Vehn bataklığına düşmeyelim de

03 Şubat 2019 Pazar

Resulullah’a sordular: Vehn nedir ey Allah’ın Rasûlü? O, cevap verdi: “O dünya sevgisi ve ölüm korkusudur!” Ölümü hatırlamak canınızı sıkıyor mu? Korkmayın, o saat geldiğinde gideceğiz. Ne önce ve ne sonra. Korkunun da ecele faydası yok. Resulullah: “Ağzınızın tadı (Keyfinizi) nı kaçıran ölümü sıkça anınız” der. Gerçekte ölüm, “asude bir bahar ülkesidir”. Şeb-i arustur! Dünya sürgününün sona ermesi, kavuşma günüdür. Korkanların korktukları bir gerçek, cehennem gerçeği de var elbette. Onu da korkanlar düşünsün. Cenneti umut edenler için ise o ölümlü dünyanın acılarından kurtulma günüdür.

Resulullah Vehn ile ilgili hadisin başlangıcında şöyle bir uyarıda bulunur: Yabancı düşman kavimlerin (İslam düşmanlarının), Müslümanların üzerine çullanıp, tıpkı sofraya çağıran yiyiciler gibi birbirlerini çağıracakları zaman yakındır.” O “yakın olan zaman” bugün mü? Kıyamet fitnesinin çıktığı zamana ne kadar benziyor zamanımız. Sanki Lut kavminin sapkınları yeniden hortladılar. Sanki Ad ve Semut kavminin fitnesi yeniden uyandı. Mekke ve Medine’nin, Mescid-i Aksanın biladı İslam’ın hali malum.

Söz konusu hadisin ravilerinden, orada bulunanlardan biri Resulullaha sordu: “O gün sayıca azlığımızdan mı bütün bu olacak olanlar?” Resulullah cevapladı: “Hayır! Aksine o gün siz çoksunuz. Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çer-çöp gibi gibi olacaksınız. Hiçbir ağırlığınız olmayacak.” Sahabiler “neden” dediler, “bunun sebebi nedir?” diye sordular. Resulullah cevap verdi: “Allah, düşmanlarınızın kalbinden size karşı korku duygusunu çıkaracak ve sizin kalplerinize ‘Vehn’ yerleşecek!” “Vehn” ne demekti: Dünya sevgisi ve ölüm korkusu! Sekülerleşme ve cihaddan uzak kalma. Dünyevileşme. Dünya metaına itibar etme. Onu elde etmek için her yola başvurma. Servet, silah, makam, itibar, şöhret, kadın, para, o sizi dünyaya bağlayan her ne ise o! Kişisel olarak, aile olarak, cemaat / topluluk olarak, dünya malından neye meyleder ve ona bağlanırsanız o vehn sebebidir. Ben “düşmeyelim” diyorum da, birilerimiz düştü bile. Biz insanları cehennem yolundan geri çevirmeye çalışacaktık, onların arasına karıştık ve onlarla yarışıyoruz onların yolunda.

Servet, silah, iktidar dönüştürücü bir güçtür. Ama dikkat: Aklınız ve imanınız servetinizden daha güçlü değilse, hayatınıza yön veren irade aklınız ve imanınız değil, servetiniz ve gücünüz olur. Bugün servet sahiplerinin çoğu, “Akaid“ ne demek onu bile bilmez. “Kelam”, “Siret” nedir bilmez ama futbolcu adlarını ezbere bilir. Mesela “Vehn” nedir diye sorun, bilmezler. Bilmediklerini de bilmezler. İnandıkları gibi yaşamayınca, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar. İşte o an felaketin başlangıcıdır.

Öyle bir hayata çattık ki, “hayata kurmuş pusu”. (Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek). Eskiden “öyle bir zaman gelecek ki” diye başlayan “fitne zamanı” olarak anlatılan şeylerin çoğu gerçekleşti. Çobanlar gökdelenler inşa etmeye başladılar. İnsanların çoğu artık helali haramı düşünmüyorlar, sadece para kazanmak derdindeler. Rüşvet, torpil ve iltimas sıradanlaştı. Bunlar artık gizlenmiyor meydan okumaya başladılar. Vermeyenin yakasına sarılıyor ve hesap sormaya kalkıyorlar. Şimdi moda oldu, üstünüze trollerini saldırıyorlar. Ölen niye öldüğünü, öldüren niye öldürdüğünü bilmediği bir kör savaşın içine düştük. Namazı savsaklayan hocalar geliyor! Yönettikleri halkı aşağılayan, onlara yalan söyleyen amirler hak sahibine, âlime itibar etmeyip, mal ve servet sahiplerine itibar edecek. Fuhuş yayılacak, fahişeler itibar görecek. Gayrimeşru hayal, iş ve nesil vaka-i adiyeden bir mesele olarak görülecek.. Çocuklar anne-babasına of diyecek, karı-koca birbirine merhamet etmeyecek, saygı da göstermeyecek, gelin-kaynana kavgası aileleri parçalayacak deniyordu. Hepsi gerçekleşti. Kurtlar, kuzu postuna bürünüp aramıza karıştılar.

İşi gücü bırakıp, Mehdi gelsin bizi kurtarsın diye bekleyenler var aramızda. Göklerin hazinesinin anahtarı kimsenin elinde değil. Peygamberlerin bile sahip olmadığı bir güç ve yetkiyi kimseden beklemeyelim. Kafamızı kiraya vermeyelim. Yeni “The Cemaat” olayları yaşamayalım.

Bakıyorum da çevremizde deistler, tarihselciler, rasyonalistler, liberalistler, hümanistler dolaşıyor. Hepsinin de “Yeşil”i var artık! Sağcı İslamcılar, Solcu İslamcılar, Yeşil Kapitalistler, Yeşil Feministler, Yeni Osmanlıcılar, Milliyetçiler.. Ayetlerin manası mı korunuyordu lafzı mı? Hadislere ne kadar güvenebiliriz. Maturidi misiniz Eş’ari mi, tefsirci mi, mealci mi, te’vilatçı mı? Selefi misiniz, Şii mi, Sünni mi, Sufi mi? Camimiz var cemaat yok. Cemaat oluyor, akaidden ya da Kur’an-ı Kerim’in muhteviyatından haberleri yok. İbadet dediğiniz geleneksel bir törenden ibaret sanki..

Farkında mısınız, artık helal-haram konusu bir hassasiyet ve fıkıh konusu değil. Bir marka, sertifika sorunu haline geldi. “Akleden bir topluluk” yerine kolayı seçen ve sorgulamayan bir kalabalık geldi. İbadet bir gösteriş, aldatma sebebi oluyor kimileri için. İnsanları Allah’la aldatmaya çalışıyorlar. Para ve makam hayatımızda ne kadar önemli hale geldi. Mal, mülk, kadın, yeme, içme, eğlence, gezip tozma, pahalı araçlar, kıyafetler. Tahir gitti, yerine hijyen geldi. Şarabın bile “Helal” damgalısı çıktı. Kimi de dinde aşırıya gidiyor. Din avuçta ateş oldu sanki.. Köpek beslemek, çocuk sahibi olmaktan daha çok tercih edilmeye başladı.. Fuhuş arttı, hastalıklar da. Afrika’da insanlar acından ölürken, aşırı ve sağlıksız beslenme sonucu obez insanların sayısı artmaya devam ediyor. 

İnsanoğlu çok fazla dünyevileşti. Hedonizm başımızın belası. Dünya hayatı oyun ve eğlenceye döndü sanki. Anarşi ve terör, intihar, hastalıklar sonucu ölüm çoğaldı. İşler, ehli olmayana veriliyor. Fasıklar itibar görüyor.. Dünya hızla darusselam olmaktan uzaklaşıyor. Akıl verenler çoğaldı. Herkes derin, gizemli, büyülü bir dünyadan söz ediyor. Lut kavminin helakına sebeb olan lezbiyenler, homoseksüeller meydanlarda güç gösterisinde bulunuyor.. Deprem, fitne, katillik artmadıkça, kıyamet kopmayacak. Kardeşler farklı dinden olmadıkça kıyamet kopmayacak. Kötüler dünyaya hakim olmadıkça kıyamet kopmayacak. Müslümanlarla Yahudiler savaşmadıkça kıyamet kopmayacak. Fuhuş sokaklara taşıyor.. Hayvanlarla konuşmak için gün sayıyor insanoğlu. Kıyamet alameti diye beklediğiniz şeyler tek tek oluyor. “Ruhsuz” genomik canlılar, Humanoid’ler, Avatarlar, Cyborg’ler artık aramızda dolaşıyor. Cahil hocalar din pazarlıyorlar. Gün gelecek “İsa gökten inecek, duman çıkacak, Kâbe yıkılacak” kıyamet kopacak diye alametleri gözlerken, aslında kıyamete doğru koşar halde kalabalıklar. Birçok kişi kendi kıyametine koşuyor sanki kendi celladının bıçağını bileyleme çabasında birçok kişi kendi cehennemine kendi sırtında odun taşıma gayretinde. 

Kaçtığını sandığı şeye doğru koşan kalabalıklar ve onlara “yeryüzünde bir cennet ve ebedi bir hayat vadeden”, ölümü ve ahiret gününü unutturmak için oyun ve eğlenmeye çalışan din ve dünya pazarlayan yaşam koçları, mutluluk tacirler. Ağuyu altın tas içre sunan melek maskeli şeytanlar.

Farkında mısınız, sanki kıyamet savaşına doğru sürükleniyoruz adeta. Allah’ın yardımını almadan kurtuluşa erenlerden olamayız. Başınıza geçireceklerinize dikkat edin onların sizi götürmek istediği yere de.. “Kılavuzu karga olanın, varacağı yer bellidir”. Unutmayın, bu dünyada yaptıklarınız ve yapmanız gerekirken yapmadıklarınızın hesabının sorulacağı bir dün var. Sonuçta yapıp-ettikleriniz ya da söyleyip söylemediklerinizle ya kendi cennetinize sırtınızda tuğla taşıyacaksınız, ya da kendi cehenneminize sırtınızda odun taşıyacaksınız. Karar sizin. Selam ve dua ile. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Yavuz Yavuz 6 ay önce
  Eline ve diline sağlık
 • SancarSancar6 ay önce
  Allahınyalnız ve yalnız ALLAHIN KULLARI iman eder, akıl vebilimlebilgilenir... İman ve bilgi sahibi olur.. Tüccardinci İNANIR GİBİ YAPAR, YOBAZ isesadece inanır... Krallara, sultanlara, hünkarlara, şeyhlere, mübareklere, fetoşlara, cübbelilere, dingil alilere, şeyh nazım gibi soytarı casuslara inanır.... Oysa İMAMI AZAM, İmam maturidi,NESİMİ, ALİ BARDAKOĞLU, MUSTAFA ÖZTÜRK, ABDÜLAZİZ BAYINDIR, NECİP HABLEMİTOĞLU, HASAN ALİ YÜCELsadece ALLAHA İMAN EDİP, AKIL VE BİLGİYEDEĞER VERİRLER... BİLGİYLE ÜRETİRLER, ASALAK DEĞİLDİRLER.... FETOŞ, CÜBBELİ GİBİ... SİYASETÇİLER GİBİ...
 • Osmnshn Osmnshn 6 ay önce
  Allah razi olsun ustad
 • Kasım ÖzdemirKasım Özdemir6 ay önce
  Karanlıkta hefef görünmüyor. Cami vaazları gibi. Aydın hedef göstererek eleştirir eleştirilen kendine çeki düzen versin diye. Lütfen eleştiri yazılarınızı somutlaştırın.
 • Miraç macitMiraç macit6 ay önce
  Değerli Hocam Allah size hayırlı uzun ömür versin,sıhhat sağlık afiyet versin versinki bizlerde yazılarınızdan okuyup faydanalım.Selam ve dua ile
 • Ebu zerrEbu zerr6 ay önce
  Elit kesimin hocaları demiş biri, kafada takke, fes olmayınca elitmi oluyorlar. Krt tv elitlerin tvsi gibi bir tuhaf bir sonuç. Kafaya bak. Cüppeli denen zatın yediği haltlardan haberi yok vatandaşın. Fetöden aman dileyip, özür dileyen, elini öpüp imzalı kitabını elinden alan bendim. Birde hangi cemaat veya tarikat demiş. Cüppeli var ya!
 • ÖmerÖmer6 ay önce
  Dünyayı sevmeyen müslüman islami modayı Tekbir'den takip eder, Saray yaptırır, milli Mercedes'e yetmedi Audi A6' ya biner, 5* otelde haç/umre yapar, TL satar ve Dolarını yurdışında çıkarır, faizin "azına" helal der, yetim hakkı yer, çeket çıkarıp medyatik kefen giyer. Ona buna hain der. Allah afetsin.
 • ErmanErman6 ay önce
  Hangi cemaat doğru,hangisine üye olalım
 • Mur-ayMur-ay6 ay önce
  Artık senin samimiyetine inanmıyorum,yarın kimin kayığına bineceğin belli değil.
 • Mur-ayMur-ay6 ay önce
  Geçmiş olsun
 • Yunus 16 Yunus 16 6 ay önce
  YAZINIZI, ELLİDEN FAZLA ARKADAŞ İLE PAYLAŞTIM. İNŞAALLAH Sizi ve Yeni Akit i tanımalarına vesile oluyorumdur
 • SancarSancar6 ay önce
  O dinsiz dedikleriM. KEMAL'in zamanındaZİNA suçtu... Çocuklara kadınlara, hayvanlaraişkence, tecavüz edip katledenlerİDAM edilirdi...AVRUPALIOLMAMERAKINAVAZGEÇTİK... AVRUPALI OLAMADIĞIMIZ GİBİ,ALLAHIN FARZLARINIDATERKETTİK... MARİAM KAVAKÇI,EGEMEN BAĞIŞ,CÜNEYT ZAPSUDAN, İLNUR ÇEVİKDENKILAVUZLARIN OLURSA.... BUNLARDAN OLSA OLSA CİA CASUSUOLUR.... FETOŞ GİBİ,BUĞRA BURHAN KAVUNCULAR GİBİ, MERAL GİLLER GİBİ...
 • OkurOkur6 ay önce
  Ak Parti gibi bir yapıyı elbirliği ile Ulusalcıların trenine bindirdiniz, şimdi ne vaazlar ediyorsunuz.
 • OmerOmer6 ay önce
  Söz konusu hadisin ravilerinden, orada bulunanlardan biri Resulullaha sordu: “O gün sayıca azlığımızdan mı bütün bu olacak olanlar?” Resulullah cevapladı: “Hayır! Aksine o gün siz çoksunuz. Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çer-çöp gibi gibi olacaksınız. Hiçbir ağırlığınız olmayacak.”O GÜN BUGÜNDÜR.
 • tamertamer6 ay önce
  Hocam 3 kuşak bir arada yaşama imkanı olmadıgı için ilk kuşak olan ebe/dedeler için her belediyenin gösterişli huzurevleri sosyal yaşam kampüsleriyapması gerekiyor
 • erhanerhan6 ay önce
  Hocam keşke fırsatınız olsa krttv artıtv de program yapan İhsan Eliaçık hocayı izleseniz. Hakeze cemil kılıç ayşre sucu namık kemal zeybek hocaları birde elit kesimin gözde hocaları caner taslaman ve mustafa öztürk hocaları. Bunlara cevap veren cüppeli ve birkaç hoca daha düşük perdeden reddiye yapıyor. Diyanet ortada yok cevap veren cüppeli içerden dışardan saldırı altında
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Çokluk demek devamlı mücadele savaş kaos kan gözyaşı periperişanlık demektir. Kur'an şu çoklukla övünme sizi helak edecek derken.İnsanlar çoklukla övünmek için durmadan çocuk yapıp duruyor. Tamam insanda üresin ama bilinçli üresin hayvanlardan bir farkı olsun yani.Neredeyse çocuk sayısında hayvanların büyük bir çoğunluğunu geçtik.Artık bize yetişebilen hayvan sayısı sadece böcekler yani.Yakın bir zamanda onları da geçeceğiz gibi geliyor bana.Tamam doğmuşlar için bir şey demiyorum ama en azından bundan sonra bilinçli bir şekilde çocuk doğurun.İlgilenemeyeceğiniz çocukları yapmayın.Artık devletlerin insanların üremesine yönelik önlemler almasının zamanıdır.Yoksa bu dünya için felaket olacaktır. Kıtlık,açlık,kuraklık,alacak başını gidecektir.Güçlü olan her zaman güçsüz olanı ezecek ve ezerkende bol çocuk sahibi güçsüzlerin çocuklarını kullanacaktır. Artık insanoğlunun aklını başına alması lazım çok geç olmadan.hala dünyanın dengesini koruyacak süremiz varken öncelikle bu çok çocuk sahibi olmayla ilgili önlem alınması şarttır. bakamayacağın değil yetiştiremeyeceğin çocuğu yapma
 • AbdülkadirAbdülkadir6 ay önce
  Şu garip guraba fakir fukara olmasa zenginler kimi sömürecek bileniniz var mı. Şu garip guraba fakir fukara durmadan çocuk yaparsa elbetti ki zenginler alttakileri sömürür durur.Çin,hindistan,pakistan,bangladeş,brezilya,abd,rusya hatta Türkiye gibi ülkeler durmadan çocuk yapmayı teşvik ediyor.Neymiş nüfus yaşlanıyormuş.Yahu dünya elden gidiyor çoğalmayı özendiren insanların derdine bak.İnsanlar fütursuzca arttıkça her gün bir canlının nesli tükeniyor. Yani Türkiyeni bu nüfusunun yarı yarıya olması lazım. Özellikle çin ve hindisstanın nüfusu 500 milyonun altına düşmesi lazım. Yani çoklukta b..kluk vardır derler.Tamamen doğru bir ifadedir.Çoklukta insanlıktan bile çıkarsın.Her kafadan bir ses gelir.Kur'an bile çokluğu yermiştir. Ama Kur'andan uzak olunca tabi bunları bilmen zor be kardeşim zor.
 • İskenderİskender6 ay önce
  Ülkemizin Hal-i Pürmehalini öğrenmek ve Sayın DİLİPAK'ın çizdiği tablonun gerçeğini tanığından okumak isteyenlere,AKORUÇOĞULLARI Nil Kitap'tan yeni çıkmış bulunan "Yurttaki Köpek ve Örtülen Tecavüz" kitabımı tavsiye ederim.
 • AbdullahAbdullah6 ay önce
  Deccal'la ortaya çıkan fitne ve fesatlar ve zamanın harikulade ilimlerinin ona merkeplik ettiği bir zamanda iman eldeki yanan bir kömür gibi bugün.Osmanlıda cihad vardı ve cihad şehitlik kapısı olduğu için müsiümanlar koşarak tabi olurdu. O yüzden vehnlik halleri olmazdı. Müslüman bu zamanda hem islam devletinden mahrum hem mücahid devlet başkanı ve komutanlardan. Günahları en etkili nötralize edecek cihad olmayınca ister istemez vehn oluşmakta.
 • RagıpRagıp6 ay önce
  İhlasın Florida mücahidi fetö'nün diğer ayağı. Millete operasyon kandırarak çekip paralarını yediler. Birileri de aferin deyip görmezden geldi. demekki bu fetöcüler kılktan kılığa girip herkesi kafaya alabiliyorlar. Bazıları hala bu gürühü ısrarla koruyor, bakalım mecliste tavırları ne olacak bekliyoruz.
 • dayıdayı6 ay önce
  m.ince demişki sanki seçimi biz kazanırsak ezanlar susacak.ulan gavşaklar sanki ezanları susturmadınız her aileye bi,r ÇİN li koymadınız sende o ailelerdensin işte dışın başka için başka.sırf Allah a inat içki içiyorsunuz.hani görmesek kandıracaksın kerizmiyiz biz.
 • 6 ay önce
 • Osman karaOsman kara6 ay önce
  Selamun aleygum evet saygideger abim yazilarini dakip etmekde im bugunku yaziniz bir farkli mevlamdan son nebi anlamak ruhumuza isleyip faliyede kecirmek le kurdulusa erecegiz insallah mevlamin lutfu ile selam tuaile
 • tuzcutuzcu6 ay önce
  Müslümanları korkak yapan evvela fakirliktir....Artık o kadar korkunç bir hal alır ki her şeyden korkmaya başlarlar....İçlerinden kimileri de bu korkulardan beslenirler....Bu fakirlere sigarayı bile çok görürler ve korkuturlar mesela...Neymiş efendim sigara içmek haramdır derler mesela....Müslüman ilk defa duyar ve irkilir tabi ki...Zaten çok korkmuştur epeydir....Yok yahu hadi oradan Ebu Cehil kafalı seni diyemez ve gene çok ama çok korkar....Bu mantıkla orta hallileri de fakirleri de deli edercesine korkuturlar....Sadece korkuları vardır artık herkesin ve sonra gelir elin adamı korkudan titreyen güruhu çer çöpe çeviriverir kolayca...Eskiden Müslümanlar dünyayı sevmez ve ölümden de korkmazdı.....Şimdi bu hal kafirlere has bir durum mı oldu diyorsunuz kısaca? Sebebi budur....Muhtaçlıkla önce her şeyi unutturur ve sonra da başlarsınız korkutmaya... Daha kötüsü var ve bekliyor sizi dersiniz hem burada hem orada....İşin püf noktası budur ve bunu sadece dış güçler yapamaz....İç güçler de lazımdır....
 • FarukFaruk6 ay önce
  Müslüman geçinip Müslümanları aldatan Müslümanlarının parasını haksız olarak yiyen abd vatandaşı mücahit ören'e ölümü bir hatırlarsanız ve ve hırsızları koruyanlar da iki satır yazı yazsanız ölür müsünüz. Bu ihlas tozunu ilk fırsatta ona sahip çıkanları da babası gibisatar. Ne olsa abd tasmalıdır. Yazıklar olsun bu münafığı bu hırsızı koruyanlar. Bir sözcü gazetesi kadar bile olamadınız. Bu ihlas meselesi bir mihenk taşıdır.
 • MehmetMehmet6 ay önce
  Evet söyledikleriniz doğru ya yaptıklarınız destekledikleriniz ne yapıyor sence bu müslüman ların bu hale gelmesinde sizin payınız yokmu rahmet li erbakan söylerken o sivri dilli idi siz bu işi yavaş yavaş yapacaktınız evet yavaş yavaş insanlar bu hale geldi rabbim ümmet i muhammed e doğru ları görmeyi nasip etsin
 • FerhatFerhat6 ay önce
  Meleknur hanim inandigi degerler dogrultusunda yasamayip yasadigi gibi inananlar bizi katiyen temsil etmiyor. Bunu insallah sizinde en kisa sürede farkina varmanizi temenni ederim. Birilerinin bizi Allah ile aldatip dini duygularimizi sömürmesine müsade göstermeyin, zira bu liberalizm odaklikokusmus düzen külliyen bizim milli ve manevi degerlerimize savas acmis vaziyettee. Timurtas hocamizi iyi dinleyip iyi anlamaliyiz. Dogru yu ve egriyi birbirinden ayirt edin lütfen. Milli ve manevi degerlerimizi liberailizmin tekeline terk etmeyelim lütfen, zira bunlarin güncelledigi liberal islam da her türlü azginlik ve bozgunculuk mevcut. Bu bizim yaradilis gayemize ve fitratimiza aykiri. Allah timurtas hocamizi ruhunu saad eylesin. Saygilarimla
 • Cengiz sCengiz s6 ay önce
  Kıymetli hocam eleştiri ve tenkitler klişe haline geldi..herkes kurtarıcı arayışı içinde..ama maalesef ahtapotun yani kapitalizmin kolları öylesine sarsılır garbın afaki müslümanlar kalplerinde ve beyinlerini kuzu postuna bürünmüş kuzulara ipotek ettiler..Allah yar ve yardımcımız olsun inmedi Muhammed'in.Kulun hesabı varsa Allah'ından hesabı vardır..en büyük çalan yargilayici Allah'tır..Allah'a emanet olun
 • ramazan burçak ramazan burçak 6 ay önce
  fakirlerimiz geçim derdinde zenginlerimizde daha çok kazanma derdinde bakalım nereye kadar
 • hasenathasenat6 ay önce
  meleknur hanfendi siz timurtaş hocayı iyi dinlememişsiniz. bir sohbetinde rahmetli kim ABD dostumuzdur derse kafir olur derdi.inşallah birşeyler anladınız. insan hayra dua ettiği gibi şerre de dua edebilir. lütfen dualarınızı dikkatli yapınız. yine unutmayın ki cehenneme giden yolların üstü hep iyi niyet taşlarıyla doludur. iyi niyetiniz sizeateşi dokundurmasın :(
 • MertürkMertürk6 ay önce
  Dış güçlere karşı kurtuluş savaşı vereceğiz ama dış güçlerin sıcak parasına ,onlardan gelecek borç paraya mahkum hale geleceğiz. Vay bizim halimize . son 16 yıldır,580 milyar dolar cari açık verildi. Cumhuriyetten 2002 yılına kadar verilen toplam cari açık ise 57 milyar dolardır. (cari açık ;dışardan bulman gereken dövizdir) Dışardan aldığımız dövizleride ,sanayi ile döviz geliri getirici yatırımlara aktaracağımıza ,ölü yatırım dediğimiz emlak konut ve inşaat ile betona gömdük. Bu şekilde dış borçları çevirmek imkansızlaştı. Borcu sürekli borçla çevirmek zorundıyız. Elimizde satılacak bir şey de kalmadı. Allah sonumuzu hayr etsin.
 • sıla sıla 6 ay önce
  Bir iş için Diyarbakır valisinin (şu andaki) yanına gittim.(1 ay randevu için uğraştıktan sonra ve araya kaç adamı ricacı gösterdikten sonra) Bir sözle, bir telefonla yapabileceği bir şey için 15 dakika nasihat etti. Sonra elimi sıkıp gönderdi. Ben giderken; Valilikte ak parti ilçe başkanları toplantısı için hazırlık yapılıyordu.Devlet; parti devleti oldu. Salla başını, al maaşını devlet politikası haline geldi. Kimseye hayrı dokunmayan insanlar; reis oldu, başkan atandı.ALLAH hakkımızı bırakmasın bunlara AMİN. Makam ve mevkileri sadece günahları artsın ve azapları şiddetlensin diye veriliyor. Fukaralarda seviniyor.
 • Ataturkculeri Dusundurme ,Egitme,Gelistirme,Koruma ve Kollama Dernegi Mus SubesiAtaturkculeri Dusundurme ,Egitme,Gelistirme,Koruma ve Kollama Dernegi Mus Subesi6 ay önce
  Siz de materialistin en onemli silahina el attiniz sayi Dilipak.Vehn olmassa ateistler proletar yiginlarini nasil kandirabilirler?Hic bir sekilde kandiramazlar.Istatistiksel olarak yuz binde bir cikabilen guzel bir kadini ya da bir dahiyiya da baska turlu sansli bir erkegi ve yasamini gazete ve tv mansetlerine cakarak proletara diyor ki"yasam budur,boyle yasanilmalidir,herkes esittir ve siz de boyle yasayabilirsiniz"diye proletar surusunu kandirip gazliyor ve sonsuz kaos bu noktada basliyor.Saman kafali proletarin akli hic bunun olanaksiz bir utopya oldugunu almiyor ve uc bes vahsi ve densiz emperyalist aileninkurdugu materialst duzende bir elma sekerini bile isiramadan borc batagi icinde topraga dusup gidiyor.
 • HalktanHalktan6 ay önce
  Gercekten cok doğru Allah sonumuzu hayir etsin hersey normalmis gibi geliyor ama insanlar sonunda görecekler kimin ak kimin kara oldugunu iyi gunler gostersin yuce rabbim bize insallah
 • dayıdayı6 ay önce
  ALLAH ın selamı üzerinize olsun müslümanlar.size zülm edenleri asla unutmayın düşman her zaman pusuda aldanmayın sizden görünüp arkadan iş çevirenleri.
 • engineerengineer6 ay önce
  "Bakıyorum da çevremizde deistler, tarihselciler, rasyonalistler, liberalistler, hümanistler, 1400 senelik hükümleri güncellemeciler, ak-lgbti ciler... örnekler çoğaltılabilir, dolaşıyor."
 • meleknurmeleknur6 ay önce
  ALLAH CUMHURUREİSİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN! RABBİM MELEKLERİYLE ONU KORUSUN! MENFAATVE KENDİ ÇIKARI İÇİN KİM BİRYERE GELMEK İÇİN ETRAFINDA DOLANIYORSA VATANA FİTNE KURUYORSA ONLARADA RABBİM FIRSAT VERMESİN! BU KİŞİ BEN BİLE OLSAM RABBİM BANADA FIRSAT VERMESİN. KİM İŞİNİN EHLİ KİM DOĞRU KİM ADALETLİ KİM VATANI NI KENDİ MENFAATİNDEN ÖNDE TUTUYORSA RABBİM YOLUNU AÇIK EYLESİN. RABBİM HAFIZ EFENDİLERİMİZE GÜÇ KUVET EZBER YAPMA KOLAYLIĞI VERSİN! AMİN.
 • meleknur meleknur 6 ay önce
  ÇOK MÜBAREK BİR YAZI!BU YAZININ ÜSTÜNE DİYECEK BİR SÖZ BULAMIYORUM. SADECERAHMETLİ TİMURTAŞ HOCA EFENDİNİN "KUNUT DUASININ MEALİ" ADLI SOHBETİNİ DİNLEMEK İSTEYEN HERKES DİNLESİN! MEKANI CENNET OLSUN. İŞTE AMELDEFTERİ KAPANMAYAN HOCA EFENDİ NE GÜZEL SOHBETLERİ BIRAKTI ÜMMETİNKIYAMETE KADAR FAYDALANMASI İÇİN!
 • Şaban Doğan Şaban Doğan 6 ay önce
  Dünyevileşmenşn girdabında yok olmaya yüz tutmuş insanı ve insanlığı ne güzel de anlatmış üstadım! Hayatı "oyun ve eğlenceden" ibaret gören asrımızın insanı kendi sonunu kendisi hazırlıyorda farkında bile değil. Ama Bizler, bıkmadan usanmadan İslam'ı ve onun peygamberi (sav) i anlatmaya, en önemlisi de yaşama gayreti içinde olacağız.
 • sıla sıla 6 ay önce
  Kılavuzumuz RTE 'yle bir yere varamadık. Mümin aynı delikten 2 defa sokulmaz. Bakanların son zamanlarda ki açıklamalarına bakınca; insan:'Bu mu bakanlık yapıyor ' dedirtiyor insana. Özellikle;S. soylu, ismet yılmaz, eski meb ve kültür bakanları,aile bakanı(diğerleri)...Bunlara 2 koyun emanet edilmez. Gel gör ki piyasada bunlar prof., uzman, ... diye anılıyor.Keşke S. soylu hiç ağzını açmasaydı da gözümüzde ki itibarını korusaydı.Sayın Dilipak sizi seviyoruzzz.
 • kibarcikkibarcik6 ay önce
  küllü nefsın mevt veselam
 • maveramavera6 ay önce
  Kim yaptı peki?
 • Bir YolcuBir Yolcu6 ay önce
  Şeytanın taktiği kişiye göre değişir: Cahili "Allah'a isyan"la; alimi "takva ve ibadetlerine kibir"le yoldan çıkarır... Sayın Dilipak, bugün çizdiğiniz felaket tablosu, Şeytan'ı sollayan, peygamber katili siyonistlerin, 1897 Basel Kongresi'nde aldıkları kararların tamamının, tüm dünyada gerçekleşmesidir... Allah (c.c) tüm mü'min ve müslümanların yardumcısı olsun...
 • İhsanİhsan6 ay önce
  Sendeki korkuda bumu abdurrahman bey biraz dürüst ol kabul et
 • Kemal DEMİRELKemal DEMİREL6 ay önce
  Cenab-ı Hak sizden minyon kere razı olsun diyorum. Ah bir uyanabilsek. Selam ve dua.
 • Oku mayınOku mayın6 ay önce
  Şirk en büyük günah.Nisâ Sûresi / 116.Ayet116. Şüphesiz ki Allah, (zâtında, sıfatlarında ve hükmünde) kendisine ortak koşulmasını (Allah’ın hükümlerinin aksine hüküm koyarak ilâhlaşanları) bağışlamaz, bundan başka (günahları) da dilediği kimseler için bağışlar. Kim Allah’a ortak koşarsa muhakkak ki o, (haktan) tam uzak bir sapıklığa düşmüştür.2
 • Oku mayınOku mayın6 ay önce
  AYAKKABI ALTİNDA Kİ ŞEKLE FALCİLİK YAP MANA VER . SONRA Onlarca tagutun olsun gırtlağana kadar şirk içinde ol ayakkabidaki fala bak
 • Abdulkadir Abdulkadir 6 ay önce
  Allah razı olsun sayın hocam. Uzun zamandır ilk defa bu kadar etkilendigim bir yazı okumamıştim. Halimizinfotoğrafini cekmissiniz. Malesef. Rabbim uyanisimiza vesile kilsin
 • Tom cruiseTom cruise6 ay önce
  Bizi müslümanları ,toplumumuzu,kutuplastiran, ayrıştıran sucu bucu diye ayristiran,insanların hicmi kabahati yok .toplum yozlaşması yaşıyoruz şu anda.Allah Celle Celaluhu sonumuzu hayır etsin.heleki şimdiki gelen nesil daha berbat.
 • Mustafa İsmail AcarMustafa İsmail Acar6 ay önce
  Hocam mükemmel ama dediğiniz gibi bu yazdıklarınizi kaç kişi okuyor ve tatbik ediyor dünya telasesi deniyor ve geciliyor
 • Göz göre göreGöz göre göre6 ay önce
  Herşey internetle başladı,yuvalar, aileler dağıldı toplumun değer yargıları,genel ahlak kuralları değişti, çürüme başladı kanser vücuda yayılıyor hızla, toplum yoğun bakımda, bütün değerlerin içi boşaltılmış, hiçbir alim ulema, derviş bilmiş bu felaketi öngöremedi hocam,,mehdi gelecekmilş, declal gelecekmiş,internet geldi kabusumuz oldu...kimse göremedi...
 • malkoçmalkoç6 ay önce
  Vehnbataklığınedir, neresidiraklım ermezdehocam... BORÇ BATAĞINA , BOPBATAĞINADÜŞTÜĞÜMÜZ KESİN..... çolukçocuk200 seneçalışsa ödeyemez... 500 milyar dolar sadece DIŞ BORÇ.... İÇ HARİÇ...ÖDEMEGARANTİLİ köprüler, şehir hastaneleri, havaalanları hariç... DOKTORLARserbestetti, elinizdengeleni yaptınız, evinize gidin son günleriniziiyi geçirin... Yukarda dediklerinizi 30 yıl önce bizler söylediğimizde, FETTOŞUNİTLERİYLE bir olupbizler gibi, Hablemitoğlu, Uğur Mumcugibilerevesayetçi, ulusalcı, kemalist diye saldırıyordunuz...
 • FerhatFerhat6 ay önce
  Hocam cok güzel anlatmissiniz fanin dünyamizda olup bitenleri kaleminize saglik. Malesef mevcut sistem bize asr'i zilleti yasatmakta, zira liberalizm merkezli mevcut sistem kiyamet savaslarinin baslamasini tesviklercesine ve deccalin gelmesini tesviklercesine calismakta. Gerci benim kanatimce iblisin ve deccallin usaklari dünyada liberalizm merkezli bozguncu ve azgin dünya düzenini kurarak tüm dünyayi buna Türkiyede dahil coktan tesiri altina aldilar, zira bunu satanist masonlarin kendilerini tarif ettikleri isaretlerde bulabilirsiniz "piramidin ve 1 dolar in üzerindeki tek göz isaretleri". Biz malesefAllah c. c.in bize yasa ve hükümlerinde iyiligi emredip vehertürlü azginlik ve kötülükten uzak durmamizi emrettigi halde bu bahsetmis oldugum iblisin insaa etmis oldugu liberalizm merkezli dünya düzenine entegre olmusuz. Allah c. c. bizlere ayetlerinde acik ve net bir sekilde belirtmis olmasina ragmen "artik hak batildan apacik ayrilmistir. Artik herkim tagutu redederek Allah yasa ve hükümlerine bagli kalir ise kopmasi mümkün olmayan sapasaglam bir kulpayapismistir. Allah herseyi bilen ve isitendir". Yurdumuzdaki kurulmus olan düzen ve busistemin dahilinde hareket eden partiler bize cok seyler vad etmiyor malesef, zira bunlarin hepsinin özü liberalizm odakli masonik ve ateist ideolojiye dayanmakta. Onlarin belirlemis oldugu degerler dogrulutusunda ticareti, ekonomiyi, egitimi, siyaseti ve hatta ahlaki degerlere dahi ethik ismi vererek sekillendirmekteler. Bu zilletin adi da bu yüzden mason ve ateistlerin kurmus olduklari liberalizm merkezli dünya düzeni.
 • AnlayanaAnlayana6 ay önce
  Ömrümde okuduğum en güzel yazı,insanlar anlasa, ders çıkarsa,,,nerdeee saygılar hocam,insanlık adına iyiki varsınız,
 • Emekli48 Emekli48 6 ay önce
  Bu yazıyı bir kaç kere okumadan; doğru da olsa hemenbirilerini, biryerleri, suçlayarak yorum yazanlar yanılır. Sayın yazar; kurtuluşumuz için önce kendimize bir bakmamızı tavsiye ediyor. Allah razı olsun.
 • Biz Biz 6 ay önce
  S.s.aleykum sevgili hocam. ALLAH cc sizden razi olsun. Mùslùmanlarin derdine teşhis koymussunuz.aynen katiliyorum.yine bir secim arefesi yine vaadlerin iki yüzlü soylemleri havada uctugu günler.kafalar karisik. Hocam onu bunu hak kì haksizi vb kriterleri uygulayinca yalniz kaliyorum.etrafimdaki kalabaliktan bir iki kişi kaliyor.lùx.moda.cagdaş.lider.Kuran-ı kerime inandigini soyleyenama hükümlerini günümüzdekabul etmeyenler.ALLAH cc.adini kullanarak aldatanlar maalesef yakinimizda akrablarimizda yõneticilrimizde cok ama cok artti.acikca duyuyoruz cevremizden"ARTIK ÌNSANLARA GÙVENEMIYORUZ"diye hosnutsuzluk aldi basini gidiyor.iman adeta kizgin bir kõz gibi bir bi elimizde bir õteki elimizde...ALLAH cc.sonumuzu hayr eylesin..ÇÒZÜM:olarakderimki egitim.Sayin hocam anaokulundan univerditeye kadar dini ilmi okullar kursak münevver nesiller yetistirsek olmazmi.bugun maddi manevi sarttlar cok olgun.kurulacak egitim vakiflari catisi altinda zekat.fitre.bagis sadaka hibe yollariyla gariban musluman cocuklarida okur.imanli nesillerde ÌnşALLAH da kurtuluşumuz olur...SÌZ DEN BU YOLDA ÕNCÜLÜK YAPMANIZI BEKLERÌZ..Hayır kapısı acıktır.hayırseverler bu yollda yalniz birakmayacaktir.bùtùn kalbimle inaniyorum..s.aleykum. saygilarimla...
 • AlperAlper6 ay önce
  Herkeze nerden buldun,ne kadar vergi ödedin yasası çıkmalı,yargı da gerçek bağımsız olmalı. Ülkeninde hali ortada.
 • ne dersin ne dersin 6 ay önce
  vehn bir yana söylediklerim vehmse kuruntudan ibaretse bunun böyle olup olmadığını anlamanın bir yolu var. gel diş macunlarını senini bulduğun bir laboratuarda masrafı bana ait olmak üzeres test ettirelim abdür. buna itiraz etme çünkü ahiretteki yerini belirleyecek bu test.
 • Serkan aydinSerkan aydin6 ay önce
  Bence hic birsey degismedi insanoglu hep ama hep aynıydı..misal homeseksuellik escinselik m.o.3000 li yillarsa sumerlerde bile vardı ayni zamanlarda yasayan lut kavminde de..cinayet sapıklık zorbalık zalimlik canilik vahset gaflet cahillik despotluk otokrat totaliter yonetimler tiranliktitanlik firavunluk nemrutluk hep vardi..bana dunya tarihinde bir donem gosterinki hak dunyayi yönetmiş erk e iktidara yometime malik olup muktedir olmuş ve dunyayi ihya etmis..gosteremezsiniz yok oyle bisi. Peygamberler bile basarisiz olmus bu konuda siz ne anlatiyosunuz hocam..sanki eskiden cok iyiydi de hersey sonradan bozuldu..hayir hersey ayni degisen birşey yok sadece artik global kuresel iletisim medya bilişim araclari teknolojileri arttığı icin insanlar kotulukleri daha cok görür oldu kotulukler artik herkesin görebileceği mecralarda geziyor..ve dunya nufusu insanlik popilasyonu tarihte hic olmadigi kadar artti..fazla insan demek fazla olumsuz eylemler demek..hulasa ,yine dunya eski hamam eski tas...
 • NurullahNurullah6 ay önce
  Abdurrahman Hocam, Müthiş yazıydı. Kalınınıza sağlık. Yeni Şafak'ta iki gün önce Kemal Öztürk "kıssadan hisse çıkarmak" diye bir yazı paylaşmıştı aklıma o geldi. Toplum bozuksa alimi de, sanatçısı da, sporcusu da, yöneticisi de kısacası alayı bozuk oluyor.
 • ismailismail6 ay önce
  "Unutmayın, bu dünyada yaptıklarınız ve yapmanız gerekirken yapmadıklarınızın hesabının sorulacağı bir dün var. Sonuçta yapıp-ettikleriniz ya da söyleyip söylemediklerinizle ya kendi cennetinize sırtınızda tuğla taşıyacaksınız, ya da kendi cehenneminize sırtınızda odun taşıyacaksınız"Sayın Yazar; bu sözünüzle kendinizi hariç mi tutuyorsunuz!!!
 • Abdülhamit Abdülhamit 6 ay önce
  Yazdıklarınızı elan doğrudur ve gerçektir lakin bu toplumdan dışladığınız devlette görevine son verdiğiniz açlığa mahkum ettiğinizmilyonları sürdünüz ve ülkenininsanımızınterakki edeceğini ve ülkenin kurtuluş savaşı ilan ettiniz bu masumlara yaptıklarınızı . darbecilere ve vatanımıza kasdedenlete lanet olsunŞehitlerimize rahmet olsun lakin biz devlet olduk yaş kuru ne varsa yakarız derseniz sonuç ortada vesselam
 • Osman yaşar kozanOsman yaşar kozan6 ay önce
  Camide müezzinlik için kavga edip birbirine küsenler var dahane diyelim
 • sancarsancar6 ay önce
  Türkiye birçiftlik, necipmilletimizdeiçindekiler....Tavuklar , koyunlar , kuzular ,gülen inekler.... Çiftliğin bankasıda var, ÇİFTLİKBANK...tabiikiçiftliğn sahibide var...TOSUNCUK ....elbetteMAĞDURLARIDA var ,kaçınılmaz son.... HER DÖNEM BİRİLERİ SAĞIYOR , çiftlik sakinlerini ,sürüleri....BİR ZAMANLARHOCAEFENDİ SAĞIYORDU , ŞİMDİLERDEDEBAŞKALARI..... TOSUNUNDURUMU İYİ , LAMBORGİNHİ'sine binip dirift atıyor URUGUAY da .... Allah var , mesture hanımlarımızbu arada irşad ve tebliğ görevlerini aksatmıyorlar...Onlardaşehrin asfaltında 4 çeker ciplerine atlayıpMADO ,HUGGA ,NUSRET , SARAY MUHALEBİCİLERNDE ,AVEMELERDE ,5 yıldızlı hac ve umre organizasyonlarındaİRŞAD VE TEBLİĞ YAPIYORLAR....BİR ZAMANLARHOCAEFENDİYİTEBLİĞ EDİYORLARDI , ŞİMDİLERDEREİS DİYE BİRİNİ....BİR REİS FURYASI GİDİYOR ŞİMDİLİK, YARIN ONUDA ATAR BİRİNİ BULURLAR.....KURAN VE HZ.PEYGAMBER hariç,her dönem tebliğ edecek birini buluyorlar....ÇİFTLİKBANK ÖLMEDİ ,YAŞIYOR....
 • ademadem6 ay önce
  Allah hepimize şuur nasib eylesin inşallah..Hayırlı ömürler inşallah.
 • Ali gündoganAli gündogan6 ay önce
  Sayın dilipak islam tarihinden süslü örnekler verek bu günkühukuksuzlu yokmu görelim biraz yıllar önceki dilipak ol ben onu arıyorum
 • SancarSancar6 ay önce
  Toplumunhali , SEKERAThalinebenziyor.... Başıkesilmiştavukgibi , şuursuzcaçırpınıyor.... Bu dönem tarihe ÇOBANLARIN,HARAMİLERİN müteahhİT lik DÖNEMİ diye geçecek..... Sonu maalesefHAPPYEND OLMAYACAK... Çekirge sürüsü gibi, kondukları yer iflah olmadı.... Kuruttular.... BedevilikİN, ASALET, MEDENİYET OUT.... ALLAHINDEĞİL, EMEVİLERİNYOLUNUYOL ETTİLER... NETİCE, 500 MİLYAR DOLAR DIŞ BORÇVE ÜRETMEYENHASTA BİR TOPLUM... YIKIM..... MADDEN VE MANEN BÜYÜK YIKIM.... TÜRK TARİHİNİN EN BÜYÜKYIKIMI.... FETÜLCİA İLE BAŞLAYAN, HIZ KESMEDEN DEVAM EDEN YIKJM... Yabancılar bizi halafeslisanıyorlaroysa 15 , 20sene varkiBİZLER MAALESEFHUNİLİYİZ....
 • OrhanoğluOrhanoğlu6 ay önce
  Sayın hocam, kıyamet alametlerinden Kabenin yıkılması olayından bahsetmişsin. Kabenin etrafında zemzem tavır ve diğer oteller zahiren Kabenin azametini zaten yok etmiş. Mü'minler ibadet için oraya gidiyor, patenti gayrimüslimlerin elinde bulunan otellerde kalıyor. Gayrı Müslim yiyecek zincirinde yiyor. Onlarda buradan kazandıklarıyla mü' minlerin birbirine öldürüyor. Ne güzel! derenin taşıyla derenin kuşlarını avliyorlar.
 • Kunta Kürde Kunta Kürde 6 ay önce
  Bence bütün sorun haram et yememizde ! Arjantin den Uruguay dan Brezilya dan et geliyor ! Bir aklı selim yok mu sora ki bu dini vecibelere göre mi kesildi kesen kim Müslüman mi yok arkadaş ! Ne bu aç gözlülük!Bir de bu inek nasıl bilen var mi ? ( tip inek ama domuz hormonu vuruyorlar ! Bilmem insan hormonu vuruyorlar her cins var ) denetim yok araştırma yokkk ver evladın yesin , birileri de 3e alsın 45 satsın doldur cepleri alan memnun satan memnun yiyen enayi ! Tam bir pilot ülke konumundayız özellikle ilaç firmaları bütün deneylerini bizim üzerimizde yaparlar ! Ne versen yutuyor bu Türk ya !
 • Haberci Haberci 6 ay önce
  Hocam Yilmaz Özdil,,e iftiraedenler ve kiskananlar Allahtan korkmalari caizmidir.???
 • ÇINARÇINAR6 ay önce
  SAYIN DİLİPAK HERŞEYİ ANLATMIŞINIZ ARTIK SÖYLENECEK SÖZ BIRAKMAMIŞSINIZ TESEKURLER.
 • Mesut SarpMesut Sarp6 ay önce
  Evet yolsuzluk, hırsızlıga ve yalana icazet veren hatta destekleyen bir gazeticiler takımı peydahlandı...
 • Adımı yazamamAdımı yazamam6 ay önce
  Bazen.de olsa.olum.aklina geliyor oda iyi.

Günün Özeti