Ya başarılı olsalardı!

16 Temmuz 2019 Salı

15 Temmuz başarılı olsaydı, ne olacaktı! Darbe saat 03.00 gibi olacaktı ve sabah uyandığımızda zaten bu iş bitmiş olacaktı. Gün doğmadan birçok eve baskın yapılıp, on binlerce kişi gözaltına alınacaktı.

Sahi o tutuklanacaklar kimlerdi. Ergenekon ve Balyoz kumpasını hazırlayanlar, kendileri için de benzer bir plan yapmışlardı. Toplama kampları stadyumlar olacaktı. Avrupa yakasındakiler Silivri’ye, Asya yakasındakilerse Formula 1 pistine taşınacaktı. Ellerinde politikacı, gazeteci, iş adamı, bürokrat, STK yöneticisi uzun bir liste vardı.

Darbe sabahı hemen darbeye karşı kurmaca bir halk hareketi, protestolar, direniş örgütlenecek ve hemen ardından darbeciler, bu kişilerin temsilcilerini görüşmek için davet edecekler. Onlar ikna edilecek ve darbeciler, yol haritaları ile ilgili uzun bir açıklama yapacaklardı. Hemen bir sivil geçiş hükümeti kurulurken, dünyadan destek mesajları gelecekti. Askerler geri çekilmek için suçluların cezalandırılması, darbe yapanların yargılanmaması ve en kısa zamanda seçimlere gidilerek yeni hükümetin kurulması taleplerini yineleyecekler, demokrasiye bağlılıkları, barış istediklerini açıklayacaklardı. Darbeden hemen sonra da alâ-yı vala ile “The Hodja efendi” Humeyni’nin Tahran’a gelişi gibi İstanbul’a gelecekti.

Erdoğan Marmaris’teki otelde yakalansaydı, İzmir’deki askeri üsse götürülecek ilk sorgusu orada yapılacak ve orada zihinsel bulanıklık yapacak ilaç verildikten sonra psikolojik travma yaşadığı gerekçesi ile psikolojik açıdan müşahede altına alınacaktı. Zaten direniş olursa yaralanması ve öldürülmesi de söz konusu idi. Hemen gizli kasaları, yurt dışına kaçmak için uçağa yüklenmiş altın külçelerin ele geçirildiği haberleri ki, aynısını 60 darbecileri Menderes’e de yapmıştı. Sonra tedavi ettiklerini söyleyip, burada Yassıada benzeri düzmece bir yargılamadan sonra 5000 sayfayı aşan suç dosyası ile Suriye’de gizli bir terör örgütü kurduğu, silah kaçakçılığı ile suçlanıp Lahey’e gönderilecek ve tabi mahkûm edilmesi sağlanacaktı. 

Hoca efendi İstanbul’a geldikten sonra her hafta İslam ülkelerinden gelen dini temsilciler tarafından ziyaret edilecek, biat alınacak ve her ay hoca efendi bir İslam ülkesini ziyaret ederek hükümet erkânı ve dini toplulukların liderleri tarafından halife olarak karşılanacaktı. Suriçi İstanbul hem Hilafetin, hem Patrikhanenin, hem de dinlerarası diyalog ve hoşgörü merkezi ilan edilecek, bu merkez en kısa zamanda dinlerarası diyalog ve barış konferansı düzenleyerek, Filistin, Kudüs, Suriye, Irak, Kıbrıs konusunu görüşerek bir barış deklarasyonu yayınlayacak ve BM, NATO, AB ülkelerinin desteği ile bu proje hayata geçirilecekti. Dahlan senaryosuna, Kushner’e ve Veliahd Prens’e gerek kalmayacaktı yani. Zaten Mc Kinsey’in de Beştepe’ye değil Hocaefendiye danışmanlık yapması söz konusu olacaktı bu durumda herhalde!

Sahi, Beştepe’den yaverleri kovup, yerine Mc Kinsey’i getiren nasıl bir akıl. O hangi akıl. Sakın o akıl bugün de Babacan’a doğrudan ya da dolaylı olarak yardım etmek için kolları sıvamış olmasın! Neyse mayınlı tarlaya girmeyelim. Ama şunu soralım: Güneydoğu’da barış süreci ile ilgili, benim de üyesi olduğum akil adamlar heyeti ve KCK senaryosu kimin fikriydi ve KCK operasyonunu kim yaptı! Sakın birileri “tavşana kaç tazıya tut” demesin. Hani şu kontrollü bunalım stratejisi.

İstanbul’da bunlar olurken, Ankara’da durum ne olacaktı? Ankara’da tamamı FETÖ’cü olan, ama kimi sağ, kimi sol, kimi Alevi, kimi Sünni, kimi milliyetçi, kimi liberal kılıklı bir meclis ve hükümet teşkil edilecekti. Çoğul görünümlü tekil bir Meclis ve hükümet. Ekonomi yoluna konulacak. Hızlı bir yargılama, İslam dünyası, komşu ülkeler, batıdan ziyaretler ve özellikle BOP çerçevesinde sınır, rejim ve iktidar yapıları yeniden dizayn edilecek, Condalise Rice’nin sözünü ettiği 22 ülkeden politikacı, iş adamları, basın ve STK temsilcilerinin Ankara’ya aktıkları görülecek.

Ankara, daha ilk günden “Yerel yönetim özerklik şartı”nı kabul ettiğini açıklayacak ve Irak Kürdistanı ve Kerkük, bu çerçevede egemenlik hakları Irak’ta kalmak üzere ekonomik ve sosyal açıdan bir kanton olarak Türkiye’ye bağlanmak istediklerini açıklayacaklardı. İlk etapta İran’a karşı mesafe konulacak, Hizbullah’ın Lübnan’dan çıkartılması ve Suriye’de demokratik reformlar ya da bir rejim değişikliği söz konusu olacaktı. Arap yarımadasında emirliklerin bir birlik oluşturması konusunda bir inisiyatif de eş zamanlı olarak başlatılacaktı. Tabi bu vesile ile “İstanbul Sözleşmesi”nin etkin uygulanması için AK Partiye ihtiyaç kalmayacaktı! Hoca efendi AB Katlog sözleşmesi için Ankara’daki talebelerine talimatı vermekte gecikmeyecekti. Bugün sorun yaşanan Arap ülkeleri, “İslam and Democracy”nin sekreterliğinde, BOP çerçevesinde yeniden yapılandırılacaktı. 

Yani İstanbul dini bir merkez olmasının yanında İslam ve Ortodoksluk için global bir merkez olacak, İslam dünyası ve Ortodoks dünyanın ABD ve Proje ortakları ile birlikte İslam dünyasına ve Ortodoks dünyasına buradan ayar verilecekti. Ankara askeri açıdan NATO’ya, ekonomik açıdan AB’ye, siyasi açıdan ABD’ye bağlı özel statüde bir başkent olacaktı. Adana / İncirlik Üssü ise BOP’un merkezi olarak, bölgedeki 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidar yapılarının yeniden dizayn edildiği bir üs olacaktı. Bu süreçteki karşı koymalara karşı da askeri üs olacak kullanılacaktı. Tabi TSK kontrol altına alındığı için ve siyasi açıdan yapılan düzenlemeler sonucu HDP, KCK, PKK, PYD’ye gerek kalmayacak, PYD’nin yerine TSK, ucuz asker deposu, Türkiye’deki üsler sıçrama tahtası olarak kullanılacaktı.

Yani 1 tane değil, 3 tane merkez olacaktı. Türkiye bölgenin yönetildiği bir üs olacaktı.

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Onların bir planı vardı, Allah’ınsa bir hükmü! Her zaman olduğu gibi Allah’ın dediği oldu. O “ol” der ve o şey olur!

Peki, bundan sonra ne olacak! Tabi ki bunu Allah bilir. Görünen köyün hikâyesine gelince, FETÖ projesi başarısızlıkla sonuçlandı. BOP da. PKK projesinin yerini PYD aldı. ABD ve proje ortakları arasında bugün derin bir hesaplaşma yaşanıyor. Kendi aralarında kavga etseler de İslam dünyasına karşı yine de ortak bir zeminde buluşacaklardır.

Türkiye olmuyorsa Türkiye’nin yerini Suudi Arabistan ya da Ürdün alabilir mi. Suriye ve Irak’ı da öncelikle yeniden ele alamazlar mı? Mısır da çok önemli ama Mekke ve Medine’nin kontrolü yanında Kudüs’ün statüsü, daha büyük bir İsrail ve bölgede yeni bir Hristiyan devlet onlar için önemli.

Bir Şii-Sünni, Sufi-Vehhabi savaşı da birilerini cezalandırmak için işe yarayacaktır. Bir Mehdi kavgası da Şiilerle Sünnileri karşı karşıya getirebilir. Mehdi-Mesih çatışması Hristiyan dünyanın öfkesini İslam dünyasına yönlendirmek için işlerine yarayabilir.

Yani FETÖ ve 15 Temmuz başarısız oldu diye bunlar iddialarından vazgeçmeyecekler. FETÖ gider bir başkası gelir, onlar için önemli değil. Onlar için varmaları gereken hedef önemli. O hedefe kimle, hangi yöntemle varmayı hedefliyorlarsa o yolu deneyeceklerdir. Darbe için “olmaz” demeyin, olmaz olmaz! Şartları oluştururlarsa döner yine gelirler. Asla vazgeçmeyeceklerdir.

Baykal’ın gidişini, Kılıçdaroğlu’nun getirilişini hatırlayın. Gezi olaylarını hatırlayın. BÇG ya da Ergenekon-Balyoz kumpası, aslında Matruşka gibi, oyun içinde oyundan başka bir şey değil. Aman dikkat! Yine iyi saatte olsunlar iş başında. Selam ve dua ile.. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mustafa aftafaMustafa aftafa29 gün önce
  Sayın saygı değer apturrahman Abi aklına dünya görüşüne yazılarını çok beğeniyorum bir yazar yazdığı yazılarda hakkıhukuku adaleti insan hakkını en ileride tutması gerektiğini vicdani sorumluluk olduğuna inanan lar canım15 temmuz darbe girişiminin halk tarafından bertaraf edildiğine kesinlikleİnanmıyorum kahveden birahaneden meyhanede ordan burdan giden ınsanlarla darbe durulmaz darbeyi habersiz olarak terör baskını var diyipteOlay yerine gidildiğinde işin farkına varipta tankini topunu silahını olay yerine giden halka teslim etmiştir her birAskerde 100lercemermi olmasına rağmenKayidadeğer bir çatışma olmamıştır benAtatürk hava limanındanbahsediyorumBir iki kişi silah kullanmıştır onlarda linç olmaktan kurtulmakicindir tabiki bu gurup içinde kötü niyetli darbecilerinOlduğuna şüphe yoktur burda aktör 5.6Kişi olmasına rağmen darbeyle örgütle Hiçbir bağlantısı olmayan bu insanlarınÜç yıl hapis yatırıp uc yil sonrada siyasiBir kararla hakime savcılara teşekkür edilerek muhabbetle cezalandirilmistirBu mahkemenin canlı tanığın cum baş avYasin samlidir bu insanların bir çoğununYuvaları dağılmış bir kısmının anne babası kahrindan ölmüştür bir devlet başkanın halkından intikam alırcasına Zulüm etmesi ne allahın ne ıslamın hukukuna sığmaz bir davanın üçyil sürdürüp uc yil sonra sapla samanı bir birine karıştırıp mısır daki sisi mahkemesine benzemistir.saygilarmla.
 • Ahmet İşseverAhmet İşsever1 ay önce
  Niye ki, 03:00 te uyuyor mu olacaktı 251 kişi? Yazılmış onların mukadderatı. Ne kadar değiştirilse tarihin akışı MK Atatürk'ün tarih hakkında söylediği yine kendini bilenlerce değişmeyecek- "Tarih yazan tarih yapana sadık kalmadıkça, değişmeyen hakikat çok şaşırtıcı bir mahiyet alacaktır".Yasanmış meşruiyete dayanmyan neye kalkışılsa yine milletin, halkın bilinciyle karşılaşacak. Kalkışım anladığım kadar; asker içinde kendisi dışında kalanları "kemik kemiği kırmaz" kabulü ile kalkışımı kırmazlar! (Halbuki kemik değil hile huda, hakketmeden oturulmuş pozisyonlar,ne kadar üstün vasıflı olabilir?) "Birkaç kişiyi katledip halkı sindiririz" düşüncesine dayandırılmış , cürüm ve tedhişin halkı sindireceği kabulü. (Halbuki sivil kamuoyu ve halk her seferinde aleyhine cereyan etmiş darbe ve müdahalelerden yana olmayı seçmeyecektir.) Muhalif kitleler olayların sonu kendi çıkarlarına olur (Her darbede bir kesimin çıkarına son bulmuş ise) düşüncesiyle tarafımıza davranırlar iş olup biter diye planlanmış! (Aydın ve samimi inanç sahibi Atatürkçü kitle dinin suistimaline, yasa düzenine aykırı bir kalkışıma, dağdaki şaki ve tedhişçinin onların hayrına bir şeye delil olabileceğine ne kadar yakın duruyor?)Bana bu planları açmış olsalardı "Bu mudur yani " derdim. Siz ancak nasihat alırsınız derdim. Doğru dürüst mezuniyetler, makam ve mansıp sahibi olacak müspet rekabet ve kardeşlik duygularını ayaklar altına almayan değişimi-(nasılsa bizim isteklerimizirıza etmezler,iyisi mi biz kendimiz kalkışalım, birilerini tavlayalım, tarafımıza çekelim bu iş olur, sonra da kusurlarımızı affettiririz- Allah affedicidir'e sığınırız!) Derdim ki bu iktidar şehvetiyle işlediğiniz hiç bir şey affa girmez. Hz.Peygamber savaş ortasında bile kızışıp insan canına kastederek karşısındaki nefs sahibinin canına kıyabilecek tiniyeti reddetmiştir. Her iki taife de bu koşulda helake yuvarlanmıştır, cürme ortak olmuş, Peygamber sözüne, halife sözüne , amillerinin sözüne itibar etmemiş olur, derdi. Bir Fil Vakasını dünya kamuoyunda Türkiyenin aleyhine olsun, bizim çıkarımıza sonuçlanır kabulüyle mekir ve hilede bulunanlar, Kerbelayı çağımıza taşımaya yeltenenler,hiç bir koşulda yola gelmeyecek bir vakayı, olayı tezgahlayanlar, aydınlık ufuklara ermeyi ancak hayal etmişler. Bu uğurda hakketmeden erişilen gafletleri istimal ile erişilen noktada yükselen bir yolda ebedi kurtuluşa erme ihtimalini zayıf akıllara bağlamışlar, idraki zayıf , ahlakın yerine takiyeyi koyarak hukuki ve adalet ehli pozisyonlarını güvenilmez eylemiş olmakla da "fitne katilden de beterdir" hükmüne müstehak eylemişlerdir.Hakime sorarsanız, iddiaları, ülkenin haksız yolsuzca makamların idaresinde mındar olduğu nedeniyle kalkışımda bulunduk derseler, cevabı "necaset necasetle yıkanmaz " olurdu.Elhasıl kelam, bence yeğ olan, ancak hakkaniyetle rekabet ve işte budur denecek muvaffakiyetle halihazır düzende değişim ve yasama hakkını kazanarak "Yurtta Sulh"u hayata geçirmek olurdu; O da fikren , ilmen, ruhen katletmek, masum ve mazlum kardeşlerini çiğnemek ve yardakçılık ve yataklık etmekle değil, "insanı yaşat ki devlet yaşasın" mantığıyla , "halka hizmet hakka hizmet" kabulüyle ancak gerçekleştirilirdi.En açık dayanağı bize 1440 Hicri yıl önce Aziz Peygamberimiz(SAV), "yüzünüz kızarmıyacak ise o şeyi yapabilirsiniz" diyerek yol göstermişti. Onunla haşr olunacakolanlardan olsun; Mustafa Kemal Atatürk te "Bir şeyi yapmak istiyorsanız , yapmakta mutlak kaydıyla hürsünüz" diyerek gençliğe, millete istiklalini ve hürriyetini kayıtsız koşulsuz teslim etmiş, düşüncede hür ve vicdanı , irfanı güvenilir olmasını reşit yurttaşlara emanet etmiştir.Devredilecek olarak hakkı tevekkül eden hür ve bağımsız bir rejim ve önünde hak ve meşru biryol ; güvenilecek olarak Ulu Yaradan, mevlamız olan Allah yeter.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  muglalı şaban ertaş ihvanımın yazdığı altınlara dikkat. onlargöynukte hala o mağarada.alçıdan ve altına boyalı. yani sarı yaldızlı. o gün fütbol müsabakası ve ödülleri için tayyip bey antalyaya gelecekti, ve de hava limanındabekleyen bu altınlarlayakalanacaktı. yaveri 5 dakikada birtelefon ediyor nerdenerde diyordu. antalyada bekliyordu onu ki, geldiğin de yakalanıp altınlarla uçaktaresmi çekilsin. bunlar böyle şerefsiztabi. sakın kimseye güvenmeyin hala bakın bugün bile yakalama çikan fetöcü var. 2 nesil böyle geçecek.. unutmayın.
 • hursit dilaverhursit dilaver1 ay önce
  asıltakıldığım anitkabir vekemalistler ve kemalist eğitim, sistem ne olacaktı. benim bildiğim pandispanyalı hoca, yavuzun cübbesi ile anıtkabre gidip biat edecek. bunu dünyaya ilan edecek. sonra daaşağıdabir ara emin çölaşanın girdiğimezar çevresinde 41 gün itikafa girecek vesalih adamlarına atadan aldıgırabıtaemirlerinisöyliyecek ve uyulmasını isteyecekti.ne zaman ataya ihtiyacı olsa, elde nutuk aşağıya inip 2-3 gün sonrayukarı çıkıpemirleridağıtacaktı.elbet bizim kemalist ve atacı tayfa bu işe çok kızıptakla atmaya başlıyacaklardı, hırslarından.bu aradabelki de ata ile hoca beraber bir manevi alemde el ele kol kola görülecek. biri isa biri mehdi olarak ineceklerdi aşağıya.siz o zaman cumhuryet ve sözcünün nasıl biat ettiğini görün.ben bunları kahvemi höpürdete höpürdete içereke seyredecektim. olmadı işte.. ne edelim.kader utansın.
 • MümineMümine1 ay önce
  Fetö bişey yapmadan önce uydurduğu masalları rüyaları tabanına yayıyor inanmasın sağlıyor sonra olaylar olunca Fetö feraset sahibi gibi görülüyordu. Heryerde adamları Heryerde kulağı olduğunu bilmeyen taban inanıyor pisi pisine hayır yapıyorum sanırken şimdi işinden gücünden özgürlüğünden olmuş ama hala yukarılardan gelen rüyalarla haberlerle gerçeği görmeyecek kadar körleşmiş durumda.
 • Şaban Erbaş. Çırpı Menteşe Muğla Şaban Erbaş. Çırpı Menteşe Muğla 1 ay önce
  SelamSayın Dilipak, sanırım Antalya'da bir mağarada gündeme gelen, altın külçesi görünümlü alçıdan külçelerin, önceden hazırlandığını da hatırlatmış olalım; Tayyibib kaçıracağı altınlar görünümünde. Hayırlı işler
 • is kaya is kaya 1 ay önce
  ABD nin tam destek verdiği bi darbe başarısız oldu ?öyle mi ?.sahiden abdurrahman dilipak böyle mi düşünüyor ? Sakın amaçlarının % 90 ı gerçekleşmiş olmasın. Tanıdığımız dilipak bakışı bu olmamalı. Aslında siz, tüm dünyanın görmemizi istediği şeyi gösteriyorsunuz. oyun içinde oyun, bi taşla bikaç kuş ? olabilir mi ? Sakın Türkiye deki islami hareket ve hükümet zayıflıyor olmasın. Müslümanlar birbirine düştü. Acaba bi de farklı açılardan mı baksanız . bilemedim.
 • SeyfullahSeyfullah1 ay önce
  Irmak Alevi derneği nin başı, Alevi dedesi kimdi? Ali Rıza? Ankara'da cemevi, cami, kilise projesi kimindi? Kimler finanse ediyordu?Fetö nün ilk ilham kaynağı hangi kırmızı kitaplardı?Bu senaryo yu beğenmedim sayın Dilipak. Çünkü yanlış. Diğer yazında anlattığın gümüş madalyalıladan biri olarak söylüyorum: ben evdeki silahlarımı alıp, sivil, asker, yada polis üniformalı nekadar becerebilirsem fetöcü avına çıkacaktım.
 • Veysel çelikVeysel çelik1 ay önce
  Sayın Dilipak yazılarınızı beğeniyorum ve değer veriyorum ama siz gerçekten fetö ile mücadele edildiğine inanıyormusunuz herkesin fetöcü olduğunu bildiği insanlar elini kolunu sallaya sallaya cirit atıyor hemde eskisinden daha fanatik olarak birde içlerinden gülerek 15 Temmuz'la ilgili söylemde bulunuyor faliyetler tam gaz birde koruma altına alınmanın rahatlığı içinde paranın gücüyle herşey serbest ya da göstermelik cezalar Akp nin farkına varmadığı şey bu kurtardıkları adamlar altlarını oymaya devam ediyor ekonomi bozulsun diye herşeyi yapıyor 2 seneye kalmaz yine herşeyi ele geçirirler
 • ABD’yi bile kandıran örgütABD’yi bile kandıran örgüt1 ay önce
  CIAbu hainlerin darbeyi başaracaklarına ikna olmuş ki onay vermiş. Çünkü CIA kaybedecek Ata asla oynamaz. ABD’yi bile kandıran örgüt kimi kandırmaz ki?
 • MertMert1 ay önce
  FETÖ başarılı olsay, Dilipak size birşey olmazdı.
 • cCcihaD cCcihaD 1 ay önce
  bunları biliyoz da sen şu akparti içindekileri öz eleştiri ile isim vermeden yuvarlak yuvarlak anlatsan da akparti biraz daha oy kaybetse yahu sahi, madem biliyorsunda niye delikanlı gibi isim isim bu hainleri ifşa etmiyorsun bunlardan bahset akparti nin kaybedecek daha çoook oyu var bak karşı taraf bile böyle özeleştiri yapmıyor yahu devam et devam
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı1 ay önce
  Yorum yapan arkadaşlar uzun yorumları okuyamıyoruzLütfen yorumlarımızı kısa tutarsak daha cok okunma yı yakalayabılırızTeşekkürler
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı1 ay önce
  Sayın DılıpakYazınızı dıkkatlı bır şekıkılde okudumTeşekkür edıyoruzAmalütfen Sayın Dılıpak KATIL HAIN CANI bır ınsandan bahsederken hala hocaefendı demenız bızı üzdü.Lütfen yazınızdan şu hocaefendııbaresını kaldırınız Neyın hocası ALLAH aşkına 251 ŞEHIThıcmı aklınıza gelmedıSelam ve dua ıle
 • SekoyaSekoya1 ay önce
  Kahramankazanlı amca röportajda ailesine şöyle dediğini söyledi "şimdi benölmezsem yarın hepimizi öldürecekler." Fazla kitap okumamış ama irfanı umman. Fetö zırvası kitapları okuyan B.Ü mezunu ahmakta türk halkı yere yatmasını bilmez diyordu. Allah inayetini üzerimizden eksik etmesin.
 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Hiç bir alevi fetöye destek vermedi vermezde hiç bir alevi çocuğunu dershanesineüniversitesine göndermedi ,nerden nasıl bildiğinizi bilmem bir hükümet kurmuş olsa bir aleviyi o hükümette göremezdin onun için genelleme yapıp çuvalın içine alevileri koymanıza gerek yok , bu ülkenin demokrasinin gerçek islamın savunucuları alevileri işin içine katmaya çalışmayın,
 • DermanDerman1 ay önce
  Bu feto teskilati ben icinde yoktumemin bildiklerini is as espara sosyal bir iletisim icindeydiler ki adina paralel deniyordu bir bakima parali el kimseyi ihmal etmediler bir yorumcu diyorya egerki basarili olsalardi el opmek icin siraya gireceklerdi diyor tipki tosun bank ciftlik bank giibi hesap tutmadi herkesin beklentisi vardi baksana secimler neden ulke yararina deyil .lutfenbir odul konsun herkes bir fikir soylesin nasil butun oluruz tipki bir asker gibi tek gayesi memleket olsun.
 • Sebahattin ismine mütenasip davran Sebahattin ismine mütenasip davran 1 ay önce
  Şapla şekeri karıştırma! Bediüzzaman ve Nur talebelerine ilişme. Bunu laikçiler zaten yapıyor. Biz Risale-i Nur’larla iman ve İslam’ı tanımışız. Sen ya bu sayfalarda gezinen bir kriptosun. Eğer CHP’li isen Kılıçdaroğlu na sor.
 • Tankların arasından “kontrollü geçiş”Korkmayın Sn Genel Başkan askerler bizden Tankların arasından “kontrollü geçiş”Korkmayın Sn Genel Başkan askerler bizden 1 ay önce
  Daha dün “Kontrollü darbe” diyordun. Bugün “Darbe gerçek Erdoğan yalan” diyorsun? Dün FETÖ yoktur. Diyordun. Bugün şu FETÖ’cüye niye dokunmadınız diyorsun. Millet seni seçmez Kılıçdaroğlu. Millet in feraseti şaşmadı şaşmaz
 • TAVSİYELERTAVSİYELER1 ay önce
  Bazı şer gibi görünen şeylerde öyle hayırlar, öyle hikmetler vardır ki, bizler bunu anlayamayız. Ancak, üzerinden belli bir zaman geçtikten sonra bazı şeylerin farkına varırız. İşte, 15 Temmuz darbe girişimi de böyledir. Zaman geçtikçe, kimin ne mal olduğu ortaya çıkmayabaşladı. Kimin dost, kimin düşman olduğunu öğrendik. Kuzu postuna bürünmüş kurtlar, kendilerini açığa vurmaya başladılar. Bekleyelim bakalım daha neler göreceğiz.
 • AdaletAdalet1 ay önce
  Mayınlı tarlaya girsen ne olacak hocam.. Ölümden bu kadar korkan bi insanın burada ayetlerle nasihat vermesi ne tezat bir iştir.. Korkarım ki hocam ateş size de dokunacak..
 • ilhamiilhami1 ay önce
  Yorum güzel ama, esas can alıcı meseleyi es geçmişiniz.Saygılarım ile.
 • hakan tosunhakan tosun1 ay önce
  Kahpeye hala 'Hocaefendi'' diyosun dilipak...sende vazgecemedin bu kadar olana ragmen
 • sebahattinsebahattin1 ay önce
  Esas ..nurculuktur ve bu yapılanma heryerde her pozisyonda yerini almıştır.Nüveleri Viyanada atılmış olan bu hareket her zemin ve zamana uyum sağlayan binlerce fedaisini yetiştirmiş ve en kritik yerden en mazbut yerlere kadar adamlarını yerleştirmiştir,öyle bir hal almıştırki imanının kurtarmak adına babasını dahiasacak bir nesil yetişmiştir.
 • Mehmet DarciMehmet Darci1 ay önce
  Dede tam vazgecmistin bu dünyadan.Ahiretini kurtaracaktin.Yine daldin dünyalığa.Cok tatlı herhal vaz gecemiyirsun.Ne olduğunu milyonlardan daha iyi biliyorsun ama.ENDULİJANS VE ENGİZİSYONA BİAT ETMİSSİN.DEVAM GUNAK CİKARMAYA.ARTİK KATİ OLARAK SENİN,,,İSLAMCİ EVANGELİST,,OLDUGUNA İNANDİMALLAH SENİ NE İSLAH, NEDE AFV ETSİN.
 • Kılıçdaroğlu FETÖye iyi vuruyor Neden?Kılıçdaroğlu FETÖye iyi vuruyor Neden?1 ay önce
  Elebaşı pirim yapıyorsa bana küfür dahi edebilirsiniz diyor. Takiyyenin şahı İblisdir. Kılıçdaroğlu bu rahatlıkla FETÖ de FETÖ diyebilir. Pirim yaptığı açık. Kontrollü darbe tutmadı. Hain FETÖye geçti. MHP sözcüsü çok güzel söyledi: Kontrollü darbe yalandan ibarettir. Ama “kontrollü siyasetçi” gerçek.
 • Katliam onayıKatliam onayı1 ay önce
  Tarih 2016 Nisan,Penisilvanya. Elebaşının karşısında ayakta duran kişi Adil Öksüz’dür. Diyalog şöyle geçer: A.Ö.: “Efendim Gölbaşı Polis Özel Harekatçok kritik. Karşımıza geçerlerse mutlaka etkisiz hale getirmek gerekebilir? F.G.: “Adil, harekatın mutlaka muvaffakiyetle neticelenmesi çok mühimdir tabiatıyla gereken yapılır.” Tarih: 15 Temmuz 2016 hainler harekete geçer. PÖH tereddütsüz demokrasi safındadır.Hain el ilk bombayı oraya atar. Bedenleri paramparça eden alev topu ile birlikte şehitlerin ruhu gökyüzüne uçar. Büyük Türk Milleti:PÖH şehitlerini unutma unutturma!
 • ileri demokrasiileri demokrasi1 ay önce
  AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "CHP Genel Başkanı çıkmış dün, 'Yürekli bir savcı yok mu, bu yürekli bir savcı Sayın Cumhurbaşkanını çağırmayacak mı?' diyor. Marmaris'te Cumhurbaşkanımıza yapılmak isteneni, yargı vesayeti yoluyla devam ettirmeye çalışıyor. Bu utanç verici bir şeydir. Hem de bunu 15 Temmuz'un yıl dönümünde yapıyor." dedi.
 • Mehmet KORKMAZMehmet KORKMAZ1 ay önce
  Bana göre iyi olan seneryolardır. istenen olması istenen iç savaş çıkartıp ülkeyi cehenneme çıkartıp enaz 7 parçaya böleceklerdi.
 • Hasan MarangozHasan Marangoz1 ay önce
  Allah bu milleti korudu, ellerine ayaklarına doladi yapacakları işi
 • ÇARE SİZÇARE SİZ1 ay önce
  Direniş olursa Erdoğan öldürülecekti, direniş oldu ve Erdoğan öldürülmedi. Neden diyenlere... Bu milletin ve bütün İslam aleminin Erdoğan'ı ölümüne sevdiğini onlar da biliyordu. Erdoğan da hitabeti güçlü Menderes'i konuşamaz hale getiren ilaç ve uygulamalarla iki lafı bir araya getiremez hale getirecekti. Yassıada gibi rezil yargılamalarla milletin gözünden, gönlünden düşürüp öyle yok etmeyi deneyeceklerdi ama Allah'ın hükmü hepsine üstün geldi.
 • Eren Eren 1 ay önce
  Herkesin bir planı varsa Yüce Yaradanın da bir planı vardır. Bize düşen uyanık olmak. Ve gelecek için hazırlık yapmaktır.
 • DermanDerman1 ay önce
  Hani diyorlarya,erkek her hususda guclu fakat bir zaafi var kadin bir kadina nefsibe yeniliyor .istemusluman bildigimiz ovunurkenyuzde 99nasil yariya dusuyor bunun icide,demi nefis var yoksa menfatmi var bir dolar.
 • ŞehinşahŞehinşah1 ay önce
  yorumcu "derman", direnen halk, damat çıkıp lakayıt tavırlarla ekonomi paketi açıklasın diye mi direndi? direnen halk her iş torpille referansla halledilsin diye mi direndi? direnen halk suriyeliler rahat yaşatılsın da biz kan ağlayalım diye mi direndi? direnen halk, devletin tüm kurumları(trt, aa, ysk, yargı organları, medya vs vs) tek bir adama güzellemeler yapsın diye mi direndi? benim cevap aradığım sorular bunlar. 15 temmuz yüce bir direniştir ancak 15 temmuz sonrası izlenen politika 15 temmuz öncesini aratacak düzeydedir.
 • sasmazsasmaz1 ay önce
  hasbel kader başarılı olsalardı, sonucu herkes biliyor. tüm hökümet üyeleri (reis hariç) tüm üst bürokrasi fetonun ayağını öpüp tebrik etmek için kuyruğa girecekleri açıkça belliydi. hepsi darbenin başarılı olmasını sabırsızlıkla bekledi. darbe sonuçlanıncaya kadarda seslei solukları çıkmadı.deliklere kaçıp beklediler. darbeciler darbeden vaz geçince sükutü hayale uğradılar. bu darbe engellenmedi darbecilernedense vaz geçti. karşılarında engelde yok tu ki
 • SılaSıla1 ay önce
  (OLAylarısadece müslümâne gözüyle YORUMluyorum. Süslüman değil) KAPALILARA; üniversiteleriSERBEST bırakarak İSLâMA EN büyük KÖTÜLÜĞÜ yaptıBİZİMislâmcılar. LÜTFEN söylerMİSİNİZ; 200 tane erkeğin içinde; kapalı kızLARın NE işi var?. HEMde aynı ORTAM DA saatlerceee. TEneffüslerde de ELELEler. ALLAH'A ve RESUlünedanışarak mı YAPıyorlar bu iyiliğiBİZmüslümanlara?YOKSA Allah'aVEresulüne RAĞMEN mi?? Böyle işlere cevaz VEREN bir Allah'ımVEpaygamberim yok çok şükür. AMA maşallah islâmi yazarlarIN hepsi alkış tutuyorlarMEVCUT islâmsızlığa YA da KÖRve sağır numarası ÇEKİYorlar. Bu şakşakçılarınVEsünepelerin; Allah'ıVE peygamberi kim çok merak ediyorum?.. Reis'e dil uzatıldığında mangalda kül bırakmayanSÖZDE islâmcılar; ŞU dinimize de aynı hassasiyeti gösterseniz DİYECEM Ama; HAKKın hukukunu savunmak; makam mevki kazandırmıyor şu sıralar. HİKAYE anltmak ise çok popüler. GECEliği 170 bin tl...HiçbirfahişeebukadarkazanamıyorBİRGECEDElütfenonlaradaöğretinşuişinsırrını.Saygılar. Azıcık müslüman bir lider başımız da olsa idi; PEMBE otobüsler ENbaşından hizmetimizdeydi.
 • cen dogcen dog1 ay önce
  MERTÜRK SENİ KUTLUYOR YAZILARINI BEĞENİYORUM SENİN GİBİ BİR KÖŞE YAZARI OLMASINI ÇOK İSTERDİM SENİ OKUMAK İÇİN GİRİYORUM SİTEYE
 • Fikri DağFikri Dağ1 ay önce
  Üstat ya darbenin siyasi ayağın dan bahis etmedin sadece Erdoğan'ı akladın diğer herkes fetö cu akp deki fetö ciler nerede duracaklarsı selam,lar
 • Murat muratMurat murat1 ay önce
  Kimse bundan iyi anlatamazdı ağzına kalemine sağlık muhteşem
 • Bayram AltugBayram Altug1 ay önce
  Dört yıl sonra sandıkta başarı saglayabilirler çünkü 15 temuzun devriyesinde malatya Büyükşehir belediyesi put dikiyor (nemrut.firavun.Battalgazi) hic fark etmez .üstatların 5 yıl sonra bu belediye başkanı gider ama o putu (C H P ) dahada sömürmez üstadım bir müslüman olarak sesimi duyuramıyorum Allah, Rızası için yardımcı olun, selam ve dua ile
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  Yani hiç bir partiye oy kullanmayacağım Hainler belirlesin bizde kabul edelim mecburen
 • MuhafazakarMuhafazakar1 ay önce
  CHP asla bu duruma inanmıyor saygıda duymuyor ama oyları götürüyor pkk sayesinde....ne yapılırsa yapılsın bir önemi yok benim inancım kürtler(pkklılar) nerede oylar orada bütün değerleri işte böyle hainlerler topluluğu hiçe sayarlar tüm yapılanlar şehitler savunmalar her şeyboş bundan oy kullanmayacağım maden hainler var ise biz neyiz ki?Kalitesiz niteliksiz çokluk....
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  16.07. TARİHTE BUGÜN NE OLDU? BÜYÜK BÜYÜK BÜYÜK KİBİRLİ DEVLET ADAMI (istişare kurulunda) 16.07.2016 ÜÇ YIL ÖNCE BUGÜN FETÖ YÜ FARKETMİŞ! ONDAN ÖNCE MAVİ MARMARA YAŞANDI! HOCA EFENDİSİ (ŞARLATAN) İSRAİL E SELAM DURUN DEDİ! Anlamadı UYANMADI! Sonra "Hoca Efendisi" MİT MÜSTEŞARININ İFADESİNİ ALDIRIP ERDOĞAN A KELEPÇE VURDURACAKTI! BÜYÜK BÜYÜK DEVLET ADAMI BA. YİNE UYANAMADI!! SONRA GEZİ KALKIŞMASI YAŞANIYOR! 31.05.2013 Bursa Türkçe Olimpiyatlarından Hoca Efendisine SAYGILAR SEVGİLER İLTİFATLAR GÖNDERİYORDU!! UYKUSU O KADAR DERİNKİ BİR TÜRLÜ UYANAMIYOR!! ERDOĞAN, DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRIRKEN GÖBEĞİ ÇATLADI! YİNE UYANMADI!! SONRA 17-25 ARALIK 2013 YARGI DARBESİ! HALA FETÖ YÜ FARKEDEMEMİŞ!! SONRA 2014 MİT TIR'LARI İHANETİ! BİR TÜRLÜ JETON DÜŞMÜYOR!! TA Kİİİİ AMERİKAN IN KÖPEKLERİ TARAFINDAN BAŞKENTİMİZE ATILAN SON BOMBANIN 16 TEMMUZ 2016 SAAT 07: 00 GÜRÜLTÜSÜNE UYANMIŞ!!! KUSURA BAKMAYIN BÜYÜK BÜYÜK DEVLET ADAMI FAZLA GÜRÜLTÜ YAPTIK GALİBA....... TARİHTE BUGÜN.
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  16.07. TARİHTE BUGÜN NE OLDU? BÜYÜK BÜYÜK BÜYÜK KİBİRLİ DEVLET ADAMI (istişare kurulunda) 16.07.2016 ÜÇ YIL ÖNCE BUGÜN FETÖ YÜ FARKETMİŞ! ONDAN ÖNCE MAVİ MARMARA YAŞANDI! HOCA EFENDİSİ (ŞARLATAN) İSRAİL E SELAM DURUN DEDİ! Anlamadı UYANMADI! Sonra "Hoca Efendisi" MİT MÜSTEŞARININ İFADESİNİ ALDIRIP ERDOĞAN A KELEPÇE VURDURACAKTI! BÜYÜK BÜYÜK DEVLET ADAMI BA. YİNE UYANAMADI!! SONRA GEZİ KALKIŞMASI YAŞANIYOR! 31.05.2013 Bursa Türkçe Olimpiyatlarından Hoca Efendisine SAYGILAR SEVGİLER İLTİFATLAR GÖNDERİYORDU!! UYKUSU O KADAR DERİNKİ BİR TÜRLÜ UYANAMIYOR!! ERDOĞAN, DERSHANELER HAŞHAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRIRKEN GÖBEĞİ ÇATLADI! YİNE UYANMADI!! SONRA 17-25 ARALIK 2013 YARGI DARBESİ! HALA FETÖ YÜ FARKEDEMEMİŞ!! SONRA 2014 MİT TIR'LARI İHANETİ! BİR TÜRLÜ JETON DÜŞMÜYOR!! TA Kİİİİ AMERİKAN IN KÖPEKLERİ TARAFINDAN BAŞKENTİMİZE ATILAN SON BOMBANIN 16 TEMMUZ 2016 SAAT 07: 00 GÜRÜLTÜSÜNE UYANMIŞ!!! KUSURA BAKMAYIN BÜYÜK BÜYÜK DEVLET ADAMI FAZLA GÜRÜLTÜ YAPTIK GALİBA....... TARİHTE BUGÜN.
 • Ali ile AyseAli ile Ayse1 ay önce
  Sayin Dilipak neden Hocaefendi diyorsunuz ironimi yapiyorsunuz diye defalarca okudum bulamadim.Birde yorumcular yazarin yazisindan uzun yorum yapiyorsunuz okunmuyor
 • mehmetmehmet1 ay önce
  Allah'ın laneti, hoca efendi dediğiniz siyonist yahudi piçinin ve hala onunla beraber olanların üzerine olsun.
 • KubilayKubilay1 ay önce
  Fetö cüler başarsaydı Allah "ol" dediği için mi olmuş olacaktı? Sence 1960 ihtilali Allah "ol" dediği için mi oldu?. Boş laflar bunlar...
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET1 ay önce
  Oyun içinde oyun. unların oyunları bitmez, aman dikkat edelim.
 • AlperAlper1 ay önce
  Bu bir iktidar kavgası,Fetullah ın CİA için çalıştığını 40 senedir devlet bal gibi biliyordu,sokakta bile bazıları bundan haberdardı. Koltuklar sallanınca mı CİA için çalışmak günah oldu?Yoksa koltuk için her şey mübah mıydı?
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar1 ay önce
  15 Temmuz o kadar acilar yaninda dusunce tembeli olmayan insanlar icin daha once konusulmasi ve tartisilmasi tabu olan konularin tartisilmasini sagladi:Turkiye Cumhuriyeti nedir ,nasil kurulmustur,kimler kurdurmustur? vs.vs.
 • YörükYörük1 ay önce
  Hiç vazgeçmeyecekler, hep deneyecekler. Her türlü yöntemle İslam'a ve Türkiye'ye saldıracaklar. Tam da bu yüzden dürüst, çalışkan, ahlaklı insanları siyasetin ve sermayenin başına geçirmekten başka çaremiz var mı? Siyasetin, siyasi partilerin, başta AK Parti olmak üzere teşkilatlarını dürüst ve ahlaklı kişilere açması yeni lider politikacıların yetişmesi için şart değil mi? Torpilin normalleştiği, adaletin terazisinin şaştığı, sermayenin onu Ülkemiz faydasına kullanma amacı gütmeyenlerin eline geçtiği mevcut ortamda ip cambazı misali dengede durmaya çalışıyoruz. Bu sürdürülebilir değil. Recep Tayyip Erdoğan kendisi iktidardan ayrıldığında neler olabileceği konusunda en çok endişelenen kişidir eminim, zira partisini ve ülkenin mevcut siyasi ve ekonomik yapısını kendisinden iyi bilen yok. Ancak bu endişeyi ortaya çıkaran sebeplerin baş müsebbibide kendisidir. Gereken operasyon bellidir ve zaman yok. Acilen operasyonu beklemekteyiz, tek çaremiz AK Parti değildir. Ama zaman kaybetmekde istemeyiz. Türkiye'nin asıl mücadelesi yeni başlıyor.
 • bilgebilge1 ay önce
  apo hocaya soramk lazim bu bilgileri nerden almis. kendisi mit de mi calisiyor? hakan fidan astsubay i koskoca darbe olmus hala koltugunda, genelkurmay baskani darbe olmus koltugunda kalmis oda yetmemis savunma bakani yapilip ordunun basina gene getirilmisse burda bir killanmak lazim gelir. neyse cok yazildi cizildi her 15 temuzdada gene yazilip cizilecek birseyler. ama biz normal halk bütün gercekleri ancak hükümet degisirse ögrenebilecegiz tipki balyoz ergenekon gibi. birde su var fetö gelse abd nin dedigini yapacakmis eee o halde gelip gelmemesinin önemi varmi biz zaten abd nin dedigini yapiyoruz. irakta suriyede yaptik bunlaridahada yapacagiz. dur bakalim iran la savastiracaklar bizi bir kac yila kadar cünkü bop onu gerektirir
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Uzel traktör fabrikası ,sahiplerinin anlaşmazlığı yüzünden geçenlerde kapandı. Başka yerde zor bulunan makine tezgahları yağmalandı, söküldü. Makina sanayi bir ülkenin can damarıdır. Bir savaş halinde ,bu tür fabrikalar kısa sürede silah üretim fabrikalarına dönüştürülerek ülke savunmasına katkıda bulunur. İkinci dünya savaşında bir çok ülke ,traktör fabrikalarını çok kısa sürede tank fabrikalarına dönmüştür. Devletin ufak bir müdahalesi ve desteği ile üretimine devam edecek bu tür fabrikaların kapanması çok büyük kayıptır. Zamanında Erbakan hocanın desteği ile kurulan Tümosan traktör fabrikasından ,Altay tankı için 1500 beygir gücünde motor üretilmesi çalışması var. Sanayi, bir ülkenin ,yerli savunma sanayinin de ,altyapısını oluşturur. Bu tür fabrikalar destekleneceğine devlet bankaları , 0,98% faizle zararına konut kredisi vererek ,müteahhitler zengin ediliyor.YAZIK. Geçenlerde ,türkiyenin , enbüyük 250. sanayi kuruluşu iflas etti ve kapandı. İnşaatlarda kullanılmak üzere Sunta üreten bu fabrika kapanırken, biz inşaatyatırımlarını destekliyoruz. Bu inşaatlarda kullanılacak,yüzmilyonlarca liralık suntann ithalat yolu ile gelmesini sağlayacağız. YAZIK. İnşaat desteklenirken ,Ufak bir destek ile inşaat malzemesi üretimine devam edebilecek fabrikanın kapanmasına göz yumuyoruz. 1994 yılında Tansu Çiller , zarar ettiği gerekçesi ile Kardemir fabrikasını kapatmak istemiş, son anda işçiler ,1 TL ücret karşılığıfabrikayı devralmışlardır. Bugün kardemir, demiryolları ve metro ,tramvay için bir çok makine parça ve malzeme üretimi yaparak, ülkeyi büyük bir ithalat kaleminden kurtardığı gibi , ülkeyi bu alanda dışa bağımlılıktan kurtarmıştır. Kardemir ,son 25 yılda 10 milyar dolar üzerinde cari açığın azalmasında katkısı olmuştur. Ekonomi profesörü Tansu Çiller ,bu fabrikayı kapatmak istemişti. Sanayiye ,üretime dönük olmayan hiçbir politika başarılı olamaz. Erbakan hoca dışında bunu doğru dürüst uygulayan olmadı. Zaten 28 şubatın asıl amacı da ,Erbakan hocanın ekonomideki bu başarısını yok edip ,ülkenin tekrar dışabağımlı bir ekomomi haline gelmesi için yapılmış tı. Tam bağımsızlık, ekonomik bağımsızlıktan geçer.
 • mehmetmehmet1 ay önce
  15 temmuz darbesini öncesini gerisini tam olarak özet geçmiş teşekkür
 • Mehmet Kanbur Mehmet Kanbur 1 ay önce
  Bunların hepsi olabilecek şeylerdi akışta o yöndeydi. Peki bu niyete sahip olduğunu düşündüğünüz birini nasıl oluyordu Humeyniye benzetiyorsunuz. Humeyninin niyeti ve haraketi bumuydu. Siz Humeyniyi tanıyorsunuz. Ben de tanıyorum. Yaşlarımız ve fikirlerimiz bunu tanıdığımızı gösteriyor. O zaman bu zalim benzetmeyi neden yapıyorsunuz. Zulüm bir şeyi olması gereken yere koyamamaktır. Tayyip Erdoğan yaptı diye mi. Ona da aynisini yazdım. Benim duruşumda bunu gerektiriyor. Bu benzetmeyi yapmayın yaptırmayın. İki sinin resmini yanyana koyun bakın. Allah için en azından bunu yapın. Hayatı islam uğruna geçmiş Humeyniyi nasıl Fettullahla ayni amaçta gösteriyorsunuz. Bu zulmü yapmayın hepimiz öleceğiz.
 • Masum bebelere kıyan atom bombacısı CIAMasum bebelere kıyan atom bombacısı CIA1 ay önce
  Bizi es geçer mi? FETÖ, İslam alemine CIA nın attığı atom bombasıdır. Sorgulamaktan aciz, “Sahil-i selamete” yolculuk yaptığını sanan mankurt robot! Uyan! Penisilvanya’dan uzaklaş!Nefsinle başbaşa kal! Başın ellerinin arasında! Müslümanlığını sorgula! Nefis muhasebesi yap!Kendini Şeriat-ı Muhammediye’nin mizanına vur! “Kıtmir” değil karşındaki. Ashab-Kehf bu değil. Bu Amerikan rüyası.
 • Gerçek adaletGerçek adalet1 ay önce
  Öncelikle o kara gecede şehit olanlara Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar versin. Gazilerimize de minnettarım Allah onlardan razı olsun. Bizlerde darbeye karşı sokaklara çıktık aynı milli manevi duygularla daha sonra başımıza öyle bir felaket getirdilerki hiçbir zaman fetöcülerin okulunda yurdunda kalmayan fetöcü olmayan pırıl pırıl kardeşim YTÜ de akademisyen di kullanmadığı bylock dan ceza evine atıldı okuluna gittim tüm hoca ve arkadaşları biz fetöcü olmadığını biliyoruz bize sorsalar söyleriz diyorlar. Fetöyü övenler hala görevlerinde dediler bende ak parti il başkanına gittim 3 kez gittim bir yanlışlık var okuluna sorun mahkemeye gelin tuhaf şeyler oluyor amaçları gerçek fetöcüleri ayırmak değil iddanameler toptan yazılmış okumuyorlar birlikte yargılandığı akademisyenleri tanımıyor niye birlikte yargılanıyor hts kaydına göre hiç birinin tlf no onda yok yönlendirme bylock tuzağın ortaya çıkaran ekip 40 bin kişi daha tuzak mağduru olabilir içeriği giriş şifresi olmayan karşıda bağlantı kurulan kişi olmayanlar programa giremezler lanet fetöcülerin tuzak program yüzünden sadece sinyal sayısı olur diyorlar, bu gorevi bize verin ücret almadan biz suçsuzlara ayıklayalım diyorlar ama dikkate alan yok. Ben ak parti üyesiydim ölümüne savunururdum ama bu kadar hukuksuzluğu ve haksızlığı kabul edemem üyeliktende kalpten de çıktım. Bir suçu olsa sahip çıkmazdım 3 yıldır bu eziyeti çekiyoruz içeri girerken oğlu 6 aylıktı birlikte yaşayamadığı günleri kim geri verecek? Biz mağduruz ama mağdur eden değiliz buna şükrediyoruz asıl bu yanlışında ısrar eden siyasetci hukuk cu gazateci bilmediği halde yorum yapan herkesten öbür dünyada alacağımız var onlar düşünsün. Bize yaşatılan bu acıyı Allaha havale ediyorum. Ben bu yapılanların Müslümanı Müslümana kırdırma projesi olduğunu düşünüyorum. Gerçek fetöcüler en güzel makamlara getirilirken, bazı garibanların topluma karşı fetö mücadelesi diye kurban edildiğini düşünüyorum. AMA HER ŞEYİN ÜZERİNDE ALLAH VAR. BİZ ONA GÜVENİYORUZ.
 • Ali ile AyseAli ile Ayse1 ay önce
  Peki bu Halife olma planini Ak parti bilmiyormuydu senelerdir bunun icin el ele kol kola degillermiydi?17 Üniversite onbinlerce dersane actilar Türk Olimpiyatlari vardi heryil Halife olacagi konusundami anlasamadilar?Sayin Dilipak.Yasasin Atatürk‘ün kurdugu Türkiye Cumhuriyeti bunlari önlemek icin Dinle Devlet islerini ayirmisdir Insanlar din üzerinden yedi sülalesini zengin ettiler Rabbim haksiz kazanc saglayan herkesin belasini verir Insallah tonlarca altin milyar dolarlar bu nasil Din sömürüsüdür
 • hurşit GÜNDOĞANhurşit GÜNDOĞAN1 ay önce
  roğlu 15 Temmuz ile ilgili olarak Hürriyet gazetesine bir makale yazmış.Sayın Kılıçdaroğlu’ndaki şu gelişmeyi not olarak düşelim. Kendisi 15 Temmuz’u FETÖ’nün kanlı darbe girişimine karşı halkın direnme hakkını kullanarak karşı koyuşu olarak tanımlayarak, o tarihten bu yana ilk kez gerçeği doğrudan söyleyebilme cesareti gösteriyor.15 Temmuz’dan birkaç gün sonra Taksim’de düzenlediği mitingde bile bırakın bu açıklıkla konuşmayı, FETÖ’nün adını ağzına almamış, sanki bu millet darbeyi durdurmak için 251 şehit vermemiş, binlerce gazimiz ve yüz binlerce insanımız hayatlarını ortaya koymamış gibi boyuna Tayyip Erdoğan ve hükûmete yüklenip durmuştu.Ardından da Fetullah iblisinin 15 Temmuz’da Türkiye’deki demokrasi güçlerinden yediği okkalı yumrukla nakavt olmasının hıncıyla dolaşıma soktuğu “Kontrollü darbe” yalanını üstlenmişti yazık ki.Özgür Özel’den sonra kendisinin de en azından Fetullah şebeğinin bu yalanlarına ve soytarılıklarına tevessül etmemiş olması takdire şayan bir durum.Kılıçdaroğlu makalesinde tıpkı Özgür Özel gibi darbenin önlenebilirliği üzerinde duruyor. Özel de hatırlayacaksınız “Bu darbe öngörülüyordu, önlenebilirdi” demişti AA’ya verdiği mülakatta. SORU YANLIŞ, FETÖ BU DARBEYİ YAPMAK ZORUNDA KALDI Onlar gibi soralım:15 Temmuz darbesi, olmadan evvel önlenebilir miydi?Ve cevabı:Bu soru baştan itibaren yanlış. Çünkü 15 Temmuz, FETÖ’nün devletin beceriksizliği üzerine kurguladığı bir fırsat değil, çıkışsız kalarak yapmak zorunda kaldığı bir darbe girişimiydi.Daha kısa yoldan söyleyelim:FETÖ bu darbeyi yapmak zorunda kaldı. Çünkü devletin çizdiği istikamet, alınan tedbirler, yapılan mücadele, hâl ve gidiş onlar için 15 Temmuz’u köprüden önceki son çıkış kılmıştı.Sebeplerini sıralayalım:7 Şubat 2012’de gün yüzüne çıkan, dershanelerin kapatılma kararıyla açığa çıkan, 17-25 Aralık yargı darbesiyle meydanlara çıkılan bir savaştı bu. Tayyip Erdoğan ve bir avuç arkadaşı her seçimde, sağlı sollu demokratik yumruklarla FETÖ’yü serseme çevirdi.Ne yazık ki daha süratli devam edebilecek mücadele Erdoğan’ın yanlış adam seçimleri yüzünden gevşedi, yavaşladı. Başbakan tayin ettiği Ahmet Davutoğlu döneminde FETÖ soruşturmaları iyice tavsadı. Davutoğlu bu sırada partiyi ele geçirmeye, Batı ile iş tutmaya çalışıyordu Erdoğan’ı by-pass ederek.Ama yine de MİT, ByLock haberleşme sistemini daha darbeden üç ay önce; mayıs ayında çözmeye başlamış ve hazırlıkları izlemekteydi. (Bu konuda Yahya Bostan’ın son derece ilginç roman tarzındaki KOD ADI BAY BAY’ı okumanızı öneririm)MİT doğal olarak TSK içindeki ve Emniyet'teki FETÖ’cüleri de izliyordu. Bu bilgiler Genelkurmay ve devletin üst kademeleriyle paylaşılıyordu. Ama SUÇ TARİHİNİ (Darbe tarihini) bir türlü tespit edemiyordu. DEVLETİN KARARI FETÖ’YÜ HUKUKA UYGUN USULLERLE TASFİYE ETMEKTİ Davutoğlu’nun azledilmesinden sonra FETÖ soruşturmaları da hızlanmıştı bu arada.Darbe olmasaydı FETÖ hukuka uygun usullerle yavaş yavaş tasfiye edilecekti. Ülkeyi yönetenler demokratik mekanizmaları işleterek darbe yapma potansiyeli olan FETÖ’cüleri etkisizleştirme adımları atıyordu.30 Ağustos 2016 tarihli YAŞ toplantısında 1000’e yakın FETÖ’cünün tasfiye edileceği gazetelere bile sızınca FETÖ’de ilk panik başladı.Ardından İzmir'de bir Savcı; Okan Bato ‘Askerî Casusluk Soruşturması’nda sahte delil üreterek kumpas kuran, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 357 sanıklı bir FETÖ davası açtı. Bu o zamana dek açılmış en geniş kapsamlı davaydı.FETÖ’cüler o vakit bir “ŞEY”in kendilerine doğru yaklaşmakta olduğunu anladılar. İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: ÖNCESİNDEKİ MÜCADELE BAŞARIYA KATKIDA BULUNDU FETÖ elebaşı ABD yönetiminin verdiği bilgiler doğrultusunda ve onların zorlamasıyla darbede karar kıldı.Önceki gün konuştuğum İçişleri Bakanı Sayın SÜLEYMAN SOYLU’ya da aynı soruyu yönelttim bu nedenle:“15 Temmuz, olmadan önce önlenebilir miydi?” Süleyman Bey'in cevabını aktarıyorum:15 Temmuz darbe girişimi, 40-50 yıldır tüm devlet mekanizmalarında örgütlenen FETÖ’nün, ülkeyi ele geçirmek üzere bütün birikimlerini kullanmaya karar verdiği andır. Barajlarda biriken suların boşaltılması gibi iblisliklerini üzerimize boca ettiler.Şu bilinmelidir ki FETÖ bu darbeyi yapmak zorunda kaldı. Çünkü 40 yıldır biriktirdiklerini CHP’nin tüm muhalefetine rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükûmeti temizlemeye başladı. FETÖ’cülerin 7 Şubat MİT darbesi ve ardından 17-25 Aralık yargı darbesinin başarılı olamaması ve kavganın sertleşmesiyle birlikte zaten FETÖ ile mücadele başlamıştı ve hukuk sınırları içinde tasfiyeler yürütülüyordu.15 Temmuz’dan sonraki kadar etkin olamıyordu çünkü Özgür Özel çok iyi hatırlasın kendi parti mensupları Zaman gazetesinin Bank Asya’nın, Bugün TV’nin, Kanaltürk’ün önünde bariyer kuruyorlar, bugünün firari FETÖ’cülerini el üstünde tutup ziyaret ediyorlardı.15 Temmuz öncesinde FETÖ ile hukuk çerçevesinde gereken mücadele yapılmıştır. Ama dediğim gibi FETÖ’cüler son bir atak yaparak ellerindeki avuçlarındaki tüm birikimlerini ortaya koydular. Halkımızın, devletimizin, siyasetçilerimizin,Cumhurbaşkanımızın, polisimizin, askerimizin, jandarmamızın karşı çıkacağını tahmin edemediler. Başarılı olamamalarının bir nedeni de FETÖ ile mücadelenin çok önceden başlamış olmasıydı...Soylu’nun sözleri bir gerçeği daha konuşmayı zorunlu kılmakta.15 Temmuz darbe girişimine bu mücadelenin etkisiyle korkudan TSK içindeki FETÖ’cülerin tamamı da katılmadı.Onlar temizlenmeden rahat yüzü yok.Alıntı Fuat UĞUR
 • Dostlar! Şimdiki ABD yönetimininbabaları ne yapmıştı?Dostlar! Şimdiki ABD yönetimininbabaları ne yapmıştı?1 ay önce
  Hiroşima ve Nagazaki’ye sivil halkın ve kucaktaki bebeklerin üstüne atom bombası atanlar Trump’ın Bush’un babası ve amcası değiller miydi? Üstelik ABD’de “atom bombası atılsın” kararı bir kişiyle alınmadı. Konuşuldu tartışıldı heyetin onayıyla atıldı. Yani taammüden gerçekleşen bir katliam. 100 bin beden biranda alev topuna dönmedi mi?
 • FETÖ darbesi değil FETÖ-CIA ortak darbesiFETÖ darbesi değil FETÖ-CIA ortak darbesi1 ay önce
  Elebaşıyı almışsın kucağına. Dik duruşlu, ABD’ye dur ya da hayır diyebilen,çetin ceviz Erdoğan yerine ABD kuklası bir TC devleti olsun. Böylece Ortadoğu’yu ve Orta-Batı Asya’yı kontrol edelim hem de “ılımlı İslam” modeliyle şeriattahrif edilsin. Bu rol model olsun. Bu değil mi ABDnin bize bakışı.
 • analşılmazlaranalşılmazlar1 ay önce
  bu darbeden ziyade danışıklı döğüşe benzedi. askerin mitin dolayısıyla reisin gündüzden haberi olmasına rağmen (haberi olmasaydı neden söylenmedi diye mit müşteşarı ve genel kurmay başkanı görevden alınırdı) acilen ankara ve siyasette temizlik yapılırdı) çok rahat ederek hiç bir tedbir almayarakşuradan buyurun dercesine bir harekat oldu. herkesin haberi olmasına rağmen ne hökümet ne bürokrasi neden siyasetçiler o gece sokaklarda yoktu. darbeciler istese herkes ellerindeydi derhal infaz edebilirlerdi. sonradan kendiliğinden darbeyi bıraktılar. olan ölen garibanlara oldu. olaylar silsilesini arka arkaya koyduğumuz zaman sonuç bu.
 • MaraşlıMaraşlı1 ay önce
  Çok şükür kırk yıllık rüyaları fos çıktı ve kırk günde foyaları ortaya çıktı. Halamın bıyığı olsa amcam olurdu. teyzemin sakalı olsa dayım olurdu.
 • Arkasında süpergücün olmadığı darbeArkasında süpergücün olmadığı darbe1 ay önce
  varmıdır? Dünyada olan biten askeri darbelere baktığımızda cevap çok açık: OLAMAZ KESİNLİKLE YOKTUR. İstisnalar var mı? Var. Darbeyi halk yaparsa bu bazen mümkündür. 15 Temmuz’un arkasında kim vardır? Cevap çooook açık: CIA.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 1 ay önce
  YA BAŞARILI OLSAYDI ÖNCE SENİ HESABA GETİRİRLERDİ 4- 5 AYDIR TÜM YAZILARINA BAK OLABİLİR KİMSE İNKAR ETMİYOR BELKİ SİZ REİSİN DAHA BAŞARILI OLMASI İÇİN YAZDINIZ AMA BU İNSANLARIN OLDUĞU YERDE HEP KONUŞULA GELMİŞTİR YOLSUZLUK ADAM KAYIRMA İSRAF BUNLAR DORU ŞEYLER OLABİLİR AMA İNANANIN KARŞISINDA OLANLAR BAK SİZİN CENAHTAN İSLAMİ YAZARLAR YAZIYOR SÖYLÜYOR REİSİN HABERİ OLMASA BUNLARI YAPABİLİRLERMİ GİBİ GERCEK OLMAYAN SUÇLAMALARLA REİSİ VE AK PARTİYİ HEDEFE KOYUP SUÇLADILAR BUNDADA BAŞARILI OLDULAR BİZİM MEMLEKETTE BEL OLAN BİTENİ BEN SÖYLEMEZSEM SEN SÖYLEMEZSEN ADABINA UYUN BİR ŞEKİLDE SNUÇ BÖYLE OLUR BIRAKIN BİZİM BURALARI ANKARANIN EN YAKIN BEL BUNLARI UYGUN BİR ŞEKİLDE ANLATILSA BUNLARA KESİN ÇÖZÜM BULACAĞINA İNANIYORUM İNŞAALLAH BUNDAN SONRA KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZÜ KÖR ETMEYİZ OLANDA BİR HAYIR VARDIR HADİSİ ŞERİF IŞIĞINDA HARAKET EDEREK DAHA GÜZEL BİR GELECEK İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞARAK DAHA İYİ elde edeceğimize inanıyorum.
 • Ekrem Kayra Ekrem Kayra 1 ay önce
  FETÖNÜN asıl hedefi içerde Türkiye yi Türkleştirmek , ABD ile birlikte de dünyayı yönetmekti . Bunu, aklı olan herkes biliyordu . Gülen, APOnun ortağı ise , neden bir tane General Vali, Müsteşar Elçi KÜRT yoktu ?Ayrıca,darbeyi önleyen Birinci Ordu Komutanıdır . Yoksa , Erdoğanalana bile inemezdi . Gözaltına alınan Komutanlarının işi bitiikti ... Darbe , zeki Türk Milletinin ortak aklıyla önlendi . Eğer ABD , Kürdistan demeseydi işler tıkırındaydı . Kürtlere gelince... Devlet kurmak için hiçbir özelliği ve gücü yokken Apo nun piyasaya sürülmesi , Kürtlerden başka herkesin işine yaradı. Köy yakmalar , faili meçhul cinayetler , Kürtlerin batıya göç etmesi , 50 kişilik ikili öğretim,kalitesiz okullar kimin işine yarar ? Kürtlerin mi ?!. Anadilini bilmeyen bir halk millet olamaz . Devlet hiç kuramaz . Kürtleretavsiyem , suçave siyasete bulaşmadan çocuklarını yetistirsinler ... VESSELAM.
 • Sn Dilipak düzeltin lütfen Sn Dilipak düzeltin lütfen 1 ay önce
  Bir yorumcunun işaret ettiği gibi hain için “Hocaefendi” sözcüğünün kullanılması büyük hatadır! Tırnak içine alınsın ya da “İblis” olarak değiştirilsin. Yoksa FETÖ şeytanı, Dilipak,Hocaefendi terimini kullandı diyerek sazan gibi atlar. ÜZÜLÜRSÜNÜZ.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Darbe başarılı olsaydı ne yapacakları konusunda söylenecekler bir niyet okumadan öte bir anlam ifade etmeyecektir . Bu kadar aklı karışık ve hangi amaca hizmet ettikleri belli olmayan her gruptan insanı bir araya getiren üst aklın en önemli amacından bahsedilecek olsa Türkiye'yi parçalamak ,bağımsızlığını sulandırmak , madden , manen ve ruhen çökerterek bilgileri dışında karar veremez hale getirmektir. Önceleri öyle değilmiydi her netameli konuda acaba batı ne der düşüncesiyle karar veremez hale getirilen bir uydu devlettik , sadece bağımsızlık havasına girer , millibayramlarda eser görler tam bağımsız ayaklarına yatardık . Muavenet gemisine atılan top mermilerinin hemen akabinde hataen ve kasıtsız bir durum diyerek derhal olayı perdelemiş ve unutturmaya çalışılmıştı . Şimdi böyle bir şey yapabilir mi , yapamaz , öyleyse bu durumun değiştirilmesi gerek , tamda yapılan buydu .
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  İNSANLAR BÜYÜK PLAN YAPAMAZ! KÜÇÜK KÜÇÜK PLANLAR YAPARLAR, BÜYÜK PLANI ALEMLERİN SAHİBİ YÜCE ALLAH YAPAR. FETÖ =AMERİKA NIN PLANI KASIM 2016!! DEVLETİMİZ 150 CİVARI FETÖ CÜ GENERALİN İSMİNİ TESPİT EDİP ELE GEÇİRMESİ, 30 AĞUSTOS 2016 DA EMEKLİLİĞE SEVK EDİLECEĞİNİ HABER ALIRLAR! KASIM PLANLARI BOZULUR! 15 TEMMUZ 2016 GÜNÜ HER ŞEY AYAKLARINA DOLAŞIR 03:00 PLANLARI GÜNDÜZDEN PATLAR! BÜYÜK PLAN ALLAH INDIR. KADERİN ÜSTÜNDE BİR KADER VARDIR.
 • Gurbetçi...Gurbetçi...1 ay önce
  Pek saygıdeğer Cumhurbaşkanı'm, 2015 seçim beyânnâmenizde de va'dedilmiş olduğu üzere, YURT DIŞINDAN BORÇLANARAK EMEKLİ olanlara hiç değilse "MİNİJOB" yani "yarı zamanlı" ÇALIŞMA MÜSÂDESİnin bir ân önce verilmesini çok ricâ ediyoruz..! Teşekkürler, vesselâm...
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Türkiye ,etrafı ateş çemberi haline gelmiş. Küresel güçler ve yerel işbirlikçileri ,ülkeyi her taraftan kuşatmış bir ortamda iken, ülkenin sanayi,üretim odaklı ekonomik büyüme ile dışa bağımlılığını en aza indirmesi gerekirken , ülkemiz ithalat, inşaat ve hizmet sektörü kaynaklı büyüme ile yüksek cari açıklar vererek, tarımda,aramal ve hammadde bakımından ve en önemliside finansal açıdan aşırı dışa bağımlı hale gelip ,dışardan gelecek borç ve sıcak paraya mahkum hale gelmiştir....................,...........,.........,............ Sanayi ve üretim odaklı büyüyen ülkelerin , yerli ve milli silah sanayii de güçlü olur. Sanayi,özellikle ,makina imalât sanayi ,yerli silah sanayinin de altyapısını oluşturur. Savunma sanayinde yerlilik oranı ,65% lere çıktı ,ama bu yeterli değildir. Türkiye , hala Altay tankı için 1500 beygir gücünde bir motor üretemiyor. Eğer ülkemiz sanayii ağırlıklı büyüseydi, Altay tankı için bu motoru ve çok rahatlıkla üretebilirdi. Özellikle otomotiv ve otomotiv yedek parça sananayi güçlü olan ülkeler ,bu tecrübelerini çok rahatlıkla yerli silah sanayine aktarabilirler. Sanayi,özellikle makina imalât sanayi, yerli silah sanayinin de temelini oluşturur. Türkiye gibi etrafı ateş çemberi haline gelmiş bir ülkenin makina imalat sanayi başta olmak üzere ,sanayiye ağırlık vermesi gerekirken, sn cumhurbaşkanı etrafındaki kripto danışmanlar, ülke kaynaklarının büyük kısmını , emlak, konut ve inşaat rantı üzerinden , betona gömülmesini sağlanmış, müteahhitler zengin edilmiştir. Aynı zamanda, 2003_2015 yılları arası ,düşük kur politikası ile, türk lirası nın değerini olması gerekenden yüksek tutarak, yerli sanayinin rekabet gücünü yok edilmiştir. 2000 li yılların başlarında ,otomotiv yedek parça sanayinde yerlilik oranı 70-80% iken, bu oran şimdilerde 20-30% civarına inmiştir. İthalat ile rekabet edemeyen birçok sanayici üretimini durdurmak zorunda kalmıştır.. Döviz fiyatı olması gerekenden çok aşağıda tutularak, ülkede üretimi yapılabilecek aramal ve hammaddelerin,ithalatı çok ucuz hale getirilerek, bunların büyük oranda yerli olarak üretilmesinin önüne geçilmiş. Ucuz ucuz ithal etmek varken kimse yerli üretim yapmaz, ithalat yapılacak parayıda bize borç vererek ,bizi dış borç tuzağına düşürdüler
 • ademadem1 ay önce
  15 Temmuz,un gereği yapılmadı sizler devletin yanlış kararlarına karşı uyarıda bulunmadınız
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  BAŞARILI OLSALARDI ŞARLATAN TERÖRİST BAŞI, İSLAM IN FETVA MAKAMI olacaktı! ( Fetvaları Washington, LONDRA, Roma hazırlardı! Bizde koyun gibi inanacaktık) BÜYÜK BÜYÜK BÜYÜK Devlet adamı Barınç, CUMHURBAŞKANI, MARAL BAŞBAKAN, AKIN GENEL KURMAY BAŞKANI, MEMİN AY DİYANET İŞLERİ BAŞKANI,........
 • Doktora Doktora 1 ay önce
  ... hoca efendi deyip duruyorsun
 • ali damaali dama1 ay önce
  abdurrahman bey bugün sağ tarafından kalkmış
 • DermanDerman1 ay önce
  Yorumcu serhinsah ,kakismaya direnen halk kimin icin sehit ve gazi oldu saniyon sunu iyi bil herkes kendi adina sahip cikma mesuliyeti var.sahipsiz vatanin batmasi hakdir.sen sahip cikarsan bu vatan batmiyacaktir.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  MAYINLI TARLAYA GİRELİM:;Dış güçlerin her zaman ,A,B,C... Planları vardır. A planları, Fetö planı çöktüyse ,B planı ,ekonomik kriz ile ,insanlar aç ve işsiz bırakılarak yapılacaktır. İlk önce onyıllarca ülke aşırı derecede borçlandırılıp,ülkeye fazla miktarda sıcak para sokularak, ülkede sahte bir refah oluşturulup, insanlar tembelliğe alıştırıldı,ülke ,üretmeden tüketime alıştırıldı . Mc Kinsey vasıtası ile ekonomik sabotajların altyapısı hazırlandı.Sn cumhurbaşkanı etrafındaki kripto danışmanların yanlış yönlendirmeleri vasıtasıyla, ülke kaynakları,emlak, konut,inşaat ile betona gömüldü. Bu şekilde dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum hale gelip ,ekonomik sabotajların alt yapısı hazırlanmıştır. Hala ,döviz geliri getiren, sanayi,üretim ve ihracat ile fabrika yatırımları destekleneceğine, gelir getirmeyen,sadece müteahhitleri zengin edip ,ülkeyi daha büyük borçların altına sokup ,muhtemel bir ekomomik krizi çok daha ağır ve yıkıcı olacak şekilde ,inşaat yatırımları destekleniyor. Bu aklı Mc kinsey mi verdi acaba. Son 20 yıldaki , gelir getirici sanayi, üretim ve ihracat odaklı büyüme yerine, dış borç üzerinden, emlak ,konut,inşaat rantı üzerinden büyüyerek ,dış ekonomik sabotajlara açık hale gelmemizde , Mc kinsey in katkısı nedir. Hala Mc kinsey ,ekonomiyi yönlendiriyorsa ,varacağımız yer neresi
 • Nimet ALKANNimet ALKAN1 ay önce
  Maşallah Abdurrahman Dilipak'ın her yazısı 3-4 aydır; oda tv,sözcü,T24,Cumhuriyet ve türevlerine BAŞ MAKALE oluyor..Bu ne AYAKTIR Ya DİLİPAK...
 • Kemal KelleKemal Kelle1 ay önce
  Üç yıldır merak ederim,Fetö infaz listesinde kimlerin ismi var idi.Mahsuru yoksa Mit teşkilatımız açıklayamaz mı?
 • ORHAN İNANORHAN İNAN1 ay önce
  DARBE DİRENİŞİNDEN HİÇ MEMNUN OLMAYAN FETÖCÜLER İLE DİĞER YANDAŞ GRUPLAR,UTANMADAN VE SIKILMADAN ŞANLI DİRENİŞİ VE BU BÜYÜK MÜCADELEYİ VERENLERİ LEKELEMEYE ,AKILLARI KARIŞTIRMAYA HALA ARA VERMEDEN ,ÇABA GÖSTERİYORLAR..ONLAR İHANETİN FİİLEN İÇERİSİNDE OLAN ,HAİN RUHLU MÜNAFIK VE FASIKLARDIR..BU MİLLET ONLARI İYİ BİLİYOR VE ONLARA İTİBAR ETMİYORLAR..HAYAT BİR MÜCADELE VE DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE VE YARIN DA BÖYLE DEVAM EDECEK..ÖNEMLİ OLAN ONLAR DEĞİL,BİZ NE DURUMDAYIZ VE NE YAPIYORUZ , NE YAPMALIYIZ? KONUSUNDADIR. İNŞALLAH ,BU SON 400 YILIN KÜLLERİ KALKACAK VE İSLAM ATEŞİ YENİDEN ALEVLENECEK..
 • erdalerdal1 ay önce
  abdurrahman Dilipak`a yakışmadı hala hala hocaefendi diyor.
 • Abdullah MuradoğluAbdullah Muradoğlu1 ay önce
  Buraya yorum yazanların birçoğu bilgisayarın başında her gazetenin her sitenin altına zihinleri bulandıracak hedef saptıracak alçaklara yaptıklarının normal olduğunu hissettirecek yorumlar yazıyorlar.Görünen köy kılavuz istemez elbetteki durum yazarın dediği gibi olacaktı hatta daha kötüsü olacaktı.Bin odalı yönetim merkezinin işlevini anlamıyacak kadar beyinsiz,yapılan camilerin bu toprağın tapusu olduğunu idrak edemiyecek kadar satılmışlıktan başka bir şey ifade etmez.Niye bu darbeyi gerçekleştirmek isteyenlere ve ardındaki karanlık güçlere bir şey demiyorsunuz.O gece aslında sizler televizyonlarınızın karşısına geçmiş umutla bunların başarmasını beklemiştiniz.Bir sözüm de şu oda tv,sözcü,T24,Cumhuriyet ve türevlerine alın bakalım Abdurrahman Dilipak'ın bir yazısı daha sitelerinizde gazetelerinizde haber yapın bundan önceki yazılarını yapıyordunuz.Ama bunlarda ilke yok,işlerine nasıl gelirse öyle davranırlar.
 • ŞehinşahŞehinşah1 ay önce
  15 temmuz gecesi direniş için sokaklara dökülen insanlar kendine şunu sormalı "Ben bunun için mi direndim?" . Onca insanın canını ortaya koyup darbeyi engellemesi sonrası, ülkeyi iyice aile devletine çevirmek, kendi akrabalarına ve arkadaşlarına fetöye verilenden daha fazla ayrıcalık vermek, halkı birbirine karşı kışkırtmak,hukuku-eğitimi-ekonomiyi yerlerde süründürmek 15 temmuz gecesi canından olanlara ve gazi olanlara hakaret değil midir? Bunlar iyi düşünülmeli
 • gencoglugencoglu1 ay önce
  herhalde benide kesin alırlar bilinmeyen bir yere götürürlerdi her ne olursa olsun asla davamızdan vazgeçmezdik elhamdülillah 2014 ün son aylarında fetöyü kendi silahıyla vurmuştum herkul sitesinin y.yönetmeni osman şimşek ile irtibata geçtim 2 hafta kadar onlardanmış gibi davranıp yağ çektim inandırıp fetönün pensilvanyadaki tam adresini aldım ve 1 büyük zarf 1 küçük zarf hazırladım büyük zarfın içine 1 sayfalık fetöyü övücü yazılar yazdım güya yıkadım yağladım sonra küçük zafrın içine ise 3 sayfa fetöye küfür hakaret tehditler sıraladım 1.5 sayfa küfür yazdım mektup fetöye osman şimşekin verdiği adrese postaladım mektup ulaştımı bilmiyorum ama yanlış hatırlamıyorsam 10 gün sonra pazar günü sabah 9 gibi kapıya polis geldi beni gözaltına aldılar şükürki akıl hastanesinde 6 ay kadar tedavi görmüşlüğüm var baktılar ki kafa kıt ciddiye almayıp bıraktılar hastane raporunu filan bırakmıştım 2017 ortalarında bana bir tebligat geldi hakkımda ceza davası açılmış hemde 15 yıl kadar hapis cezası istenmiş rapor etkili oldu herhalde beraat etmiştim darbe başarılı olsaydı kesin bende giderdim
 • Sorilar sarmaliSorilar sarmali1 ay önce
  Valla anlattigin masal degil bence, proje aslinda böyleydi ve sen de o projeyi hazirlayan ekipteydin.Aynen arkadasin yoldasin Perincek pezosu gibi. Ama gercek vatansever askerler, ve dahi yüce milletim oyununuzu bozdu. Mesela sana cok basit soru: Sen o gece nerdeydin ? Hic bir aciklaman ve dahi belgeleyici bir fotopgrafini paylasmadin simdiye kadar...Ha 15 Temmuz aksami yasananlar icin Darbe , darbeye tesebbüs ne derseniz deyin ama milletin aklina takilan onlarca soru var, ki hala cevab verilemedi. Bu sorulari siz benden daha iyi biliyorsunuz. O nedenle her daim yaptigim dua ile son vereyim: Allah bu geceyi hazirlayanlari, destek olanlari, fayda umanlari, yalan söyleyenleri, aciklanmasini istemeyenleri kahr u perisan eylesin, bin bir türlü belalarini versin, milletin evladina (251 sehit ve dahi gencecik yasta bogazi kesilen, köprüden atilan, zindanlarda olan asker evlatlarimiza da) kastedenleri yerin dibine batirsin, sürüm sürüm sürünsünler insallah. Ama 3. yilinda görüneo ki millet artik sorgulamaya basladi. gercekleri ögrenmek istiyor. Artik camilerde, cemiyetlerde, es dost bulusmalarinda akla mantiga uymayan olaylar sorgulanmakta...
 • PlanPlan1 ay önce
  Allah'ın bir planı var..evet.. sabırsızlıkla zalimlerin zelil ve rezil olacağı günü bekliyoruz..
 • TasavvufTasavvuf1 ay önce
  Ya param olsaydı da hamiyetsiz olsaydım der şair.. inmel insane lefi hüsr.. Allah’ın ipine sarılın geç kalmadan
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE1 ay önce
  Şu anda abd Arabistan gelen paralarla günü kurtarıyor. Arabistan'ın musluğu kesmesi ihtimaline karşın... yeni darbe ve savaş Arabistan topraklarında görünüyor. bunların dostu çıkarları düşmanı istedikleri güzel bir şeye sahip olan ki varsa -çocuk bile olsa-
 • Yoruma bak adresi açık! Ayhan sahte FETÖ gerçek Yoruma bak adresi açık! Ayhan sahte FETÖ gerçek 1 ay önce
  Ne buyurmuş: “Sn Dilipak! En ince ayrıntısına kadar biliyorsan tezgahın içindesin demektir”. Olacakları birtek sen tahmin etmekte zorlanmışsın. Birtek robotlar geleceği okuyamaz. Okuyana da “ajanlık” isnadında bulunur. Bu FETÖ taktiğinden başka bir şey değil.
 • DermanDerman1 ay önce
  Konu,darbe basarili olsaydi bir basarili darbe ,turk halkininkahraman sanli direnisi basarili oldu.abd veya nato bolmedigi hangi ulke kaldi ya birbirine savastirdi iran irak gucunu azaltipkimi yiyecegini belirliyor, simdi iki ulke biri iran digeri Turkiye bazilari zannediyorki biz mutefikizulkeker arasinda dostluk yok nenfat var fetoye vaad edilen birsey olamaz zaten feto turk deyil ,ulkenin parcalanmasina ayri bir koldan calisan hain fuguran,darbeden sonrasini dusunmek beni ilgilendirmez.denseki 15 temmuz Allah bu millete birdaha yasatmasin ,ayrica sayet olursa bu onlemleri alalim dense bence daha iyi olurdu.
 • Ayşe Ayşe 1 ay önce
  Geleceği sadece ALLAH bilir biz bilmeyiz ALLAH kafirleri dost edinmenin diyor sadece benden korkun diyor gavur karşısında korkarsak ateşsonra buzefe dokunur
 • Leyla Leyla 1 ay önce
  Babacan nin niye parti kuracağınıkraliçe nin ve masonlarin adamı olduğunu bilmeyen mi varki mayınlı tarlaya girmeyem diyorsun
 • emreemre1 ay önce
  basarili olsalardi iç savaca ülkeyi sürükleyeceklerdi.
 • AyhanAyhan1 ay önce
  Sayın yazar darbe başarılı olsaydı olacakları en ince ayrıntısına kadar nasıl bilebiliyorsunuz? Geleceği bir tek Allah bildiğine göre, bu oluşumun icin de olmayan biri bunları nasıl bilebilir?
 • rr1 ay önce
  darbe halktan destek görürse başarılı olur. hocanın halk desteği yok bakar körler
 • takiitakii1 ay önce
  15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye Suudu arapistan israil ürdür Birleşik arap emirlikleri Mısır İrana operasyon olacaktı Türkiye Irak devleti gibi son nefesini verecekti
 • Ahmet61Ahmet611 ay önce
  Darbede dakikaların nekadar önemli olduğunu anladık.Birçok soru işaretleri varda asıl kafama takılan hakan fidanın darbeyi öğrendığinde cumhurbaşkanımıźı niçin hemen aramadı? Bulundukları yerde biraz daha kalsalardı herşey bitmişti.sokağa çıkmaların direnmenin ne faydası olacakti.konturollü darbe diyenler darbecilerin ta kendileridir.
 • Nurullah Nurullah 1 ay önce
  2002 yılında Akp iktidara geldi, 2003 yılında Irak parçalandı, Irak Kuzeyi'ndeki ayrılıkçı yerel yönetim TSK'nın Barzani'yi desteklemesi ile oluşturuldu, yine Akp dönemi 2011 yılında Suriye parçalandı, 15 Temmuz' dan sonra TSK Suriye topraklarına girdi. Suriye'nin kuzeyinde Irak modeli bir bölge mi oluşturuyor??ABD'nin emirlerini eksiksiz yapan Akp, tam yetkili tek adam rejimi ile ödüllendirildi mi yoksa... 15 Temmuz şimdi anlaşılmaz, 20 yıl sonra yeni yeni anlamış olacağız. Halk olarak hiçbir olayın iç yüzünü tam olarak öğrenemiyoruz. Kurtlar sofrası bu coğrafyada yaşamak gerçekten zor o yüzden Atatürk nasıl kurduysa o şekilde devam ettirmek lazım. Koskoca bir ülke, bir şahsın iki dudağının arasına bırakılmamalı. Meclisten yani ortak akıldan ayrılmamak faydalıdır derim.
 • Semih Meydan Semih Meydan 1 ay önce
  Darbe başarılı olsaydı!! Bütün yasalarımızı kafirlerin isteklerine göre çıkartacaklardı, zina suç olmaktan çıkartılacaktı, rakı fabrikaları açılacaktı,İstanbul sözleşmesine eksik kalan maddeler eklenecekti, biat etmeyen cemaat liderleri sudan sebeplerle tutuklanacak gerekirse ailesine baskı için çocuklarına davalar açılacaktı, kumar yasadışı oynanmasın diye MP kapsamı genişletilecekti, Ruslardan medet ummaktan vazgeçip ABD'nin kanatları altına geri dönülecekti,Dünya'nın her bölgesinde ölen müslümanlar için daha şiddetli kınama mesajları atılacak kınayamadıklarına terörist deyip kınamaya bile gerek görülmeyecekti, Diyanet ele geçirilip kendi istekleri doğrultusunda Cuma hutbeleri okutulacaktı, mavi Marmara için dönemin başbakanından izin alınmadığından dolayı zoraki ödenmiş tazminatlar ailelerden alınıp iade edilecekti, Halkın gözünü boyamak için 12 minareli Camiiler yapılacaktı, Külliye'ye 1000 oda daha eklenip tüm cemaatler tek çatı altında toplanacak kontrol edilmesi daha kolay olacaktı, yaşasın Demokrasi yaşasın Cumhuriyet naraları daha sık atılacak Şeriat herkese unutturulacaktı..............
 • iste bunlar olacaktiiste bunlar olacakti1 ay önce
  Basarsalardi: F.Gulen Halife olarak Turkiye'ye gelecekti. Daes, Pkk saldirilari gibi gosterilerek Alevi-sunni-Kurd katliami yapilarak ic savas cikartilacakti. Kendilerinden olmayan 100 binlerce insan hapsedilecek, milyonlar yurtdisina kacacakti.. Hacli-Kurdistan kurulmus, Anadolu Alevi devleti kurulmus, Kibristan Turk asgeri cekilmis olacakti.

Günün Özeti