek bir anlam ifade etmemeli. Bu birazda entellerinbu tür akımlarasığınma ihtiyacı duyup toplumlarını da işin içerisine sokarakinanç sistemlerine katıp psikolojik bir üstünlük kurmahislerinden de kaynaklanıyor olabilir . Toplumları bu tür inançlarla motive ederek diri tutma ,kaynaştırma ,taraftarları çoğaltarakkitleleri peşinden sürükleyerek her türlü maceraya hazır halde tutma düşüncesi de olabilir . İnancımız bu tür saçmalıkları içinde barındırmayacak kadar güçlü ve kuvvetlidir.
 • Şirin AytaçŞirin Aytaç16 gün önce
  Hocam, kusura bakmayın bugün herkesin mutlaka sonuna kadar okuması gereken bir haber var sizin gazetede...Ahmet Davutoğlu'nun ihraç edilme nedenleri maddeler halinde verilmiş, ben şahsen okuduklarımın yalan olmasını dilerdim. ... Sizin dürüst siyaset yapılması konusundaki gayretinizi bildiğimiz için bu mecraya taşımakta bir beis görmedim affınıza sığınarak. Selam ve dua ile.
 • KocasolakKocasolak17 gün önce
  Hocam korkarak hakk a yürünmez, tabiki tedbirimizi almalıyız, ama hakk için ölmek ŞEREFTİR. Abd nin bize kader çizmesine müsaade edemeyiz. İslam alemi kafir askerlerden temizlenmeden,islam ülkeleri barış ve sukunete eremez. İslam coğrafyasındaki bütün kafir askerlerinin KOVULMASI için, müslümanlar yürüyüşü düzenleyelim, tamamen barışçıl, bütün ülkelerde, bütün şehirlerde, aynı gün yürüyelim. İncirlik boşaltılmadan durmayalım, ve diğer ülkelerde de bütün kafir üs ler kapatılasıya BOYKOT devsm etdin. En azından gücümüzü düşmanımız olan bu kafirlerin ordularına yönlendirmiş oluruz. Aksi hslde ASIL düşman dururken, biz birbirimizi bitiriyoruz. Kendi kaderimizi başkalarının çizmesine, bizi yönetmesine izin vermeyelim.
 • Malkoç Malkoç 17 gün önce
  100YILÖNCEAÇBİLAÇKADIN ERKEKÇOLUK ÇOCUKNAMUSGÜNÜDÜRDEYİPANTEPDEN, MARAŞTAN, URFADANKOVDUĞUMUZ KÜFFARI, URFAYABUYURETTİK.... ELLERİMİZLE... AMERİKAYLABERABERÜMMETÇİLİK YAPACAKLARMIŞ....ŞEYTANIİMAMYAPIP , ARDINDANAMAZADURMAGİBİBİŞEY... “Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,mezardan çıkmanın vaktidir!Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,Sakarya'da, İnönü'nde, Afyon'dakilerDumlupınar'dakiler de elbetve de Aydın'da, Antep'te vurulup düşenler,siz toprak altında ulu köklerimizsinizyatarsınız al kanlar içinde.Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,siz toprak altında derin uykudaykendüşmanı çağırdılar,satıldık, uyanın!Biz toprak üstünde derin uykulardayız,kalkıp uyandırın bizi!uyandırın bizi!Şehitler, Kuvâyi Milliye şehitleri,mezardan çıkmanın vaktidir!”
 • Allah ın kulu Allah ın kulu 17 gün önce
  BİRŞEYLER OLACAK, ALLAH'IN İZNİYLE VE KURDUĞU SİSTEMLE. FASIK, DİNDEN ÇIKMIŞ VEYA ŞAŞKIN/SAPKINLAR, HAYAL DÜNYALARINDA KENDİLERİNE FANTASTİJK BİR ORTAM YARATIP ÖRGÜTLENMİŞLER. (SAPKINLIK, BUNAKLIK SEVİYELERİNİ ANLAMAK İÇN AYİNLERİNİ, ÜYE KABUL TÖRENLERİNİ SEYRETMENİZ KAFİ) ONLARIN NE YAPTIĞI/YAĞACAĞI BİZİ İLGİLENDİRMEMELİ BUNUNLA BERABER BİZLER DİNİMİZE DAHA ÇOK BAĞLANIP, DAHA ÇOK DİKKAT ETMELİYİZ. MUHKEM AYETLERİ EKSİKSİK UYGULAMA ÇAĞI, MÜTEŞEBBİH AYETLER BU SAPKINLARIN İÇİMİZDEKİ HAYRANLARI TARAFINDAN BİZLERİ YOLUMUZDAN ÇIKARMAK İÇİN KULLANDIKLARINI VE KULLANACAKLARINI AKLIMIZDAN ÇIKARMAYALIM.
 • Bir Dost Bir Dost17 gün önce
  Evanjelist, evanjelist, evanjelist yanılıyorsunuz hoca Türkiye’deki bir çok düşünür gibi. Karşımızda kendini Firavunun zulmünden kurtarıp Süleyman Aleyhisselam’ın ümmeti olduğunu iddia eden bir MASON topluluk var. Kimsenin dili varmıyor ama Amerikan başkanına bu topluluğun üyesi, tıpkı Amerika’nın çoğu kurucu üyeleri gibi, bunların tehlikesi her dinden ve ırktan üyesi olması. Damadı yahudi müslüman fark etmiyor. Amaçları Amerika’ya dikdikleri Süleyman mabedinin benzerini KUDÜS e Mescidi aksa’nın yerine dikmek ve Dünyadaki sözde adaleti sağlamak
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 17 gün önce
  Eski AKP’li Başkan Aziz Yeniay, Mall of İstanbul’un arazilerini ucuza kapatmak için yanıltma yöntemiyle iki kez imar planını değiştirdi ancak arazi sahiplerini ikna edemedi. Devreye TOKİ girdi ve arazilerin “eğitim alanı” olarak kamulaştırılacağını söyleyip arazileri aldı. Tapuya giden vatandaşlar karşılarında Mall Of AVM’yi yapan Torunlar’ı buldu. Arazilerin kapatılmasında türlü oyunlar oynayan Yeniay, başkanlık sonrası Torunlar GYO’nun yönetimine girdi. Hakkında nitelikli dolandırıcılık soruşturması açıldı. VE DOSYAŞİMDİLİKKAPATILDI.... OYSA BENİMDİNİMİNPEYGAMBERİHZ. MUHAMMED ;BİZİ ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR der.....NAMAZLARIKILINMAZBUNLARIN.... KUL HAKKI, TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI, VAKIF MALI , BEYTÜL MALNEVARSAYEDİLER....BUGÜNÜNYARINI DAVAR....
 • Sevr ve evanjeliklerSevr ve evanjelikler17 gün önce
  Yine bu evanjeliklerin yayin organlarinda 2016 da"ah bi sevr antlasmasi vardi, sevr tam olarak hayata gecirilemediginden bugun o bolgede halklar aci cekiyor, ne yapsak ki duzeltsek, bunu duzeltmek biz amerikanin sorumlulugunda" mealinde makaleler yayinlaniyorduayda bir. Sonra bu makaleler haftada 1 yayinlanir oldu,en son gunde 3 ,4 defa yayinlanmaya basladı ki tam o sirada15 temmuz oldu ve bu makalelerin yayini şakkesildi. 15 temmuzdan sonra bir daha hiç yayinlamadilar. Ne oldu bilmiyorum amaclarina ulastilar mi kimbilir. Çunku amaca ulasincaya kadar konuyu gundemde tutuyorlar, peşini birakmiyorlar. Çok azimliler.Neyse bunlar çok onemli seyler degil zaten bizim milletimiz icin.Bizim icin tek beka meselesi vardı o da bizim alnimiz secdeye degsin, basortumuzu takalim, nursinin ne dedigini, ne demek istedigini analiz edecek zamanimiz ve bir lokma bir hirkamiz olsun yeterdi. E hepsi oldu, basardik.Ayrica Bilim, üretim, sosyoekonomik kalkinma,gibi konularla uğraşip güclu devlet olursak kim Ab nin temizligini yapacak. Güclü, zengin devletsin kendi milletine temizlik, ağir işcilik yaptiracak degilsin, Şeyhleri bol amaekonomisi, sanayisi , teknolojisi zayif ulkelerin insanları varken. TamamenRobotlara gecinceye kadar kullanirsin onlari bu islerde. Sonra zaten sihalarla gidip o ulkeleri bombalayip dunya nufusunu azatlmak da senin elinde ve planlarin dahilinde.
 • Malkoç Malkoç 17 gün önce
  ABDURRAHMAN HOCADÜRÜSTOL,DELİKANLI OL.... ALLAH İÇİNSÖYLE.....TÜRKİYE DE KİDİNCİLER NE ANLATIYOR YILLARDIR.... SENDE İÇLERİNDESİN YILLARDIR.... BERABERYÜRÜDÜNÜZYOLLARI.... CÜBBELİ,SÜLEYMANCI, ADNAN OKTAR,FETTOŞ,MENZİL,HÜDAPARHİZBULLAH'I, ALİ KALKANCI, BOSNAPARALARINI BANKAYA KAPTIRANSÜLEYMANMERCİMEK , JETFADIL,DOLANDIRICI VECASUSENVERABİ ,, MAHDUMU HEM DOLANDIRICIHEM CİACASUSUMÜCAH it , SARAYLARDAAĞIRLANMAYADEVAMEDİYOR, ŞEYH ÜLBADE,BADECİŞEYHİN MACERALARI ,ŞEHVETİYETARİKATI VSYÜZ BİNLERCE SAPIKŞIHLAR.... HAYR UMULURMUBÖYLEGECENİN SABAHINDAN..... AHİRÖMRÜNDE HAYALSATMAYASONVER ,YALANITERKET.... İNANIYORSANALLAHİÇİNKONUŞ, YOKSASUS.....DİNAHLAKTIR , AHLAKSIZINDİNİ OLMAZ.... HEM HIRSIZ , HEMMÜSLÜMANOLUNMAZ..... İNSAN DAOLUNMAZ..... M. AKİF,NURETTİN TOPÇU,SABRİ ÜLGENER,İMAM I AZAM, İMAMMATURİDİNE DİYOR.....M. İKBALNE DİYOR.... MENZİL DEKİSAPIK NE DİYOR.... menzil. org. trBİZEHİZMETEDENLERİN LİSTESİNİPEYGAMBERİMİZE VERİYORUZ , VERMEYE DEDEVAM EDECEĞİZ diyor.... YETERMİLLETİ DİNİNDEN,MALINDAN , NAMUSUNDAN ETTİNİZ..... DİNLERİ GİTMEYEGİTTİ DENAMUSLARINI KURTARINÇOLUKÇOCUĞUNUZUN..... BADECİŞEYHİVE ŞEHVETİYETARİKATINIHERKESOKUSUN.... FETOŞUNTEKİRDAĞMACERALARINI DA.... HAYDARBAŞDİNGİLİNİNDE17HANIMIDEĞİŞTİRMİŞ... BİLİNEN.... HEPSİ DEÜNİVERSİTELİ.... ELİNİSALLASANSAPIĞADEYİYORMEMLEKETTE...
 • Mehmet Mehmet 17 gün önce
  Allah akıl fikir versin.Yorumlara özellikle tavsiyeciyi okuyunca biz bittik diyorum.Calut malut mu kaldı cahil kardeşim.Bop projesini hayata geçirenleri nerdeyse mehdi ilan edecek düşünmeyen tavsiyesi.Adaleti,liyakati,yolsuzluğu düşünerek konus
 • FerhatFerhat17 gün önce
  Kur'an ın hangi ayetinde Mesih in, yani hz. İsa nın nuzul edeceği ve hz mehdi nin geleceğini yazmakta? Bundan eminmiyiz? Yoksa birileri sizinde belirttiğiniz hz. İsa nın ve hz. Mehdi nin gelişine yüyıllardır zemin mi hazirlamakta. TAVSIYECI rumuzlu bir arkadaş var, çok ilginçtirki hep Hz. Isa nin ve hz. Medi nin nuzul edeceğinden bahs ediyor ve Uzun fetönün hz. İsa nin ve hz. Mehdi nin gelişine zemin hazırladığını iddia ediyor. Suriyenin Türkiye üzerinde işgali ve ialam coğrafyasının Bop projesi kapsaminda Türkiye üzerinden işgal edilmesi Melhemei Kübra yani siyomistlerin ARMAGEDON olarak nitelendirdikleri kiyamet savası ile ilgili. Tabiki Liberalizm merkezli cumhuriyetin kuruluşu ve anayasasının yazilisı ve günümüzdeji sapkın aile politikaları, sapkin egitim politikakarı, liberizm merkezli teslimiyetçi serbest piyasa politikaları, kısacası bu sapkın proje ve uygulamaların hepsi siyonizmin ve siyonistleşmiş hiristiyan olan protestanlarin kurguladiğı kiyamet savaşının birer parçası. Bence dogru bir tespit, zira Merkel, Putin, Trump, RTE ve diğer Masonik yapıların başımıza atadikları dünya liderleri kontrollü ve bilinçli bir sekilde dünyamizi, özellikle islam coğrafyasını kiyamet savaşına dogru hazirliyorlar. Urfada Abd ile ortak karargah kurmamızın ana sebebi de bu olması gerek büyük bir ihtimal. Hedefte Allah'ın dini var. Zira Avrupada iblisin yeryüzündeki varisleri birinci dünya savaşindan önce ve fransiz ihtilalinden önce Martin LUTHER öncülüğünde dinde reform gerçekleştirdiler. Siyonizme düşman olan kati katolik yapiyi, hiristiyan alemine fitne sokarak birbirlerinin canima düşmesi sağlandı. Neticede siyonizm ve madonik güçler avrupada bir taş ile ili kuş vurmuş oldular, ziraprotestanlar ve katolikler arasında çıkan savaşlar neticrsinde Avrupa o dönem bir kuyamer savaşı çıkarmayı basarmislar idi ve o günün devrinde bu savaş hem yüzbinlarce insanın ölümüne yol açmış ayni zamanda hıristiyanlık namina yapılan savaşlar yüzünden avrupa topluluğu dinden uzaklaşarak ateizme yönelmiştir. Dolayısıyla masonik ve siyinust derin güçler gayelerine ulasmiş ve fransiz ihtilali sonrasında bölgede Allah'in dinini ve onun bize emr ettiği ölçüleri red eden ademi merkeziyetçilige dayanan Liberalizm merkezli seküler düzenler kurulmuştur. Kısacası ayni hadiseler ayni siyonist ve masonik gücler tarafindan şimdi islam coğrafyası üzerinde planlanmakta ve hatta bu planlar BOP kapsami ve Ab yasalarina uyum adi altinda hayata geçirilmekte. Kısacası bölgemiz uzun yıllardır aşamalı bir şekilde suyonist ve madinik yapilarin kurguladigi kiyamet savaşına hazirlanmakta idi. Son yirmi yil zarfinda akp nin atmış olduğu siyasi, sosyal, askeri ve ekonomik alanlarindaki adimlarda bunu zaten tasdiklemekte. Bunu ancak mümin feraseti ile düşünebilen kardeslerimizin idrak edebilirler. En çarpıcı husus ise Irandaki islam inkilabinin dahi şaibeli oluşu, zira Humeyni cia desteği ile nin özel uçak ileiran a ulaştirilmiş ve inkilabi gerceklestiermesi sağlanmıştır. Ve hatta zamanin dişişleri bakani olarak görev yapan siyonist asıllı mason üstadı hennry Kissinger in desteğini almıştır. Sindi siz biraz akl edin ve bu kiyamet savaşı nı kimin hazırladığını ve nasıl bir gayeye hizmet edecegini iyi düsünün. Haa bir de ALBERT PIKE isimli mason üstadinin bu konu ile ilgili Mezziniye yazmis oldugu mektubu internette bulup okumanizi tavsiye ederim
 • Mehmet Mehmet 17 gün önce
  Içimizdeki evangelistleri de açıklasan.Israile hizmet açan herkes mason ve evangelisttir
 • Mustafa Mustafa 17 gün önce
  Mesih getirmeye calışanlar Allah cc acziyet İSTİNAT ediyor. ALLAH SUBHANEHU VE TEALA yarattığına muhtaçmı. KÜNFEYEKÜN Ol dedimi HEMEN OLUR oluverir zaman kavramı yok hemen anında olur.
 • Mustafa Mustafa 17 gün önce
  Birazda şu soruna değinseniz bu toplum nasıl okumaya sevk edilir kabirlerden yardım istemenin şirk olduğu nasıl anlatılır. Bir Müslüman yol üzerinde değilken bir kabri ziyaret için zaman harcıyorsa beklenti veya menfaattır. Beş vakit kıldığı namazda tahiyatta iken Allah subhanehu ve teala guyururamadığı duayı kabir başında mı duyuracak. Hani şah damarından yakın olduğuna iman etmiştik. Neresinden bakarsan şirk iyidüşününce küçükşirk beklenti için orada dır diye düşününce büyük şirk.
 • NurullahNurullah17 gün önce
  Duzeltme: Mehdi ile ilgili yazı Gaffar Yakınca'ya aitti. "Ve li kulli kavmin had" başlıklı yazısı. Mehdi beklemeyin, o devrimci ruh çıkar diyordu. Liyakat esas olsun, ayaklar baş olmasın her toplum kurtulur diyordu.
 • NurullahNurullah17 gün önce
  Dün aydınlık gazetesinde Ali Rıza Taşdelen'in Mehdi ile ilgili yazısını okudum. Rad süresi 7.ayeti işlemiş yazısında. Her kavme bir "Hadi" yani bir yol gösterici gelir diyor. Mehdi yada Mesih beklemek aslında bir tembellik, her toplumdan Mustafa Kemal Atatürk gibi bir yol göstericisi çıkar. Örnek başka bir isim; hem alim hem lider Aliya izzet Begoviç. Evanjelik olsun müslüman olsun her din mensubu uzaydan gelecek bir kurtarıcı bekliyor, liyakat esas olacak şekilde üst kadrolara ehil insanlar gelirse o toplum zaten kurtulur. Dışarıdan beklemeyin, Kurtuluş içinizde, liyakkatta.
 • abdullahabdullah17 gün önce
  Bu EVANJELİZM ve SİYONİZM konusu dünyanın başına musallat olan en tehlikeli beladır. Kıyamete kadar savaş-terör-islam düşmanlığı-işgal-ilhak-katliam-fitnenin KAYNAĞIDIR. Bu nıyu işlemeye devam edin lütfen. Bu arada SİYONİZMİN Yahudilik dinini de kullanan SEKÜLER BİR SAPKIN SİYASİ İDEOLOJİ olduğu konusunu da Teodor Herzl in bu konudaki ifadeleriyle hatırlatmak ve insanları bilinçlendirmek gerekiyor bence. Mütedeyyin yahudileri dahi kendi ideolojilerinin önünde engel gören bu zalimlere odaklanmak, onlara hizmet edecek şekilde yanlış bilgilenmemek gerekiyor.
 • FarukFaruk17 gün önce
  Minik eymen dün dövülerek öldürüldü bizim sözde aile bakanından çıt yok , feminist kademden çıt yok ERDOGAN agamızdan çıt yok ak partiden çıt yok AMA feminist oyunlara aile yıkmaya geldimi HEPSI aslan kesiliyor...Bu cocugun degeri Emine bayann kadar degeri yok şiddetin cinsiyeti olmaz ŞIMDI bakın bu cani kadını FEMINIST örgütler savunmak icin sıraya girecekler .AMA sunu kimse unutmasın bu caniligi Allah affetmez İstanbul sözleşmesinin yankıları bunlar KADINA SEN her haltı ye biz arkandayız diyen basta hükümet ve feminist örgütler bu cinayetten sorumludur O çocugun hakkını ahirette Allah bunlardan soracak
 • SÖYLEDİKLERİNİN ALLAH KATINDAN OLDUĞUNU SEN İDDİA EDİYORSUN DİYENLERE SÖYLEDİKLERİNİN ALLAH KATINDAN OLDUĞUNU SEN İDDİA EDİYORSUN DİYENLERE 17 gün önce
  siz adamalarınızı toplayın ben de leyle dayayayım sırtımı ya rab yalnız senin katından isterim diyeyim bakalım kim galip gelecek hocalarınız 31martta sizden hiçbirşeyi savamadı eğer tövbe edip allah ve rasulüne kurban olmazlarsa bundan sonra da hiçbirşeyi savamazlar ama benim için bir zarar söz konusu olmadı çünkü ben hayatın her hal ve şart altında allahın imtihanına en güzel en halis en doğru cevabı bulup vermekten ibaret olduğunu unutmadım allaha emanet olun
 • TAVSİYECİTAVSİYECİ17 gün önce
  Hocam, gerçekten çok güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık. Özellikle son paragraflar gerçekten çok etkileyici. Eğer Talud Erdoğan, Calud'da Trump'sa, Davud'un gelmeside yakındır. Allah O'nu yetmiş perdenin arkasında saklıyor. Aramızda dolaşıyor ama biz O'nu görmüyoruz. Vay be! Fantastik filmler gibi. Tek farkı gerçek olması. Kıyametler kopacak ve Tarih yeniden yazılacak. Vay anam vay. Ey Kâfirler: Görün ve duyun; Allah'ın yazdığı senaryo mu daha güzel yoksa sizinki mi?
 • şenay doğanşenay doğan17 gün önce
  DOĞRU YOLU GÖSTERMEK MUHAKKAK BİZE AİTTİR!!! KUŞKUSUZ DÜNYA DA AHİRETTE BİZİMDİR !!! LEYL 12-13 anlayana ne kadar da çok şey anlatıyor öyle değil mi allaha emanet olun

Günün Özeti