Yaşlı adam rahatsız

18 Nisan 2019 Perşembe

XYZ kuşağına, bir gecede bütün Türkiye’yi sayıp, 2 ilçedeki oyları 19 gün gece gündüz çalışıp nasıl sayamadığınızı anlatamazsınız. Aslında bunu ne yaşlısına, ne gencine, ne kadınına, ne erkeğine, ne yerlisine, ne de yabancısına anlatabilirsiniz.

Bu rezaleti sağı solu, şehirlisi, köylüsü, Alevi’si Sünni’si, Türkü Kürdü, okumuşu okumamışı ile hep birlikte başardık. Hem de böyle bir zamanda. Ne kadar övünsek azdır. Hayır! Bu durum Türkiye’ye yakışmıyor. Kim kazanırsa kazansın, kaybeden Türkiye’dir. Kaybeden siyasettir. Kaybedilen zamana yazık. Herkesin hukuki gerekçeleri var, herkesin makul ve mantıklı argümanları var. Herkes kendince haklı. Bütün bunlar yukarıdaki tesbiti (siz iddiayı deyin) değiştirmiyor.

Eğri oturup doğru konuşalım. Bana seçmen kaydırması yapılmayan bir seçim söyleyebilir misiniz! Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bu işte başı çeker. Hepsi, muhtarlık seviyesinde, belediye seviyesinde her zaman bu işi yaptılar. Bugün geçmişe göre, nüfus kayıtlarının MERNİS’e kaydı ile en aza indi. Yoksa İstanbul’dan her seçim zamanı nerede ise her mahalleden günübirlik turlar düzenlenirdi ya hu!

Bakın seçmen nakli bugün, geriye dönük sorgulanabiliyor. Bunu kim yaptı. Kim nereden nereye kaydırıldı, bu işlemi yapan memur, muhtar, ya da adres gösterilen mekân, hepsi belli. Ve bu işler daha seçimden aylar önce, yılbaşında yapılmış. Bunların kimlikleri belli olduğuna göre, siyasi eğilimleri de belli. Hatta yılbaşında bunun farkına varılmış. Peki, niye düzeltmediniz. Sorumlularını yargının huzuruna çıkartmadınız.

Seçmen kütükleri ilan edildi. Bunlar laf olsun diye ilan edilmiyor herhalde. Parti teşkilatlarının tek tek bu listeleri incelemeleri gerekmiyor mu? Peki, niye görevinizi yapmadınız? Görevini yapmayan parti teşkilatı yöneticileri hakkında işlem yapacak mısınız? Bakın bunu AK Parti, CHP, MHP, herkes için söylüyorum.

Adil bir seçim istiyorsanız, benim adamım, senin adamın demeden adil şahitler olup, gereğini yapacaksınız. “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” demeyeceksiniz. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, mazlumdan yana, zalime karşı olacaksınız.

Bu seçimden, özellikle İstanbul ve Ankara’da, eğer bu milli irade gasıpları hakkında bir darbe girişimi gibi sonuçta yüzlerce görevden alma ve hakkında adli işlem yapılan sanık görmeyeceksek, ben bu tartışmalar  ülkeye zaman kaybettirmek için yapıldı diyeceğim. 

 Hem bu tezgâhı kuranlar, hem de hak ve hukuk arayışı bahanesi ile ortalığı birbirine katanlar, aynı yanlışın işbirlikçileridir diyeceğim.

Ayıptır, yazıktır, günahtır, milletin zekâsı ile alay etmeyin. Bir de ne olur Allah rızası için “Bizim de bu hatamız, ihmalimiz, eksiğimiz oldu” deyin.

Sandık kurulunda sayımdaki hata, sandık sayım kaydındaki hata o kayıt tutulurken sizin adamız neredeydi, ne yapıyordu. Hadi atladı, cahillik etti. O imzalı tutanak size geldi. Niye o an incelemediniz. Baktınız yanlış var, hemen o gün o hata düzeltilir. Gitti, icmal listesinde, sandık sonuçları toplanırken, hata, kaydırma yapıldı. Sonuç aynı ama CHP’nin oyu Vatan Partisine, AK Parti’nin oyu CHP’ye, bağımsızın oyu AK Parti’ye yazılmış. 

Taksir de olabilir. Taammüd de. Bunu yapan belli. Hatayı tespit de mümkün. Hadi buyurun, evet hak yerini bulsun da haksızlığı yapanları ortaya çıkartın ve hesap sorun. Bakın siz bir şey yaparken ve söylerken, sizin ne söylediğiniz kadar, muhataplarınızın ne anladıklarını da hesaba katmanız gerek. İnsanlar bu karmaşık hesaplar hakkında köy kahvehanesinde, ya da kendi aralarında neler konuşuyorlar biliyor musunuz?

Ya hu Karadenizli ve doğulu, siyasi partilerin arka bahçesi hükmündeki derneklerde oturan ve yıllardır bu işi yapan insanlar sizin bu tartışmalarınız hakkında ne düşünüyor, ne konuşuyor biliyor musunuz? Trajikomik bir durum var ortada. Bindiğiniz gemiyi batırıyorsunuz. Kazananı olmayacak bir kavgaya tutuştunuz. Geçmiş itibarı ile “Tencere dibin kara, seninki benden kara”. Kimse temiz değil bu anlamda. Bakın bu konuda CHP gibi örgütlü partiler daha profesyonelce hareket ederler. Onlarda devrimci bir akıl da var ya, cahil cesareti ile “ben yaptım oldu” havasındalar.

Sahi yılbaşında bu işin farkına varılmış. Nüfus müdürlüğünde bu işi yapan, belediyeden personellerle işbirliği içindeki bu kişiler hakkında adli soruşturma sürüyor. Bu iş sadece bu “günah keçisi” seçilen 3-5 kişinin üzerine yıkılarak geçiştirilemez. Bana kalırsa asıl sorun bundan sonrası ile ilgili.

Bakın oy kullanamayacaklara oy kullandırılması, ölülere oy kullandırılması, mükerrer oy, sandıkta hile her zaman mümkün. Bunların bir kısmını tespit de edemezsiniz. Bu işte hata payı vardır. Ama bir kısmını tespit etmek ve düzeltmek mümkün. Bunların sayısal ağırlığı sonucu değiştirmeyecekse konu bir şekilde YSK tarafından hükme bağlanabilir. Bakın her iki tarafın da bütün iddiaları gerçek olsa, ama bu sonucu, bu sürecin bu şekilde bir netice doğurmasını meşrulaştırmaz. 

Bana kalırsa bu süreçte ne partiler, ne medya, ne sosyal medya, yargısal bir görev icra eden YSK’nın hukuki misyonuna saygı gösterdi. Siyasi bir ayıbın yanında, hukuki bir ayıp da söz konusu.

Merak ediyorum, seçim yenilenir ve sonuç değişmez ve hatta açık ara bir fark ortaya çıkarsa ne olacak. Bakın parti ayrımı yapmadan söylüyorum, seçmeni küstürdünüz. Ve en az 45 gün daha seçim kavgası. Hatta yeniden itirazlar söz konusu olursa bir 20 gün daha sayım tartışması. Bir yılın dörtte üçünü bir seçim için heba edeceksiniz. Böyle demokrasi, Milli İradenin tecellisinin işlemi, seçim olmaz.  Varsayalım, YSK mazbatayı İmamoğlu’na verdi, ne yapacaksınız?. Bu konu hep böyle devam edecekse sonu nereye varacak. Ha! Zaten AK Parti Mecliste çoğunlukta. Yanlış yapmasına izin vermezsiniz. İçişleri Bakanı da sizden. Şehircilik Bakanı da. Maliye Bakanı da. Adamı boğun demiyorum. İstanbul’u boğarsınız. Ama yanlış yapmasını engellersiniz. Eğer hukuk dışına çıkmazsa ne ala, çıkarsa, hem siyasi irade hem de yargı denetimi söz konusu. Görevden alırsınız.

Benim ilk ve son sözüm şu: Adil şahitler olacaksınız. 

Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun, haklıdan yana, haksıza karşı çıkacaksınız. 

Haksız babanız da olsa, haklı düşmanınız da olsa, bir topluluğa olan öfkeniz sizi onlar hakkında adaletsizliğe sevketmemeli.

Son bir söz daha, bakın bu durumdan sadece gençler değil, yaşlılar da rahatsız. 

“Geciken adalet, adalet değildir”. “Biz ıslah edicileriz” diye ortaya çıkıp bozgunculuk yapanların varacağı yer “ila cehennemüzzümera”dır. 

SON DAKİKA: CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ekrem İmamoğlu’nun İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldığını bildirdi. Bu noktada devri işlem yapılacak ve İmamoğlu göreve başlayacak. Ancak itirazlar konusunda yeni bir karar, tezkerenin iptaline hatta seçimin yenilenmesine yol açabilir. Ancak gelinen nokta, belli bir sürecin sonuna gelindiğini gösteriyor. Bu konuyu önümüzdeki günlerde gelişmelere göre yeniden değerlendireceğiz.

Selam ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Doğru aleyhime de olsa Doğru, yanlış aleyhime de yanlış olsa yanlış diyorum.Doğru aleyhime de olsa Doğru, yanlış aleyhime de yanlış olsa yanlış diyorum.1 ay önce
  Bugün Ak Parti oy veren liyakat istemeli kendine ayrımcılık istememeli tam aksinekendine ve çevresine ayrımcılık isteyen bir çok makam ve mevkiyi elde etmiş ve orayı kullanmakta,torpille ve likayatsızkişiler işe alınmakta. Torpille ve liyakatsız bir makama gelen kişiden doğru işler beklenmez vatandaş küser bu şekilde. Öbür tarafta samimi Ak Parti ya kendi kenarda kalmakta ( benim gibi ama ben oyumu da hamdolsun kullandım) ya da kenarda bırakılmaktadır. Bunlar olduğundan dolayı benim dileğim en az 1 milyon oy farkla istanbul kazanmalıydı ama yanlışlarımız ha bu arada 1 milyon diyorum ya 1 milyon farklı sebebi vardır deyip doğru teşhisdoğru tedavi ile yolumuza devam etmeliyiz. Dünyaya sivri sineğin kanadının değerikadar değer vermeyen Allahınız. Biz Alah iman etmiş inançlı insanlar birbirimizedünyanın içindekileri yüzünden düşmemeniz.
 • Doğrusu davutDoğrusu davut1 ay önce
  Evetsayındilipak size hak veriyorum. Ben bir ak parti seçmeniyim konuştuğumuzseçim çalışmaları na katılan ne kadar dostum varsa ak parti ve tayyip Erdoğan'ınvizyonunu yakışmayan insanlarla dolu diyorlar mili Milis gücünükurun ak partiden nefret eden ne kadar insan varsa önemlimakamlar da oturuyolar.bu oy bile vermeyiniz küfredeninsanları size kim öneriyor.kuzenim 4 yıldırpolis MYO sınavlarına giriyor ama mülakata Eleni yor.bu iş torpil ile oluyormuş. Önce fetö den kadro alınmadışimdi dahada kötüakplilerle. 1 temmuzda ölen nesli karşınıza aldınız. Halisdemirlere İHAnet ediliyor.siz herhangibir parti değilsiniz.insanlarınumutlarıve dualarıvar.bunu yıkmayın Fetönün siyasi kanadına dokunul madı alttakilerin canı çıktı. Tuz kokuyorşu tepeniz deki yiyenerler den kurtulun. Doğruolarakiler le.allahın yardımını hak edin.
 • LeylaLeyla1 ay önce
  Kendileri 4/4 lük imamoğlu na yanlış yaptırmayacaklar öyle mi? Peki imamoğlu izninizle yanlışa karşı talana karşı yolsuzluklara karşı çıkabilir mi acaba lütfedermisiniz ?
 • Ergün acarErgün acar1 ay önce
  Sayın Dilipak merhabalarYazıyı zihninizle değil bilincaltinizla o kadar güzel yazmışsınız ki herseyi itiraf niteliğinde.
 • Acı GerçekAcı Gerçek1 ay önce
  Eskiden tarım ülkesiydik, israil'in gdo'lu tohumunu kullanmayı zorunlu kılan yasalarla tarımcılık bitirildi, dolayısıyla hayvancılık da bitti. Birazcık fabrikamız vardı onların da hepsini sattı. Üretim 0'a düştü, ülke şuanda yalnızca halktan alınan olağanüstü yükte vergilerle ayakta duruyor.
 • Ahmet ErAhmet Er1 ay önce
  Erdogan ve Ak Parti dusmanliginizi son bir yildir saklamiyorsunuz. Adalet, hak ve hukuk deyip ettiginiz sozler pes dedirtiyor. Surekli ima, ima. Bir sey biliyorsan acik yaz. Veri varsa savciliga suc duyurusu yap. Bu ne yahu? 
 • MUZAFFERMUZAFFER1 ay önce
  GÜVENİLİRLİĞİNİ SORGULAMAYA BAŞLADIM SAYIN DİLİPAK...
 • Dilipak nereye koşuyor ?Dilipak nereye koşuyor ?1 ay önce
  Hergün düzenli olarak okuduğum yazilarinizi, bundan sonra asla okumayacagim, son zamanda yazilariniz, karşı mahalleden yazılmış gibi..hayırlısı olsun...Allah Hidayet versin...
 • SALİHSALİH1 ay önce
  SENHİÇİLÇESEÇİMKURULUNUNİÇİNDEAKPARTİLİYETKİLİ MİGÖREVYAPIYORZANNEDİYORSUN.HIRSIZİÇERDEBEYEFENDİ ,BUTÜRHARAMİLERİNHERYAKALANIŞINDAEFENDİMBUHALKAKADARİNMEMELİ ,ADAMSAFÇAGİTMİŞTİRVBVBYAZIP DURDUNHEP .SAYINDİLİPAK , BUBİNLERCEHIRSIZLIĞA HİÇBİRLAFETMİYORSUN ?HIRSIZDANBAŞKANOLMAZDEMİYORSUN?pkk ' LILARIN DESTEKLEDİĞİ ,SELO' YUÇOKSEVEN ADAMDANBAŞKAN / ŞEHR_İEMİN OLMAZDEMİYORSUN ,,,,,,,
 • RECEPRECEP1 ay önce
  SAYINDİLİPAKBUİKTİDARCHPYİ PEKDİNLEMİYORSİZENİYİSİ CHP 'YEGEÇİN HAK ,HUKUKDERKENTEMELBAŞKANGİBİ KEMALDENÇOKSAVUNUYORSUNUZCHP 'Yİ.AK PARTİNİN HAKKANİYETLİ VB.DAVRANMADIĞINI ,OYU ÇALDIRDIĞINI SÖYLÜYORSUN.SAYINDİLİPAKADAMSEÇİMKURULUNUNİÇİNDE REYLERİONABUNA YER DEĞİŞTİRİYOR. YILBAŞINDANBAHSEDİYOSUN VELEVKİ YARGI ONUNFETOCUDİYETESBİTEDİPİŞLEMYAPSAYDIENBAŞTAMEMURA KADARİNDİLERÖFKENİZADALETİNİZİAŞTIDİYEENÖNCESİZZIRLARDINIZ.HIRSIZİÇERDEİSEKAPIİŞEYARAMAZ.SİZDIŞARIDANSITINIZDANE KÜFEVAR NESORUMLULUK,HERŞEYEBİRSÖZÜNÜZVAR.
 • Gölovalı Gölovalı 1 ay önce
  Cevap verecek olan yorumcu arkadaşlar varsa sevinirim
 • Gölovalı Gölovalı 1 ay önce
  Sayın editör yazılan yorumlar ve görüşler yazar tarafından okunuyor mu veya siz ona iletiyor musunuz saygılarımla
 • intertiumintertium1 ay önce
  sayın yazar adamsın adamsınız işte doğrular sizi seviyorum
 • KAMBOÇYAKAMBOÇYA1 ay önce
  Nasip ne ise o olur
 • BİÇAREBİÇARE1 ay önce
  Benim ilk günden beri sorduğum soru... Hırsızı biliyoruz, yedikleri ilk nane değil...Peki sizin adamlarınız nerdeyde?Devletin her zerresi karşınızda iken, 2002'de, Allah rızası için çalışan AK Partililer oyları çaldırtmadı.Şimdi ... AKP'liler, devlet dağ gibi arkalarındayken oyları çaldırdı. Yazıklar olsun...Allah rızası için yolaçıktıklarınızı, yolda torpil için size katılmış gibi görünenlere satarsanız sonubu olur... Onlar sizi ilk fırsatta satar. Ağlamayın...
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Fransada yaşayan kardeş ismini yazsan daha güzel olmazmi.Fransada yaşamak şerefmi variyor size.Nerede ölürsek ölelim .Allah ccbizleri müsliman olarak öldürsün
 • KUZEY CAROLINAKUZEY CAROLINA1 ay önce
  Teknoloji her gun degisiyor
 • DallıDallı1 ay önce
  ESKİDEN CAHAPA NE YAPIYORDU TÜM KURUMLARI İLE.AÇIK OY GİZLİ TASNİF.BU İŞLERİ BİLİYORLAR.EEEEE AKA PELİ SANDI GÖREVLİLERİ NE İŞ YAPTILAR ACABA.YOKSA ONLAR KRİPTO MU İDİLER.
 • HiraHira1 ay önce
  Gençler için yapılan anketler var. Orta yaş ve yaşlı kesim için ya akp'dir ya chp. Oysa gençler için durum böyle değil. Benim için gençlerin tuttuğu partiden daha önemli konular var. Yeni nesil tam da Amerika'nın istediği şekilde yetişiyor. Önce deizm artar sonra Allah korusun ateizm. İslam'ın son kalesi medya vasıtasıyla içten fethediliyor. Soğuk savaş döneminde de görüldüğü üzere savaşlar sadece topla tüfekle olmuyor. Uzak doğu ülkelerinden Güney Kore ile Japonya hristiyanlaştırılmak suretiyle bertaraf edildi. Ülkemizde de misyonerler cirit atıyor. Boşluk doldurmak tam onların işi. Dikkatli olmak lazım.
 • hamidohamido1 ay önce
  Istanbul seçimin de hileyapanların sesihile yapmayanlar dan çok çıkıyor.
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Sayın Dilipak hocam bugünün yazını beyenmedim.Çünkü diyorsun bu iş oldu bitti kim ne yapmisse yaptı yanina kâr kalsın.Yani budediginiz şey kanun manun olmayan devlet demektir.O zaman ysk olacak onada gerek yok
 • Fatih cFatih c1 ay önce
  Sen ne dediğini biliyor musun sayın dilipak? Kim mazlum kim zalim? Erdoğan zalim mi diyorsun! Söyle kim akşam aradı da böyle böyle yaz dedi sana, açıkla! Hukuki süreci işletmek ne zamandan beri size batıyor oldu. Karşı mahalleye yaranmak için girdiğiniz şu paçoz hale bakın. Yazık! Sizi okuduğumuz günler oldu. Sonra okuduk ne olduğunuzu anladık da işte müslüman muhafazakar camia hala daha anlayamadı. Bu adama iyi bakın ey ahali. Kudüs gecesini, konya mitingini, mavi marmara’yı organize edip bir gün öncesinden bahanelerle hiçbirine katılmamış ve bu üç olay siyasi tarihimizde utanç olmuştur? Sahi dilipak, bunları organize etmeni, sonrasında olay çıkacağını öngörüp katılmamanı kim fısıldadı kulağına söyler misin? Gladyo’nun türkiye’deki elemanları kimler? Acaba türk olmayan türkçüler ve müslüman olmayan islamcılar gladyo eliyle içimizde yaşıyorsa, onlardan biri kimdir? Sayımız az olsa da biz senin kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Ve Amerika ile savaşımızda karşı cepheye erzak taşıyan kim varsa birgün hesabını soracağız, unutma bunu!
 • ismetismet1 ay önce
  Sn. Dilipak sizdeki basiretten biraz da diğer yazarlara bulaşsa keşke. O kadar körlemesine yazıyorlar ki partiye zarar verdiklerinin farkında değiller. Bu seçimde AK Partiye kaybettirenler1. EYT mağdurları2. Nafaka mağdurları3. Zam ve geçim sıkıntısı mağdurları4. Kendini oldum zanneden parti yöneticilerinin vatandaşı küçük görmesi (öküz-tren v.s.)5. İsteksiz adayları gösterme (Özellikle Ankara ve İstanbul)6. MHP'nin politikasını olduğu gibi takip, partiyi kimliksiz hale getirme7. Ahde vefanın yok olması8. Fetocu hainleri siyasetten temizlememe ve bazılarının hiç üzerine gidilmediği algısı oluşmasına neden olacak davranışlar (böyle bir niyet katiyen yok ama algı oluşuyor)9. Çekirdek kadro ihmal edilip daha sonra gelip partiye yerleşmiş danışmanlara yüz verilmesi (bir Ali Babacan yanında Yiğit Bulut'un adı mı olur?)
 • Sebahattin saruhanSebahattin saruhan1 ay önce
  Sizin herşeyin doğrusunu bilme,kriterleri hatırlatma,doğrucu davut huyunuz rahatsız edici boyuta ulaştı bence..Sürekli doğru ya da yanlış malzeme veriyorsunuz.Sizi örnek göstererek Müslümanları zan altında bırakan yazılar,yorumlar yapılıyor,yazılıyor.Hatayı yapanları biliyor tanıyor iseniz,onlara birinci elden en kolay ulaşacaklardan birisiniz..Ulaşınız ve de uyarınız.Ya da yanıldığınızı öğreniniz..Eğer bu yolu kullanıp da dikkate alınmıyorsanız isim vererek ,yetkilisini uyardım ama dinlemedi diyerek yazınızı yazın..Biz de sizi takdi,uyarıları dinlemeyeni de kınayalım.Sırtınızda sorumluluk yok...Vurun abalıya misali oluyor...
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Arkadaşlar çoğunuz meseleye çok üstten ve basit bakıyorsunuz.Bu iktidarın elbet hataları var.fakat karşıdaki ittifak hiç de göründüğü gibi değil.İslamın son kalesini yıkmak için her renkten,dinden,fitneden insanlar bir olmuş saldırıyor.Diyelimki AK parti düştü Türkiye cennete mi dönüşecek.Biz bunları daha önce yaşadık.Ya çok safsınız yada aşırı taraf.
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Davudoğlu( DAWİDOFF), Abdullah Gül ,Ali Babacan made inİNGUSA ' malıdır.... Haindirler... Derhal tutuklanmaları gerekir.... Fetoşunsapık casuslarını DEVLETE yerleştirenbunlardır..Bu aradaFETÖ ÖLMEDİYAŞIYOR,HER YERDE.... FIRSAT KOLLUYOR.... ERMENİ DİASPORASINDAN SONRA , bir deFetö diasporası var artık..... AKP,Y CHP, İYİ PARTİ,TÜSİAD, MÜSİAD , KISMEN MHP,Üniversiteler de heryerde faaliyetteler... VATAN PARTİSİ HARİÇ GİBİ, ondan da tam emin değilim..
 • Erkan AkarErkan Akar1 ay önce
  Hırsızın hiç mi suçu yok? İnsanların memleketlerinde ailelerinin yanında oy kullanmak için yapılan seçmen kaydırmayla, olmayan ve sahte adreslere seçmen kaydını aynı görüyorsanız ne diyebilirim ki size. İlçe seçim kurullarınca Sandık başkanlarının yasal olmayan bir şekilde ve olmaması gereken kişilerden seçilmesine hiç değinmiyorsunuz bile. Hak hukuk güzel öğütler de bunlar hak hukuk içine girmiyor galiba sizi ilgilendirmiyor. Çok yazık. "Çok tarafsızım, adilim,hak hukuk gözetiyorum amaAk Parti suçlu." Çok iyi böyle devam edin
 • hasan hüseynhasan hüseyn1 ay önce
  bir süredir yazıların yünü hedefi muğlaklaştı.yeni parti çalışmaları ile alakalı değil inşallah
 • halilhalil1 ay önce
  25-30 yaş altı gençlerin siyasi tercih anketi yapan bir anket şirketi yok
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  muhtarlık kaldırılsın . gereksiz artık.
 • bakibaki1 ay önce
  Ben oy kullandıgım sandıkta benim oy verdigim partiye bir veya sıfır oy yazılıp yazılmadığını görmek istiyorum ama her seferinde ekrana webb sayfası yok çıkıyor 18 gündür.
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Aşağıda bir yorumcunun idda ettiği gibi saygıdeğer yazarımız düşmanları sevindirmek için yazmıyor, aksine sandıklara attığınız oyların hepsinin derin güce yaradığını, zira seçimlerin ve sayımların tekrarlanmasının altında kargaşa yaratmanın vegündemi saptırmaktan başka bir şey olmadığınıanlatmaya çalışıyor. Malesef bizim kendini çok bilgin zanneden eski kuşak dinozorlarda, gözlerindeki at gözlükleri ile bakarak olan bitenin ne olduğunu kavrayamıyorlar. Halbuki sandıklara attıkları oyların aslında hepsininde derin güce yaradığının farkında bile değiller. Malesef Dünyadaki nizamın nasıl işlediğini bile anlamadan öbür dünyaya göçüp gidecekler. Hatta bizim eski kuşaklar bilmem kackere hacı oldukları halde iman etmenin manasını tam kavrayamamışlar ve siyonistlerin bize yıkayıp, yağlayıp, cilalayıp sunduğu bol faizli ve bol zinalı Liberalist sistemeinanmışlar ve seçtikleri proje partilerin liderlerini ilahlaştırarak, kendi elleri ile bizi bu bozuk düzen ile yönetmelerini sağlamışlar. Halbuki ALLAH cc. Bizim sadece ona kulluk etmemizi istiyor ve ondan yüz çevirip şeytanların dostunu dost edinmeyin, aksi takdirde hüsrana uğrarsınız diye bize zikr ediyor.Birde üstüne üstelik bizim bu yaşlı hacılar gidip bu sisitem için rey lerini verip bu Allah ın çizdiği hududlarındışına çıkan, bozgunculuğu ve azgınlığı yayan partilerin secerek bizleri yönetmesini sağlıyorlar. Aslında AKP nin de CHP nin yularının kimin elinde olduğu gayet belli. Zira Chp nin inkılapları ve AKP nin AB reformlarının kimin iradesi doğrultusundagerçekleştirdiğini kavrayabilmek için müeccin olmak gerekmiyor. Kısacası bunlar mısyonları gereğidünya halklarına ve milletimize ahir zamanın zilletinin gerçekleşiyor olduğunun algısını yaratarak, coğrafyamızda kendi kurguladıkları kıyamet savaşını hayata geçirmek istiyorlar. Ekonomi alanımızda, siyasi alanda ve sosyal alanlarda ve aile politikalrında modernizm adı altında uygulamaya konulan olumsuzlukların hepsi kıyamet projesinin birer parçası. Siyonist Derin güç bu sefer Merkel ve RTE üstün cesaret madalyası vermeyecek, zira onlar bizim şefihliğimiz ve ahmaklığımız yüzünden bize üstün ahmaklık medalyası verecekler eger böyle devam edersek. Adamlar kıyamet savaşının planlarını yapmışlar, hatta Mesihin ve Hz. Mehdinin zuhur etmesini kurguluyorlar. Bizden gaybi tahmin eden birileride sözüm ona Hz. Mehdi zühür edecek, zira İRANve itrail birbirleri ile savaşırsa sözüm ona zuhur edecek olan HZ. Mehdinin arkasında saf tutacaklar, halbuki bu kıyamet savaşının siyonizmin bir oyunu olduğunu görmüyorlar ve neticede siyonizme ucuz asker olamak için can atıyorlar.
 • PanaromaPanaroma1 ay önce
  Hayirlisi
 • hamidohamido1 ay önce
  Hile yapanların sesihile yapmayanların sesinden gaz çıkıyor..
 • HiraHira1 ay önce
  Ak parti halk nezdinde muhafazakar parti olarak sevilmişti. Ne zaman AB yasaları onaylandı, yaşantı olarak da seküler chplilerden farkı kalmadı o zaman halka samimi gelmemeye başladı. Yaşlılar ak partiye sırf reis için oy veriyorlar. Gençler ise gerek işsizlik gerek torpillerden ötürü ak partiye çok mesafeli. Her geçen yıl bir sürü genç seçmen geliyor. Dilipak mı oy kaybettirdi yoksa yazarın uyarılarını kulak asmayanlar mı düşünmek lazım....
 • Namık karaoğlan Namık karaoğlan 1 ay önce
  Kalemine sağlık üstadım.her noktasına katılıyorum.selamlar.hurmetler
 • Ben Batı Fransa'dan ( Medine'de ölmek isteyen)Ben Batı Fransa'dan ( Medine'de ölmek isteyen)1 ay önce
  Önce bütün iman etmiş salih ameller peşinde koşan kardeşlerime sevgilerimi sunarım.Sayın Dilipak, 25 yaşında islam'la tanışan, CHP'li ailede yetişen birisiyim. Şunuda söyleyim, biz 5 kardeşiz, 2 erkek ve 2 kız kardeşim var. Onlarda CHP'li. Biliyormusunuz, 25 yaşına kadar babam hep benimle iftihar etti. İçlerinde en zeki en uyanık en başarılı bendim. Ben sonuna kadar okudum, çok meraklı birisiydim, evrenin nasıl çalıştığını, topraktan nasıl bitki çıktığını, dünya ve bütün mahlukat nasıl meydana geldiğini, herşeye çok merakım vardı. Çok az uyurdum, geceleri kitap okurdum (Hubert Reeves, Yves Coppens, Victor Hugo, Emile Zola, Albert Camus, honoré de Balzac, Blaise Pascal). CHP'li babam hep "oku oğlum, modern toplumun kitaplarını oku ve modern ol" derdi. Bu yüzden 25 yaşına kadar hiç İslam'la alakalı ve Osmanlı'yla alakalı kitap okumadım. Küçük'tüm iyi hatırlıyorum babama şu soruyu sormuştum "Baba neden Atatürk türklerin atası, neden Atatürk türklerin yazısını değiştirdi", zaten ben çok soru sorardım, babama, öğretmenlere, meraklı birisiyim ya. Babam'da şöyle cevap verdi "Öğlum, Atatürk herşeyin farkına vardı, baktı ki arap yazısı zeka'nın çalışmasına engel oluyor, batı yazısını uyguladı, ilerlememiz için, modern olmamız için, ay'a füze göndermemiz için, görüyormusun ne büyük bir adam, bu yüzden Türklerin atası dendi, yepyeni bir çağ başlattı, eski geri kalmış bir çağdan yepyeni bir çağ'a geçtik. Bende dedim "Tamam ama, madem öyle neden ay'a füze yollamadık". Ya 7 yada 8 yaşındaydım bu soruları sorarken. O an hemen annem atladı cevaba "çünkü Atarürk çok erken öldü oğlum, çok erken öldü rahmetlik, eğer o yaşasaydı, ay'a füze gönderirdik, daha neler yapardık neler". Yani o zaman, o aklımla, Atatürk'ün ölmesiyle bütün herşeyin bitmiş olduğunu anladım ve çok üzülmüştüm ilerleyecektik ama onun ölmesiyle ilerleyemedik. Tabi o zaman her CHP'li gibi bende epiküryen'dim, yani yaşadığım o ana değer verip o an hayattan tat almak, o an bütün lezzet ve zevkleri tatmak "Carpe diem". Gençliğimi yaşamamın yanında, derslerime ve notlarıma çok sahip çıkardım. Okulda çok başarılıydım, zevkte de çok başarılıydım. Ovünmek yok, çok yakışıklıydım, beni Alain Delon'a benzetirlerdi. Kızlarla da aram çok iyidi. Tam bir Batı Avrupalıydım,Sadece orijin Türk, Fransız orijin türk, içki, kanabis (üniversite'de hemen hemen herkes kanabisi içer). Birgün şunun evinde, birgün bunun evinde tıplanırdık, önce dersten konuşurduk, sonra kanabisi aramızda dolandırırdık. O günler o günlerdi. Yahu ben bu konulara neden girdim. Sayın Dilipak, böyle yazılarınızla, FETO CHP BATI PKK HDP'yi sevindirdiğinizin farkındamısınız? Kusura bakmayın ama bu konuda görüşünüz yanlış. Yanlışta da ısrar ediyorsunuz. Yanlışları kabul etmekte bir erdemdir. Saf ve temiz duygulu müslümanları kendinizden soğutuyorsunuz. Bakın, yorumlarda kim sizi tutuyor. Bu seçimlerde 15 temmuz gibi büyük bir oyuna kurban gitti ve bunun hesabını soracağız bu ş.e.r.e.f.s'iz soysuzlardan. Bu kirli oyunu bunların yanına bırakmıyacağız. Tabi ki mesele onun yada bunun kazanması değil, mesele daha ciddi, kirli bir oyun yaptılar ve bunun hesabını verecekler. Şimdi siz cevap verin: Bizimlemisiniz yoksa onlarla mı?
 • Tamer ErenTamer Eren1 ay önce
  "Hala Sayın Dilipak' a laf söylüyorsunuz, karşı cenah lehine yazıyor diyorsunuz. Ne yapsın adam gördüğünü bildiğini yazmasın mı ? Biri çıkmış "5 nufüs her gün çay simit yese para bile arttırır"diyor. Öbürü daha bugün " bunlar tek adam diktasını yıkıp demokrasi getirmeye çalışıyorlar" diyor. Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Hepsini geçtim Ali Karahasanoğlu denen yazar 30 Mart tarihli yazısında"geh geh " gülerek alay eder gibi; sandıklara sahip çıkın ondan sonra oy çalındı diye gelip ağlamayın" diye alay ediyor. Sonra yok çalındı yok kumpas... 18 gün dövünüp duruyor. Hala akıllanmamış "emzik" espirisi yapıyor aklınca. .... Sayın Dilipak ne yapsın bunlara ? El insaf yahu."
 • kalelikaleli1 ay önce
  bay hoca ve taraftarları ahkamı iyi kesmekteler de iski yi bay hoca unutmamıştır.sanırım hava çok temizdi sonra su çok boldu.şimdi yok.istanbullular çöp dağlarını gördüler mi acaba.o zaman ki manşetlerde iski öyle piski diye başlık atıyorlardı.insanlar değil banyo yapmaya içmeye su bulamıyorlardı.bir de parasızlıktan memlketlerine dönemeyenler vardı.ne çabuk unutuldu.dah dün halkalı gebze metrosu faaliyete girdi.sayın bay hoca hiç bunlardan bahsetmedin.tabi diyeceksin ki onlar geçmişte kaldı.o geçmişi kim böyle düzeltip bu hale getirdi diyemezsin.işine gelmez.köşende insanları itham ettin ama kim hırsız kim hovarda demedin.seni okuyanları etkilemek için elinden geleni yaptın.
 • Mehmet demirMehmet demir1 ay önce
  Hocam elinize sağlık.
 • salemsalem1 ay önce
  bir münafıkda bu adam işte..ne olduğu belli olmayan çarkçılardan...selam sana çarkçıbaşı...erbakanın bütün takımı çarkçı ve münafık zaten..
 • halis başarhalis başar1 ay önce
  allah razı olsun islami düşünceyi savunandan bu beklenirdi.
 • Örümcek adamÖrümcek adam1 ay önce
  Tarım ülkesi Türkiye de domates, soğan kuyrukları oluşmuş, millet hala uzaya gidecez engellemeye çalışıyorlar yalanını yiyor. Başka birey yiyemediği için olacak. Sizin yazılarınızı çoğunlukla saçma bulurum, çok dar bir pencereden baktığınızı düşünürüm. Bu yazınız dinci yazarlar arasında en geniş bakanın siz olduğunuzu gösteriyor, umalım dinleyenler olsun AKP tarafında.
 • Gördüm VE öğrendimGördüm VE öğrendim1 ay önce
  Bu günlerde; gördüklerim-öğrendiklerim;1***Dinsiz diye anılan CHPve chpliler Camileri doldurdu sonunda(çok şükür)VE kuranlar okundu.(Artık bir yerden başlamaları gerekiyordu). Onların da En sıradan Müslüman olduklarını öğrendim(sadece günahkarlar VE bilmiyolar.. o kadar). Başkalarının; "onları" ötekileştirerek oy devşirdiğini; Vallah şimdilerde öğrendim 2***** Güler yüz ve samimiyetin insanları ne kadar da etkilediğini.... öğrendim.3*****Alçaldıkça-yükselenler...... Yükseldikçe-alçalanlar kimmiş öğrendim. 4**Müslümanlığın SAdece; lafla-edebiyatla ya da namazla-oruçla süremeyeceğini öğrendim, 5*****İslamı ve müslümanları yükselteceğim ayağına; islamı ve müslümanları birbirlerine kırdırtanlar-VE müslümanları alçatanlar... Gün geçtikçe alçalanlar; kimmiş öğrendim . 6** Kaybetmeye olan tahammülsüzlerin;kaybedince nasıl da zıvanadan çıktıklarını öğrendim. Allah'ın dinini; Sadece kendi çıkarları uğruna kullananları gördüm-öğrendim7***** Bu seçimle öğrendim ki; Şimdiye kadar kazananlar; Meğer nasıl kazanmışlar, Ölüleri dahi; gerçekten de, mezarlardan kaldırıp oy kullandırmışlar......8***** Akıllı, adilVE MÜSLÜMAN adamların; seçimlerde hep kaybettikleriniAMA gerçekte kazandıklarını gördüm-öğrendim.9** Adil şahitler olması gereken müslümanların(istisnalar kaideyi bozmaz); sadece çıkarlarının şahidi olduklarını öğrendim. 10** Yazarların, çizerlerin birbirleriyle "hiç" uğruna savaştığını gördüm.11****** Allah c.c. nun kalplerimiziNASIL katılaştırdığını VE müslümanlar arasındaki sevgi bağını nasıl yok ettiğini gördüm-öğrendim. 12*****Gördüğünü-bildiğini yazmanın suç olduğunu, suçluların-çalanların NASILbaş olduğunu gördüm-öğrendim. 13****** Çarşaflı analarla, çıplak kızlarının gururla kolkolaNASIL yürüdüklerini gördüm. Dinimizin; Nden güncellenmesi gerekliymişNdenmiş ARTIKöğrendim???14*****Şöhretin afet olduğunu, Sahih olmayan HadisiŞeriflerin dahi Ne kadar güvenilir olduğunu gördüm-öğrendim.15*****Yetimin hakkıVE içinde YetiminBüyük payı olan "devlet malının"; SADECEpartilerin ve partililerin payı olduğunu gördüm.16*****Müslümanım demekle müslüman olunmayacağını yeminlen şimdilerde öğrendim.17*****"Girdim irfan meclisine kıldım ilmi talep. ilim geride kaldı illâ edeb illâ edeb" Siyasiler Nden birbirlerine bu kadar kindarlarVEsaygısızlar??HalklarınaVE birbirlerine Nden edep tavsiyesinde hiiiiç bulunmuyorlar ya da uysallıklarıyla ve yüce ahlaklarıyla örnek olmuyorlar???(olmayan şyin neyini gösterecekler?)Nden Hep karşı görüştekiler düşman???(hani düşman nefsimizdi?)Allah c.c; "onları da dinle, (önderleriyle)istişare et" (Al-i İmran, 159).diye emir buyuruyor. Düşmanla mı savaşıyoruz Yoksa Allah'la mı??? Bu işi de şimdilerde çözdüm-öğrendim.*****NOT: psikopatlarda VE sosyopatlarda VE seri katillerde en büyük ortak özellik; EMPATİ eksikliklerinin olmasıdır. Bencildirler. Sadece zevk için ya da "O hissi tatmak" için adam keserler BAzen de kendilerini.... "İdeolojide" Kişilerde; empati yoksunluğuna sebep olur. At gözlüğünü çıkarıp Hakk'ın gözünden(müminin ferasetinden) olaylara baksak daha iyi olacak inşallah.
 • MusaMusa1 ay önce
  İki gündür bir liralık simit ve birliralık çay aradım bulamadım. Çöpçülermi süpürdü acaba.
 • AbidinAbidin1 ay önce
  Merak ettiğim bir konu var. İmamoğlu ile Binali beyin bu kadar yakın oy alacağını ön görüp mü bu "hileleri" yapmışlar. Aradaki fark 250bin olsa bu itirazlar olacak mıydı? Biraz gerçekçi olun lütfen. Abdurrahman Dilipak hocamın analizine aynen katılıyorum. SORU:İstanbul'u CHP mi kazandı? AK Parti mi kazandırdı?
 • Mahmut Sami ÖzsakaryaMahmut Sami Özsakarya1 ay önce
  Durumu çok güzel tespit etmişsiniz. Aynen böyle düşünüyorum. Milletimizin mesajının alındığınıda zannetmiyorum.Saygılar...
 • Suat KılıçSuat Kılıç1 ay önce
  SİYASİLERE ACİZANE TAVSİYEM;DİLİPAK'IN VE Ali KARAHASANOĞLU 'NUN KÖŞESİNİ OKUYUN. YORUMLARI OKUYUN.TOPLUMUN NABZI BURALARDA ATIYOR.
 • AliAli1 ay önce
  Sayın Dilipak bu yazıyı bir hafta önce yazsaydınız satırlarınız samimi gelirdi geç kalınmış bir yazı sıkı bir okuyucunuz olarak.Hükümetin en depesinden en aşagısına kadar Türkiye genelinde 99 posent yazılı ve görsel basın tek agızdan yayın yaptı.Kibir,iftira,yalan,aşagılama bizden olmayan insan degildir görüşü hakimdi Sayın İmamoglununbirleştirici saygın saygılı samimi duruşu insanlara geçti .Kindarlık kibir kaybetti Rabbim yapılan bütün haksızlıklara yeter artık dıye uyardı ama dünden beri saldırılar dahada artarak devam edıyor
 • Ali BULUT Ali BULUT 1 ay önce
  Sn dilipak ne yapsın akparti itiraz etmesinmi yani? Öyle bir yazı yazmissinizki sanki Türkiye tarihi hiç hukuk katliamları ile dolu değil mükemmel bir hukuk devletiyiz parti kapatmalarıni başörtüsü yasaklarını onlarca hukuksuzluğu yapan bu zihniyete karşı kanuni hak aramayı eleştirir gibisiniz,oyların sadece yüzde 10 u sayildiginda fark yarıya düşüyorsa bu işte bir şeyler var demektir İstanbulu rakicilara biracilara domuz eti yiyicilere sonuçlardan tam emin olmadan bırakmak kolay mı?
 • kalelikaleli1 ay önce
  sen de yaşlı sayılırsın ama rahatsındır hoca bey adamlara hırsız dedin kadın kız peşinde koşanlar dedin ayetle hadisle falanadamlara olmadık ithamları yaptın.dediğin oldu.rahat etmişsindir.şimdi başka şeyler zamanı derken yaşlıları ortaya attın.
 • adaletadalet1 ay önce
  ÇARE ATATÜRK
 • KUKU1 ay önce
  Çok uzun süredir kendi kendime hep sorup duruyor ve haykırıyordum: Neredeyse bütün kurumlarda bu kadar yüzsüzler nereden bulunur? Olacaklar çoktan belliydi. Başkanlık sistemine geçtik ve her şey yoluna girer diye beklerken, hep hayal kırıklığına uğradık ...
 • NihalNihal1 ay önce
  Tedbirler baştan alınmalıydı sonradan ağlamak fayda vermez.Tecrübeler bunun için vardır.AKPtecrübeli bir partidir tüm bunlar olurken ne yapıyordu?Yoksa başından beri kaybedeceğini/kazanacağını bildiği için mi göz yumuyordu?Evet iktidarın rakipleri(düşmanları ) çok fazla başta HDP,Sol dinazor takım irili ufaklı partilerle,Milliyetçiliği bölen İP,İslamcılığı bölen(saadet gibi) rakipler kenetlenmişler İP=Ben gerçek milliyetçiyim Saadet=Ben gerçek İslami değerlerdeyim diyerek karşı tarafın idelojiside böylece parçalanmıştı ve bu seçimlerdeSol cenah Ankara ve İstanbul ve Antalya gibi yerlerde Sağ dan gelen adamlarla yola çıktı.FETÖ desteğide cabası.Karşı tarafın ideolojisi parçalanmış Soğan patates fiyatları iseadeteda çanak tutmuş yani ekonomi bozulmuştu rakiplerinde bahanesi olmuştu.
 • AvniAvni1 ay önce
  Adam doğru yazmis beylerr sakin olunnn. Amaaaan bosverin yaaa kim ne yaparsa yapsin biz kendimiz doğru olup imanımıza sarılalım vatanimiz dinimiz icin iylikler yapalim gerisini Allah eyi eder... nasilsak öyle yonetilirz....kurban olurum ben Hz muhammed efendimize ne güzel soylemis
 • ilyas orhanilyas orhan1 ay önce
  Abdurrahman bey..Kime hizmet ettiğinizin farkında mısınız ? Yazdığınız yazıların sol-komünüst,ateist site ve paylaşım mecralarında nasıl yayınlandığını duyuyor musunuz ? Hatalar var elbette ama hırsızın hiç mi suçu yok ! 28 Şubat döneminde sizlerin nasıl karikatürize edildiğini nasıl aşağılandığınızı çok iyi hatırlıyorum.Şimdi 16 yıldır sizlere sağlanan imkanları ardınıza alarak aynı cenahta olduklarınıza saldırıyorsunuz.Eleştiri yapıyorum maskesi ile yapıyorsunuz bunu..
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Seçmen listelerini, sandık görevlilerini ve tüm sayım işlemlerini ve dahi sonuçta tüm kararları dahi Y. Seçim Kurulu verirken hala FETO ve CHPde suçlu aramanın anlamı ne ki? Seçmen böyle karar verdi ve seçti. Akitte dahi yazarlar doğrudan ve dolaylı seçimlerden çok önce ve sonraları hortumculara, yolsuzluklara ve haksızlıklara defaten dikkatleri çektiler. Ancak baştakiler neşterleri vurmadı ve Reiz kredisini israf edercesine harcadılar. İnsanlarımız gerçekten sabırlı. Ama bıçak kemiğe dayanınca seçmenin yönüde değişiyor. Trol ve algı operasyonlarıyla peynir, sogan, pattes fiyatları değişmiyor. Arif İnsanlarımız sorguluyor, nereye gitti alınan trilyon dolar borçlar ve neden biz bunları ödeyelim diye!
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Sayın Dilipak evet adalet sistemimiz hiç bir zaman Hz.Ömer dönemi gibi olmadı ama bu dönem kadar da kötüsünü hiç görmedik. keşke yanıma gelseniz de adalet sarayı(!) na beraber gitsek...Size naçizane tavsiyem lütfen tedbili kıyafet gidin adliyelere orada insanlar ile tanışın konuşun dertlerini dinleyin. Bizden sizden onlardan ayrımı yapmadan bunu yapın lütfen
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  ÇOK DOĞRU DEMİŞSİNİZ BAŞTAN SONA KADAR HAKLISINIZ. AKP SANDIK BAŞKANLARI ÖLÜLERMİYDİ ???? AKP İL YÖNETİMİNDEKİ BAZILARI DURSUN KENDİLERİNİ ELEŞTİRENLERE LAF YETİŞTİRSİN.KİM YÜZLERİNE GÜLÜYORSAKENDİLERİNDEN SANIYORLAR. GENÇLER KIRGIN REİS ADALETLİ İSE NİYE HÜKÜMETİ ADALETLİ MEMUR ALIMIYAPMADI? ÇOCUK DİYOR BENİM ELİMDE Kİ EKMEĞİMİ ALIP BAŞKASINA VERDİLER? YANİ O KİŞİ HAKIYLAMI KAZANDI? GENÇLERBÖYLE DÜŞÜNÜYOR İKNA DA OLMUYORLAR. REİSİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN MELEKLERİYLE KORUSUN VATANIMIZI MİLLETİMİZİDE
 • güncegünce1 ay önce
  Kim ajanmış görmüyormusunuz imanoğlu namaz kılıp huzur duasıyla aldığı mabatayı içkilerle kutladınız Dışarıya kaçan fravun itleri emre uslu can dündar dışardan bide millet vekiliymişş demirtaşa özgürlük diye havluyorlar Kazandı diye kimler seviniyor nasıl yerel seçim bu bu millet böyle yapar diyede güzellim milletimizi kirletmeyin bu millet 15 temmuzda kendini gösterdi çalınmış oylarla kirletmeyin
 • serhatserhat1 ay önce
  bu kadar kaygılanmave korkmana gerek yok ZiraYSKda AKP nin itirazını kabul etmeyebilir
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Adamlar İstanbul'da miting bile yapmadı çünkü gereğini yaptılar 2 senedir bunun üzerinde çalıyorlar di şimdilik başardılar ama alma mazlumun ahini çıkar aheste aheste derler milyonlarca insan rablerine dua edup haksızlık edenlere bu dünyada öbür dünyada haklarını helal etmiyor bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler deyip bekliyoruz
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.
 • GAKKOŞGAKKOŞ1 ay önce
  Kripto Fetocular pkklılar emperyalist seviciler bu köşede toplanmış sayın Dilipak.
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Mazbataya Can Dundar Hayko Bağdat Emre Uslu gibi hainlerde seveniyor.
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  Sayın Dilipak tespitleriniz çok yerinde; iğneyi önce kendimize batırmalıyız, Akp teşkilatları ile birlikte yenilenmelidir, bu genel seçim için bir gerekliliktir, halk bu seçimde bir ders vermiştir, verilip de tutulmayan sözler, halka tepeden bakan ve yan gelip yatan teşkilatlar bu yenilgiden sorumludurlar, ha eğer bunlardan ders çıkartılmaz ise genel seçimde hezimet kaçınılmaz olur!
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Sayın yazar Oda tv sizi manşete taşımış.
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  beyaz kıllar önüne serıldı sandık musahıtleri et kafa olursa görevini layışkı vechıle yapomassa hırsız alesta beklıyor alırne zaman yanlışlarımızı görme ferasetıne kavusacagız bılınmez etmeyın gunahtır ne nankörler var akp ıcınde kafalarını hala koparamadık veselam
 • Tarık GünerselTarık Günersel1 ay önce
  Değerli Yuttaşlar, aynı gezegende olduğumuz için de: Dünyadaşlar :) Büyük şehirlerdeki hamle bağlamında -özellikle Ankara ile İstanbul nedeniyle- çok sevinen seçmenlerden biriyim. Niçin? Demokratikleşme umudu belirdi, kazandı. Millet İttifakı'na "Zillet" İttifakı demek küfürdü, küfürdür, ayıptır;kışkırtıcılıktır. AKP'nin önde bitir(il)diği seçimler şaibesiz mi? TRT âdil davrandı mı bu seçim öncesinde? Terbiye, edep, adap... CB konumundaki kişi aşağılayıcı üslupta konuşursa takipçileri neler yapmaz!Milletin yarısı zerrece güvenmiyor AKP yönetimine. Dünyadaşız, yurttaşız madem, siyasetçilerin çocuklarla gençlere örnek olacak edep ve adap ile davranmasını beklemek hakkımız. Kimi çete başları tehditler savuruyor (S.P. gibi), eleştirel aydınlar sabahın köründe evden alınıp götürülüyor vb. İnsaf,lütfen. Ayrıca hangi ülkede demokrasi hamlesi olursa sevinirim, çünkü demokratım; hangi ülkede despotluk hamle yaparsa üzülür, karşı çıkarım. unanistan'daki demokratlar sevinirse haklıdırlar, çünkü duyarlıdırlar. En iyi dileklerimle.
 • MurtiMurti1 ay önce
  İçinde bulunduğu her duruma kur an dan ayet bulanlar bunada bulur , sanki sandık itikat sandık tapilasi bir ilah buyrun sandık başınızı yedi bir masa bir koltuk gordumu kendini kaybediyor bozukluk tepeden başlar dipten değil
 • FuadFuad1 ay önce
  Halk arasında bu gibi hadiseler aslında iktidara oy kaybettiriyor, halk arasında bir deyim var eteğinizdeki taşı dökün fakat malesef bunlar taşlaşıyor resmen. Taban yavaş yavaş eriyor bunu anlayamadınız mı hala size sizin dilinizden söylüyorum."Kendinizi İslama göre en kısa zamanda güncelleyin" yoksa halk sizi güncelleyecek haberiniz olsun.
 • HiraHira1 ay önce
  Eski Ösym Başkanı Ali Demir'e gereken ceza verilmelidir. Sorular çalınarak milyonların hakkına girildi. Bu kul hakkıdır vebali büyüktür. Gerçek makam sahibi fetöcülere ceza kesilsin. Çaycı amcaya ceza verilmesinin ne anlamı var bu kurtların yanında. O gariban çaycı hiç bir şey bilmediği gibi üç kuruş parası da alınmıştır garibin. Cahil Müslümana kesildi fatura. Ey Müslüman kardeşlerim bakın kitabı anlayarak okuyun. O zaman kanmazsınız Allah'ın izniyle sahte hocalara....
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  "Alavere dalavere kel mamo davara"Yıllar yılı İslam'cı yazar diye okuduğumuz,saydığımız,sevdiğimiz DİLİPAK, gerek seçimden önce gerekse seçimden sonra Yeniakit'teki köşe yazılarıyla durmaksızın,kendisin de içinde yaşadığı mahalleye hem oy kaybettiriyor, hem de zarar veriyor.TÜRKİYE düşmanlarını sevindiriyor, Müslümanları da üzüyor.Yapılan yorumlarda dahi DİLİPAK'ın muhafazakar kesime cephe aldığı anlaşılmaktadır.Eksiklikler, yanlışlıkların tekrarlanmaması için, elbette telkinlerde bulunulur ama,karşı tarafı yaptıkları hukusuzluğu, hırsızlığın üzerini örtülmesini DİLPAK'ın istemesi hiç hoş değil ve kendisine de bir faydası yoktur.Hele, hele mahallemizden nafakasını temin eden birinin İSLAM DÜŞMANLARININ ağzıyla yazılar yazarak, karşı tarafa hizmet, MİLLETİMİZİN DE KAFASININ KARIŞMASINA SEBEP OLMAYA HİÇ HAKKI YOKTUR.
 • Demokrat ülkücüDemokrat ülkücü1 ay önce
  Çok güzel bir yorum. Son söz "Allahtan korkan adaletli olur"
 • HaytaHayta1 ay önce
  Ben seçimi CHP kazanıp mazbata da alınca sn yazarın öfkeli iktidara karşı biraz geri adım atar çekinir sanmıştım bugün şaşırdım cesur bir yazı
 • DemokratDemokrat1 ay önce
  Bütün Türkiye'yi kalkındırıp, Kim gelirse gelsinMilletin Huzurlu-Mutlu olacağı bir Sistem kurulursa sevinç ve kederde böyle uçlarda yaşamayız! Demokratik Parlamenter Sistemi geliştirmek en doğrusu.Kazananın hepsini alıp, kaybedenin silindiği Başkanlık sistemi eninde sonunda Kapitalist Sistemin hizmetine girmeye mahkum.O zamanda Eyalet numarasının ortaya çıkması kaçınılmaz.
 • görkemgörkem1 ay önce
  "Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar".. aman dikkat muhterem :)
 • AbdülkadirAbdülkadir1 ay önce
  Notre Dam kilisesi yangını sahte bayrak operasyonuymuş.Bu yangının arkasında yeni bir avrupa ordusu ve merkez bankası planı yatıyormuş.Bu bana görede böyle.Şu anda macron hiç olmadığı kadar güçlü hale gelmiş.Yeni avrupanın lideri fransa olacak bu kesine yakın.Bunlar derin abd-pentagon-cıa ile mücadele halindeler.Oyuna bak akla bak.Böyle bir akılla şirk bataklığı içindeki islam dünyası başedemez.Adam kendini güçlü konuma getirmek için kendi kilisesini yaktırabiliyor.Abd de aynısını 11 eylülde ikiz kuleleri yerle bir ettirerek yapmıştı.Bunların gözünde insanın önemi asla ve kat a yoktur.Bunlar gerekirse insanlarını bile öldürebilirler.İşte Müşrik islam dünyası batılıların aperatifi olacak her zaman.Çünkü Allahın Kur'anını bir tarafa bırakıp sünnet denilen uydurmanın peşinden gidiyorlar.Bakalım ne olacak göreceğiz.Bu arada toplumların içinde emri bil maruf neyhi anil münker yapanların sayısıda gitgide azalıyor.Bunun sonucunda eğer gün gelip bu sayı sıfırlanırsa o zaman Allahın kıyametini her an bekleyin durun.Çünkü artık bu andan itibaren Allah insanlara fırsat bile vermeyecektir.Kur'ana göre Kıyametin alametleri yoktur.Ben kendi düşünceme göre eğer toplumlar içinde iyiliği emredip kötülükten neyh eden insanlar tükenince Allahın Kıyametinin ansızın geleceğini düşünüyorum hatta buna inanıyorum.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Kaleminize sağlık, yine dolu ve güzel bir yazı olmuş. Ne yazık ki bu başarısız süreç yönetiminde emeği olan bir kesim hala durumun farkında değil. O kadar gaza gelmişler ki AK partiye ve ülkeye kaybettirdiklerini hala anlamıyorlar. Bu kesimin odağı, gördüğüm kadarıyla Berat beyin çevresinde konuşlananlar. Kendisinin Bakan yapılması, sonrasındaki söylemden öteye geçemeyenbaşarısızlıkları, boş teneke gürültüsü gibi üst perdeden tavırları bizzatihi tepki oluşturup AK partiye kaybettirmiş iken, seçim öncesi çalışmalarda il başkanlığı ve bazı basının Binali beyin yanında olmamaları,şimdi de seçim sonuçları için kopardıkları yaygara ters tepti. Kendi çevremde AK partiye oy verip de seçim yenilenirse vermeyeceğim diyen bir çok insan var. Muhtemeldir ki İstanbul seçimi yenilenirse AK Parti en az 500 bin oy farkı ile kaybeder. Ez cümle, AK partiye önce FETÖ sızmış idi. Şimdi aynı yöntem ile partiyi ele geçirmeye çalışan Berat bey ekibi (pelikan, İstanbul il teşkilatı, bazı basın) tasfiye edilmeden iflah olmayız. Çöküş devam eder. Allah esirgesin sadece AK Parti değil, ülkemiz ve tüm bir ümmet kaybeder. Hepimizin AK Partiye daha çok ihtiyacı var.
 • mahmut velimahmut veli1 ay önce
  Yahu adam diyor ki bir hırsızlık var ise ve bunu savunuyorsan bunu kanıtla idda etmekle olmaz.İçişleri bakanı sende, seçim kurulu atamalarını sen yapıyorsun, nüfus müdürlüğü atamalarını sen yapıyorsun, sandıkta ak partili görevliler var.Madem bir hırsızlık madem bir oy çalma varbu hırsızlık operasyonu senin kurduğun düzenin içinde yapıldı eğer böyle bir şey var ise kendi kurduğun düzende de yapılan hırsızlığı kanıtlayamıyorsan boşu boşuna ülkeye zaman kaybettiriyorsun diyor.Mesela ben evime hırsız girdiğinde komşumdan şüpheleniyorsam bunu kanıtlamakla yükümlüyüm düşünüyor olmam hiçbir anlam ifade etmiyor.
 • trafiktrafik1 ay önce
  yorumlara bakıyorum da yazar bey doğru ve gerçekleri yazınca adamı hemen tukaka ilan etmişiniz,işte sizler önce gerçekleri kavramayı idrak edin ve daha sonra hazmetmeyi kabul ederseniz normal düşünmeye başlarsınız.....
 • HüseyinHüseyin1 ay önce
  Adil şahidler olabilmek için önce adaletin tarifini yapmak lazım.Adalet : Herhangi bir fiili Allah'ın emrettiği gibi yapmaktır.İtikadi,ameli,ahlaki ALLAH'IN EMİRLERİNİN ÇİĞNENDİĞİ ,yerlerde sürünen bir ortamda nasıl ve kimler'' Adil Şahidler'' olacak??? '' size fasık biri haber getirdiğin de doğruluk/yanlışlığını araştırınız'' Ayet-i Celilesi kimlere veneyi emrediyor???Buyurun diğerlerinden vaz geçtik.Musalli olanlar aramızda uygulayalım......Ahirete ve hesap gününe inanalar buyurun......
 • Nazif Nazif 1 ay önce
  Saygilar, Ekrem imamoglu, seçimi kazandı diyelim,bunun ona oy verenlerin sevinmesi normal, lakin Yunan seviniyorsun burda sorulması gereken soru,Yunan niye seviniyor.? Orayı anlamaya çalışıyorum.
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  "Alavere dalavere kel mamo davara"Yıllar yılı İslam'cı yazar diye okuduğumuz,saydığımız,sevdiğimiz DİLİPAK, gerek seçimden önce gerekse seçimden sonra Yeniakit'teki köşe yazılarıyla durmaksızın,kendisin de içinde yaşadığı mahalleye hem oy kaybettiriyor, hem de zarar veriyor.TÜRKİYE düşmanlarını sevindiriyor, Müslümanları da üzüyor.Yapılan yorumlarda dahi DİLİPAK'ın muhafazakar kesime cephe aldığı anlaşılmaktadır.Eksiklikler, yanlışlıkların tekrarlanmaması için, elbette telkinlerde bulunulur ama,karşı tarafı yaptıkları hukusuzluğu, hırsızlığın üzerini örtülmesini DİLPAK'ın istemesi hiç hoş değil ve kendisine de bir faydası yoktur.Hele, hele mahallemizden nafakasını temin eden birinin İSLAM DÜŞMANLARININ ağzıyla yazılar yazarak, karşı tarafa hizmet, MİLLETİMİZİN DE KAFASININ KARIŞMASINA SEBEP OLMAYA HİÇ HAKKI YOKTUR.
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  "Alavere dalavere kel mamo davara"Yıllar yılı İslam'cı yazar diye okuduğumuz,saydığımız,sevdiğimiz DİLİPAK, gerek seçimden önce gerekse seçimden sonra Yeniakit'teki köşe yazılarıyla durmaksızın,kendisin de içinde yaşadığı mahalleye hem oy kaybettiriyor, hem de zarar veriyor.TÜRKİYE düşmanlarını sevindiriyor, Müslümanları da üzüyor.Yapılan yorumlarda dahi DİLİPAK'ın muhafazakar kesime cephe aldığı anlaşılmaktadır.Eksiklikler, yanlışlıkların tekrarlanmaması için, elbette telkinlerde bulunulur ama,karşı tarafı yaptıkları hukusuzluğu, hırsızlığın üzerini örtülmesini DİLPAK'ın istemesi hiç hoş değil ve kendisine de bir faydası yoktur.Hele, hele mahallemizden nafakasını temin eden birinin İSLAM DÜŞMANLARININ ağzıyla yazılar yazarak, karşı tarafa hizmet, MİLLETİMİZİN DE KAFASININ KARIŞMASINA SEBEP OLMAYA HİÇ HAKKI YOKTUR.
 • Ferit SözeriFerit Sözeri1 ay önce
  “Verdiler emziği sevindirdiler yavruyu,beton Ekrem” Bu ifadeler bu kibir ,devam ettikçekaybedeceğiz…Ak Parti Eski İlbaşkanı “Ahlakımızı ve vicdanımızı kaybettik.” Katılıyorum…Ahlaksız ve vicdansız olduğumuz sürece kaybedeceğiz...Dünyevileştiğimiz için kaybedeceğiz…(Karşı tarafın nasıl olduğundan , ziyade benim NE olduğum daha önemlidir)
 • Adilmi olmak gerekiyor hangi Zaman olduki ??? Sagima soluma oneme ve arkama bakiyorum yok hicbir tarafta yok Bu secimleri Turkiye kaybetti dunyaya rezil olduk.Dualar
 • AkparticiAkpartici1 ay önce
  Akparti’nin aptal yoru yazan taraftarları oranda aptal çalışanları da varsa, Erdoğan tek başına ne yapsın.? Bırakın artık nefret dilini. Adil olun. Irkçılığı ve faşistliği bırakmazsanız, beka problemi yaşarız
 • Yüksel soysalYüksel soysal1 ay önce
  Sayın yazar suçu başkasında arayan kaybetmeye mahkumdur. Belediyeler sadece müteahhitlere çalıştı, satafatlar, lux otomobiller, bedavadan maaşlar kendi düşen ağlamaz. Bu gunlerde gecer ve bu işleri körü körüne savunanlarda anlayacak ki adil yönetimler, adalet ve şeffaflık herkese lazım. Belediyelere gittiğimizde yüzümüze bakmıyorlar.
 • HasanHasan1 ay önce
  Allah razı olsun Abdurrahman abi gün özeleştiri günü
 • hak hukuk adalet bitersehak hukuk adalet biterse1 ay önce
  100 binlerce gencin geleceğini çalandiye bir sürü hakkında haber çıkan, Ali Demir değil mi?Uni soruları bunun zamnındaçalındı ,her kişiye özel soru kitabı bastıran bu adam değil mi?. adam serbest kalmış...Beyaz Show'a telefonla bağlanarak yaptığı konuşma yüzünden 15 ay hapis cezası alan öğretmen Ayşe Çelik cezaevine girmiş
 • TalhaBEYTalhaBEY1 ay önce
  Sayın DİLİPAK sizi taa 94 seçimlerinden beri takip ediyorum...belkide ilk defa beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattınız. yazıdan anladığım,size göre itiraz edip süreci uzatmak hata ama yanlış yaparsa görevden almak doğru öylemi.Ayrıca ne zaman siz li biz li olduk sürecin başından beri sonuçlara itiraz edilmesine karşı çıktınız bu tür hataların her zaman olduğunu söylediniz size soruyorum hangi seçimde sonuçlar bu kadar yakın çıkmıştı tabiikide itiraz edilecek halk partisinin daha önce hangi şartlarda itiraz ettiğini de gayet iyi bildiğiniz halde bu tavrınız gerçekten ibretlik....sol cenahtan takdir mesajları almanız yakındır ha gayret......
 • Ne demiş yazar Yusuf KAPLAN; AK Parti AKP’ lileşmemeli, ama eksik olan AK Parti AKP’ lileşti. de hala ayıkamadılar.
 • CobraCobra1 ay önce
  Siz bunları bize değil rolşilt ailesi ne hizmet eden Tayyibe söyle yin milleti keriz yerine koymasın zengin çalınca sez yok fakir olunca atın ???? İçeri AKP'nin çaldığı öbürkülerin yanın da devede kulak kendileri çalın ca ses yok başkası çalınca ooooo küçük esnafı bitir Diniz ülkeyi sattınız ne zannediyor sunuz ki millet keriz mibeter olun madem çaldılar neden hesap sormuyorsun Tayyib diye sormazlarmı müslümana gelince içeride çürüt elin ajanına gelince korku dan sal millet adam böyle ders verir
 • Sucuklu YumurtaSucuklu Yumurta1 ay önce
  Sayın Dilipak ben sizin vicdanınızın rahat olduğundan eminim. Doğru soruları sormuşsunuz. Size olan saygım rahmetli Toktamış hocayla yillar önce birlikte verdiğiniz kardeşlik, hoşgörü mücadelesiyle başladı. Hocam AKP bütün gücü elinde bulundurmasına rağmen hep suçu baskalarínda aramayı, kendini mazlum göstermeyi alışkanlık haline getirdi. Halk bu durumdan bıktı, usandı. Oyumu verdim iktidara getirdim, elinden tutan mı var? Ne gerekiyorsa yap diyor halk. Hep başkaları suçlu. Hani Türkiye de seçimler çok güvenliydi? Bunu söyleyen bakanlar ve hükümet üyeleriydi! Ne oldu şimdi? Yine mi kandırıldılar? Halkı lütfen salak yerine koymasinlar! Bazı şeylere ses çıkarılmadı. Neden? Daha sonra işler kötüye giderse kullanırız amacıyla. Pekiyi neye güvenerek bu halk o zaman? Halkı küçümseyen kaybeder. Bu halk ne verirsen yer modundan çoktan uzaklaşmaya başladı....Sağlık ve duayla kalın.Allah her daim doğrunun yanındadır.
 • ekinciekinci1 ay önce
  Sayın başkanım sen bütün yönetenleri değiştirmende bir anlamı olmaz. Çünkü adaletin olmadığı bir yerde huzurun olması mümkün değil, kurumlarda atanan çoğu yöneticiler denetilmiyor denetlemeye gelenler kendi kurumuna bağlı eş dost tanıdık hatır gönül formaliteye uyduruyorlar kimse müfettişten korkamıyor kimin eli kimin cebinde beli değil ciddi bir otoriter yok. Müfettişe soruyorum,bu ülkede dürüst adam yokumu bu kurumların başına getirilmiyor evet yoktur diyor ben dona kaldım çünkü o müfettişin üstü kim yetki kimin eline geçiyorsa kendi rantları için bu ülkeyi satıyorlar. Bu halkta denize düşmüş yılana sarılmış onlar için mademki bu ülke talan ediliyor benim içinde kin ve nefret doluyor.Her önüme gelen chp. hdp. ip gibi hiçte tasvip etiğim partilere yöneliyor. Sen dürüst olmayan bir vicdansız yöneticiye trilyonlara istihkaklara imza atıyorsa bunun altında ne geçtiğini iyi tahmin edersiniz. Bu ülkenin malı kimsenin babasının malı değil kimsenin de çiftliği de değil. Bu devleti seven bu kurumlara namuslu dürüst adaletli vicdanlı imanlı insanları getirin bu ülkede bu vatan için şehit olan var, gazi olan var, yetim olan var, bir zerresi dahi değerlidir ne olur. Saygılar.
 • YÜCEL BACAKCIYÜCEL BACAKCI1 ay önce
  ADALET ADALET ADALET.HERKESE ADALET.AMA SİYASİLERE AMA BÜROKRATA AMA HALKA ADALET HERKESE AYNI OLMALI.BİZ ADALETİ ÜLKE İÇİNDE KAYBETTİK,HALA DA KAYBEDİYORUZ.AMA ADALETİ KAYBEDERKEN ÜLKE İÇİN DE İNSANLARIMIZI DA AYRIŞTIRIYOR,BİRBİRİNDEN UZAKLAŞTIRIYORUZ HATTA ONLARI BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİYORUZ.BU İŞİN ÖNCÜLÜĞÜNÜ DE SİYASİLER YAPIYOR MAALESEF.KENDİ ÇIKARLARI İÇİN MİLLETİ ATEŞE ATIYORLAR,BABA OĞULU KARŞI KARŞIYA GETİRİYORLAR.BU ÜLKEDE 1 TEPSİ BAKLAVA ÇALAN ÇOCUĞA 13-14 YIL HAPİS VERECEKSİNİZ AMA BANKA BOŞALTAN DEVLETİ MİLLETİ SOYANA BİRŞEY YOK.BELKİ MİLLETİ KANDIRDINIZ AMA RABBİMİ ASLA.AKP NİN ELİNDE O KADAR FIRSAT VARDI VE HALA VAR.ŞUAN DEĞİŞMESİ,DÜZELTİLMESİ GEREKEN O KADAR YASA,KANUN VAR Kİ TEK TEK ELE ALIP GELECEKTE MUALLAKTA KALMAYACAK ŞEKİLDE DÜZELTİLEBİLİR.HANGİ SİYASİ PARTİ GELİRSE GELSİN YÖNETİME DEĞİŞMİYOR SİSTEM...ZAMAN VARKEN FIRSAT VARKEN EL ATIN BU KANUNLAR DÜZELSİN.ÜLKEYE KİM YÖNETMEYE TALİP OLURSA OLSUN BİLSİN Kİ BU KANUNLARLA YÖNETECEK.YOKSA EN TEPEDEN BİR ÖRNEK CUMHURBAŞKANININ YETKİLERİ FERASETSİZ BİRİN DE OLURSA ÜLKEYİ NE HALE GETİREBİLİR HİÇ KESTİREBİLİYOR MUSUNUZ,HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?ADALET TEN BURAYA GELDİK.SAHİ HALA DOMATES,SOĞAN,PATATES VE DİĞERLERİ NİYE DÜŞMÜYOR.KİM BUNUN SUÇLULARI HALA BELLİ DEĞİLSE AKP NEDEN KAYBETTİM DEMESİN.KAYBETMESİ İÇİNDE Kİ BÜRÜTÜSLERDEN Mİ?YOKSA DAMATTAN MI,SOYLU DAN MI?KURTULMUŞTAN MI?VEYA BUNLARIN BİRBİRİYLE KAVGASIN DAN MI?YADA KENDİLERİ ZENGİN OLURKEN MİLLETİN İYİCE FAKİRLEŞMESİNDEN Mİ?YOKSA DÜN FETÖCÜLERLE,HDP(VEYAPKK)LILARLA BİRLİKTE OLUP ALDATILMALARINDAN,KANDIRILMALARIN DAN MI?BUGÜN ADALET,YARGI SİSTEMİNİ PERİNÇEKGİLLERLE BERABER KURMASINDAN MI? 7 HAZİRANDAN ÖNCE MHP YE DEMEDİĞİNİ BIRAKMAYIP HDP İLE HER ŞEYİ YAPIP 7 HAZİRANDAN SONRA HDP YE DEMEDİĞİNİ BIRAKMAYIP MHP İLE HER ŞEYİ YAPAR HALE GELMESİNDEN Mİ?NE OLDU SİYASETTEKİ FETÖCÜLER SAYIN BAHÇELİ HALA BULUNAMADI MI?YOKMU BİR İZ.GARİBAN OLAN MEMUR İŞİNDEN OLDU,İTİBARINDAN OLDU HER ŞEYİNDEN OLDU VE HATTA YEDİ GÖBEK SONRASINA KADAR OĞLU-KIZI VE SONRASINDAKİ GELECEK TORUNLARI BU ÜLKEDE DEVLET KADEMESİNDE GÖREV ALAMAYACAKLAR.YA BÜRAKRATLARIN,ZENGİNLERİN,SİYASİLERİN VE DİĞER KODAMANLARIN FETÖ İLE İLİŞKİLERİ GARİBAN MEMURDAN DAHA MI AZDI Kİ HALA BULUNAMADILAR?ADALET HERKESE AYNI OLURSA ADALETTİR YOKSA BU ADALET DEĞİLDİR BEYLER.NASIL DİNİ KONULARDA YAPILAN YANLIŞLARA DİYANET İŞLERİ,ALİMLER,HOCALAR CEMAAT LİDERLERİ VE HOCALARI VS.YANLIŞ DEMİYOR SA MİLLETİ AYDINLAT MI YORSA ADALETİ SAĞLAYAN SAVCILAR HAKİMLER VE DAHİAVUKATLAR YANLIŞA YANLIŞ DEMİYORSA ADALETİ KÖRELTİYOR SA MAZLUMA VERDİĞİ CEZAYI ZENGİNE VERMİYORSA;ADALET YOK DEMEKTİR.BU ÜLKEDE ÖNCE ADALETİ SAĞLAMALIYIZ,PEŞİNDEN ÜRETMELİYİZ,ÜRETMELİYİZ,ZENGİNLE FAKİR ARASINDAKİ FARKI KAPATMALIYIZ.VE DAHİ BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ VE GELECEK NESİLLERE ÖĞRETMELİYİZ.ADALETİN OLMADIĞI BİR YERDE Hİ BİRŞEY OLMAYACAKTIR.BANA NE İSTANBULU KİM KAZANMIŞ KİM KAYBETMİŞ!SİSTEM AYNI DEVAM EDER BEYLER....
 • kindar dindarkindar dindar1 ay önce
  Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış.tüm alt kadro fetöcüler içeri tıkılrken savcılarıon üst kadroları ve diğer üst kadrolar ya kaçıyor ya serbest bırakılyor gibi.neden böyle? yazı yazın.
 • HocamHocam1 ay önce
  Hocam ikdidar oldular muktedirde oldular . magdurdular magrur oldular .milli gorus gomlegini cikardilar adil olmayi adaleti de unuttular. Memmun degilseniz mecburda degilsiniz lutfen yeniden saadet deyin
 • bekirbekir1 ay önce
  Buradan ak partili yöneticilere sesleniyorum,15 temmuz olmuş pensilvanyadaki gavat sandıkta rövaşata demiş bu kancıkların rahat durmayacağı belli be kardeşim hiçmi tedbir alınmaz hiçmi çalışma yapılmaz.Burdan reise sesleniyorum sağlam adamlarla yola devam etsin çürükleri ayıklasın bu trenden inenler (özellikle ingiliz abdul) yanına h,ç yaklaştırmasın bundan sonrası için Bismillah DİYEREK İŞE KOYULSUN YOKSA BU EKİP VE BU MANTUIK DEVAM EDERSE 2023 ÇOK ZOR...

Günün Özeti