Ve İmamoğlu!

19 Nisan 2019 Cuma

Ve İmamoğlu mazbatasını aldı. Böylece seçimlerle ilgili artık sandık sayılmayacak. Ama ben bu sürecin gerçekten tamamlandığını zannetmiyorum. YSK’da karar bekleyen başvurular var. Henüz YSK son sözü söylemedi. YSK eğer seçimlerin yenilenmesine karar verecek olursa süreç yeniden başlayacak. Gerilim devam edecek. Onun da şu günlerde sonuçlanmasını bekliyorum. Bazı AK Partililer bu kararı şöyle okuma eğiliminde “Mazbatanın verilmesine, seçimlerin yenilenmesine”..

İlk açıklanan sonuçlara göre kazanan İmamoğlu idi. Buna itiraz edildi ve sonunda il seçim kurulu kararını verdi ve İmamoğlu mazbatasını aldı. Ardından İBB’de devir teslim töreni yapıldı. Bakalım bundan sonra o sandık usulsüzlükleri ile ilgililer hakkında nasıl bir işlem yapılacak. Bu rezaletin sorumlularının ortaya çıkartılıp cezalandırılması gerek ki, bundan sonra bir başkası böyle bir şeye teşebbüs etmesin.

Bazı CHP’liler şimdi “Devri Sabık” beklentisi içinde.. İmamoğlu da bu yönde mesajlar verdi.

Bana kalırsa bu işe daha Ocak başından itibaren ecinniler karışmış. Yani bu işin bu hale getirilmesinde büyük bir ihtimalle içimizdeki bir takım kriptolar aktif görev yapmışlardır. Bazıları AK Partici, bazıları CHP’ci gibi gözükmüşlerdir. Birileri günah keçisi olarak deşifre edilmiş, bazıları gizlenmiştir. Bu işin gerçeğinin ortaya çıkartılması en az seçimi kimin kazandığı kadar önemli. Bu kararın verildiği gün ilginçtir AK Parti’nin serveri hacklendi ve internette yayınlandı. Aynı gün AK Partisi seçimlere ilişkin 2 saat süre ile usulsüzlükleri sıralayan bir açıklama yaptı. MHP olağanüstü itirazda bulundu. Bakın aynı gün Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçilen ancak daha önce KHK ile kamudaki görevlerinden atılmış olmaları dolayısıyla mazbata verilmeyen belediye başkanlarının durumuna ilişkin YSK Başkanı Sadi Güven’e bir mektup yazarak hukukun üstünlüğü ilkesinin demokrasinin en temel şartlarından olduğuna atıf yaparak seçilen adaylara mazbatalarının verilmesi çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İBB seçiminin “usulsüzlük” gerekçesiyle yenilenmesi gerektiğini söyleyen AKP’li yetkililere tepki gösterdi. Geçmiş seçimlerden örnekler veren Erkek, “AK Parti’nin açıklamaları böyle devam ederse Erdoğan’ın mazbatası da iptal edilebilir” dedi.

Kimilerine göre AK Parti bundan sonra ne yaparsa yapsın artık dikiş tutturamaz. O zaman birileri de yeni bir siyasi oluşum için düğmeye basacaktır. Yani AK Parti içinde bir çözülme için birileri yolsuzluk dosyalarını masaya yatıracaktır. Yeni bir siyasi oluşum için AK Parti’den gidecek isimler, yeni partinin adı ve kurucularının telefonla arandığı gibi haberler ortalıkta dolaşmaya başladı. Birileri sanki “yar bana bir eğlence” der gibi, adeta yangına körükle gidiyor. Bu işin bu kadar uzamasının asıl sebebi bu.

Türkiye’deki belirsizlik süreci içeriden-dışarıdan birilerini umutlandırdı. Mesela, ne alakası var diyeceksiniz ama ABD basını, Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili tehditler savurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘çok ileri gittiğini’ ileri süren Amerikan medyası “Türkiye’nin bu son hamlesi yanıtsız kalmamalıdır. Cüretkâr bir biçimde Rus hava savunma sistemi alan Erdoğan çok ileri gitti” dedi. Bloomberg ise şunları yazdı:“NATO, yalnızca bir üyesinin güvenliği yerine birliğin ortak güvenliğinin daha önemli olduğunu anlamalıdır. Türkiye F-35 programından çıkarılmalı ve onun üreteceği parçalar diğer proje ortakları tarafından üstlenilmelidir. Donald Trump yönetimi, geçen yıl Rus savaş uçağı ve füze sistemleri alan Çin’e uyguladığı yaptırımların aynılarını Türkiye’ye de uygulamalıdır.” Bloomberg’e göre “Gerekirse ABD İncirlik’ten çekilmeli ve alternatif olarak Ürdün’deki Muvaffak Salti Hava Üssü’nü kullanmalıdır.”

Bu süreç iyi yönetilmedi. Erdoğan sessiz kalmaya çalıştı. Ama artık bu saatten sonra konuşmalı ve sürece müdahale etmeli. Öfkeye gerek yok. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Halkın nabzını iyi tutmak gerek. Bana kalırsa bu süreçte de AK Parti sözcüleri çok konuştular ama “kendilerini halka iyi anlatamadılar”. Sorun şu: Çok şey söylüyorsunuz ama insanların aklında oluşan sorulara cevap vermiyorsunuz. Yani, eski deyimle suali mukadderlere cevap vermezseniz, ağzınızla kuş tutsanız fayda vermez. Eliniz ayağınız boş kalmaz ama tuttuğunuz bir iş de olmaz.

Bir de şu herkese ağzının payını veren, tehdit eden, hakaret eden trollerinizi bir susturun. Bunların sözleri kulağınıza hoş gelse, yüreğinizi soğutsa da bir faydası yok. Bu keskin sirke politikaları küpüne zarar verir. AK Partililer için kabul edilmesi çok zor ve ağır bir sonuç bu. Sonuçta kazanan sadece CHP değil, HDP ve İyi Parti.

Ama artık bunun acısı ile öfkeli tepkiler vermek yerine, hukuk mücadelesi devam ederken, AK Parti biz nerede yanlış yaptık sorusunu sormalı. Parti, genel merkez, teşkilatlarına bakmalı. Grubuna bakmalı, bürokratına bakmalı, çevresindeki iş adamlarına bakmalı, bakanlarına bakmalı.

Bir gözlem: AK Parti konuşarak kaybetti, CHP daha az konuşarak kazandı. Öfke dozu yükselince “etraftaki insanlar dağıldı gitti.” Eğer AK Parti öfkesine yenik düşmezse, bundan sonra CHP’de deprem yaşanacak. Ama AK Partililerin öfkesi CHP’nin zamkı olabilir. Bir tesbit daha, Refah döneminde insanlar oy kullanmak için uçaklarla akın akın İstanbul’a gelirlerdi. Bu seçimde ne havaalanlarında ne de otogarlarda öyle büyük bir hareketlilik yaşanmadı. Bunun bir anlamı yok mu? AK Parti, kendine yakın vakıflara ait öğrenci yurtlarında kalanların oy kullandığı sandıklardaki oylara baksın bakalım, ne görecek. Herkes bu seçimden milletin verdiği dersi almak istiyorsa, bu sonuçlardan karşı tarafı suçlu/sorumlu göstermekten biraz soluklanıp, keşke biraz da “Biz nerede yanlış yaptık” deseler ne iyi ederler.

Bakın, İmamoğlu bir ilçenin belediye başkanı idi. Dün İBB seçimini kazanan bir belediye başkanı idi. Bugün yaşanan süreçten sonra mazbatasını alırken zafer kazanır gibi aldı. Yarın seçim yenilenir ve yine kazanırsa CHP’de liderliğe giden yol açılır. Mazbatası iptal edilir ve tekrar seçilemezse, dün yaşanan sayım tartışması tekrar yaşanır ve İmamoğlu “mağdur” olarak görülür ve yine öne çıkar. İmamoğlu seçim kazanan biri olarak, orada oturursa CHP’de yıldızı parlar. Kılıçdaroğlu’na rakip olur ve partisi yönetimin başını ağrıtır. Sonra bir açığını yakalarsanız görevden alırsınız, kimse de size ses çıkartmaz, partisi de sahip çık(a)maz. Ama onu görevden alırsanız, partisi ona sahip çıkar, saldırırlar, İmamoğlu AK Parti’nin başına bela olur ve bir takım yolsuzluk dosyaları açılır ki, ortalık çamur deryasına döner. İmamoğlu’nun ilk mesajlarının satır aralarında aba altından sopa gösterimi vardı sanki. “Deme derim ha” der gibi idi. Yani, bir “günah dengesi”nden söz eder gibi idi. İmamoğlu geçmiş dönemdeki işleri hakkında kendisinden hesap sorulmasın diye, İBB dosyalarından işine yarayacak bir şeyler bulmaya çalışacaktır. Bu iş adamlarına da güvenmeyin. Onlar için “gelen ağam, giden paşam.” Mühür kimdeyse onların aşkı onadır. Onların satmayacakları kimse yoktur. 

Selam ve dua ile..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali uzunAli uzun1 ay önce
  Sayın Dilipak ak partiye saldırarak cumhuriyet gibi gazeteleri sevindiriyorsun ne yapmak istiyorsunuz amacınız ne Reis hiç bir zaman bazı konularda sessiz kalmadı ..Neden fetö ihanet şebekesinin planladığı yolsuzluk iddialarından bahsetmiyorsun direk yolsuzluk gibi Ak partiye laf gönderiyorsun arını ak tertemiz parti Ak parti..Saygılar
 • SalihSalih1 ay önce
  Akp nin kaybettiğini nasıl yazarsın%51%37.doguda arttı batıda azaldı artı fetönün hırsızlıkları oy çalmaları da çabası.biraz mantık.aksine bütün türkiyede oy çaldılar.
 • KEMALİST:KEMALİST:1 ay önce
  F-35 UÇAKLARIHAKKINDA :MESELE SADECE FİLİSTİN,İSRAİL OLAYI DEĞİL DAHA ÖNEMLİ BİR MESELE SAYIN DİLİPAK ;Hava kuvvetleriniz deiyi uçaklarınız varsa o bölgede üstün güç sizsiniz ve herkes sizden çekinir.. BU KONUDA KİŞİSEL TECRÜBEM VE BİLGİM BANA KEMALİST DÜŞÜNCEM,AKIL YÖNÜNDE HAREKET EDİLMESİNİ VE SONUÇTA ZATEN NATO'YA GELDİK, ORAYA DÖNÜCEZ BU BİLİNDİK ÇÜNKÜ ZATEN TÜRK ASKERLERİNİN MODERNİZASYONUNU VE YETİŞTİRMESİNİ ABD, ÜSTLENMİŞTİ SUBAYLARIMIZIN HEPSİ ORADA YETİŞTİ.GEÇMİŞ DÖNEM ÖNEMLİ KOMÜNİSTLERİN DE 1920 LER DEN BURAYA ABD DE EĞİTİM ALDI , DEĞİL Mİ,HATTA BAKIN ÖNEMLİ MUHAFAZAKARLAR BİLE ORADA EĞTİM ALMIŞTIR SOLCU VE SAĞCISIYLA YANİ BİR NEVİ ABD'DE BİR ÇOK ADAM YETİŞTİRDİ BU ÜLKEYE KAZANDIRDI...BURSLARLA, SİZDE BU TARİHİ BİLİRSİNİZ ,PEKİ NEYDİ LOCKHEED UÇAK AİLESİNİN TÜRKİYE İLE GEÇMİŞİ, VE NEDEN BİZ BU UÇAKLARI ALMALIYIZ VEDE ALACAZ KİŞİSEL GÖRÜŞÜMÜ YAZINIZA CEVAP OLARAK VERİYORUM....!!!Şimdi bir takımgeçmişibilmedenNeyin doğruveneyin Yanlışolduğunuanlaya bilmekkimi zamangüçtür .Bu sadece efendim biz Ruslardan gidelim işte SU-Tipi Uçakveya S-400 tipi füze korumakalkanı alalım demekle bu olay kolay kolay geçiştirilecek türden basitlikle değildir.şimdi söyleyeceklerimgeçmişte yaptığımız hatalara bir yenisini eklemekleülkemizi yeniden bir krizin eşiğine gelsin istemeyiz biz ülkemize sahip çıkmalıyız ve bunu korumalıyız eğer bunu koruyacaksak en başta, Tüm ülkemizin güvenli başta Halkımızın, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın Güvenliğini milletin bütünlüğünü yada bütün Parti liderlerimizin bütünlüğünü,güvenliğini istemeliyiz.Bunu şu lider sevgisi, bu lider sevgisi adına değilülkemiz adınaçünkü bu hadisise 70 lere gidersek bir çok liderimiz suikastlardan ,Halkımız Terör olaylarından,EKONOMİK KRİZLERDENçokçekti ve biz asla o noktalara dönüp ülkemizin tekrardan zarar görmemesiniistemeyiz.Şimdi bu konuiçin sadece Sayın Dilipak’a; Yorum yazmak için ;yazmak bu yanlıştır bu konu bilgi isteyen son derecedediğimiz vakit; olay kolay kolay geçiştirecek türden basitlikle değildir.O zaman nedirişin aslı? İşin aslışu ki, biz biliriz ki,1975 ‘tensonra ,Ecevit'in ,ABD ‘ye iki Resti vardır Kıbrıs ve U2 CASUS BOMBARDIMAN UÇAKLARI Bu uçaklar geçmişte ve yine alacağımız ailenin Lockheed şirketinin ailesininuçalarıdır. Bu şirket GEÇMİŞİ ÇOK UZUN YILARDIR BİZE UÇAK SATAN NEYSEUZUN KONUDUR.1995 Martin loockheed adına tekrar şirketleşerek , F-35 modeli çok kapsamlıuçaklarüretmeye başladı.üretmeye başladı vede Ecevitin’in geçmiş 1979 siyasetine başbakanlığınadönersek taa o zaman partisini kaybetmeye kadar giden bir süreç ve dahası ülkeyi krize sürükleyenyine Warren Christopher orta doğuda İran'da boşalan yönetim boşluğu ve Rusyayı izleyen bu uçaklar ve Rusya'ya karşı hava saha istihbarat ve güvenliğini sağlamak adınına U2 uçaklarının Türkiye'dekoşullanmasınıistedi .Bu uçakların özelliği;Lockheed uçak şirketi Amerikan hükümetine Sovyet savaş uçaklarının ve uçaksavar ateş menzilinin çok üstünde radara yakalanmadan uçabilecek bir uçak yaptı. U-2 olarak adlandırılan bu uçak bir füze gibi havalana bilmekte, 10 saniye içinde 300 metre yükselmekte, 21000 metre yükseklikte uçabilmekte, güçsüz olarak 300 mil (495 km) süzülebilmekte ve yakıt almaksızın yedibuçuk saat (3000 mil - yaklaşık 5000 km) uçabilmekteydi. U-2’lar çok yüksekten net fotoğraf çekecek güçlü kameralarla donatılmıştı.ABD’ O DÖNEM EN ÇOK Türkiye üzerine kafa yorduğu şey ,ekonomiknedenlerle Türkiye'nintamamen bölüneceğikaygısıydı çünkü Türkiye, ABD’ İLE TERS DÜŞERSE RUSYA,RUSYA İLE TERS DÜŞERSE,ABD İLE ANAHTAR GÖREVİGÖRMÜŞ BİR ÜLKEYDİ VE 1960 BUYANATÜRKİYE'DE,AKDENİZ DE BULUNAN SPUNTİK FÜZELERİ HALA RUSYA'YA ÇEVRİLİDİR.Bu sebeple ABD için Türkiye Bölgede olmazsa ,olmaz bir ülkeydi ve ekonomik sorunlar çözülmeliydi, ABD TÜRKİYE BÜYÜK ELÇİSİ ;Warren Christopher: Ecevite yaptığıteklif ya bu uçakların koşulanması,yada parasal hiçbir yardım yapmayacaklarına dair tercih etmesiydi,Ecevit masaya elini vurdu ve ayağa kalktı görüşmenin burada bittiğini söyleyip izin istedi. O SAATLERDE GELEN HABERLE ‘ biz sokaklar da ,üniversitelerde bu uçakların maketlerini yakmaktaydık. Elçi Warren Christopher ,bunun üzerine Ecevi'ti tekrar davet etti ve bu tekliften vaz geçtiğini söyledi.İşte o tarihte sonra Türkiyeyi bir adada yine Ekonomisini masaya yatırdılar .Buradan Türkiye'ye tek bir şekilde yardımında yardımı imf kurallarının tamamıydı. Ecevit bunlara da rest çekti, İşte o karar Türkiye ekonomisini(Tansa -tanzim satışlara)bütün ülkelerin Ortadoğu dahilbize sırt çevirmesine ve Türkiye'nin yapa yalnız kalmasına AVRUPA VE DOSTLARIMIZ MÜSLÜMAN ARAP ÜLKELERİ,Hatta Irak’ın bile paramız olmadığı içinpetrol vermediği ,ABD’ YANA ÇIKARAK;İMF’YE TABİ OLMAZSANIZ HİÇ BİR YARDIMI YAPMAYIZ DEDİLER hatta bizi suçlayıp CENTODAN çekilip dış ülkelerle beraber oldular.. ve Ecevit yapa yalnız kaldı, bizde öyle, bunun sonucunda Karanlık gecelere,Kibritle yaktığımız ve derslerimizi çalıştığımız gaz yağı lambalarına kadar gaz yağı lambası ışında ders yapan bir kişide bendim hatta Darbeye kadar giden hattadeniliyor ya kada 5 sent bile çıkmadı.Bununla kalmayıp iç Piyasaya Kamyon, kamyon yağ fabrikalardan çıkarama piyasada yok, seker çuval, çuval ama piyasada yok! isteyene de 3 katıbilinmedik depodan. Bina altı stokculardan halkın sırtından valeyi vuran yağmacılardan o dönem bir çok bina dikeninden Tansalar yani 70’lerintanzim şatış kuyrukları Defter bile kuyruk beklediğimi bilirim… Ve bütün bunların ışığında Halk Ecevit'i sorumlu tuttu ve silme oy alan Ecevit son seçimde kalelerini kaybetti ; ABD şirketi en bütün tarım ürünlerimizi icralık ettik faizli parayla ama hala geri adım atmıyordu ve ABD’ye,İMF’YE boyun eğmeyeceğini söylemekteydi ANCAK bu sonolay ;son damlayı bardakdan taşırdı bütün CHP birbirine girdi.!….Sonrası Ecevitin ,CHP’LİLERİLE İÇ HİZİP KAVGASI SEÇİM SONUÇLARI SONRASI İSTİFASINA KADAR GİTTİ .Ve yeni seçimde Erbaka'ının dışardan Kerhen desteklediği KADAYIF HÜKÜMETİ ,DEMİREL GELDİ VE DARBEYE KADAR UZANAN İÇ KARIŞIKLIKLAR DAHADA BİRİLERİNCE TETİKLENDİ. Ve sonrasını hepiniz biliyorsunuz.....Bu uçakların gelişimikarşı yasaklanmasını isteyenbir diğer kişi ise ABD’de 1960 yılında derin devletin düzenlediği suikast sonucu öldürülenABD Başkanı Kennedy;Bu konuda bir başka ilgi çekici nokta, Başkan Kennedy’nin de bu uçuşların uluslararası hukuka uygun olmadığını belirtmesi ve Sovyet hava sahasına giren Amerikan uçaklarının uçuşlarına son vermesidir (Kennedy’nin uçuşlara son vermesi U-2 Olayına karşın Başkan Eisenhower döneminde uçuşların devam ettiğini göstermekteydi yani vaz geçilemezdi).ŞİMDİ GELELİM ;60 YILDIR LOCKHEED UÇAK STİLİ KULLANDIĞIMIZ HAVA KUVVETLERİ; BİZLER HEP BU ŞİRKETLERİN UÇAKLARINI KULLANDIK, HATTA 70 LOCHEED YOLSUZLUĞU BÜYÜK PARALARIN RÜŞVET EDİLDİĞİ ZAMAN BİLE VAZ GEÇMEDİK UÇAK EVET ARTIK ECEVİT YOK KEMİKLERİ BİLE KALMADIŞİMDİ OTURUP TA SADECE FİLİSTİN ,İSRAİL HESAPLARINA DAYANARAK BU UÇAKLARDAN VAZ GEÇEMEYİZ PEKİ NEDENYİNE LOCKHEED DEN UÇAK ALMALIYIZ BU ŞİRKETİNDEN NEDEN F-35 ALMALIYIZ ?KORKMAYIN O ŞİFRE OLAYI YOK HEDEF GÖRME OLAYI VAR BUNLAR FASA FÜSO KİMİ UÇAK RADARINDA DÜŞMAN GÖRÜYOR :)) FASA FÜSO ŞEYLER KAFAYA TAKILMAZ...PEKİ NEDEN,NEDEN ALMALIYIZ?Çünkü Bülent Ecevitle aynı hataya düşmemek için,yani Ecevit ,Türban konusunda da islamcıysa islama hizmet etsin ,kalsın bir kafaylahareket eden ,aynı zamanda Toplum açısından sorulduğunda , Türban bizim örf ve adet geleneklerimizin bir parçası diyen kafası karışık bir Başbakandı.Evet dürüst ve namusuna güvenilir bir adamdı dedesi en büyük osmanlışeyhülislamdı ve bir çok Ortadoğu da kutsal mekanların peygamber efendimizindeiçinde bulunan bütün alanlarınTapusun da kalan arazilerinmirasını ONA KALDI AMA BURADAN GELEN MİLYAR DOLARLARI İSTEMEDİ. red ederek oradaki hacı adaylarına bağışladı . Fakat Kral, bu mirası kendisine ,boğazdan yer satmayan, Türkiye’ye karşı koz kullandı ve BU MİRASI DEVRİNİ HACI ADAYLARINA YAPMADI.. Eşi Rahşan Ecevit İle hala mahkemelik.. fakat bize bir karı yok DÜRÜST OLMASININ DEĞİL Mİ ? siyaseten ….!Yani devlet yürütmek ayrı iştir ve bizler Ecevit konusunda bu konuda hepimiz biliyoruz.. hepimiz Muhafakazarlar'da buna dahilfarklı düşünüyoruz ve AKP aynı hatayı yapmayacaktır….! Arkadaşlar;yukarıdaki sıkıntılar Avrupa ve Ortadoğu ,hatta Filistin bile bize sırtını dönecek KİMSECİKLERE hiçgüvenmeyin ama hiç ABD nederse biz konu olunca hepsi onun karşısında kendi çıkarları konusunda hizaya gelir,Sovyetler iyi komşumuz,sadece o kadar… ABD bu uçakları ;Dünyaya bizim üzerimizden satmayı planlıyor 2040 yılına kadar önemli ülkeler bu Uçağı alacak, Amerikalı havacılık ve savunma sanayii şirketi Lockheed Martin'in, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 11 ülkeye toplam 440 adet F-35 jeti satacak, F-35 2040'lı yıllarda dünyanın en önde gelen avcı uçağı olması için tasarlanmıştır. Ayrıca havadan-havaya yeteneği olarak F-22'den sonra gelen tek uçak olarak da planlanmıştır. F-35 tasarlanırken istenilen özellikler ise şunlar olmuştur: Geçmişteki avcılardan dört kat daha fazla etkili havadan havaya mücadele, sekiz kat daha etkili karaya saldırı, üç kat daha etkili stratejik keşif ve hava savunması. Manalı olarak bu yetenekleri geçmişte kalan uçaklardan daha küçük ayak izi (radar izi) ve daha uzun menzille yerine getirmelidir.Uçak ABD Donanması'nın V/STOL ihtiyacı nedeni ile tasarlanmıştır.AV-8 Harrier II uçağının başarısızlığı, yerine başka bir uçak aranmasına neden olmuştur.Ayrıca NATO ülkelerindeki F-16'ların yerini doldurabilecek yeni bir ticari savaş uçağına ihtiyaç vardı.Böylece Birleşik Devletler hem para kazanacak hem de sattığı klasik kalkış yapabilen uçaklardan kendi için ürettiği V/STOL uçakların maliyetini çıkarabilecekti.Diğer ülkelere F-22 satışı olmadığından doğal olarak talep bu uçağa yönlenecektir. Kısaca bu uçaklara sahip olmak zorundayız …bir daha ABD ile yaşacak büyük bir kriz yaşayamayız .Dirhem ,dirhem ekonomive diğer tarihimizden ders alalım "Türkün; Türk'ten başka dostu yoktur!"…Bunu da unutmayalım….!ülkemizi sevelim Halkımıza İnsanımıza ,bu ülkenin değerlerine saygı duyalım……şunu da unutmayalım;"ÇEŞMEN DE ALTIN TASINDA OLSA ,SUYUN YOKSA ANLAMI OLMAZ !DOSTUM VAR DEME SAKIN ÇÜNKÜ DÜŞENİN DOSTU OLMAZ!"
 • Ubeydullah AhrarUbeydullah Ahrar1 ay önce
  Bu sürecin en güzel yanı kimin ne olduğunu görmemizi sağladı.İSLAMCI YAZAR! hadi şurdan ingiliz gülüne doğru yürü bakalım.
 • GülsenGülsen1 ay önce
  Güçlüden yana saftasınız Demek insanoğlu hak yolunda şaşırabiliyor Yazılarınızı şüphe ile okuyorum maalesef
 • YORUMYORUM1 ay önce
  Sayın Dilipak selamlar.Yazınızın tamamına katılmıyorum.Bundan önce CHP nin ve KK nın bittiğini sürekli dile getirmiştiniz.Millet ittifakını kimler oluşturuyor.1.Erdoğan düşmanları 2.AK PARTİ düşmanları 3.Fetö cüler 4.PKK ve terör örgütleri.Bunlar dışında sandığa gitmeyen kerhen saadete oy veren kesim de var.Müslümanız ama namaz sadece cumaları.Oruç ya biraz rahatsızım tutamıyorum.Zekat vermemenin muhakkak bir bahanesi var.Lüks yaşam eeee o bana uyar.Makam lüksü e zaten benim hakkım.Bu tür Müslümanlık anlayışı millet ittifakında zaten mevcut.Biz müslümanlığı Hakikaten yaşasak insanlar fevc fevc islama koşacaklar.İnsanlığın reçetesi nin islam olduğunun farkına varacaklar.Gelin bu farkındalık sunan müslümalığı biz müslümanlar Müslümanca yaşayalım.Selamlar
 • MaskosuMaskosu1 ay önce
  Dünyada iki güç kavga ediyorsa, bir taraf mısırın öcünü almışsa, simdi sıra öbür tarafta ise; çok operasyon yeriz.
 • Bayram TuzcuBayram Tuzcu1 ay önce
  Kısmen katılmamak mümkün değil. lakin İmamoğlunun önceki dönemden bir yanlışı olsa AKP liler 1000 defa açıklarlardı. Mansur başkan'a yapılanları duymamış görmemiş gibi yazmış Sayın Dilipak
 • Gölovalı Gölovalı 1 ay önce
  Sayın dilipak şu ortalığın çamur deryasına döneceği dediğin dosyaları sen açsan da öğrensek. hani kul hakkı mı yetim hakkı mı bilek hakkı mı bilelim .en azından kimsenin aklında şüphe kalmaz kimse çamura yatmaz
 • FeridunFeridun1 ay önce
  ABD.dışında diğer bütün emperyalist ülkeler 100 yıl önce tokatımızı yediler.Yemeyen bir o kaldı.Bu milletin tokadı nasılmış.inş. oda bu yüzyılda yiyecek.Bizi son 50 yildır çok üzdü.Bunu çoktan haketti.Slm..lar
 • OterOter1 ay önce
  Hz isa nın bir sözü var ey engerekler, ey kör kılavuzlar..
 • ŞeymanurŞeymanur1 ay önce
  Sayın yazar sen bence CHPüye ol ...
 • Cahit KaraçCahit Karaç1 ay önce
  Sayın Dilipak; Türkiye'yi düşünüyorsak; Bu seçim böylece bitmiş sayılıp. Kapatılmalı. Yoksa Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinden yapılacak olan bir siyaset her yeri gerip Türkiye'mizi gerer ve hiçte beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Amerika her şeyi bana rağmen yapıyorsun diye Türkiye'ye baskı uygulayabilir. Bu günkünden çokdaha kötü bir duruma getirebilirler. Bu tür oyunları bozup her şeyi rayına oturtmak kolay olmaya bilir. Benim için burada kimin olduğu değil, kimin oyunu var. Onu görmeliyiz.Bunu tespitederken ülkemizinde içini düzeltmeliyiz ki,insanları birbirine yaklaştırıp kuçaklamalıyız. Bu çok önemli.Bazı iç problemlerimizi askıya alabiliriz.Bir de İran'a çok dikkat etmeliyiz.Ben vatanımı seviyorum.Sizlerin de sevdiğinizi düşünüyorum.
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu1 ay önce
  Sayın dilipak kararı vermiş ve bütün süçü ak partıye yüklemiş ve düşüşe geçen bu partının bir an evvel gitmesinin vaktı geldiğini söylüyör gibi ,demekki bunca kazanımların hiç bir önemi yokmuş alınan %52 oyun hiç bir ehemmiyeti yokmuş ak partıyı savunan tröller susacakmış ve kendisi gibi eleştırenler ha babam çala kalem yazacakmış valla bravo ne diyeyim evine hacız geldiği günleri çabuk unuttu.
 • GizemGizem1 ay önce
  81 ilde görevini layıkıyla yapmayan ak partili il ve ilçe başkanları tesbit edilip görevden alınsın ak partiyi gönülden seven gerçek ak partililere il ve ilçe başkanlığı verilsin o zaman başarı artar
 • Ak sevdalı Ak sevdalı 1 ay önce
  Hiç bir şey olmaz sayın dilipak yeniden seçine gidilir ve güreceksiniz ak parti yani cumhur. İtifakı en az500 binoy fark atar herkes kıcının üstüne oturur. Bakma sen imamoğlu ve kılıçdaroğlu nun bu acelesine fetoya verdikleri sözü yerine getirmek istiyorlar kimsenin bilmediği ve benim bildiğimi açıklıyacam yakında
 • erginergin1 ay önce
  deşifre edilmek, en istenmeyecek durumdur.çünkütüm planlar,taktikler alt üst olur vesürdürmek zorlaşır. onun için yayınlamadınız .kendi açınızda haklısınız
 • Ensar Ensar 1 ay önce
  Tam isabet. İyi bir muhasebe gerekli. Bürokrasi çökmüş durumda, kifayetsizler her yerde, iş ehline verilmeyince durum böyle olur. Düzeltilebilir zaman ve imkan var.
 • Malkoç Malkoç 1 ay önce
  Fatihi İstanbulufethinden beri siyasetyapan CEMİL ÇİÇEKder ki;RÜŞVET24 SAAT DURSA,TÜRKİYE20 YIL İLERİ GİDERder.... Sadece BİR GÜN.... YOK AMA NE ÇARE... 7/24NON STOP devam.... Alışmış kudurmuştanbeter..... Ankarada ...tarifelerherkesin malümu.... Kahvededolmuşta konuşuluyor...
 • SadıkSadık1 ay önce
  Seni dınlemedıler dınleselerdı durum bu olmazdı. Halada dınlemezler. Büyü bozuldu ıflah olmaz daha akp . Sayın cumhurbaşknı akp yı kapatıp yenıden bı sıfır partı kursun
 • İLBEYHAN İLBEYHAN 1 ay önce
  Kimsehikaye anlatmasın.... FETÖHERYERDE.... Diyanet3 sene geçmiş,FETULLAHINgerçekyüzünüortayaçıkartmıyor.... Anlatmıyor..... Sadece60sayfalık birkitapçık yazdı BİTTİ... GÜL, BABACAN, DAVUDOĞLU, BUĞRA KAVUNCU, İHSAN ARSLANIN DAMADIAMERİKADA FETÖNÜN SAĞ KOLU.... MERVENİN BABASI, MARİAMIN DEDESİ GÜRCÜ YUSUF ZİYA KAVAKÇIUSA VATANDAŞI VEFETULLAHINAFFINIDİLİYOR... Diyanet tvdehalen sa İTNURSİ güzellemeleri yapılıyor... Bugünün cemaat tarikatkılıklı soygunçetelerinin gerçek yüzünü anlatmıyor... Ne müslümanlığı...Hem HIRSIZ, HEM CASUS, HEM AHLAKSIZHEM DEMÜSLÜMAN OLUNMAZ...
 • mehmethanifimehmethanifi1 ay önce
  Yazı her zamanki gibi çok güzel ama, bazı konular gözden kaçmış.bir defa chp şer ittifakında başarılı görünsede, perde arkasını çok güzel aydınlatmalı.pkk nın meclis temsilcisi hdp bütün pisliği ile yüklendi, tabiiki arkasına fetö, dolayısı ile abd İsrail ab desteğini tüm gücüyle alarak. ayrıca chp ip ve sp gibi bizden görünüpte hdp ye güvenen ve tüm seçim stratejilerini bu terör örgüt temsilcilerine göre geliştiren ve hedefe RTErdoğanı koyup, ona olan kin ve nefret mekanizmasını fetö maharetiyle abd ve İsrail adına çalıştıran bir ittifak grubu dururken, hatayı sadece ev sahibinde aramak, "hırsızın hiç suçu yokmu"sorusunu akla getirir.Bu arada akepe lilerin ihanetini de çok iyi görmek gerekir.
 • Yeni parti mi? Yeni parti mi? 1 ay önce
  Yeni parti kurmak İçin pusuda bekliyorlar .Yeni partiden beklentileri tespit edip Al partinin bu beklentilere uygun değişimler yaparsa özellikle dürüst Çalışkan güvenilir insanlardan bürokraside ve teşkilatlarda ciddi değişimler yaparsa kurtarır . Yapamazsa asla toparlayamaz ...Aman dikkat ..
 • ttnttn1 ay önce
  işiniz ansiklopedik bilgi,geçiniz.İstanbul urumlardan mutlaka alacağız. şimdilik Türkler, istanbulda bekçi veya hizmetçi. kriptolar, hergün yuşa tanrısını ziyaret ediyor. tanrı çip lerinin ortak adayı erkmen yilanoğlu, imamoğlu diye yutturuluyor.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  %52..hu..hu..sanki..mahvolduk birileri ..gibi..%20..leredüştük..Sen..nasıl..çarpıtırsın..gerçekleri..Trol'muş..TROL..DE..sensin..KRİPTO..da.
 • ahmedahmed1 ay önce
  çok basit. halk şunu diyor sayı9n cumhurumuz seni çok seviyoruz ama adayları belirlemede çok ciddi hatalar yapılıyor. bazı şeyler inadına inadına yapılıyor. daha önce yöneticilik yapanlardan ayyuka çıkan yolsuzluk vb adaylar belirlendi. yapmayın dendi ulaşamıyoruz ki anlatamıyoruz ki.siz bilirsiziniz. aynı kişi ile 20 yıl. ya yeni beyinler yeni geçler yeni fikirler. görelim mesajın karşılığı ne olur
 • osman özkanosman özkan1 ay önce
  REİSİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN,a ANKARA VE İSTANBULU BEŞİNCİ KOLUN DEVREYE GİRMESİYLE KAZANDİĞİ HALDE KAYİPETİRDİLER KAĞİT ÜZERİNDE.BU BUYUK BİR PLANIN PARÇASI OLMAKLA BİRLİKTE REİSİMİZ VE EKİBİDE ŞUNU ÇOK İYİ GÖRMELİLER BEŞİNCİ KOL FAALİYETLERİ YALAN HABERLERLE PANIK OLUŞTURARAK SONUÇ ALIR ANKARA VE İSTANBULU BÖYLE ALDILAR ŞİMDİ ESAS MESELE ŞUDUR BEN ANKARALI SEÇMEN OLARAK İKİ DÖNEM SADECE VE SADECE REİSİN HATİRİNA SAYIN GÖKÇEK,E OY VERDİM REİSİMİZ BUGUNKU DURUMA ON YIL ÖNCE DÜŞMESİN DİYE ANKARALI OLARAK BİZE VE ANKARANIN SON ON YILINA ÇOK YAZIK OLDUKUL HAKKI DİYE BİR KAVRAM MAALESEF UNUTULDU HER ŞEY REKLAM MALZEMESİ YAPILDI HAYAL EDİLEMEYECEK ALT YAPI YATIRIMLARI VE İMAR FAALİYETLERİNE İMZALAR ATILDI ANCAK İLAHİ KAYNAKTAN GÖNÜLLERE DOKUNACAK YOLLAR DUMURA UĞRATILDI.ŞİMDİ DÖVUNMEK VE KAYBEDİLEN BU KALEY,LE UGRAŞMAK HAVANDA SU DÖVMEKTENVE ZAMAN KAYBINDAN BAŞKA HİÇ BİR İŞE YARAMAYACAK REİSİMİZ SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ MİLLETİNE DÖNSUN ULUSLAR ARASI KARIYER YAPMIŞ DÜNYANIN EN KİYMETLİ DİPLOMALARINA SAHİP EKİBİYLE UZAY ARAŞTIRMALARINA BİLİMSEL ÜRETİMLERE DEVAM EDERKEN BİZ ÇARIKLI ERKANI HARBİYELERİ DİNLEMEK İÇİN ZAMAN AYIRIRSA İNANIYORUM,Kİ BUGUNKU HAZAN RÜZGARLARINI BAHAR RÜZGARLARINA ÇEVİRECEK BİLGİ VE BECERİLERİMİZ İLE UYGULAMAYA KONACAK KENDİ FINANSMANLARINI KENDİLERİ KARŞILAYACAK PROJELERİMİZ REİSİMİZİN EMRİNİ BEKLİYOR REİSİMİZDEN TEK BİR RİCAMIZ VAR LÜTFEN ÇARIKLI ERKANI HARBİYELERİNİZE ULAŞINIZ EĞER ULAŞIRSANIZ HİLE İLE ELE GEÇİRİLEN KALELERİMİZİ ELE GEÇİRENLER MAZBATALARI ALDIKLARI GÜNE PİŞMANLIKLAR İÇERİSİNDE BİR YAŞAM SÜRECEKLER SEVİNÇLERİ KURSAKLARINDA KALACAK HAİNLERİN İNŞAALLAH.REİSİMİZDEN DAVET BEKLİYORUZ YENİ ATILİM VE YENİ DÖNEM İÇİN BIRAKIN ONLAR ZAFER SARHOŞLUĞU İÇERİSİNDE HIRSIZLIKLARINI UNTMAYA ÇALIŞIRKEN BİZİM YENİ ZAFERLERİMİZİN MÜŞTUSUYLA UYANSINLAR.AKSI TAKDİRDE TARİH TEKERRÜR EDECEK SAYIN REİSİMİZ LÜTFEN BİZLERE ULAŞINIZ.
 • Mahmut Mahmut 1 ay önce
  Hüküm Allah subhanehu ve teâlâ nın değilse kim yönetirse yönetsinmümini ilgilendirmez.
 • ANKARADA HESAP ZAMANI ANKARADA HESAP ZAMANI 1 ay önce
  Ankara’da seçimin kaybedilmesine vesile olan siyasetçilerden ve bürokratlardan mutlaka hesap sorma zamanı . Yara çok ağır bunun bedeli mutlaka ödetilmelidir .
 • AliAli1 ay önce
  İmamoğlu secimi kaybetse oda secim iptali için baş vuracak tı çünki imamoğlunun oyları vatan partisine yazılmış.
 • Allah’ın Yardımı Allah’ın Yardımı 1 ay önce
  Bu mübarek gün hürmetine Rabbim dürüst insanlarla REİS’ e yol yürümeyi nasip etsin . Defolu , arsız ve hırsız adamlardan korusun . Bürokrasiyi Çalışkan ve dürüst insanlara dizayn etmeyi nasip etsin inşaallah . Yoksa yandı gülüm keten helva...
 • NihalNihal1 ay önce
  MALKOÇ rumuzlu arkadaş bende bazı duyumlar alıyordum ama inanmıyordum.İşe gitmediği halde ücret alanlar varmış eğer bu dedikodular doğruysa çok yazık neye inanacağımızı şaşırdıkolan gerçek inanan saf(temiz vicdan ve akıl sahibi) halka oluyor.İsraflar hep konuşuluyor amauyduruyorlar diye düşünüyordum gerçek olabilir mi?şaşkınım......Hiç bir şeye inanmama gerek yok Tarım ve Hayvancılığın geldiği durum ortada ?????
 • ANKARA ANKARA 1 ay önce
  Ankara’nın İl teşkilatı , ilçe teşkilatları, iş müdürleri ve ilçelerin bürokratları tek tek masaya yatırılmalı ve incelenmelidir .Gene herkes kendi adamını korursa , kayırırsa bi numara çıkmaz bu işten . Vefalı , dürüst , Çalışkan , liyakatli , haram yemeyen , yan yollara sapmayan ancak torpili de olmayan , makama gelmek için ya da makamda kalmak İçin kapı aşındırmayın , el etek öpmeyen düzgün insanları çok ama çok acil teşkilatlara ve bürokrasiye getirmezseniz işler çok hızlı bir şekilde kötüye gider ve de güven kaybı artarak devam eder .Çözüm çok kolay . Ama bu bir türlü neden yapılamaz ? Engel nedir ? Kimlerdir ???
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Koruncuk köyü diye çoçuk köyü kuruluyor. Lions rotary ve masonlar öncelikli kız çocuklarını koruma altına alıyor. Hitler gibi yarının alman milliyetçi neslinin yetiştirecek alman anne adayları diye seslenmişti . Bugün mosonik kuruluşlar İmanlı nesli yetiştirecek anne adayı kızlarımızı bünyelerinde topluyor herhalde imanlı nesil yetiştirmek için toplamıyorlar
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Hafız çocuk yetiştirenler Allah subhanehu ve teâlâ aşkına yetiştirdiğiniz hangi çocuk yarına hazır. Mezarlıkta ve mevlitler de , altın günlerinde kuran okusun OKUDUĞUĞU KURAN'DAN ASLA HABERİ OLMASIN RABBİ OKUYANA NE DİYO BİLMESİN AMA BOL BOL KURAN OKUSUN. masonlar Çocuklarınızı yarına hazırlıyor KORUNCUK KÖYÜN DE
 • Muhasebe Muhasebe 1 ay önce
  Hocam, tekrar toparlanmak İçin siyaset kurumunda , teşkilatlarda ve bürokrasi de çok ama çok radikal değişim yapılması şart . Sorun tamda burda . Bunu doğru , adalet , liyakat esasına uygun kim yapacak . Ya da bunu yapmak mümkün mü? Neredeyse imkansız gözüküyor . Bu yapılmazsa Allah korusun bu günleri bile arar hale geleceğiz gözüküyor ...
 • Şeffaflık Şeffaflık 1 ay önce
  Görevi devir alan bütün partilerin Belediye başkanları gelir- gider durumlarını , borçlarını vatandaşa açıklamalıdır . Açıklansın ki vatandaş her şeyi bilsin .
 • Akif Akif 1 ay önce
  İlkeli duruşun herkese nasip olmadığını hayretler içerisinde bir kez daha anlamış oldum.
 • OkurOkur1 ay önce
  Siyasi düşünceye göre iyi yorum yapıyorsunuz , adam delil toplamayıp da neyapsın yarın yaptıkları bütün yolsuzlukları varsa adamın üzerine ayrılmayacağı garantisi var mi? Öyle bir düşünüyorum ki bunları yazanlar çizenler müslüman mi ne ki
 • leventkleventk1 ay önce
  kafaları çalışsaydı,yada vicdanlı merhametli davransalardı, 17 yıldır % 3 zamla perişan ettiği, memura emekliye işçiye hiç olmassa son dönem zammını% 15+15verip bütün bu durumların önüne geçebilirlerdi, kendi düşen ağlamaz, halktan koparsan, halkın geçim derdini önemsemezsen, patatesin soğanın fiyatını düşüremessenbunlar başınagelir, aynı kafayla gidersen dahada fazlası gelecektir başlarına
 • Hüseyin AtacanHüseyin Atacan1 ay önce
  Evet öfkeyle kalkan zararla oturur. Çok konuşmak, başarının anahtarı değildir. Seçim öncesi en çok konuşannın kaybetmesi, en az konuşanların da kazanması bunun açık örneğidir. Sert, ayırıcı ve kırıcı konuşma yöntemi derhal terkedilmeli, güzel, tatlı ve kısa konuşmalarla halka gerçekler anlatılmalı, toplumla samimi ilişkiler kurulmuya çalışılmalıdır. Önümüzdeki seçimlerde şanslı olmanın yollarından biri budur. Bağırıp çağırarak,yabancı devlet adamlarına kafa tutup,"hesabını vereceksin" diyerek, hoşuna gitmeyen her şahsa ağır ifadeler kullanarak, asabiyetini dışa vurarak hayırlı bir sonuca ulaşılmaz. Problemlerimiz var. Sıkıntılarımız var. Başımızı belaya sokmak için ellerinden geleni esirgemeyen iç ve dış düşmanlarımız var. Bunlarla mücadele ederken sakin, yapıcı ve sabırlı olmalıyız. Asabi davranışlardan, sert sözlerden sakınmalıyız. Olabildiğince insan kazanmaya çalışmalıyız. Eğer aradaki buzlar erimezse gelecek hayal kırıklığı getirecektir. Abdurranman beyin yazdıklarına katlıyorum.
 • GayeGaye1 ay önce
  Yazınız objektif olmuş hocam. Tespitlerinizi dikkate alıyorum.
 • LeventLevent1 ay önce
  Ak partili olarak bu trollerden bende nasibini almış biri olarak söylüyorum biran önce bu tayfa susturmalı ayar verilmeli herkeze hakaretler küfürler bölücü örgütten farkı yok bunların onlar silahla bunlar klavye ile bölmeye çalışıyor
 • tuzcutuzcu1 ay önce
  Ortalığı çamur deryasına çevirecek birine benzemiyor....Ilımlı, sakin, ölçen, biçen, tartan, hesap yapan, sonrasında ise öyle çok hesap sorma taraftarı olmayan biri gibi sanki....Hangi hurmanın nasıl tırmaladığını göstermezse, çok sürmez zaten, e varsın biraz da O oyalansın demek lazım....
 • seçmek ile tercih etmek arasında ki farkseçmek ile tercih etmek arasında ki fark1 ay önce
  Ben bir vatandaş olarak birini seçtiğimi düşünmüyorum.Yıllar yılı değişmeyen bir siyasi partiler yasası ve seçim yasasıvar.Biz parti liderlerinin ve parti meclislerinin belirlediği adaylar arasında sadece tercih yapıyoruz.Yani seçmiyor, tercih ediyoruz.Önümüze konulan zora ki yemeklerden birini aç kalmamak üzere yemek zorunda kalmanın adı bizim ülkemizde seçmek olmuş.Ben vatandaş olarak diyebiliyor muyum ki "şu adam çok donanımlı, bilgili, cevval bu aday olsun" elbette diyemiyorum.Sermaye gruplarının belirlediği ekonomisi çıtanın üstünde olan kişiler partilerce aday gösterilmiyor mu? Adaylık başvurusu ücretlerine bakın ne kadar yüksek, bu başvuru ücreti neden alınır "partilere maddi kazancın" diğer adı bence.Geçenlerde bi arkadaşım aday olmayı düşünmüş parti demiş ki ya senin paran var mı? Ben de dedim ki hazineden aktarılanları bu partiler ne yapıyor acaba? hiç vatandaşa açıklamıyorlar.Bazen duyuyoruz şu kişi aday olmak için partiye şu kadar bağış yapmış.Bana göre aday ne kadar dağıtırsa kazandıktan sonra dağıttıklarını çıkarmak için o kadar yolsuzluğa bulaşır.Bi de son dönem tüm partiler bi ittifaktır tutturdu gidiyor.Kendilerini yetersiz gördüklerinden olacak ki biri bir yerden göstermiyor öteki başka bir yerden.Mesela yıllardır MHP'ye oy veren vatandaş partisinin kararı üzerine bulunduğu ilde oy veremiyor keza CHP ve AK parti de de aynı durum var.Kişiyi istemediği bir yere zorlamaktan başka bir şey değil bence.Bu yol ile bana göre partiler kazanabilir ancak demokrasikaybeder.Biz vatandaşlar partileri kazandırmak için oy kullandırmak yerine,  bizi yönetecekleri en demokratik şekilde seçmek ve seçme hakkımızı kullanmak istiyoruz.Emin olun ülkemizde ki tüm siyasi partilerden çok soğudum ve diyorum ki ey siyasiler bizi çok yordunuz, yıllardır hep siz kazandınız ama kaybeden hep biz olduk kaybeden hep demokrasi oldu.cidden yeter artık
 • engineerengineer1 ay önce
  düşünün bakalım, Anakarayı, senet sahteciliğiyle itham edilmesine rağmen ve üstelik chp li olan bir aday nasıl kazandı, ya da senet sahteciliğiyle itham edilmesine rağmenacaba kap senet sahteciliğinden daha kötü ne yaptı ki Ankarayı kaybetti
 • GakkoşGakkoş1 ay önce
  Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.
 • MALKOÇMALKOÇ1 ay önce
  MERVE ÇAVDAR ...25YAŞINDAİŞSİZ BİR ÖĞRETMEN İDİ...İNTİHAR ETTİ..... Bolu AKPkadınkolları başkanıARZUGÜLER,mesturemümine birhanım...işegitmediği haldeyıllarca6.250ytl maaşaldı....Haberinduyulması üzerine dün İSTİFA etti.... yüzbinlerce ...bu bir tanesi....tüyü bitmedik yetimin hakkının hesabını KUL SORMAZSA ,ALLAHSORAR.....
 • AhmetAhmet1 ay önce
  İmamoğlu, Belediye de yolsuzluk bulsa, açıklasa ne olur ? Böyle konular ile AKP nin üstüne gidilmeyeceğini deli bile bilir. Dört bakan vardı..ne oldu ? Yargılanmadılar bile ! Hatta, bakara-makaracının altına araba ve şoför tahsis etmişler. Sizin gibi bir duayen yazar bunu nasıl bilmez ? saygılar.
 • Milli Düşünce Milli Düşünce1 ay önce
  Sayın Dilipak, soyismine yakışır bir yazı. Akp’nin yolsuzluğu tescillenmiş bu yazıda. Ayrıca çöküşün başladığı ve dağılması an meselesi olabilir... Eeee Allah, adil olmayana ve koca devleti soğana, patatese muhtaç eden suçluya cezasını mutlaka verecektir.! Helede ülkenin tüm fabrikalarını satan bir hükümete ne denir acaba? Gafletmi yoksa hainlikmi hangisi?
 • cmtncecmtnce1 ay önce
  Erdoğan'dan vazgeçemem, imamoğlunu istiyorum. alın şu anahtarı A'nın elinden, C'ye asla güvenemem. inancımı özgürce yaşamak istiyorum, fakat içinde tarikat cemat olmasın. namz kılmam orç tutmam ama dinime küfredenin +.+. ortadirekken dimdirek olduk ama olsun seçtiğim kişi ne yaparsa yapsın ondan vazgeçemem. kan ter içinde uyandım. duş alacaktım borçtan elktrik su kesilmiş. +.+.
 • Kurtuluş ŞahinKurtuluş Şahin1 ay önce
  Anıl Korkusuz yazdıklarını yeniden oku. Atatürk veCumhur Başkanını anlatırken düşünmeden korkakça ve fütursuzca yorum yapmışsın ve Allah yar ve yardımcımız oldun diyorsun.Allah korkak ve iki yüzlülerin yardımcısı olmaz.
 • hakanhakan1 ay önce
  ne olacak akparti kaybederse ortalık karışacak cumhurbaşkanının koltuğu sallanacak diye aba altından sopa göstermek nedir? sandıktan 1 haftada istanbullunun gözünde bir garip adam itibası bırakan imamoğlumu kazanacak kazanamaz bunu herkes biliyor da işlerine gelmiyor...farzımal kazandı akpartinin oyu azalmaz bundan şüphesi olan varsa kibiri ve gururu var demektir...kim zaten dönmüşse o zaten oyunu imama atmış imama daha oy çıkmaz biz halkın içindeyiz dilipak istanbul akpartiye tokat olsun diye imamoğlunun arkasındaki kaftancılara korkarakteslim edilemez gelsinler şaibesiz bakalımo zaman kaftanı giysinler sorun yok...bırakta imamoğlunun sırtına kaftanı chp liler giydirsin bu acele niye akparti yönetirken adaletsizlikler yaptıysa istanbulda da seçimlerde adaletsizliğe göz mü yumacaz.oy benim oyum cavura bile kızıp orucu bozmadık.akpartiye kızıp istanbul u mu verelim..akparti zaten gerken dersi çıkartacak Allah istedikten sonra.... istanbul ders verilme yeri değil ders alınma yeri...
 • ABDULLAHABDULLAH1 ay önce
  ABİ ÖNCELİKLE ALLAH ARZI OLSUN İÇİMDEN GEÇENLERİ VE SÖYLEMEK İSTEDİKLERİMİ SÖYLÜYOR VE YAZIYORSUNUZ NEDEN DİNLENİLMİYOR BİLMİYORUM AMA ÇOK YAZIK TÜM DÜNYA müslümanları için hayal kırıklığı Allah aşkına hala suçu şu il yönetimi,bu milletvekilli bu belediye başkanı vs.diye geçiştiriyorlar bence öncelikle samimi olmak ve suçu kendinde aramak lazım yani siz kendinizi değiştirmedikçe gerisi yalan .şuanda ak parti belediyelerinin yaptığı ve samimi insanların bağırarak söylediği chp ve hdp başkanlarının ortaya çıkardığı yolsuzluk ve israfı ak parti çıkaramaz mıydı yada neden yaptı (diyarbakır belediyesi makam odası bolu belediyesi gençlik kolları başkanı kırşehir belediyesi israfı ankara belediyesi harfiyat yolsuzluğu vs.) Alllahı aldatamazsınız bence herkes aynı suçuniçindedir.yazıklar olsunhepsine Ayrıca hakkı akit tv ve bu sayfadan söylemeye devam edinAllah razı Olsun
 • Mehmet AliMehmet Ali1 ay önce
  Bilge insan yine objektif bir yazı olmuş. Kalemine sağlık.
 • kutatgukutatgu1 ay önce
  arkadas demek istiyor ki ortada hile hurda birşey yok ..Adam kazandı..
 • müslümmüslüm1 ay önce
  Sayın Dilipak sizde çok iyi biliyorsunuzki Ak Parti artık vurguncuların vesoyguncuların partisi olmuş. Bu kafayla bu parti düzelmez. Ancak Milli Görüş gömleği yeniden giyilerek vede MilliGörüşe yaptıkları ihanetlerinden pişmanlık duyularak hareket edilirse düzelir. Başka çare yok...
 • kamilkamil1 ay önce
  Arkadaşlar yazarın her yazdıgını begenmeyebilirsiniz yazar sizi memnun etmek için yazı yazmaz.Dilipak kardeşimizi bende takip ederim katıldıgım görüşleri vardır katılmadıklarım vardır. toptancı olmayın somur örnekler üzerinden eleştirin veya takdir edin.chp nin kemik oyu %22 imamoğlu %49 aldı demekkki her kesimden oy aldı hatta akp den bile kırgınlar küskünler kızanlar hakkı yenenler adalet arayanlar işsiz kalanlar günü birlik politikalar günü kurtarma adına yapılan vaadler eyt liler uber kayıt olankızgınlar daha sayayımmı seçimdeki uslüpiçişleri bakanın tehdit vari sözleri kibirli tavırlar dillerin dava deyip ama gerçekte koltuk kavgaları bunların hepsi gerçekmesele ders çıkarabilmek gereklidersler çıkarılıp (sözde degil özde) tekrar bu halkın teveccühünü kazanır ben buna inanıyorum evet türkiye büyüyorgelişiyor ama temel soru şu bu paydan herkes eşit pay alabiliyormu işsiz kalmış akşam eve ekmek götürme derdin de olan kişiye siz son model mercedeslerle gelerek bir şey anlatamazsınız bu vatandaşı kınama hakkına da sahip değilsiniz temel prensip zenlikleriadil bölüşüm
 • aydinaydin1 ay önce
  Selam hocam bu hükümet bazı şeylere kulak tıkadi idam yasası EYT gıda maddelerinde aşırı artış bazı kişiler çıkıp simit yerseniz geçinip gidersiniz gibi laflar söylediler bu sebepten dolayı oy kaybettiler inşallah önlerine bakar bu halka kulaklarını verirlerse gelecekte iyi olurlar istanbul da 1.5 milyon eyt li miting yaptı bunlari görmezden geldiler halka bir umut verici açıklama yapmadılar sonuç ortada
 • erolerol1 ay önce
  Arkadaşlar halka hakaret edilmez. Seçim döneminde gerçekten çok sıkıntılı bir süreç yaşandı. Seçim sırasında AK Partili müşahitler işini iyi yapmadı. Sandığa sahip çıkmadı ,gerek oyların çetelemesinde gerekse tutanağa aktarılmasında titiz davranmadılar .Geçersiz oyları saymıyorum bile. Bütün bu olumsuzlukların yanı sıra teşkilatlardaki tabanı küçümsüyen iteleyen öteleyen idareci(!)er vardı. Kırgınlar çoktu. Öncelikle partideki asalakları temizlenmesi lazım, sonra dava sahibi insanlara gereken değer verilmeli, sonra tarımda, sanayide,ticarette, sahadaki insanalar dinlenerek reformlar yapılmalı.Daha önemlisi halka dava çok iyi anlatılmalı erenlere ihtiyaç var.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Polis mesleğinde çalışırken Haksız ve hukuksuz bir şekilde KHK ile mesleğinden atılaninsana diyorsun ki seni ölüme mahküm ettim. Çümkü Özel Güvenlik görevlisi de olamazsın. Peki hocam bu adam çoluğunu, Cocuğunu ve. Ailasini nasıl geçindirecek?
 • CanCan1 ay önce
  Saygılarımla Sayin dilipak yazilarınızı devamli okuyorom güzel şeyler yaziyorsun sagolun AKP neden oy kaybetti8sene vatandaş çok rahattı şimdi vatandaş alimgücü kalmadi onun için oy kabediyor.
 • MemetMemet1 ay önce
  Sayın dilipak "kürtler kürdistana..." konusunu işlemeyi düşünüyormusunuz. Saygılarımla
 • Serkan aydin Serkan aydin 1 ay önce
  Amma velakin bu ülkeden hic bir cacik olmaz..chp gbi vatan haini bi partiye oy atan cok büyük bir kitle var..partinin lideri olan kripto dhkp-c i adam defalarca pyd pkk yi över ,pkk yi vuran sihalara sitem edip pkklilar icin ellerinde silah bile yoktu nie bombalandılar der selahattin demirtasa masum der partinin diğer vekilleri pkk taziye çadırlarıni pervasizca ziyaret eder bazısı iranla türkiye savasirsa irani tutarız dicek kadar nuseyrici oldugunu belli edip mezhepcilik yapar mustafa sarıgül chpde iken sisliyi parselleyip kendi zinmetine ve avanesine peşkeş ceker,gamze ilgezdi yolsuzlukla rezidans zengini olur,imamoglu belediyeyi kendi taraftarlarina peşkeş ceker ihaleleri verir ,karakol basar ahkam keser polise kufreder diger chpli bakanlarin yaptığıni saymıyorum bile fakat kimse bunlara bakmaz aldirmaz onemsemez ama cumhuriyet tarihinde krizlerle bogusan her 7 senede bi buyuk ekonomik kriz devulazyona uğrayan neredeyse her 10 senede askeri darbelerden beli bukulmus bu ulke akp iktidarı geldikten sonra 15 senede tum bu olumsuz faktörlerden kurtulmus bir nefes almis iyi kotu istikrara refeha ugramistir.. bu yadsinamaz bir gercek bunu inkar eden nankorler açsin istatistiklere baksin gecmisle mukayese ve kiyas etsin.turkiye akp doneminde nerden nereye germis ,matemetik yalan soylemez..ama o kadar nankor ki insanoglu son 2 senedir suren ekonominin kotu gidisati yuzunden hukumeti cezalandirma eğilimini gostermistir halk..varsin cezalandirsin akp dagilsa tayyip erdogan emekli olsa ne akp kaybeder ne tayyip..turkiye kaybedecek..o zman ben bu sikayet edenleri gorucem malesef nankorlukleri salakliklari cahillikleri yuzunden kurunun yaninda yaslarida yakicaklar..ama asla acimiycam
 • Hatice HaticeHatice Hatice1 ay önce
  her kimkiSiyasette, Bürokraside velhasıl Kamuda , Allah C.C. nazarında hak etmediği halde liyakatı olmadığı halde çalarak,rüşvetle yada torpil ile bir makama gelmiş ise...Mübarek Cuma günü ve Mübarek Beraat gecesi hürmetineo makamındatoz zerresi kadar huzur bulamasın...Allah nazarında hakkıyla bir makam mevkii elde edenleri RABBİMbütün iftira ve saldırılara karşı Muzaffer kılsın Amin...
 • İsmail Yildirimİsmail Yildirim1 ay önce
  Yine ne sis yansın ne kebap tarzı bir yazı. Yahu korkmadan yaz ne yazacaksan. İmamoglu'na, resmen,kendi mahallene yaptigin eleştirilere gelecek tepkileri yumuşatmak için gönülsüzce ve mesnetsizce vuruyorsun. Yani takiyye yapıyorsun. Anlaşılmıyor sanma. İftira atmak, kara calmak sana yakışmaz. Sen de kendine yakıştırma. İmamoğlu yeni çıktı tartiya daha. Sabredeceksiniz biraz. Bir yamugu olursa zaten sizin cenahtan aynı anda binlerce ok atılacak. Parmaklar kiriste. Ama bir siftah yapsın adam. Siftahsiz esnafa eksik tarttin denir mi?
 • HACI HACI 1 ay önce
  Akparti içindeki eyyamcılarda aynı senin gibi düşünüyor. Zaten kime nezaman vuracağınız belli değil.
 • MülayimMülayim1 ay önce
  "herkese ağzının payını veren, tehdit eden, hakaret eden trollerinizi bir susturun." diyorsunuz ya ağabey, o zaman hemen işe koyulun ve fatin dağıstanlı ve ismail öz isimli şahsiyetleri Akit Tv ekranına çıkarmayın, program yaptırmayın. Kraldan çok kralcılara, insanların aklıyla alay edenlere müsaade etmeyin tv kanalında.
 • Ahh ahhAhh ahh1 ay önce
  Sizin samimiyetinize güveniyorum Abdurrahman Bey. Akp 17 yıl önce başa geldiğinde herkese umut olmuştu. Adaleti savunuyordu. Müslüman kimliği vardı. Yenilikçiydi. Demokrasi aşığıydı. Çalışkandı. Asla kibirli değildi. Şimdi etrafında ağzından salyalarak akarak kendinden başka herkese nefret kusan trollerle dolu. Kibirli siyasetçiler sarmış etrafını. İsraf almış başını gitmiş. Liyakat değil yandaşlık, particilik esas olmuş. Artık bu iş Erdoğan'dan da çıkmış durumda. Artık gönül yoldaşlığı değil çıkar yoldaşlığı var ve bu bitiriyor bu partiyi. Eleştiriye tahammül yok. Anında terörist damgası yiyorsun. Nerde Hz. ÖMER'İN beni kılıcınızla düzeltin diyen anlayışı, nerde şimdiki durum. Kısacası şaşılacak bir durum yok ortada ve giderek kan kaybına uğrayacaklar.
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  İstanbul seçimi üzerinden hedef büyütmeye çalışıyorlar,neymiş mazbata verilirse dolar düşecekmiş ,ulan batılı senden daha iyi bilir ki millet %53 gibi bir çoğunlukla desteğini teyid etti. Ayak oyunlarıyla kıl farkla o da ne olduğu belli değil bir sonuçla racon kesmeye çalışıyor. Bu sonuçla belki sakal kestiniz o dasonradan daha gür çıkacaktır. Millet şöyle kıyısından sopa gösterdiaynı hatalar devam etmesin dedi .Umarız herkes dersini almıştır.
 • Anıl KorkusuzAnıl Korkusuz1 ay önce
  Sn.Dilipak,Aslında Kayıp edenler PARTILER değiller.Türkiye Halkları dırlar.T.C.Tarihimizi Sürekli bir ADAM’ı anlatarak Heykellerini dikerek Çocuklarımızı eğitiyoruz.Türkiye Halkları düşünebilme yetisini sanki ertelemişler.Birilerinin Ellerine,Beyinlerine devretmişler.Türkiye mize AKParti Hükümetlerinden önce gelenler Ne vermişler?Hep almışlardır.Milletimiz #Andımız Uydurması ve Anıtkabir Törenleri ile avutulduklarını anladıkları GÜN kurtulacaklar ama Malesef uyumaya ve uyutulmaya devam ediliyorlar.Bukadar HIZMET’e Nankörlük inanın Benimde Aklım almıyor.Siyah ile Beyaz ı ayırt etmek eğer ZOR ise Ben bundan sonraki Tarihimizi de Aydın görmüyorum.RTE bir LIDER den öte bir UMUT tur.Uyanmaya,dirilmeye Umut.Ama uykuya alışanları uyandırmakta Kolay olmayacak.Allah Yar ve Yardımcımız olsun.BERAT KANDILI HEPIMIZIN UYANMAMIZA VESILE OLSUN.
 • Ali ÖzlüAli Özlü1 ay önce
  Hocan,bunlara seçimi kaybettiren şeyler hırsızlık,rant,yolsuzluk,rant,yandaşçılık,lüx,şatafat,kibir.daha çok şey sayılabilir.halk yoksulluk sınırının altında yaşamaya çalışıyor,bunlar lüx içinde.bunlar böyle devam etsinler.genel seçimide kaybedecekler.17 sene oy verdim akp ye.geldiğim nokta:işsizim,evi geçindiremiyorum,oğlum üniversiteyi bıraktı 3-5 kuruş için çalışıyor.
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  Eski akp vekilleripartininaltınıoymayabaşladılar evet demişbaşkanlıksistemine pişmanolmuşbirde domatessoğan olayıçarşıpazar durumu. be allahtankorkmazlar seçimdensonra nasıldöküldülerfiyatlarnormalleşmeyebaşladı yoksagece ekipsabaha kadar oldu topladılaröylemibunlar halkayapılmış zulumdürneymişbizde üretimyokmuşyalanın dikalası reisimbizbu halkbu nesilseninyanındaneolurseni satmayacakadamları alpartiyeonlarıadayyap asla yalnız yürümeyeceksinreisim yanındayız...
 • erdal gürkanerdal gürkan1 ay önce
  MUZAFFER,oylar çalınırken gördün mü?Hırsızlık varsa eğer, hırsız nerde?Neden tutuklanan kimse yok.Laf olsun diye yorum yapmayın.
 • HakperestHakperest1 ay önce
  Neden çalınan oylara deginmiyorsunuz. İmamoğlunun fetö operasyonu olduğunu anlatmıyor sunuz. Sayın Dilipak sizin hayraninizdik.lakin saf değiştirenler arasına anlaşılan siz de katildiniz. Yazık bu dönem bütün şer güçler biraraya gelmişken bizden sandiklarimiz bize sırtını dönmüş
 • erhanerhan1 ay önce
  bakın seçimlerde önce de, sonra da AK partiyi suçlamaktan başka hiç birine,hiç bir kimseye tek laf etti mi !? Hiç boşuna sevindirik olma Ak parti ve Cumhur ittifakı hala çoğunlukta ve ülke yönetimi de ellerinde. Aslında kaybeden sensin. Çünkü muhafazakar kesimde bir imajın, yerin vardı onu da kaybettin. Diğerleri ise ,AK parti aleyhine çalıştığın için,şimdilik sana "bravo " çekiyorlar... l
 • davutdavut1 ay önce
  Sayın Dilipak ,Binali beyi destekleyen onca Ak Parti seçmeninin oylarını yok sayıp,bu kadar hile ,hülle varken susulup sineyemi çekilsin bu insanlar...sebep aman birileride başka şeyleri karıştırır falan filan...bunca yıldır yazılarınızı okurum,konferanslarınıza katıldım izleyici olarak bu nasıl bir yaklaşımdır,,,, açıkcası çok ilginç...
 • NihalNihal1 ay önce
  Ata mirası(CHP) ilkeleri olan öylemi?Türk ordusunun askerini tankınını uçağını sivil halka meclise karşı kullanmış olan fetö hainlerleriyle iş tutuyor,yetmez bölücü terörist HDP ile kaynaşmış böylemi ata mirası korunuyor gerçek samimi atatürkçüler bu durumu hazmedip kazandık başardık mı diyorlar kalpleri kabul ediyormu bu kirli ittifak ile alınan oyları.Oylarınız çok ama kirli olacağına az öz ve ilkeli olmalıydı böylece saygınlığınızı korurdunuz.Sevinenler sözde sanatçı artıkları şarkı türkü söyleyen film çeviren medya maymunları,eşcinseller,feministler,hainler,teröristler yani ahlaksızlar onlar çingene gibi herşeye sevinirler yeterki çalın oynasınlar onlarmı CHP(ata mirasını)yi temsil ediyor.adamlar istiklal marşını okumuyor mecliste saygı duymuyor sırtını terörsite dayamış düşmanla iş birliği yapıyor size it sürüsü diyor bu altı okun hangisinitemsil ediyor yada bağdaşıyor teröristler ve hainler.halkçılık mı,devletçilik mi,milliyetçilik mi ........
 • Köşe OkuruKöşe Okuru1 ay önce
  Sayın Dilipak bu gün ki yazınızda çuvallamışsınız. Bu akıl vermeler nedir allahaşkına. Size yakıştıramadım. Doğru, cesur, adil olmaya çalışan inançlı bir insanın bu dili kullanması beni üzdü, rahatsız etti. Herkes yaptığının karşılığını bulacaktır. Herkes ne yaptığını sorgulasın.
 • HARUNHARUN1 ay önce
  Allah sizden razı olsun .birde şu takipsizlik beraat alan 17.000 kişinin ohalden çıkamayışını ele alsanız.Maide 8
 • kamilkamil1 ay önce
  "Bir de şu herkese ağzının payını veren, tehdit eden, hakaret eden trollerinizi SUSTURUN"ben bu cümleyi cok önemsiyorum.En küçük bir olumlu eleştire bile ağzı salyalı kudurmuş trollersaldırıya geçiyor.Böyleye iyi niyetli insanlarda zamanla partiden soguyor.kraldan cok kralcılar kendi elleriyle karşı cephe oluşturuyor. Ben sayın Erdogan ında uslübunu düzeltmesi geregine inanıyorum secimdeki kamlaştırıcı söylemi halk tasvik etmiyor. akp genel başkanlık kimliği ilecumhurbaşkanlıgı kimliğini karıştırmamalı bu hususa dikkat etmeli
 • emekliemekli1 ay önce
  fransadan yazan kardeşim her koyun kendi bacağından asılır ancak eğer Kuranı muhakkaki okumuşsundur ALLAH ın olmazsa olmazı inanmak-ve ahlak dikkat edersen Kuranda cehennemliklerden bahsederken nasıl giyindiğinden nasıl ibadet yaptığından değil inanmayanlar-kul yetim hakkı yiyenler- gıybet edenler-ALLAH ın dinini gösteriş ve çıkar amaçlı kullananlardan bahseder ALLAH kitabında da açıkladığı gibi kulunu kulundan korumaktadır en basit örneğiyle nikah farzetki ben eşimleevlenmeye karar verdiğimde ALLAH şahit ve vekil ettiğimde aramızda bu şekilde kıydığım nikah ALLAH huzurunda kabul görecektir şüphesiz en büyük vekil ALLAH tır ancak kullarıgörmediği şahit olmadığı bu nikaha inanmayıp zina ediyorlar demiyecekmi bu yüzdende ALLAH kullarının şahit olacağı nikahın nasıl olacağını bizlere bu yüzden bildirmiş ve bu sayede kulunu kullarından korumuş olur Din iman ahlaktır inançtır inanan kötülük yapmaz -çalmaz- öldürmez- yardım eder- fitne fesat peşinde koşmaz -helal kazandığını helaliyle yer içer gezer ihtiras hırsla başkalrına zarar vermez kıskanmaz
 • urasuras1 ay önce
  Tüsiad dogrudan veya dolaylı olarak cumhuriyet gazetesine niye destek veriyor
 • samisami1 ay önce
  Peki imam oglunun seyredilen haber programlarının nerdeyse %50'sini oluşturan cnntürk habertürk ve ntv yi dolaylı olarak tehdit etmesine dair ne dersiniz sayın yazar
 • halimhalim1 ay önce
  Hatırlarsanız rusya ile uçak krizi yaşanmadan önce abd almanya hollanda türkiyedeki patriotları başka yerlere nakletti sanki suriyedeki durum normala dönmüş gibi. Ardından kriz yaşanırken nato ve natonun assolisti abd almanya ingiltere fransadan yetkililerin tarafları itidale davet ediyoruz açıklamaları oldu. E.hani nato müttefikiydik birbirimizi korumaklamükelleftik niye rusyaya karşı yalnız bırakıldık. Eger nato sadece abd ve batı avrupayı korumakla mecbur ise biz niye S400 almıyalım. Yalnız bu konuda chp hdp ip sp den niye tık yok
 • kalelikaleli1 ay önce
  suriyeliler ıraklılar afganlılar somalililer ülkelerine geri dönmeleri sağlanmalıdır.misafirlik 5 yıl olmaz orada güvenli bölge oluşturulsun bu adamlar oralara yerleştirilsin.ne suriyeli aşığıyız ne de suriyeli den nefret edeniz.acilen bu sorun çözülmelidir.bununla bir şey kazanmıyor kaybediyoruz.savaştan kaçanlar değil başkaları ülkemizi doldurmuş.bunlar geri gönderilmelidir.yarın çok geç olmadan.
 • misafirmisafir1 ay önce
  icimizdeki "ecinciler" bence muhalefet partilerinden olamaz, cünkü yönetimde YOKLAR.. Ne diyor Abdulmuddalib el-Arabi bin Rükneddin ve de Abuziddin Efendi : "ne ararsaniz arayin icinizde arayin dogruyu bulursunuz"
 • mertmert1 ay önce
  BU YAZDIKLARIMI HER YERDE YAZDIM BİR HİKAYENİN BİTİŞ BİR AŞK HİKAYESİ DİYORUMÇÜNKÜ ARTI PORJE ÜRETMEYEN TOPLUMUN DİLİNİ ANMAYAN BİR AK PARTİ VAR EN BAŞAN SON İLÇE BŞK KADAR HALKI AZARLAYAN HİÇ BİR İŞ YAPMAYIP SADECE ETRAFINI DÜŞÜNEN BİR YÖNETİM VAR ARTIK BU HİKAYENİN SONUNDAYIZ EĞERİ ERDOĞAN HERKESİ ŞAŞIRTACAK BİR ÇÖZÜM BULMAZ İSE İŞ ÇOK ZOR ÇÖZÜM ÇOK BASİT YENİ BİR HEYECAN NASILMI ÖNCELİKLE DAMT BEY GÖREVDEN ALMEHMET ŞİMŞEK ALİ BABACAN AHMET DAVUT OĞLU VE ABDULLAH GÜL BAKAN OLACAK BÜTÜN EKONOMİ BAKA BÜROKRATLAR DEĞİŞECEK BÜTÜN KAMUDAKİ YAŞLI ATIL MÜDÜRLER ALINIP 40 Yaş altı gençlik heyecanı gelecek ve tekrar proje uretim odaklı siyaset dili izleyip 80 milyonu kucaklayacağız bunları yazın yoksa ülke fetönün kucağına düşecek demedi demeyin 15 temmuz Da YAPMADIKLARINI sandıkta yaptılar artık berat beyi al bşk duy duy yazık ediyorsun kendine ondada
 • şükrü onukşükrü onuk1 ay önce
  Fransız ne kadar üstünü örtse de bilmeli ki bu katedral bal gibi yakılarak imha edildi. Bir kimyasal fabrikası gibi cayır cayır yanıyordu ,tıpkı petrol tankeri gibi veya üzerine benzin dökülmüş gibi ,Onca itfaiye aracı işe yaramıyordu 8,5 saatte güç bela söndürüldü .Bunun gibi Türkiye'deki yerel seçimlerde bal gibi hırsızlık hile yapılarakgasp edildi , eğer bütün oylar sayılsaydı AKPARTİ lehindenet olumlu farklılık olurdu .Üstünü örtmekle ,olmamış gibi davranmakla başka alanlarda yolsuzlukları ileri sürerek tehditvari bir üslupla üstünü kapatmaya çalışarak görmezden gelmek hem çirkinlik hem de adaletsistemine vurulmuş bir pranga olur. Hırsızlık yapan kim olursa olsun cezalandırılmalı ve hırsızı savunan hırsızın ta kendisidir. ikisi arasında zerrece bir fark ta yoktur . İşin diğer yönüne bakılırsa eski heyecan olmasa da hala teveccüh ve güven devam ediyordu. Millet bir bezdi mi üzerinden silindir geçmiş gibi yapar , zamanında Anap a böyle yapmıştı . Ama bu net öyle değildi ,milletin böyle bir mesaj vereceğine dair bir emarede yoktu. Şehir ve ilçe mitingleri doğru okunursa da bunun böyle olduğu da görülür. İşin içinde sistemli örgütlü , profesyonel yapılar güç birliği içinde işin içine girdi .Anketlerde başa baş sonuçların çıkması bunların sürece müdahale şevkini arttırdı. Eğerki anketlerde devasa bir fark çıksaydı böyle bir şeye girişmeye gerek duymazlardı .
 • şahin aykapşahin aykap1 ay önce
  en büyük sıkıntımız birlik beraberlik. hepimizin derdi birbirimize karşı haklı olmak. bize düşmana gerek yok biz birbirimize yeteriz. onçün dışarıya kızmayın kendinize çeki düzen verin. Dilipak kendinize bakın biz düzgün olsaydık bunlar başımıza gelmezdi diyor.
 • Timur Timur 1 ay önce
  Imamoglu Istabul derken ekonomi unutuldu gitti. Ekonomik olarak Türkiyeyi daha zor günler bekliyor. Berat A. Programi bir sey getirmiyecek. Yabanci basina göre Amerikadaki toplantilari kötü gecmis. Toplantiya katilan bir uzman ben hayatimda böyle berbat bir sunum ve hazirlanma görmedim diyor. Bizimkiler ise Beratin amerika gezisini öve öve bitiremiyorlar. Albayrak hic bir kimseye güven vermiyor. RTE en büyük hatasi onu bakan yapmasiydin. RTE kendini yenilemezse hem AKP hemde muhafazakarlik Türkiyede yerle bir olacak. Sonra ilk agliyacaklar Reisciler olacak.
 • Fikret akınFikret akın1 ay önce
  Fransa lı ismini yazamıyan sözde müslüman olduğunu iddia eden vatandaş.. Önce ona buna kafir deyip şirke girdiğin için tövbe edip KURANI türkçe oku da müslümanlığı ALLAHınkitabından öğren din tacirlerinden değil..
 • bak senbak sen1 ay önce
  zalim kim sen önce zalimi tanıyacaksın. öyle hacıdan hocadan ögrendigin din ile zalimi asla tanıyamazsın zira zalimlerin kendileri bizzatihi din sınıfı olduğunu kuran-i kerim belirtiyor bize. ne diyor ayet:din sınıfı insanların mallarını tika basayerlerde sizi Allaha götüreceğiz diye Allahın yolundan alıkoyarlar. burda eğer sen Allahın ayetlerinin yanına peygamberi buyurtursan hüküm aracı yaparsan sapitanlardan olursun. çünkü bu ayet sana birşey ifade etmez o zaman. etsede ehemmiyeti yoktur senin aklında. sürekli Allaha iftira atan yalan düzen kim bunları düşünürsen asıl zalimlerin din üzerinden hegemonya güç.elde etmek isteyenler olduğunu ve zalimlerin bunlar olduğunu gorursun.
 • kalelikaleli1 ay önce
  adam malboro içiyor cebinde 5 veya 15 bin tl telefon altında araba uçakdersen sudan ucuz elbise dersen dolaplar dolu.yandık bittik mutfak yanıyor ıspanak pahalı diyor.eskiden bir palto alır 2 yıl taksit ödenir palto eskir taksidi bitmezdi.köylere kimse dönemezdi para yok.şimdi gidin köylerde villa yapmakla yarışıyorlar.yandık bitttik yangın var yaygarasına bakın.
 • EslemEslem1 ay önce
  Kalemine kuvvet ne güzel yazmışsın abi içimizden geçen düşüncelerin sesi olmuş sun ...selam ve dua ile
 • EsraEsra1 ay önce
  Sayın Dilipak kaleminize saglik, keske yazdığınız eleştirileri kabul edip seçim sürecinde öyle yola çıksalardı. Süreçte bu kadar ağır keskin kibirli dil kullanmasalardı. Artık olan oldu bunda hayır aramak gerekir. Fetonun siyasi ayağı temizlenmedikçe halk beka meselesine sorgular. Bilekten kısa pantalonlu luks nargile kafelerden cikmayanlar her soyleminde millete agzinipayini verdigini soykeyerek rahatlayan troller ve kibir yüzünden kaybedildi büyük şehir belediyeleri. Kim ne derse desin yola cikilanlar yolda bulunanlarla değiştirildi. Daha iki gün önce beş kişilik ailenin sabah öğle akşam bir simit bir çayla karda olduğu söylendi akp grup başkan vekili tarafından. Milletin basiret duvarına toslamasinda bunların vebali çok büyük.
 • bak senbak sen1 ay önce
  fransadan yazan cahile babana karşı gelmişsin sen ac kitabımız kuranı kerimi oku orda ana baba ana için ne diyor iki kusura bakma da sen balataları sıyirmissinda farkında değilsin acil doktora görün derim
 • celil yağmuroğlucelil yağmuroğlu1 ay önce
  SİYASETTE HIYANETLER: Osmanlı döneminde, Keçecizade Fuat Paşa’nın da bulunduğu bir ortamda; “Dünyanın en güçlü devleti kimdir?” şeklinde bir tartışma yapılıyormuş!..Keçecizade Fuat Paşa demiş ki: “Dünyanın en güçlü devleti Osmanlı Devleti’dir!”İngiliz, Fransız, Alman ve Rus diplomatlar şaşırıp, birbirlerinin yüzüne bakınca, Keçecizade Fuat Paşa, devam etmiş sözlerine:“Evet, dünyanın en güçlü devleti Osmanlı Devleti’dir!.. Öyle ya; siz dışarıdan, biz içeriden uğraştığımız halde, bir türlü yıkamadık!”Aynı durum, bugün de AK Parti için geçerlidir!.. Bugün, “en güçlü parti, AK Parti”dir!..Öyle ya;“Dışarıda Haçlı-Siyonist İttifakı’na mensup ülkeler ve onların medyaları!..İçeride ise muhalefet , Paralel İhanet Çetesi ve Aydın Doğan’ın medya organları uğraştığı halde, bir türlü AK Parti’yi deviremediler!..Bütün saldırılara, bütün algı operasyonlarına rağmen, AK Parti, hâlâ birinci parti!.”Ne var ki;“Türkiye; AK Parti’den, özellikle de Tayyip Erdoğan’dan kurtarılmalı ki; Türkiye üzerindeki plânlar başarıya ulaşsın
 • CEVDETTCEVDETT1 ay önce
  BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAYBEDİLEN ÇANKIRI'DA İL BAŞKANI ONURLU BİR ŞEKİLDE İSTİFA ETTİ. DİĞER BELEDİYELERİ KAYBEDEN İL BAŞKANLARI HÂLÂ PİŞKİN PİŞKİN KOLTUKLARDA OTURUYORLAR. NEYİ BEKLİYORLAR? BELEDİYELERLE KAZANILAN İKTİDARIN BELEDİYELERLE KAYBEDİLMESİNİ Mİ?
 • FerhatFerhat1 ay önce
  Cumanız mübarek olsun hocam. Akp misyonu gereği iktidarda olduğu súrecde resmen millete son 20 yıl içinde bilinçli ve planlı bir sekilde ahir zamanın zilletini yaşattı. Nitekim bu da zaten YENİ DÜNYA DÜZENİNİ kurmak isteyen Kabbala Siyonistlerinin hedefinin bir parçası. Kısacası iblisin yerli misyonerleri Kıyamet alametlerinin gerçekleşebilmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve bizim ahmaklığımız yüzünden büyük oranda başarılı oldular. Bunu nasıl yapıyorlar. Tabiki iblis ile girdikleri ittifak ile. Nasıl yani? Adamlar hedefimiz tek merkezden yönetilen satanist Kabbala Siyonistlerinin yönettiği AB diyorlar ve memlekette AB nin bize dayattığı nekadar şeytani proje ve reform var ise onaylayarak uygulamaya koyuyorlar. AB reformu neyi kapsiyor? Hayatın her alanini. Nasıl yani? Ekonomik, siyasi,ahlaki, sosyal, hukuk alanlarını. Ekonomi alanında serbest piyasa odaklı özelleştirmeler yapılarak yer altı ve yer üstü kaynaklarımızın Allah düşmanlarının tekeline geçmesini sağlıyor. Hatta kendi üretebileceğimız temel gıdamızı kendimiz üretmeyerek ucuz üretim yapan küresel üreticilerden temin etmemizi ön görüyor. Ekin ekebilmek için itrail den kısır tohum ithal etmeyi öngörüyor. Hukuki alanda masonlarin,yaniAvrupa konseyinin temel hak ve hürriyetlerine bağlı kalınması gerekiyor. Yani iki transexuellin birbiri ile evlenip çocuk evlatlık edinmesine müftü dahi itiraz edemez.satanist AB ve onun yerli misyonerleri ne göre sadece kadınlar ve transsexueller toplumun reisi ve efendisi. Zira aile politikalarında velayet davalarından tutun nafaka davalarına ve boşanma davalarına kadar nasıl AB nın adaletine dayalı yasalar ile yönetiliyoruz bir araştırın. Eğitim alanında ne kadar AB odakli sapkın proje var ise hayata gecirdiler. Yakın zamanda ülkemizde cinsiyetsiz tuvaletlerde devreye girerse hep beraber Elhamdülillah Akp ve CHP deriz. Adamlar tanrılarına ulaşabilmek için en yüksek binaları yani gökdelenleri diktiler, hangi tanrıya hizmet ettikleri belli değil, fakat Allah in rızası için hizmet etmediklerine eminim. Kadınların kadın haklari ve özgürlük adı altında AB nin sapkın ideolojilerine dayanan feminizmi zihinlerine sokup asi lesmelerini ve kapitalist sistemin hizmeti için iş hayatına atilmalarini sağlayip, evimizde sıcak bir çorba ve çocuklarımıza analık yapacak iffetli ve izzetli kadınlar bulunamaz oldu. Kısacası akp ve CHP gibi proje partileri biz ıslah edicileri diyen satanist ve masonik organizasyon olan bir kurumun AB nin rızası için çalışan ve azgınligi ve bozgunculugu memleketimizde bilinçli bir şekilde yayarak dünyamizi kıyamete zorlayan proje partiler. Kısacası CHP ,Akp,MHP, HDP ,iyi parti ve diğer partiler siyonizmin nizamına inanmış ve siyonist küresel güçlerin rızası için çalışan ve milletimizin izzetini ve onurunu hayasız AB nin vijdanına terk eden proje partileridir.

Günün Özeti