Yes-hill feministler

09 Ekim 2019 Çarşamba

Birileri, bize en güçlü olduğumuzu sandığımız yerden saldırıyor.

Hiç düşünür mü idiniz, başörtülü-sakallı feministler, liberaller, Kemalistler, sosyalistler çıkacak bir gün!

Bu halk AK Parti’ye niye oy verdi? Peki bu işadamı kılıklı yamyamlar, halkın değerlerini hiçe sayan politikacılar, bürokratlar, kim! Ne zaman, nasıl geldiler oralara.

İmam-Hatip diyorduk, İlahiyat diyorduk, bunlar mı güzel örnek olacak! Birkaç tekil örnek yeterli mi başarı için! Buralarda namaz kılan sayısı yüzde kaç biliyor musunuz!? Deist, agnostik, bey namaz bir sürü abuk subuk adamın buralarda ne işi var!

STK’larımız, kurslarımız, cemaat diye bir şey var zannediyorduk! Geldiğimiz durum ortada.

CHP bizi laikleştiremedi ama, parayı görüp, kadınla tanışınca, bir de makam; başımızı döndürdü, liberalleştik, deist olduk, agnostik olduk, belki hâlâ laiklikten hâlâ haz etmiyoruz ama ciddi anlamda sekülerleştik. CHP’den daha başarılı olduk bu konuda. Aslında FETÖ misyonu itibarı ile başarılı. Bunu “The Cemaat” eli ile bir yere kadar getirdiler ama süreç kesintisiz devam ediyor.

Milliyetçi, muhafazakar, sağcı” dediklerimiz zaten onlar tâ işin başından “Folk İslam”a teslim olmuşlardı. Başörtüsü bir gelenek olarak onların hayatında varlığını hep sürdürdü. Kemalistler açısından da rejim için bir tehdit oluşturmuyordu zaten.

Geçen gün bir haber vardı: Sünnet düğününde adam 3 tane dansöz getirmiş oynatıyor! “Sünnet” ve “Fuhşiyat”. “Fahiş”, “Fuhuş”, biliyorsunuz “Haddi aşmak” anlamına gelir. “Fahişe” de aynı kökten gelir. CHP’li bir belediye başkanı da “Kurban keserek genelev açmıştı”. Kurban kesmek bir “gelenek” ya! “Faşing” denilen bir festival var. Aslında o cezalandırılacak fahişelerin arabalara bindirilip taşlandığı bir kilisenin örgütlediği bir cezalandırma biçimi iken bugün, tam tersi kiliseye meydan okuyan bir gösteriye döndü. Şeytan bazan bize kendimize en güvendiğimiz yerden saldırıyor ve düşürüyor.

Farkında mısınız, arkası arkasına festivaller düzenliyoruz. Niye “Şenlik” değil de festival. “Türk dünyası” diyorsunuz “Türk” kelimesinden başka Türkçe yok adınızda! Bu nasıl bir şey böyle. Tamam İngilizcesini de yazın, ama bari Osmanlıca, Arapça, Rusçasını da yazın da hepsini yazmışlar diyelim.

Ben de yazımın başlığını YES-HILL koydum, “Yeşil” der gibi. “Yes” İngilizce “Evet” demek, “Hill” tepe! Memlekette “Hill” diye biten o kadar çok otel, “residance” var ki! “Rezidans”; “elçilerin ve benzeri yüksek devlet görevlilerinin oturmalarına ayrılmış konut” demek. Bizimkiler kendini kendi yurdunda yabancı görüyor anlaşılan. Residans bir internet sitesinde şu şekilde tanıtılıyor: “Son yıllarda sıkça tercih edilen rezidanslar, konfor ve sosyal donatılarla güvenli bir yaşam alanı sunuyor. Özellikle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde sayısı hızla artan rezidanslar sakinlerine bir evden daha fazlasını sunan özelliklere ve konfora sahip. Peki rezidans nedir, normal bir evden farkı nedir? Rezidanslar, otel konforunda çalışan ve hizmet veren yerlerdir. Bir otelde nasıl ki her türlü temizlik, sosyal donatılar ve benzeri imkanlardan yararlanılıyorsa rezidanslarda da sistem bu şekildedir. Rezidansta yaşayanlar dışarıdan hiçbir hizmete gerek duymazlar, her türlü hizmet zaten kendilerine eksiksiz bir şekilde sağlanır. İşte rezidansların başlıca özellikleri: Güvenlik üst düzeydedir. Normal bir eve göre yaşayanlara kendilerini çok daha güvende hissettirir. Su ve elektrik kesintisi yaşanmaz. Otopark sorunu yoktur. Spor salonu, restoran gibi hizmetler gece saatlerine kadar verilir. Ses yalıtımına sahip olduğundan gürültü sorunu yaşanmaz. 7/24 teknik servis hizmeti vardır. Herhangi bir elektronikte ve asansörlerde arıza yaşanması durumunda acil müdahale yapılır. Temizlik işleri görevliler tarafından yapılır. Bu sebeple daha çok bekarlar tarafından tercih edilir. Ulaşım rahatlığı vardır (...)” Burada yazmasa da, bu evler “2. Eş” dedikleri, politikacı, bürokrat, işadamı kılıklı, rüşvetçi, hırsız, mütrefin’lerden, mütegallibe takımının metresleri için tuttukları evlere deniyor. Bunlardan bazılarının eşleri, sekreterleri, bu işlere bulaşan başörtülü hanımları, kızları var. Sakallı oğulları var.

Bunlar bari başörtülerinin üstüne fötr şapka taksalar da onları öyle tanısak. Artık rujları ile farları, dövmeleri, piercingleri ile kendilerini tanıtmaya başladılar ama, bizden olmadıklarının anlaşılması için biraz zamana ihtiyaç var ama, bu gidişle, biz kaç kişi kalacağız bilmiyorum. Baksanıza Yeşil feministler, Yeşil Kemalistler bu cinsiyet eşitliği, “İstanbul Sözleşmesi” de denilen, daha doğrusu (!) “Seven Hill Agreement” maskesinin arkasına saklanıp, kendilerine karşı çıkanlara meydan okuyor, tehdit ediyor, engelliyorlar. “Milletin vekil”lerinden bazıları millette verdikleri söze ve milletten aldıkları yetkiye ihanet ediyorlar. Tek parti döneminin “Medeni Kanunu” yetmedi, onun üzerine tüy dikmeye çalışıyorlar.

“Soros’un çocukları” diye birilerini içeri tıkıyorsunuz, onların gayelerini gerçekleştirmek için birilerini başa geçiriyorsunuz. FETÖ’yü niye içeri attınız ki, onlar da zaten bu hedefe ulaşmak için “icad” edilmişlerdi. Hani şu “Faşing” hikayesi gibi. Aslında PKK, PYD, HDP var ya, bu Kürt halkı din adına direnişini bir asırdır sürdürüyor. “Laik Türkiye Cumhuriyeti”, Laik Şah, Laik Saddam, Kürtler üzerinde yeteri kadar başarılı olamadı. Biz bir şekilde “terbiye” edildik, toplumsal olarak, işte bu PKK, PYD, PJAK, HDP ve türevleri, uluslararası sistemin  “Türk inkılabı” ile başardığı için bu örgütler eli ile “Kürt inkılabı”na dönüştürmek için üretildi. CHP ile HDP’nin yan yana gelmesi bu açıdan sürpriz değil.

“Bebek katili” diye etiketlediğimiz “Apo” yabancımız değil(!). Karısı “Kesire” de öyle. PKK, ABD’nin DAEŞ’i örgütlemesi gibi örgütlenen bir proje. Komkar ve Rızgariyi kontrol etmek için bir çatı örgütü idi. ABD, NATO onun için Apo’yu PKK’yı, HDP’yi sahipleniyor. Çünkü bunlar birer Truva atı. Selahaddin’in çocuklarını haçlı ordusuna asker yazma operasyonu. ABD helikopteri dün de Kandil’e yardım taşıyordu, bugün PYD ile aynı şeyi yapıyorlar. Biz PKK ile savaşıyoruz ama ABD ile de müttefikiz!?. DAEŞ, FETÖ, PKK, PYD, KCK, BÇG, HDP.. Bizim bazı tarikatlar, içimizdeki “Seven Hill Agree” lobisi, CEDAW’istler, LBGT, milliyetçi, sağcı, solcu, liberal, muhafazakar bir sürü kişi ve topluluk her yerde onlar için onlarla birlikte çalışıyor.

Yani tek derdimiz “Yes-Hill Feministler” değil! AK Parti bunlardan yakasını kurtaramazsa (Ki çok geç kaldı), “bunlar ve bunlarla aynı vadiye hizmet edenler” köşeleri tuttular. Hatta AK Parti giderse diye sonrasına da hazırlanıyorlar. Yarın geride kurtaracak fazla bir şey kalmayabilir. Bu hem ülke, hem de AK Parti için..

Şeytan başında fesi, kolunda nargilesi ile şark köşesine oturmuş sohbete bekliyor.

Ha! CHP’liler çocuklarını Notne dame de sion’a, Saint Benoit’e filan gönderiyorlardı, bizimkiler “Montessori”ye gönderiyor. Ne farkı var canım, onların telefonlarını kullanıyor, arabalarına binmiyor muyuz!?

Bu cehenneme sırtlarında odun taşıyanlar, işleri bittiğinde o cehennem kendilerini de yakacak. Kuklacı, oyun bittikten sonra kuklalarını torbasına doldurur ve gider. İşi biten kuklalar da yeni Şeytani planların yapıldığı bir vadinin çöplüğüne atılırlar. 

“Fe eyne tezhebün”, a dostlar. AK hayallerle çıktığımız yolda, yüzümüze kara çalanlardan kurtulmadıkça kurtuluş yok. Bunlar en yakınlarımız da olsa. Benden söylemesi. 

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mustafa Mustafa 6 gün önce
  Dilipak bütün yazılarında cemaat ve vakıflara vuruyor. İnsanın aklına geliyor devlette inançsız, kemalist ve menfaatçi bir çok çalışan varken sürekli cemaatleri kötülemesi biraz takıntı olmuş galiba. Hiç yahudi, ermeni cemaatleri ve masonları eleştiriyor. Asıl devletimiz için bunlar tehlike.
 • Ahmet nailAhmet nail6 gün önce
  çok doğru söylüyorsunuzfakat noksan söylüyorsunuz.soğuk artdıkca elbiselerimizi de artırmalıyız. Başka türlü soğuktan korunamayız. Memleketimizda inanç ve amel kirliliği de çok artdı. Çare, sünni ve manevi elbiselerimizi artırmalıyız. Bu da ancak sünnet çerçevesinden bir milim bile taviz vermeyen mürşidini kiramın irşadına göre, inanç hizmet ve amel proğramını şekillendiren bahtiyar insanlar ile beraber olmakla mümkündür. Vesselam
 • ÜnalÜnal6 gün önce
  Seytan günümüzde din adamı sifatlilari görünce belki kibirinden vazgeçer imana gelir
 • CabirCabir6 gün önce
  Haram yollarla elde edilen kazanç gerçek müminin İnancını zehirler aynı Virüs gibi , nasıl ki Virüs bulaşmış Bilgisayar artık doğru çalışmıyorsa.
 • AdemAdem6 gün önce
  Geldiğimiz durum : Mütedeyyin görünmek yeter olmuş , ahlaklı olmaya gerek kalmamış...
 • Öner ÖmürÖner Ömür6 gün önce
  Bu halk AK Parti’ye niye oy verdi? Peki bu işadamı kılıklı yamyamlar, halkın değerlerini hiçe sayan politikacılar, bürokratlar, kim! Ne zaman, nasıl geldiler oralara.
 • kurnaz hocakurnaz hoca7 gün önce
  Eeee zamlardan haber vermemişin hoca hiç herşeye yüzde 50 zam geldi ne olacak bu milletin hali bu CHP bu ülkeyi yönetemiyor artık CHP zihniyeti işte herşeye hergün zam yapıyor. Bu kılıçtaroglu 1000 odalı sarayda yaşıyor bide halkın sarayı burası diyor.
 • Zülfikar HayberZülfikar Hayber7 gün önce
  Süper yazı ama cehennem odunları anlamazlar Allah ne diyor kulakları var duymazlar gözleri var görmezler... ya da işine geldiklerini görür ya da duyarlar kaç sene Hadi 80 olsun onda benden 90 Hadi 100 olsun be!!!
 • EgeliEgeli7 gün önce
  Niye şaşırıyorsun hocam.sizin camianın çoğunluğunun dini vardı lakin imanı yoktu.
 • Hasan Yosunkaya-DiyarbakırHasan Yosunkaya-Diyarbakır7 gün önce
  Üstad ,ne güzel tespit etmişsin.50 yıldan beri Müslümanların iktidarı için çalıştım ,çabaladım ,koştum ,hicret ettim ,ceza yedim.Şimdi diyorum keşke müslümanlar iktidara gelmeseydi.Müslümanların iktidarından öncebiz müslümanlar olarak azdık ama samimiydik ,bir birimizi severdik ,bir birimize güvenir ,bir birimize karşılıksız yardım ederdik..İktidara gelince İslamiyeti adeta sulandırdık.bizim öğrendiğimiz,İslama benzemeyen Bir İslamla karşı karşıyayız.Allahım aklımı koru.....
 • Mustafa Mustafa 7 gün önce
  23 - Ey iman edenler! Eğer babalarınız ve kardeşleriniz imana karşılık küfürden hoşlanıyorlarsa, onları dost edinmeyiniz. Sizden her kim onları dost edinirse işte onlar da zalimlerin ta kendileridir.24 - Onlara de ki; eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, kadınlarınız, akrabalarınız, kabileniz, elde ettiğiniz mallar, kesada uğramasından korktuğunuz ticaret, hoşlandığınız evler ve meskenler, size Allah ve Resulünden ve Allah yolunda cihaddan daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyin. Allah böyle fasıklar topluluğuna hidayet nasip etmez
 • Mustafa Mustafa 7 gün önce
  Âl-i Imrân Sûresi / 118.Ayet118. Ey iman edenler! Sizden olmayanı sırdaş (ve dost) edinmeyin. (Çünkü) onlar, sizi(n dininizi ve düzeninizi) bozmaktan geri durmazlar; daima size sıkıntı verecek şeyleri arzu ederler. Hakikaten, onların aşırı kin (ve düşmanlık)ları ağızlarından (taşıp) ortaya çıkmıştır. Gönülde gizledikleri (kin) ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size âyetlerimizi böylece açıkladık.
 • Mustafa Mustafa 7 gün önce
  Ameli çookettik ama imanı anlamadık ki iman edelim.... Âl-i Imrân Sûresi / 100. Ey iman edenler! Eğer Kitab verilen (hıristiyan ve yahudi)lerden herhangi bir gruba uyarsanız (onların İslâm’a aykırı hallerini ve yaşayış şekillerini, plan ve programlarını benimseyip kendinizi onlara benzeme ve beğendirme tavrına ve yarışına girerseniz iyi bilin ki onlar), sizi (ve neslinizi) imanınızdan (ve mânevî değerlerinizden koparıp birbirinize hasım yapar) sonra küfre/kâfirliğe döndürürler.3
 • Mustafa Mustafa 7 gün önce
  Bakara Sûresi / 120. Sen, onların milletlerine (dinlerine)1 uyuncaya kadar yahudi ve hıristiyanlar senden asla hoşnut olmayacaktır. (Resûlüm!) Onlara de ki: “Allah’ın hidayeti (olan İslâm) doğru yolun ta kendisidir.” Sana gelen bunca ilimden (Kur’an’dan) sonra eğer onların arzu ve heveslerine uyarsan, artık senin için Allah’tan yana ne bir dost ne de bir yardımcı vardır.2
 • RabiaRabia7 gün önce
  EuzubillahimineşşeydanirracimbismillahirrahmanirrahimAllah, murdar olanı, temiz olandan ayırd edinceye kadar mü'minleri, sizin kendisi üzerinde bulunduğunuz durumda bırakacak değildir.125 Allah sizi gayb üzerine muttali kılacak da değildir.126 Ama Allah, peygamberlerinden dilediğini seçer. Öyleyse siz de Allah'a ve Resulüne iman edin. Eğer iman eder ve korkup-sakınırsanız, sizin için büyük bir ecir vardır.ali-imran süresi 179.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak tefhimul Kur'an125. Yani, "Allah, aynı müslüman topluluk içinde müminlerle münafıkların karışık bir halde bulunmasından hoşlanmaz."126. "Allah müminleri münafıklardan, onlara; münafıklar şöyle şöyle insanlardır diye bildirerek ayırmaz." O, müminleri, münafıklardan fiilî olaylar yaratarak ayırır ve iki grup birbirinden apayrı şekilde kendini belli eder.. diyor.ayette bildirildiği ne göre kral peygamberlerde vardı.fakat bizim Peygamberimiz Hz Muhammed sav efendimiz kul peygamber olduğunu söylemiştir.ben hükümdar değilim demiştir kendisinden korkudan bacakları titriyen birine.istanbul sözleşmesinden önce ne vardı.bu içeriği begenmiyorsunuz hep bize anlatiyorsunuz.hakkimizda hayirli olanı dileriz.ben muslumanlardanim.sayin Dilipak İslam tarihi,riyazus salihini bitirdim.bu minvalde hangi kitabı tavsiye edersiniz.internetten indirip okuyacağım.Allah Mehmetçiğimize ordumuza yardım etsin.baskanimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın başarıları daim olsun deriz.saygilar sayın Dilipak selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler hasbinallahu ve nimel vekil deriz
 • şenay doğan şenay doğan 7 gün önce
  allah ne yaptığını bilir yaptığı herşeyi de güzel yapar
 • adem kıral adem kıral 7 gün önce
  müjde sayın cumhur başkanı sırbistan cumhur başkanı nadiyorki sırbistan 6 fabrikaaçacağızsözü veriyorbenim ülkem seişsizlikten kırılıyorhanibu sırplar binlerce müslüman boşnakları katledenler degilmi
 • mertmert7 gün önce
  kendinizi kandırmayın 1. evreyi chp ile yapıp devleti ve bürokrasiyi laikleştirdiler,2. evrede akp ile dindar muhafazakar halkı ifsat edip laikleştirdiler
 • Mehmet Öztopuz Mehmet Öztopuz 7 gün önce
  Beşer zulmeder kader adalet eder.Vakit varken tövbe edelim..Allah a dayan say e sarıl hikmete ram ol yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol ...selamlar dua.
 • BahriBahri7 gün önce
  ALLAH cc Tayyib beyin , ALLAH cc için ihlâsla , İslam için ,ümmet için,vatan için,BAYRAK için çalışanların yar ve yardımcısı olsun.ALLAH CC şu anda vatan için canını ortaya koyan tüm evlatlarımızı korusun.Gizli açık tüm düşmanlarıda kahretsin...
 • Mahmut OzMahmut Oz7 gün önce
  Memleket feto denen asagilik 1 fitneci orgutle zehirlendi ve halende ( yazinizin altinda bile varlar) zehirlenmeye devam ediyor. Bu munasebetle sapla samanin,at iziyle it izinin karismasi normal ama su bulanmadan durulmaz,insan sinanmadan hainmi,muttakimi oldugu belli olamaz. Birgun elbet bu fitne atesi sonecek,fitneciler yaktiklari bu karanlik ateste kendileri yanip yok olacak tum zalimlerden hesap sorulacak,hersey yerli yerine oturacak,kim hain kim kahraman tarihin sahitligiyle gun yuzune cikacak iste o zaman Memleket insaallah gunesli ve aydinlik gunlere kavusacak vesselam.
 • akla zıyanakla zıyan7 gün önce
  Üstadınbu yazısıgeçmişte maddi ve manevi sıkıntılar çekmiş müslümanların, makam ve mevki elde ettikleri zaman nasıl gaflete düşdüklerini açık bir şekilde tespit ediyor.Gördüklerimi ve yaşadıklarımı metin haline getirmiş, Yükselen sermaye sahipleri, atanan bürokratlar vb. bir çöküşe doğru gidiyor.Eger AK PARTİ bu gidişata dur demez ve kadrolarını gerçek samimi insanlarateslim etmez ise, yıllar mücadele sonunda kazanılan haklar bir çırpıdayok olacaktır. Acaba Neden İstanbulu ve Ankarayı niçin kaybetti. Yollarlar mı bozuktu, sular mı akmıyor.du, elektrikler mi kesikti, yada hastanede insanlar rehinmiydi vb. Hayırhyr hyr Ama nicin????
 • MuratMurat7 gün önce
  Tüm kamu yönetiminde ve tamamında liyakata dayalı, objektif bir atama sistemi kurulmadığı sürece bu sıkıntılar bitmeyecek maalesef..!
 • FuadFuad7 gün önce
  Allah(cc) razı olsun çok güzel bir yazı olmuş, memleketin en önemli meselesi kim ne derse desin.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN7 gün önce
  İSLAMA UYAN GÜZEL İNSANLARI SAYISI HİÇ AZ DEĞİL..MAKAM VE PARA SAHİBİ OLMUŞLARDAN SAPITANLAR VAR VE OLACAKTIR DA..ANCAK SAPITMAYANLAR DA ÇOK..DİNİN SAHİBİ ALLAH(CC),BU DİNİN KIYAMETE KADAR KORUYACAK VE MÜSLÜMANLARI HEP VAR EDECEK..NEFSİ İLE MÜCADELE EDEN VE YENİLECEK GİBİ DURANLAR ,YARIN YİNE BU HALLERİNİ BIRAKIP ASLİ HEDEFLERİNE YÖNELECEKLER..SİZİN ÇOKCA KIZDIĞINIZMÜSLÜMAN GRUPLAR ,SIRF İLAHİ RIZA İÇİN GECE GÜNDÜZ MÜCADELE EDİYORLAR..NİCE KARANLIK GECELERDE GÖZYAŞI DÖKENLERİN SAYISI HİÇ DE AZ DEĞİL..ÇOK ELEŞTİRMENİN GRİ BULUTLARI UMUTLARI GÖLGELEMESİN..TAHLİLLERDE HEM KORKU VE ENDİŞE HEM DE UMUT SERPİNTİLERİ OLSUN..ELLERİNİZE SAĞLIK..SAMİMİYETİNİZE HEP İNANMIŞIMDIR,ANCAK BAZEN ÜSLUBUNUZA TAKILMADAN DA EDEMİYORUM..
 • aydinaydin7 gün önce
  anlayacağınız lut kavminde cinsellik bir hazdı.çünkü haz gereği kendi hemcinslerine yöneliyordu.allahta buna şiddetle kızıyordu.lut kavmi günümüzde eşcinselliği bir proje olarak haz merkezli yeniden gündeme getirenler bu meyanda değerlendirilir.ama hastalık olan eşcinsellikte çok daha farklı bir durum.mevdudiye göre islam ceza hukukunda eşcinselliği bir hastalık olarak taşıyanlar cezalandırılmaz.mesela tacize uğrayan çocukları düşünün,bunlar büyüdüğünde eşcinselliğe yönelebiliyorlar.tedaviside yok.kişi kendi iradesiyle aşabilirse aşıyor.(benim konuyu ele almam ateist sitelerde islama göre yapılan yorumsal tartışmalar sebebiyle onlara yanıt verebilmek içindir.örneğin ışıdın eşcinselleri yakması gibi.birde uzun yıllar sosyoloji üzerinden psikoloji okumalarımla dini bilgilerimi birleştirerek ulaştığım sonuçlar)
 • FerhatFerhat7 gün önce
  Hocam millletimizi aydınlattığınız icin Allah sizden razı olsun. Bazi arkadaşlar malesef hadlerini aşıp iktidarin yanlış tutum ve girişimlerinden dolayı sizi de mesul tutmuşlar. Fakat sizin milyonlara hitab edip milyonlarin gözündeki perdenin düşmesine ve kalblerindeki ve kulaklarindaki mühürün kirilmasina vesile olduğunuzu gözden kaçırıyorlar herhakde. Şüphesiz hiç bir nefis kusursuz değildir, fakat bizde zamaninda bilinçsizce destek vermememiz gereken dünyevileşmis ve liberalLeşmiş partilere destek verdik ve hata işledik. Lakin Elhamdülillah rabbimiz bize ilmini nasip eyledi ve bizi karanlığın zilletinden çıkartıp nuru ile kuşatıp feraset sahibi bir mümin olabilme ve onun rızasını kazanabilmek için çaba sarfeden kullarindan olabilmeyi muvaffak eyledi. Şahsım adina iktidardaki partileri ne kadar da ikaz etseniz de fayda getirmeyecek oldugundan çok eminim hocam. Zira Araf suresinin 186. Ayetinde rabbimizin kerim kitabinda bizlere şöyle naklediyor"Allah kimi saptırırsa, artık onun için hiç bir yol gösterici yoktur. O onları kendi hâllerine bırakır, (onlar da) azgınlıklarında (ısrarla) kalmaya devam ederler". Selam ve dualar ile
 • aydinaydin7 gün önce
  cinsellik eğer bir tercih ise sapkınlıktır gökkuşağı.Kuranda lut kavminin kıssası bunun için anlatılır.lut kavmiyle ilgili ayetteki ifadeleri doğru okuyun.mealen ilgili ayet;"onlar kendi eşlerini -kadınlarını,kızları- bırakıpta,kendi hemcinslerine mi yöneliyorsunuz(seçiyorsunuz)" diyor.yanicinsellik fıtri bir konu, insanların tercihine bırakılmış değil.Ama genetik faktörler,hormonal bozukluklar,çocukluktaki cinsel tacizler ve travmalar...vs gibi nedeni tam olarak bilinemeyen bir hastalık olarak da eşcinsellik var... 
 • MaraşlıMaraşlı7 gün önce
  Ekonomiyi düzelteceğiz diye maneviyat ve diyanet alanı hep boş bırakıldı ve ortalık fetö gibi münafığa kaldı. Zaten kavi bir imanı olmayan bizim süslümanlar iyi bir rol model olmadğı için kendi kendilerine bir kültür türettiler , içinde biraz kemalizm biraz kapitalizm , biraz modernizm , biraz islam birazda münafıklık , ve nefsani diğer soslardan koyarak ortaya neidüğü belli olmayan bir insan tipi çıktı. Sonucun bu olacağı belliydi , atv ve diğer kanallardaki anadolu insanının ne hale getirildiği programlara bakarsanız demek istediğimi anlarsınız.Bu saatten sonra kazık kadar olmuş sabit fikirli bu insanları nasıl yontacaksınız pardon eğiteceksiniz , veya bunlardan doğanlar nolacak
 • MisafirMisafir7 gün önce
  Anlaşılan seninki kendim ettim kendim buldum hesabina döndü hoca. Bir yıldır lafı geveliyorsun ama seni anlayan yok hoca.
 • Bir DostBir Dost7 gün önce
  Yazık yazık yazık.Sınır ötesi yapılacak şu saatlerde, hoca Fetih suresini okuyun Allah Mehmetciğimizi korusundiyeceğine......Din elden gidiyor, çığırtganlığı yapmanın mantığını anlayamıyorum.
 • MümineMümine7 gün önce
  Beni AKP nin ilk çıkış niyeti ve şu an bazı AKP başörtülü eşlerinin gittikçe değişerek peygamberimizin lanetlediği şeyleri açıklardan çok yapmak, makyaj marka lüks israf içinde olması üzüyor. Daha takvalı olmalarını isterdim gençlere örnek olarak .
 • Lütfullah Lütfullah 7 gün önce
  Abdurrahman abi 15 yıldır siz de bu iktidarı bu laiklik ve demokrasi komedisini savunmadınız mı? Sonucun ne olmasını bekliyordunuz.bi zi cennet bahçelerine mi götüreceklerdi. Çözüm ün kuran sünnette olduğunu siz de iyi biliyorsunuz.
 • Tata TongaTata Tonga7 gün önce
  Yüce Allahın namaza mı, oruca mı mı ihityacı var? Bu ibadetler nefsi terbiye etmek ve güzel ahlakın sürekliliğini koruma prosedürüdür.düşünün ki bir öğrenci dersine çalışmıyor. dersine çalışmayan öğrenci başarılı olur mu? olur amabinde bir (üstün zekalı olur sınıfta öğretmeni dinleyerek öğrenir) çıkar...
 • Tata TongaTata Tonga7 gün önce
  daha Mustafa Kemal Atatürk ten de özür dileyecekler... şemsi efendi mektebini şimonefendi mektebi diye yazanlar kimler? Mustafa Kemal Atatürk'ün annesine ve ailesine olmadık sözler söyleyen kimler? Düşmez Kalkmaz bir Allah. Mustafa kemal Atatürk bu günleri görmüştü, onun için Kuranı Kerimi türkçeye çevirttirmişti. Elmalılı Hamdi Yazır'a tefsir yaptırmış,herkes İslam dinini anlasın diye... her insanın hatası vardır. kimisi göklere çıkartır kimisi yerlere atar. Daha sonra yapılanlar göklere çıkaranlar ile yerlere atanların kusurudur. kimisi ifratta kimisi tefritte...
 • FerhatFerhat7 gün önce
  Ümmet ne zaman içinde bulunduğu karanlığın zilletine göğüs gererek zavallı ve maskara konumundan kurtularak zincirlerini kirmak istiyor? Ümmet ne zaman derin uykudan uyanıp zincirlerini kırıp siyon dağının gölgesi altından kurtulup göğsünü küfre kapatıp imana açmak istiyor? Yeryüzünde birinci dünya savaşından sonra kurulan hümanizm felsefesine dayanan Liberalizm merkezli düzenlerin siyonizmin tekeli altindaki sistemler olduğunu ümmet hala idrak edemedi. Hala olup bitenleri idrak edemeyen ümmetin evlatlarına itrailin ilk cumhur başkanı nın CHAIM WAIZMANN liberalizm merkezli sistemler ile ilgili sarf etmis olduğu sözleri hatirlatmak isterim"Biz yahudiler(siyonistler) ortadoğuda yıkılmaz denilen devleti (osmanli) yıkıp iki tane devleti kurduk, onlara öyle sistem inşa ettik ki, Türkler bize filistini vermeyen Sultan Abdulhamite en az iki yüz sene daha küfr eder". Nitekim bu Chaim Weizmann ın sözleri sadece topraklarımızda kurulu olan sistem ile kısıtlı değil, zira avrupada kurulan bütün Liberalizm merkezli sistemler için geçerli. Mesela Avusturya da birinci dünya harbinden sonra liberalizm merkezli sistemin kurucu ları arasinda ayni şekilde siyonist ve masonik taifeler bulunmakta. Viktor Adler, Karl renner gibi siyonist güdümlü masonlardan ibarettiler. Kısacası mevcut sitemin meclis çatısı altinda faliyet gösteren bütün partiler sağ, sol veyahut muhafazakar parti diye ayirmaksizin hepsi Liberalizm merkezli sistemin ürünleri. Dolayısıyla bunları birbirinden farklı kılan sadece görünüşleri (sakallı, türbanlı, pabyonlu, Pelerinli olusları) ve parti amblemleri ve söylemleri. Sekil olarak farklı olabilirler fakat şuur ve zihniyet olarak aynılar. Zira eylemleri ve hizmet ettikleri güç aynı derin güçler. Bunlar kimi zaman muhafazar görünümüne bürünerek Bakara suresini makaraya sarabilen, türbanlı oldukları halde KADEM gibi feminist kurumların başına geçerek hakka (fitrata aykırı davranan) isyan eden güruhlar olabiliyorlar. Tabiki bunları yapar iken Rotschield in uzatmali kolu Soros tarafindan fonlanmaktan da haya etmiyorlar. Liberalizm odakli milliyetçi ve ulusalcı partiler iseTürkçülük ve ulusalcılık adi altinda kamufule olarak nutuklar atarak bize bu sapkin sistemi armağan ediyorlar. Halbuki mevcut meclis catisi altinda faliyet gösteren liberalizm merkezli partilerin hepsinin kabloları birbirine bağlı ve aynı firizden beslenmekteler. Ve hepsinin misyonu siyon dağının gölgesi altinda faliyet yapmaktan ibaret ve siyonun vizyonlarina hizmet etmek.
 • Asıl SorunAsıl Sorun7 gün önce
  İmansızlık ahlaksızlık tüm dünyayı tehdit eden ve ilgilendiren en büyük ve birinci sorundur.
 • şükrü onukşükrü onuk7 gün önce
  Her alanda her şeyin daha iyi olması için çabalandı fakat kalite yakalanamadı , insanlar doğru üzerinde sabit tutulamadı,daha iyi ve kaliteli yaşam düzeyi yanlış anlaşıldı , Para çoğaldıkça özentili hayata giden kapılar bir bir aralandı , insanlar daha çok kazanayım diye çırpındıkça her alanda hileye başlandı . Gıdadan giyime metal eşyadan beyaz eşya ve elektronik eşyaya kadar her şey ya kalitesiz yada çabuk bozularak yerine yenilerini alma durumları oluştu . Bir tane bıçak alayım dedim bir türlü istediğim kalitede bulamadım , adam gözümün önünde jilet gibi kağıdı keserken tamam aradığımı buldum dedim eve gittiğimde limonu kesemedim . İmam hatipler çoğaldı fakat okuyanların çoğu ya kolay yoldan iş bulmak için yada mecburiyetten bu okullaragider oldu , İlahiyatlarda alım fazla diye ojeli ve boyalı kızlarla doldu . Bunda partileri suçlamak tek başına doğru değil , Hertürlü ahlaksızlığı ,hayasızlığı normal gibi gösteren dizilere karşı RTÜK tam görevini yapıyormu , ailelerokul dışı zamanlarında çocuklarını internet ve kafe gibi alanlara karşı bir kontrolü varmı , bu konularda duyarlı mı ,vitrinde ve dışarıda giyimlere bakılıp eskiyle karşılaştırıldığında burası Türkiye değil diye bir hava ister istemez oluşuyor . Gençler arasında İki dil oluştu , biri kendi aralarında konuştukları sokak dili , birde okul ve aile ortamında konuşulan dil .Biz galiba çağdaş medeniyet dedikleri laik batılı seviyesini hedeflerken kestirmeden onları geçeceğiz bu gidişle .
 • NihalNihal7 gün önce
  mantıken düşünelim CHP mi?Takdiri ilahi mi?Elbetteki ölümlüyüz elbetteki inançlıyız bu durumda kimin yasalarına uymamız lazım ebedi olan sığınılan tek dostun tek yardımcının rehberliğine o halde CHP ve onun gibiler kim oluyor ki bizi istediği kılıfa soksun istediği gibi bizi programlasın biz ahirete inananları etkileyemezler özü temiz gerçek müminlere karşı ne din saptırıcıları ne tarikatler nede CHP gibi siyasi partiler kirletemez hatta şeytan bile gerçek müminleri tüm oyunlarına istisna tutar
 • SabriSabri7 gün önce
  Altına imza atacağım bir yazı;Fakat, iş işten geçtikten sonra bu yazıları yazmanın bir anlamı yok.Tayyip Erdoğan'ın yalnız olduğu kandırılacağı en baştan belliydi bunu aklı başında herkes görüyordu. 
 • alkanalkan7 gün önce
  AYDIN sen natokafa nato mermer cinsinden olanlardansın.şükür elham dülüllah müslümanım ab abd ve israili dost sıtarejik ortak kabul eden lerden ve taraflarından değilim.hele hele hiç bir zaman chp ve chp zihniyetinde olmadım.islam birliği ve türküyenin islam birliğine öncülük edebilecek düşüncesindeyim.ab ne vilayet olmaktansa islam birliğinde lider olmak enbüyük şerefdir.aydın kişilerin özel eşyalarını karıştırmıyorum.dikkat edersen sayın yazarın akape kuruluşunda ve kuruldukdan sonra hayelerlerinin ve hikayelerinin neler oldugunu itiraf ederken bugün gelinen noktayı eleştirmesine bende dikkat edersen hayeller islami uygulamalarve gelinen noktalar avrupai ve yoslaşma oldugunu anlatmaya çalıştım .bunları anlayacak kabiliyete sahip olmadıgın yazdıklarından belli oluyor.selametle.
 • gökkuşağıgökkuşağı7 gün önce
  cinsel yönelim sapkınlık değildir. doğuştan gelir tercih de değildir. sana göre günah diye ona göre günah olmak zorunda değil. saygı duymak lazım, hoşgörü göstermek lazım. Sapkın derken 2 kere düşün nikelaj. O yönelimle doğmuş günahını sevabını Allah bilir sen değil
 • müniremünire7 gün önce
  nikelaj lafın kime açık konuş,kim pismiş kim sapkınmış?
 • HakanHakan7 gün önce
  Yukarıda yazdıklarınız cereyan ediyorsa bir mantıksızlık var demektir. Her kesimden binlerce insanı fetocu, solcu, pkk li diyerek hapse attık. Bunlar suçluysa yazılan olumsuzlukların olmaması veya azalması gerekirdi. Yok artarak devam ediyorsa yanlış kişiler hapistedir. Suçlular dışarıda masumlar zindanlarda mi? Adalet bakanlığı temizlendikten sonra neden hala hakim ve savcılardan şikayetçiyiz? Bu işte bir terslik yok mu?
 • DÜNYEVİLEŞMEDÜNYEVİLEŞME7 gün önce
  İnsanlarımızın dünyevileşmesi meselesini sadece AK Partihükümetine mal etmek büyük haksızlıktır. Bu mesele son 200 yıldan beri mevcuttur. Sadece ülkemizin değil tüm dünyanın sorunudur. Cumhuriyetten sonra kurulan 65 hükümetin hepsinin döneminde dünyevileşme maneviyattan uzaklaşma ve bunun sonucu olarak yolsuzluk, arsızlık hep vardı.
 • NikelajNikelaj7 gün önce
  Yorumcular arasında yazarın veryansın ettiği konu hakkında hırsını alamayıp intikam güdüsü ile yazara ve davasına karşı haddini ve terbiye sınırlarını aşanlar var , sizler kısa donla dolaşırken yazar bu davaya başını canını adamış bu ulkenin muslumanları nezdinde haklı saygin bir konuma sahip vicdanli biridir... bugune kadar haklinın yaninda zalimin karşısında olduğuna ben şahsım adına ve okuyucuları , takipcileri olarak şahidiz .. amacınızı biliyoruz aslan kocasa bile "şahsiyeti ve davası" çakallara eglence malzemesi asla olmayacaktır ve bizim nezdimizde kıymeti kadimdir. kuru gürültü yapıp üstüne burada terbiye sınırlarını aşmayın, reformist, yalaka,sapkın ve batının ahlak anlayışını pazarlayan pis yorumlarınızla burada algı operasyonu kasmaya kalkmayın çukurlarınıza efendilerinizin yanına geri dönün
 • engineerengineer7 gün önce
  testi kırıldı artık nasihatın faydası yok, bade harabül basra, arap öldükten sonra dök pilavı göğsüne ne fayda, artık tıpkı amsterdamdaki, berlindeki, paristeki bir gurbetçi gibi düşünün kendinizi, ab ye girmediniz ama ab size girdi, hem de fena girdi, bundan sonra gemisini kurtaran kaptan ha almanyadasınız, ha avusturyada ha da türkiyede farketmes, islam beldesinde değilsiniz, ezanlar sadece boğulmakta olan adamın imdat feryatları, artık ne diyelim Allah kurtarsın, ama bu durumda Cenabı Hakkın yardımı değil cezalandırmasına muhatabız, derler ya ; aleykema yestehak budur bize müstehak, kendim ettim kendim buldum, sn dilipak kendinizi fazla yormayın, ama sakındırıcı yazılarınızı yazmaktan da geri durmayın, müjdeleyici yazı da yazabilseydiniz keşke, ama bu zifiri karanlıkta sabahı müjdeleyecek hiçbir işaret yok görünüyor, selam ve saygılarımla.
 • müniremünire7 gün önce
  Çok doğru yazmışsınız kaleminize sağlık. ben şahsen bağnaz buldum ama oldukça etkili ifade etmişsiniz. herzaman ki gibibiraz ayrıştırıcı bulmanın yanında dilinizi oldukça ağdalı buldum.Arada da arapça bişeyler yazmayı ihmal etmemişsiniz ki okuyanlar anlamasa da inandırıcı bulsun.Cehenneme kimin gidiceğine siz karar veremezsini en büyük günah ama tabi yazın inanan olur...Selam ve Dua ile
 • aydınaydın7 gün önce
  önce yazdıklarımı doğru oku.:)))))) ben alkan denilen hadsize yazdım,yazara değil.
 • Mehmet ayMehmet ay7 gün önce
  Sayin dilipak, bu akp den ne bekliyordun.Insanlar, cikarlari icin dinini dahi satar. Sen bosuna konusuyorsun. Para, mevki, iktidari elinde bulunduranlar dini ne hale getirdiler, gördün mü?Bu insanlar daha da kötüsünü yapmaya hazirlar.Milyon dolarlari görünce, dininide inancinida, kültürünüde satti.
 • BilalBilal7 gün önce
  Secim meydanlarinda kur-an sallayip oylari topladiktan sonra da firavunlardan beter işler yapan AKP chp yi bize mumla aratmistir. En son gunahına bakalim sadece Suriye de devleti 3 haftada devirecegiz petrollerine çökecegiz dediler ABDnin oyununa baliklama daldilar ve milyonlarca insan evladi ya can verdi ya da multeci hale düştü. Şimdi sayin Dilipak bunlar artik ıslah olur mu? Adetullah diye bir sey var dimi? Aşırı gidenlerin kalpleri kulaklari gozleri muhurlenir, artık Dilipak gunde 5 adet yazi bile yazsa tedir etmez bunlara. Zaten okumuyorlar bile. Hergun cok guzel yaziyorsunuz hiç nasihat almadilar 47 yildir. O zaman bende şunu diyorum ki, bırakın cehennemin rızgına engel olmayın. Bu munafik yoneticiler cehennemin ebedi yakitlari olsun. Batili dostlariyla ikide bir savaş cikarip arz da bozgunculuk cikarip hem insana hem hayvanata hem tabiata hem de islama ihanet etmislerdir. Saga sola kimyasal bombalar atarak dunyayi yasanmaz hale getirmislerdir. Mevsimler degismis denizler zift gibi kirlenmis orman hayvan yok olma noktasina gelmistir. Şu Turkiyenin haline bakin az evel tvye bakayim dedim 20 yillik dindar yonetim diye diye kandirdilar bizi çagla şikel elbisesiz cikiyor artik kulotla program sunuyor, oturuyor apış arası gorunuyor egiliyor memeleri gorunuyor. Chpliler bile edep ya hu cocuklarimiz var biraz ahlak lutfen demeye basladilar. Simdi anliyorum yuce İslam da niye cehennemin en pis yerine munafiklarin gittigini. Demek ki munafiklarin darbesi en agir darbe oluyor muslumanlara. Kerhane, meyhane, içki, kumar, faiz haramlarinda dunya birincisi olmusuz(musluman ulkelere gore) Batili dostlarin şirketlerine bizi musteri yapmislar HERSEYİ ithal ediyorlar. Koca ulkemizde tarim alanlari bombos duruyor. İgneden iplige coniden siparis edip bize kazik fiyatla satiyor kahpe yoneticiler. O kadar DAEŞi desteklediler ele gecirdikleri petrol kuyulari bile ulkemizdeki benzin fiyatini dusurmedi. Petrolleri gemiciklerle batili dostlarin ulkesine tasidilar. Be hey vicdansizlar bari somurge ulkeleri gibi caldiginiz petrolleri kendi halkiniz ile paylaşsaydiniz ya.
 • Yedi Uyurlardan Kefeştatyüş Yedi Uyurlardan Kefeştatyüş 7 gün önce
  "Ülkede sağcı solcu, ilerici gerici yok! banane ve sananeciler bir de utanmayan/utanmazlar var.."Bugün sorumluluk sahibi birine belki utanan olur dedim; Utanmak ne demek? der gibi baktı yüzüme. Anladım ki utanmak/utanç verici bir şey bu zamanda.Rahat olun dedim, ben hepimizin yerine utanıyorum.....
 • AlperAlper7 gün önce
  Yazar bu yazısında tam bir hezeyan içinde. Sen kalk ülkenin içine et, sonra da suçu muhafazakarların laikleşmesine sekülerleşmesine bağla. Emeviler de mi sekülerdi. Ganimet diye karıya kıza tecavüz et, köle yap sat aradan yüzyıllar geçsin içinde bir emevi büyüt dışarı çıkınca sekülerleştik de. Senin taraftarı olduğun güruhun içinde bu fuhşiyat, para aşkı, kibirlenme zaten vardı dilipak bey bunu inkar edemezsin. Senin güruhun bu ülkeyi kafir gördüğü için yaptığı seksi, çaldığı parayı, oluşturduğu diktatörlüğü kendine hak görüyor.Neymiş sekülerleştik, aman da aman. Kıyamam benim güzel emeviciğime. Akit sende de bu yazıyı yayınlayacak yürek yok ben yalnızca sizin içinizi bilenlerin bu ülkede çokça olduğunu bilin istedim
 • SofuoğluSofuoğlu7 gün önce
  HÜKÜMETE:RTÜK'ün yeniden yapılandırılması, görevlendirilecek kişilerin sağlam olması gerekir.BİR KERE TRT'NİN SAĞLAM ZEMİNE OTURTULMASI KAÇINILMAZDIR.TRT'nin yayınlarına bakınız.Mütedeyyin insanlara hitap edecek kaç proğram göreceksiniz.Yüzde bir veya bir kaçı.Onlar dahi yapmacık.Amacından sapma şeyler.Lez'leri, gay'ları baştacı eden,bu hatun(!) ve bayları(!) yaptıkları icraatlarını meşru gibi gören bir anlayıştan ailenin korumasını beklemek, saflıktan başka bir şey değildir.Batının tüm sapıklkları(LGBTİ),ensest ilişkilerini sanat adı altında bizlere sunuluyor.Toplum okadar sapıtmış ki, artık cadde ve sokaklarda örtülü kadın bulunmuyor.Bu durumun böyle olmasına, etkili ve yetkililerin aile yaşantılarının etkisi de şüphesiz olmuştur.Toplum, yaşam, refah anlamında ileri gitmesine rağmen, ahlaken çöküntüye hızlı adımlarla ilerlemektedir.Tesettürden aşağılık kompleksi güdülerek bizde sizin gibiyiz anlayışından bu günlere gelindi.Ülkenin göndemini:Terör, ekonomi,işsizlikten sonra EŞCİNSELLER işgal etmiştir.Her geçen gün CHP veya HDP'li belediyelerin destek verdiği eşcinsellerle ilgili, bir habere rastlanılmasın.Nereden nereye!17 senedir,TRT de haberleri sunacak kapalı bir bayan bulamadınız mı?Veya yetiştiremediniz mi?Yoksa bu sapıklardanmı çekiniyorsunuz?Kazandığınız belediyelerde dahi, örtülülerden ziyade açıklarla dolu ve onları yaptığınız icraatlarla baştacı ediyorsunuz.Elbette ayrım yapmak doğru değil ama,mütedeyyin seçmenden oy devşirip, seçildikten sonra, yaşamıyla sizlere ve temsil ettiğiniz seçmene tam tersi icraatlarda bulunursanız; AİLE DE ÇÖKER, TOPLUMDA buhalaşır gider.Bir çok belediyelerinizin reklamlarında açıklık, saçıklık özendiriliyor.Rahmetli babamın deyişiyle"Artık bu sevdalardan vaz geçiniz.Kendinize bir çeki düzen veriniz!Yoksa hepiniz, hepimiz toz duman olup gideriz"
 • okuyucu...okuyucu...7 gün önce
  aydın yorumcu,yazar hakkında saçma sapan konuşuyorsun,dinini savunduğundan dolayı hapse girdinmi,bir tane olan evin haczedildimi,yüzlerce davan olup uğraştın mı da yazarın neyini eleştiriyorsun?yalanmı müslüman servet sahibi oldu ,kaybettin azdık,elimize gelen nimetin kıymetini bilip ilimde fende ilerleyeceğimize ev araba yat 2,eş gibi nefis isteklerine daldık.bunları yazana kızmanın mantığı ne .yoksa sende refah partisi dediği halde uyarmayıp alkışlayanlardanmısın?partinin hatalarını sık yazması oyların hızla düşmeye başlamasındandır.kendinize çeki düzen verin bu hatalardan kurtulmazsanız gidiş hep aşağı yönlü olacak onca yapılan hizmetler gölgede kalacak deniliyor bunda kızacak ne var.birileride ben hatada yapsam oylar çantada keklik çünkü gidecekleri başka parti yok diye hatalarında ısrara devam ediyor.bu böyle gitmez dost gerçekleri söyleyendir,akıl sahibidebundan gocunmayandır.
 • Mertürk Mertürk 7 gün önce
  Bunlar zaten bizden değildi. Makam ,mevki , menfaat elde etmek için, bizdenmiş gibi görünüp gerçek dava adamlarını yuvadan attılar. Yarın CHP iktidara gelirse bunlarbiz zaten CHP liydik deyipgerçek yüzlerini göstereceklerdir. Makam ,mevki ,menfaat birlikteliği ile al gülüm ver gülüm devam eden bu çark ,dağıtılacak bir menfaat kalmadığı zaman bitecek ve herkesin gerçek yüzü ortaya çıkacaktır.
 • Kenankolsuz666@gmail.com[email protected]7 gün önce
  Şimdi ak partide onların atı yürüyor!Hizmet erleri köşede kıyıda kaldılar.Yüzlerine bakan yok!
 • aydınaydın7 gün önce
  alkan ciddiye alınacak bir tarafın yok.laf olsun mukabilinden yazıyorsun.amacın üzüm yemek değil,bağcı dövmek.akp li falan değilim.zerre kadar sevmemde.yani tuttuğum bir parti falan yok.cematimde yok.ama seninki lafı güzaf.bu ara hatırlatayım bir insanın özel eşyalarını karıştırmak kul hakkıdır.sen önce bunu öğren.yani sen önce kendine bak.iri iri laflar etmek haddine değil.adam arayanlar adam olsa meydanlar adamla dolardı.adam olmayanlar adam arıyor ya.gerçi bu yazdığımı da anladığını sanmıyorum.
 • aydınaydın7 gün önce
  sabah namazına kalkamayan adamların şu dini hassasiyetine toplumsal duyarlılık kasıp,uzun uzun yazması öldürüyor beni.aynaya bakmayı dene alkan.ordan sen nasıl görünüyorsun bi bak.başkalarına değil önce kendine duyar kas.zaten tam müslüman olamayan adamların yazdığı tarzda yazıyorsun.bence sen islamcı bile değilsin.şöyle bi kazısak chpli falan çıkma ihtimalin yüksek.
 • vatan sagolsunvatan sagolsun7 gün önce
  ah hocam neler var daha bir bilseniz ya tam bılmıyorsunuz yoksa yazmıyosunuz BUNLAR BIZI DINIMIDEN ETTILER ALLAH ONLARIN HEPSINIZCEHENNEMIN EN DIBINE GÖMSÜN AMA öne burda görmemizlazım
 • AlkanAlkan7 gün önce
  Dili pak ak hikayelerinizde hedefiniz İslam değil AB liği idi. Medeni Kanunu eleştirirken akape eliyle AB uyum yasaları ve AB isteği olan 2000 düzenleme yaptınız. Bu düzenlemeler Allah ın hoşuna giden düzenlemeler değildi. İktidarda kala bilmek ugruna yapılan işlerdi. Bülent Arınç AB ne girme ve uyum yasalarıyla çok işler yaptık. Tabi bunları yaparken maalesef inancımıza aykırı işlerde yaptık demesi akape nin bu ülke için yaptıklarının itirafı idi. DİLİPAK adam sünnet düğününde üçtane dansöz oynamasını eleştiriyonda70 KİLİSEYİ yaallah bismillah diye açanlar hayır ı işledikleri eleştiremiyorsun. Yazınızdaki eleştirileriniz akape eliyle kendini yenileyerek gelişimin eseri. Başka yerde arama ne ararsan kendinde ara. AKP nin 17 yıllık iktidarında senin hiszene düşen sevap veya günah nedir onu hesapla.
 • YörükYörük7 gün önce
  Son paragraftaki "AK hayaller" tabiri tam oturmuş. İçerisinde "Adalet ve Kalkınma" bulunduran "AK" birileri için "kalkınma" işini halletti. Ama o birileri "kalkınma" işini "adaletle" mi yaptı? İtiraz ettik, karşı koyduk; ne fetöcülülüğümüz, ne natoculuğumuz ne de fitneciliğimiz kaldı. Dedik ki 90'larda %70 lere dayanan sağ-milliyetçi-muhafazakar seçmen oranı %50 lere geriledi. O %50 nin niteliğide tartışılır durumda. Soruyorum; AK Parti bizi güçlendirdi mi, zayıflattı mı? Kendimizi; üçkağıtçı, torpilci, ihaleci, dalkavuk partililere oyuncak ettirmedik diye bize iftira atanlara hiçbir hakkım helal değildir. Evet; şimdi AK Partiye alternatif arıyoruz. Kongreleri bekledik, Reis süreci yaydı da yaydı, kabine değişikliğini bekledik o da yalan oldu. Ne diyelim; demekki AK Parti'de ve Türkiye'de işler yolundaymış demek ki. Ama bizim için yolunda değil. AK Parti artık bizimle aynı yolda da değil. cehape, saadet, iyi parti, hdp bize soldan vuruyor, AK Parti-MHP sağdan vuruyor. Üstelik birde af peşindeler; hırsızı, arsızı, dolandırıcıyı, torbacıyı dışarı salacaklar. Demek ki bu Ülkede tek suçlu biziz. Kanuna, devlete saygı gösterenler suçlu, parti kapılarında torpil, ihale aramayanlar suçlu demek ki. fetöye, değil 17-25 aralık ta; 28 şubattan bu yana terör örgütü diyenler suçlu demekki. Ne diyelim o zaman AK Parti kendi yoluna, bizim zaten yolumuz hiç değişmedi, aynı istikametteyiz.
 • MâlumMâlum7 gün önce
  Yine tespitlerle dolu güzel bir yazı...
 • MülayimMülayim8 gün önce
  Ağabey her gün hergün onlarca tespit yapıyorsun eyvallah da kulak veren kim? Aksine dinlemeye, görmeye çalışanların gözlerini kulaklarını kapatıyorlar. Ahmet ŞİMŞİRGİL hocanın başına geldiği gibi. Doktor sürekli reçete yazıyor tedavi etmeye çalışıyor ama yada hasta ilacı almıyor, ya da yakınları ilaç diye başka şeyler veriyor. Belki de onu zehirleyen ilaçlar. Birileri bize bir şeyler yutturuyor ama ne?!!! Suriye'ye yapılacak operasyon konusunda geç kalınması kasıtlı mı, mecburimiydi? Karşımızda silahlarla donatılmamış bir örgüte yapılacak operasyon mu kolay olurdu yoksa şimdi ellerinde bizim ordumuzun envanterinde dahi olmayan silahlara sahip bir örgüte karşı mücadele etmek mi kolay. Evlatlarımızı böyle kirli bir oyunda neden heba ediyoruz. Operasyon tabi ki yapılsın ama örgüte binlerce tır sevkiyat yapıldı ve biz öyle izledik.Yani keferelerin güçlenmesini bekledik öyle savaşacağız. Başlarını küçükken niye ezemedik. Şimdi trumpa dayılık yapıyoruz bunu ypg güçlenmeden niye yapmadık. Siyasiler eğer toplumun gördüğünden, anladığından başka oyunlar oynuyorsa hesap çok çetin.
 • HasanHasan8 gün önce
  Çok doğru bir yazı kime hizmet ediyoruz bunu herkesin sorması lazım kendine
 • AbdullahAbdullah8 gün önce
  Hadis düşmanlığı yorumcularda hâlâ devam ediyor. İslamoğlu mezhebi taklitcileri yorumlar yapmış.
 • Yorumsuz Yorumsuz 8 gün önce
  HOCAM HARIKA TESPİTLER. VESSELAM
 • Silmi yorumSilmi yorum8 gün önce
  Kadem in konumu akpartinin konumundan sağlam akpartinin seçim derdi var ama kademin seçim ve kendini begendirme derdi yok istedigi işi yaptırması için bakanlıklara dayatabilecek güce sahip yani ülkede ki konumu en güclü kurum KADEM dir chp başa gelse kademe dokunmaz her kurumu perisan eder ama ona dokunmaz cünkü kadem varlıgını istanbul sözlesmesine borclu (fikren zihnen ve ideolojik olarak nereye tabii bunu da siz dusunun) ben bir vatandaş olarak kademe ve kademcilere her daim dua ediyorum... Allah yaşattıklarıni yasatmadan bu dünya yurdundan onları almasın .... ne güzel dua degil mi ? iyi insan olduklarinı düsünedursun onlar... Abdurrahman abi eline sağlık hürmetler
 • GünaydınGünaydın8 gün önce
  Gerçek fetöcüleri el altından yurt dışına kaçırdınız, memleketin saf düzgün müslüman insanlarını fetöcü diye yargılayıp küstürdünüz, e napalım gözünüz aydın , sizede seküler ihaleciler , ihale kapmak için sakal bırakanlar ve LGBT ci ler kaldı. Şu anda top sakallıları fetöcü diye, diğerlerini fırıldak ihaleci AKP li diye toplayıp içeri tıkmak lazım. Allah cc rızası için bi tıraş olun, sakal maskesinden kurtulun da yüzünüzü görelim. Alayınızı Allah cc ıslah etsin.
 • AKIN AKIN 8 gün önce
  Abdülkadir mesele başörtüsü sakal meselesi mi ? İyi oku yazıyı. Hem biz Müslümanlar artık onları kabul etmişiz yüzyıllarca. Daha tartışmanın gereği var mı?
 • aslıaslı8 gün önce
  Çare var ama elini taşın altına koyan yok.Modern tarikatlar , pardon modernizmin esiri olmuş onlar kendilerini kurtarmak şöyle dursun ibadeti günlük iş gibi yapan günlük işlerinide ibadet gibi yapan ama sordugunda tam muslüman ; neymiş efendim HOCALARINA LAYIK olmaya calışacaklarmıs , hocayı rab edinme herhalde bu , şimdilerde istanbul merkezli bir tarikat , göya islama hizmet ediyor işi gucü bırakıp geceleri zikir atı koşturuyorlar .Zikir çekerek 24 saat iman kurtulabilirmi yada ülkeye ne faydası var HA bu arada watsap müslümanlımız hayırlı olsun Artık kimse kimseyi ziyaret etmiyor telefon etmiyor hal hatır sormuyor Yaz watsap tan gönder Bol resimli CUMA mesajları kandil mesajları gönder sen gönder birileri kazansın Kadınların elinden akıllı telefon düşmüyor WATSAP tan müslümanlık icat oldu ya bu yeter imanada salih amelede ilim irfan ögrenmeyede ihtiyac yok Bul interneten gönder uydurma Hadisleri kaynagı yok araştırma yok ölçme tartma yok gönder tarikatcı kadınlara .İslamı kaynagından degil sosyal medyadan watsaptan ögren bol cumalı bol mesajlı resimler gönder o ona o ona vay be ne güzel müslümanlık Birbirinin sesini duyma yok Ziyaretlesme yok hal hatır sorma yok cenazesine gitme yok Hastaysa gitme yok , dertlesme yok kafa yorma yok öldümü kaldımı sorma yok ;At watsaptan mesaj olsun bitsin ya bu kadınlar watsap müslümanlıgına iyi sarılmışlar SANAL müslümanlık bu olsa gerek tamda birilerinin istedigi gibi Uyut müslümanı iyi uykular tepende bir gün düşman süngüleri ucakları geldimi uyanın ama son nefesin nasıl olur Allah bilir.
 • AbdülkadirAbdülkadir8 gün önce
  İmam Ebu Hanife ye göre başörtüsü sadece ibadet halinde o da üçte biri açık bir şekilde kullanılır.Yoksa çarşıda pazarda başörtüsü şartı yoktur.Ben de bu görüşe katılıyorum. İşte islam başörtüsüne indirgenirse olacağı budur. Atrıca sakalda islamın bir rüknü değildir.Araplarda herkes sakallıydı müşriklerde sakalllıydı.Sakalında islam açısından bir hükmü yoktur.İteyen sakal bırakır istemeyen bırakmaz.Bu tarikatlerin dininde olan bir uydurmadır.
 • dhe enddhe end8 gün önce
  Yani yazar diyorki artık ak partide yerimiz kalmadı.yeni bir dindar parti kurulursa direk onları yazacağım parlatacağım onlarla iş tutacağım diyor.çünki ak partiyi uyara uyara artık bıktım ve ak partiden de bi halt olmayacağını anladım diyor ve haklıda.
 • MünirMünir8 gün önce
  Ameller niyetlere göredir; inanma gördüğüne, duyduğunaCennet için yetmez türban, sakal, namazBakarlır Kur'an'a, sünnete ne oranda uyduğunaFilozof, Münir...
 • Mesut SarpMesut Sarp8 gün önce
  Artık bircok kimse kalın suratlı oldugu icin sen "yüzümüze kara çalanlardan kurtulmadıkça kurtuluş yok. Bunlar en yakınlarımız da olsa..."durup durup bu ve bi sürü şeyleri yazıp duruyorsun anlaşılmaz oldun diyecekler. Hatta kişileri öge öge yere kondurmamanı ve firavunlaştırmanı istiyeceklerek. Ama Üstad artık Kuran Ayetiyle alay edenin Praga Büyükelci olarak atanmasından sonra diger rezillikleri beni şaşırmaz oldu. Ne diyelim, Allah islah eylesin vesselam.

Günün Özeti