Yeni Parti

07 Temmuz 2019 Pazar

Bu “Yeni Parti” tartışması bana pek mantıklı gelmiyor. “AK Parti” de farklı bir tecrübe değil mi idi! “Has Parti” de öyle. SP varken, Erbakan’ın oğlu “Yeniden Refah”ı kurmadı mı! Esat Coşan Erbakan’ın danışmanlığını yaptı bir dönem. Sonra vefatının ardından oğlu “Sağduyu Partisi”ni kurdu!.

Bu işi evliliğe benzetecek olursak, bizde “Katolik nikahı” diye bir şey yok! Boşanır, boşananlar, başka biri ile de evlilik kurabilir.

Tefrika farklı olmak değil, farklılığı düşmanlığa dönüştürmekle ortaya çıkan.. Hasan-el Basri’nin sözünü hatırlayın: “An itazile Vasıl b. Ata”. Mutezile Cami içinde doğdu. Onlar Caminin öteki köşesinde bir ders halkası oluşturdular. Aralarında istişare ve müşavere kopup, iş cami içinde ya da dışında yaka tutmaya gelince olan olur!

İmam-ı Azam Ebu Hanife’nin talebeleri İmam-ı Yusuf ve İmam-ı Muhammed hocalarına itiraz edince, İmamı Azam onları yanından uzaklaştırmadı. Aksine kendine bir mesele sorulduğunda, “ben böyle düşünüyorum ama, talebelerim İmam-ı Muhammed ve Yusuf benim gibi düşünmüyor. Siz bir de onlarla konuşun ve kararınızı sonra verin” diyen benim mezheb imamım kendine gelenleri talebelerine yönlendirdi.

Tayyib Erdoğan bugün, dün kendi yaptığı işe benzer bir durumla imtihan oluyor. “Dün dündür, bugün bugün” olmaz. Artık 2’li koalisyonla %50 barajı aşılamaz. AK Parti’de bir çözülme yaşanırsa bugün MHP ile kurulan ittifakla da bu barajı aşamaz.

Kimse gitmesin” demekle olmuyor bu iş. Şimdi Bakanlıkların yeniden teşkili sözkonusu. Bakanlıktan alacağın birini almak o kadar kolay değil. AK Parti oylarında bir erime var. Bu değişim geciktikçe de erime devam ediyor. Ama görevden alırsan, şu kadar kişiyle gitme ihtimali de var. Gidip karşınıza geçme ihtimali de var. Görevden aldınız, yerine kimi getireceksiniz. Bir makama bir düzine adam talip. Birini getireceksin, geri kalanı küsüp gidebilir. Kolay değil. Bütün bunlar bir birikim oluşturuyor. Siz güçlü iken kimse sesini çıkaramıyor. Hem makamından ya da beklentilerinden, imtiyazlı konumundan mahrum olmak istemiyor, hem de hesap sorulmasından korkuyor. Bünye zayıflamaya başladı mı, birileri gizlediği düşüncelerini dillendirmeye başlar. Bu işler her yerde ve her zaman böyledir. Sonra ayrışma, küsme ve kopuş.

Geçen gün yazdım, siyaset “sorun çözme sanatı”dır aslında. Sonunda size oy versin vermesin, bütün bir toplumu, ülke halkını yönetme iddiasındasınız, herkesle, her görüşten insanla yüzleşmeniz gerekir. Komşularınız, diğer ülkelerle ilişkileriniz de böyle değil mi!

Dün Soylu parti lideri iken ne diyordu, bugün Soylu nerede. Numan Kurtulmuş, dün ne diyordu, bugün nerede! MHP ile dün aranız nasıldı, bugün nasıl. F. Gülen’le dün kol kola idiniz bugün kanlı bıçaklı. Dün Ulusalcı - BÇG’liler ile kanlı bıçaklı idiniz, bugün durum ne!

Bakın insanlar da değişir. Yanlış yaparken doğruyu da bulabilir. Doğru iken sapıtabilir de!

Adalet, ehliyet ve dürüstlük konusunda hemen herkesle ortak bir zeminde buluşmak mümkün.

AK Parti, yeni bir parti kurulmasın istiyorsa, yeni partiye gidecek olanların talep ve eleştirilerine cevap verecek yeni bir anlayış ve yaklaşım için düğmeye basması gerek. Elbette herkesin her istediği olacak değil. Taleplerin ne olduğuna bakmak gerek. Dine, ahlaka, hukuka aykırı değilse müzakere edip ortak bir zeminde buluşulabilmeli. Değilse yine de ayrılık olabilir. Sonunda millet hakem olacaktır. Kadronuza, programınıza bakacak. Oy dağılımına bakacak. Sonucuna da katlanacak. Hayır ya da şer, her şey “Allah’ın iradesi” içindedir. Biz “Allah’ın rızası”na talib olalım. Beşeri-dünyevi olan her şey gelip geçicidir. Bu bir imtihandır. Birileri bu işlerle imtihan olacak. Birileri nasıl Cennete ya da Cehenneme gidecek, bu ilişkilerle şekillenecek.

Kimse kendini merkeze almamalı. “Ben, benim ailem, benim dinim, benim mezhebim, benim tarikatım, benim partim, benim şeyhim”, bunlar “mikro faşizm”dir. Aslolan “Allah’ın dini”ne, Hak’ka dönmektir. Geri kalan istişare ve şûra ile hükmetmektir. Siyaset vekalet müessesesidir. Topluma bir şey dayatmak, “İlahlık ve Rablik” taslamaktır. Bu anlamda ne devlet büyükleri ve ne de din büyükleri bizim İlahımız ve Rabbimiz değildir. Rabbimiz Allah’tır! Kadere, rızga ve ecele hükmeden O’dur! Kimse kimsenin “kader”i, “rızg”ı ve “ecel”i üzerinden tasarruf sahibi değildir.

Bu işler o hale geldi ki, Allah’ın emrine uymazsan Haram, Resulün sünnetine uymazsan Mekruh, benim gibi düşünmezsen Dinden çıkarsın! Bu işler böyle gitmez. Herkes kendi nefsinden çok emin! “Beni bana bırakma Rabbim” diye dua eden insanlardan “bana kimse karışamaz” diyen nesillere nasıl geldik. Hani Mevlana ihtifallerinde “Gel, ne olursan ol yine gel, bu dergah umutsuzlar dergahı değildir, tevbeni bin kere kırmış olsan yine gel” derken, nasıl birbirimize sırtımızı dönüverdik!

Hz. Hamza’yı öldüren bile affedildi. Hz. Ömer Peygamberimizi öldürmeye geliyordu, sonra ne oldu. Hz. Yusuf kardeşlerini affetti. Peygamberimiz veda haccı hutbesinde, Taif halkı ile ilgili olarak, “Kardeşim Yusuf’un kardeşlerine söylediği gibi söylüyorum” diyordu. 

Biri ötekinin çizgisine gelmeyecek. Hepimiz Hak’da buluşacağız. Zaten Hak’da anlaşıyorsun, herkes kendi yoluna gidecektir. Eğer Hak da buluşacaksak o zaman inatlaşmak niye. Niye özür dileyemiyoruz. FETÖ’cüler, BÇG’liler, MHP ile bir araya gelinebiliyorsa, bugün küstüklerimizle de yarın yine bir araya gelinebilir. O zaman birbirimizin yüzüne bakamaz hale gelmeyelim. Birbirimize böylesine zarar vermeyelim. Zaten artık 2’li koalisyon dönemi bitti. CHP, HDP ve İyi Parti ile ortak, AK Parti MHP’nin dışında yeni bir siyasi ortak daha bulmalı. Kendinden gidecek olan varsa yarın yine beraber olamayacaklarsa kim kimle birlik olacak. Birbirimizi affetmeden, Allah bizi affetmeyecek.

Unutmayalım, “Tefrika girmeden bir millete düşman giremez, toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.” Ama dini “Cemaat” dediğiniz yapıların hali malum. Din adına bile birlik sağlanamıyorsa siyaset gibi rasyonal, pragmatik menfaat ilişkilerinin öne çıktığı bir alemde birlik çok daha zordur.

Birliğini korumak istiyorsanız, adalet, barış ve hürriyeti garanti altına alın. Ehliyet ve liyakat öne geçsin, rüşvet ve torpile geçit vermeyin, Hakkı merkeze alın. Yüzünüzü halka dönün. O zaman kovsanız da gitmezler. Değilse bağlasanız da durmazlar. Benden söylemesi. Selâm ve dua ile.

NOT: 25 Mayıs 2019 tarihli “Bekleyin daha neler olacak” başlıklı yazımdaki, “Sözünü edeceğim toplantı, işte bu olayların yaşanmakta olduğu bir zaman diliminde, 10 Mayıs 2010’da yapılıyor. Toplantıya Ekrem Dumanlı Zaman gazetesinden üç arkadaşı katılıyor. İddiaya göre toplantıda Hüsamettin Özkan da var, Mustafa Sarıgül de. Erdoğan Toprak da var, Aydın Ayaydın da. Herhalde otel sahibinin de bu toplantıdan haberi olmuştur. Özkan daha sonra Aydın Doğan’a bilgi vermiş” ifadesi ile ilgili Hüsamettin Özkan bir açıklama gönderdi ve şöyle dedi: “Böyle bir toplantının yapılıp yapılmadığını elbette bilmiyorum. Ama şundan eminim ki, ben böyle bir toplantıya hiçbir şekilde katılmış değilim.” Ben iddia sahibi değilim. İddia doğru olmadığına göre yazımı bu açıklama ışığında tavzih ederim.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • hakikathakikat1 ay önce
  ya kardeşim artık cemaatlere laf atmaktan vazgeç...buda senin ağır vebalin olur...hangi cemaat birbiri ne düşman..ne var halinde...bu ülkeyi 1000 sene cemaatler tarikatlar idare etti... sen isim yöntem farklılığını düşmanlık mi algiliyorsun zavallı...
 • Murad BayezidMurad Bayezid1 ay önce
  Kıymetli hocam, öncelikle Tayyip Erdoğan bazılarının iddia ettiği gibi peygamber gibi bir insab olmadığını itiraf etmeliyiz. O da yiyip içen hatalar yapabilen lukse düşkün gerekince kolaylıkla yalan dahi söyleyebilen aciz bir insan. Bence burdan yola çıkarsak ak parti gelecek adınademokratik bir düzen kurabilir. Vesselam.
 • Canakkale17Canakkale171 ay önce
  Sayın Dilipak ,yazılarınızı pek takip etmem yanlı bir yazarsınız, yanlız bu yazınızdaki analiziniz mükemmel ve objektif olduğundan dolayı size yapılan bu ağır eleştirileri hak etmediğiniz düşünüyorum.akp içindeki tutum taraftarlarında da görünüyor. At gözlüğünü çıkarmadıkları taktirde ,sizinde dile getirdiginiz gibi görüntü bu olacak ...
 • Cevdet DEMİRTAŞCevdet DEMİRTAŞ1 ay önce
  " Esat Coşan Erbakan’ın danışmanlığını yaptı bir dönem. Sonra vefatının ardından oğlu “Sağduyu Partisi”ni kurdu!."Sayın Dilipak. bu ölmüş bir kişiye iftiradır. Esat Hocamızın Erbakan'a Danışmanlık yaptığına dair bir belgeniz var mı?
 • Mesut ÖzçelikMesut Özçelik1 ay önce
  Sayın Dilipak; Sizinle yıllardır görüşlerimiz 180 derece zıttır. Başta namaz kılan, kuran okuyan vs bir Cumhurbaşkanına hak , hukuk, adalet, liyakat, rüşvet vs konulara değinmenizden dolayı aramızdaki farklılar biraz olsun kalktı ve sizi takip eden oldum. Tek yol benim için Allah’ın yoludur. Din tüccarlarına gereken tenkitleridaha açıkyazmanızı bekliyorum. Allah’a emanet olun
 • İslami hareketten bahset partiyi bırak artıkİslami hareketten bahset partiyi bırak artık1 ay önce
  Bu Faslı kapat çok Uzattın artıkBu yöntemle olmuyor işteAlternatif fikir görüş SunSenden başkasına yar olamamSakız gibi yapıştın tek çarem sensinDer gibi kafaları bulandırma yalımOnca sene tevhid dava söylemleri geliştirdim şimdi etkiye sütlüye dokunmadan Ne şiş yansın ne kebap diyorsunNet bir projen yoksa oyalama sus artıktâ ki milleti oyalama yeni görüşler Ortaya koyan Lara yol ver kendin nadastasın belliBu da ilginç tabi her zaman bangır bangır ses veren adam bir an süklüm büklüm Olmuş neden acaba
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Dilipak dün bir cemaat belediyenin parkında kermes düzenliyor.Elektrigini de belediyenin bufesindenaliyor.Orda oturanlar rahatsız ama adamlar çok tınlamıyor.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  MaşaAllah her gün uzun uzun yazıyorsunuz da!! Bir günde Ak Parti iktidara geldikten sonra halka uygulanan hukuk zulümlerini ele alsanız. Aile her taraftan kuşatma altında, devlet de ayrıca ist. sözlş. adı altında aileyi yıkmak için gayretli, cezaevleri tıka basa dolu ancak gerçek fotoş çocukları ve işadamları elleri cebinde ihale kovalıyorlar. evden uzaklaştırılan baba kin güdüyor, yılların emekleri adına eşini ve çocuklarını öldürüyor. Ak parti kaybetmeyecek te ben mi kaybedeceğim. Siz hala siyasetnamelerle uğraşadurun, umursamadığınız adalet bir gün hepimize lazım olacak. bu sorun hakkında işlemler sonuçlanana kadar kamuoyu oluşturup her gün ülkede yaşanan adaletsizlikler ve bunların baş mümessili ak parti eleştirilmeli.her gün ama her gün. Adalet düzelirse herşey düzelir, yoksa gerisi boş.
 • Gökhan DoğanGökhan Doğan1 ay önce
  Neden zamanında hak ve adalet demedin de şimdi diyorsun? Söylediklerin doğru ancak sen çok mu karakterlisin? Karakterli olan, Allah korkusu olan insan partizan olmaz. Her zaman hak,hukuk peşinde koşar, her zaman vatanın bekası için çalışır. Adamcı olmaz.İdeolojisine saplanıp kalmaz. Bazı AKPliler Asla AKP'den caymam diyorlar. Yahu sizin bildiğinizin, inandığınızın kesin doğru olduğunu nereden biliyorsunuz? Bu nasıl bir yobazlık. Allah şahidim olsun ki sülalemde bile bir tane fetöcü yok. Kendimi bildim bileli hain fetöye karşıyım ve onun hain olduğunu hep söyledim. Hiç bir zaman adamcı olmadım, parti politikalarını izledim ve kim umut veriyorsa ona oy verdim. Oy verdiğin parti yanlış yaptığı zaman itiraz ettim. Ulan üç günlük dünya... Ölüp gideceğiz. Şahsi menfaatiniz,inadınız ya da aptallığınız yüzünden memleket mahvoluyor. İnsan biraz sorgular. Kozmik odaya fetöyü sokan Bülent Arınç hala makam sahibi yapılırken ben AKP'ye nasıl güvenip de oy vereyim? Yolsuzlukları, liyakatsiz atamaları falan hiç saymadım bile.
 • Rodi YılmazRodi Yılmaz1 ay önce
  Bu yazının her kelimesine katılıyorum siyaset ötesi inanılmaz güzel açıklamış düşünce ve gerçeklik çok değerli bir şekilde yazılmış ben çok partici değilim ama içeriğini çok güzel anlattığınız düşünceyim akp chp hdp iyi parti hiçbirinin bu düşünce sisteminde zerre kadar üstünlüğü yok bence
 • İsaİsa1 ay önce
  Allah Erdoğan'nın yardımcısı olsun. Bak kardeşim Ak parti hizmet partisi. Eğer az bir eksiklik olunca vatandaş hemen sırtını dönüyor. CHP seçmeni ideolojik davranıyor, Onlar için hizmetin hiçbir önemi yoktur. MHP milliyetçi. Saadet milli duruş der durur. HDP ırkcı bir parti. Bunlar sıfır oyda alsalar siyaset meydanından yok olmazlar. Ak partinin hizmet dışında başka bir şeyler yapması gerekmektedir.
 • Ilhami Ilhami 1 ay önce
  Bir zamanlar feto ile berabermislerde sonra kanli bicakli oluvermisler... bu ifadeler tam algi metodu... sanki iki taraf ayni... Sanki Erdoganda fetoculer kadar suclu,17 aralik ihaneti kadar Erdogan da soylemleriyle ayrismaya neden oldu...
 • atak rasinatak rasin1 ay önce
  seni aslında son zamanlarda okumaya başladım, daha önce yazıların çok dikkatimi çekmiyordu. fakat şimdi durumun ... çok benziyor. fakat maalesef senin ...gunda AKP'yi kurtarmaz gibi görünüyor
 • AgaAga1 ay önce
  Ben anlamadım gerek yok diyorsun yoksa sıkıntı yok varsa ki gerek olmasa bu gürültü kopmaz.Gerek var bu net.Ama parti kurulunca gelen oylar ak partiden olmayacak sadece . Bu biline.Ak parti yeni parti ile ittifak kurar bu da kötü olmaz.Herkes memnun olur millet hariç
 • Bürokrasi Nereye koşuyor ? Bürokrasi Nereye koşuyor ? 1 ay önce
  Bürokrasi tamamen Ak parti sonrasına göre dizayn ediliyor deniliyor .Ak parti misyonu ile alakalı olmayan insanlar bürokrasiye çok hızlı bir şekilde atanıyormuş . Yıllarca reisin misyonuna uygun çalışan herkes görevden alınacağı günü bekliyor . Yeni kurulacak partiye ancak böyle hizmet edilir
 • Erden can Erden can 1 ay önce
  Selamunaleykumkiymetli hocam ak partiye tamamen alt gelir gurubu dedigimiz isci kesimi oy veriyor ama bizlerde maddi acidan cok buyuk sikinti yasiyoruz asgari ucret2000 tl istanbulda en dusuk ev kirasi 900 tl den basliyor aylik aliyorum ne kadar dikkatli harcasakta aylik3 hafta sonra para bitiyor bence ak partinin ozellikle istanbulda oylarinin dusmesinin en buyuk sebebi budur acilen alt gelir gurubu dedigimiz isci kesimi ekonomik olarak birazda olsa rahatlatilmassa bence ak parti oylari dahada duser en buyuk korkum onumuzdeki secimlerde ak parti nin cumhurbaskanligini ve hukumeti kaybetmesinden korkuyorum ben ne kadar sikinti yasasamda kesinlikle ak partiden baskasina oy vermem ancak acilen sayin cumhurbaskanimizdan isci kesimi olarak bizleri birazda olsa rahatlatacak calisma bekliyoruz eger isci kesimi maddi acidan birazda olsa rahatlatilirsa insaallah ak parti oylari istenen seviyeye ulasacaktir allahim yar ve yardimciniz olsun amin
 • Ali AygünAli Aygün1 ay önce
  Sen de bu Parti'nin sözcüsü mü oldun.Şimdiye kadar niye seslerin iz çıkmadı hangi taşın altına elini koydunuz hangi probleme yardım ettiniz hep düşman tarafında gibi durdunuz şimdi utanmadan hak işliyorsunuz
 • HalilHalil1 ay önce
  Uyarıyı zamanında yapmak lazım,iş işten geçmiş,zulüm ettiklerimizden özür dilemek vay be.Düşürdüklerimize muhtaç olmak ilahi adalet budur işte
 • Bir garip yolcuBir garip yolcu1 ay önce
  Allah razı olsun hocam senden Rabbim herkese hakkı hakikati bilmeyi nasip eylesin inşallah.
 • Ahmet koç Ahmet koç 1 ay önce
  Deden Yavuz..... Sen kimsin ya.. Bu KADAR Tayyip düşmanı yazar ve yorumcular arasında sıkıştı.. Ama helal olsun yüzde yüz saygı ve ilgi duydum yorumuna. Allah razı olsun.
 • REİSREİS1 ay önce
  Bu yıldan sonra BİN "CALUT" partide kurulsa ... BU ÜLKEDE artık SEÇİM"de İKİ ayrı ZİHNİYET"in ve HAYATTARZI'nın OY"laması VE günlük hayatta ön SOĞUK SAVAŞI Yapılacak ...Kimin RAB" biTANRI"sı güçlü davası HAK"sa KAZANAN O"dur .BEYTULLAH"ın içinde ve herbir mekkeli müşrik evinde birden ÇOK TANRI PUT vardı ama BEYT" in RAB"bi ve resulü sav kazandı...
 • Ahmet koç Ahmet koç 1 ay önce
  Acayip insansın. Hem tefrikayı pöhpöhlüyorsun hemde ayrılığa düşmenin tefrikayı düşmenin tehlikesinden bahsediyorsun. Senin hangi önerini örnek alalım. Senin önerilerin hem fitneyi teşvik ediyor hemde silahın yolunu. Kusura bakma ama dışarıdan şizofren bir tablo sergiliyorsun. Ve ya hangisi tutarsa bak ben dememişmiydim gibi yağ gibi suyun üstüne çıkacaksın.. Kusura bak ma ama hayvan terli derler ya yemiyor artık.
 • Doğan onur Doğan onur 1 ay önce
  adaleti barış ve hürriyeti garanti altına alın. Ehliyet ve liyakat öne geçsin, rüşvet ve torpile geçit vermeyin, Hakkı merkeze alın. Yüzünüzü halka dönün.saadet te size gelir mhp de, Yeni particilerde ,Birliksağlanır
 • canmehmetcanmehmet1 ay önce
  Bir toplumda sosyal refahın artması :Devletin sahip olduğu zengin Hammade kaynaklarına değil, halkın yüksek bilincine (doğru eğitim-öğrenimine) bağlıdır.Ülke olarak, ihtiyacımız olan sivil-askeri yüksek teknolojiyi üretmenin yanında; bu teknolojiyi yatırıma dönüştürecek milli sermayeyi biriktirmeden, tam bağımsız olmamız ve rekabetçisi olduğumuz bir İngiltere-Fransa-Almanya ve Rusya kadar kalkınmamız nerede ise mümkün değildir. 21.asır, Nükleer Teknoloji asrıdır. Açık ifadesi ile bu teknolojiye sahip olmayan bir devletin bu yüzyılda; siyasal-ekonomik manada özgür olması da ham hayaldir. Bizim sorunumuz; iyi yetişmiş nitelikli siyaset-ekonomi insanımızın yeterli sayıda olmaması ve doğru yerlerde değerlendirilememesidir.Bu nedenle enerjimizi, ülke kalkınmasında değil,birbirimizle uğraşarak tüketiyoruz.
 • Ali BULUTAli BULUT1 ay önce
  Akparti ve Erdoğan yapacağı hizmeti fazlasiyla yapmıştır Erdoğanin yanlışları ona oy verenlerin yanlışlarından fazla değildir.Erdogan başkalarını dinlemeye başlarsa daha çok kan kaybeder ortalık karışır. Görünen o ki millette değişiklik isteği var. Bir sonraki seçime ülke böyle giderde olağanüstü durumlar olmazsa Erdoğan Ekrem kapışması olur ve Ekrem kazanır o yüzden Erdoğan bunu görmeli yerine sevilen biraz daha genç güvenilir çalışkan birini bulmaya çalışmalı yoksa ülke chp zihniyetine teslim edilecek ve kazanımlar berbat olacak en önemlisi ülke yine başkalarına peşkeş çekilecek
 • ZekiZeki1 ay önce
  Sayın dilipak sunuda belirtmek isterim ki yusuf kıssasındaki kardeşleri ona vallahide billahide allah seni bize üstün kıldı deyip hem allahdan hemde yusufdan af beklemişlerdir.yanlış yaptıklarını ve tevbe ediyorlar.ama bizimkiler.ne geliyorlar nede pişmalık duyuyorlar. Eger.af isteniyorsa layık olunması gerekiyor kişilerin
 • Zeki Zeki 1 ay önce
  Satın dilipak her seyde akpartiyi onun nezdinde baskan rte eleştiriyorsunuz fakat sunu hiç dile getirmiyorsunuz. Baskan ne yaparsa yapsın onlar asla memnun olmucaklardır.bunu cok gördük birilerini memnun etmeye calışırsanız kaybedersiniz emr olundugu gibi dosdogru olucaksınız maksat rahmanın rızasını kazanmaksa kısacası onların heva ve heveslerine uymadıgın sürece sende razı olmucaklardır o yüzdrn canları cehenneme zalimlerin
 • klmklm1 ay önce
  Adamlar ın görüntüsü Müslüman kimlği müslüman,konuşmaları da makul.Lakin haçlı hesabına çalışıyorlar. Maalesef çoğumuzu da kadırabiliyorlar...
 • SınırsızSınırsız1 ay önce
  Hükümetimize ortak önerim kesinlikle Saadet Partisini Bbp'yi ve Hüdapar'ı yanına almalı daha etkin olunmalı
 • Kardeşim Ahmet (yorumcu) sapla samanı karıştırma Kardeşim Ahmet (yorumcu) sapla samanı karıştırma 1 ay önce
  İhtilaller olmasaydı AP olmaz DP devam ederdi ANAP olmaz DP devam ederdi. Bu partiler ihtilallere reaksiyon olarak doğan ve birönceki partinin uzantısı partilerdir. Örneğin AP DP’nin yeni versiyonuydu. O da 1980 hain darbesi ile kapatıldı. Ak P 28 Şubat postmodern darbesine karşı bir reaksiyondur. 15 Temmuz da ayni akibete uğrayacaktı ki kahraman Millet izin vermedi.
 • dedeslidedesli1 ay önce
  Ahlakçılık tabiri “tefsircilik, hadisçilik” gibi bir ilmî alana aidiyete değil, bir taraftan ahlak üzerine ahkâm kesip fiyakalı retorikler üretmeye, diğer taraftan da gerçek hayat düzleminde ahlaksızlığın kusursuz temsillerini sergilemeye işaret etmektedir. Yine bu yazıdaki anlam örgüsüyle ahlakçılık, “toplum düzeninin sağlanmasında ahlakın büyük bir etkisi olduğunu, birçok toplumsal sorunun çözüme kavuşmasının ahlaka bağlı bulunduğu yönündeki görüş”e veya felsefe geleneğinde “ahlak yasasını felsefenin temel ilkesi olarak belirleyen öğreti” diye tanımlanan “moralizm”e de delalet etmemekte, aksine bilfiil ahlaksızlığa karşılık gelmektedir.
 • Fatih Taner VuralFatih Taner Vural1 ay önce
  BİZ SADECE DEMOKRASİCİLİK OYNUYORUZ.... AŞAĞIDAKİ ÖRNEĞİ SONUNA KADAR OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM...…………………. Clincton un meşhur ucgurgate skandalında ABD senatosunda azledilme oylaması yapıldı, Clincton Demokrat parti başkanıdır bilirsiniz... Cumhuriyetçi Partili bir senatör Clincton lehinde oy kullandı ve bizimkiler hemen gidip adama sordular, Cumhuriyetçi parti başkanıyla ters düşmez misiniz bu durumda, adam ne dedi, ne münasebet ben bağımsız bir senatörüm istediğim şekilde oy kullanırım ….. evet ABD de durum böyle... bizde böyle bir şey olacak o vekili yağlı kazığa oturturlar, parti fark etmez.... bizde vekiller nasıl seçiliyorlar, işte partilerin başkanları uygun gördükleri kişileri aday gösteriyorlar onlar arasıdan seçiliyorlar.... bizde demokrasi var demek güldürmesinler adamı :))))…. azıcık yürekleri yetiyorsa ABD deki başkanlık sistemini aynıyla getirirler, bu sözüm tüm partiler için …. bir de bilirsiniz ABD başkanı Trump başa gelince bir kaç ülkeden ABD ye girişleri yasaklamıştı, ve bu kararı bir mahkeme bozdu Trump hiç bir şey yapamadı, işte kuvvetler ayrılığı böyle olur …. türkiyenin sağı da solu da aynı, bir toplum bileşik kaplar misalidir, hastanesi neyse postanesi de odur, jandarması neyse polisi de odur, alisi neyse velisi de odur....hadi bir zamanlar rahmetli erdal inönü nün shp de yaptığı ön seçimli sisteme razıyız
 • Kul HakkıKul Hakkı1 ay önce
  "Birliğini korumak istiyorsanız, adalet, barış ve hürriyeti garanti altına alın. Ehliyet ve liyakat öne geçsin, rüşvet ve torpile geçit vermeyin, Hakkı merkeze alın. Yüzünüzü halka dönün. O zaman kovsanız da gitmezler." İŞTE BU KADAR BASİT...EFELENME DEVRİ BİTTİ ARTIK. LÜTFEN AKLIMIZI BAŞIMIZA DEVŞİRELİM...
 • DemircanDemircan1 ay önce
  Değindiğiniz hususlar çok önemli.ama şu enaniyet varya bunları yapmaya engel.O enaniyet kibir büyük bir melek olan şeytanı bile Rabbine isyana sevk etmiştir.Maalesef AKP de bu enaniyet ve kibrin ayak altına alınacağı bir irade göremiyorum.Keşke yanılsam.Hala AKP li olmayan seçilmiş belediye başkanlarını çalıştırmayın talimatlarının verildiği söyleniyor.Bu doğruysa kime yararı olacak.İstanbul seçimlerinde 31 martta sarı kart gösterildi.23 haziran ikinci sarı karttı.Bu kafada gidilirse ilk seçimler direk kırmızı kartla cezalandırılır.
 • zaferzafer1 ay önce
  Kuran Allah CC nun İnsanlığa öğüdüdür.Dinlenip yaşansaydı bu görüntü olurmuydu.Kibir deveye girince ne söylenirse söylensin artık ulaşılamaz.
 • Biz yükseldikçe düşmanımız çoğalırBiz yükseldikçe düşmanımız çoğalır1 ay önce
  MHP’yi böldüler, HDP’yi ayakta tuttular, Sıra Ak P’yi tırtıklamaya geldi. Amaç? İktidarı değiştirmek. Tarihe bakın gayet net gayet açık. Milletimiz tuzağa düşmüyor Elhamdulillah
 • Ahmet dert etme Eserleri bakımından Ak P tarihimizin en başarılı partisidirAhmet dert etme Eserleri bakımından Ak P tarihimizin en başarılı partisidir1 ay önce
  Hizmetleriyle damga vurdu Ak P. Eserler silinmez ki? DP ve AP hain darbeyle tabelayı indirdi. ANAP’ı bitiren Özal’ın partiyi bırakmasıydı. Üstelik DYP ve SHP(CHP sayılır) gibi 2 çetin muhalefet partisi ile mücadele etti. DYP AP’nin devamı olduğu gerçeği de ANAP’ın sonunu getirdi.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Abdurrahman bey partiyi öyle tarif ediyorsunuz ki adeta bir çıkarlar manzumesi. Her birey kendi çıkarı peşinde. Eğer durum buysa parti zaten bitmiş demektir. 50-60 yıldır iktidar olmayan CHP taş gibi ayakta duruyor. Demek ki çıkarla kurulan birliktelik ancak bu kadar oluyor. Temel beyin “bizim oyumuz az olabilir ama özgül ağırlığımız fazla” lafına istihza ile yaklaşmış senin gazete. Halbuki laf doğru. Çıkarlar bitse AK Parti bitecek demek ki! Halbuki bir Milli Görüş, bir MHP, bir CHP öyle mi? Beğenin beğenmeyin bunlar omurgalı, ilkeli partiler. ANAP, DP, AP öyle mi? Hepsi silinip gitti. AK Parti’nin geleceği de budur korkarım.
 • AHMETAHMET1 ay önce
  Abdurrahman bey partiyi öyle tarif ediyorsunuz ki adeta bir çıkarlar manzumesi. Her birey kendi çıkarı peşinde. Eğer durum buysa parti zaten bitmiş demektir. 50-60 yıldır iktidar olmayan CHP taş gibi ayakta duruyor. Demek ki çıkarla kurulan birliktelik ancak bu kadar oluyor. Temel beyin “bizim oyumuz az olabilir ama özgül ağırlığımız fazla” lafına istihza ile yaklaşmış senin gazete. Halbuki laf doğru. Çıkarlar bitse AK Parti bitecek demek ki! Halbuki bir Milli Görüş, bir MHP, bir CHP öyle mi? Beğenin beğenmeyin bunlar omurgalı, ilkeli partiler. ANAP, DP, AP öyle mi? Hepsi silinip gitti. AK Parti’nin geleceği de budur korkarım.
 • Erdoğan DüşmanıErdoğan Düşmanı1 ay önce
  Başarı için Erdoğan düşmanlığı yetmez! 15 Temmuz’da FETÖ darbe ile ülkeyi ele geçirseydi Gül, Babacan, hatta Davutoğlu ve kesinlikle de Arınç’ a dokunmazlardı. Var mı itirazı olan? Olan bize olurdu.
 • Deden yavuzDeden yavuz1 ay önce
  Sayın dili pak,birileri çıkıpta sana hadi ordan serseri yalaka dese,fitneci dese.siz onlara küser ömür boyu konuşmazsınız.o yeni parti kuracak kişilerse marifeti kendinden sayan egoist geri zekalı,munafık tabiatlı zatlardır,insanda zerre kadar vefa olsa bunların yaptıklarını yapmaz sende öyle.vatanımızın insanımızın müslüman kardeşlerimizin durumu orta iken Amerika'nın,Avrupa'nın İsrail'in bütün müslüman düşmanı devletletlerin ekmeklerine yağ sürmezdiniz,yaptığınız yorumlar uyarılar hep Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlu gösteriyor,ona vuruyorsun ,beyinsiz feto şakirtlerinin,Sadet partisinin haset insanlarının Nasıl hoşuna gidiyor.Allah'dan Korkmaz'lar,böyle bir lider Avrupa'da olsa,o lideri ömür boyu iktidardan hiç indirmezler ,en az yüzde 80 le iktidar yaparlar.hatalarını kusurlarını ör
 • ÖzkanÖzkan1 ay önce
  Sofuoğlu adlı arkadaşa sonuna kadar katılıyorum. Sn yazar; Siz hep uyardınız ama sizi dinleyen olmadı. Bundan sonra,kendi düşen ağlamasın
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  Yüz yıllardırenbüyükmeselelerdenbiriKAHT IRİCAL....Yanidevletadamıkıtlığı.....şöylebiretrafınızabakınbırakındevlet adamını,ADAM göreninizvarmı?... veyaadamabenzerbişey....Karlareridi b.....larayazaçıktı...şimdiBABACAN la GÜL partikurup,eşbaşakanolupbatırdıklarımemleketi ,devletikurtaracaklarmış......İKİSİDEBU GÜNLERİNBAŞMÜSEBBİDİRLER.... YÜCEDİVANDA yargılanmalarıgerekir.....BİR deABD İNGİSRAİL olmasabunları kim naapar.....Meşhurdarbı meselde olduğu gibivecizifadeyleKİM NE APAR , YALOVAKAYMAKAMINIdemişler yahani.... GÜLMÜŞ ,BABACAN ,DAVİDMİŞ , SARSAK ARINÇMIŞ VS VS.... Eskiyerağbetolsa,bit pazarınademiş atalar....HER BİRİBİRLAWRENCE ,HER BİRİ BİR FETTOŞ ,HER BİRİ BİRRAHİB BRUNSON....GÜL ,BABACAN ,DAVİDOĞLU , BUĞRA KAVUNCU ,SEYİT TÜMTÜRK ALAYI CASUS ...BENİ MAHKEMEYE VERSİNLER ,HERKES İDDİASINI İSPATLASIN , değillerse her türlü cezaya hazırım....ammaaaacasus olduklarını ispatettiğimde deonları kurşuna ben dizeceğim.....varmısınız...hepsi TÜRKVE ATATÜRKCUMHURİYETİDÜŞMANI..... HEPSİİSLAMADÜŞMAN....HASAN CELAL GÜZELANLATMIŞTI ,BUNLARFİ TARİHİNDE SAKARYAÜNİVERSİTESİNDEAKADEMİSYEN İKEN , ABDULLAH GÜLBİRYERLERE SORMADANKENDİ BAŞINAKARARALAMAZDI demişti.....bunlar yetiştirilmişcasuslar ,BABACAN gibi....FETÖ gibi.... KILIÇDAROĞLU ,İMAMOĞLU , BEŞİR ATALAY gibi....
 • irfanirfan1 ay önce
  evet parti kurmaya gidenlerle görüsüp neden böyle bir şeye ihtiyaç var diye sormalılar. banka yönetim kurullarına eski bakanları atıyorlar tamamen yalnış .hiç mi donanımlı bankacı kendi içinden yabancı dili olan genç insanlar yok onları atamanız gerekir. gençleri kazanmak lazım çamiye gitmiyorlar siyaset var diye. birde suriyeliler ile ilgili kısa uzun ve orta vadeli projeler açıklanmalı. mesela 10 yıl sonra bu ne olacak.
 • mustafamustafa1 ay önce
  Hocam yazınızdamuhatabına "F. Gülen’le dün kol kola idiniz bugün kanlı bıçaklı" diyorsunuz. Ancak biz fetoyla kolkola da olmadık, kanlı biçaklı da olmadık.methiyeler de düzmedik,ama harcanan, aşı, işi ve geleceği elinden alınan da biz olduk. Yetmedi FETOCU yapılan dabiz olduk. Selam ve Dua ile...
 • müslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslimmüslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslim1 ay önce
  Sayın dilipak ben hak din üzereyim demekle veya kuran, sünnetten alıntılar yaparak sadece lafla müslim olunmuyor. Her fırsatta laiklikliğin savunucusu olduklarını dile getiren, toplumu Allahın kanunlarıyla değilde, BATILı ların kanunlarıyla idare etmeye salık veren. ''Kredi''adı altında FAİZle para alıp borçlanmayı, ''kar payı'' adı altında FAİZle para verip haksız kazanç elde etmeyi topluma yayan. Rüşvet, yalan, talan, iltimas, ikiyüzlülük bile değil birçok yüzlülük, hırsızlık ve daha sayamadığım birçok küfür alametinin sergilendiği bu düzenin savunucusu ve destekleyicisi her kim varsa onların taptığıyla benim taptığım Allahın izniyle aynı değildir. Sizin tapmış olduğunuz bu pislik, fıskı fücur deryasındaki kişiler/partiler/oluşumlar/akımlar/ilkeler hiçbir zaman HAK değildir ve olmayacaktırda. O yüzden hayatında birkez bile olsa kuranda ne yazıyor diyipte merak edip bir sayfasını dahi okumamış bedbahtlar güruhuna, hakkı savunuyormuşsunuz izlenimi verebilirsiniz. Malesef sizin gibileri yüzünden cahil kesim bu düzende bir partiyi/kişiyi destekleyince islama hizmet ettiğini zannediyor. Ya bu tutumunuza devam eder de millete taşıdığınız ateşten eksilmemek kaydıyla kendi ateşinizide arttırırsınız. Yada tövbe eder Allah subhanehu ve tealanın ve onun kutlu elçisinin yoluna, sırat-ı müstakime tabii olur, hem milletin hemde kendinizin kurtuluşuna vesile olmuş olursunuz! Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin değil, Allahın olmalı değilmiydi? “İyi bilin ki! Yaratmak da, emretmek de (hükmetmek de yalnızca) O’na aittir. Âlemlerin Rabbi olan Allâh ne yücedir.” (Arâf: 7/54)
 • R2D2R2D21 ay önce
  Abicim biz koalisyonlardan kurtulalım falan diye başkanlık sistemine geçmedik mi budamı gol değil şimdi, ikinciyi geçtik third party i nerden bulacaz :) :) :)
 • mustafamustafa1 ay önce
  Hocam siz "Adalet, ehliyet ve dürüstlük konusunda hemen herkesle ortak bir zeminde buluşmak mümkün" diyorsunuz doğrumu? Peki öyleyse size başımdan geçen bir olayı anlatacağım. Fetocu diye beni görevimin başında aldılar. savcıya çıkardılarİfademi aldılarve aynı gün serbest bırakıldım. Telefonuma el koydular. Meşhur Fetoşon BAYLOK haberleşme ağı çıkmadı. 3 senedir bekliyorum.Bana SEN FETOCUSUN VE/VEYA FETOCU DEĞİLSİN diye bir MAHKEME KARARI ÇIKMIYOR. Şimdi sana soruyorum Hocam"Adalet, ehliyet ve dürüstlük konusunda nasıl benseninle ortak bir noktada buluşacam.Benim kaybolan yıllarımın hesabını kim vedrecek. Benim Aileme ,eşime , dostuma cektirdiğim acıların hesabını kim verecek. Söylermisin?DÜĞÜN DEĞİL BAYRAM DEĞİL ENİŞTEM BENİ NİYE ÖPTÜ. Öylemi. Y A N I L I Y O R S U N
 • R2D2R2D21 ay önce
  Eyüp yılmaz adlı yorumcudan alıntı"ak parti kendine hiçbir zaman rey vermeyenleri abad etti". Çok güzel ve doğru tespit bende ekleme yapayım 20dört saat akparti'ye Recep abime ve benim gibi menffaatsiz gönül vermiş insanlara hakaret eden, söven, vatan hainliği ile yaftalayan hiçbir zaman ak partiye oy vermemiş vermeyecek satırla doğrasan oy vermeyecekleri abad etti ediyor ve dahi edecek. Bu tipler bence hiçbir zaman hz Ömer gibi imana falan gelmeyecek 17 yılda gelmedi gelmeyecek çünkü söverek semirebiliyorlar niye imana gelsinler ki :)Bunlar gezi semirgenleri, fetöşperest, marksist militan, mezhepçi, kemalist, komünist, homo, sosyalist, faşist aşağılık adi,....... . Vallahi bu saatten sonra bende Hz yufus gibi affedici falan olamam, benim yeryüzünün halifesi olmak isteğim ve iddaam da yok adil şahit falan da olmak istemiyorum. AKP bu tiplere sahip çıkadursun ben artık AKPye sahip çıkmıyorum çıkamıyorum.
 • sineksavarsineksavar1 ay önce
  dürüst ol, ahlakını ipotek etme, KİMİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYORSAN açıks-ça yaz. bir seçim kaybedildi, batan gemiyi önce kim terk eder kendini tanımla.
 • mustafamustafa1 ay önce
  Adam %80 engelli. Engelli maaşı almak için başvuru yapıldı. Babasının tapulu evi var diye engelli maaşı vermediler. Evde bakım parası da almıyor. Hani siz mazlumun yanındaydınız. Hani siz fakir fukara, garip gurubanın yanındaydınız.
 • FF1 ay önce
  Mevlanadan bir alıntıyı yazına geçmişsin.“Gel, ne olursan ol yine gel, bu dergah umutsuzlar dergahı değildir, tevbeni bin kere kırmış olsan yine gel” ben sana gelmiyeceğim hocam. Çünkü sen beni haksız yere işimden,aşımdan ve geleceğimden ettin. yetmedi birde FOTO damgası vurdun.
 • MisafirMisafir1 ay önce
  Yazar 'ben demiştim' demeyi unutmuş.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  TEVHİD en haberi olmayana doktor dedi alın eve götürün herşeyeserbest artık herşeyi yiyebilir
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Tevhîdi itikadı olan bir parti lazım diğerleri hep aynı yok aslında birbirlerinden farkları hepsi Osmanlı bankası. Diye bir reklam vardı.
 • DermanDerman1 ay önce
  Ben kobra deyilde cuprayi severim akp ,sevmeyeni sanama bende severim,kisi kendine benzeyene omuz verir.kasap isteyene kuzu eti kimisinede domuz verir yazin buz iyi dir sicakda cabuk erir insankendine benzemiyeni iyi bilir bizimde sevinecegimiz gun gelir.
 • yetim ademyetim adem1 ay önce
  bismillah,başkan erdoğan ve Allah rızası için islam-iman-vatan davası olanların herkese teşekürler ederim. fakat akp bir asansörde yükselirken Allahın ipi ve sünnete yapışmayı bırakıp şeytan ve nefisinin oyuncağı olarak Allahın yardımı kesmesiyle çok sert bir şekilde zemine düşmüş ve önce kendine sonra vatana ve dünyaya yeniden gerçek adil islam düzeni vermesi için fırsat vermişdir. yiğit düştüğü yerden kalkar misali artık yeniden Allah'ın yardımı isteniyorsa yapılacak şeyler vardır. eğitim-ekonomi-aile-ticaret- v.b. bütün alanlarda insanı en önce manevi sonra maddeten azda olsa yaşatki devletde yaşasın ve Allah'tan yardım yeniden gelsin demesi lazım kişileri değil Allah'ı razı etmesi lazım eğer o razı olursa bütün dünya küsse etkisi yok eğer o razı olmazsa bütün dünya kabul etse tesiri yok o razı olduktan ve kabul ettikten sonra bütün halka kabul ettirir. -ırkçılık-faiz-içki-zina-kumar-lgbtciler-erkeklerin işsizliği-ailesiz yaşam-medyanın internetin serbestliği -kadınların yuvalarından ayrılması- anayasa ve kanunların islami adil düzende olmaması -liyakatli becerikli olabilecek kişilerin başkanlığın yapacağı adil düzen sınavlar ile tepe noktalara gelmemesi-tbmm , belediyelerde-devlet kurumlarında maaş-rüşvet-israf-rant -soygun-millete tepeden bakma ve azarlama ve başkanların , bakanların , hatta belediye başkanlarının partili olması v.b. bir çok hatalarda ısrar edilirse hem akp-hem devletimiz-hem dünya öyle bir zehir kustaracakki 2.dünya savaşınıda geçecek bir kusma olacak biz bunu kendi ellerimizle getireceğiz. çünkü Allah müslüman lara 1.dünya savaşında kafir kanı ile abdest aldırmıştı. biz millet olarak o zamanlar namazı-orucu-zekatı-adil düzeni v.b. Allahın emirleri ni terk ederek devlet ve millet olarak bir nevi Allah şefkat tokatı ile imanlıların imanını kurtardı.lütfen akit v.b yayın organları, yazarlar v.b . topluca gerekirse başkana , bakanlara gidilecek nere varsa toplucabir yapılması gerekenler- hataları uyarıngidin uyan ve uyandırmaya çalış vesselam.
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 1 ay önce
  Sn yazar, bu bence hayatınızın yazısı. 3 kere okudum. Bilgisayardan çıktısını alıp saklayacağım. Politikacıların, özellikle iktidarın bunu duvara asıp her sabah okuması ve o gűn yapacakları her türlü eylem sırasında akıllarına getirmesi lazım. Hiç umursamayacaklarını biliyorum ama ah bir kaale alsalar vallahi millet de, memleket de kendileri de salaha erer. İște bu yazı kurtuluș yolunu gösteriyor. Ama kimse kurtulmak istemiyor. Herkes memleketi en iyi be kurtarırım dâvâsında. Yorumları henüz okumadım ama eminim çoğu sırf bașka partiyi tutuyor diye kardeșini, vatandașını komșusunu din düșmanı, hain ilan ediyor. Hatta sadece tek bir sıfatla da yaftalamıyor. Aynı insan aynı anda hem PKKcı, hem Fetöcü, hem din düșmanı hem vatan haini oluyor. Bu nasıl bir körlüktür? Nasıl bir kafadır? Biz bu kafayla asla selamete eremeyiz. Beyinlere ekilen kin, nefret, bağnazlık tohumları öylesine dal Budak salmıș, öylesine vahși bir șekilde büyümüș ki insanı yabani ve ölümcül bir sarmașık gibi sarmıș. Ne hakikati görüyor, ne de sesini duyuyor. Siyasiler ve kraldan da kralcı olan taraftarları 'ölümüne' diye diye bu hınç ve linç yolunda nereye varacaklar?
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  sen den başka hiç kimse bağımsız karar verip, bağımsız kararlar alamamalı mı? yeni bir yol-düşünce sunamamalı mı? sadece sen ille de sen mi? katolik adeti gibi herkes papa ya mı itaat etmeli? O ne derse o mu? öyle olsaydı islam dinine ne gerek vardı? biz islam dini kurallarına uyacaksak herkesin dini kendine değil mi? hiç kimse kendi ile Allah arasına bir aracı koymamalı herkes kendi kararını özgürce verebilmeli. Allahın sana verdiğini hep hayra yormayı bilmek öğrenmek gerek. ordusunun en yüce makamındakiler vesile kılınarak bu millete en az 500 yıl yetecek hafıza verilmedi mi? bir insanın çilesi belkide yüzbin insanın rahatına sebep olmayacak mı? bir insanı gaflet ve dalalete düşüren allah bir milyon insanı gaflet uykusundan uyandırmaya muktedir değil mi? bazan bir akıla saplanıp kalmak yerine şimdiki yaptığınız gibi daha geniş çerçeveden, kuşbakışı bakabilmeyi öğrenmekle onbinlerce km uzaktaki mazlumlara çaresizlere açlara yardıma muhtaçlara yardım edebileceğinizi biliyormusunuz? sn. rte'nin varlığıyla nice müslümana kendi güvenini kazandırmış olabileceği, nice insana umut vermiş olabileceğini sadece Allah bilir. her zaman doğruyu savunmak, haklının yanında olmak gerekir.
 • Ismail Arslan.Ismail Arslan.1 ay önce
  Sayin Dilapak mesele sizin dusundugunuz kadar basit degil.Millet is ve as derdinde.Numan bey muhalufken dedigi gibi otobust duraginda bekleyen turbanli kadinla 4 ceker luks jeep le hava atarak gecen kadin arasindaki cozulmeden kaynaklaniyor.Her cuma gunu Filistin icin gosteri yapanlar nereye gitti.14 vatandasin kan bedeli 20 milyon dolara Israil adina dava acilamiyacak karari alindi.Toplum hak hukuk adalet istiyor.Temiz ve saibesiz hesap verebilir yonetuci istiyor.Gerisi lafiguzar.
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Sayın Dilipak seni Prof Mikail Bayram ın bir programında seyrettim.İşte sizin gibilerin gerçek bilim insanına verdiği değeri orada anladım.Programın sonuna kadar orada başın öne eğik bir şeylerle meşgul oldun.Değerli bilim insanı Mikail Bayramı dinlediğin bile meçhuldü. Bu sizi bu topraklarda çok az çıkan bilim insanlarına verdiğiniz değeri göstermesi açısından çok önemliydi. Çok önemli bir bilim insanı olan İbni Haldun boşuna dememiş.Türklerden bilim insanı çıkmaz. Şimdi bu sözü son yılların kendi kendini yetiştiren bilim insanlarından birisi olan Prof Mikail Bayrama verdiğiniz değerden bir kez daha anladım.Sen yine iyiydin kafanı önüne eğip birşeylerle meşguldün Yusuf kaplan denen tasavvufçu yobaz sa çekip gitti.Dinlemeye bile tahammül edemedi.Bu yobaz kafalı adam Mükail Bayramın celalettini rumi ve avanelerinin ne yaptığını orada söyleyeceğini bildiği için oradan hemen uzalaştı.Ben özellikle iknize odaklandım.Mikail Bayram Üstadın yaptığı araştırma ve incelemelerin alayına katılıyorum.Celalettin i Rumi şemsi tebriziye iltisak edip moğol ajanı oldu hatta orada çete kurup kendisi gibi düşünmeyenleri aforoz etti etmeye kalktı.Bu uydurma dinciler kesinlikle Allahtan değil güçlü insanlardan korkarlar.Bunların ilkeleri asla ve kat a yoktur. Yusuf kaplan osmanlının yıkılmasının en önemli sebebinin devlet yönetimine nüfuz etmiş cemaatleri bilmemektedir veya bilmezleikten gelmektedir.Oysa son olarak Sultan II Abdülhamit ingilizlerle işbirliği yapan bazı cemaatlerin liderlerini sürgüne göndermiştir.Bu tarih kayıtlarından açıkça bilinmektedir.Yine Aldülaziz bu yobaz cemaat tarikat yapılarının hışmına uğrayıp yeniçerilerin içindeki adamları tarafından katledilmiştir. Bu yusuf kaplan ahmağı bunu bile göremez durumdadır. Valla sizlerle bu ülke bir yere varmayacağı kesin.O Mikail Bayram kimseyi kırmamak için celalettin i ruminin hakkındaki gerçeklerden bahsetmemiştir.Bu milletin puu bitmez valla.Maalesef o putlardan birisi de mevlana denilen celalettin i rumidir.Bak cübbeli akp istanbulu kaybetti diye hemen karşıya geçme söylemlerinde bulunmaya başladı. Benim söylediğim yaşanıyor ve böyle giderse yaşanmaya devam edecek. Ne diyelim KUR'AN AYETTEN DE ANLAŞILDIĞI ÜZERE HER ZAMAN MEHCUR KALACAK. Başka bir yol görünmüyor maalesef.
 • CobraCobra1 ay önce
  İki yüzlü aile düşmanı fakiri sömüren zengine peşkeş çeken tayyibi ve akp bu ülkeden gitsin artık milleti fayiz kıredi borçla bitir diler
 • RRRRRR1 ay önce
  bira önce reis akp de oldukça küçülür diye yorum yapmıştım sonradan okuduğum haberlerin birindeCumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendisine ekonomi toplantılarında defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik. ‘Faiz düşerse, enflasyon düşer’ dedik. Gerekeni yapmadı. Aynı kulvarda değildik.” dedi.Muhalefet bunu köpürtüyorErdoğan kabine ve parti teşkilatında değişiklik olacağı iddialarıyla ilgili de, "Muhalefet bunu köpürtüyor. Siz de aynı çizgiye gelirseniz olmaz. Kabine değişimi gerektiğinde ben yapacağım, kimsenin söylemesi ile değişim yapılmaz. Beklenti içine girmeyin, muhalefetle aynı değirmene su taşımayın" ifadelerini kullandı.İŞTE TAMDA BU YÜZDEN AKPKÜÇÜLECEK
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Şartlar farklı dilipak.Her yönüyle devlet bitiyor,halk geçinemiyor,adalet liyakat bitti.Merkez bankasındaki parayı kullanan ilk parti yani son durak.Babacan,gül ılımlı ve akıllı insanlar ilk secimde 2002 gibi olur
 • takiitakii1 ay önce
  YENİ PARTİ KURULUCAK BOSNA DRAMININ SÖMÜRECEKLER ARAKAN DRAMINI SÖMÜRÜLECEKMİLLİ DEĞERLER SÖMÜRÜLECEK İSLAM DİNİ SÖMÜRÜLECEK VE OY KAMYONU HALİNE GELECEK OLAN BU DEĞERLER ÜZERİNDEN OY TOPLANACAK KİRALIK KALEMLERE PARA VERİLECEK ÖVÜCÜ YAZILAR YAZILACAKFANATİK TARAFTAR OLUŞTURULACAK KAHVEHANEDE PAZARDA ELEŞTİRİLTMEYECEK MERKEZ SAĞ PARTİ OLACAK İSLAMIN ŞARTI OLACAK İSLAMİYET MİLLİYETÇİLİK ŞARTLARI OLACAK NE VİZYONNNN NE MİSSSYONNN NE BİLGİ YİNE ESKİ KÖHNE KAFALAR PARTİDE OLACAK PARA BOL AKRABA YİGEN TARAFI BOL PARALI İİŞTE OLACAKTELİVİZYONDA KISIR ÇEKİŞMELER FETÖ CÜLERE AF BAŞTAN FETÖ CÜLERE AF İÇİN GİZLİCE SÖZ VERİLECEK BU AFFI DİLLENDİRMEK İÇİN KİRALIK KALEMLER ÇALIŞICAK YİNE AYNI LAKIRTIAYNI LAF AYNI SÖZLER ESKİ MERKEZ SAĞ PARTİ TARAFTARLARI PARTİ KURMAYLARI OLACAK ESKİ PARTİCİLERİN BATIK ŞİRKETLER KURTARILIACAKELEŞTİRENLER KOMİNİST DİNSİZ CART CURT LAFLARI SÖYLENECEK PARTİ FANATİKLERİ KÖRÜKLENİP ELEŞTİRENLERİN ÜSTÜNE SALINACAK HEPSİ BU
 • VahitÇelikVahitÇelik1 ay önce
  Gerçekleri yazdığınız içinsizlere teşekkürediyorum
 • DermanDerman1 ay önce
  Hatice hanim pontus demis,se kisi namiyla anilir mesela lale istanbulu hatirlatir bir cicektir lale,gucenecek veya hakarete varacak sekilde tepki vermek yakismamis bir hanima hani saygi vardi istanbul sozlesmesinde.mor cati duymasin,derhal der bunu asin haber verin nerde basin.insan bu kadarmi olur hasim.pontuz bir unvan bir cagrisim belki anlatmaya musait deyil yasim.haksizlik karsisinda egilmez basim.
 • mert merdomert merdo1 ay önce
  Ehliyet ve liyakat akp de yok rabana hep bana .Dün kemalistler bugün siyasal islam ne farkınız kaldı.Ya hayat pahalılığı işsizlik buna ne demeli.Bir almadığınız donumuz kaldi. AKP rabana hep bana küfürün sonra yoktur ZULÜMÜNÜ sonu vardır.istanbul seçimi her türlü yalana satılmış medyaya rağmen halk mazlumun yanında yer aldı hayatımda partilere üye olmadım Abdullah Gül parti Kurarsa gidip üye olacağım Demokrat Parti Yeter söz milletindir demişti bugün söz bir kişinindir kısacası Abbas yolcubizde bir ata sözü vardır merak et ve tercümesini yaptır babamın adaşı Abdurahman BEY"AV DE GOLADE DİMİNE GENİ DİBE " EV Jİ AKP YE
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Şunu iyi biliyoruzki AKP Soldan değil Sağdan yıkılır o yüzden Sağ gibi görünüp AKP yi yıkmaya çalışıyorlar gerek Meral Akşener gerek Temel Karamollaoğlu objektif ten yoksun tamamen hırslarıyla öfkeyle hareket etmekteler sadece Erdoğan düşmanlığı birde hepsinin tek sloganı İsraf nidaları ne derece doğru ise onlar hırsız onlar israfçı başkacada bir sebep bulamıyorlar.Ama kendileri ne derece doğru ki?Sözleri sarf edenler doğru ve güvenilir olsa bari!Meral Akşener tamemn kendini HDP ye adamış bir kadın Temel ise AKP ve Erdoğan yıkılsında nasıl olursa olsun bunun ne gerekiyorsa mübahtır varsayımıyla hareket ediyor..yani her ikiside at gözlüklerini takmış sadece tek hedef devirmek olarak bakıyor CHP den zaten hiç bahsetmiyorum o herşeyi ayyuka çıkarmış ne yapsa prim alıyor önce HDP ile ittifakını gizledi baktıki tepki yok şimdi aleni yapıyor görüyorki her AKP yada Erdoğan düşmanı nasıl olsa benim değirmeni su taşıyor soluğu bende alıyor onunda işine geliyor.Yeni partidekiamaç AKP oylarının bölünmesini sağlamak amaç devirmek onların amacı kazanmak değil düşmanım düşmanı dostumdur ne olursa olsun tamamen hırslarıyla hareket ederek egoları uğruna ideolojilerini yok etmişler peşlerinden de ne kadar onlara takılsa kardır mantığı...
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz1 ay önce
  münafıkla nasıl yol yürünür, sn yazar.bunun bir förmülü varsa bahsi geçenleri çağırın gelsin. bşk yrd, bakanlık verin gitsin.... iyi mi? kendine her desteği veren orta küçük esnaf vevatandaşı ayağa kaldırmalı...buna devlet alacaklarına uygulanmış tüm faizleri silip, kalan ana borçları faizsiz 80 eşit tks yapılandırsın.. destek artarak sürer.. ak parti kendine hiçbir zaman rey vermeyenleri abad etti... orta küçük gelir gurubu insanları zenginin ayağına paspas etti...ıspatlı..tabii ki siyaseti karunlaşma fırsatına çeviren sn c bşk yakınında uzağında kimselerdetuzu biberi oldu işin.. insan düştüğü zaman bunlar daha çok göze batar olur... tahta bavulla siyasete başkayıp kürklerle! gezenlerdenhiç kimse rahatsız olmadı..ha, gelme ihtimali olanlar ne ki, aynı vesselâm.05322325028
 • bir şey anlamıyorum 1 . 2. De saadet ileri gelellerine nasihat söyleseniz memnun olurum. ErdoganI devlet beyi çok seviyorum rabBim onlarI korusun onlara güç küvvet versin. bir şey anlamıyorum 1 . 2. De saadet ileri gelellerine nasihat söyleseniz memnun olurum. ErdoganI devlet beyi çok seviyorum rabBim onlarI korusun onlara güç küvvet versin.1 ay önce
  Yusuf bey
 • MetinMetin1 ay önce
  "Bakanlıktan alacağın birini almak o kadar kolay değil.... görevden alırsan, şu kadar kişiyle gitme ihtimali de var. Gidip karşınıza geçme ihtimali de var." Sayın Dilipak. Bu kabinede yer alan Bakanlar ın hiçbirinin böyle bir gücü yok. Birkaçı hariç hepsi özel sektörden geldiler. . Siyasetçi değiller. Tabanlarıasla yok. İcraatleri ise 1 yıl oldu, gerçekten hayal kırıklığı. Kimse korkmasın geldikleri yerden başka gidebilecekleri yer de yok. Götürecekler herhangi bir vekil de olamaz. Allah aşkına kim, hangi milletvekili bunlardan birinin peşine düşer de gider? Hiçbir siyasi parti bunları kabul etmez. Tek referansları Reisin bunları ataması. O da bir daha atamaz.
 • halithalit1 ay önce
  öyle bir eleştiri yapıyorsunki sanki halifeyi eleştiriyorsun oysa unutuyorsun sistem laik yönetim cumhuriyet anayasa bildik bu ahval içinde sen sanki şeriat sistemini yöneteni eleştiriyorsun yazık ya elazığda çıkan el aziz gazetesi var orda yazılanlara seni hakkında bazende inanasım geliyor
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere,YURTDIŞINDAN BORÇLANARAKEMEKLİolanlarahiç değilse"MİNİJOB"yani"yarı zamanlı" ÇALIŞMAMÜSÂDESİninbirânönce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • YavuzYavuz1 ay önce
  Tebrikler, Dilipak... Bu yazılanları veya söylenenleri duymazlar mı? Gerekli tedbirler alınmaz mı?
 • Şeytanın şakirtleriŞeytanın şakirtleri1 ay önce
  Buralara yorum bırakarak kendinizi ele veriyorsunuz. “Yeniden refah” demekle birşey elde edemezsin. Geçti Bor’un pazarı. Elhamdülillah FETÖ deşifre oldu. Başşeytan 15 Temmuz da “Erken huruç” yaparak kamikaze daldı ve tuş oldu. Örgüt manen öldü. Ruhsuz beden yaşamaz!
 • Faruk EratlıFaruk Eratlı1 ay önce
  Doğruluğundan emin olmadan yazma kardeşim o vakit!Seni de mi "sözü araştırılması gerekenler"den saymaliyiz bilmem ki..
 • Tuncay Tuncay 1 ay önce
  Ahmet hoca gittiği heryerde sizlere Cumhurbaşkanının selamini getirdim diyordu ve ortam coşuyor du.ben sahidim bizzat.benim anlamadığım ahmet hoca kimden cesaret alıyor.tabandanmi tavandanmi.Sayin dilipak sizin adil olduğunuza inanmıyorum.Ak parti ihtiyaçtan doğdu.siyasi taktiklerle iş başı yapıldı..
 • yeni türkiyeyeni türkiye1 ay önce
  Uğur Gürses yazmış:İstanbulda, büyükşehirbelediye ye Atanmış valinin bilançosu:51 günlük ‘kayyum’ bilançosu: ✔3 milyar 300 milyon yeni borç ✔ 1 milyar 700 milyon harcama ✔ 2 bin 500 yeni istihdam ...Personel sayısı 82 bin den 84 bin 500 e çıkmış.Borç toplamı 26,7 milyar dan 30 milyar a çıkmış
 • Hatice denen utanmaz iftiracıyaHatice denen utanmaz iftiracıya1 ay önce
  rum Pontus diye adama iftira atacağına aynaya bak. Eşek gibi milli iradeye saygı duyacaksın. Senin soyun ne bir araştır.
 • BEYİNSİZ-APTAL ADAM BAŞKALARIYLA VE BAŞKLARININ NE YAPTIĞIYLA UĞRAŞIRMIŞBEYİNSİZ-APTAL ADAM BAŞKALARIYLA VE BAŞKLARININ NE YAPTIĞIYLA UĞRAŞIRMIŞ1 ay önce
  Yine aynı kalıpta yazı.cümleler aynı.hocam bilmeyen,okumayan burdaki yorumcuların çoğuda-bunlar çoğunlukla kişilerle uğraşan beyin yoksunu yorumcular oluyor- senin gerçektende çok önemli biri sanıyor.zaten normal olan bu yani.yani okumayan adam size çok değer veriyor hocam.hatta sizi siyasette görmek istiyenler bile var.ne yapsın adam okumuyor ki, okumadığı için sizi filozof bile sanabilirler.aşağıda yorum yapan beyinsizlerin çoğu böyle.adam nie okusunki başkalarıının yapıpı ettikleriyle uğraşmak var.
 • İsmail AGARİsmail AGAR1 ay önce
  Diğer köşe komşularınızda okuyorlarmı sizi,pek emin değilim
 • mustafamustafa1 ay önce
  Adam Üniversite mezunu,2 yüksek lisans yaptı.4 yıl ABD de kamu yönetimi alanında doktora yaptı. Fetocu değil. Feto ile iltisağı,ilişiği ve mensubiyeti yok.bugüne kadar yakalanan hiçbir Fetocununifasedinde ismi geçmiyor. Telefonunda BAYLOKzaten yok.Fakir Fukara çocukları hazır bekliyor. Kimi ve Kimsesi yok. Seside çıkmaz Tut kulağından sen fetocusun at dışarı.Hocam Sen Birliğini Korumak mı diyorsun? Geçi
 • SuphiSuphi1 ay önce
  Alçakların değirmenine su taşıma işi olmuş bu yazı.... Maalesef...Şimdi malum medya bu yazı üzerinden saldırırsa mutlu olacak mısınızHa bu arada onlara, 2023 için ayrılmayın mesajı da olmuş...
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  işin özü 2 inci paragrafta veselam
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Adamın fetoyla ilişiği,iltisağı ve mensubiyeti yok. Telefonunda meşhur BAYLOK çıkmadı. fetonun okullarında,dershanelerinde okumadı, yurtlarında kalmadı, sendika ve derneklerine üye değil, keza katoloğ evliliği yapmadı.zaman gazetesi,sızıntı dergisi okumadı. okutmadı.Fetodan yakalan şahıs veya şahısların ifadelerinde ismi geçmiyor. elde edilen Dökümanlarda ismine rastlanilmadi ama feto YAFTALANMASIYLA meslekten atıldı. HEMDE MESLEĞİNİN ZİRVESİNDE. Hocam HAK nerede? Benim ömrümü ve geleceğimi elimden almışsın ben seninle nasıl HAKTA buluşacam. Ben seninle nasıl din kardeşi olacam. Ben seninle nasıl aynı safta buluşacam.BİR MÜSLÜMAN BİR MÜSLÜMANA BUNU YAPARMI?
 • ÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİMÖZGÜR BEYİN VE PRANGASIZIM ÖNERİRİM1 ay önce
  Eline Koluna sağlık,Ak Parti tarikat ve müteahhitlerle gözünü kapamış, adeletsizlik ve haksızlık,liyakatsizilik had safhada,halk müslüman eliyle paryalaştırılıyor,herşeyi bildiklerini sanıyor fakat hep ısırılıyor vede birkere ısrılırız palavraklarını atıyorlarisöylediklerine kendileri bile inanmaz hale geldi.Din bahane ticaret şahane,atatürk bahane tala şahane anlayışı hakim.Akıl ve bilim ve adelet anlayışını hakim kılmalıyızDemek büyük ortadoğu projesinin ekonomik ayağında müslüman eliyle müslümanı paryalaştırmak enönemli çalışmaymış.Artık akıla yönelmeli saçmalıkları savunmamalıyız.Ak Parti artık Ülke gelişiminde motoru ısıttı,umut değil köstek olmaya başladı,Halkın refah seviyesini üretimi arttırnma konusunda çaba yok..
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Merhum Mücahid , hatta bir kesimin görüşünegöreMücahid i EKBERERBAKAN'ınNERMİN HANIMLA evlenirken( Nerminvalidemiz!) ÇİFTEDÜĞÜN yaptığınıbiliyormuydunuz.... ECMAİN'EİSKENDERPAŞA'DA ,SOSYETEYE ÇINAROTEL DE....YEŞİLKÖY'de....
 • OkurOkur1 ay önce
  "İmam-ı Azam Ebu Hanife’nin talebeleri İmam-ı Yusuf ve İmam-ı Muhammed hocalarına itiraz edince, İmamı Azam onları yanından uzaklaştırmadı. Aksine kendine bir mesele sorulduğunda, “ben böyle düşünüyorum ama, talebelerim İmam-ı Muhammed ve Yusuf benim gibi düşünmüyor. Siz bir de onlarla konuşun ve kararınızı sonra verin” diyen benim mezheb imamım kendine gelenleri talebelerine yönlendirdi."Olaylar karşısında mezhep imamımızın harikulade insani ve imani bir yaklaşımı. Bu konuşmayı hatırlattığı için saygıdeğer yazara teşekkür ederim.Şimdilerde bizler ne yapmaktayız ? "Benden başka doğru olanı bilen yok" demedeyiz. Aslında bu düşünce bilgide, tecrübede, imanda zayıflığımızın göstergesidir. Benden başkası bu memleketi yönetemez, en iyisini, en doğrusunu ben bilirim demeye devam edersek, hatalarımızı, eksiklerimizi dile getirenleri neredeyse hainlikle suçlarsak, Allah muhafaza, yok edilmeye doğru gideriz.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Hocam sen hiç haksız yere aşından,işinden ve geleceğinden edildinmi?
 • mustafa mustafa 1 ay önce
  Adam bir ön dinleme karar yazısına sadece parafe atmış. Mahkeme ön dinleme kararı vermiş.Ön dinleme ile ilgili olarak hiçbir çalışma yapılmamış sadece kağıt üstünde kalmış.Dinleme karar yazısı ne hükümet ile nedehükümlet üyeleri ile ve/veya sayın cumhurbaşkanı ve ailesi ile ilgili de değil.vay senmisin bu yazıyaparafe atan FETO/ iddianemesine koydular yargılanıyor. Yetmedi Meslekten atttılar.Yetmedi fetocu damgası yedirdiler. Yetmedi fetocu diye şimdi iş bulamıyor. Ben şimdi seninle nasıl Hakta buluşacam. Ben şimde seninle nasıl DİN KARDEŞİ olacam. O halde Nerede Adalet,Nerede Barış,Nerede Ehliyet,Nerede Liyakat ve Nerede HAKKK
 • Saddam’da atom bombası varSaddam’da atom bombası var1 ay önce
  Saddam’da atom bombası var yalanıyla Irak’ı işgal eden ABD sonra”bomba yokmuş” dedi ama amacına çoktan ulaşmıştı. Şimdi Şer güçlerbenzer taktikle “TC DEAŞ’ı destekliyor” yalanıyla bizim aleyhimize dünyayı kışkırtıyor! Davutoğlugiller in derdi başka
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Geçen günlerde "Reis'in ve danışmanlarının dikkatine"diye nacizane bir yorum yazmıştım.Sayın Burhan KUZU'nun GÜL,DAVUTOĞLU ve BABACAN'ın kuracakları parti ile ilgili olarak çağrıda bulunmasını okuyunca tekraren o yazdığım yoruma benzer bir yorum daha yazmam gerekir diye düşünmekteyim.REİS'İN VE DANIŞMANLARININ DİKKATİNE!!!Sayın REİS'İMİZ, ben dilini terketmelisiniz,"Benim valim, benim kaymakamım, benim savcım,benim hakimim,benim bakanım,benim memurum,benim polisim,benim işçim..."uzayıp gidiyor.Hep ben.Benden başka kimse yokmuşcasına.Hepsi benim.Halbuki, BEN yerine BİZ kelimesi daha uygun.Bir kişiye ait değil hepimizi kapsıyor.BEN kelimesini MİLLETİMİZ KİBİR OLARAK GÖRMEKTEDİR.İkinci olarak, 17 senedir mütemadiyen tv'lerde her konuda, her açılışta, her toplantıda hatta cenaze merasimlerinde siz dahi konuşuyorsunuz.Elbetteki DEVLETİN BAŞI OLARAK KONUŞUYORSUNUZ.Ancak, konuşmanın da bir sınırı olması gerekir.Konularında uzman kişiler yokmu ki sürekli konuşuyorsunuz?17 yıldır Mütemadiyen konuşmalarınız MİLLETİMİZ TARAFINDAN YILGINLIK OLARAK ALGILANMAKTADIR.Üçüncü olarak,ESKİ PARTİ KURUCU ARKADAŞLARINIZI şöyle böyle diyerek, hemen hemen hepsini devre dışı bıraktınız.Neymiş efendim?Hatalılar,kusur işlediler!Hepimiz et ve kemikten ibaretiz.Hepimizin hatası var.Sizin hiç hatanız, kusurunuz yok mu?Eski arkadaşlarınızın yerine, sadece cebini düşünenler her tarafı(partinizi)işgal ettiler.31 mart seçimi ile 23 haziran seçimlerine bakılınca cebini dolduranların menfaat kokusunu alınca nerelere savruldukları ap açık meydandadır.Yoksa, üç aya yakın bir süreyle bir milyona yakın oyun karşı tarafa geçtiği ne ile izah edile bilinir.Sayın REİS'İMİZ,BEN dili terkedilmeden, 24 saat tv'lerde her konuda konuşmalar bırakılmadan, küsülü olan arkadaşlarınızın gönlünü bir baba şefkatiyle almadan ve partinize(HAİNLER HARİÇ) davet etmeden, AİLE BAKANLIĞI,MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'nı ilgilendiren sahalarda palazlanmaya başlayan LGBTİ'lilerin MİLLETİMİZİ HAYVANLAŞTIRMAYA çalışan LUT KAVMİ kalıntılarının çalışmalarına DUR denilmeden,işsizliğiğe daha fazla eğilmeden, AKP+MHP+BBP+İYİ+SP+MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR KİM VARSA bu birliktelik oluşturulmadan 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı veya Başkanlık seçimlerini kaybedersiniz.Çünkü, karşıonızda kenetlenmiş bir blok var.Buna benzer yüzlerce yazılacak başlık var ancak, ben bir kaç taneyle yetindim.Okuyan partililer, REİS'in danışmanlarına, danışmanlar da REİS'e mutlaka duyursun!Bir vatandaş olarak uyarıda bulundum.Bu uyarım hepimizin yararınadır.Ben vazifemi yaptım, gerisi yazdığım muhatapların!Sayın editör bu yazıyı yayınlarsanız memnun olurum.Selam ve saygılarımla.
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Geçen günlerde "Reis'in ve danışmanlarının dikkatine"diye nacizane bir yorum yazmıştım.Sayın Burhan KUZU'nun GÜL,DAVUTOĞLU ve BABACAN'ın kuracakları parti ile ilgili olarak çağrıda bulunmasını okuyunca tekraren o yazdığım yoruma benzer bir yorum daha yazmam gerekir diye düşünmekteyim.REİS'İN VE DANIŞMANLARININ DİKKATİNE!!!Sayın REİS'İMİZ, ben dilini terketmelisiniz,"Benim valim, benim kaymakamım, benim savcım,benim hakimim,benim bakanım,benim memurum,benim polisim,benim işçim..."uzayıp gidiyor.Hep ben.Benden başka kimse yokmuşcasına.Hepsi benim.Halbuki, BEN yerine BİZ kelimesi daha uygun.Bir kişiye ait değil hepimizi kapsıyor.BEN kelimesini MİLLETİMİZ KİBİR OLARAK GÖRMEKTEDİR.İkinci olarak, 17 senedir mütemadiyen tv'lerde her konuda, her açılışta, her toplantıda hatta cenaze merasimlerinde siz dahi konuşuyorsunuz.Elbetteki DEVLETİN BAŞI OLARAK KONUŞUYORSUNUZ.Ancak, konuşmanın da bir sınırı olması gerekir.Konularında uzman kişiler yokmu ki sürekli konuşuyorsunuz?17 yıldır Mütemadiyen konuşmalarınız MİLLETİMİZ TARAFINDAN YILGINLIK OLARAK ALGILANMAKTADIR.Üçüncü olarak,ESKİ PARTİ KURUCU ARKADAŞLARINIZI şöyle böyle diyerek, hemen hemen hepsini devre dışı bıraktınız.Neymiş efendim?Hatalılar,kusur işlediler!Hepimiz et ve kemikten ibaretiz.Hepimizin hatası var.Sizin hiç hatanız, kusurunuz yok mu?Eski arkadaşlarınızın yerine, sadece cebini düşünenler her tarafı(partinizi)işgal ettiler.31 mart seçimi ile 23 haziran seçimlerine bakılınca cebini dolduranların menfaat kokusunu alınca nerelere savruldukları ap açık meydandadır.Yoksa, üç aya yakın bir süreyle bir milyona yakın oyun karşı tarafa geçtiği ne ile izah edile bilinir.Sayın REİS'İMİZ,BEN dili terkedilmeden, 24 saat tv'lerde her konuda konuşmalar bırakılmadan, küsülü olan arkadaşlarınızın gönlünü bir baba şefkatiyle almadan ve partinize(HAİNLER HARİÇ) davet etmeden, AİLE BAKANLIĞI,MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'nı ilgilendiren sahalarda palazlanmaya başlayan LGBTİ'lilerin MİLLETİMİZİ HAYVANLAŞTIRMAYA çalışan LUT KAVMİ kalıntılarının çalışmalarına DUR denilmeden,işsizliğiğe daha fazla eğilmeden, AKP+MHP+BBP+İYİ+SP+MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR KİM VARSA bu birliktelik oluşturulmadan 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı veya Başkanlık seçimlerini kaybedersiniz.Çünkü, karşıonızda kenetlenmiş bir blok var.Buna benzer yüzlerce yazılacak başlık var ancak, ben bir kaç taneyle yetindim.Okuyan partililer, REİS'in danışmanlarına, danışmanlar da REİS'e mutlaka duyursun!Bir vatandaş olarak uyarıda bulundum.Bu uyarım hepimizin yararınadır.Ben vazifemi yaptım, gerisi yazdığım muhatapların!Sayın editör bu yazıyı yayınlarsanız memnun olurum.Selam ve saygılarımla.
 • Zerre kadar şeref Zerre kadar şeref 1 ay önce
  Zerre kadar şerefi olan PKK-HDP, FETÖ’nün ve AB-ABD’nin “DEAŞ’ı destekliyor” yalanıyla saldırdıkları hükümetimize ve dolayısıyla devletimize kuvvet vermek yerine zaafına çalışmaz. Bizden ne istiyorlar? Parçalanıp güçten düşmemizi. Yani “Hasta adamı” istiyorlar.
 • ........1 ay önce
  Küreselci neoliberal akp artık çökmüştür bundan sonra bu toprakların evlatlarina , ahlak ve maneviyatının temsilcisi çocuklarına ait yeniden refah partisini desteklemek vaktidir
 • VefaVefa1 ay önce
  Herkesin parti kurmasini anlarimda, su Davutoglu hangi yuzle parti kurmaya calisiyor..???......Cozum surecinin mimari, Turkiyeyi ortadoguda batakligin ortasina birakan,5 milyon multeciyi Turkiyeye yerlestirmek onun akil ve kararlarinin bir sonucudur.....Demekki, stratejik rezilliklerinden hala akil almis degildir.
 • HARUNHARUN1 ay önce
  Hatice Hanım AKP li arkadaşlar biz hata ettik milletim beni afetsin diyen Sn:Cumhurbaşkanı 130.000.kişiyi ihraç etmiş bunların 30 bini beraat ettiği halde görevine döndürülmemiştir.90 kişi intihar etti.vebali sizlerin üzerinedir.Memurlukta mülakatın getirilmesiyle sadece adamı olan akp liler işle alınmaktdır.Buda Halktaki ADALET duydusunu zedelemiştir. Eğitim alanında Sn Dilipakın yazdığı gibi% 35 cenabet gezen çoğunluğu imam hatipten yetişme % 14 ateistten bahsetmiyorum.Tarımdaki ekonomideki fiyaskodan bahsetmiyorum. Siz ve Akparti HAK ve ADALET üzeri birleşmedikçe kaybedeceksiniz.
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Sayın Dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam bugünün durumu öyle anlattınız ki çok mükemmel bir yazı.Tabiki bende bildiğimi söyleyeceğim insan oğlu dünyada olduğu için hedefi dünyadır yani dünya için düşünüyor nasıl zengin olacağım nasıl makam sahibi olacağımı düşünüyor ve hedefe ulaşmak için çapa sarf ediyor halal haram dikkat etmiyor.Halbuki biz insan olarak bu dünyaya gelişimizin sebebi imtihan olmak için geldik.Esasında insanın hedefi ahireti nasıl kazanacağım bu imtihanı nasilkazanacagim olması gerilirken başka hedeflere yöneliyor böyle olunca insanlar bu fani dünya için bir birine düşüyor
 • İzzet İzzet 1 ay önce
  Önce adalet

Günün Özeti