Üstümüze gelmeye devam ediyorlar

02 Eylül 2018 Pazar

Önce, “Dinde reform” talebi, ardından Suudi bayraklı kılıç ve kelime-i tevhid yazılı bira kapağı. Şimdi donanmaları ile Suriye bahanesi ile Doğu Akdeniz’e dayandılar. Suriye’ye barış getireceklermiş.

Şimdi Suudileri ve BAE’yi gözlerine kestirdiler. Bab’ül Mendep ve Süveyş’ten Suudi Arabistan’ı kıskaca alacaklar, Hürmüz bahanesi ile BAE’yi. Rusya’yı ise Karadeniz’e hapsetme planları var. Yani İstanbul boğazının arkasına. Suudiler, Katar’ın kara bağlantısını koparıp ülkeyi ada yapmak için dünyanın en büyük eskavatörünü getirip işe koyulurken, dünyada bunlar oluyor. Suudileri ve BAE’yi yemek için gerekçe hazır: Yemen’de savaş suçu ve insan hakları ihlalleri.

Birileri kendi cehennemine sırtında odun taşıyor. Kasabının bıçağını yalayan koyuna benziyor.. Dünyalarını kurtarmak için ahiretlerini satarken, aynı zamanda bir adım sonra dünyalarını da kaybedeceklerinin farkında değiller. Zalimlere yardım edenler, ateşin kendilerine de dokunacağını bilmeliler.

Bugünlere RCD, CENTO yollarını geçip geldik, son senaryoları BOP’du o da ellerinde patladı.

Son olarak MESA diye bir şey uydurmuşlardı, o da olmadı. Suudilerin parası ve Mısırlıların askerleri ile ABD bölgede kendi komutasında yeni bir güç oluşturacaktı. 

ABD’nin bölgeyle ilgili planları hiç bitmedi. Bu da yeni bir “Çevik Güç” projesi idi, o da başlamadan bitti. Şimdi iş başa düştü, İngilizleri, Fransızları da yanlarına alıp geldiler. Zaten İsrail tabii müttefik.

Bu arada Suriye bahanesi ile Tartus’u vurup, Rusları Akdeniz’den sürmek istiyorlar.

MESA dedikleri senaryo şöyle bir şeydi: Donald Trump 6 Körfez ülkesi ile Mısır ve Ürdün›ün katılacağı askeri ve siyasi bir ittifak üzerinde çalışıyordu.. Bu plan çerçevesinde ülkeler arasında füze savunması, askeri eğitim, terörle mücadele ile bölgesel ekonomi ve diplomatik bağların güçlendirilmesi gibi konularda daha derin bir işbirliği oluşturulması öngörülüyordu.. Kurulacak birlik İran’ın bölgedeki etkinliğini kırmak ve yayılmasını engellemekle görevli olacaktı.

Ortadoğu Stratejik İttifakı (MESA) olarak adlandırılan çalışma grubunun 12-13 Ekim tarihlerinde başkent Washington’da yapılması planlanan zirvede tartışılması bekleniyordu ama bugün bölge ve dünyadaki dengeler her şeyi altüst etti.. Kurulması planlanan ittifak ile birlikte Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri›nin Trump yönetimi ile daha yakın çalışarak, Körfez›deki sorunlara ağırlık vermeleri bekleniyordu ama, bugün Suudiler ve BAE ABD’nin hedefinde.

Önceki ABD hükümetlerinin Körfez ve Arap müttefikleri ile bir ittifak geliştirme girişimleri geçmişte başarısız olmuştu. Bugün de olacak olan bu. Bu arada haçlı dünyası İslam’a ve Müslümanlara karşı kışkırtmalarını sürdürüyor. Neyse ki Wilders son karikatür provokasyonundan vazgeçti de, yoksa işler daha da tırmanmadı. Ama bu iş böyle devam etmeyecek. İnceldiği yerden kopacak. Ve bu işten en büyük zararı da biz değil, onlar görecek. Korku ve öfkeleri akıllarından büyük olduğu için bunu bile göremiyorlar. Neler yaptıklarını biliyorsunuz: Cami kapısına domuz başı bırakıyorlardı. Ne kadar “domuzluk” varsa yapıyorlar. Tehdit ediyorlar, kışkırtıyorlar, hakaret ediyorlar..

Kendi dinleri “made in human” ya, yani “sentetik bir din” ya, bizim dinimizi de kendi dinlerine benzetmek istiyorlar. Aslında bunlar bir “din” e inanmıyorlar. Bunlarınki “Religio”. Yani kim ve ne olduğunu bilmedikleri, bazan Hz. İsa gibi gözüken, bazan dünyadan münezzeh, bazan “kutsal bir ruh” diye kendini tanıtan biri var. Ona şükranlarını sunmak için kendilerine göre ritüeller, seremoniler oluşturuyorlar, onu temsil eden ikonalar üretiyorlar. F.Gülen’e ve insanları peşinden sürükleyen, kendilerini İlah ve Rab konumuna yükselten ya da öyle takdim edilen  birilerine gelen o “biri” kimse o aynı “kişi” olmalı. Onu tahmin etmek de zor olmasa gerek.

Ah Tarsuslu Saul ah! Bugünkü Hristiyanlık, Hz. İsa’dan 50 yıl sonra Hatay, yani bizim Antakya’da üretildi. Hz. İsa ile bir ilgisi yok. Saul Şam sokaklarında kendini Hz. İsa diye tanıtan esoterik bir varlıktan mesaj almış ve bu dini kurmuş. İncil deseniz, Hz. İsa’dan 300 sene sonra İznik konsülünde yine o günkü şartlarda toplanan ruhaniler tarafından oluşturulmuş.

Bugünkü Hristiyanlıkta pagan gelenekten bir sürü izler var. Bu Hristiyanlık Saul sonrası Roma’da yeniden şekillendirilmiş. Yani Bugünkü Katolizm, biraz Hatay, biraz İznik ve biraz Roma tecrübesi ile Hz. İsa’dan 50 yıl sonrasından başlayıp, 500 yılına kadar 450 yılda oluşmuş.

Kendi dinlerini zaman içinde istedikleri gibi yoğurduklarından İslam’ı da yoğurabileceklerini sanıyorlar. Aslında F. Gülen ve birtakım “hoca”lar üzerinden, bugün Suudiler üzerinden başarmak istedikleri bu. Kendi dinlerine ihanet edenlerden bizim dinimize saygılı olmalarını beklemek hayalcilik olur.. Bu adamlar, kendi kitaplarını da okumuyorlar. Bugünkü Tevrat’da, Kur’an-ı Kerimdekinden çok daha fazla İsrailoğulları için “tehdit” ve “lanet” var. Ya da çok daha radikal bir şekilde şiddet içeren bölümler var. Bu “Aydıncıklar” sanırım kendi kitaplarından bile habersiz bunlar.

Saul adı, Hz. Davud zamanındaki Beni İsrail oğullarından tarihi bir şahsiyet olan Calud’la savaşan Tâlût’un bir diğer adı. Şaul veya Şaul Ben Kiş olarak da anılır.  Tanah’taki kitaplardan olan Samuel kitabı ve “1. Bölüm Tarihler” ve Kur’an-ı Kerim’de adı geçen MÖ 1047 ile MÖ 1007 yılları arasında İsrail Krallığı’nın ilk kralıydı. Hz. İsa sonrası yaşayan aynı adı taşıyan kişi ise Katolizmin kurucusudur. Asıl adı Saul olan Pavlus. Tarsus’ta doğmuş bir Yahudi asıllı Roma vatandaşıdır. Bir Ferisi olup ilk Hıristiyanları eziyet edip öldürmüştü. Şam’daki inananları yakalayıp, Kudüs’e getirmek görevini Başkahinden alıp Şam’a giderken, Hz. İsa’nın karşısına çıktığı ve çarpılarak  yere düştüğü anlatılır.. O kişi kendisine  “Saul neden bana eziyet ediyorsun?” dediğini, kendisinin de “Sen kimsin?” diye sorduğunu, onun da kendisine,  “Ben eziyet ettiğin İsa’yım. Kalk şehre gir ve ne yapman gerektiği sana söylenecektir” dediğini anlatır.

Bu esoterik hikayede anlatıldığına göre Saul yerden kalkınca kör olduğunu anladı. Arkadaşları onu Şam’da Yahuda’nın evine götürdüler.  Üç gün kör, susuz ve aç kaldı. Kendine gelince gözünün açılması için  dua etti. Hz. İsa Şam’da yaşayan Hananniya adlı bir inananına Yahuda’nın evine gitmesini ve Saul için dua etmesini, ona yardımcı olmasını istedi. söyledi. Hannaniya o eve gitti ve Saul’un gözüne elini koydu ve gözleri gören Saul bunun üzerine vaftiz oldu. Havralarda (Haşa) İsa’nın Allah’ın oğlu olduğunu söylemeye başladı. (Elç.İş.9:1-20). Saul (Pavlus) Roma İmparatoru Neron tarafından MS 67’de başı kesilerek öldürüldü. Bana sorarsanız F.Gülen çakma bir Saul’dür!

Hristiyan dünyasında yaygın bir kehanete göre Papalığın sonuna gelindi. Bugün gelinen noktada bu gelişmeler İsrail’in de sonuna işaret ediyor. Ve birileri böyle bir sona yaklaşırken Mesihi dünyaya davet ediyor ve onun gelişini hızlandırmak için de işlerin insan eli ile düzeltilemeyecek kadar karıştırılması gerektiğini düşünüyor. Ve sonra “Rab İsa” gelecek, onların günahlarını bağışlayarak onları kendi koruması altına alacak!

Bugünkü krizin arkasındaki teolojik inanç ve kehanet bu. Ve gelinen nokta ortada.

Bundan sonra her şey olabilir. Birileri kendi kehanetlerini gerçekleştirmek için dünyayı ateşe vermeye hazırlanıyor. Herkesin bir hesabı var, Allah’ın ise bir hükmü var. La galibe illallah! Selâm ve dua ile.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İsmail İsmail 7 ay önce
  Kıyamet savaşı çıkarmak istiyorlar, bunda hemfikiriz.Amaşukadarını söyleyebilirim,inanınÇOK KORKUYORLAR,KONTROLÜ KAYBETTİKLERİNDE, HERŞEYİN ÇIĞIRINDAN ÇIKTIĞINDA,DÜNYANIN HİÇBİR NOKTASININ KENDİLERİ İÇİN GÜVENLİ OLMAYACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYORLAR.selam ve selam
 • Ayşe Gül SERİNAyşe Gül SERİN7 ay önce
  yüreğinize sağlık hocam...
 • Tekin TemurTekin Temur7 ay önce
  ALLAHIN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN.Tamamda bu sudi arabistanın yönetmini elinde bulunduran bu suudi aileden kurtaracak bir formul yokmu.B.ARAP EMİRLİKLERİNİ Yöneten bu amerika bagımlısı ve uşagı idarecilerin değişmesi için bizim yani TÜRKİYENİN BİR GİZLİ İSTİHBARATI YOKMU TÜRKİYENİN GİZLİ BİR ÇALIŞMASI YOKMU.Hiç bir ülkeye o ülkenin ihanet eden köpekleri olmadan AMERİKA hiç bir şey yapmadıgını görebiliyoruz.çözüm ne?
 • RabiaRabia7 ay önce
  Euzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahim Gerçekten Allah size, emanetleri ehil olanlara vermenizi ve her ne zaman insanlar arasında hüküm verecek olursanız, adaletle hükmetmenizi emreder. Evet Allah size ne güzel öğüt veriyor. Allah mutlaka herşeyi işiten ve herşeyi görendir.Ey iman edenler! Allah'a itaat edin, Rasulüne itaat edin ve sizden olup kendilerine otorite emanet edilmiş olanlara da itaat edin; ve herhangi bir konuda anlaşmazlığa düşerseniz, onu Allah'a ve peygambere götürün, eğer Allah'a ve ahiret gününe gerçekten inanıyorsanız. Bu sizin için en hayırlısıdır ve sonuç olarak ta en iyisidir.nisa süresi 58.59.ayetler.elhamdulillah.Sayin Dilipak biz müslümanlar hizmet emanetini adaleti gözeten namaz kılan insanlara veririz.yahudiler gibi beceriksiz, ahlaktan yoksun vede şerefsiz insanlara veripte toplumda çözülmelere sebep olmamaliyiz.onlar her konuda kendilerini serbest sanırlar.biz ise önce Allah'a kul olduğumuzu bilir peygambere sav sorar.sorumlu davraniriz.isin özeti bu.fakat kendi seçtiğimiz Emire savaş acamayiz acmeyiz.namaz kılan ya Allah bismillah dediği sürece savaş açılmaz.Allaha isyan içeren hâl ve hareketleri gördüğümüz zaman kul olmanın verdiği özgürlükle hakkımızı savunuyoruz okadar.cok şükür estağfurullah.eniyisini Allah bilir.simdi ak partiyi niye elestiriyimki beni geç gelecegime hizmet ediyorlar.yani rant peşinde de olabilir maaslarimida ödemeyebilirdi.ama hizmet etmek için çok büyük projeleri hayata geçirebiliyorlar deriz.siz FETÖ culerin kimin yanında durduğuna bakın bir.merali takip edin bulursunuz eski bir tecrübe.ancak deliye herşey söylenir.hayirlisi.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.
 • KocayusufKocayusuf7 ay önce
  Papanın elini öpen F. Gülen'den ne hayır gelir!? (Ulan Gülen!!. Birazcık imanın varsa, tevbe kapısı kapanmadan, tevbekar ol!.. Ayağının biri çukurda, be gafil!!!...)
 • ubeydubeyd7 ay önce
  Müslüman mı, nerde hani, 5 vakit namaz kılan kiracımın yaptıklarını kafir yapmaz , kendimizi aldatmayalım dini yaşantımız su anda hristiyanlıktan kötü durumda hele ahlak boyutu facia ,basit bir soru bi ürünü yapan kafir ve müslüman hangisine güvenip mal alırsınız
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Hainlik yapipda ulkeyi terk edene ugurlar olsun
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Farki fark edenlere selam olsun
 • AbdilAbdil7 ay önce
  Kemal yorumcu chp nin etini sen yıyorsun iftira atarak sana mı dedi ben alkol alıyorum domuz eti yiyorum diye iftiracı ... Domuz eti haram sa çalıp çırpmak kul hakkı yemek israf etmek ne ?? Cevaplar mısın ??? Bu ne cehalet chp nin ne günahı varsa ...
 • hamidohamido7 ay önce
  Abd nin dediği olmuyor. Evvel Allah hiç etkisi tesiride olmayacak da şu içimizdeki $ hastaları & $ dan kazanma ya çalışan içinde vatan aşkı olmayan gavur aşıkları dinine imanına varana kadar herşeyi $ a bağlamasa.
 • Sırrı şimsekSırrı şimsek7 ay önce
  İyi ki güzel yorum yapan arkadaşlar var burada...
 • AhmetAhmet7 ay önce
  Verdiğiniz destek iki milyon müslümanın ölümüne, islam ülkelerinin harabeye dönmesine, on milyon müslümanın çoluk çocuksığınmacı durumuna düşmesine sebep oldu. Büyük Mahkemede AYIYA DAYI DEDİK bakalım sizi kurtaracak mı?
 • Nermin duzdere Nermin duzdere7 ay önce
  Elhamdülillah biz müslüman kaldıkça bunlar bize kıyamete kadar saldıracak evelallah Allah yar ve yardımcımız sıkıntı yok.
 • insaninsan7 ay önce
  sayın yazar Balkan harbi çıktığında İstanbul'daki ulema namaz sırasında iki ayak arasındaki mesafenin ne olması gerektiği üzerinde uzlasamiyordu....
 • RafetRafet7 ay önce
  Ablam biraz da elestir su akp yi ...
 • VeliVeli7 ay önce
  Kilosu 2 TL
 • VeliVeli7 ay önce
  Ekonomik şeyler, herşeyi altüst ediyor.İslâmı biz degil Allah koruyor
 • RabiaRabia7 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimÖyleyse akşamladığınızda ve sabah kalktığınızda, Allah'ın sınırsız şanını yüceltin.Göklerde ve yerde her türlü eksiksiz övgünün, O'na mahsus olduğunu görerek, öğle ve akşam vaktine girerken de, O'nun şanını yüceltin.Rum süresi 17.18.ayet.elhamdulillah.Sayin Dilipak işte böyle münafıklara sert ve caydırıcı davranmak gerekir elhamdülillah.sonra körler ve sağırlar birbirini ağırlar oluyorlar.hic bir zaman net olamamış sizin bahsettiğiniz şu çöle saliverilmis keçi olurlar en çok.Allah bize yeter o ne büyük yardımcı ,dost ve vekildir elhamdülillah.saygilarselam ve dua ile, Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.birazcik korku iyidir deriz.tesekkurler.
 • OzkanOzkan7 ay önce
  Uçtuk zaten...
 • ferhat ferhat 7 ay önce
  AMERİKA nın dediği olur
 • SehidanSehidan7 ay önce
  Biraz sabir et ...
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Diyanet baskani sayin ali hocam,dan ricam halkimizin bilinclenmesi icin camilere gelemiyen kadin ve cocuklar hastalar engeli olanlar icin soru sormak icin deyil her konuda sohbet yapilsa trt den bunca magazin priramlari var bugun bulent ersoy takilarini getirene 20 bin tl vermis bu sesinden kazanan kisiekmegini tastan cikaran en agir islerde calisan ne alkis aliyor ne menejeri var nede parasi nede huzuru bozuluyor hemde iki kat ditibin tv var herkes izliyemiyor olabilir birde trt den dinlesek saygilarimla
 • Mehmet Celik195121@gmail.Mehmet [email protected]7 ay önce
  Hay kalemine saglik
 • kemalkemal7 ay önce
  yorumcu ahmet bey sivastaki olay doğru mudur değil midir bilemem.. belki iftiradır. araştırılması gerekir. fakat chp akrabalarını doldurdu bahanesi ile müslümanım diyen aynısını yapamaz. o mantıkla savunamazsın. o zaman chp domuz eti yiyor, alkol alıyor.. biz de mi domuz eti yiyelim, alkol alalım..
 • MemoMemo7 ay önce
  ... Dilipak diyor ki; incili adamlar oturdu kendileri uydurma din yazdılar. Buna itiraz ediyorum ben, bu inanç meselesidir uydurma diyemezsin diyorum. Yoksa senin inancına da başkası uydurma diyebilir....
 • İkrarİkrar7 ay önce
  O kadar din alimimiz var fakat bir konuda aciklik getirmezler bir gun bir kac kisi otururken cami hocasida var hocam birseyler anlatda fadanalim dedimbiz zaten kursulerden konusuyok birazda siz anlatin demisti demek is saati deyil bos zamada konysmuyorlarpeygamberimiz sav zamaninda amcasi ebu cehil vardi cahillerin babasi oyle cahil deyildi fakat Allahin emirlerini kabul etmek istemiyordu Allah var sen Allahin elcisisin bu dunyayi insanlari nebadati Allah yaratdi hayvanlari tabiyati hayati olumu bunlarin Allahin yaratdigini biliyordu tek istedi Allah bize karismasin bizde allahin emirlerine karismayalim diyebiliyordu bazi islama inanmayanlarda ne kadar bilgileri olsada denizin icindeki bir kucuk balik nasilsa kendini buyuk sanan da kucuk gordugu balik gibidir tek fark ormanda bir kusda yasiyor ayida
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam bir gune kavusturan Rabbime hamdusenalar olsun demin yutube,den bir video,ya baktim arzu eden baksinbaslik turkiyenin en buyuk gucu,diye bizde bir atasozu var eceli gelen kopek cami duvarina pislermis el yumrugu yemeyen kendi yumrugunu buyuk sanirmis bir filim seyretmistim filimin adi iblis,dibu iblis oda insandi fakat kotulukleri iblisi aratmiyorduiblis kotuluk yaptikca hasim bildigi uymamak icin sabir ve beladan kaciyordu en, sonunda iblis denen kotu ruhlu rakibinin elinden oldu o okmek icin veya kuduz kopek kuduz fakat bu kudulugunu sucsuz insanlarada bulatirip halkin bu kuduz kopegi vurmasina sebeb olur aslinda bunlar saldirmadan boyle bir vebayi ortadan kaldirmak lazim bunca yaptiklari kotulukler kendilerinin sonu olacak Allahu,alem dogrusunu bilen Allah cc,bilir
 • Ali KoçAli Koç7 ay önce
  Ben birilerinin akrabaları işe girsin diye Ak partiye oy vermedim. Ümmet şuur ve bilinciyle oy verdim. Chp almışmışda. Bu ne zihniyet bilader. Millet zina ediyor içki içiyor her türlü haltı yapıyorbuyur o zaman. Erdoğan menfaatçi nmsszlar yüzünden tam adım atamıyor. Yazıklar olsun size menfaatçi guruhu. Yediğiniz haramların içinde boğulacaksınız.
 • AhmetAhmet7 ay önce
  Siz Kur'an a sımsıkı sarılmış bir ümmet olsanız size karşı yedi düvel bir olsa birşey yapamaz. Ama Kur'an ı sadece vitrin olarak kullanırsanız yok olmanız için bir sinek bile yeterli olur bazen..Allah'ın yapma dediği ne varsa hepsini büyük bir keyifle yapan, yapın diye emrettiği şeyleri kerhen yapan bir topluluk huzura erer mi
 • Serkan aydinSerkan aydin7 ay önce
  Guzel bi noktaya değinmişsin memo kardeş..aynen din inanctir..yani her din inanç üzerine kuruludur..veyahut herhangi bi konuda inançta benzer şekildedir.yani ortada inanç varsa mutlak bir bilgi yoktur..mesela 2×2=4 eder..bu mutlak bilgidir..kimse iki kere iki carpiminin 4 ettiğine inanıyorum demez..biliyorum der... peki bu noktadaasıl bomba soru şu..nicin bizden din konusundaelimizde mutlak salt kesin muhakkak olan bilgi olmadığıyada bahşedilmedigi halde sadece sezgilerle inanç dürtüleri ve birazda duygularladinin hükümlerine katiksiz riayetkabul teslimiyet ve eylemlerde amellerde bulunma bekleniyor..isin içine akılda giriyor ama akıl her zaman doğruyu keşfetmede güvenilir ve kesin bilgiyi bulmamıza yarayan bir mefhum olmuyor olamıyor.akilda yetersiz kalıyor bilgi olmayan yerden sadece yorum be mantık la analiz değerlendirme yeteneği sağlıyor..onemli olani değerli olanı makbul olanısalt bilginin getirdiği akilla bulunan değil midir.. daha kutsal olanı akıllami bilgi ile mi dinin hükümlerini uygulamak yoksa sezgisel gnostik buğulu bir şekilde sadece inanç doğrultusunda mi inanmak..inancin ,akıl ve kesin bilgi yanında değeri erdemi önemi makbuliyeti nedir?mesela örnek verecek olursak izlediğim bir videodacanlı bomba olan bir isid militanı kendini patlamadan önce videoya kaydına girmis ve adam resmen ağlıyor ve cennete gidiceginden emin o kadar eminki bi yandanda mutlu sehit olacagi icin..sonrasi kendini patlatıyor..ve bugün gelinen noktada ısıdin müslümanlıkla alakası olmadığını biliyoruz din adına kandırılmış cahil sorunlu müslüman gençlerin toplandığı abdnin taşeron terör orgutu..burda demek istedigim inanç..o kendini patlatan militanlar da inanıyordu hemde ölümü göze alacak kadar..fakat bu inanç onlar icin neye yaradı???
 • Ahmet Ahmet 7 ay önce
  Dışarda olup bitenleri böyle yazıyorsunuz...
 • Ali KoçAli Koç7 ay önce
  Dediğine göre demekki alınmış. Bilader akraba aç kalsın diye birşey yok. Mesele akraba olmasalardı o işlerde istihdam edilirler miydi? Alınacak yere birileri sınav vs kriterlere göre alınıyor, liyakat isteniyor(mutlaka istenmelidir.) birilerinin kriteri sadece akraba ise yediğiniz helal değildir. Haram tesirini mutlaka bu dünyada gösterir. Çoluğundan çocuğundan kendinden mutlaka çıkar. Afiyet olmaz yani. Haramın tesirini mutlaka göreceksiniz. Bu durumda Türk Vatandaşı olarak hakkım haram olsun.
 • ŞaşkınŞaşkın7 ay önce
  Sayın Dilipak, ABD ya da AB güdümünde olmayan (biz dahil) her hangi bir Müslüman Devlet var mı ki yok Suudilere şunu yapacaklar, BAE'ye bunu yapacaklar diyebiliyorsunuz!? Ne istiyorlarsa zaten yapıyorlar. Hıristiyanlığın yozlaşmasına gelince, Müslümanlık çok mu iyi durumda sizce? Türkiye'ye bir bakın: müslümanlık bir partinin tekeline sokulmuş, camilerde parti propogandası yapılabiliyor. Daha da vahim olanı o partiden olmayanlar "kâfir" ilan edilebiliyor! Yani müslümanlık "oy"a eşitlenmiş! Öyle ki partinin yaptığı yanlışları dine uydurmaya çalışan bir sürü "fetvacı" türemiş. Hıristiyanlık belli de tam bir "hurafe"ye çevirdiğimiz müslümanlığın durumu çok mu iyi? Dini saç-sakal, kılık-kıyafer ve cinsellikten öte geçemeyen bir yere hapsettik. Akıl, ahlak, adalet hak getire; partiliye her şey mübah! Tek güvencemiz Kuan'ın değişmemiş olması.
 • KocasolakKocasolak7 ay önce
  Yahudi ve hırıstiyanlar kitaplarını TAHRİF ettiler, bunu kendileri dahi biliyor. İnsanlar kitabımızı Kuran tahrif edemediler ama müslümanları TAHRİF ettiler.Tahrif edemediklerini TAHRİP etmekle meşkuller. Olup biten Burdur.
 • Memo'ya cevapMemo'ya cevap7 ay önce
  Memo!delil yok diyorsun,,,, Kuran ve Ehlibeyt yok mu,,, Hz Peygamber?.. Tövbe et. Ya Müslüman değilsin veya Müslüman?
 • HacıHacı7 ay önce
  Unun torbası 170 olmuş...
 • FıratFırat7 ay önce
  Yorumcu Ahmet başkalarının yaptığı bir hatanın artık normal görülmesi İslam hukukuna uyar mı insanlık hak hukukuna uyar mı bu nasıl bir zihniyettir Sizin gibi insanlar Müslümansa ben değilim arkadaş bana göre İslam'da torpil adam kayırmacılık yoktur hele hele birilerinin yapmış olduğu torpil ve adam kayırmacılık Müslümanlar için bunu caiz hale getirmez caiz olarak gören Müslüman Aslında uyduruk müslümandır müslümanımsıdır
 • FıratFırat7 ay önce
  Yorumcu Ahmet başkalarının yaptığı bir hatanın artık normal görülmesi İslam hukukuna uyar mı insan niye hak hukukuna uyar mı bu nasıl bir zihniyettir Sizin gibi insanlar Müslümansa ben değilim arkadaş bana göre İslam'da torpil adam kayırmacılık yoktur hele hele birilerinin yapmış olduğu torpil ve adam kayırmacılık Müslümanlara bunu caiz hale getirmez caiz olarak gören Müslüman Aslında uyduruk müslümandır
 • Biz.Biz.7 ay önce
  s.aleykum. guzelbir yazz elinize salik hocam. KURAN I KERIM DESemud lut nuh firavunlar ibrahim suayb A.S.gibi vb.ummetlerin yasadigini hepsinin sonuda yoldan cikmalari sonucu yok olduklarini haber veriyor.ALLAH cc.kainati yaratip insan oglunu imtihan ve kullukla test ettigini anlatir.CEHENNEMIN YAKITININ DAGLAR TASLAR VE INANMAYAN ALLAHA CC.ŞİRK KOSANLARDAN OLACAGINI AYETLE BILDIRIR.ALLAH CC.BIRDIR.Elbette yasadimiz bu zulumlerin ALLAH cc.katinda bir vakti vardir.ovakit doldugunda bu dunyadada ahirette de bi isyankarlar haksiz kan akitip oldurenler yakip yikanlar cezalandirilacaktir.ALLAH cc.sonumuzu hayr eylesin..saygilarimla...
 • HacıHacı7 ay önce
  ... Abd ingiltere israil suud katar bae bop ortakları değil miydi.Hepsi ateşi kucağınıza attı....
 • TayyibTayyib7 ay önce
  RESUL'ler geldikleri toplumun beyaz sahip hükümdar o 'günün efendileri ile pazarlık ve ortaklık yapmazlar yani bir gün sizin İLAH'ınıza onun yolu ve yasalarına bir gün benim İLAHIM onun yolu ve yasa İMAN edelim uyalım KULLUK edelim demezler.Biz ülkenin müslümanları yaptığımız . EBU cehil tarafından 80 yılda dinleri unutturalan bu müslüman millete dinlerini yeniden hatırlatalım diye Sahip efendiEBU cehil BEYAZ Türk ile pazarlık yaptık ZAMAN kazanmak adına Bu sebeble ülkede olan her HAYIRLI ve temiz bir İŞ'lerbizden ve İLAH'ımızdan kaynaklı TÜM NECİS ve pisİŞ'lerEBU CEHİLHALKI ve İLAH'larından kaynaklıdır Birde isteyipte yapamadıklarımız varkenbizi suçluyan iyi şeyler yapılmasını ister gibi gözüken ama engel olan eski türkiyenin yiyici RANTÇI asalakları. FETÖ kafiri ise hep gizleniyor ama sesi ve suratlarından tanıyoruz onları ve TANRI'larına koyuşların en ğüzeliyle koyacağız bekleyin görün .
 • KeremKerem7 ay önce
  Şu tv hocalarından hiç duydunuzmu.karı koca iliskilerinde vefakarlık sadakat tahammül vefa iyi gunde kötü günde beraber olma derdini paylasma teselli gibi konuları ögut olarak nasihat olarak hatta farz olarak anlattıklarını gören varsa bizede söylesin.ancak canlı yayında tek taraflı dert dinleyip tek taraflı fetva veriyorlar.demiyorlarki aile meseleleri tv lerde cözülmez.hocam güzel konuya temas etmişiniz toplumu yönlendiren hocalar yanlışlıkla hatayla povlosun durumuna düşmemeleri lazım.en çokta ateis batının bireysel yaşama ailesiz yaşama gayri meşru iliski ben kendi kendime yeterim pram var pulum var mevkim var gibi bozuk karakterli toplum ve onların kültürlerinden birde özellikle doguda katı gelenekle harmanlanmış yanlış din anlayışının bu gün nelere mal oldugunu hepimiz görüyoruz.bir yanda batı batı kültürü bir yerde katı gelenek hocalara cok is duşuyor toplumu uyarmada nasihatta.
 • Mehmet ayMehmet ay7 ay önce
  Sayin yazar turkiye ye baskanlik sistemi gelince ucacaktik,...
 • MemoMemo7 ay önce
  Sayın Dilipak,....Din bir inanç meselesidir. Gerçekleri bilemeyiz, inanmayı tercih ederiz. Hristiyanlara sizin dininiz uydurmadır, zaten insanlar yazdı dersen bu hakarete girer, inanç özgürlüğüne sığmaz. Ayrıca sen diğer dine uydurma dersen, onlar da senin dinine aynı şeyi söyler. Sonuçta hepsi inanç ile ilgili, ortada bir delil olmadan, gözle görmeden inanmak. Bu kolay değil...
 • YunusYunus7 ay önce
  Bunlar çok iyi günlerimiz yazar bey.allahın lanetini çekecek isler yaptı bu toplum ve hükumet halada hatada ısrar ediyor.feminizmi bir topluma zorla devlet gücüyle uygulayıp yüzbinlerce aileyi yok etti devlet.zinayı açıktan kanun yoluyla serbest bıraktı iffetsizlik ne varsa yasalarla garanti altına alındı.muzur yayınla mücadele terk edildi.artık kuçücük çocuklar bile internet vasıtasıyla her türlü porno yayınları serbestçe seyredebiliyor.şarlatan hocalar tv lerde bolkeseden din adına sacmalıyor.başta nihat hatiboglu mustafa karataş.tamda feminist deist kadınların istedigi fetvaları 70 milyona pompalıyorlar.bu toplum böyle giderse azabı hak edecek.
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  ABD DE Yİ YÖNETEN BU ZENGİN YAHUDİ AİLELERİ 2023 e kadar BÜYÜK BİR SAVAŞ ÇIKARACAKLAR, AMA ÜÇ GÜN SONRA OLUR, AMA ÜÇ YIL SONRA OLUR? ABD YALNIZ HİÇBİR YERE SALDIRAMAZ? YANINDA İNGİLTERE FRANSA HER ZAMAN OLUR.!! BÜYÜK SAVAŞA BEYNEN VE ZİHNEN HAZIR OLALIM. AYNI ZAMAN DA BU İTTFAKI YAPTIRMAMAK ÜZERE POLİTİKA İZLEYELİM.!! İSRAİL DE BUNLARIN YANINDA OLACAKTIR. MISIR DAKİ ABD YÖNETİMİ BİR AN ÖNCE YIKILMALI.!! YUNAN DAN DOST OLMAZ.!! ERMENİSTAN AYNI?? LEŞ KARGALARI HEPSİ FIRSAT KOLLUYOR.? BÜYÜK TÜRK MİLLETİ HEP BİR ADIM ÖNDE OLMALIYIZ? SARI ALARM, KIRMIZI ALARM TAM ZAMANINDA GEÇİLMELİ,,! SEFERBERLİK EMRİ CAYDIRICI OLUR,,!! ZAMANI ÇOK İYİ AYARLANMALI... BÜYÜK SAVAŞ KAPIMIZDA.
 • AHMETAHMET7 ay önce
  Yorumcu Abdul:, Sivasta Cumhuriyet Üniversitesine alınan 1100 kişi için de yöneticilerin akrabalarınındaolması sana niye battı. Onlar akraba diye aç mı kalsınlar. 90 yıldır bu ülkede CHP lilerin akrabaları devletin fabrikalarını doldurmuştu. 1100 kişi içinden 50 kişi akraba diye işe alınmasın mı?
 • mehmetmehmet7 ay önce
  biz bopa destek verdik ancak kopruyu gecene kadar ayiya dayi dedk meseleyi bu acidan degerlendirmek gerek
 • UygarUygar7 ay önce
  Onların hesabı belli ,Rabbimizin ki hikmet ve sır dolu.Ya biz müslümanların hesabı ne ,somut icraat var mı yoksa sadece celladımızın senaryolarını anlatmak mı,kurbanlık koyun teslimiyetinde .Laf denizinde yüzüp kutuluşa eremeyiz
 • Cahil Cahil 7 ay önce
  Arap baharı ve Suriye BOP projesi değilmiydi biz buna niye destek verdik bunu açıklayın ilk önce ayrıca dediğiniz kötü ülkelerle hep ittifak yaptık müttefik olduk şimdi bize dönünce kötü mü oldular başkasına yapılınca neden sesimiz çıkmadı kaddafi ve diğerleri yok olması için biz uğraşmadık mı biz garibana müslüman ülkelere değilde kimlere el uzattık zamanında parası olanlar bizide kullanmadı mı nezaman doğruları söyleyecez
 • AbdulAbdul7 ay önce
  Abdurrahman abi duzelmesi neredeyse irademiz disinda olan isleri birakta şusivas cumhuriyet universitesindeki karı,cocukve yegen hikayesini birde senden dinleyelim..biraz taşın altina elinizi koyun..vallahi bunca yillik sermayenisifirlayacaksin.....
 • Serkan aydinSerkan aydin7 ay önce
  Abd,suidi arabistan, b.a.e ve bahreyni cok basit bir şekilde parçalar özellikle suidi arabistani tek silah sıkmadan içten parcalara ayırır.. suidi arabistan kraliyet ailesi kurulduğundan beri ingilizlerin himayesinde bir fino kopegiydi.tamamen yahudi banker elit ailelerin kuklası idi..fakat trumpla birlikte ingiliz ekolü darbe yedi suan ki kraliyet ailesi trump ve pentegonun emrindedir..gecenlerde kraliyet ailesi içinde olan çatışmalar prenslerin tutuklanmalari darbelerin asıl sebebi bu ingiliz pentegon çatışması hasebiyle idi..ingiliz ekolüne bağlı prensler tasfiye edildi..arabistanin dev petrol sirketi aramco (ki hisselerinin cogu rockafeller gbi bankerlerin sahib olduğu exxon şirketi gbi dev petrol şirketlerinin olan) petrol şirketi londra borsası 'nda işlem görürdu fakat suan abd de işlem görecek..trump doların gücünü korumak için korfezdeki petrol devi arap ülkelerini hegomanyasina almaya çalıştı ve başardı..dolarin dunya rezerv parası olmasının en buyuk sebebi dünyadaki enerjinin petrolün emtialarin dolar üzerinden işlem görmesi..yani abd icin suidi arabistan kontrol etmek bir elzem..ingiliz rothschild ailesi ise doların ipini çekip imf 'nin piyasaya süreceği elektronik bitcoin benzeri bi parayı dünya rezerv parası yapmak gbi planlarivar..bu para altına endeksli olucak..yani bu adamlar kendi aralarinda da büyük savaş veriyor..turkiye ve müslüman ülkeler olarak bu durumu fırsata cewirmeliyiz ama bundan bile acıziz..dunyada neler döndüğünden bi haber müslümanlar..abd 'nin bence en öncelikli tehdidicinin onunu kesmek..cin ve ingiltere müşterek projesi olan yeni ipek yolu projesini abd baltalamak istiyor..bana kalırsa afkanistanjn işgalinin esas sebebi bu..cinin enerjiye cok ihtiyacı var en cok üreten ülke konumunda ve afkanistandaki el değmemişmuazzam yer altı kaynakları çin için çok büyük cevher..abd cinin bu kaynaklara ulasmasini afganistani işgal ederek engelledi..ortadogudako hesaplar i sadece din gözüyle bakarsanız iskalarsiniz hocam..bu adamlar kendi inançları ne olursa olsun cok dindar insanlar değil..bati için önemli olan din değil para ve güçtür..

Günün Özeti