Ve nihayet

24 Haziran 2019 Pazartesi

Ve nihayet seçim sonuçlandı.

Bir önceki seçimde de her iki ittifak grubu % 48 oy almıştı. Küsurat konusundaki ihtilaflar sonucu seçim ittifak edildi. En son, 311.186 ihtilaflı oy hesabına göre  Millet İttifakı için 4.171.118 Cumhur İttifakı  için 4.149.656 oy kullanılmıştı.

Katılım oranı daha önce %83,88 olmuştu. Buna göre seçmenler 31.186 sandıkta, 10.570.939 seçmenden  8.886.616 seçmen oy kullanmış, bunun 8.547.074 oy kabul edilmişti. Daha önceki seçimde sandığa gitmeyen seçmen sayısı 1.704.325, iptal edilen oy sayısı 319.54.

Sanırım bizim arkadaşlar bu seçimde SP’nin oyunu merak ediyorlardır. Geçen seçimde SP %1.21 oranla 103 bin oy almıştı. Bu seçimde % 0.55’e geriledi.

Bu son seçimin bilançosu şöyle: Yıldırım: %45, İmamoğlu: %54

Katılım oranı : %84.4

Kullanılan oy : 8.868.664

Geçerli oy : 8.696.552

Toplam seçmen : 10.570.222. (5 milyon 348 bin 658’i kadın, 5 milyon 212 bin 305’i erkek. 167 bin 438 seçmen ilk kez oy kullanacakEngelli seçmen sayısı: 94 bin 214. 75 yaş ve üzeri seçmen sayısı: 387 bin 897

Toplam sandık : 31.124 . Bu seçim için 39 ilçede 1897 yerde 31.124 sandık kuruldu. 76 İlçe seçim kurulu var. Engelliler ve hastalar  için 156 adet seyyar sandık kuruldu. Seyyar sandıklarda oy kullanan seçmen sayısı: 3 bin 748.

7 ilçede bulunan 19 cezaevinde 62 sandık kuruldu. Bu sandıklarda; tutuklu ve taksirli suçlardan hükümlü toplam 9 bin 320 cezaevi seçmeni tercihte bulundu.

68 bin 17 seçmen için “oy kullanamaz” şerhi konuldu. Oy kullanamayanlar, Asker: 33 bin 775

Hükümlü: 8.093, Kısıtlı: 4.633, Ölen: 21.157, Vatandaşlıktan çıkan: 359, Toplam: 68.017

Sandık başında 9 partiden, 107.271 siyasi parti sandık kurulu üyesi görev aldı. Ak Parti’den 31.339, CHP’den 31.341 görevli sandık başında bulundu.

Diğer partilerin sandık kurulu görevli sayısı şöyle: BBP: 5.771, DP: 1055, HDP: 14.334, İYİ Parti: 5.565, MHP: 1.564, SP: 15.416, VP: 886

Peki, seçim sonuçları itibarı ile durum ne? CHP birçok ilçede açık ara önde. Şimdi herkesin oturup düşünmesi gerek. Aday, kampanya dili, sloganlar, hepsini yeniden düşünmek gerek.

Bu sonuçlar ne anlama geliyor? Gayet açık, değişim istiyor. Büyük bir güven kaybı var. Bu iş bu noktaya kadar uzatılmaması gerekiyordu. Bu süreç yanlış yönetildi. Değişime direnenler, AK Parti’nin imajına zarar veren herkesten bunun hesabı sorulmalı.

Daha ilk günden söylemiştim, AK Parti böyle giderse geldiği gibi gider. Belediyelerle geldi, belediyelerle gider. AK Parti son kavşakta. Bu konuyu daha konuşacağız. AK Parti bu uyarılara artık kulak vermeli ve bu sesleri kısanlar partiden uzaklaştırılmalı.

Şimdi herkesi zorlu bir süreç bekliyor. AK Parti için de, CHP için de zor bir süreç olacak bu. İmamoğlu’nun işi çok daha zor.

Bu sonuçlardan çıkarılması gereken dersler belli. “Biz nerede yanlış yaptık” diye sormak gerek.

Şimdi ortamı daha fazla germeden düşünmek gerek. Biraz sükûnet lütfen!

Bundan sonrası için anahtar milletin elinde. Herkesin aday belirlerken çok daha dikkatli olması gerek.

Bugüne kadar insanlar korkuları ile hareket ettiler. İstedikleri adaya değil, karşı adaya karşı oy kullandılar ve bu konuda insanlar zorlanarak oy kullandılar. Bu dönemdeki icraatlar bundan sonraki seçmen iradesi için yol ve yön gösterici olacak.

Kimse bir daha böyle bir seçim dönemi yaşamak istemez. Siyaset sorun çözme sanatıdır, sorun üretme aracı değil. Bunun maliyetinin de bu kadar yüksek olmaması gerek. Toplum çok yüksek bir ekonomik, sosyal, siyasal ve psikolojik bedel ödedi. İnşallah bir daha böyle gerilimli bir seçim yaşamayız. Ha bu durum herkese ders olsun. Bu iş hemşehricilik ya da birilerinin kadrolaşma, menfaat hesaplarına alet edilmemeli. AK Parti gelinen noktada şimdi kendi içine dönüp, beklenen, ertelenen değişimi bir an evvel gerçekleştirmeli.

Bakın bu sonuç, bir ittifakla sağlandı. Buna dikkat. Siyasette taşlar yerinden oynadı. Dengeler her an değişebilir. Bu anlamda özellikle AK Parti ve CHP içindeki ve dayandıkları ittifak bileşenlerinin kendi içinde ciddi bir kırılma ve değişim gerçekleşebilir.

Bu arada HDP’nin durumu önemli. Öcalan ve Demirtaş’ın, Kandil’in CHP ile ilişkisinin bundan sonraki şekline ilişkin yeni tartışmaları beraberinde getirecek gibi görünüyor.

Tabii AK Parti’de de yeni bakanlarının belirlenmesinden sonra yeni bir süreç başlatılabilir.. Yani ittifaklar arası hesaplaşma, bundan sonra partilerin kendi iç hesaplaşmalarına dönecek. Bunu bir kenara not edin.

Bugün Akit TV’de “Derin Gerçekler”de konuyu enine boyuna konuşalım inşallah.

Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Rabia Rabia 25 gün önce
  Böyle yazar yazar Ak parti ye kaybettirdiniz. Onların neresi doğru. Cami önlerinde şampanya patlatıldı. Rahat mısınız şimdi sayın yazarDerdiniz ne. Kazandiklarimizi kaybedince mutlu mu olacaksınız.
 • AdemAdem27 gün önce
  Faiz fuhuşadalet.idam Vs. Ne oldu hani samimiyet bir hayvan ağaçta mağdur olmuş medya seferberliği. Üst düzey yetkililer keza hazır kıtalakin bir örnek Fadıl Akgünduz denilen siirtli şahıs binlerce insanı dolandırdımahkeme kısır döngü. Mağdurlarin heyeti Ankara ya gitti bir randevu alamadı binlerce mağdur ve ailelerihangi güç bu zatın arkasında. Ve mazlum ile Allah arasında perde yokturvesselam
 • bekirbekir28 gün önce
  Hocam saygılar tv dinliyordum kaleminize sağlık imam hatipler çoğaldı camiler boşaldıimamlar o buluyorimamlar milleti camiden uzaklaştırıyor memur olduklarından gerçek imam olmadıklarından önümüze dönelim sözde değil özde olsun
 • AbdullahAbdullah28 gün önce
  ADALET ADALET ADALET Gerisi teferruat.!
 • Fatma Öztürk Fatma Öztürk 28 gün önce
  Çok doğru katılıyorum peki şimdi iyimi olcak onu merak ediyoruminsanımız çok çekti tepki oyu ne kadar doğru bizi Suriye gibimi bir süreç yoksa Mısır gibimi bir son bekliyor Amerika ve İsrail ne istese o oluyor sanki acizane fikrim
 • AliAli28 gün önce
  TR 31 rumuzlu yorumcu harika bir teshis sayin Dilipak yarinki yaziniz hazir öylece yayinlayin lütfen.Bana göre secimin galibi Aksener ve Imamoglu kaybedeni baskanlik sistemi Cumhurbaskani Soylu Sivas valisi Ordu valisi troller yandas medya.Allah bile razi gelmedi o olur derse olur.Ama siz yine zulmün yaninda duruyor hala uyariyorsunuz.Bu ülke kimsenin babasinin mali degildir iyi olan kalir kötü olan gider ülkenin cikarlari Dinden Imandan partilerden önde gelir imanli olsunda ne yaparsa yapsin olmaz Erdogan Kilicdaroglu Bahceli biraksin gitsin artik
 • KayseriKayseri28 gün önce
  Sn Dilipak ülkede bu kadar eğitim görmüs çok kaliteli insanlar varken insanlar bir maaş almazken yuksek ücretlerle çeşitli kurumlara atanan emekli vekillere bankalarda vb yerlerde gorev verilmesi dogrumu?
 • BakiBaki28 gün önce
  Hocam feto feto derken artık şu Khk ile işinden asından edilip sosyal ölüme terk edilen vatanına milletine bağlı insanları ayirarak yazsanız.Zira khkliyim kanıma dokunuyor sürekli terörist olarak fetocu diye lanse edilmek. Ve kesinlikle iddia ediyorum ki en az tekrar ediyorum en az sizler kadar vatanima ve milletime bağlıyım. Selam ve dua ile.......
 • EbuzerEbuzer28 gün önce
  Reis hep kandırılıyor palavrasından kurtulalım beyler reis arasın vatandaşın bırısını dinlesin milletin halini
 • CaferCafer28 gün önce
  Her rezilliği yazmışsınız açık açık, bravo.
 • bir soru.bir soru.29 gün önce
  Dusununki babaniz hergun 7/24 saat sizlere nutuk atiyor.tehdit santaj vs.bir iki kardesi one cikarirken digerlerini asagiliyor.sonrada sozde aileyiz filan. Yediginize ictiginize ebpn basit seylere bile o hukum veriyor.ne yapardiniz?.slm ve duayla.
 • ErhanErhan29 gün önce
  Çözum surecinin bitisinden sonra apo avukatlariyla görusme yasagini sırf bu secimde kürt secmenin desdegini almak icin bitirirsen kardesini trtye cikarirsan olacagi budur siyasetten iğrenmeye basladim akp oy icin herseyi mübah göruyor terorist olmuyor ama digerleri hemen terorist oluyor nasil erdoganin bu millet icindeki değeri yavas yavas bitiyorsa aponunda kurtler arasindaki liderligi biyiyor
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Giyinik cıplakların olduğu memlekette isnç özgür değildir.
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  CHP VE İMAMOĞLU İNAC ÖZGÜRLÜĞÜ DİYE NARA ATIYORLAR. İLK İÇRAAT LARI İMANA KÜFÜR EDEREK BAŞLADILAR.
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Bir milyon resmi kayıtlı dolandırıcı nın olduğu memlekette dürüstlük narası olmaz. SEKSEN MİLYONDA KAÇ MİLYON HIRSIZ, KAÇ MİLYON DOLANDIRICI VAR. HIRSIZIN DOLANDIRICI IN CANAZE NAMAZINI DEVLET KILDIRDIĞI MÜDDETÇE EKSİLMEZ ARTAR VE hırsızlık dolandırıcılık MÜBAHLAŞIR.
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Vay Hocam dun bir bugun iki hemen basladiniz (ben soylemistim) ben sizi uyarmistim muhabbetine  
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu29 gün önce
  AKP'yi kuranlara bakarsanız onların coğu fetöcüydü. Son darbe teşebbüsü iktidara zarar vemedi fakat parti bölündü. İstifa eden oldu ve hala görevde olalar var. Bu sebepten dolayı yeni pari kurmak yada AKP'ye karşı resmi bir şikayette bulunmak tek çaresiydi Erdoğan'ın.
 • KızılelmaKızılelma29 gün önce
  MEB okullarda çalışan işçileri 10 aya mahkum ettiler 2 ay maaş yok nasıl geçineceğiz sabit giderlerinin var en önemlisi gıda ihtiyaçlarımızı nasıl karşılayacağız bunları düşünmediler hep yukarıdan baktılar demek ki her şeyi Allah daha iyi bilir düşünmeye değmezmi sayın başkan ve erişilmez vekiller inşallah akıllanır 2023 kıymeti artar ol
 • maveramavera29 gün önce
  Her şerde bir hayır her hayırda bir şer gizli olabilir en iyisini ancak ve ancak Cenab-ı Hak bilir önemli olan safları sıklaştırmak ümitsizliğe kapılmamaktır,elbette neden ve sonuç ilşkisi içinde bu olayın kodları okunup tedbirler alınmalı nasıl ki zafer anında başarı herkes tarafından kabulleniliyorsa yenilgi sonrası sorumluluğunda herkes tarafından kabullenilmesi gerekiyor ve her mevkide bulunan davanın neferlerinin kendini sorgulaması gerekiyor bu işin sorumluluğunu Lidere havale etmek basiretsizliktir ve davaya ihanettir oturduğu yerden doğru ahkam kesen ve ben bu işin böyle olacağını söylemiştim yazmıştım diyenlere gelince sormak lazım siz ne yaptınız bu işin bu duruma gelmemesi için diye.Bekara eş boşamak kolay Devlet idaresi böyle birşey ve insan faktörünün olduğu yerde hatalar kaçınılmazdır.Belki de bu iştede Cenab-ı Hak bir hayır murad etmiştir.Görelim Mevlam neyler,neylerse güzel eyler...
 • DallıDallı29 gün önce
  BAKIN DERİN AKP LİER VASITASI İLE SEÇİM KAYBEDİLDİ.SON ANLARDAKİ ETKİ TEPKİ BİLE HESAPLANMADI.REİS RÜZGARI BİTERSE AKIN SONU ANABA BENZİYECEK.ROMALILAR ÇOĞALIYOR.
 • Ahmet koc Ahmet koc 29 gün önce
  Ne zaman Gül ile şerefine Tayyip diye kutlama yapacaksınız. Onu bekliyoruz. Bırakın nerede hata yaptık ta vsiyesini
 • Ahmet koçAhmet koç29 gün önce
  Selamün aleyküm
 • Ahmet koçAhmet koç29 gün önce
  Bırakın nerede yan lış yaptık tavsiyesini AKP ye sormaya. Nerede vatandaşın aklını karıştırdık sorusunu n açılımını vatandaşa yapın. Çıkın
 • İlbeyhan İlbeyhan 29 gün önce
  Haydar hoca ve öbür şeyhhoca bozuntularıileYALOVA KAYMAKAMIarasında ne fark var... Bi debişey zanneden dingillerleYALOVA KAYMAKAMI arasında bi fark varmı...
 • Aslan Azizoğlu Aslan Azizoğlu 29 gün önce
  Derin gerçeklerde sizi izliyorumDünyayı gezerek barter ile ilgili yaptığınız ha irmik için size mail yolladim Inceleyerek ve ilginizi çekerse görüşmek istiyorum . Saygılarımla
 • Mahir Sinan diken Mahir Sinan diken 29 gün önce
  Halk TV sana ne dedi biliyormusun gerici akit yazarı bundan da kendine ders çıkar ders verecene acicikte ders çıkar ki aklın başına gelsin Halk TV diline dusmussun
 • TahlilTahlil29 gün önce
  İbni Haldun sağlam bir ülke yapısı için 3şey sağlam olmalı der. 1-Liyakatli Lider. 2-Ahlaklı millet. 3-Sağlam ekonomi.
 • Mahir Sinan diken Mahir Sinan diken 29 gün önce
  Halk TV senden bahsetti
 • Mehmet Mehmet 29 gün önce
  Ak partiyle devam edersek işimiz zor.Kesinlikle sağda güven veren yeni bir parti kurulmalı.Ak partide ak partili kalmadi
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı29 gün önce
  Gün batsa neolur....Geceyı onaran bır mımar vardır.Yanmışsam külümden yükselen bır hısar vardırYenılgı yenılgı büyüyen bır zafer vardır.(S.Karakoç)
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı29 gün önce
  Gün batsa neolurGeceyı onaran bır mımar Vardır.Yanmışsam külümden yapılanBır hısar vardırYenılgıyenılgı büyüyen bır zafer vardır. S. Karakoç
 • KesitKesit29 gün önce
  _Ak parti aileyi kaybetti! - Yakın zamanda ortaya çıkan Sapıkça yazılmış kitaplara hıg bile diyemedi oysa yer yerinden oynamalıydı ama herkes meşgul borç harç içinde! -Doğru bir kuralı hatırlatan hakimin görev yerini 24 saatte değiştirdi! -Geçmişte Ve birçok daha şeyler! Buna rağmen laik kafalıkardan bir tek oy alamadı üstüne onlara oy(insan) kaptırdı.!-Bizzat biliyorsunuzfikirleri görüşleri değerli size randevu dahi vermedi! Kim kaybetti Ak partimi!Yine biz! zaman ve fırsatı kaybettik! demek zamanı gelmemiş! Bu derse ihtiyac varmış.
 • Fatih KÖK Fatih KÖK 29 gün önce
  Katılmakla birlikte, Binali beyin yanlış aday olmadığını düşünüyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni yönetebilecek en iyi adaydı belkide
 • Ali babaAli baba29 gün önce
  APO , ak,partiye kaybettirdi,Reis yarin çikip Apo bizi kandirdi derse hiç sasirmayin, Kürd seçmenler APO nun mesajini dogru degerlendirdi,Kürdler oylarini biz túrklerin , sevmedigi ÖZERKLIK yönunde oykullandilar,
 • ANKARA-İSTANBULANKARA-İSTANBUL29 gün önce
  Allah hayırlısını versin . Ama vatandaş mesaj veriyor ama galiba gereği yapılamıyor . Ankara da seçim boş yere kayıp edildi.Ama hiç bir tedbir alınmadı. Aynı hamam aynı tas. Ankara’da ne siyasette ne teşkilatlarda ne de bürokraside tedbir değişim ... olmadı . Bu saatten sonra da vatandaş değişim falan yapılsa da tren kaçtı gözü ile bakmaya başladı . Yazık oluyor bunca emeklere ..
 • kibarcikkibarcik29 gün önce
  melıh sende minimum olan merhametsıfırı tüketmiş yazıkllar olsun besmelesizyalancı dini islam düşmanı zıhnıyetın yanında olmak her 2 cıhanızı nıye helak edıyorsunuz bu akp kendı ıcındekı vasıfsız vefasız nankör gül vb lerini cok evvelınden ayıklamalı idi bütünteşkilatlarda uygullanmalı veselam
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi29 gün önce
  Halk yoksullaştı fakirleştikçe fakirleşti iktidar sahipleri ve şurekası doymak bilmez bir ıştahayla zenginleştiler devlet bazında ve belediyeler bazında büyük servetler edindiler bulundukları her yeri Yağma hasanın böreği misali adeta talan ettiler bunları yaparken de her türlü hakareti kabalığı halka reva gördüler kendilerini bulunmaz hint kumaşı sandılar halbuki bir çoğu niteliksiz liyakatsız ve ehil olmayan kişilerdi cevval gençler bile asgari ücretle iş bulamıyor kaldı ki 1800 tlye geçinemeyen emekli ya da eyt mağduru milyonlarca zaruret içinde yaşamaya çalışan vatandaş bulsun ülkenin vatandaşın durumuberbat halde halkın yüzde sekseni sabit ve dar gelirli yoksulluk sınırdave açlık sınırında yaşayan yüzde yirmilik kesimmillet artık çok çok çok acil değişim istiyor ve bu kısır döngünün bu kabusun son bulmasını istiyoristanbul seçimlerinin sonüçlarıda bu değişimin her alanda bir yıla kalmadan halkın isteği doğrultusundagerçekleşeceğini gösteriyor
 • Hüsnü HüseyinHüsnü Hüseyin29 gün önce
  Ortak bir akıl ve yorumlanamayan sabit bir doğru üretemeyen her siyasi hareket kaybetmeye, Osmanlı tokatından söz edipte İstanbul tokadini unutan her politik lider, NİL NEHRİNDE boğulmaya mahkumdur! Onyedi yılı doğru kullanamayıp büyük bir fırsatı kaçırtanlar, idareciliği servet edinmek ve benleşmek olarak görenler ve onlara payanda olup süreci yönetemeyenler, bu yenilginin acsını tatmayi hak edenlerdir! Kazananları, büyük bir iştahla kutluyorum.
 • VatandaşVatandaş29 gün önce
  Söylemekten yorulduk.Ak parti içindeki zübükleri partiden uzaklaştırsın diye.Mesele basit.
 • İlbeyhanımın Haydar Hoca takıntısını anlamamış biriİlbeyhanımın Haydar Hoca takıntısını anlamamış biri29 gün önce
  Devleti ebed müddetin başına ne geldiyse onun taklidi AKP yi ebed müddetin başına da o geldi/gelecek gibi görünüyor. Osmanlı öz/iç eleştirisi sayılabilecek ıslahatnameler yönetsel ve sosyal hastalıklara hep mevcut sistem içinde, kanunu kadim üzere önerilerde bulunuyordu. İlk kez İbrahim Müteferrika 17. asır dünyadaki gelişmeleri iyi okuyan bir aydın olarak mevcut sistemin sorunlu olduğunu teşhis etmiş ve sistem tipine yönelik, nizamı cedit üzere ıslahat tavsiyelerinde bulunmuştu. 23.06.2019 tarihli yazısın(ı mutlaka okuyun)da Taha Akyol Geleneksel devlet modern devlet yapısına işaretle ‘’ Elbette o çağlarda insanlar çözümler düşündü… Gelişen ticaret ve ardından sanayi Avrupa’ya gösterdi ki rasyonel üretim sömürge vurgunlarından daha akıllıcadır… Modern iktisat ilmi gelişmeye başladı.Bilim devrimiyle birlikte modern sanayi medeniyetinin temelleri böyle oluştu.Memurlar hükümdarın istediğinde işten atacağı özel elamanları olmamalı, görev ve yetkileri kanunla belirlenmiş “kamu görevlisi” olmalıydılar. Modern idare hukuk böyle doğmuştuYine insanlar düşündü ki, hükümdarlar devletin sahibi olamazlar. Hiç kimseye timar arazilerini, makam ve mevkileri “ihsan” edemezler. Devletin bütün tasarrufları hukuki kurallara bağlanmalı, bağımsız organlarca denetlenmelidir…Modern kamu ve ardından anayasa hukuku böyle doğmuştu. Görülüyor ki modernleşmenin iki temel kavramı var: Rasyonelleşme ve hukukileşme…Evet rasyonelleşme ve hukukileşme…' tesbitinde bulunuyor. Son üç yüz yıllık Osmanlı, Kanuni Kadim ve Nizamı Cedit tartışmalarına sahne oldu. Osmanlının yapamadığını yeni T.C Devleti, Başta merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kadrosu olmak üzere top yekün miletimiz, Nizamı Ceditte karar kılarak devlet sistemi değişikliğine gitmiş İslam dünyasının İlk modern devletini hayata geçirmişlerdir. Milli Egemenliği /Modern Devleti, medeniyet basamaklarını geriye çevirmek, ortaçağ toplumları kurgulamak İslam değil, İslamı anlamamak ya da istismar etmektir. Modern devletin nimetlerinden yararlanıp, ortaçağ kafasıylasiyaseti dinle eşitlemek siyasi çalışmaları ve mücadeleyi cihat olarak görmek, muhalifleri aforoza uğratıp, siyasi aforozları dini afarozlarla harmanlamak, dini tekelinde göstermek, sonuçta siyasi başarısızlık ve hastalıkları dine mal etmek, bu dine ve millete zulümdür ve gayretullaha dokunur/dokunmuştur. Dinde tevhit, siyasette şirk esastır. Tevhidi siyasete şirki dine esas kılmaktır vardığımız yer.
 • melih53melih5329 gün önce
  sayın hocam ,basından takip ettiğimizakp ye dışardan sonradan katılıp mevki edinenler hala savaş çığırtkanlığında ..üsluplar hala şiddetli ..saygısız..akp den dışlananlar kurtarıcı olma yolunda .babacan gül arkalarında çok büyük potansiyelle geliyor..yandaş basın özellijkle nemalanan kesim ve yazarlarıhala çığırtkanlıkta devam ..siz akit olarakta onlara hizmet ediyorsunuz< ne yazıkki ....ekonomi bakanı zaten tam fiyasko .piyasada yok sahi nerede .arkadaşını tuik başkanı yaptı .işe bak hocam ülke nasıl yönetiliyor damt ekonomi bakanı .tuik verileri ülkjeye yön verir damat arkadaşını tuike müdür yaptı bu tuik rakamlarıylada eksi zam alan işçi emekli onmilyonlarca aile darmadağın ..sisteme bakın hala düzeltileceğine seçim kazanmış imamoğluna sataşmaya devam hala ..hangi kafa bu ..akp böyle bitiyor.. sizde hızlandırıyorsunuz..şimdi s400 gazları rusya dost müttefik gazları devam hocam akp bitiyor sayenizde gazlarla. yazık ettiniz en çokta binali beye ..harcadınız ..
 • NihalNihal29 gün önce
  İmamoğlu hiçbir şey yapmaz İzmir'de olduğu gibi çünkü adam hazıra kondu. Su sorunu yok ulaşım sorunu yok, çöp sorunu yok, etrafa sahte gülücükler atacak. Sisi gibi kukla Sahipleri ne dese o. chp yalaması 5 benzemez kaynıyor ortalık,Kaybeden Istanbul , zamanla anlarsınız .Zulüm 1453 te başladı diyen bir zihniyetin temsilcisi olarak seçilen birisinin İstanbula hizmeti ne kadar olur? Ak partinin son dakikada terörist başına açıklama yaptırarak medet ummasını tarih affetmeyecektir.
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 29 gün önce
  AsılkaybedenAPO'nun ta kendisidir.... Altına sahipolamadı.... Tabii asılsuç, dünyanın en sefih aşağılıkmüptezelegüvenip deyolaçıkanda.... Trumpındedesigibikadın PAZARLAMACISI,erkeğin fahişesidir.....Barzani gibi,CİAMOSSADMI6 in fahişesidir bunlar.... Apoya, Neçirvanagüvenipyola çıkarsan, her iki dünyadazillet ....
 • SılaSıla29 gün önce
  pembeOTOBÜS-pembeDOLMUŞ-pembeTAKSİ...vb. LÜTFEN bir ister msiniz? BElki yaparlar? KENEVİR HAKKI İÇİN. Lütfen müslümanların hakkını dabiraz gözetin. Yav ne olur istesek bunları hep bir ağızdan?
 • Seçimin Asıl Kaybedenleri Seçimin Asıl Kaybedenleri 29 gün önce
  Yüz yıl aradan sonra bu halkın, tekrar krallığa, tek parti faşizmine-diktatörlüğe razı olmayacağı, dolayısıyla da sarayın yıkılacağı zaten belliydi fakat bu seçimin asıl kaybedeni, sarayın eteğine yapışan, Bahçeli, Perinçek, başta Akit olmak üzere havuz medyası ve mektubundan medet umulan Öcalan’dır.
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Adam %80 Engelli ama babasının başını sokacak bir evi var diye Engelli maaşı vermiyorsunuz. Allah zaten çocuğun kolunu ve kanadını kırmış. Fakirim Fukaranın, çaresizin, mazlumun yüzünü güldürsen ne olur?
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Fetocu olmadığı halde feto yaftalanmasıyla Fakir fukara çocuklarının aşını, işini, ekmeğini ve geleceğini elinden aldınız. Yetmezmiş gibi birde terörist damgası vurdunuz. Buna sebep olanları Allaha havele ediyorum. Allah huzurunda iki elim yakalarında olacak hocam
 • misafirmisafir29 gün önce
  Aleni destek veren terör gruplarından dolayı ses çıkarma vebirlikte devam et, tarafsız kalın diye mektup yazan oldumu milliyetci oylar ürktü pes..hipnoz mu oldunuz ne yiyor ne içiyorsunuz,bu pazarlama ve algı tekniğini nobel ödülü alacak kadar başarılı buluyorum....
 • Abdrmn Abdrmn 29 gün önce
  Gençler projeye esereyapılan üniversite lere yurtlara bakmıyor. Sosyal medyaya bakıyor. Kim orayı eğer yalan eğer doğru yönetiyorsa o yönlendiriyor. Bakın. Yalana. Küfüre hırsızlığa bakmadılar. Karışmaya bakıyorlar. Zamanında erbakanıda karızmatık Belediye başkanları ile iktidara taşımışlardı..
 • 1453 Fatih1453 Fatih29 gün önce
  Hayır olur inşallah Bizim şer bildiğimizde hayır Hayır bildiğimizde şer vardır
 • SofuoğluSofuoğlu29 gün önce
  ÖZ ELEŞTİRİ:REİS'İN VE DANIŞMANLARININ DİKKATİNE:Biliyorum, yazacaklarıma bazıları "Sen REİS'e nasıl böyle yazarsın"derler ve beni suçlarlar ama, ben hakikatları yazıyorum.Sayın REİS'imiz,bir kere lütfen (BEN)dilinden,(BİZ) diline geçermisiniz.Allah aşkına bir düşünelim."Benim valim, benim kaymakamım, benim askerim, benim milletvekilim, benim bakanım, benim işçim,benim memurum,benim milletim veya vatandaşım" uzayıp gidiyor.....Halbuki,(BENİM) yerine (BİZ)kelimesi kulağa daha hoş gelmekte ve hepimizi kapsamaktadır.(BEN)kelimesini halkımız, kibir olarak görmüştür.KİBİRLENMEK, kişiye ve temsil ettiği kurum,kuruluş ve partilere zarar verir.23 Haziran İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri meydanda.İkinci husus:Mütemadiyen, her açılışta, her toplantıda, her yerde konuşmanız.Hiçmi konular üzerinde konuşacak kimse yokmu ki, SİZ 17 yıldır mütemadiyen her gün tv'lerde canlı yayınlarda konuşuyorsunuz?Bu konuşmalarınız HALKIMIZ tarafından bir bıkkınlığa sebebiyet vermiştir.Üçüncü husus:SİZ,eski arkadaşlarınızın hemen hemen hepsini devre dışı bıraktınız.Kul hatasız olmaz.Hepimiz beşeriz.Yanlışlarımız, hatalarımız vardır.Sizinde hatalarınız var.Siz, kendi arkadaşlarınızın yerine, cebini dolduranları, gemi su alınca fareler gibi, gemiyi hemen terkedeceklerle doldurdunuz.İşte sonuç meydanda!Sayın REİS'imiz'BEN dili terkedilmeden, kimseye fırsat vermeden Allah'ın her günü TV'lerde konuşmalar terkedilmeden, küsülü olan arkadaşlarınızı partinize davet etmeden ve gönüllerini almadan,AKP+MHP+BBP+SP+İYİ+BU BLOKTAN KURULACAK OLAN PARTİLER BİLEŞMEDEN 2023 yılında yapılacak BAŞKANLIK SEÇİMİNİ KAYBEDERSİNİZ!Çünkü, karşınızda derlenmiş, toparlanmış bir blok var.Ben bir duyarlı vatandaş olarak hepinizi uyarıyorum!Sayın editör:Lütfen bu yazıyı yayınlar mısınız!
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Adam üniversite mezunu, 2 yüksek lisans, 4 yıl Amerikada Kamu Yönrtimi alanında Doktora yaptı. Ama fetocu olmadığı halde feto yaftalanmasıyla meslekten atıldı şimdi iş bulamıyor. Aşından, İşinden ve Ekmeğinden ettiniz. Yetmedi gençliğinive geleceğini elinden aldınız. Sözün bittiği yerdeyim. Sizi Allaha havele ediyorum . Seçim yenilgisini birde böyle oluyun hocam
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Hakkında Bilgi, belge , Doküman yok. Yaklanan hiçbir örgüt mensubunun ifadesinde ismi geçmiyor. Telefonunda baylok yok. Feto ile ilişiği, iltisağı ve mensubiyeti yok. Zaman gazetesi, sızıntı dergisi abonesi değil ve olumuyor. Dershanesinde ve okullarında okumadı. Bankasya hesabı yok. Katolok evliliği yapmadı hala bekar ama FETO yaftalanmasıyla meslekten atıldı. Yetmiyormuş gibi hiçbir mahkeme kararı olmadığı halde fETOCU damgası vuruldu. Fakir fukara çocukları bir hiç uğruna harcandı. Yazık değilmi?günah değilmi? 23 haziran 2019 Yenilgisini birde böyle okuyun.
 • Konya,Kayseri ve diğer iç Anadolu illeriKonya,Kayseri ve diğer iç Anadolu illeri29 gün önce
  Bu MUHAFAZAKAR OYLARI KAYBEDEN HİÇ BİR PARTİ AYAKTA KALAMAZ.İÇ ANADOLU İNSANI NI AK PARTİ KÜSTÜRDÜ.ARTIK AK PARTİYE GÜVENMİYOR.BUNUN BİR SÜRÜ HAKLI SEBEBİ VAR.MUHAFAZAKAR OYLAR "ÇANTADA KEKLİK"DEĞİL ANLAYACAĞINIZ!DİN VE İNANÇ ÜZERİNDEN VURULDUKLARININ FARKINA VARDILAR.MADDİ VE MANEVİ OLARAK SAHİP ÇIKILMADIKLARINIDA ÖĞRENDİLER.
 • Engelliler ve derneklerEngelliler ve dernekler29 gün önce
  Engellilere Bayram dan önce 3-5 kuruş aylıkları ve Bayram harçlığı (emeklilere verildi)VERİLMEDİĞİ için;yaklaşık 1800 engl dernek üyesi ve aileleriyle birlikte 5000 dernek üyesi oy'unu IMAMOĞLUNA verdi.BU sadece bir dernek (diğer engelli denekleri hariç).Ramazan ayında ve Bayramında Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfıyardıma muhtaç fakir,garip hiç bir aileyi desteklemedi,destek olmadı.Bayramı parasız pulsuz biçare geçirdiler..Bunların oy potansiyellerinide eklediğinizde;alınan bu sonuç kaçınılmazdı zaten..Kaçırılan,kızdırılan,küstürülen diğer seçmenlerden bahsetmiyorum bile..Türkiye geneline vurduğumuzda bu kaçacak oyların hesabını tutamazsınız.Önümüzdeki BAŞKANLIK VE MİLLET VEKİLİ SEÇİMLERİ AK PARTİYE ÇOK PAHALIYA PATLAYACAK!
 • lutfü törelutfü töre29 gün önce
  AK koyun kara koyun belli olsun artık, İmamın oğlunun gerçek yüzü çıksın meydana. Millet hizmetini görsün, dürüstlüğünü görsün,adam gibi adam mı görsün,boş kavanoz mu dolu kavanoz mu görsün,yapacağı proje var mı görsün,yoksa millete rahmet mi okutacak kazık mı çakacak görsün...Öyle lafla iş yürümüyor ...
 • ElaEla29 gün önce
  2002 2014 döneminde iki aday yarışsaydı İmamoğlu anca azınlık chplilerin oyunu alabilirdi. Bu seçimi chp kazanmadı bu seçimi akp kaybetti. Kul haklarının sekülerleşmenin üç günlük dünya menfaati için ahireti satmanın karşılığıdır bu. Kendi partilerine oy verince fetöcü olmasına rağmen suçu affedelip kendi partilerine oy vermeyince terörist ilan edilen halkın yeter deyişidir. Halk soğanı ucuz bulmak için üç takla atarken rezidansta oturup bir kuru soğana bizi sattınız daha ne istiyonuz diyen aristokratlara cevabıdır. 17 yıldır kesintisiz destek veren halk bugün suçlanır oldu. İyi ama suç kimde...
 • mevlüt yılmazmevlüt yılmaz29 gün önce
  Yine gerçeklerin görülmemesi için uğraşlar ve karşıyı suçlamalar.31 Öncesi yapılan hiç bir araştırma Reise düzgün gitmedi.Bu araştırmaların hiç birisi dikkate alınmadı.Çoğu araştırmalarda uyduruktan yapıldı.İl başkanları İlçe başkanlarıkafalarına göre takıldılar.Hala sorumluluk alanda yok.
 • BilalBilal29 gün önce
  Geçen seçimlerde Sümeyye sabahtan oy verirken tam lüx makam aracına binerken kameralara holywood tarzı gulucukler veriyordu sonra da ANİNDA tum tv lerde yayinlaniyor ve Musluman gençler sandiğa koşuyorlardı, NOLDU bu seçim de goremedik? Yoksa o yuzden mi kaybettiniz?
 • Sher EzSher Ez29 gün önce
  Fesatlıkta hes kesi gecen bu sözüm ona gazete ve gazeteci ler ,bakalım ne cambazlıklar yapıb bu kaybı galibiyet gibi millete icra edecekler.Ve sen bir PSEUDO INTELEKTUAL olarak bütün gücünü ve imkanlarını kulacagına eminim.
 • Haddini Bilmek GüzeldirHaddini Bilmek Güzeldir29 gün önce
  Hani herkese bağırıp çağırıyor, parmak sallıyor, hakaretler ediyor, önüne gelene “haddini bil” diyordun ya.Evet. Haddini bilmek güzeldir fakat demokrasilerde haddini bilmeyenlere saray değil, İstanbul seçimlerinde olduğu gibi, işte böyle halk haddini bildirir. Keşke siz de haddinizi bilseydiniz bu gün belki de böylesine ağır bir şamar yemeyecektiniz.
 • MirlivaMirliva29 gün önce
  Yunus16 isimli yorumcu kardeş!Bu nasıl iştir ki Sayın Cumhurbaşkanı'nı hep kandırıyorlar. Çocuk mu bu?
 • Muharrem Muharrem 29 gün önce
  Karamollaoğlu azdaha çalışsaydı ortağını geçebilirdi partiyi çooook ileri taşıdı dahada taşıyacak ama asla benim oyumu alamayacağı belli
 • Sankot1453Sankot145329 gün önce
  Secimi bizlere kaybettkren Bence %65 medya%35AK Parti yöneticileri 1.Imamoğlunu bizim Media okadar parlattiki Adamı kimse tanimazken. 2 efendim yok adam Valiye hakaret etmiş görevden alinirmiş belediye meclisi bizde imiş birde Öcalanin mektubundan meldet ummak .
 • NurNur29 gün önce
  "Hırsız, bizim hırsız" diyenlerden hala hesap sormuyorsunuz. Pes yani akit. PKKyı ve FETÖyü AKPde arayın. Allah'ın huzurunda anlı secdeye inen Müslüman olarak, adalet için, din istismarına karşı İmamoğlunu destekledim. İmamoğlu Firavun ülkesinde Musa. Çok şükür huzurluyum. Allah İmamoğlunun ve sahtekarla karşı duran herkesin yardımcısı olsun.
 • ayşe gülayşe gül29 gün önce
  bugün bütün yorumlarım yayınlanmadı, ambargo mu koydunuz?
 • Isvicre eski UETD liIsvicre eski UETD li29 gün önce
  Bizim sesimizi kistilar.dinlemediler bile.cūnkū başkan binali beyin hemšehrimisi neymiş.bir dövūlmedik yerimiz kaldi.bizde cekiliverdik.bizi istemeyeni istememiz icin bir sebeb yok.
 • Mehmet özekmekciMehmet özekmekci29 gün önce
  Sayın Cumhurbaşkanım. Sizin acele olarak akil insanlar meclisini kurmanız ve bunlara danışmanı gerekir. Peygamberimiz bu işi bedir ashabı ile yapıyordu. Bu işin görevini de Hayrettin Karaman hocamıza ve Abdurrahman Dilipak hocamıza verirseniz, bana göre isabet olur. Selamlar sevgiler. Bir daha kaybetmeyelim.
 • abdulhamit@gmail.com[email protected]29 gün önce
  Kibir yolsuzluk,yalan dayatılan vekiller belediye başkanları mecli üyleri vb artık halka gına getirecek kadar ve artık yeter dıyecek pozısyona getirdiler...bürokratların tamammına yakını kibir abidesi olmuş durumdalar..halk kimsenin umrunda değil kimsede zaten dinlemiyor..zaten tayyip bey sahaya inse herşeyi halleder gözü ile bakılıyor...çöküyoruz altımızdan toprak kayıyor kardeşim...siz 5 boynuzlu otellerde tatil yaparken halk size artık beddua ediyor..bu hezimetin olması gerekmiyordu son 6 -7 yıldır dip yapan bir siyaset uygulandı,halk buna ragmen vazgecmedi..ama artık mızrak cuvala sıgmaz oldu..ya toparlanılıcak yada eski partıler gıbı yok olup esamesi artık okunmayacak bir parti halıne gelecek
 • geldeyazmageldeyazma29 gün önce
  Türkiye genelinde CHP'ye yönelişe sebep olan hataların birçoğunun yanında, özellikle İstanbul noktasında Ak Partiye seçimi ta 31 Martta kaybettiren muhtarlardır. Anadolu'ya kaçan yüzbinlerce oydur. Muhtarların yeniden kazanıp maaş almaya devam etme hevesleri yüzünden ilk seçimde fark 15-20 bin iken bunun 30 misli Ak Parti oyu Anadolu'ya taşıdıklarından kırılma burda başlamıştır. Sonra iptal olayı adam için mağduriyete dönüştü ve fark arttı. Muhtar maaşları acilen kaldırılmalıdır, yoksa gelecek yerel seçimde Anadolu'ya en az 1 milyon seçmenin kayacağından hiç kimsenin zerre şüphesi olmasın. Çünkü asgari ücretli bir işe girmek bile önemli hale gelmişken, muhtarlık artık hazır bir istikbal kapısı olarak görülüyor. Aday eğer kazanırsa önündeki 5 yılı kurtarmış oluyor ve sadece o işe mahkûm da olmuyor, halihazırdaki işine devam da ediyor. Muhtarlık işi seçilen kişiyi belirli bir zamana ve belli bir mekâna mahkûm etmiyor. Bunu yazan ben Anadolu'da köyde yaşıyorum. 31 Martta sadece 3 köye İstanbul'dan gelen en az 100 seçmen ve en az 95'i Ak Partili seçmen.
 • ayşe gülayşe gül29 gün önce
  bu yılgınlık niye? peygamber efendimizin kaybettiği, hemen arkasından kazandığı savaşıhatırlayalım. ama önce biz değişeceğiz. belediyeler de adam kayırma, başkanların yakınlarını kadroya almaları hepsi araştırılmalı. torpil,mevkilere liyakatsız, hemşeri anlayışıile adam yerleştirme, hepsi önlenmeli. tam bir müslüman gibi davranılmalı.
 • Muharrem KılıçMuharrem Kılıç29 gün önce
  Büyü bozuldu. Artık dikiş tutmaz.
 • KocasolakKocasolak29 gün önce
  Haramdan kurtulmadan toparlanma olmaz. Chp ak partiden kat kat daha hırsız, ancak çaldığını yerken bu kadar BAYAĞILAŞMIYORLAR. Akp yiyicileri yerkrn ağzına yüzüne bulaştırdığı için, yedikten sonra temizleme gereği duymadığı artıklar etrafa saçılınca, çok yiyor sanılmasına SEBEP oluyor. Vakıflarda, cemaatlerde, derneklerde yiyenler HALK seviyesinde oldukları için, chp ye göre millet nazarında daha bir GÖRÜNÜR SEVİYEDE oluyorlar. Chp yiyicileri ekonomik olarak millet seviyesinden yukarda oldukları için gözden uzakta ZIKKIMLANABİLİYORLAR. Reis çıkartması gereken YASALARI çıkartmaz, bu günkü SAVURGANLIPI önlemez ise, ilk seçimde başkanlığı chp ye teslim eder. Ayrıca, chp veya kürt oyu alacağım diye, o TARAFLARA yönelik şirinlikler yaparsa, millet akp yi bitirir.Devletin malını savranlara yol ver gitsin. Biz yaza yaza yorulduk. Majam araçları, danışmanlar, iş bilmezlere verilen işler. Temizlenmeli.........................
 • cmtncecmtnce29 gün önce
  dün bitti, yarına bakalım:bir parti halkların partisinden Türkiye partisine dönüşebilecek mi?ithalattan ve akaryakıttan alınan tatlı paraya kanmak yerine halka yetecek kadar üretim, ihracat yapacak kadar imalat, dolayısıyla işsizliğe çare yolları aranacak mı?döviz üzerinden yapılmış kebap sözleşmeler halkın lehine çevrilecek mi?sadece benim seçmenim'den tüm halkım denecek mi?herşeye yüzde 20 zam yapıp yüzde30 enflasyona sebep olunacak mı?yoksa ürünleri, giderleri ucuzlatıp hayatı kolaylaştırabilecekler mi?en azından ücretleri eşitleyip (2020 tl asari ücret ise max ücret 7-8000) olacak mı?50 yılda yapılmamış şeyleri 15 yılda yapmaya! (ve hemen bitirmeye) çalışacaklar mı?50 yıl sonra yapılsada olacak şeyleri 4 yılda yapmaya (yada başlayıp biteceği belli olmayacak) teşebbüs edecekler mi?bunların iyisini yaparlarsa toplum destek, kötüsünü yapmaya teşebbüs ederlerse engel olabilecek mi?bu kadar özet aslında!
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE29 gün önce
  olan İstanbul'a oldu. İstanbullular için üzüldük. yapcak bir şeyler olsa insanlar mağdur olmasa... neyse hayırlı olsun. şu veya bu şekilde çalışan çabalayan kazandı: bae abd almanya...hdp pkk fetö saadet chp ip... hayırlı tıraşlar. demek kine imiş "kendi düşen ağlamaz".
 • Timur Timur 29 gün önce
  RTE nin asiri öz güveni, capsiz tehditleri ve strajileri, son dakikada kendi kalesine attigi gil, APO meselesi. Macin kaybedilmesinde en büyük etkenlerdir. S. Soylunun yersiz ve haddiz kibirli halleri de ikinci büyük etken. Ücüncü olarak Suriyeliler problemi, dördüncüsü hayat pahaliligi, besincisi AKP lilerdeki kibir ve laubalilik, altinci yalaka yazar cizer takimi. Erbakanin hayatini verdigi emegi RTE o bitmez tükenmez hirsi ve kibri yüzünden hoyratca harcadi. Millet mecburmu her gün RTE nin tehditlerine, bilgicligine, Soylunun tehditlerine? RTE yapacagi en büyük iyilik, parlamenter sistemi geri getirmesidir.
 • Aziz MetinAziz Metin29 gün önce
  Yanlış şurada Abdurrahman bey; çalışanı olduğunuz medya grubunun ayrıştırıcı, ötekileyici, yalan, iftira ve tahrik edici üslup üzerine bina edilen (belki kasden yapıldı) sözüm ona Ak Parti'yi destekler tavrınızla, parti yönetiminin de bire bir aynı tavır içinde, sahip olduğu bütün değerleri inkar edercesine bir kimliğe bürünmesidir.
 • YusufYusuf29 gün önce
  Koltuğu kaptırmamak için Apo itine sarılanlardan nefretediyorum.Şehitlerin şehir analarının yakınlarının ahı üstünüze olsun gece gündüz duam bu.
 • SınırsızSınırsız29 gün önce
  7 Haziran seçimlerinden beri ki Ak Parti'nin ilk gerilediği seçimdir. Oradan beri bir genel muhasebe ve muhakeme yapılması gerekiyordu ama yeterince yapılmamış bunu gördük en basit bir sebep taşerondan geçenlere verilen sözler de tutulmadı vs
 • Kürşad TuranKürşad Turan29 gün önce
  Bakıyorum, bazılarının Bir değil üç yorumu paylaşılmış, bizim bir yorum haala paylaşılacak! Bu yorumları neye göre ayikliyorsunuz, anlayabilsek!
 • hasan tahsinhasan tahsin29 gün önce
  yorum yapınca illa 2 kere mi yazmak zorundayız.nasıl bir duygu ve kafa ki arkadaş sizdeki herşeyinizi 1 kişinin 2 dudağı arasına bırakıyorsunuz.bülent arınç bile demedi mi benimde bir özgül ağırlığım var diye.siz de özgül ağırlık yok mu.hala birilerinde hata arıyorsunuz.hata sizin mahallenin tümü.şükür allaha ki isteyerek ya da istemeyerek o mahalle nasip olmamış bize.takkeyi koyun önünüze.tövbe edin iman edin.hakkım size helal değil.ahirette 2 elim yakanızda.sizinle aynu gemidr falanda değiliz.toparlayın bakalım dağıttığınız gibi şimdi.
 • FzkFzk29 gün önce
  Hala başkalarını suçlamayın. Tek sorumlu kibirli herkese terörist diyen hakaret edenyolsuzluklara müsade eden Tayyip Erdoğandır. Tertemiz Saadet e bile olmadık iftiralar attınız. Herkesi hain ilan ederken apodan medet umdunuz. Bir dediğiniz ikincisini tutmuyor. Chp liler sizin yüzünüzden dindar insanlara dürüstlük taşlıyor. Utanın.
 • ahmet yükselahmet yüksel29 gün önce
  ilk gereksiz imar ve şehircilik bakanı yani akp ye çelme takanı MURAT KURUM VE ENTEL DANTEL AVUKATI AİLE YIKIMCISI ERKEK DÜŞMANI İSMİ VE KENDİ LAZIM DEĞİL KADINLARIN BAKANI...BİR DE HER YÜKÜ YÜKLENEN REİSİN KENDİNE AŞIRI GÜVENİ....
 • Mehmet Aksu Mehmet Aksu 29 gün önce
  Tesbitleriniz çok doğru katılıyorum sayın dilipak birde şu konuyu dile getireyim ben kurucu üyesi olarak gitdiğim il ilçe başkanlıklarına insanı adam yerini koymuyorlar
 • Harun YaşarHarun Yaşar29 gün önce
  İnsanları haksız yere hapse atanlar için az bile. Daha hapse de gireceksiniz İnşaAllah
 • delicidelici29 gün önce
  BÜTÜN MESELE BAKANLIKLARDAKİ BİROKRASİDEKİ BELEDİYELERDEKİ NE KADAR DANIŞMAN VARSA İTTİR EDECEN ÇÜNKİ MİLLETİN DERDİNİ ÜSTTEKİ MERCİİYE GÖTÜRMÜYORTEK ÇARE MİLLET DERDİNİ DİREK MUHATABI İLE GÖRÜŞECEKÇÜNKİ BUNDAN DOLAYI KÜSTÜRÜLDÜ
 • Yunus 16 Yunus 16 29 gün önce
  YORUMCU EMRE; ÇOK DOĞRU TESPİT. ALTINA İMZA ATIYORUM. BİNALİ - EKREM Canlı yayın galibi BİNALİ dir. Sonra ERDOĞAN IN Canlı yayında TERÖRİST BAŞININ MEKTUBUN DAN BAHSETMESİ, Herşeyi bitirdi, birde Ahmet Kaya nın mezarından bahsetmesi!! Sonuç % 9 fark yedik. Mektup ile gelecek Belediye GELMESİN, Akayanın MEZARI sırası mıydı, Kemikleri orda olsa ne olur, burda olsa ne olur? Ruh Allah a hesap veriyor
 • Hasan Basri Hasan Basri 29 gün önce
  Bakanların sucu ne. Seçimi onlar mı yineletti. Suriyelileri onlar mı doldurdu. Ekonomiyi onlar mı tepetaklak etti. Ne alaka.
 • Malkoç Malkoç 29 gün önce
  DİN'e;SİYASETVETİCARETbulaştırılmamalı.... Siyasetisiyasetçiler , ticareti detüccarlaryapmalı.... Herkesininancı kendine....Yaradanıylainsanın arasındakalmalı.... Çevreye ve toplumazarar vermediğisürece.... Kimsedinitebliğe yükümlü değildir.... ALLAHPeygamber ve Kitabıylason sözünü söylemiş.... Uyan uyar, uymayan kendi bilir.... İSLAMMÜSLÜMANLARA BIRAKILMALIDIR... SİYASETÇİLER, TİCARETÇİLER,TÜCCAR SAPIK VE CASUSTARİKAT VE CEMAATLER, HAZRETLER, ŞEYHLER EZİLMELİ.... KİALLAH İLEALDATMASINLAR....FETULLAH GİBİ...
 • klm klm 29 gün önce
  59 yaşından bir vatandaş olarak 40 yılım lst. da geçti. Erdoğan ıstanbul bld. bşk. lını kazanırken Erdoğan a oy veren kitle nin kahir ekseriyeti Tayyıbı fazla tanımıyordu.. Fakat chp yi ve icraatlarını çok iyi biliyordu..
 • fenomen32fenomen3229 gün önce
  Müslüman bir kürt olarak apo ve selodan medet umulması bunların muhatap alınması beni cidden rrahatsız etti bu ateis islam düşmanlarına oy için bile olsa asla tevessül edilmemeliydi
 • MehmetMehmet29 gün önce
  Bu CHP'nin asla kazanması değil, Ak Partinin tökezlenmesidir...
 • Aliaddin ÖZİŞAliaddin ÖZİŞ29 gün önce
  Artık ayıbın da ötesi be DİLİPAK ! AYIBIN DA ÖTESİ !İNSAF YAHU,İNSAF !!!Hiç mi utanmıyorsun Öcalan'ı CHP ile bağdaştırmaya.Öcalan'a kim gitti ?,Kim onu -yerli ve milli- ilân etti? Dinden,imandan Kur'an'dan Allah'tan bahsediyorsun. Kork biraz ,kork ! Mahşer günü vereceğin hesaptan gerçekten kork . ( Tabii gerçekten inancın varsa.)
 • Kürşad TuranKürşad Turan29 gün önce
  Sayın Dilipak ben 80 yıllar ihl kusagindanim. Halk partisi zulmünü görmüş babalarimizla, hep refah partisine oy verin kavgasını verdik ve onlara da kizardik ki bi türlü su Menderes, haliyle devamı olan Adalet partisi ve Demirel hastalığından vazgecemiyorlar diye, lakin, belki bu konuda inatçılık yaptılar, ama davalarında samimi ve sadık idiler, asla ve kata CHP bir daha iktidar olamasin diye ve Menderes'e ahde vefa için hep adalet partisine oy verdiler, Demirel yada adalet partisinin yanlışlarını sorgulamaksizin, yine bu kuşak ben okuyamadım ama çocuklarım dinini bilsinler diye dört elle kuran kurslarına ve İHL ne göndermiş. Fakat, babaların oğulları, aynı mesuliyeti kendi çocuklarını yetiştirme de gösteremediler! Sağ muhafazakar milliyetçi seçmen her ne olursa olsun nasıl olurda Türk ve İslam ümmetinin düşmanları ile aynı cephede bulunabilir! Bir diğeri ise sizinde üzerinde çok durdugunuzmüslüman muhafazakar kesimin aşırı derecede dunyevilesmesi, rüşvet, adam kayırma, haram yeme, torpil, liyakatsiz, dalgavuk, yalaka, riyakar insanların köşe başlarında bulunmaktadır, ikdidar nemacilari ve trolleri AKP ye ve daha da ilerisi vatan bayrak tam bağımsız Türkiye için bir araya gelmiş muhafazakar milliyetçi cepheye ihanet içindedir ve Zarar vermektedir. Son olarak fetoculerin siyaset ayağına dokunmadan bu çöküş anlaşılmaz, anlasilamayacaktirda. Çünkü, en büyük griptolar haala AKP içerisinde ve bunlar hem ikdidar dan nemalanmaya devam ediyor ve hem de seçimde bırakın çalışmayı oylarını bile zillete veriyorlardir!
 • cCcihaD cCcihaD 29 gün önce
  mitili artık diyen mhp nin 1500 sandık görevlisi varken sp nin 15000 sandık görevlisi var ne iş.
 • emreemre29 gün önce
  Hakkimizda hayirlisi olsun diyorum Strajetik hatalar yapildi Mhp kardeslerimin oy vermedigi ortada ama ben onlara hak veriyorum kimse darilmasin1.Binali yildirimin Kurdistan cumlesi2.Abdullah ocalanin mekrubunun yayinlanmasi vede ona ihtiyac duyulmasi3.osman ocalanin Trt ekranlarina cikarilmasi buyuk hataydi4.Sp son gunde ayagina gidip desktek istenmesi riyakarliktiduyulmasi buyuk hata idi
 • MehmetMehmet29 gün önce
  Bu seçimi etkileyen çok nedenler var. Suriyeliler, 25 kuruşluk poşet, 3600 ek gösterge adaletsizliği, kimsesizlerin tek umudu KPSS sınavına sözlü sınavın eklenmesi, Ak Partinin içine sızan menfaatçılar, halkı takmama, Ak Partinin içine kapanması, Torpil, adam kayırma vb...
 • Rumeysa Akkılıç Rumeysa Akkılıç 29 gün önce
  Dün sabaha karşı kendimle konuştumBen hep kendime çıkan bir yokuştumYokuşun başında bir düşman vardıOnu vurmaya gittim kendimle vuruştum| Özdemir Asaf ______________________________________________Siyasi Liderler ve Partilerin Arka Odasındaki Bürütüsler.. 2010-2015 tarihinde Ülke/Toplum yararına sosyal sorumluluk projeleri ve hizmet üretmekten Milli Eğitim ve Belediyelerde çıkar guruplarının hedefi haline geldik ve menfaat odaklı çeşitli gurupların organize saldırılarını durdurmak üzere yetki/otorite sahibi pekçok kişiye ulaşarak, kurumlarda suç şebekesi gibi çalışan ve ortaklık içindeki oluşumları ihbar edip sesimizi duyurmak zorunda bırakıldık. Durumdan haberdar ettiğimiz Cumhurbaşkanı bizimle temasa geçti ve olaylara birşekilde müdahale etti. Kişilerin etkisizleşip gayri meşru güç kullanmalarına engel olduk. Bu süreçte enteresan durum ve olaylara şahit oldum. Tayyip Erdoğan'a şirin görünmek suretiyle makam ve mevkileri dolduran, yerlerini sağlamda tutan çok fazla sayıda belediye başkanları ve personeli, milletvekili, mülki idarenin üst kadroları, milli eğitim kadroları ve ak parti il yönetimleri olmak üzere yüzlerce/binlerce insanın özel ortamlarda Tayyip Erdoğan'ın aleyhine ve hakaret içeren konuşmalarına şahit oldum. Ellerine imkan geçse birkaşık suda boğacak kadar nefretlerini açıkça göstermekten çekinmiyorlar. Bunların çoğu bizzat kendi çevresinde ve partide yetkili isimlerden oluşu enteresandır.Bu çıkar ortamı ve insanlara şahitlik etmiş br vatandaş olarak, yalnızca midemin bulandığını ve tiksindiğimi hatırlıyorum.
 • hakanhakan29 gün önce
  ekrem ımamoğlunu az çok tanırım.. nurettın sözene hiç benzemez.bir şey yapamasada herkese saygısı var..
 • Malkoç Malkoç 29 gün önce
  Seçimbitti , serbestpiyasauygulamasınadönüş zamanı.. Bu daertelenenZAM'largeliyordemek....Kendinizi kollayın...

Günün Özeti